SPORT DWS volgend seizoen op verharde velden Groenoord houdt voorsprong niet vast Sportkort Overeenstemming mei ODI over indeling Er win de Visser de snelste smm m Hermes DVS: twee aanwinsten kwijt ODO snel achter José Ham de beste SZC derde Bij zaalvoetbal Den Houting hengelkampioen Nog niet klaar Alle 26 verslagen Nieuwe trainer 't j WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 SC/VDAVW 5 door Bas van den Berg Schiedam Na HVK in Kethel, dat binnen vier weken kan beschikken over een half verhard veld (kosten 78 mille), heeft nu ook DWS uitzicht op de aanleg van twee van deze velden in sportpark Thurlede. Hoewel de procedure nog niet is afge rond, hebben DWS en de korfbalclub ODI, dat even eens van het complex gebruik gaat maken, al op be langrijke punten overeenstemming bereikt over de indeling. Dat gebeurde vorige week onder leiding van het dage lijks bestuur van de Schie- damse Sportraad. Het ziet er daarom naar uit, dat de ge meenteraad begin volgend jaar een voorstel onder ogen krijgt om ruim een half mil joen beschikbaar te stellen voor de aanleg van de ver harde velden en de renovatie van dat complex. „Het is de verwachting," aldus Gé Rens, secretaris van de Schicdamse Raad voor Sport en Recreatie, „dat DWS met ingang van het seizoen 1980 op de velden kan spelen. Het kar wei kan in elk geval in drie maanden worden uitgevoerd." DWS krijgt de beschikking óver twee verharde velden. Eerder was het begroot op drie, dat is dan ook één van de factoren waardoor er een ach terstand is ontstaan. Rond het trainingsveld, dat voor ge meenschappelijk gebruik be stemd is voor de vier voetbal clubs in „Thurlede", komt een jroenafzetting, bovendien zal Ie toegang naar het training sveld, dat van gravel wordt voorzien, worden verplaatst. Ook ODI zal de beschikking gaan krijgen over een eigen ingang. „Deze korfbalclub heeft verder plannen er een clubhuis en kleedaccommoda tie neer te zetten, maar het is nog niet aan de orde," zegt Ane Verlinde, de vice-voorzit- ter van de SRSR, „of daar sub sidie voor beschikbaar is." Verlinde meent verder, dat het plan voor de aanleg van de verharde velden voor DWS niet al te veel is vertraagd. „Wél stond het project al op de prioriteitenlijst van 1978, maar wij hebben uitgebreide onder zoeken gedaan naar de kwali teit van de velden. Het belang rijkste wat we bereikt hebben, is dat DWS en ODI met elkaar niets te maken hebben. Omdat het traingingsvcld half verhard zal worden, gaat de verbruiksintensiteit met sprongen omhoog. „Maar," zegt Cé Eens weer, „het is óók pas volgend jaar wanneer het klaar is. Degene die het project krijgt toegewezen, voert hei werk in zijn totali teit uit. Het houdt dan wel in, dat de trainingsaccommodatie beslist niet groter zal worden, zoals de vier voetbalclubs wel zouden wensen. Ik begrijp zelfs niet," aldus Gé Rens. „dat ze praten over oplossin gen. terwijl de Sportraad er helemaal niets van af weet. Er is in juni wel een eerste verga dering van de sectie voetbal jV-vr— "CV": <6 <8 -«J. Over een maand moet het haifverharde veld voor HVK klaar zijn. geweest, maar daar is met geen woord gerept over een verbetering van de training stoestanden in „Thurlede". Wél kwam ter sprake een in deling van de trainingstijden van de vier clubs. Omdat ze er zelf nauw bij betrokken zijn, hebben zc dat zelf mogen in vullen." In eerste instantie heeft Arte Verlinde begrip voor de situa tie bij de clubs in „Thurlede". „Een tekort aan training sruimte," zegt