SPORT Vitesse Delft en Zwaluwen uit NCRV- toernooi 1 Holy veel agressiever HDVS houdt Bloemendaal niet tegen VFC-VDL 0-0 Excelsior M. maakt het SVV knap lastig Oefenen Sportagenda SVV test Loovens j& ara? Schiedam uitgeschakeld DHS begint goed MAANDAG 6 AUGUSTUS 1979 VD/SC/WWl Schiedam Een door vakanties sterk uitgedunde selectie van Excelsior M maakte het, ondanks enkele trainingen in de benen, SVV hel eerste halfuur bijzonder moeilijk. Pas toen de vermoeidheid zich openbaarde, waren de Maasslui zen; op „Harga" een willig slachtoffer; 4—0. Zonder de ge miste strafschop van Wout van Vuurcn en de ontbrekende eindpass op de acties van Lies Kardol en Ron Broekhart, had echter een 42 eindstand zeker niet misstaan. Maar die realiteit had SVV kunnen ondergraven wanneer het wal nauwkeuriger was ge weest. „Vooral in het begin", legde trainer Pim Visser uitf ..speelden we veel té noncha lant. Omdat we met een kleine selectie zitten, komt het er op aan zo collectief mogleijk ie spelen. Snel groeien naar ec?n eenheid, maar zaterdagavond was dat echter nog niet te zien". Wederom met Jos Zoet mulder als experiment in de spits (rechts) haalde hij regel matig met hoge ballen het hoofd van Cor Peitsman, maar zijn uitvoering was verre van vlekkeloos. Pim Visser: ..Vorig seizoen scoorde hij in de oefencampag- ne zo'n twaalf maal. Nu het een beetje tegenzit, laat hij snel zijn hoofd hangen. Ik heb hem daar al verschillende ma- Jen op gewezen. Niettemin moest doelman Roel Jan Ab bas. die in het begin de ballen nogal eens losliet horizontaal om een priemende kopstoot van De PeiLs onschadelijk ma ken, terwijl hij op een soortge lijke poging van Adrt Nanluhy kansloos was. In feite had SVV's rechterspits geen enke le moeite mei scoren, omdat Roel Jan Abbas al op het ver keerde been was gezet door een schitterende actie van Wim Mulder. Visser glimlachend; „Hij kon zowat van alles met de bal. Zonder last van blessures, hoewei hij in de tweede helft voor het geval dat niet meer terugkeerde, gaf Wim Mulder het middenveld loop vermogen". Ook SVV's tweede doelpunt had in Wim Mulder de regisseur, die Bart Krcft in vrije positie zag staan en uit diens hoge bal De Peits inkop te; 2—0. Tussen de bedrijven door had Excelsior M. zich voornamelijk sterk kunnen maken via Lies Kardol, die in een rol van aan vallende middenvelder zelfs Rinus Steenbergen enkele ma len op het verkeerde been zet te. Trainer Hans Costense, die niet ontevreden mocht zijn over de eerste wedstrijd: „Een speler die misschien wel rijp is voor het betaalde voetbal. Sa men met Roel Jan Abbas, Wout van Vuuren en Jan van Dijk vormen zij de as van het elftal, dat ik in m'n hoofd heb. Nog altijd mis ik Paul Hussia- ger, Dick Verburgh, Rob van Leeuwen (eind van 't jaar uit dienst) en Jan van Dijk." Nieuwelingen wa ren Sja ak door Bas van den Berg van der Sande en Jan Bron. Na rust. toen Gijsbert van der Weydon (nek verrekt op de training) en Wim Mulder wa ren vervangen door John Munnik en Ruud van Dijk, werd het snel 4door Dick Hoogmoed. SVV's voorstopper kreeg daarna nog de gelegen heid voor een hattrick te zor gen, maar was té slordig. Des ondanks was het voor Pim Visser een openbaring dat hij 7.0 gemotiveerd is. „Hij is zelfs", aldus de Schiedamse trainer. ..een voorbeeld voor Je rest geworden. Niet ge kweld door blessures en wei nig zorgen, kan hij dit seizoen voor SVV zeker een spelbepa ler gaan worden". Nadat Bas van Nooriwijk zijn plaats had afgestaan aan John Marrevee. Loovens (schouder- blessure) plaats had gemaakt voor Henk Saiari, kroop Ex celsior M. wat uil zijn schulp. Vooral via Rob Broekhart