SPORT GTB gezelligheid, WF heeft toekomst V. Leegloop kan zeer positief werken" PPSC heeft Ron Carli hard nodig is Nol Roozen. de meest geblesseerde speler van DHS: Rob van Vooren: mmssm ÉÉk Huigen-bokaal VBIJPAG 10 AUGUSTUS 1979 SC/VD/WW 7 Aad van Hasse! trai ner van twee clubs Trainer Aad ran Hasse/: Schiedam Blij dat het voetbalgcbcuren snel weer in voile hevigheid gaat losbarsten, kijkt Aad van Hassel naar de nieuwe competitie. De trainer van zowel GTB als WF blijft ambitieus en het zojuist behaalde C-diploma versterkt hem in zijn streven snel zo hoog mogelijk te komen. „Volgend seizoen ga ik verder met de B-cursus. Dan kies ik ook voor maar één bond iets tegen die vereniging vereniging en dan één zo hoog mogelijk. Want anders kom je wat de trainerscursus betreft nauwelijks aan de bak. En dat wil ik natuurlijk wel". Aad van Hassel, eigenaar van sporthuis Passage in Schie dam, wil echter nog niet zover gaan. „We moeten eerst dit sei?oen maar eens afwachten" .stelt hij vanachter de toon bank. „Wat GTB betreft, daar njn geen eisen te stellen Het is gewoon een gezelligheids- clubje, waar de sfeer op de eerste plaats staat. Een nadeel is natuurlijk de ac commodatie, want ondanks de kantme en kleedlokalen van de wielerbaan, is het spelen op het tweede veld van SVDPW met geweldig". „Eerlijk is eeriijk",gaat de 32- jarige Schiedammer verder, ■CTB heeft geen jeugd en de door Emile Schelvis toekomst ziet er niet zonnig uit. Het tweede, dat kampioen is geworden en dat best wel hard werkt, bestaat uit oud- eerste elftalspelers. We begin nen wat de selectie betreft al direct met schorsingen van Hans Steijlen en Isaac Schip per, Maar nogmaals, voor de vereniging zelf zou een eigen accommodatie goud waard zijn. Trouwens, ik geloof dat ze ein delijk wel eens aan de beurt |ijn. Maar ja, de heren van de Sportraad doen op recepties en dergelijke toch alleen maar vage beloftes, die ze niet nako men", In tegenstelling tot GTB, ziet Aad van Hassel, die Aeolus ei genlijk tegen zijn zin door een conflict met het bestuur heeft yerlaten, wel volop perspectief m WF. Hij: „Ja, WF heeft jeugd, hè. Daarbij hebben we van buitenaf ook een paar sterke jongens erbij gekregen. Alleen de doelman vormt een probleem. Aad van de Berg is naar GTB gegaan, waar ik nem wel goed kan gebruiken, teaar ik hou nu voor WF wei nig over. Ik ben blij dat WF een goed bestuur heeft, met Mensen die weten waarover ze praten. Ze werken met jaren plannen en dan staat me wel a.an. Het moet ook mogelijk zyn om kampioen te worden, hoewel de afdeling wel erg zwaar is met clubs als ODI, «ICO en FCN'66." «Vooral die laatste club Ir CM,red) krijgt het tegen ons te verduren", zegt Van Hassel htet een zure smaak in zijn m°nd. „Ik snap niet dat de onderneemt. Heel Schiedam weet dat daar met bedragen van 5000 gulden spelers worden aangetrokken. Je kan toch wel op je vingers uitrekenen dat jongens uit een C-team en uit de hoogste regi onen van het amateurvoetbal niet voor de gezelligheid bij een tweede klas afdelingsclub gaan spelen. We zijn echter niet bang voor ze, want een echt team wordt het toch niet. Dat kan je wel nagaan als er spelers voor 5000 gulden sa men moeten spelen met jon gens die nog gewoon contribu tie moeten betalen". Aad van Hassel heeft zich weer even afgereageerd .Met zijn blik weer op de toekomst gericht, zegt hij: Ik zal het volgend seizoen dan ook voor het eerst moeten gaan sollicte- ren om aan een tweede of der deklasser te komen. Anders tel je weer niet mee in Zeist. Hoe wel, op het niveau van GTB en WF kan je natuurlijk ook een topprestatie leveren. Het ligt er maar wat voor ei sen je stelt. Op het veld ben ik ieder geval de baas en als je met doen wat ik zeg, dan kan ik een etter zijn. Ze mogen heus wel wat ,a!s er maar wordt gewerkt. Langer c!