§p©mr Maassluis-Vlaardingen een interessante derby „Discipline is goed" lil» Hetty en Arie onder contract Ursus interim-trainer Coek Zejt Irene- FCN?66 winnaar bowlingcompetitie Boomsma winnaar f0&§$ V- ffilE puivennieuws Nieuwbouw VJaardingen 8 1/2 ton. DSS '26 wil ander tenue Start korfbal - competitie Manus Brinkman vierde Zaalvoetbal toernooi van SVV Bingo bij „I Ooievaars" Juventus oefent Wisselbeker voor Broere DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 sc/VD/wyv 5 •sxssc a^\-»vsv-:'4 r*a»«> teSS. Maasland In het ge meentehuis van Maasland verschenen gisteren Hetty Zegwaard en Arie van de Urgen voor de ambtenaar' van de burgelijke stand. De bestijging van het ge meentehuis gebeurde on der een jeugdescorte van de korfbalvereniging ODO, waarmee het kersverse echtpaar nauwe banden onderhoudt. Bruidegom Arie en bruid Hetty spelen namelijk al jaren in het eerste team van ODO. Daarnaast hebben ze zich beziggehouden met de jeugd, zowel als leider als trainer. Het wil zo, dat zo wel Hetty als Arie beurte lings nog wel eens door een blessure aan de kant moeten blijven. Gisteren trad het echtpaar echter blessure-vrij aan. ScWedam/VIaardirigen De grote Nationale wed- «ridj voor jonge postduiven beïnvloed door het slechte weer. De duiven •noesten uit Orleans komen, afstand 488 kilometer. Toch hm er niet zoveel achter ge-. Weven als bij de vlucht uit Diner, r De door liefhebbers uit Schie- 201 on Vlaardingen meegege- duiven hebben geen rol jannen speien in het nationa- klassement. De snelste duif jjjt Schiedam, geconstateerd «oor de ervaren crack Jan Doejaaren, zat wel 8 minuten geruit op alle overige plaatse- jT ingezette duiven, op zich een prestatie. Voor september volgt nog een viertal navluchten, waarvoor oude en jonge duiven geza menlijk worden ingekorfd. De duivenliefhebbers gaan zich dan voorbereiden op de weer komende verenigings- en ray- onstentoonstellingen. Voor Schiedam wordt het ditmaal een grote regionale show, te organiseren door een commis sie, samengesteld uit bestuurs leden van de verenigingen De Postduif en De Vrijheid. Vlaardingen - De waarde van de nieuwe was-en klee daccommodatie en club huis van Vlaardingen in de Broekpolder wordt geschat op 8 1/2 ton. Voorzitter Wim van der Berg, die deze week officieel tot voorzit- Vlaardingen DSS *26, het vroegere Sunlight, vergadert vrijdag 14 september voor de eerste maal in zijn eigen club gebouw aan de Marathonweg. Het is het tweede deel van een vergadering, dat eerder in het teken stond van het vertrek van de Deltaweg en de mis lukte fusies. Op de agenda staat onder meer de financiële uitgaven met betrekking tot de renovatie van het complex aan de Marathonweg. Boven dien komt een voorstel aan de orde tot een wijziging van het tenue volgend seizoen- De bij eenkomst begint om 19.30 uur. ter van deze zaterdagclub werd gekozen, verwacht dat het project volgend jaar mei klaar zal zijn. De leden gingen er verder mee aecoord, dat er een lening van 125 mille kan worden af gesloten, omdat voor dat be drag geen subsidie kon wor den verkregen. Het bedrag van dc gemeente bedraagt 477 mille en verder Joopt er nog een aanvraag bij de Neder landse Sport Federatie, waar van men verwacht tien pro cent van de bouwkosten ver goed te krijgen. Op dé algemene ledenvergade ring werd verder Cor van der Berg lot erelid benoemd en ■overheerste algemeen de ver wachting. dat Vlaardingen za terdag voor de eerste maal op de eigen velden