Parkeren op de Lange Haven is voor niet- bewoners eenvoudiger Scherpere voorwaarden voor kermisexploitanten Roode Kruis wil meer leesvoer Wekkerradio maakt 1 buren wakker I Sewoner moet maar een ander plekje zoeken ïn vakantie auto gestolen Arie Lingen onderscheiden Geluidshinder moet beperkt worden: Chaos door reclamepijl Zakkenroller op de markt Teveel op: rijbewijs in beslag Politie pakt 'bromsoldaat' Bejaarde onder auto DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 SCWD/WW3 Schiedam De bewo- 'ners van de Lange Ha- *vcn maken weinig kans ,op ontheffingen om au- .to's voor hun woningen te parkeren. Dat mag blijken uit het ant woord, zoals het college I van burgemeester en [wethouders dat wil ge- ,ven aan Cees de Graaff, .bewoner van nummer 22 op de Lange Haven, die „uit oogpunt van ener- ■giebesparing" om een [ontheffing had ge- [vraagd overigens na- ,dat ook bewonersvereni- •ging Schiedam-Centrum •in het verleden al het 'parkeerprobleem op de Lange Haven hij het col- [lege had aangekaart. De Graaff krijgt zijn zin niet. als het aan het college ligt. in het antwoord, waarvan het concept over twee weken ter goedkeuring aan de gemeente raad wordt voorgelegd, staat dat hij maar andere plekjes voor zijn auto moet zoeken. De Lange Haven heeft volgens de wethouders een functie voor hedrijfsverkeer en daar horen geparkeerde auto's van bewo ners met tussen. „Dat is lariekoek." reageert Cees de Graaff. Hij had zijn verzoek als volgt toegelicht: 's avonds mag iedereen op de Lange Haven parkeren, over-' dag mag niemand dat, en als een bewoner nou in de avond uren zijn auto voor de deur zet, maar door onregelmatige werktijden (of nachtdiensten) gedwongen is na een paar uur tjes slaap weer op te staan al leen om even zijn auto te ver plaatsen naar een plek, waar deze overdag wèl mag staan, dan is dat niet eerlijk. Volgens dit voorbeeld van De Graaff (in praktijk door hem onder vonden) heeft die bewoner het veel moeilijker om zijn auto op de Lange Haven te parkeren dan een willekeurige automo bilist, een nict-bewoner, die slechts de binnenstad bezoekt en zijn wagen even kwijt moet. Niet-bewoners worden dan boven bewoners voorge trokken. aldus De Graaff. die er ook op wijst dat selectief au togebruik (energiebesparing) erg moeilijk wordt voor bewo ners, die 's avonds hun auto voor de deur hebben gepar keerd en hem liever de och tend daarna eens zouden laten staan, om te fietsen of zo. „Want dan krijg je een bon," zegt De Graaff, die al zijn be keuringen keurig bewaard heeft. ïn het antwoord aan hem neemt het college toch een ad vies van dc pplitie over cn dat luidt om die auto toch maar ergens anders neer te zetten. Suggesties worden, gedaan: de Plantage, de Buitennavenweg, het Broersveld, allemaal tame lijk dicht bij de Lange Haven. „Larie." zegt Cees de Graaff nogmaals. „Dat zijn geen echte oplossingen. Je weet hoeveel auto's er in Schiedam leegge roofd worden. Daarom wil trouwens iedereen zijn auto zo dicht mogelijk bij buis hebben staan. Gisteravond toevallig nog: ik stak mijn hoofd uit het raam en zag iemand aan een auto morrelen. Toen die kerel mij in de gaten had, keek hij quasi-nonchalant rond en liep weg. Nogal verdacht, niet waar? Maar het toont aan, dat je dan je auto m de gaten kunt houden. Al dacht ik achteraf: ik had die vent gewoon zijn gang moeten laten gaan en on dertussen de politie moeten bellen. Maar ja..." Fraai zijn de leesbakken van het Roode Kruis niet (ook een bezwaar binnen de gemeente), maar om hun nut voor zieken mogen er in Schiedam meer bij komen. Schiedam Zoveel lees voer krijgt het Neder- landsche Roode Kruis binnen dankzij de beton nen lectuurboxen die her en der in de stad staan, dat de afdeling Schie dam graag meer van die bakken geplaatst zou zien. In het stadskantoor heeft men daar geen be zwaar tegen. De wethou ders laten het Roode Kruis wel weten, dat de gemeentepolitie aan be paalde punten een voor keur geeft: de bakken zouden het best in of bij winkelcentra kunnen staan. Verwacht wordt. dat men er hij het Kruis graag akkoord mee gaat. Niet iedereen bij de gemeente is er echter 20 blij mee, dat er op het plein voor de Hema, op het Dr Wibautplein, in het