was het bij herhaling gevaarlijk. Maar zoals genoemd werden alle kansen niet benut. Zelfs een strafschop, na een charge van John Munnik tegen Ron Groekhart, liet Wout van Vuuren onbenut. Schiedam SVV heeft een goede indruk gekregen van Hans Loovens, die zaterdagavond tegen Excelsior M. werd getest. De kans dat hij een contract krijgt aangebo den, hangt echter af van de vergoediagrssom die FC Twente vraagt. De Rotterdammer, die voorheen in HOV speelde, kreeg van de eredivisieclub een tweejarig contract aangeboden. Wanneer dat bedrag te hoog zou zijn. is het niet uitgeslo ten dat SVV de lange verdediger leent. Maar omdat in principe Heracles een overeenkomst heeft met FC Twen te om spelers te huren, staat alles nog op losse schroeven. De dijbeenblessure van Wim de Haan is van dien aard, dat hij deze week nog niet aan trainen hoeft te denken. Pim Visser schat zelfs dat hij de competitiestart niet mee zal maken. Ook Jan den Tuinder niet, die uit het zieken huis is ontslagen na. een geslaagde dubbele liesbreukope ratie. Over Harry Meyboom zal SVV niet eerder dan half september kunnen beschikken, wanneer hij van militaire oefening uit Duitsland terug is. Delft Gerard Weber liep kwaad het veld af. „Het is toch diep triest dat we door enkele fouten van de scheids-, rechter niet de volgende ronde van het NCRV-toernooi hebben gehaald", zuchtte de trainer van Vitesse Delft. „Eerst fluit die man vier minuten te vroeg af en vervolgens als hij zijn fout heeft ingezien, laat hij een mi nuut te lang doorspelen, waardoor RCL na de officiële speeltijd dc gelijk maker kan scoren. Bovendien ver zuimde hij diverse keren de voordeel- regel toe te passen". Terwijl Vitesse Delft na verlenging door RCL uit het NCRV-toernooi, waaraan alle zaterdagamateurvoet- balclubs van het vorige seizoen deel nemen, werd gestoten, verloor op een ander veld Zwaluwen/Vlaardingen de andere kruisfinale tegen Zwart Wit'28. Lien Pijpers aan de bal voor invaiuren Vlaardingen in het NCRV-toernooi. Dick moed tweemaal... Zwaluwen-trainer Theo de Waard had het minder moei lijk dan zijn Delftse collega. „Dit toernooi was voor mij niet anders dan andere oefen wedstrijden". wist Hij. „Ik hen helemaal niet ontevreden, want al zijn we dan niet in de volgende ronde, ik heb toch enkele pluspunten kunnen ontdekken. In vergelijkking met vorig jaar zijn we in de breedte gegroeid". „Dick van den Bergh deed het lang niet slecht in de spits en daar ben ik toch wel blij mee. Jammer alleen dat onze kee per, Ab Njjgh, zo onzeker is. Vooral op hoge ballen kleunt hij nog wel eens mis. Daar moeien we iets aan doen". Van echt goed voetbal viel er zaterdag op de bij Vitesse Delft gehouden eerste ronde van dit NCRV-toernooi slechts hoogst zelden te genieten. Bij de meeste teams ontbrak de con ditie. Gezien het slopende pro gramma (Vitesse, Delft en Zwaluwen speelden drie wed strijden van elk twee keer 25 minuten) en de geringe voor bereiding, is dat echter begrij pelijk. In poule 1 stond het duel Vi tesse DelftZwaluwen als o- pening op hel programma. De spelers van heide teams deden het erg rustig aan en het werd dan ook een loom en oninte ressant treffen met bij Vitesse Delft Aad van Berkel en Peter van der Meer en bij Zwaluwen Leen Pijpers en de van Excel sior Rotterdam afkomstige nieuweling Tonnic Hendriks als uitzonderingen. Dc Delftenare.n openden in de derde minuut van dc tweede helft via Aad van Berkel de score. De scheidsrechter zag hierbij niet dat Pieter Greida- nus de Vlaardingse keeper door Guido Bindels hinderde. Vijf minuten later kwam Zwaluwen na de mooi ste aanval van de wedstrijd op gelijke