SPORT VFC en De Hollandiaan aan elkaar gewaagd Bwii FC Vlaardingen dramatisch Éte 5H; m i 1200 toeschouwers bij derby ZN Laseroms: „Nog nooit zo teleurgesteld" llit KNVB-beker For tuna: weinig moeite senrnrmtj Rohda hoeft zich niet te schamen Stuntwerk van Schiedam Jaan de Graaf scoort Ed Slavenburg beslist Quintus sterk mBÊÈm UDMEWL DB'JZSi SSf DSS '26: pech Zaalvoetbal MAANDAG 3 SEPTEMBER 1979 SVV laat het op strafschoppen aankomen Rotterdam Na een span nend en stevig duel is Schie dam met een toch wel verras sende overwinning van 21 bij Sparta vandaan gekomen. De Spartanen zijn hijna voort durend in de aanval geweest, maar de counters van Schie dam bleken van meer inhoud, dan al de aanvallen van Spar ta. Opgemerkt mag wel worden, het bijzonder goede werk van doelman Jaap van der Nol, die bij de verre en harde schoten van de Spartanen steeds op de goede plaats stond. Bij Schie dam vond men de 00 stand bij de rust een bijzonder goed uitgangspunt voor de tweede helft. Sparta blijkbaar ook, want het zette direct een offensief op. Schiedam kwam dan ook on der een felle druk te staan. Toch kwam hef. tot uitvallen en bij één daarvan werd Joop Kuiper ter» val gebracht. Aan gezien dat in het strafschopge bied gebeurde mocht Bram Scholte een strafschop nemen. Hij deed dat kundig: 0—-1. Weer een uitval van Schiedam bracht Eric Köhlmeier alleen voor de doelman en dat bete kende 02. Dezelfde minuut kwam Sparta terug tot 2 door Linen en de laatste tien minuten heeft Schiedam met hand en tand de voorsprong verdedigd. Vïaardingen/Schiedam De jeugdelftallen van SVV en FC Vlaardingen zijn de competitie met een nederlaag begonnen. De Schiedammers brach ten het er nog het minst slecht af met de 0—2 te gen AZ '67. Jaan de Graaf opende de score, waarna Filippo uit een strafschop na rust voor 02 zorgde. Doelman John Marrevee kreeg we gens spelbederf een gele kaart. Jaan de Graaf liet verder nog een straf schop onbenut FC. Vlaardingen kwam uit op een 4—0 nederlaag bij Sparta. Tot aan de rust kon de vrijwel geheel nieuwe formatie van Wim Koevermans het tempo nog wel bijhou den, daarna zakte het in elkaar. Schiedam - Martinit is de competitie goed begonnen door een snel opgelopen 0-2 achterstand tegen Transvalia om te zetten in een 3-2 zege. Voorstapper Mart van Rijswijk veroorzaakte in de vijftiende minuut door een ongelukkige confrontatie met de Transva lia- spits een strafschop, terwijl de gasten vijf minuten later uit een hoekschop raak kopten. Ron Brust verkleinde in de 35- ste minuut de achterstand tot 1-2 toen de bal uit een scrim mage bij de Schiedamse aan valler terecht kwam. Deze schoot vanaf zeventien meter keihard in. Kort na de rust werd de doorgebroken Fred van Lanbaart gevloerd binnen de zestien-meter lijnen. Chiel Gouka verzilverde de straf schop. Een kwartier voor tijd zette Ed Slavenburg goed door bij een lange bal van Jan Koo iman, De TransvaHa-verdedi- ger speelde te zacht terug, waarna Ed Slavenburg kalm het beslissende doelpunt intik- te: 3-2 Schiedam Bas van Noortwijk zocht pijlsnel de kleedkamer op. Voor het behalen van de twee de bekerronde tegen amateurkampioen Roh da had hij geen goed woord over. „Ze moesten zich schamen", veroor deelde hij de houding van zijn ploeg. Ook Pïm Visser had weinig reden tot lachen. Ondanks het feit dat hij erop had ge hamerd Rohda niet te onderschatten, waren al zijn raadgevingen in de wind geslagen. SVV maakte er bitter wei nig van. Geen tempo, geen combinaties, alles hoog door het midden, waar Cor Peitsman nau welijks aan kopballen toe kwam. „Zelfs tegen eer steklassers moeten we nog tot het uiterste gaan, laat staan tegen de kampioen van Nederland", somde Pim Visser op. „Ik kon ook niet gaan wisselen, omdat ik vrijwel allemaal verdedigers op de bank had zitten". Dat dc Schiedammers ten slot te na een 11 eindstand en oen verlenging die niets ople verde. do strafschoppen wél in zijn voordeel beslisten, was te danken aan Lankrever, die met zijn elf metertrap de lat raakte. En in de wedstrijd was het ook al Marsman geweest, die een strafschop onbenut had gelaten. SVV in