-" drie jaar blijf ik toch niet bij een club, anders vergroei je te veel. „In Kethel bloeden we dood" Schiedam We moe ten oppassen dat we niet gelijk verder zakken naar de tweede klasse". De 26-jarige Nol Roozen spreekt direct al aan de voora vond van het nieuwe seizoen zijn angst uit na de frusteren- de degradatie uit de hoofd klasse.,, Tien punten uit de laatste acht wedstrijden. En daarbij toch geroutineerde hoofdklasseteams als Blauw wit en DWV langs de kant ge zet. Misschien was het niet no dig geweest. Hoewel ik er zon der meer bij blijf, dat met spe lers als Martin van Oortmes- sen, Paul Nijs en natuurlijk Jan Kerssemeijer de hoofd klasse voor Schiedam bewaard was gebleven" .recapituleert de middenvelder. Nol Roozen, zoon van het ge lijknamige bestuurslid en broer van topscorer Piet Roo zen, heeft toch wel vertrou wen in de nieuwe mensen. Nol: „Allereerst de trainer Jan Kooiman. Ik ken hem alleen van gezicht en naam. Maar de indruk die via de krant is overgekomen is erg positief. Trbuwens, dat geldt ook voor de spelers. Met de nieuwe mensen, Fred Meerhof (SVV), René van Buuren (SVV), René Liefhebber (SVV) en Frans Schaap (Hermes DVS), durf ik te zeggen dat DHS in de breedte sterker is geworden". Het gemis van Piet Roozen. In Schiedam heeft men jarenlang de kracht van DHS toegewijd aan het grijze doelpuntenfeno- meen, die eigenlijk in zijn een tje verantwoordelijk was voor de hoge positie van de ploeg van sportpark Kethel.Nol Roo zen, die aan zijn negende sei zoen gaat beginnen, oordeelt: Precies als Jos Sparla vertrok ken is, betekent het verlies van Piet een gevoelige aderla ting. De vervangers staan ech ter te trappelen en ach, in de eerste klasse staan ook weer leuke wedstrijden op het pro gramma: Overmaas, De Mus- schen en natuurlijk de derby tegen Hermes. Nee, alleen wat accommodaties betreft is het jammer, dat we uit de hoofd klasse 2ijn. De tegenstanders spreken nu ook aan". Injectie Nol Roozen, dte zelf nooit on der het juk van zijn broer heeft geleden en momenteel zelfs op het maatschappelijke vlak (Nol studeert voor wis- en natuurkundeleraar) in zijn voetsporen probeert te treden, hoopt wel dat DHS zo snel mo gelijk naar de Woudhoek ver huisd Hij:,, Het zou voor de vereniging -de jeugd vooral- een enorme injectie beteke nen. We bloeden hier dood, ook al is het nog zo gezellig Dat geldt trouwens voor mij persoonlijk ook, want als ma chine-bankwerker bij Wilton ben ik ook uitgekeken. Ik stu deer niet voor niets Wat de vergelijking met met broer be treft, Ik lijk alleen m mijn ge zicht op hem Maar we hebben twee verschillende karakters En dat is altijd zo geweest Het vorig seizoen bleef Nol Roozen bijna een half seizoen buiten het elftal vanwege een ernstige been bless ure. Hij met een diepe zucht „Van de acht seizoenen heb ik er pas twee volledig mee kunnen draaien Een sc heen been breuk, schoen en kunbeenbreuk. gescheurde enkelbanden en het scheurtje van afgelopen seizoen hebben me vooral geestelijk vee! pijn gedaan. Lichamelijk is het al tijd weer volledig hersteld". Nol Roozen is dus slachtoffer van de bijnaam De Harde Schoen Dat kan je wel zeg gen. Bij de KNVB worden we door Emile Schelvis ook als gangsters afgeschil derd Anders zou je niet van die belachelijke schorsingen krijgen als in het geval Karei Doesburg.Ik zeg. we spelen hard .maar altiid