SCHIEDAMSCHE COURANT Bussen stoppen -veer in M.aaslanc! Ik ^neern^, de proef Paalman biedt excuses aan Heropening tweede Herman Frantsenhuis Spoedig sloop van Eendraehtbuurt j e Gezondheidszorg in de Hoek voldoet aan geldende normen Schiedam start vernieuwing Singelkwartier Boslaanschool wordt eindelijk gesloopt Protesten hebben snel sukses Roof overval: tot nu toe één arrestatie Duizend deelnemers zwem- vierdaagse Rapport werkgroep deelraad: *"1t Douceurtje voor Pijpers Illegaal aangehouden Vrijdag 14 september 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26448—6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht endiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Vlaardingse recherche heeft tot nu toe één ar restatie verricht die verband houdt met de gewapende roofover val van woensdagmid dag op een vertegen woordiger in sieraden, waarbij in het totaal een half miljoen werd buit gemaakt De auto van de vertegen woordiger. waarin de kostbaarheden zich bevonden, is inmid dels door de Vlaar dingse politie leeg te ruggevonden. De ar restatie vond woens dagavond plaats. De auto werd al eerder gevonden. De recher che wilde niet in gaan op de nadere details. „Daarmee", aldus de politie, „zou het on derzoek in gevaar kunnen worden ge bracht". Onder belangstelling van veel bewoners, genodigden en perssneei heropende burgemeester Kieboom het tweede Herman Frantsenhuis aan de Schïedamseweg in Vlaardingen. Vlaardingen Burgemces- Herman Frantsenhuis her ter W. A. Kieboom heeft gis- opend. Met deze officiële teren met behulp van een gi- daad kwam er een eind aan gantische sleutel het tweede de maandenlange verbou- Maassluis-De zwemvier- daagse in Maassluis is een groot succes geworden. Maar liefst duizend zwemlus- tigen namen aan het evene ment deel. Nationale zwem- corrifeë Enith Brigitha reikte aan de deelnemers de me dailles uit. De Maassluise jeugd maakte dankbaar ge bruik van de mogelijkheid om een handtekening van haar te bemachtigen. Ter afslui ting van het gebeuren gaf duikgroep Qeiphis een de monstratie en de komische duikgroep Icarus vermaakten i de toeschouwers met een act. Vlaardingen Het voormalig schoolgebouw aan de Boslaan wordt eindelijk gesloopt. Na jarenlange onderhandelingen met het rijk is het de gemeen te dan nu gelukt tot een over eenkomst te komen. De ge meente zal het gebouw van het rijk kopen om het daarna onmiddellijk af te breken. Tij dens de eerstvolgende raads vergadering zal het college de raad voorstellen een sloop kre diet beschikbaar te stellen. Dg kwestie is al jaren een sle pende zaak. Het gebouw aan de Boslaan, ooit nog eens een schooi voor voortgezet onder wijs, heeft de omwonenden heel wat zorg en overlast be zorgd. De slechte staat waarin het gebouw verkeert heeft vooral de ouders van kinderen ver.ontrust. Veel kinderen glipten in een onbewaakt ogenblik het gebouw nogal eens binnerj. Loshangende go ten en (soms) vallend gesteen te maakte dat tot een riskante onderneming. De school, die nadat deze ge sloten werd in het bezit van het rijk bleef, mocht wettelijk niet worden gesloopt zolang de school geen gemeente-eigen dom was. Onderhandelingen over aankoop ontaardden in „gepingel", deels omdat het rijk vasthield aan een volgens de gemeente veel te" hoge koopprijs, duels omdat de ge meente zelf niet aan het goede adres was. In plaats van het ministerie onderwijs had zij bij de afdelingen domeinen moe ten zijn, zoals later werd ont dekt. In elk geval, de aankoop lijkt nu rond. Na goedkeuring van het raadsbesluit, dat in oktober zal vallen, kan het maximaal nog vijf maanden duren voor dat Gedeputeerde Staten zijn goedkeuring geeft. Daarnaar kan de koopakte passeren. Diezelfde dag kan in principe nog met de sloop begonnen worden omdat ook het sloop- krediet dan al beschikbaar is. wing, waarin van de panden Sehiedamseweg 96 en 98, door middel van het aan brengen van een