de tweede ronde, dat wel, maar het kon nauwelijks een verdienste worden genoemd. Enig verschil tussen beide teams was cr dan ook nauwe lijks. Het enige wat van door slag had moeten zijn was snel heid, jagen zoals SVV dat en kele dagen eerder tegen Tel star wél demonstreerde. Nu stond iedereen „vastgenageld" aan de grond. Op het midden veld was alleen Aad van der Vlist bij machte wat snelheid in zijn acties te brengen, maar Hans Loovens liep meer naast tie bal dan er achter, terwijl Bart Krefi grote moeite had de passes op hun bestemming te laten komen. ..Het eerste kwartier deed SVV alles fout en dat was voor mij al het teken", regis treerde Fint Visser, „dat de zaak werd onderschat. Het door Bas van den Berg enige wat je dan kunt doen is in de rust opnieuw de jongens er van te overtuigen, maar ik vraag me af of het geholpen heeft." De kogel van Aad van der Vlist, die op de lat uiteen spat te. had ongetwijfeld een beter lot verdiend, evenals de kop bal van Henk Salari, die doel man Ton Jansen op het aller laatste moment kon wegtik ken. Maar bij die twee kansen bleef het, omdat Adrie Nan- Cor Peilsman benut de vierde strafschop van ,j lohy zich steeds vast liep en Henk Salari bewees geen rech terspits le zijn. Alle hoop was daarom gevestigd op Cor Peitsman. „maar die draait", aldus Pim Visser, „alleen maar pirouettes. En dat praten legen do scheidsrechter word ik ook wel eens zat". Pas na rust wettigde SVV de indruk, dal het een eerste di- visieclub is. die aspiraties heeft voor de middenmoot. In dc zesde minuut leidde dat dan ook prompt lot een knappe goal van B,,rt Kreft, die met een boogbal de fout van de Rohda-doelman afstrafte door de vrije trap van Rinus Steen bergen niet al te ver weg te stompen. Maar een strafschop zou Rohda weer langszij kun nen brengen, als Marsman niet bad gefaald. Een minuut later was er echter niemand in de buurt om Groen de bal te laten doorkoppen (uit een scherpe hoekschop van Leushuis), waarna ROB Kiebert de bal nog verder het doel indrukte: 1—1. Ontegenzeggelijk had SVV toen moeten toeslaan. Snel heid moeten verhogen omdat tussen de fikse regenbuien door de Raaltese ploeg steeds moeilijker ging lopen. Maar SVV bleef traag bouwen, kwam alleen via Aad van der Vlist en Cor Peitsman (tegen dc lat) tot aanvaardbare ac ties cn daar bleef het bij. Tus sen de bedrijven door was er geel voor Dick Hoogmoed (te genstander natrappen) en Ri nus Steenbergen (hands). In de verlenging had Cor Peitsman geen geluk bij een schuiver, die de voet van doel man Jansen raakte, waarna strafschoppen SVV alsnog in du tweede ronde bracht. Bart Kreft, Aad van der Vlist, Henk Salari. Cor Peitsman en Dick Hoogmoed waren daar voor v e ra ntwoord el ij k. Kwintshcul Quintus haalde in een redelijk goede wed strijd tegen WVS beide punten binnen. Rob Verbeek wist hal verwege de eerste helft de Wcstlandsc ploeg op een 1-0 voorsprong tc brengen. Na rust kwam WVS sterk terug, maar doelpunten leverde met niet op. Rob Verbeek kreeg een goede kans op zijn tweede doelpunt maar hij miste een penalty. Toch wist Quintus vlak voor tijd de stand op 2 0 te brengen door een schitte rend doelpunt van Jos Ver bra ke. Vlaardingen Alsof het een zojuist veroverd kampioenschap betrof, zo begroette VFC de ge lijkmaker van Johan Schouten in de van span ning zinderende derby met De Hollandiaan. De eerste ontmoeting in de tweede klasse van beide Vlaardingse vertegen woordigers eindigde der halve in een terechte puntendeling (1-1), want voor zowel De Hollandi aan als voor de thuis ploeg zou een overwin ning teveel van het goe de zijn geweest. De uit gespeelde mogelijkhe den waren daarvoor te weinig in aantal. Niettemin waren de druiven voor De Hollandiaan zuur. Hans Renirie, die niet de be schikking had over Peet van der Waal (voorlopig geschorst), René de Vette en Jack Riedijk, rekende na de 0-1 van Rob Maat eerder op een tweede treffer van zijn team dan op de gelijkmaker. Hij: „De twee de helft hadden we in handen. Na de goal van Rob Maat, na pakweg twintig minuten, zat VFC toch stuk. Met ietsie meer hersens lopen we naar 0- 2 