hoogte. Smal en Hen driks tikten de Vitesse Delft- verdediging uit, waarna Dick van den Bergh het karwei af rondde. Daar bleef het verder bij. Zwal uwen moest vervolgens aantreden tegen Noord wijk. Waren de Vlaardingers tegen Vitesse Delft niet de minde ren, tegen Noordwjjk was dat wel het geval. In de tiende mi nuut van de eerste helft werd de doorgebroken Dick van den Bergh door Noord wijk-doel man Van der Wiel buiter. het strafschopgebied gepakt. De zwak leidende scheidsrechter Verhoef, bestrafte deze overi gens enige echt onverkwikke lijke actie van zaterdag aan vankelijk met een boeking, maar besloot op aandringen van de Vlaardingse spelers tenslotte toch om Van der Wiel uit het veld te sturen. Aangezien de Noord wijkers geen echte reservekeeper bij zich hadden ging Jaap van Kesteren in het doel staan. Toch kon Zwaluwen het spe- Jersovcrwicht niet in een vel- doverwicht omzetten. De Vlaardingers spraken veel te veel en ondanks het feit de Leen Pijpers de score had geo pend, keken ze in de rust na doelpunten van Cees Boot en Ruud Bröring toch legen een 12-achterstand aan. Toen Dick van der Bergh er na een toch opeens weer indrukwek kende solo 2—2 van had ge maakt hield Zwaluwen het verder voor gezien en beperk te zich tot het rustig rondtik- ken van de bal. Vitesse Delft ging in het daar opvolgende duel tegen Noord- wijk wel veelvuldig ten aan val. De Del ten aren speelden nu met meer overtuiging dan tegen Zwaluwen en kwamen via Pieter Greidanus en Peter van der Meer op 20. Nadat Noord wijk in de zesde minuut van de tweede helft op 2—1 was gekomen besliste Peter van der Meer hel treffen en kon Vitesse Delft zich poule winnaar noemen. Zwaluwen was daardoor tweede en kon een kruisfinale spelen. Hoewel bij Zwaluwen vooral Dick van der Bergh, Tonnie Hendriks, de van RFC afkom stige Frans Loos en Gertjan Bezemer trainer Theo de Waard tot tevredenheid stem den, waren de Vlaardingers tegen Zwart Wit'28 duidelijk de mindere. Dc I0 nederlaag en uitschakeling was dan ook terecht. Op het andere veld gaf Vitesse Delft tegenstander RCL meer partij. Onder toeziend oog van Delftse wethouder mevrouw De Vries namen de gastheren via Pieter Greidanus voor rust de leiding. Hoewel RCL onder leiding van de sterk spelende Benny Heemskerk langzaam maar zeker een steeds groter overwicht creëerde konden de Leiderdorpers dat niet in doel punten omzetten. Bij Vitesse Delft zakte Aad van Berkel, die in het begin van de dag nog zo goed speel de. steeds dieper weg. Trou wens. steeds meer Delftse spe lers raakten opgebrand. Kee per Paul Oortwijn bleef daar entegen betrouwbaar. Vitesse leek de volgende ronde te ha len, maar in de ten onrechte bijgetelde blessuretijd soleerde Benny Heemskerk door de Delftse defensie en bracht RCL op gelijke hoogte. Dat betekende twee keer tien minuten verlengen. En weer was het Benny Heemskerk, die de ruimschoots aanwezige Vitesse Delft aanhang versteld deed staan, I2. Kort voor het einde van de tweede verlen ging kende de wederom zwak leidende scheidsrechter Ver hoef nadat Aad van Berkel nogal erg demonstratief was neergegaan een strafschot toe nan Vitesse Delft. Peter der Meer miste vanaf de stip echter, waardoor het NCRV- toernooi ook voor Vitess- Delft ten einde was. Over publieke belangstelling had den de Delftenaren zaterdag overigens niet te klagen. Zo'r. dertienhonderd mensen kwa men een kijkje nemen. y€ Met een sliding haalt de Holy-speler het honk Schiedam/Vlaardingen De honkbalderby tussen Schie dam en Holy werd beslist in het voordeel van de Vlaardin gers. Met maar liefst 4-7 ver loor Schiedam kansloos tegen een