hij, „dat je steeds meer aantreft. De voet balclubs krijgen steeds meer jongere kinderen die willen voetballen. Nu zijn het weer de mini-pups die veel open baar groen vergen." Gé Rens Vlaardingen/Schiedam Het Vlaardingse FC Ty- bex heeft het tegen een laf spelend De Musschen net niet kunnen redden. Veel konden de bezoekers er niet aan doen. Veel pech stonden zeker schijnende doelpunten in de weg en de scheidsrechter blies ook niet overtuigend. De zaal voetballers van Tybex wa ren daar niet tegen opge wassen en verloren met 2- L Dat was nu niet direct een uitslag welke de veldver- houding goed weergaf, De Vlaardingers controleerden gedurende de gehele wed strijd het spel. Het laffe ver- dedigen van de Rotterdam mers, met vier man voor ei gen doel blijven hangen en pas als er klein kansje is op een aanval er snel uitgaan, was er de oorzaak van dat het niet tot doelpunten kwam Wel moet gezegd worden dat Sjef Nab er enkele ma len heel erg dicht bij is ge weest, maar waar hij nor maal het geluk aan zijn kant vindt, moest hij nu toezien dat al zijn acties of net naast, over of goed door de doelman gestopt werden. Vlak voor rust kwam de domper, want De Musschen wist door een snelle counter de score te openen: 1-0. Ty bex, d3t zo snel mogelijk wil doorstoten naar de eerste klas, had er geen antwoord op. Na de hervatting kwam het nog wel op gelijke hoog te. Willy Schwaiger werd onderuitgelopen binnen de beruchte lijnen en hij kreeg strafschop. Hij nam hem zelf en faalde niet: 1-1. Toen brak er een periode aan waarin scheidsrechter Brandt zijn stempel op de wedstrijd ging drukken. Eerst werd Tinus Weber eruit gestuurd, waarom is nog steeds een raadsel en even later kreeg Tybex een vrije trap tegen we gens paniekerig spel van de doelman. Uit de vrije trap scoorde De Musschen 2-1. Dat betekende de ge nadeslag. Groenoord reikte tegen het gepromoveerde Neptunus niet verder dan 4-4. In een wedstrijd die meer weg had van een gewone voetbal wedstrijd dan van zaalvoet bal, kon een 4-1 voorsprong niet worden vastgehouden. John Landers (twee maal), Sloban Dutina en Leen Kooiman zorgden voor de treffers. Neptunus kon te rug komen door enkele ver- dedigtrigsfoutjes en dwalin gen van de scheidsrechter. Vlaardingen Erwin de Visser heeft de drie kilometer Jirestatieloop van de AV Spark in Brielle op zijn naam ge- De jonge Fortunees werd ge volgd door nog een Vlaardin- eer. Peter van Embden, die tweede werd. Ook de zeven kilometer werd een Vlaar- tlings succes, want Gerard van we Berg, dïe aan een opmerke lijke come-back bezig is, wist mei zijn tijd van 26 minuten en 50 seconden de concurren tie zijn hielen te laten zien. Wijnand Riemeijer liep hier nsar een tijd van 22 minuten en 10 seconden. Op de 22 kilometer etaleerde Johan Kijne weer zijn klasse door ondanks de warmte een tijd van 1 uur en 20 minuten op de klokken te zetten, wat maar liefst drie minuten snel ler was dan nummer twee, Henk Bronswijk uit Naald wijk. Bij de veteranen eindig de Ane van Embden in 1 uur en 33 minuten op een tweede plaats. Henk Groenewegen uit Maasland werd hier eerste. Schiedam De hengelfcampl- £n van Schiedam 1979 heet J. den Houting, die reeds na «e eerste van de drie wedstrij den de leiding nam in het **n»pioenskIassement In to- «J ving hij bijna 5 meter vis. de laatste wedstrijd bracht "U «5 cm» vis op de meetlat hij de sportvisser G. Zuidgeest met slechts 32 cm. verschil beslag leggen op de tweede plaats in het kampi oensklassement. Als