SCHIEDAMSCHE COURANT Opnamen „Spetters begonnen Chileense muur blijft strijdpunt .ans op jongeren centrum bij station Nieuwland Ja Commissie bespreekt weer integratie ambulancediensten Bewoners stalen ramen schorten overleg op Gele kater Goed bereikbaar en niet bij woningen Max van den Berg bezoekt Schiedam ,Zwoegwerk" in het station 99 ,Wij bedanken voor dit circus" :'r'; i WrïMÊ&tëêm. Park stinkt Installatie burgemeester op 23 augustus Eerste optreden burgemeester Van Es Donderdag 9 augustus 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26422-4PAG!NA'S4 Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst H4144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Het heeft toch allemaal minder gla mour dan we dachten. Op een koud, guur en win- dering stationnetje begonnen gisteren dc eerste Maassluise opnamen voor de film „Spetters". Zwoegwerk. Steeds maar over die scène. Totdat re gisseur Paul Verhoeven het welletjes vond. Gisteren was het het oude Maassluise stationnetje dat als décor mocht dienen. Zondag 12, dinsdag 21 en woensdag 22 augustus zal het de Markt zijn, die als filmlocatie fungeert. Zaterdag 25 augustus een gedeelte van Zuiddijk. Daarna worden ook een korte caféseène bij de Haven en opnamen in de Sieendijkpolder ge schoten. De meest voorkomende plaats van handeling zal de Markt en omgeving zijn. Bewoners en winkeliers zul len steeds persoonlijk door de filmmaatschappij inge licht worden over de gang van zaken. De verkeersaf- zettingen ter plaatse hebben alleen betrekking op het rijdend verkeer. Van voetgangers zal slechts af en toe gevraagd worden een ogenblik te blijven staan, maar verder wordt hen geen strobreed in de weg gelegd. De opnamen die gisteren werden gemaakt verliepen vlot; een kluitje bibberende figuranten in de verkoo phal van het stationnetje, die het toch allemaal „mach tig interessant" vonden, gesjouw met koffie en brood jes en een geduldige hoofdrolspeler die er wel zin in had. „Spetters" is een film van Paul Verhoeven (regie) en Gerard Soeteman (scenario), terwijl Joop van den En de de film, waarin voorlopig een bedrag van ander half miljoen gulden is geïnvesteerd, produceert. Ver- hoeyen regisseerde eerder „Keetje Tippel", „Turks Fruit" en „Soldaat van Oranje". Paul Verhoeven regisseert. Hoofdrolspeler Hans van Tongeren (Rien) wordt door vader en moeder (Albert Abspoel en Coby Timp) van de trein gehaald. Cameraman Jost Vacano zet de scène op het celluloid. Schiedam „Ik ben ont hutst!'* Dat heeft PvdA- raadslld Peet van der Lub- be gezegd in de eerste com missievergadering van het nieuwe seizoen. Verbouwe reerd was hij door woor den, die C DA~w oord voer ster Rita van JLambalgen sprak over de komst van een Chileense muurschilde ring op het Emmaplein. Deze kwestie verdeelt de gemeenteraad na ander half jaar nog steeds sterk, al lijkt CDA-wethouder Riet Taverne de zijde der progressieven te hebben ge kozen. In dat geval zou zij een andere mening verkon digen dan voordat zij een jaar geleden plaats nam tussen de PvdA-wethou ders. Nu do commissie voor stads verhaal mg zich akkoord ver klaart. heeFt het college (waar niet van een meerderheids standpunt wordt gesproken) het voorstel gedaan om 5200 gulden uit te trekken, waar- Vlaardingen De bewonersleden van de werkgroep stalen ramen, officieel het project 1947 A/B geheten, zien er geen gat meer in nog langer contact met de gemeente te onder houden. Ze zijn dermate teleurgesteld over dc trage voort gang en uitvoering van het project, dat zij de commissie stadsontwikkeling schrijven: „Wij bedanken voor dit cir cus." Meer dan een jaar geleden wulen de bewoners van de woningen, kortweg aangeduid met „stalen ramen", een aar dig succes te 'oehalen toen de gemeente toegaf dat er sprake was van achterstallig onder houd aan hun woningen en de toezegging werd gedaan dat dit zonder extra huurverho gingen ingelopen zou worden. Van dat inlopen is het tot nu toe volgens de bewoners niet of nauwelijks gekomen. De be woners stelden de gemeente op 9 mei van dit jaar daarvan al op de hoogte, waarbij zij verzochten om maatregelen die de voortgang zouden be spoedigen. Belangrijke bewo- nerseis daarbij was, dat er voortaan *s avonds in plaats van overdag vergaderd zou worden, zodat alle bewoners aanwezig konden zijn. De gemeentelijke afdeling stadsvernieuwing erkent dat er op een aantal gebieden nog al wat vertraging is opgetre den. maar verontschuldigt zich met het feit dat de afdeling de laatste maanden overbelast is geweest. Voor de bewoners echter blijkt