SPORT Beweeglijker Asvion buigt achterstand om liarga weerstaat hard Vriendenschaar talentvolle doelman: MSV'71: wachten... De Vrijheid Cor de Gast de snelste Schaakcursus Schoolsport- toernooien Evergreen: 14-0 Schiedamse scheidsrechters vierde Groenoord eerste ODI en Spirit afgebluft DINSDAG II SEPTEMBER 1979 VD/SC/Wiv Asvion beweeglijker op kunstgras Maassluis - De eerste overwinning van Evergreen Is binnen. De Maassluizers startten tegen Cartouche met een over rompelend offensief. Middenvelder Jo- han Wolthuis speelde zeer sterk en wist het spel goed te sturen, wat resul teerde in enkele strafcomers. Dat le verde in de zesde minuut het eerste doelpunt op. Het vaste stracornertrio: Ia« Macwirth, Johan Wolthuis en Er- rol Bulman, belastte zich met het kar wei. Errol Bulman haalde uifcl-O Vanaf dat moment golfde het spel in hoog tempo op en neer. Evergreen bleef sterker, al moest keeper Edwin Reyntjes toch enkele malen handelend optreden om erger te voorkomen. Cartouche moest in de 20e minuut nog een doelpunt incas seren. Wederom, was het Errol Bul man die uit een strafcorner scoorde:2-0. In de tweede helft stond Evergreen met de rug tegen de muur.Trainer Leon Aar denhout: „In de eerste helft hebben we door het hoge tempo te veel van onze conditie verbruikt, waardoor ons spel minder werd. Dat Cartouche niet tot doelpunten kwam lag hoofdzakelijk aan het feit, dat de strafcomers niet benut werden. Een kwartier -voor het einde werd doelman Edwin Reyntjes vijf minu ten uil het veld gestuurd wegens aanmer kingen op de ieiding.Een doelpunt van de bezoekers werd nog afgekeurd wegens te hoog inslaan en vlak voor tijd misten zij ook nog een straf push waarmee het einde van de wedstrijd werd bereikt. De 2-0 zege was, mede gezien het jeugdig enthousiastme, niet overdiend. Zegt Leon Aardenhout: „We zullen dit jaar het hoc key laten prevel eren boven het koste wat kost punten pakken. We zitten momen teel in de opbouwfase, want we hebben een erg jong team, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar. Meer sprekende re sultaten hopen dan ook pas over twee jaar te behalen." Na het gelijke spel van vorige week te gen HBS boekte Asvion nu zijn eerste overwinning. In Zoetermeer moest de ge lijknamige club eraan geloven met 1-3. De Schiedammers moesten wel een ach terstand weg werken alvorens zij konden gaan denken aan de overwining. Asvion was beweeglijker en agressiever, wat tot uitdrukking kwam in drie doelpunten. Maassluis - MSV'71 moet nog een weekje wach ten op het kampioen schap. Concurrent Compri Zwijndrecht verloor, terwijl de honkballers van MSV'71 zelf DOS'32-2 met 11-4 aan de zegekar bonden. Het was ge woontegetrouw een overwinning zonder problemen. Gestadig werd de voorsprong uit gebreid. Volgende week uit tegen Groenoord 2 kan de bekroning ko men van een uitstekend en constant seizoen. Schiedam De postduiven- houdersvereniging De Vrij heid hield een vlucht vanuit het Belgische Duffel. Het was een vlucht voor oude en jonge duiven op een afstand van 93 kilometer. De winnaars: 1 I Wenteler, 2-7-8 combinatie A P. van der Berg, 3 combinatie S. Poort, 4 C. Lems, 5 combi natie T. Broekhuizen-van Xriel, 6 A. van der Wilt, 9 X van Raay, 10 J. J. van der Vij ver en zn. Schiedam Veel coureurs verschenen aan de start voor de competitie races van de au tocrossclub Schiedam, die we derom veel publiek trokken In de categorie luchtgekoelde wagens werd het ditmaal een Rotterdamse aangelegenheid. Henk van der Polder legde be slag op de wisselbeker, ge volgd door Nico van der Steen. Als derde kwam over de streep Joop de Bruin. Inde beslissende manche voor de watergekoelde wagens ging de wisselbeker naar de Schie dammer Cor de Gast, de twee de en derde plaats waren res pectievelijk voor Bart Lui' gers en Jany Scheffers uit Bolnes. Schiedam Bij de schaakw reniging Schiedam is weer een cursus van start gegaan, die in totaal acht maandagavon den in beslag neemt. Het ac cent ligt op het zelf doen. Voor inlichtingen kan men te recht bij: F.