verbinding- sgedeelte, één huis werd ge maakt. Daarnaast werd de inrichting van de beide hui zen ingrijpend gewijzigd. De kamers werden vernieuwd en aangepast aan de eisen van deze tijd en de keukens en sanitaire gedeeltes onder gingen een drastische mo dernisering. Aan deze officiële heropening ging een bijeenkomst vooraf in zaal De Harmonie aan de Sehiedamseweg. Daar verza melden zich om half drie be woners begeleiders, stafleden, ouders, belangstellenden en genodigden om met elkaar het gereedkomen van het tweede Herman Frantsenhuis te vie ren. Van de ouders kregen de bewoners een staande Friese klok aangeboden. De ouders hadden dit keer, om versnip pering te voorkomen, alle gif- i ten bij elkaar gepast cn voor I dit grote bedrag een gemeen- j schappelijk cadeau gekocht. De klok heeft al een plaatsje gekregen in de vernieuwde huiskamer. Het personeel bood, fraai uitgedost en luid zingend, de bewoners een dia projector aan. Het toeleve ringsbedrijf Vlaardingen schonk dertig kussens en er waren verschillende bloem stukken. Drie van de bewo ners bedankten de aanwezi gen, namens de andere bewo ners, voor deze gaven. Na deze bijeenkomst vertrok ken de aanwezigen naar Sehiedamseweg 96/98 voor de officiële heropening en de feestelijkheden werden afge sloten met een rondleiding door het vernieuwde huis. Maasland Het busstati on Maasland is met ingang van zondag weer in de dienstregeling opgeno men. De vervoersmaat schappij Westnederland is terug gekomen op haar besluit het busstation op de doorgaande lijnen te laten vallen. De maatregel om het nabij Rijksweg 20 lilggende busstation niet meer aan te doen, heeft in Maasland geleid tot tallo ze protesten. Westneder land is aan de wensen te gemoet gekomen en laat de bussen weer in Maas land stoppen. Terwijl het openbaar vervoer in het Westland met de per 3 september ingegane nieuwe dienstregeling aanzienlijk werd verbeterd, schrapte de busonderneming het busstati on Maasland. Het betekende dat passagiers op de doorgaan de routes van en naar Rotter dam en het Westland op de Vermeerlaan te Maasslsuis in en uit moesten stappen. Van daar kon Maasland dan per stadsbus, per fiets of te voet worden bereikt. De overstaps- mogelijkheid liet door de lange wachttijd echter te wensen over, te voet betekende het een extra iange wandeling, terwijl er voor het stallen van fietsen bij de Vermeerlaan geen gelegenheid was. Een ware stroom van protes ten vanuit Maasland bereikte de busonderneming; Gemeen tebestuur, werkgroep ver-' keersveiligheid, de FNV, re constructiecommissie Midden- Delfland en andere organisa ties drongen aan op herstel van het Maaslandse busstation. Daarnaast ontving de maat schappij reeksen telefonische verzoeken de oude situatie te herstellen, hetgee ook nog weer eens werd ondersteund door het aanbieden van zeven honderd handtekeningen. Westnederland erkent de Maaslandse bezwaren niet te hebben voorzien. Omdat het aandoen van het busstation niet meer is dan een kwestie van enkele minuten, was er geen bezwaar om aan de pro testen tegemoet te komen. Het betekent dat vanaf zondag lijn 52 (R'dam-Maasland-Naald- wijk-Den Haag) drie keer per uur in Maasland stopt, terwijl dit voor de rit via 's-G raven- zande (lijn 53) twee keer per uur het geval is. Voor de verbreding van de Maasdijk moeten deze woningen wijken. Binnenkort kan de sloper aan de slag. De Lier De rijkspolitie in De Lier heeft een Turk aange- Hock van Holland Dc gezondheidszorg in Hoek van Hol land voldoet in het algemeen aan de geldende normen. Dit is de conclusie van het rapport van de werkgroep gezond heidscentrum van de deelgemeenteraad van Hoek van Hol- lund.De eerste-lijnsgezondheidszorg is zeker niet slecht. Met slechts één tandarts is de Hoek wel onderbedeeld. - Volgens het rapport zijn de houden die illegaal in ons land drie huisartsen, de vier fysio- hlpplf lp i/Arninupn Tin man bleek te verblijven. De man werd