kan gaan spe len. Het wachten is namelijk nog op dc aansluitingen. Schiedam Zaterdag 15 september wordt voor de eerste maal het ïrene-schaaktoemooi gehouden te Schiedam. Het evenement is de opvolger van het drie-ronden-toernooi. Het toernooi is bestemd voor spelers, die lid zijn van een schaakvereniging en voor degenen, die behoren tot de betere huisscha kers. De wedstrijden worden gespeeld in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Het toernooi is groots opgezet. Het is de bedoeling dat schakers uit heel Nederland deelnemen. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat er een groot aantal eer steklassers mee zullen doen. Schiedammer Ben Riksen is ook van de partij. Er zal gestreden worden om een wisseltrofee, die veel weg heeft van een pion. De bokaal is speciaal door mede-organisator de heer Lutz uit Italië meegenomen. Voor de winnaar ligt er tevens nog een geldbedrag ge reed en een beker van een minder formaat. Er wordt gespeeld in een aantal groepen. Er zijn zes klassen, die ieder uit twee groepen bestaan. Er worden vijf partijen per groep gespeeld. De winnaars van iede re groep spelen tegen elkaar. Er is gekozen voor ver schillende groepen om de krachtsverhoudingen goed te kunnen peilen. Aan het toernooi is ook nog een jeugdtoernooi verbon den. Aan het seniorentoernooi kunnen maximaal 72 schakers meedoen. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. De opening zal verricht worden door de heer Pil- lard, directeur van de Schiedamse Gemeenschap. Hij zal ook de eerste zet doen. Schiedam - Manus Brinkman Krimpen aan de IJssel finiste is bij de strijd om het wereld- hij bij een wegwedstrijd op een kampioenschap in het Belgi- tweede plaats, terwijl hij deze sche StJohn op de vierde weck naar Luxemburg is ver plaats geëindigd. De Schie- trokken om daar bij de vete ra ti amse veteraan is de laatste nen deel te nemen aan de roti- tijd geweldig in vorm. In- de van Luxemburg. Schiedam - De voetbalver- dertien weken in beslag. Van eniging FCN'66 heeft de de 16 deelnemende clubs bowlingcompetitie in„ Musis hebben er zich intussen weer Sacrum" op zijn naam ge- 11 opgegeven voor volgend bracht. De Schiedammers, jaar. Eindstand; 1. FCN'66, 2. die al gedoodverfd winnaap schietvereniging Srhiedam. waren, gleden echter in de 3. voetbal vereniging laatste wedstrijd bijna nog uit SVDPW, 4. tennisvereniging over de Schiedamse schietve- NOAD, 5. voetbalvereniging reniging. De competitie nam BFC. Vlaardingen In de serie concoursen met maden als aas is de hengelsportvere niging Weverskade uit Maassluis weer wat vaster komen te staan in de kop van het klassement. Dit als onderdeel van de serie concoursen, waaruit de korps- en persoonlijke kampioen van Vlaardin gen 1979 moet voortkomen. Er werd zondag gevist in het water van de Oude Rijn met goede resultaten. Het tweede korps van We verskade eindigde met 12 plaatsingspunten en 10.250 gram vis op de eerste plaats. Korps 3 werd tweede met 15 - 11.050, terwijl het eerste korps als derde met 16 - 87.50 de derde plaats kreeg toegewezen. In het persoonlijke klasse ment pakte G. Boomsma ('t Westen) met 4.525 gram vis de eerste plaats; 2. S. Rom- bouts 3.475; 3. K, van Rooijen 3.355; 4. J. Verheij Jr. 3.250; 5. F. Trubbendorfer met 3.200 gram vis. Schiedam Nog steeds in het kader van het 75-jarig bestaan houdt SVV zaterdag een groot zaalvoetbaltoemooi. Behalve twee teams van SVV zelf. doen er verder aan mee: Schie