om de ba! Niet gemeen dus In de hoofd klasse gaat het veel geraffi neerder. Maar reken erop, dat die jongens er ook wat van kunnen Van die bijnaam ko men we voorlopig toch niet af Nu de bekerwedstrijden van 18 augustus met doorgaan, be tekent dat voor Karei Does burg, Hans Schop en Jan Kerkhof toch dat ze de eerste wedstrijd moeten missen Dat hebben we dus weer tegen, zo dat we dat eigenlijk het hele seizoen hebben tegen gehad. Maar de moed verliezen doen we nooit Daar zijn we ook hard m geworden" Nol Roozen in duel met Xer- xes-speier Peter Nrpius. Een beeld wat voorlopig voor DHS voltooid verleden tijd is. Schiedam Zojuist terugge komen van vakantie bouwt de 23-jarige Hermes DVS-aanval- ler Rob van Vooren weer langzaam aan zijn conditie. Ondanks alle problemen rond het eerste team met het ver trek van Teun Kornaat, Dick Schaap, Theo Juistenga, Frans Schaap, Piet Klepke en Ger Ruseier als exponent, ziet de al vijftien jaar in de licht blauwe kleuren acterende Rob van Vooren wel weer perspec tieven. „Het is natuurlijk een enorm brok routine wat weg valt, maar ik dacht dat de ver vangers staan te popelen", zegt hij vol overtuiging. „Het is een zeer merkwaardig seizoen geweest", meent de in het behangwezen verzeild ge raakte Schiedammer. „We kregen een nieuwe trainer, Wim Verhoorn, die op mij persoonlijk erg positief over kwam. Zijn ideeen om Hermes DVS weer dié klank als vroe ger te geven, spraken mij wel aan. Alleen ik. ben van mening inj wat té ambitieus is be gonnen. Bijna dagelijks train den we in de aanloop van het vorig seizoen, daardoor kreeg iedereen ook de spelers groep een zeer hoge ver wachting van dat seizoen. Het liedje is wel bekend, in het be gin bakten we er niets van, waardoor onmiddellijk de sfeer ongelofelijk verslechter de." „In die periode heb ik zelf ook aan weggaan gedacht", bekent Rob van Vooren eerlijk. „Na dien klaarde de sfeer evenre dig met de resultaten weer op en ik was wel verrast dat er toch nog zoveel (zes spelers, dus) aan hun stutten trokken. Dat vind ik aan de ene kant wel jammer, vooral het centra le verdedigingsduo Dick Schaap (naar FCN) en Ger Ruseier (gestopt) zul je wel gaan missen. Aan de andere kant stonden er jongens als Teun Kornaat, ondanks zijn geweldige voetbalcapacneiten, toch de ontwikkeling van bij voorbeeld Roy den Hartog en natuurlijk Frans Bouman, die eigenlijk dezelfde rol als Teun ambieerde, in de weg." „Mij persoonlijk maakt het niets uit", weet Rob van Voor en, „Ik leed wel verschrikke lijk onder het verslechteren van de sfeer. Ik ben gevoelig op dat punt. Tot aan de win terstop had ik het nog nooit zo erg meegemaakt. Daarna speelde ïk drie wedstrijden in het tweede en prompt maakte ik vijf, zes goals. Je moet ook niet vergeten, ik heb altijd linksbuiten gespeeld, de spits was voor mij echt wennen. Maar ik geloof, dat ik me steeds meer thuis ging voelen in de punt. Nou ja, op het laatst van de competitie, met de wedstrijd tegen DHC als hoogtepunt, draaide het weer uitstekend". „Ik zie het nu best zitten. Als we met dit jonge team (gemid deld geloof ik zo'n 23 iaar) de door Emile Schelvis eerste paar wedstrijden écht punten verzamelen, dan zou den we kwalitatief gezien best in de top mee kunnen doen. Maar j"a, het euvel van Hermes DVS is nog steeds dat we té mooi spelen. Ik ben er eigen lijk best wel een beetje trots op, maar het zet echter geen zoden aan de dijk. Ik ben er zelfs van overtuigd, dat met hetzelfde materiaal wij in de hoofdklasse nog meer punten hadden gepakt dan nu m de eerste klasse. Dat soort spel ligt ons nu eenmaal