agressiever en beter gemo tiveerd Holy. Schiedam ver speelde door deze nederlaag de titelaspiraties. Concurrent DOS'32 won namelijk. Al in de eerste innir.g kwam Holy op een voorsprong. Hans van Berkel en Piet van de Mark konden thuiskomen door een honkslag van Kees Schriek: 0-2. Deze stand bleef ongewijzigd lot de vijfde in nings. Toen haalde de bezoe kers vernietigend uit. Van 0-2 werd het maar liefst 0-5. Eerst was het Jan Ligthart die kon binnenkomen op een honkslag van Hans van Berkel. Jaap Breek kwam thuis door een slag van Piet van de Mark en Wim Pijpers tenslotte zorgde voor 0-5 door een fout van het Schiedamse veld. Schiedam was een geslagen ploeg. Het goede spel van Holy was te danken aan het feit. dat het tijdens de zomerstop had door- getraind en Schiedam niet. Voor Schiedam was er geen houden aan. In de zevende in nings werd het 0-7 door maar liefst vijf honkslagen op een rij van Holy. Wim Pijpers en Piet van de Mark zorgden voor de treffers. In de gelijk makende slagbeuri kon einde lijk Schiedam iets terug doen. Daar had het wel de hulp van het veld van Holy voor nodig. Door een doorgeschoten bal kon Ronald Bol de score een iets draaglijker aanzien geven: 1-7. Dichterbij Holy maakte zich niet meer druk. de ploeg was zeker van de overwinning. Schiedam mocht zelfs nog Iets dichterbij komen. In de achtste innings' scoorde Wilfried Salemon en in de laatste innings kon Jur Blomsteet scoren door een wilde worp en Wout Don kon eveneens binnen komen na een fout van het veld van Holy. Dat bracht de eindstand op 4-7. Bij Schiedam is Harry Rein- goudt een echte interim/inte rim coach aan het worden. Nu verving hij de nieuwe coach Meeuwis Scholten die wegens familieomstandigheden ver hinderd was. Schiedam DHS is de reeks oefenwed strijden goed begonnen. Tegen PPSC werd een 21 overwinning behaald door doel punten van Nol Roozen uit een strafschop en Hans Schop. De treffer van PPSC kwam op naam van aanvoerder Koen Winkelman, die eveneens een strafschop verzilverde. Belangrijker nog dan het goede spel van zijn ploeg vond Jan Kooiman, de nieuwe trainer van DHS. de sfeer in zijn ploeg. Hij: „De nieuwe spelers zijn goed opgevangen. Het is natuurlijk altijd even wennen als er nieuwe spelers komen. Voor het komende seizoen heb ik al het vertrouwen in deze ploeg. De wil en de bereidheid is er om ver te komen". Kooiman is dan ook erg tevreden mei zijn nieuwe vereniging. „Hc-t is mij erg meegeval len. De jongens hadden een erg goede relatie met de vorige trainer Rob Jacobs en dan is het natuurlijk even wennen. Maar het gaf he lemaal geen moeilijkheden". Fred Meer hot speelde nog niet mee bij DHS. Hij was we gens familie-omstandigheden verhinderd. PPSC viel zeker niet tegen. De tweedeklasser gaf goed partij, al ontbrak het ritme en maat gevoel nog wel bij de spelers. De nieuwe trai ner Jack Lammers onderwerpt zijn pupillen aan een aantal forse trainingen. Schiedam Ook de tweede Schiedamse vertegenwoordiger. Hermes DVS, is niet in staat gebleken om Bloemendaal in zijn opmars naar dc titel te stuiten. Op „Harga" verloor Hermes DVS de wedstrijd met een verschil van 69 runs; (172 tegen 1Q3> en is nu kansloos voor de hoogste klasse ring. Wie de cricket wedstrijd tussen Hermes DVS en Bloemendaal heeft gezien, zal tot de conclu sie zijn gekomen, dat de zege verdiend naar de Noordhol landers is gegaan. De grond slag voor de overwinning lag duidelijk in het verschil van instelling, waarop beide teams opereerden. Speelden de man nen van captain Alex de Geer een practïsch foutloze wed strijd, bij de Schiedammers lag dit anders. Eerst gaan fielden, was de op