dam, Groenoord, WK, De mos, GZS (Gemeente Zieken huis) en de SPSV. Scheids rechters zijn Dick van der Ham, Jan Roetman, Aad de Itaay en Jan Sinke. De eerste wedstrijden beginnen om 19.30 uur en het ligt in de bedoeling dat het een jaarlijks terugke rend evenement gaat worden. Schiedam De invaliden sportvereniging De Ooievaars houdt vrijdag een bingo avond in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 te Schiedam. De bingo-avond staat onder leiding van het echtpaar Wol- thuis, dat met veel succes der gelijke avonden voor de car navalsvereniging De Rietzei lers heeft verzorgd. Als prij zen zijn beschikbaar vele huishoudelijke artikelen. De hoofdprijs Is een dames- en herenfiets. Aanvang 20 uur. Schiedam Het heeft Ursus in de voorbereiding voor het huidige seizoen niet meegezeten. De Schie damse zondag vierdeklasser zag immers eerst trai ner Hans Schinkel noodgedwongen afhaken. De dit seizoen rust nemende trainer Aad Bierhuizen was echter bereid voorlopig in te vallen. Tijdens zijn va kantie kreeg Bierhuizen echter zoveel last van z'n rug, dat hij de waarneming niet kon uitvoeren. Uit eindelijk heeft Ursus zich onder leiding van aan voerder Cock Zey op de competitie voorbereid. Met al die handicaps kan een Helemaal nieuw was het trai- voorbereiding nooit optimaal zijn. Desondanks is de oefen campagne voor Ursus bepaald niet ongunstig verlopen. En daarna de eerste competitie wedstrijd. Tweede interim trainer Cock Zey stelt met vol doening vast, dat de vooruit zichten op een goede competi tie gunstig zijn. Aan de voorbereiding heeft het in ieder geval niet gelegen. Zey: „Natuurlijk is het een handicap als de trainer en ook zijn waarnemer wegvallen. De selectie heeft mijn waarne ming echter onmiddellijk aan vaard. Het is een verschrikke lijk goede groep, vanaf de eer ste training is er keihard gewerkt. De discipline is zon der meer goed". Interim-trainer en aanvoerder Cock Zey (27) stelt dat de trai ningen door minimaal 22 van de 26 selectiespelers worden bezocht. „En ze bleven steeds tot het uiterste doorgaan". Vanaf de eerste training stond Zey er voor, waarbij hij ook de opbouw van de oefenstof zelf samen stelde. nen voor hem niet, want Zey beschikt al over het E-ccrtifi- caat voor afdelingsclubs en trainde al eens lagere elftal len. Het was dan ook niet zo verwonderlijk, dat hij door het bestuur werd gevraagd de honneurs tijdelijk waar te ne men. Eveneens ligt het in. zijn bedoeling om zich later verder In het trainersvak te gaan ver- kwamen. „Voor het trainingsprogramma heb ik wel kontakt met andere trainers gehad", aldus Cock Zey. „Uiteindelijk moet de op bouw toch zo goed mogelijk 2ijn". Het kontakt met de eer ste interim-trainer Aad Bier huizen was daarbij intensief, want waar Bierhuizen de trai ning niet zelf kon leiden kon hij wel de nodige aanwijzingen geven. Het ziet er overigens naar uit, dat Bierhuizen Ursus toch nog geruime tijd kan bijstaan. Ho- wel trainer Hans Schinkel in middels is geopereerd, ver wacht Ursus nog niet op korte termijn over hem te kunnen beschikken. Tot die tijd blijft Cock Zey .extra training Bierhuizen, cn omdat het met zijn rug weer steeds beter gaat, denkt hij binnenkort de trai ning geheel over te kunnen nemen. Voor Cock Zey wordt die overname het moment zijn achterstand geheel weg te werken. „Door dc groep tc trainen, heb ik zelf nog een kleine trainingsachterstand. Ook al houden we met een groep van vijf na afloop van dc training nog een