gesnapt tijdens een routi- ne-contröle van de politie. Hij bleek in Den Haag te wonen en in De Lier te werken. Te gen de werkgever van de man is proces-verbaal opgemaakt Dit nieuwsblad, waarin u al het 1 nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsbladj therapeuten, de ene apotheker en de verloskundige voldoen de voor het huidige aantal in woners. Er zou een uitbreiding van. één tandarts, twee wijk verpleegsters -bij de twee die er al zijn- cn een aantal maat- „cal Schiedam Museumdirec teur Hans Paalman heeft de commissie voor het ste- j delijk museum in Schie dam zijn excuses aangebo den voor het feit, dat hij enkele kunstaankopen niet in de commissie aan de orde heelt gesteld. „Een te betreuren vergissing," al dus Paalman, „die pas na derhand bleek." PvdA- raadslid Ton de Vos had hem een paar maanden ge- K14,30UU p-.^° Vlaardingen De Vlaarding se showband De Pijpers heeft van bet Anjerfonds een subsi die gekregen van 7500 gulden. Door deze toekenning is het korps zo goed als geheel uit de financiële zorgen. Met bet geld zal de aanschaf van de nieuwe uniformen betaald worden als mede bet nieuwe (Amerikaan se) slagwerk. leden op die ambtelijke overtreding betrapt. Paalman had in een brief eind 1977 gesproken van tien kunstwerken, aangekocht van deelnemers aan het Symposion Antwerpen. Het ging echter om vijftien kunstenaars, die ook in het Schiedamse mu seum hebben geexposeerd. Uitgaand van tien kunstenaars had De Vos zich afgevraagd, hoe Paalman aan zo'n hoog be drag (45.000 gulden) kwam. Behalve de brief hierover van de museumdirecteur staan op de agenda voor de commissie vergadering van dinsdagavond in de aula van het museum nog brieven van Bram Uil en Aad Sprong en van Harr Wiegman (over de stripten toonstelling), van het Neder lands stripschap over het ver wijderen destijds van werk van Bernard Willem Holtrop, van de beroepsvere niging van beeldende kunste naars BBK '69 over de samen stelling van de museumcom- missie, van burgemeester en. wethouders over het ontdooien van het aankoopbudget en van R. Klomp over het museumbe leid. Ook de openbare debat ten over het museumbeleid staan op de agenda, zodat alle hete hangijzers van de laatste maanden aan de orde komen. schappelijk werksters moeten komen. Het rapport is behandeld in dc deelraadscommissie voor soci ale zaken, volksgezondheid en miheu. In het algemeen be stond veel waardering voor de rapportage. Uitgegaan is van een inwoneraantal van elfdui zend in 1985. Dat ts nu 8.100. De apotheek en fysiotherapie zouden voldoende blijven, maar het aantal huisartsen zou van drie naar vijf moeten. Twee tandartsen, twee maat schappelijk werkers in volledi ge dagtaak -is nu een halve dagtaak-, vijf wijkverpleeg kundigen in plaats van twee en één verloskundige zouden het „gezondheidspakket" in 1985 moeten completeren. De bevolking van Hoek van Holland, in acht jaar maar met 700 gestegen, vergrijst. Het aantal nul- tot driejarigen daalde van 484 in 1971 naar 377 in 1978, hei aantal vier- tot zesjarigen ging van 289 naar 232 en de groep 65plussers steeg van 580 naar 809 m de zelfde periode. In Hoek van Holland bestaat momenteel al een vorm van samenwerking in het Sociaal Komaktorgaan, waann artsen, maatschappelijk werk, wijk verpleging, sociaal raadsman, sociale dienst, dienstencen trum en pastores gegevens uit wisselen. De indruk bestaat, aldus het rapport, dat de art sen en pastores meer gewicht toekennen aan deze contacten dan de maatschappelijk werkers. Een andere vorm van samenwerking zou het zo genoemde medicijnenpaspoort kunnen zijn, waarin medica menten en behandeling wor den aangegeven, zodat men bij afwezigheid van eigen huisarts de collega volledig kan inlich ten. In het bestemmingsplan Hoek se Brink is 960 vierkante me ter gereserveerd voor de even tuele bouw van een medisch centrum. De deelraad heeft zich eerder, in september 1978, niet uitgesproken