Henny van Wijk nuttige batsman DWS gaat niet intimidatie in op Vlaardingen o verrompelt Maassluis Peter Damen doorkruist plannen Aad van Asten Twintig not out ODO beslist in eerste helft Hollandiaan straft fouten af VZC- j eugdploeg verbetert kringrecord mlÊimm ABO- cursiissen Uitstekende start jeugdcom petitie a Snelle 1500 meter In Ronde van Maassluis MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 VD SC UT, 7 Schiedam jHet eerste thuisoptreden van Henny van Wijk in een cricket-interland is een herhaling waard gebleken. Op de eerste dag van het twee daagse treffen met de Schotten was Van Wijk één van de weinige Nederlanders die tot goed batten kwam. Met twintig runs not out leverde de HDV- speler een ruime bijdrage aan de schamele 20 runs van Nederland in de eerste innings. Bovendien howldc hij in drie overs evenzoveel maidens. De verwachting voor de tweede dag was dat Van Wijk niet voor het negende, maar voor een hoger bat in aanmerking kwam. Captain Bert van Weel de besliste echter anders. Weer stond Van Wijk ge programmeerd voor het negende bat, maar omdat de Nederlanders inmiddels een ruime voorsprong op de schotten hadden genomen, werd er ai gede clareerd voordat de blonde inwoner van Geervliet zijn kwaliteit opnieuw kon bewijzen. De tweede Schiedammer. Paul ter Braak, kwam op de eerste dag slechts incidenteel in het veld, Uiter aard kon hij geen opvallende dingen doen, hoewel éénmaal reageerde hij attent op een hard geslagen bal. Overigens was de interland op het Harga-complex er één met vele gezichten. Aanvankelijk leek Ne derland op een dramatische nederlaag af te gaan. Op 120 all out waren de vooruitzichten op een overwinning minimaal. Wat de Schotten er aan bat van terecht brachten was echter bitter weinig. Nog nimmer werd er in de internationale cricket wereld een stand van 11 voor 5 gesignaleerd. Door stug af stoppen sloten de Schotten de inning op 68 all out. Kenmerkend voor de slaapverwekkende verto ning van de eilandbewoners was het feit, dat er in de laatste 20 overs slechts 19 runs werden gemaakt. De tweede dag gaf echter een compleet ander beeld te zien. De Nederlandse batslieden hadden een beter antwoord op de Schotse bowlers dan de dag er voor. Hetzelfde was echter omgekeerd ook het geval. Toen Nederland uiteindelijk met een voorsprong van 187 runs <135 voor 5) declareerde, benutte Schotland de kleine kans op een dratv uit stekend. Na een tussenstand van 100 voor 1. ein digde de wedstrijd in een teleurstellende draw. Vlaardin gen/Schiedam De handbal-heren van DWS heb ben weinig moeite gehad met Atomium. DWS ging niet in op de intimidaties van de te genstander en heeft een aan tal aanvalssystemen uitgepro beerd die uitstekend lukten. De snelle uitvallen leverden vaak succes op en na een 1—7 ruststand behaalde DWS een ruime 514 overwinning, kee per Henny van Geenc had een goede dag en stopte zelfs drie strafworpen. WiltonUnitas (d) 8S Wilton startte overtuigend en nam al snel een 40 voor sprong door Bes Tccuw. Unitas gaf deze speelster manverdedi ging en mede hierdoor kwam de rust bij 54. In de tweede helft een hard spelend Unitas dat een onverwachtte neder laag niet meer kon ontlopen. WiltonTreffers <h) 13—15 Door een