derde eindigde hier in de winnaar van de laatste wedstrijd, H. G. van Zetten die 428 cm. vis wist te verschalken. fckledam - De elftallen van «wdagclub GSS rijn genood-. de eerste weken hun pwtrijden uit te spelen. Dat «®it omdat door de renovatie het oude Ursys-complex Velden nog niet beschik- •j®1' *Un. Het vertrek van de ^hallen naar uitwedstrijden wel vanaf het nieuwe Schiedam Internationaal meester C. van Wijgerden had drie uur nodig om de 28 tegen standers van zich af te schud den. Dat gebeurde ln een open schaaksimttltaan, dat Groe noord had georganiseerd. Ais laatsten moesten de heren Scholten en De ge ling het op geven. Groenoord neemt met drie teams deel aan de nieuwe competitie, het eerste daarvan komt uit in de promotie-klas- fvjf*- Ton Verwey Schiedam - Hermes DVS is twee van zijn „nieuwe aan winsten" weer kwijt geraakt. Frans Jansen ex- Wilhel mus moest met het tweede elftal onder leiding van John Bcijer trainen en is teleurge steld niet meer op de trai ning verschenen. Ton Ver wey is, nadat trainer Wim Verhoorn hem meegedeeld •had voorlopig niet voor het keurteam in aanmerking te komen, op zijn beslissing te ruggekomen en heeft zijn overschrijving van Schiedam naar Hermes DVS ongedaan gemaakt. Trainer Wim Verhoorn: „Ik heb Ton Verwey voldoende uitgetest. Hij was zeker een vei sterking m de breedte voor ons. Hij heeft te lang op lager niveau gespeeld, waardoor hij nu nog geen plaats in de basis kon krijgen. In de toekomst misschien wel. Ik heb Ton echter eerlijk gezegd waar hij aan toe was. Iemand aan het lijntje houden met beloften daar doe ik niet aan". Gé Rens .Sportraad voor de sportclubs. tot slot: „De Sportraad is voor de sport, maar bestaat ook uit de vertegenwoordigers van de sportclubs. Als ze willen pro testeren moet dat via het geei- gende kanaal. Die weet er nu allemaal niets vanaf. PPSC heeft de club van hon derd ingevoerd om een aantal activiteiten te kunnen ontwik kelen. Een daarvan is een groot jeugd toernooi op Konin ginnedag volgend jaar, wan neer de zaterdagclub zestig jaar bestaat. Inlichtingen over de club van honderd: A. Kok, Schubertplein 68, tel. 703062. In samenwerking met de schaakvereniging Schiedam is er zaterdag 15 september een gebouw Irene schaaktoernooi. Prijzen lopen tot honderd gul den. De aanvang is 9.45 uur en de prijsuitreiking 17 uur. In lichtingen bij F. Groeneweg, Bacbpieïn 23, Schiedam, tel. 261493 en C. Groeneweg, Von- dellaan 58b, Schiedam, tel. 701215. De opbrengst van de fooien- pot bij WIK (handbal) gaat naar de stichting Olympische Spelen voor gehandicapten. Op de jaarvergadering was er over dit voorstel maar één te genstemmer. Na lang zoeken is De Hol- landiaan er in geslaagd een nieuwe secretaris aan te trek ken. Het is Hans Oosterman. voor velen bij de roodwitte club geen onbekende. De Klinkenbergbokaal kon niet worden uitgereikt, omdat winnaar, eersteklasser Wilhel mus, verstek liet gaan. Wel was mevrouw Klinkenberg, de echtgenote van de vroegere voorzitter, aanwezig. Het handbalveld van HVKj in Kethel is nog steeds niet klaar. Daarom spelen de hand ballers zolang hun thuiswed strijden bij UVG in „Harga". Excelsior M. heeft zijn con tributie verhoogd. Voor de se nioren komt dat nu neer op 145 gulden per ja3r. Voor A-ju- nioren 100 gulden, voor B-ju nioren 84, voor C-junioren 84 gulden en voor pupillen 78 gulden per jaar. Fred Meerhof, ex contract- speler van SVV en thans laat ste man van eersteklasser DHS, is in het huwelijk getre den