dat niet voldoen de te zijn. „Alles bij elkaar hebben wij als bewonersleden vanuit de Vettenoordsepolder geen zin om aan deze schijnvertoning nog langer mee te werken. Een vertoning waarbij wij. buiten onze eigen schuld, ook nog ongeloofwaardig worden voor onze achterban. Wij be danken voor dit circus...", schrijven zij aan de commissie. Zij vragen van de commissie er voor te zorgen dat het project nu „werkelijk" van de grond komt en het ambtena ren mogelijk te maken s avonds te vergaderen. „Zolang U geen garanties kunt geven, dat deze maatregelen getroffen kunnen worden, schorten wij onze werkzaamheden in deze „werkgroep" op." Schiedam Als locatie voor het open jongerencen trum Schiedam-Noord lijkt een terrein aan het be gin van de Schiedamseweg het meest geschikt. Het college van burgemeester en wethouders beoordeelt volgende week een advies hierover van de dienst gemeentewerken, die begin dit jaar een onderzoek instelde naar plaatsen waar een open jongerencen trum <OJG) gebouwd kan worden. Voorwaarde daarbij was dat het centrum goed bereikbaar moet zijn, omdat het automa tisch ook in zekere mate zou gaan fungeren voor du wijken rond Schiedam-Noord (Nieuw land, Holy). Voor de plek, die nu als meest waarschijnlijke uit de bus is gerold, gaat dat 2ckcr op. Het OJC zou dan vlak naast station Schiedam- Nieuvvland komen, waar vroe ger de spoorwegovergang was en dat is betrekkelijk dicht bij de Nieuwe Damlaan, de be langrijkste verkeersader tus sen Schiedam-Noord en de rest van de stad. De wethouders hebben het dinsdag in hun wekelijkse ver gadering erover gehad en prompt daarop kwam het aan de orde in de eerste commis sievergadering van het nieuwe seizoen, die voor vorming en recreatie. Luud Snel (CDA) en Herman Noordegraaf (PPR) vroegen naar aanleiding van het vorige week verschenen faseverslag van de stichting OJC-Noord, of gemeentewer ken al klaar was met het on derzoek naar locaties. Wethou der Herman Posthoorn noem de de plek „bij ric Nieuwe Damlaan, links voor de brug" en zei dat het college er vol gende week op terug zal ko men, als bij gemeentewerken gecontroleerd is of de bouw van een jongerencentrum wel past in het bestemmingsplan voor dit gebied. Posthoorn ziet veel voordelen van deze plek. Voor waai den voor de komst van een OJC zijn bij hem steeds geweest, dat het niet middenin een woon wijk mag staan m verband met te verwachten overlast en dal er een goede bereikbaar heid moet zijn. Daaraan vol doet de locatie bij do oude spoorwegovergang, die overi gens door de initiatiefnemers vorig jaar al was genoemd als één van de suggesties. Over subsidiemogelijkheden (ook wat personeel betreft) is Posthoorn optimistisch, maar nog voorzichtig. CDA-er Snel hikt echter aan tegen het ont breken van financiële conse quenties in het faseverslag. <f''< Vlakbij station Nieuwland, waar vroeger de spoorwego vergang was, zou het open jongerencen trum voor Schiedam- Noord het best kunnen komen, als dat past in het bestem mingsplan Bij dorp, dat over igens door gaans nogal vrij geïnterpre teerd wordt door nieuwe stedebouwkun- dige inzichten. De Croie Gele Kater waart rond. En dat schijnt een ui' fersf geheimzinnig' beest te zijn, dat de meest onver wachte en raarste dingen uithaalt. Het dier houdt zich dezer dagen hoofdza kelijk op in de omgeving vJ*n de diverse wijkcentra, die volop activiteiten bie den in het kader van de va kan tie besteding. Onze fotograaf, deze week op tournee langs alle wij ken om te registreren hoe de vakantievierende jeugd &ch amuseert, was giste ren in de Westwijk in het Ontmoetingscentrum Daar was dat enge beest er ook weer. Hoewel het bij nader inzien nog best mee valt' de superkat is im mers uitgevonden door de samenwerkende wijkcen tra zelf, die het een uitste- Schiedam De raadscommissie voor volksgezondheid in Schiedam bespreekt tijdens haar vergadering van maandag in de bibliotheek van het gemeenteziekenhuis andermaal de concentratie en Integratie van de ambulancediensten van Schiedam en Vlaardingen. prioriteitenprogramma 1980- '84 aan de orde. De vergade ring begint om acht uur 's a- voiids. Nadat de gemeente Schiedam I in eerste instantie een aanzet gaf om te komen tot een ruim telijke concentratie ging dc ge meente Vlaardingen verder en verzocht Schiedam een volle» kend thema vonden om in de vakantie-activiteiten te kunnen gebruiken. Een wa' mogelijkheden biedt, thema, dat de jeugd heel zo bleek gisteren in West Schiedam Het Prin ses Beatrixpark stinkt. Dat registreert de neus van Pvd A-raadslid Arie