veel meer." „Ach ja, de hoofdklasse", me moreert Rob van Vooren, die aan zijn vijfde selectieseizoen Hermes DVS begint, degrada tie was toen onnodig „Ik was toch al niet overtuigd van de kwaliteiten van Pim Visser, die het nu toch ook niet al te best doet bij SVV, Ik had trou wens op mijn zestiende al naar FC Den Haag gekund en later kwam ADO (amateurs dus) ook nog aan de deur. De school ging toen voor en nu heb ik weinig trek meer in be taald voetbal. Ik zat toen en nu nog steeds best bij Her- mes." Ineens lachend: „Op mijn zes tiende jaar gold ik als een ta lent. Ik zou snel naar het eer ste doorbreken. Ik had alleen de pech, zoals de jeugd dat tot dit seizoen ook had, dat er een vaste kern in het eerste stond. Rob van Vooren (r) we spelen té mooi" Die oude kern van betaalde spelers was en is deze tijd ook niet weg te branden. Daarom ook, voor de jeugd is het niet zo slecht, dat er spelers weg zijn. Trouwens, ik schat dat de helft volgend seizoen toch terug komt omdat ze het échte voetbal zullen missen, wed den?". Maassluis Ondanks alle berichten over een eventueel vertrek is Ron Carli toch gebleven bij de vereniging waar hij al jaren voetbalt: PPSC. Interesse was er genoeg voor de jeugdi ge aanvalsleider. Toch blijft hij de tweedeklas ser trouw. Opmerkelijk voor een buitenstaan der. Zoveel toekomst 2it er toch niet in bij de Schiedammers. Voor iemand die de interne si tuatie bij PPSC goed kan begrijpen, is het niet onbegrijpelijk. Carli, die in Maassluis woont, hoeft bijvoorbeeld niet op ei gen gelegenheid naar de trai ningen te komen. Hij wordt keurig gehaald en gebracht. Zelf zegt de spits hierover „Het is voor mij ondoenlijk om iedere keer heen en weer te reizen. Dat kost mij veel te veel tijd". Het is maar al te duidelijk dat PPSC zijn spits maar al te graag voor zich be houdt. In het verleden is het maar al te duidelijk naar vo ren gekomen: Zonder Carli in de punt van de aanval brengt PPSC er met veel van terecht. Toen Ron Carli vorig jaar te kennen gaf dat hij voor geld best wel ergens anders zijn kunsten zou willen vertonen, Ron Carli liepen diverse verenigingen de wacht rustig deur bij hem plat Hij ging er af. niet op in. Had PPSC hem de helpende hand toegestoken? Zelf doet hij er het zwijgen toe. Hij zegt geen ja en geen nee als hem gevraagd wordt hoe het nu allemaal in elkaar steekt. „Ik weet het niet hoor, het zal allemaal wel", zo rea geert hij Over de verwachtingen voor het komende seizoen is hij al even vaag. Hij brengt het als volgt onder woorden: „Je kunt er dus weinig van zeggen. Ik weet niet of we gemakkelij ker zitten ingedeeld dan vorig jaar. Dat zal de komende com petitie moeten uitwijzen". De trainerswisseltng lijkt PPSC m ieder geval goed ge daan te hebben. De nieuwe trainer Jack Lammers neemt zijn selectie stevig onder han den. Iets wat de spelers niet als onplezierig ervaren. Luis ter naar Carli: „Ten opzichte van de vorige trainer is hij qua oefenstof beter. Ook op het tactische gebied lijkt hij ster ker". Ambities om in de toekomst hogerop te komen houdt de spits natuurlijk wel. Vertelt hij: „Het is natuurlijk de wens van iedere speler om eens het betaalde voetbal in te kunnen Schiedam Ursus speelt zon dag in het kader van het jaar lijkse terugkerende toernooi om de Gerrit Huigen Bokaal tegen SMV. Het overige oefenprogramma van Ursus luidt: donderdag 16 augustus Ursus—TOGB; zon dag 19 augustus Ursus—VFC: donderdag 23 augustus Ur sus—EDS; zaterdag 25 augus tus HVGUrsus; donderdag 30 augustus Ursus—VDL.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7