duurloop van zo1n 3 1/2 km". Daarnaast trekt Zey nog naar het park voor extra training srondjes. De interim-trainer, vroeger bij SVV spelend en bij Ursus aan zijn derde seizoen bezig, oordeelt de waarneming toch als een extra belasting. Vooral omdat hij een eigen zaak heeft. „Na m'n werk op de zaak moet ik meteen naar de trai ning om daar weer op tijd te zijn". Tot nu toe is het hem nog steeds goed afgegaan. Als Bierhuizen echter volledig kan overnemen, ziet Zey toch voordelen, „De belasting wordt dan minder. En dat komt mijn spel ongetwijfeld ten goede". Vlaardingen/Schiedam Het korfbalgebeuren barst het komende weekend Sn alle hevigheid los. De ver wachtingen zijn in de di verse kampen hoog ge spannen. Vlaardingen heeft zijn beleidsplannen gemaakt en het zou zeer wenselijk zijn, wanneer het eerste team kampioen werd. Bij Vlaardingen heeft men daar goede moed op, want het is erg content met de indeling. In dezelfde klasse speelt Maassluis, ook daar enig op timisme. Het rekent op een goed seizoen. Voor komende zaterdag heeft de competitie leider al voor een derby ge zorgd. Dan staan Vlaardin gen en Maassluis aan de Bil- derdijklaan te Maassluis te genover elkaar. Een duel waarvan de uitslag niet op voorhand te voorspellen is. De ploeg die zich het meest kan beheersen, manoeu vreert zich in een goede uit gangspositie. Oranje Nassau, dit jaar weer onder leiding van Maarten Goetsch, ontvangt het Dordt- se Oranje Wit. Een niet on bekende tegenstander, maar. wel één, waar het terdege re kening mee moet houden. ODO ontvangt Jodan Boys uit Gouda, Gezien de wils kracht van ODO moet het mogelijk zijn op winst te spe len. Hoekse SV debuteert te gen het Rotterdamse Over- kanters. In Bodegraven staan Vrien denschaar en Harga tegen over elkaar, oftewel de ge promoveerde en de gedegra deerde ploeg. Harga zal het zeer moeilijk krijgen in Bo degraven, want Vrienden schaar bezit een snelle, jonge en fantieke ploeg. Terwijl Vlaardingen moet kunnen winnen Harga moeizaam aan dit sei zoen begonnen is, een aantal vaste krachten kwijt geraakt Is, maar daar tegenover en kele Succes-spelers zag ko men. ODI staat in de tweede wed strijd tegenover Weidevogels. Beide ploegen zagen de eer ste wedstrijd verloren gaan. Spirit startte met een moei zame overwinning en zal het tegen Thor beslist niet ge makkelijk krijgen. Alleen Succes komt zondag in aktie. Paul van Waas begon bij Succes met een overwinning en kan daar zijn tweede zege aan toevoegen, als Succes zondag Velox ontvangt. Schiedam-De eerste oefen wedstrijd van de dames van Juventus legen BOB draaide uit op een grote 141-42 neder laag. Zo verwonderlijk was dat niet, omdat de Bcyerlanders Nederlands basketbal kam pi oen zijn. Bij do rust was de stand al 77-24. Juventus speci fic met de nieuwelingen Margriet Kuiper en Martine Kramer, die beiden van The Green Eagles uit Maassluis zijn, Elly Stans is de enige Schiedamse die vertrokken is. Vlaardingen De vangst In het negende hengelconcours van „De Vriendschap" In de haven van Middelhamis viel erg tegen. Alleen Broere zag kans met een vangst van 1875 gram vis de wlsselbcker in dc wacht te slepen. In klas- C was dat A. ïabbemee. Uitslagen: 2. C. Vink 1825 grain, 3. II. Vink 1775 gram, 4. F. Koudstaal 3450 gram, 5. A. Tabbemec 1375 gram, 6. H. van Neck 1050 gram, 7. W. Huizen 1000 gram, 8. W. Nette 800 gram, 9. A. Nette 650 gram, 10. J. Douw 575 gram vis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5