en dan is het beslist. Nee,' hoor. Dan laten we die jongen van Schouten 2omaar doorlo pen naar de gelijkmaker, ter wijl we nog zo hadden afge sproken dat we een blok voor de zestienmeterlijn zouden handhaven". De held van VFC, linksback Johan Schouten, die notabene bij Hans Renirie op de zaak werkt, hoorde het met genoe gen aan. De absolute uitblin ker: „Dat zal Renirie deze week nog wel een paar maal door Emile Schelvis horen. Ik heb in deze wed strijd fijn gespeeld. Echt de be kroning van mijn voorberei ding. die ik dit seizoen serieu zer dan ooit heb volbracht. Die goal ging eigenlijk vanzelf. Ik stortte me op goed geluk het strafschopgebied in en je zag het: met een sliding werkte ik hem erin". In de eerste helft was het ei genlijk scheidsrechter Van de Heuvel (uit Groep 1) die de hoofdrol voor zich opeiste. Want de derby, die bij voor baat als lastig kon worden ge kwalificeerd, werd een spor tieve strijd zonder werkelijk eén incident. En het zeer kor date ingrijpen van de leidsman was daar debet aan. De beste „kans" in die eerste helft was voor De Hollandiaan, dat mid dels middenvelder Cees Spruijt de paal raakte. Voor het overige was het zeer rom melig en de legio slecht gege ven ballen deden de 1200 toeschouwers met een onbe stemd gevoel de rust ingaan. In handen Na de hervatting was het voornamelijk De Hollandiaan dat het heft, hoewel ook niet bepaald stevig, in handen nam. Vooral spelers als Cees Spruijt, Puck Haddeman en Mar van der Cijs maakten zich schuldig aan teveel lopen met de bal. Hans Renirie, die over igens de nog niet fitte Roel de Bruijne verving voor Ben Flo- ridas, daarover: „In zo'n derby speelt iedereen beneden zijn kunnen. Daarom zeg ik ook: Liever geen. Ik vond het leuk hoor, zoveel mensen. Maar ons spel komt het niet ten goede." Toch waren het juist de bezoe kers die de verlossende eerste goal lieten aantekenen. Een slim tikje van Cees Spruijt be reikte langs de glijdende Chris Hendriks Rob Maat. die zich niet bedacht en Rob Brekel- mans met een vreemd stuiteije kansloos liet. Erik Teunissen, duidelijk meer op dreef dan in de oefenpartijen, probeerde het onheil nog te verijdelen, maar op de doellijn stoot de bal juist voor zijn maaiende voeten op in het net. Wolter Bos, de trainer van VFC, die al niet meer op de gelijkmaker rekende, probeer de met een dubbele wissel Erik Zijlstra en en Rob Jansen voor Johan Kuiper en Ger Hoogerwerf zijn team nieuwe impulsen te geven. Het was nog geen twee minuten na die wissel, voordat Johan Schou ten zijn solo inzette en VFC zeven minuten voor tijd alsnog aan een punt hielp. Mario Verkerk in duel met Jan van de Tillart i-,\- Eindhoven „Dit is ge woon niet te geloven", stamelde Theo Laseroms na afloop van het dra matisch verlopen beker duel tegen Eindhoven. „Om eruit te vliegen, vind ik niet erg. Maar op zo'n manier. Ik ben nog nooit zo teleurge steld geweest". FC Vlaardingen had tien se conden voor het verstrij ken van de normale speeltijd Eindhoven on verwacht ïangzij zien komen (2-2) en nadat de verlenging niets had op geleverd, werd de desil lusie nog groter, toen strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Na een eerste ronde van vijf -zowel Eindhoven als Vlaardingen benut ten ze allemaal- miste Bonnie Vos van Steen- wijk de zesde, waarna Muikens Eindhoven een „onverwachte" ronde verder bracht. In de eerste hellt liet FC Vlaardingen al zien op een sportieve manier revanche te willen nemen voor de even eens onverwachte competitie- nederlaag (0-1) van afgelopen woensdag. De ploeg van Theo Laseroms bouwde langzaam een overwicht op, maar in uit gespeelde kansen bleef de ba lans gelijk: 0-G. Het vuurwerk kwam dan ook pas in de twee de helft, toen Eindhoven tegen alle verwachting in de leiding nam. Muikens, de schutter van woensdagavond, wist na twin tig minuten in de tweede helft Toon Eggers met een dave rend afstandsschot te verras sen: 1-0. De FC toonde zich al lerminst aangeslagen en ging met nieuwe energie op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam dan ook al snel op het scorebord, want na goed aan geven van