blessure, opgelopen bij een zaalvoetbalwedstrijd, kon doelman Jos van Zee niet keepen. De van Unitas overge nomen Ed Markus deed zijn best, maar kon een 7—8 rust stand niet voorkomen. In deze ha» de doch sportieve wedstrijd was Treffers toch iets gelukki ger en won met 15—13. UVG—Treffers (d) 8—8 De dames van UVG begonnen niet sterk en Treffers kon uit lopen tot 25, In de tweede helft een grotere inzet van UVG, dat hierdoor terugkwam tot 4—5, Treffers, dat een ster ke ploeg bezit, deed er een schepje bovenop en nam een 58 voorsprong. Door een ui terste krachtsinspanning kon UVG echter een gelijkspel van 88 uit het vuur slepen. Wings—UVG (h) 16-11 De heren van UVG zijn bena deeld door het fluiten van één scheidsrechter. Herhaaldelijk werd de aanval onderbroken door het niet toepassen van de voordeelregel, Dit haalde UVG uit zijn spel, wat een ruststand opleverde van 85. Vlaardingen Een jeugd- plocg van VZC (meisjes onder 10 jaar) heeft het kringrecord verbeterd op de estafette 4x100 vrije slag. Met een tijd van 5.41.6 werd het oude record, dat sinds 1973 op naam stond van VZC, en gevestigd werd in Almelo, met 15 seconden verbeterd. De tijden van de Viaardingers: Jacqueline Claas 1.22.3, Esther Brouwer 1.22. Natasja Gerkema 1.33.3 en Caroline van Neuren 1.27. Tijdens de wedstrijden van deze VZC-jeugd ploeg in de derde divisie werden er maar liefst 39 persoonlijke records gevestigd. De afstand tussen de rest van de clubs, zoals Kat wijk, HZPC (Den Haag) en Alicante ('s-Gravenzande) is zó groot, dat de kans bestaat dat de eerste succes in deze divisie aan de breedte. Daardoor was Vlaardingen Rob van Zan- ton kwam op de 1500 meter in Roosendaal dicht in de buurt van het clubrecord van Fortu ne- De Vlaardingse atleet kwam tot 4.03.9. Theo van Everdingen bewees na een blessure weer aardig terug te zijn getuige zijn 4.16.6. Gilles de Rooy kwam tot 4.21, Bert Hendrikse tot 4.24, Theo Maat tot 4.31, Erwln de Visser tot £34 en Aad Davidse tot 4.51. Bij het discuswerpen kwam Gilles de Rooy tot 33.95 en Di- van Embden tot 19.34 me ter- Op de 100 meter liepen Betra van Vliet en Diana van Embden respectievelijk 14.1 en LL5 seconden. Petra van Vliet «ep tenslotte nog de 800 meter m 2.31. Op de kunststofbaan te Den Haag liep het kwartet Gilles de Rooy, Theo van Everdin- ften, Rob van Zanten en Cees de Bie een nieuw ciubrecord op de 4 x 1500 meter. Tijd 17 Minuten precies. het mogelijk dat alle nummers optimaal konden worden be zet. Bij de j'ongens onder 12 jaar namen Paul Lang, Martin Groeneveld, Robert de Vries en Marco van IJzerloo een straatlengte voorsprong op HZPC: 5.0.5,2 tegen 5.24.1. De meisjes moesten op deze esta- feite 4x100 vrij hun meerdere erkennen in HZPC. Voornaamste uitslagen: 200 wissel meisjes onder 14: 2 Pau- lien Benne 2.51,5, 3 Rita Hoo- gerwerf 2.51.9. 100 school meisjes *70/'71: 2 Caroline van Neuren L44.2, 3 Mieke Andrea 1.52.4. Idem jongens: 1 Leon van Ijzerloo 1.42.5. 4 André van Hees 1.45.6. 5 Martin Koopal 1.47.2. 100 vlinder dames: 4 Irene van der Laan 1.16.3. Idem heren: 1 Marcel Blomsteel 1.07.8. 100 vrij meisjes '69: 3 Jacqueli ne Claas 1.20.6, 4 Esther Brou wer 1.21.4. Idem jongens: 1 Sandy van Dusseldorp 1.18.1, 3 Johan van Hees 1.22.6. 