dracht door toss-winst van John Beyer, die zijn mannen daarna dc ene fout na de an dere zag maken. Hierdoor was vooral Alex de Geer in staat om een flink aantal runs ach ter zijn naam te zeggen (60). Ook de 37 runs van Pim Kruyt droeg er toe bij dat Bloemendaal bij de stand op 172 all out was. Bij het wisse len van speelwijze was het weer Teddy Foster, die met onnodig dralen met het bow len voor veel tijdverlies van Hermes zorgde. Ook nu slaagde deze coach van de Noord Hollanders er in om de Schiedammers te irrite ren. Het gevolg werd al snel duidelijk toen door de Schie dammers ongecontroleerd werd gebat. Een gunstige uit zondering hierop was het bat ten van Pieter van Noord met 31 runs. die veel steun vond in Rob Slouthandc). Zij konden toch niet voorkomen dal cfe overige Schiedammers het niét zo duidelijk meer zagen en met de telegraaf op 103 was het met Hermes DVS gedaan. Teddy Foster met 7 voor 47 en Larry Worrell 3 voer 18 waren de winnende bowlers. „Wc hebben ons lekker laten inti mideren", was de reactie van Hermes-captain John Bever, die door het getoonde spel van zijn tegenstander (buiten de enkele incidenten) van me ning was, dat Bloemendaal verdiend de titel gaat pakken. Vlaardingen De eerste oefenwed strijd tussen het gepromoveerde VFC en VDL is een alleszins nuttige partij ge worden. Beide teams speelden met vol ledige inzet. Het krachtsverschil tussen de tweede- en de vierde klasser was mi nimaal. De combinaties bij VFC verlie pen iets vlotter, maar VDL compenseer de dat met een geweldige inzet. Beide trainers waren dan ook tevreden. Waker Bos van VFC: „We zijn nog maar een week bezig, ik vond het niet slecht. Er zijn nog wat jongens weg. Al met al hoop ik dat we het komende seizoen in de top meedraaien. Ik hou wel van een beetje spanning. In de middenmoot is het wel vei lig, maar de spanning ontbreekt". Collega Nieuwenhuizen vond het in zijn ploeg lekker lopen. „Het is pas de eerste wedstrijd. In de komende weken gaan we het combinatievermogen wat verder uit diepen". In de tweede helft kreeg VFC nog twee goede mogelijkheden. Teun Kornaat en Harry Schuiten faalden echter volko men. Hierdoor bleef de stand dubbelblank. Vlaardingen/Schiedam HVO begon zaterdag zijn oefen* campagne met een 52 overwinning tegen Hoekse Boys' Eerder verloren de Hoekenaren met 21 van het jeugdelftal van FC Den Haag. Hoek van Holland won met 65 vafl KKSVM, na eerder met 30 van Progress te hebben verlo ren. De Hollandiaan overklaste Hermes DVS, dat maar liefst vijf ba sisspelers miste, De Vlaardingse doelpuntenmakers: Gerrit var. der Bent, Henk Boonstra, Rob Maat en Mar Sijs (2x). Voor Her mes DVS scoorden Frans Bouman en Peter Boom. TSB en MVV '27 hielden elkaar in evenwicht op De Vijfsluizen' {1—1), terwijl het zaterdagteam van Hoek van Holland niet aar; bod kwam omdat er een speelverbod was. In het kader van de haringserie won zaterdagclub Vlaardingen met 5—2 van Sche*; veningen. De doelpunten kwamen op naam van: Ger van Leek, Kees Westerhout, Karei van der Mark (2x) en Cees Bou-: man. Satelliet tenslotte won met 2—1 van zondagclub Transva- lia. Maandag: SVVPPSC, Harga, 19 uur. DHLGSS. Tennis toernooi Soenda, 19 uur. Zwijndrecht 2—MSV '71 (ds). Alexandria '66Holy (ds), Dinsdag: NSW—HBSS. Zwa luwenDe Musschen, Zwal- .laan, 19 uur. SatellietDe mos. Keibelweg, 19 uur. DVO' 32Trans val ia, Marathon weg. 19 uur. Spijkenisse—DHS. Hoeksehe BoysFC Vlaardin* gen (jeugd), "Harwichweg, uur. Holy—Sparta (honkbal); Zwaluwenlaan, 19 uur. Presta tie-loop Fortuna. Zwanensiog" 19 uur. Tennistoernooi Soenda, 19 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4