met Ria Holierhoek. Op een gezellige avond was ook SVV present, evenals Johnnie Corver, die naar CVV ver huisde. In het Nederlands crickette am, dat zaterdag en zondag in Schiedam tegen Schotland speelt, is Paul ter Braak als twaalfde man aangewezen. In Oranje speelt wel Hcnny van Wijk van Hermes DVS mee. De twee „wedstrijden zijn op het complex van Hermes DVS op „Harga". Bij VDL moeten die leden een tientje extra betalen, die zich met hadden opgegeven om zich extra in te spannen voor de club. De gelden, die daardoor binnenkomen, wor den aangewend om daarvan de noodzakelijk te verrichten werkzaamheden van te beta len. De zaalvaetbatclub BFC houdt ter voorbereiding op de viering van het eerste lustrum een rommelmarkt op 6 okto ber in en het „Trefpunt" aan de Schietbaanstraat 32. Voor oude spulletjes kan men te recht bij E. Roctus, tel. 710517 en M. Blokland, tel. 732563. Maassluis - Leon Aarden- hout is dc nieuwe coach van de hockeyclub Evergreen. Hij %vas eerder werkzaam hij Aeolus. Hij zal zich ver der gaan bezig houden met de opbouw van zowel de da mes- als herensclectïes. He ren 1, dat uitkomt in de der de klas, zal de steun van de nieuwe trainer hard nodig hebben, omdat het over een erg jeugdige selectie be schikt met nog weinig erva ring. West-Souburg ODO is het optreden in de tweede klas begonnen met een ne derlaag. In het Zeeuwse West-Souburg lieten de Maasland ers de punten met 107 aan Animo. Het was niettemin een gelijk- opgaande wedstrijd, waar in ODO in het begin door pech werd achtervolgd. De ruststand was 63, waarbij Jan Henk de Vast, Cees van der Vaart en Bram Hanemaaijer voor ODO scoorden. In de twee de helft werd het eerst nog 7—3, voor Anja Noordam tegenscoorde: 74. Het werd weer 8—4, maar toen volgde een periode waarin ODO het speJ beheerste. Bram Hanemaaijer zorgde voor 85, maar juist op het moment dat ODO dichter bij leek te komen, ver grootte Animo de marge weer: 95. De slotfase werd toen nog erg spannend, want ODO bleef sterk aandringen. Animo wankelde, maar de routine redde de ploeg. ODO kwam door Cees van der Kooy en Jan Henk de Vast nog tot 9—7, maar kon verder niet profiteren van de paniek bij Animo. Zelfs had de thuisploeg lut tele minuten voor tijd nog het allerlaatste woord: 10— 7. Maassluis-De dames van Mahorokan hebben geen rol van betekenis kunnen spelen tijdens de Open Engelse judo kampioenschappen. Trouwens, de gehele Nederlandse ploeg wist het niet ver te brengen. Alleen José Homminga wist een bronzen medaille te ver overen in het lichtgewicht. De gehele wereldtop was in Londen aanwezig. Vooral de teams van Itale en Amerika waren oppermachtig. José Ham was nog het meest succesvol. Zij werd pas m de kwartfinales uitgeschakeld door de Zwitseise Salzman, die een derde positie op de Euro pese ranglijst inneemt. Liesbeth Beeks trof het we! heel erg slecht. Zij moest het in de eerste ronde opnemen tegen de Europese kampioene Winkelbauer. Zij verloor na een spannende strijd. Jolanda van Mee helen moest op me disch advies haar wedstrijd te gen de Engelse Malley staken. Zij had last van een enkelbles sure. Schiedam Het Zweedse GKK heeft het waterpolotoeri nooi van SZC gewonnen. De Zweden wonnen alle wedstrij den zonder veel moeite. ZPB/Unico werd tweede en SZC derde. De Schiedammers verloren met 30—5 van ZPB/TJnico en werden door de Zweden met 11—2 aan de kant gezet. SZC won tenslotte wel van DZV met 9—7. tiM I 'tt j^l# -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5