- Groeneweg. Back plein 23 te Schiedam, tel. vllr 701215. Er wordt instructie ge geven door eigen instructeurs in kleine groepen. Speelloka- tie is het clubgebouw van Wir ton-Fijenoord, ingang ter*?*n hoek Vlaardingerdijk en B»' laan. Elke maandagavond tuf sen 19 en 20 uur. Schiedam De Schie* damse Raad voor Sport en Recreatie heeft voor het school jaar 1979-1980 de vol gende sporttoernooien gepland. Op 15 en 16 oktober schaken voor het voortgezet onder wijs, op 17 oktober korfbal voor het basi sonderwijs, op 28 ok tober dammen voor het voortgezet onder wijs, op 2, 3 en 4 janu ari zwemmen voor het voortgezet onderwijs, op 18 en 19 februari volleybal voor bet voortgezet onderwijs, op 4,8, 9,10 en 11 april voetbal voor het basis- en voortgezet onder wijs en op 8. 9 en 10 april handbal voor het basis- en voortge zet onderwijs. „DSS'26 een club van karakter en vechtlust" mag je gerust bijzonder noe men, want onze „dikke derti- gers"zijn geen makkelijke knullen De toekomst voor DSS126. Leo Verduin, de Vlaardingse con structiewerker, die ook nog voor De Hollandiaan en Fortu- na heeft gespeeld, ziet het eer ste elftal wel weer hoog ko men. Hij: „We zijn natuurlijk niet zo sterk gestart. Dit jaar kan ik minder een voorspel ling doen met al die Haagse teams, waar ik overigens wel blij mee ben". Over de planning op langere termijn, wil Leo Verduin geen uitspraken doen. Hij: „Ik weet het niet. We hebben een be door Emile Schelvis stuur met visie, echt mensen met hart voor de club, zoals ook verzorger Arie Steenis en grensrechter Arie Venneman. Als wij -ik bedoel de „oude hap" met jongens als Van Aken, Sordam, Groen en ga zomaar door - wegvallen, dan blijft er weinig meer over. Er breken nu wel wat jongens door, zoals Van Rossum, maar over het algemeen kent de jeugd Sunlight of DSS nog niet goed. Misschien dat het met een nieuw complex wat veran dert. We werken er in ieder geval keihard aan". Met die laatste uitspraak geeft hij het al aan. Leo Verduin is een echte verenïgingsman. „Ja, die vereniging en eigen lijk het voetbal op 2ich is alles voor me. Ik doe er alles voor om in het doel zo weinig mo gelijk ballen tegen te houden. En dat lukt me prima, hoewel het vorig seizoen eigenlijk had moeten gebeuren. We hebben aan het begin teveel punten verspeeld. Ik heb ondanks de nederlagen toch alle vertrou wen in het team. Daar blijven we toch een aparte ploeg Schiedam - Groenoord is dankzij een 54) overwinning op SPSV eerste geworden in het zaal voetbaltoernooi van SVV, waaraan in sporthal Margriet niet minder, dan acht teams deelnamen. Piet Romeijn, John Wanders twee keer Leen Kooyman en Barend Buitenhek waren de schutters, die de Schie- damse politie de das omde den. Paal en lat stond de SPSV in de weg om de eer te redden. WK won de strijd om de der de en vierde plaats tegen GZS met 1-0, via een treffer van Ruud de With. SVV, dat het toernooi in het kader van het 75-jarig bestaan organiseerde, kwam tot een tegenvallend re sultaat. SVV 1 won in de strijd om de vijfde en zesde plaats met 3-2 van SVV 2. Schiedam en Demos 4-1verdeelden de resterende plaatsen. Uitslag poule A: l.Groenoord, 2. WK, 3. SVV 1, 4. Schiedam. Uitslag poule B: 1. SPSV. 2. GZS Ge meente Ziekenhuis Schiedarp 3. SVV 2, 4. Demos Maassluis De hockeydames van Evergreen haalden ver nietigend uit tegen Spijke- nisse. Met maar liefst 14-0 moesten de bezoekers eraan geloven. Het was een oninteressante wedstrijd, waarin keepster De- siree Laming slechts één bal te verwerken kreeg. De speel sters benutten de wedstrijd om het afmaken, een geliefde be zigheid tijdens de training, op en top uit te voeren. Marlies Koot nam de helft van de pro- duktie voor haar rekening. De andere doelpunten kwamen op naam van Annemiek Schip pers /tweemaal). Frouke Snoek (tweemaal), Swanny Thio, Ellen Smith en Eis de Wilde. VlaardingenGerard Flaes noemt hem de beste doelman van VIaardingen. Eén van beton, die met zijn mentaliteit tot zijn veertigste kan doorgaan en een voorbeeld is voor anderen. Een steunpilaar, die met zijn optreden zelfvertrouwen uitstraalt. Leo Verduin