100 rug meisjes '68: 3 Esther de Koning 1.31.2, 5 Marielle Dan- se 1.35.2. Idem jongens: 3 Wou ter Hoekstra 1.30.6. 100 vlinder meisjes '67; 2 Es ther Dijkshoorn 1.27.3, 4 Con nie van der Schot 1.40.7. Idem jongens: 1 Marco van IJzerloo 1.25.2, 2 Robert de Vries 1.28.1, 3 Martin Grieneveld 1.31.9, 5 Paul Lang 1.41.6. 100 school meisjes '66: 2 Rita Hoogerwerf 1.33.7. Idem jon gens: 1 Alex Gerritsen 1.26.7, 3 Robbie Claas 1.30.6, 4 André van der Voorden 1.32.4. 100 vrije meisjes '65; 3 Sandra Don 1.09, 4 Paulien Benne 1.12.4., 5 Nicole Paulussen 1.13.1. Idem jongens '65: 1 Remco Snuverink 1.01.3, 2 Herman Bouman 1.06.8. 100 rug heren: 1 Marcel Blom- steel 1.10.8, 2 Arjan Ijdo 1.12.5, 3 Albert Jaap van Santbrink 1.13.7. Estafette 4x100 vrij meisjes on der 12: 1 HZPC 5.03.7, 2 VZC (Esther de Koning, Marielle Danse, Connie van der Schot, Esther Dijkshoorn) 5.20.2, Estafette 4x100 vrij jongens onder 12: i VZC (Marco van IJzerloo. Paul Lang, Martin Grieneveld, Robert de Vries) 5.05.3. UVG had de pech dat veel schoten op paal en lat kwamen en bovendien liep de break out niet. Een beter spelend Wings verdiende de 1611 overwinning dan ook volko men. Vires—WIK <h) 14-11 In Gouda kon WIK de eerste helft goed bijblijven. Met de rust had het een kleine 8—6 achterstand. De tweede helft werd harder en WIK kreeg maar liefst 8 strafworpen te gen. Tot vijf minuten voor het einde ging het goed voor WIK. De nederlaag werd een feit toen twee spelers tegelijk twee minuten straf kregen en Vires de drie toegekende strafworpen benutte. HVKWIK <d) 5-5 In een gelijkopgaande wed strijd had HVK een kleine voorsprong bij rust: 3—2. Toen WIK overging op een 51 verdediging kon het deze klei ne achterstand wegwerken. De tweede helft was harder dan de eerste, maar een juiste uit slag werd het resultaat: 55. VDV/QuïntusHollandiaan <h) 7-15 - Ondanks de bekerwedstrijd om de derde plaats van de NHV-beker tegen Treffers (1210 winst) begon Hollandi aan sterk en nam een 6—1 voorsprong. Door een verslap ping van de concentratie kon Quïntus ophalen tot 57 bij rust. In de tweede helft een rustig spelend Hollandiaan, dat de fouten van Quintus naar behoren afstrafte. Het eind kwam met een 15—7 zege. Northa—Hollandiaan (d) i5 In een rommelige wedstrijd werd bovendien slecht geflo ten. De rust kwam met een 22 stand. Een hard en fel ge vecht om de punten leverde uiteindelijk Hollandiaan haar derde overwinning op. Cora Vollebregt had een groot aan deel in de 54 winst. jMiWlllglt :Wfiu ij i Een beeld uit de topper Maassluis—Vlaardingen Vlaardingen/Maassluis Tijdens het eerste volledige competitieweekend voor de korfballers waren alle ogen gericht op de derby MaassluisVlaardingen. Een duel, waarin beide ploegen nagenoeg geen geheimen meer hadden voor elkaar. Vlaardingen startte furieus en nam middels René Zwets, Jan van Heteren en Ma rijke Strubbe een 03 voorsprong. Daarna herstelde Maassluis zich van de schok en nam het initiatief over. Arle Rookus, Martin Bergwerff en Kees van Aalst brachten Maassluis op gelijke hoogte: 33. Toch trok Vlaardingen voor rust nog even een kleine sprint: 3L Na de hervatting gingen alle remmen bij Vlaardingen los en werd het verschil in mogelijkheden bij beide ploegen duidelijk zichtbaar. Met