Hof van Spaland, in de Mgr Nolens)aan, in de Groe- nelaan cn in De Ketel zes nieuwe boxen bij mogen ko men. Vooral bij de Vrom- dienst. waaronder de gemeen- teremiging valt, bestaan be zwaren omdat het nogal eens voorkomt dat kinderen in de boxen gaan zitten wroeten, er allerlei blaadjes uithalen en in de omgeving flmk wat rom mel maken. lJe Jectuurboxen (vooral die op de Koemarkt wordt door me nig Schiedammer voorzien van oude tijdschriften en al lerhande boeken) worden nochtans vele malen per maand geleegd. De inhoud wordt verspreid onder zieken, die wel eens wat te lezen wil len hebben. ^iiuiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiitiiiüiiiiiuiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiiiuiifniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuiiuiiii^ Vlaardingen Het zijn uit- stekende dingen, wekkerra- I dio's. Ze functioneren meestal voortreffelijk: schakelen zichzelf op ieder I willekeurig vooraf inge- steld tijdstip in, om met i vrolijke muziek de directe omgeving aangenaam wak- i ker te schudden. Toch kunnen zich omstan- j dtgheden voordoen, waarin j het niet zo plezierig is, dat j die dingen zo handig functi oneren. Bijvoorbeeld ah be woners weggaan en verge ten hun wekkerradio uit te zetten, of in ieder geval vergeten de opdracht geven zich koest te houden. Dat overkwam in het afgelopen weekend een gezin in de Josef Israelstraat. In het be treffende pand was, in het holst van de nacht, niemand aanwezig, maar de radio trok zich daar niets van aan. Tot woede van de bu- r* n. het Hilversum-3- piugtamma woordelijk kon den volgen, terwijl zij nou juist wilden slapen.., De gealarmeerde politie bood uitkomst. Enkele agenten drongen de woning binnen met het doel het i stuk electromca tot zwijgen i te brengen. De bewoners werden later van de escapa- j des van hun vrolijke wek- I ker op de hoogte gesteld. j Niet-bewoners kunnen volgens de theorie-De Graaff veel gemakkelijker op de Lange Haven parkeren dan bewoners, ^iiitiiiiiiniiiMiiiiiFiiniiiiMiMiiiiunttiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiHiHiiiiiiiiniiiiiiüiirmifiiiiiiiniiniiniimiiiiiiMiiiiiiiiimiiiniiiiifiü Schiedam In zijn vakantie is een 21-jarige chauffeur uit de Mgr Nolenslaan bestolen van zijn Ford Taunus ter waarde van vijfduizend gul den. Hij kwam dit weekend van vakantie terug en stapte meteen verbouwereerd naar het politiebureau. De auto had het kenteken nummer 29-BU- 56. De laatste weken hebben auto dieven al vaker toegeslagen. Bij de politie wordt in zomer tijd altijd wel een duidelijker aangiftepatroon geconstateerd, wat waarschijnlijk samen hangt met joy riding waartoe in deze periode altijd meer Personen zich aangetrokken Voelen. De commissaris durft er daarom niet de conclusie aan te verbinden, dat meer ■•professionele" autodieven ïn de zomer ook actiever zijn. Vlaarrfingen De heer A. Lingen ontving vandaag uit handen van burgemeester Wim Kieboom de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zulks ter gelegenheid van zijn .y*«rligjarig dienstjubileum bij net bedrijf Walco Electrotech- msche Fabriek B.V. te Vlaar- dmgen. Hij kreeg de versïerse- opgespeld namens de bur gemeester van Rotterdam. Arie Lingen, die door zijn eol- «ga's omschreven wordt als zeer nauwgezet en eerlijk ®an, trad reeds op 15-jange «eftijd bij het bedrijf in dienst. heer Lingen geldt als een belezen autodidact, „een vraagbaak" voor velen. Vlaardingen Kermi sexploitanten kunnen er op rekenen, dat zij in de nabije toekomst in VIaardingen geconfron teerd zullen worden raet scherpere voorwaarden, om overlast aan omwo nenden tot een mini mum te kunnen beper ken. Met name gaat het om de hoeveelheid ge luid en muziek, die tij dens een kennis wordt geproduceerd, en die voor „buitenstaanders" dikwijls als zeer hinder lijk wordt ervaren. Ook discotheken en dergelij ke zullen aan banden worden gelegd, wat het totale geluidsniveau be treft. Een en ander is het gevolg van een verzoek van de stuurgroep voor de milieuhygiëne over geluidsoverlast bij openbare manifestaties. Dat verzoek werd in november van het vo rig jaar gezonden aan het col lege van B en W door de werkgroep milieubesef, die on derdeel van de