hoort de compli menten met een lachend ge zicht aan. „Typisch Flaes hè. Zelf ook altijd een karakter speler geweest. Ik vind hem een goeie trainer, hoewel ik in al met mijn negen seizoenen Sunlight nog geen slechte heb meegemaakt. En iedereen weet wel, ik ben niet op m'n bekkie gevallen". Als ik over iemand een bepaalde mening heb, zeg ik dat ronduit in zijn gezicht. Het hart op de long, hè". Leo Verduin (33) heeft het on bewust al even aangeroerd. De overgang van Sunlight met al zijn „ongezelligheid" bij de Unilever naar DSS'26 aan de Marathonweg. Opnieuw glim lachend: „Wij zeggen ook nog steeds Sunlight. Dat zit inge bakken, maar dat slijt wei met de jaren. Je moet niet verge ten, dat we toch een apart ploegje vormen. Vooral in de selectie zit veel karakter en vechtlust. Ondanks abe pro blemen is de club echt uiute elkaar gevallen. En dat Leo Verduin een grote sta-fn- de-weg Schiedam/Vlaardingen In Bodegraven heeft Har- ga op hardhandige wijze kennis gemaakt met het korfbal van Vrienden schaar. Iets wat voor coach Freek Veer na de wedstrijd aanleiding was om bij zichzelf af te vragen, waar deze tegenstanders mee be zig zijn. „Ze zetten het ver stand op nul. blik op on eindig en slaan en hakken naar alles wat beweegt", aldus Freek Veer. In de eerste helft leek Harga dat met drie invallers speelde, zich slechts moeizaam staande te kunnen houden tegen dit fysiek geweld. Maar na rust had Harga het antwoord klaar en trok zo de wedstrijd naar zich toe. Dit resulteerde in een verdiende 6—8 overwinning. ODI liet zich in de eerste helft overbluffen door Weidevogels, de Schiedamse ploeg kwam "tijd te kort voor een beter re sultaat. Chiel Bos maakte in de beginfase nog 12, maar daar na liep Weidevogels naar 1—6. Nog vóór rust zorgden Jaap Blokhuis en Leon 't Hart voor 3—6 en in de tweede helft kwam ODI door treffers van Leon 't Hart en Ron de Kruif erg dichtbij: 56. Maar het werd toch nog 57. Spirit kon tegen THOR in de eerste helft, toen het een over wicht had opgebouwd, niet scoren. THOR had iets meer geluk en kwam op 02 waar na de Vlaardingse ploeg weg zakte. Het werd een wat ge flatteerde 17 nederlaag. Scheidend bestuurslid Frans van der Krans redde nog de eer. In de eerste helft hield Velox Succes nog aardig bij, maar in de tweede helft beschikte Suc ces over een betere conditie, waardoor een duidelijke 6—2 nederlaag kon worden ge haald. Voor rust maakten Chris Niehot en Nel Maijer de doelpunten, na rust tekenden Marga Bijl. Peter van der Zou- wen, Elly Tournier en Chris Niehot voor de treffers. Oranje Nassau en Oranje Wit hielden elkaar qua veldspel in de eerste helft goed in balans. Het verschil was echter dat Oranje Wit de korf wel vond, terwijl Nassau niet scoorde; ruststand 0—3. Na de hervatting kwam een herboren Nassau in het veld, 13 Bram van Zelm en zelfs 33 door twee treffers van Anthoinette Vermeij. Maar toch met nog zo'n vijftien mi nuten te spelen, keek Nassau tegen een 31 achterstand aan. Nassau bleef goed door gaan en Ton Sluimer en twee maal Peter van Brandwijk zet te Nassau op een 64 voor sprong. In de spannende slot minuten werd het nog wel 5^- 5, maar de winst bleef in Vlaardingen. Schiedam De Schiedamse scheidsrechtersvereniging is in het zaal voetbaltoernooi, ter ge legenheid van het 30-jarig be staan, op een vierde plaats ge ëindigd. Eerste werd de scheidsrechtersvereniging Lei den, dat in de finale Zwijn drecht met 2-0 klopte. Omdat hel Schiedamse team, dat be stond uit: Boshoven, Voiie- bregt, Bezemer, Munten, Ge- rrets. Krabbendam, Westen berg, Ban ff er en Slavenburg, wel tweede in de poule werd, mocht het meedoen om de derde en vierde plaats. De Schiedammers, die met overwinningen op Rijnmond (5-0) en Dordrecht (7-0) en verlies, na strafschoppen tegen Leiden, uit de poule waren ge komen, verloren kansloos van de scheidsrechters uit Rotter dam, die daardoor in de Mar griethal beslag legden op de derde plaats. Vijfde werd Vlaardingen, zesde Rijnmond, zevende Dordrecht en achtste Gorkum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4