grote regelmaat werd er gescoord en Vlaardingen stopte pas bij 311. Daarna kwam Maassluis iets terug, maar zonder verder al te veel inspanning zette Vlaardingen de wedstrijd naar de hand en bepaalde de eindstand op 613. Binnen het Vlaardingen-kamp heerste grote tevreden heid. want het had voor de wedstrijd toch wel opgezien tegen dit duel. Bij Maassluis was er misschien het ex cuus van twee invallers voor de geschorste Hennie Nie- man en de snel aan zijn knie geblesseerd geraakte Theo van Veelen. Maar bepalend was echter, dat Vlaardin gen over de totale linie meer kwaliteit in huis had. Doelpuntenmakers na de rust voor Vlaardingen: Marij ke Heinsïus, Ernie Streefkerk, John Kuit, Marieke Bos huizen, Marian van Waardenburg. Voor Maassluis: Joke de Vries, Wilma Nieman en Martha van de Gaag. 'i'fP Maassluis Op en om de jurywagen wist men het al vele ronden voor het einde: Aad van Asten zou voor „ei gen" publiek zijn eerste zege van dit seizoen gaan behalen. Eigen publiek, omdat al zijn supporters naar Maassluis waren getogen. En omdat zijn vereniging de Maassluisse wielerronde voor de vijfde maal achtereen organiseerde. Wie uit de zeven man sterke kopformatie zou hem moeten verslaan? Krijn St Nicolaas misschien, maar verder kon de concurrentie terzijde wor den geschoven. Tóch moest de pas van een sleutelbeenbreuk herstelde Van Asten nog even wachten op zijn eerste amateur-over winning... De vermoeid lijken de Pete Damen bleek uit re serves te kunnen putten waar op de concurrentie geen ant woord wist te vinden. De beslissende ontsnapping kreeg al snel gestalte in deze Ronde van Maassluis, die de kenmerkende zware westen wind moest missen. Nadat de Viaardingers Wim Liebrechts en Peter Heijster een vlucht poging op touw hadden gezet en weer door het peloton wa ren ingerekend, gingen zeven renners aan de haal, die door goed samenwerken weerstand wisten te bieden aan het in eerste instantie stevig aandrin gende peloton. Wim Liebrechts, Krijn St. Ni colaas, Ron Joostema, Aad van Asten. Peter Damen, Gernt Molcma en Piet Versteeg ble ken elkaar goed aan te vullen, en daardoor slaagden de ach tervolgende formaties er niet in de kloof te overbruggen. De sterk rijdende René dc Boer is enkele malen dichtbij de kop lopers geweest, maar hij slaag de er niet in genoeg man kracht om zich heen te verza melen. In de hevige eindsprint moest het bijzonder goed rijdende Vlaardingse duo Aad van As- ten/Wim Liebrechts tóch het onderspit delven. Pieter Da men uit Drunen sprak zijn laatste krachten aan en die bicken nog ruimschoots vol- De eindsprint in beeld. Peter Damen (derde van links) wint voor Krijn St. Nicolaas. Ui terst rechts Aad van Asten. doende voor een fraaie zege. Krijn St. Nicolaas eindigde ook nog voor de beide Cou reur-renners, die nadrukke lijk voor hun eigen kansen hebben gereden, getuige de wat kribbige opmerking van Van Asten dat Wim Lie brechts hem bij de spurt had ingesloten. „Ik rijd mijn eigen koers en als Aad zich laat insluiten, is dat zijn eigen fout", repliceer de Liebrechts. die later echter bij de jury kwam verklaren dat Aad van Asten ïn de spurt echt vóór hem was geemdigd, zodat zijn derde plek alsnog m een vierde werd veranderd. Peter Damen over