Verlinde, Het raadslid vindt het hoog tijd, dat de vij vers van dit recreatie oord weer eens uitge baggerd worden. Daar naast is het water aan verversing toe, anders leggen de vissen het loodje, aldus Verlinde. dige integratie te overwegen. B en W van Schiedam hebben zich inmiddels ook voor dat idee van hun collega's in Vlaardingen uitgesproken. Het Coordmaueorgaan Ge zondheidszorg Nieuwe Water weg-Noot d moet nu een advies aan de beide to Ut ges uitbren gen over een in te stellen stuurgroep, haar samenstel ling, taken en bt-voegdheden. Deze stuurgroep, die de plan nen van de gemeenten verder gestalte gaat geven, krijgt het recht tijdelijke werkgroepen in te stellen die deelaspecten van het gehele project kunnen uitwerken. Het personeel van dc ambu lancediensten wordt door de directeur van GG en GD over de plannen van de colleges van B en W op de hoogte ge steld. De bedrijfsleiding van de VROII zal de chauffeurs van de ambulancediensten in lichten over de ontwikkelin gen op het gebied van de con centratie en mtegraue. Voorts komen tijdens de ver gadering van de raadscommis sie ook het jaarverslag over 197? van de GG en GD en het van de Chileense schildersbn- gade Ramona Parra een wand schildering zou kunnen maken in samenwerking met bewo ners vereniging Schiedam- Centrum. Het Chdi-comité zorgt voor de coördinatie. In augustus neemt de gemeen teraad een beslissing, maar in de commissie voor vorming en recreatie verklaarden PvdA- ers Posthoorn en Verhnde en PPR-er Noordegraaf zich met een voor, onder meer om de Schiedammers te laten door dringen dat het Chileense ver zet nog steeds leeft. „Niet om dat Chili daar direct mee ge holpen is, maar omdat het kij ken naar wat zich buiten Schiedam afspeelt ook hoort bij het leven in deze stad." al dus Posthoorn. De VVD blijft tegen. CDA- vrouw Van Lambaigcn vond het „namens haar fractie" (in clusief mevrouw Taverne?) al lemaal maar zonde van het geld. „Die muurschildering is toch niet blijvend, want straks wordt er gebouwd op het Em maplein, Bovendien is de kwcstte-Chih achterhaald door andere probleemgroepen." Zij noemde daaronder de boot vluchtelingen. Haar argumen tatie onthutste Van der Lubbc: „Als andere mensen om hulp komen, wil ik die ook geven, graag zelfs. Dan is het geen re den om helemaal voor nie mand meer iets te doen!" Maassluis De officiële in sla! Lit te van burgemeester J, van Es /al plaastsvsnder, op donderdag 23 augustus. Op die dag wordt vanaf 1130 uur in het stadhuis ut Koningshoek een buitengewone raadsverga dering gehouden, waarin die offtciele aanstelling /al plaats vinden Na afloop is er tijdens een receptie gelegenheid voor publiek en genodigden, om met de nieuwe burgemeester en zijn vrouw kennis te ma ken. Maassluis Vandaag heeft de pasbenoemde burgemeester J. van Es van Maassluis zijn eer ste officiële handeling in de gemeente verricht: het slaan van een eerste paal. Die eer viel Smit/Tak internationaal Bergingsbedrijf BV te beurt, die aan de Govert van Wijn kade een nieuw magazijn an nex werkplaats gaat neerzet ten. Schiedam De voorzitter van de Partij van de Arbeid. Max van den Berg, komt woensdag 29 augustus naar Schiedam. Hij zal hier die avond de afdelingsvcrgadering van de Schiedamse PvdA in zaal Irene aan de Nieuwe Haven bij wonen. Van den Berg zal eerst een gesprek met het afde lingsbestuur hebben en daarna tijdens de vergadering spre ken over de actuele politiek. Het bestuur heeft hem ge vraagd in te gaan op een aantal partijvraagstukken, zoals „de PvdA als actiepartij", de taak en werkwijze van de af deling en de plannen van het in april gekozen partijbestuur voor de komende twee jaar. Eerder brachten al landelijk fractievoorzitter Joop den Uyl en Europees parlementariër Anne Vondeling dergelijke be zoeken aan deze afdeling van hun partij. De vergadering is voor zowel leden als niet-le den toegankelijk. Kritiek Het is wellicht aardig in dit verband even te refereren aan woorden, die Wim Oomen als voorzitter van de PvdA-Schie- dam onlangs sprak. Hij uitte kritiek op de manier, waarop de Schiedamse delegatie stem de tijdens het partijcongres waar Van den Berg won van Wim Meijer. Hoewel de ach terban in Schiedam met een kleine meerderheid voor Meijer had gepleit, bracht de delegatie tegen de wens van de leden in twee van de drie Schiedamse stemmen op het congres op Max van den Berg uit. Oomen zei toen: „Dat hoort niet. Zeker niet als je hoort wat Van den Berg altijd zegt over zeggenschap van de basis."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1