Ron Bongers kon Aad Teijl na het uitspelen van Wam aar en Adjanski 1-1 sco ren. Tien minuten voor tijd leek Vlaardingen rechtstreeks op de tweede ronde van KNVB- Ron Bongersgeen straf schoppen bekertoernooi af te stevenen, toen Patrick Janssens na een uitstekende Vlaardingse aan val over rechts heel Eindho ven het nakijken gaf: 1-2. Er zat nog meer in voor Vlaar dingen, maar scheidsrechter Mulder gaf bij twee vermeen de strafschoppen in het Eind- hovense strafschopgebied (neerleggen van Ron Bongers en een handsbal van de Brui ne op de doellijn) de thuis ploeg het voordeel van de twïjfeL Omdat ook Cock de Keijzer nog net voorlangs had gekopt, stond heel Vlaardingen aan de grond genageld ,toen Jacques van der Pas uit een ogen schijnlijke ongevaarlijke uitval Eindhoven toch nog aan een verlenging hielp:2-2. Een ver lenging, die behalve twee ver moeide ploegen, verder niet meer te zien gaf voor het pu bliek in Eindhoven. De straf schoppen moesten dus uitsluit sel geven. De eerste vijf Vlaardingse strafschoppen werden feilloos benut door Aad Teijl, Johnnie Jansen, Frans Stans, Paul Kooien en Mitrovic en omdat Eindhoven, zij het met wat meer geluk, er eveneens vijf benutte, werd de penaltyreeks vervolgd met het systeem van' om en om. Ronnie Vos van Steenwijk was de eerste, die 2ijn zenuwen niet in bedwang kon houden en recht op de keepr af knalde. Weer Mui kens was het, die nu vanaf elf meter uiteindelijk de beslis sende treffer produceerde. Vlaardingen DSS '26 startte wel heel erg onfortuinlijk de competitie. Gedurende de ge hele wedstrijd het betere van het spel hebben en toch de boot in gaan met 0L Kansen kregen de Vlaardingers ook genoeg. Het benutten was te moeilijk, ai moet wel gezegd worden dat de paal ettelijke malen een zeker doelpunt in de weg stond. Zo waren het Mar Verburgh, Ronald Hass- feld en Human Brinkman die dc pech hadden de staander te treffen. DSS was de betere ploeg. Het gedegradeerde Kat wijk speelde erg laf. Durfde de middenlijn niet te passeren cn via de counter probeerden zij tot een tegenaanval te ko men. Zij hadden aan één kans je genoeg om de wedstrijd te beslissen. VI aardingen/Schiedam Zaalvoetbalprogram ma voor vanavond: Ber- kelBFC, Ommoordhal, 19 uur; De RoefVDL, E-hal, 20.30 uur, GLZ PPSC, E-hal, 20.30 uur, DemosNelson, Mar- griethal. 19 uur: Groc- noordNeptunus, Mar- griethal. 20.30 uur, WK—FC Vecom, Mar griethal, 21.20 uur; SFC— DHS, Margriethal, 22.05 uur; HBSSMetro, Mar griethal, 19 uur; Hermes DVS—St. Volharden, Margriethal, 19.45 uur; G SS—The Harvards, Margriethal, 20.30 uur; Excelsior *20SÏOD, Margriethal, 21.15 uur; SchiedamSMV, Mar griethal, 22 uur; BKB— FC Blankenburg, Oude Lijnbaan, 20.30 uur; Vlaardingen—Zwarte Pijl, Oude Lijnbaan, 22 uur: Excelsior MGGK, Olympiahal, 21,30 uur; De Musschen-FC Tybex, Usselmondc, 19.45 uur; VVDZ '73—DVO '32, Hoogvliet, 22 uur; Vier- polders—MSV '71, Duk dalf. 20 uur; Rockanje— RKVVIK. Dukdalf, 2U0 Vlaardingen Ondanks het verdedigende concept van Teylingcn 4-4-2 heeft For* tuna via een ruime 3-0 marge beide punten in eigen huis ge houden. In de eerste helft opende Mar Visser op slag van rust de score, toen hij de bal in een scrimmage oppikte en zijn tegenstander passeer de. De Teylingen -doelman was kansloos op zijn droge knal. Eerder in de wedstrijd had de onderkant van de lat Mar Vis ser van een doelpunt afgehou den. Ook na rust was Fortuna de aanvallende ploeg, hetgeen na twintig minuten het tweede Vlaardingse doelpunt oplever-j de. Ron Hofman schoot in as kruising. Teylingen besloop eindelijk de egelstelling op te^ geven. Het effect was ave rechts, omdat Fortuna counters gevaarlijk bleef. Zo moest Willem van der Belg' ten koste van een strafschop* afgestopt worden. Aanvoerder Hans van Os maakte het werk af: 3-0. Fortuna was nog niet volledig- Peter Sonne veld. Hadde van der Meijden beiden geschorst Rob Kalkman en Han Ver- couteren ontbraken. Stanley Nooitmeor ex- DSS en doel man Remie Leerdam Beai Parbo debuteerden niet on verdienstelijk in het elftal v*Q trainer Jan Postema.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1