zijn zege: .,Ik heb veel grote wedstrijden gereden, won een etappe in Olympia's ronde en één in de ronde van Luik. Ook heb ik al een klassieke zege op zak, dus erg veel criteria heb ik niet gereden. Dit is mijn tweede criteriumzege". Uitslag liefhebbers: 1. G. de Wit ('s-Gravendee!2. Sjaak Koevermans (Vlaardingen), 3, P. Legierse (Achthuizen). Junioren: 1. J. Roozenburg (Rijswijk), 2. P. Pietersen (Eindhoven), 3. P. de Jong (Breda), Vlaardingen/Maassluis De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie houdt ten behoe ve van het vormen van vrij willigerskader (voor zowel de georganiseerde sport als de sportieve recreatie) een ABO en een RSLA-cursus. De oplei ding voor de eerste cursus om vat 30 lesuren, die verdeeld zijn over twaalf bijeenkom sten van ieder 2 1/2 uur per week. Het doel van de RSLA-cursus (recreatiesportleider A) is de cursisten voor te bereiden op het leiden en begeleiden van activiteiten op het gebied van de sportieve recreatie en re creatiesport. De opleiding om vat 70 lesuren, die verdeeld zijn over 22 bijeenkomsten van ieder 2 1/2 uur, twee wee keinden van 7 1/2 uur en 25 uur verplichte stage. Cursisten moeten wel eerst de ABO-cur- sus gevolgd hebben. Inlichtin gen Stadhuis, 355888, toestel 249. In Maassluis start men in de derde week van september met een ABO-cursus. De les sen (30) worden gegeven op de donderdagavonden. Voor de genen die al in het bezit zijn van de ABO-cursus, kunnen die van de recreatiesportleider A gaan volgen. Inlichtingen: 01899-19111, toestel 249 of pri vé 01899-18603. ODO in balbezit tegen Jodan Boys. Maasland ODO behaalde in de tweede wed strijd van de competitie een 11—8 overwinning op Jodan Boys. De Maaslandse korfballers be slisten de wedstrijd al in de eerste helft, want bij rust was de stand al 84. ODO had duide lijk lering getrokken uit de nederlaag van vo rige week, toen de beginfase noodlottig was. In een hoog tempo nam ODO vanaf het begin dc leiding, en na twintig minuten was de voor sprong al op 5—0 gebracht. De eerste winst in de tweede klas voor ODO was daarmee binnen, want Jodan Boys was toen al een geslagen ploeg. Na die royale Maas landse voorsprong kwamen de Goudse gasten nog wel terug tot 53, maar dat hoofdzakelijk het gevolg van een tempodaling en wat concen tratieverlies van ODO. Bram Hanemaaijer zorgde voor 10 en 20, waarna Jacqueline Marijs 3—0 voor haar reke ning nam. Vervolgens was het jarige Kees van der Kooy die voor 4—0 lekende, waarna Teunis Jan van Barneveldt de voorsprong tot 50 op voerde. Toen Jodan Boys tot 53 was terugge komen, ging het tempo bij ODO opnieuw om- hodg. en binnen vijf minuten scoorde Kees van der Kooy tweemaal: 73. Het werd nog 74, waarna Cees van der Vaart voor een 84 rust stand zorgde. In de tweede helft deed ODO het kalmer aan. zondat dat Jodan Boys daarvan kan profiteren. Wel kwam het nog tot 8r—6, maar echt bedreigd werd ODO niet meer. Jan Henk de Vast ver ruimde de marge weer tot 96, waarna de sco re om en om ging. Jodan Boys scoorde 97, Anja Noordam bracht ODO in de dubbele cij fers (107), opnieuw was het toen de beurt aan Jodan Boys (10—8). waarna Bram Hanemaaijer tekende voor de 11—8 eindstand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7