stuurgroep uit maakt, In dat schrijven werd er door de werkgroep op aan gedrongen. dat er zwaardere bepalingen moeten komen om geluidshinder bij gebeurtenis sen als sportwedstrijden en de monstraties, kermissen en der gelijke te voorkomen. Naar aanleiding van dat ver zoek heeft de afdeling algeme ne zaken van de gemeentese cretarie een adviesnota opge steld, die op de materie ingaat. In die nota wordt ook gespro ken over muziek, die wordt in discotheken en dergelijke ge legenheden voortgebracht wordt. Wat die laatste c^jorie be treft: daarvoor bestaan al scherpe geluidsbeperkende voorwaarden. In de nota van algemene zaken wordt verder gesteld, dat het aanbeveling verdient dat zaaleigenaars en exploitanten worden verplicht, een zogenaamde hmiter in de installatie te bouwen, waarmee het geluid maar tot een be paald maximum niveau wordt beperkt. Dat maximum niveau zou op 90 dB (A) gebracht moeten worden. Wat kermissen en andere bui tenmanifestaties betreft wordt het college geadviseerd, bin dend vast te stellen dat alle muziekinstallaties op één punt geregeld moeten kunnen wor den. Op die manier is het tota le geluidsniveau veel beter in bedwang te houden. Omdat deze maatregel nogal een in grijpende verandering bete kent in de normale exploitatie van kermissen en dergelijke zou een en ander volgens alge mene zaken pas in 1980 kun nen ingaan. Schiedam Het recla mebureau Braun BV. ge vestigd op de Parkweg 224, krijgt geen toestem ming van de gemeente Schiedam om voor zich zelf reclame te maken. Het Westduitse bureau had graag gezien, dat aan een pand op de hoek van Burgemeester Van- H aarenlaan en J.C- van Markenstraat een bordje was bevestigd met naam en pijL ver wijzend naar de reclame makers, maar dat gaat niet door. Die pijl zou verwarrend zijn voor het vele ver keer op de Van Haar en- laan. Het college wil die chaos voorkomen, maar sluit daarmee niet uit dat Braun op een ander pand wèl een pijl mag plaatsen. Kerm is-expioitan ten zullen niet blij zijn met een nieuwe maatregel, die de gemeente zo goed als zeker zal 1 het beperken van de geluidshinder bij openbare manifestaties. Schiedam Op de week markt in de Lange Kerkstraat een 39-jarige Schiedamse door een zakkenroller bestolen van haar dames portemonnee met 85 gulden, foto's en nog wat Zuidafrikaans geld. De portemonnee was uit haar boodschappentas gegrist. Dashboardkastje Twee auto's werden in Schie dam opengebroken, in de Mar conistraat en bij station Schie dam/Rotterdam-West. In hei eerste geval miste een 57-jan- ge chef-monteur zijn rij- en kentekenbewijs uit het dash boardkastje. Bij het station zag een 24-jarige logopediste na een weekje uit, dat een portier opengebroken was en dat haar radio-cassette van 158 gulden- gestolen was. Bouwkeet Een 25-jarige liftmontcur be merkte, dat een dief had toe geslagen in een bouwkeet van firma Kruithof uit Krimpe- n aan de IJssel op de hoek van s-Gravelandseweg en Ne- herstraat. Een lastransforma- tor van 400 gulden was uit de keet verdwenen. Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardinger raakte zondag nacht zijn rnbewijs kwijt, na dat hij voor de derde keer bin nen een jaar onder invloed van alcoholhoudende drank zijn personenauto bestuurde. Zowel de blaastest als de later genomen bloedproef vielen in zijn nadeel uit In verband met de recidive werd door de politie zijn rijbe wijs ingevorderd en de auto in beslag genomen. Ook werd proces verbasal opgemaakt. Schiedam Een 2l-jarige dienstplichtig soldaat uit Vlaardingen is bij een routine controle van de Schiedamse politie zijn brommer kwijt ge raakt. Het voertuig werd in beslag genomen, omdat het een snelheid van 75 kilometer per uur kon bereiken en waarvan de militair ook ge bruik maakte en omdat het door het opvoeren van de mo tor veel te vee! lawaai maakte. Schiedam Met een bloeden de wond aan de zijkant van zijn hoofd is een 69-jarige Schiedammer in het Noletzie- kenhuis opgenomen, nadat hij op de hoek van Buitenhaven weg en Rotterdamsedijk was aangereden. Een 21-jarige au tomobilist had bij het achteruit rijden de bejaarde fietser, die hem tegemoet kwam, over het hoofd gezien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3