voor of te gen een medisch centrum. Wel is de ruimte alvast „gezien de ontwikkelingen en de daar mee gepaard gaande bevol kingsuitbreiding" ruimte gere serveerd. Schiedam Nog één wo ning in de Eendraehtbuurt is bewoond; alle andere zijn inmiddels dichtgemet seld en het wachten is voor de gemeente op de verhui zing van de laatste bewo ner. Dan kan de sloper aan het werk gaan. Directeur gemeentewerken Harm- Gustave de Block wil voor de sloopwerkzaamheden 1,5 miljoen gulden uittrek ken. Over de helft daarvan kan hij al beschikken door nog aanwezige kredieten. Er is geen sprake meer van dat de 183 huizen, de drie win kels en het oude badhuis aan de Maasdijk, Eendrachtstraat en Nieuw-Mathenesserstraat uit de slopershanden kunnen, worden gered. Voor de verbre ding van de Maasdijk als bui- tenwaterkering moeten zij verdwijnen. Daarom werd twee jaar geleden met de ont ruiming begonnen en vorige maand resulteerde dat in de notariële koopovereenkomst tussen de gemeente Schiedam en woningbouwvereniging De Eendracht. Toen scheepswerf Gusto de poorten sloot, werd er even over gesproken dat de huizen toch konden blijven staan. Als namelijk de overigens his torisch waardevolle opstal len ban tie Gusto gesloopt zou den worden, had de dijk wel licht naar de andere kant toe verbreed kunnen worden. Het zou echter te veel problemen geven: de grond is bijvoor beeld nog eigendom van de IHC. Sloop van de woningen betekent, andersom gerede neerd, dat de dijkverbredmg geen argument zal zijn om de Gusto-gebouwen niet op de monumentenlijst te plaatsen, een probleem waarover staats secretaris Gerard Wallis de Vries nog een uitspraak moet* doen. Naaldwijk De politie van Naaldwijk heeft gistermiddag te Maasdijk een illegale- vreemdeling aangehouden, die daar werkte. Het bleek een ze ventienjarige Turk te zijn, die in Den Haag woonde. Hij was niet in het bezit van geldige papieren. Hij Wordt aan de Haagse politie overgedragen. Zij zullen voor de verdere gang van zaken zorg dragen. Waarschijnlijk zal de Turk naar zijn eigen land terug ge stuurd worden. Monster Bij een bandenser vicebedrijf te Poeldijk is inge broken. Er worden vier sier- velgen met banden ter waarde van tweeduizend gulden en 310 gulden contant vermist. De dieven hebben zich in de nacht van woensdag op don derdag tot het gebouw toegang verschaft door aan de zijkant een ruit m te slaan De gemeente Schiedam maakt binnenkort een begin met het opknappen van het gebied tussen de Singel en de Van Swindenstraat. Dc bewoners van het betrokken gebied kunnen op 19 septem ber, tijdens de eerste fase van overleg, over het verbe teringsvoorstel hun oordeel geven. In juni heeft de gemeenteraad vier gebieden aangewezen die voor stadvernieuwing in aan- j merking moeten komen. Bij goedkeuring van de minister zullen deze .stadsdelen onder de interim saldo regeling val len (ISR). Dit echter wel onder de voorwaarde dat bewoners en bedrijven in hei overleg be trokken worden. Het verbeten ngvoorstel voor het Singelkwartier is een eer ste stap op weg naar een alge hele renovatie van dit stadsge deelte, en betreft een aantal onderdelen. Het doorgaande verkeer in de buurt zal wor den teruggedrongen; de par keeroverlast wordt tegenge gaan; voor groen en speeïmo- gelijkheden wordt meer ruim te gecreerd en er zal een her inrichting plaatsvinden van de woonstraten. Als de plannen doorgaan zullen de Singel en de Van Swindenstraat geheel worden afgesloten voor het doorgaand verkeer, en zal de totale parkeerruimte worden teruggebracht ten gunste van de leefbaarheid in de wijk. De plannen die nu ter tafel liggen zijn in grote lijnen al doorgenomen met de bewo nersvereniging Schiedam- Oost. In de tweede fase van het overleg met de buurt zal het gaan om de verdere uit werking van de verschillende onderdelen. De eerste straten zullen rond 1980 in uitvoering komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1