r SPORT MSV '71 eindelijk kampioen Marijke Klos helpt Juventus een handje Publiek verliezer bij: Bolnes—Excelsior M Asvion weinig moeite met Spirit Heren Wilton op routine m Hans Lingen wijst De Koren beurs de weg .'\V| MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 SC/VD/WW 5 «weit- ïflfy r' rant* 'tem v/ah' va i biid 1 V o; fast- set J& i hg Hollandiaan: met dank aan Hanneke Miaan DWS in de aanval tegen De Hollandiaan Het mocht echter niet baten, want de Vlaardingse dames wonnen met 6—5 ïyt rt mZ h"»* i,i» ellt- )ly - li »ks - ian lei li 2m- 3- VVv Vlaardingen - Met klinkende cijfers behaalde MSV'71 het honkbalkampioenschap binnen in de eerste klasse van het rayon Botterdam, want het reserveteam van Groenoord werd op het Holyveld met maar liefst 0-30 van het veld ge veegd. Toch wel begrijpelijk, want buiten het feit dat MSV"71 dit seizoen beschikt over het sterkste team in deze klasse, was Groenoord 2 slechts met acht spelers vertegen woord ig- d.En daarbij ontbraken ook nog een aantal geroutineerde spelers MSV'71 viert het kampioen» schap uitbundig 0-0 met èèn veldfout, terwijl Marcel Wesdorp de cijfers 5-8- 22 met detien veldfouten liet noteren hal - '32.: iad, j bal 1 ).3 nk. ing 5 d< SÖ1 i a - nie ijö «s ri t liö- ed ooi 1- Ii ret ak 2- Jai loo Jui 122 - Al met al een erg eenzijdige wedstrijd waarbij alleen de vraag hoe hoog de score zou oplopen de vele aanwezige Maassluise supporters bezig hield. In het begin vlotte het nog niet erg met de aanvallen de bedoelingen van MSV, ge plaagd als de spelers werden door de grote spanning. Toch werd het in de eerste slagbeurt tweemaal gescoord. Ludwig Ascencion ontfutselde vier wijd aan Groenoord werper Marcel Wesdorp en kreeg ge zelschap op de honken van Frank Reinders door een honkslag. Broer Cees deed het nog beter en sloeg de bal voor twee honken het midveld in, waar de negende speler van Groenoord node gemist werd. Zowel Ludwig Ascension en Frank Reinders passeerden de thuisplaat en brachten de stand op 0-2. Geen indruk Ook in de tweede innings wer den er punten gemaakt aan MSV zijde, dan van Spijk kreeg vier wijd, Van Sichem sloeg een tweehonkslag, waar op Van Spijk binnen liep. Kees Moerkerk bereikte het eerste honk op velderskeuze, waarna Ludwig Ascension een tweehonkslag plaatste en ook Frank Reinders de bal goed raakte waardoor de stand kwarn op 0-6. In de derde in nings werd de score opgevoerd door tot 0-9 door punten van Mario Winterdal, Jan van Spijk en Van Sichem. Het arme Groenoord kon aan t&eg geen indruk maken en moest lijdzaam toezien hoe werper Jan van Spijk de ene drie slag na de andere liet noteren. De grootste slag sloegen de MS Vers in de vierde slag beurt. Maar liefst veertien man betraden het slagperk en toen de kruitdampen waren opgetrokken was de stand op gelopen tot 0-19 en was er van een wedstrijd allang geen sprake meer. Groenoord wer per Marcel Wesdorp zag de ene honkslag na de andere passeren. Dit gevoegd bij de nodige Schiedamse misgrepen en het ontbreken van een der de buitenvelder verklaart vol doende de povere prestaties aan Schiedamse zijde. De score liep steeds hoger op en zo werd in de vijfde innings vijf punten en in de zesde en tevens laatste slagbeurt nog een zes punten toegevoegd aan het Maassluise totaal, waar door het einde kwam bij een monsterscore van 0-30. Vermeldenswaard is nog de homerun van Ludwig Ascensi on in de vijfde innings, terwijl Maarten Kieijkamp als enige Groenoorder het eerste honk kon bereiken na een foutje van Jan van Spijk, hier weinig plezier aan beleefde en door een uitstekende pik-off van dezelfde Jan van Spijk alsnog op dat eerste honk sneuvelde. MSV"71 kon gaan feesten, kreeg bloemen van de Schie damse tegenstander en moet nu via promotiewedstrijden te gen het Zoetermeerse Birds trachten de districtsklasse te bereiken. Voor MSV'71 kwam Jan van Spijk tot de cijfers 13- Vlaardingen/Schle- dam De handbal-da- mes van Hollandiaan hebben de streekderby tegen DWS met 65 in hun voordeel beslist. Ook de heren -waren suc cesvol: 136 tegen Kwiek Sport Het heren team van Wilton liet rich eveneens van zijn beste kant zien door een 169 overwinning uit de Hoekse Waard weg te halen. Van de overige uitslagen vielen nog de nederlagen van zowel het eerste heren- als da mesteam bij het Maas sluise Unitas op. Unitas-Wings (h) 14—16 Een in de eerste helft té lang zaam spelend Unitas zit nog steeds op de eerste overwin ning te wachten. Wings scoor de regelmatig uit de tweede lijn, omdat de verdediging van Unitas slecht uitstapte. Vlak voor tijd was er nog hoop voor Unitas toen het had opgehaald tot 1414. De winst ging ech ter toch weer naar de tegen partij. Spartaan-Unitas (d) 10—6 Unitas dat dit seizoen met een gewijzigd team de competitie is ingegaan, heeft het niet kunnen bolwerken tegen Spartaan. Unitas raakte geïnti mideerd door het harde spel van Spartaan en verloor regel matig met 106. Wik-Roda '71 (h) 20-19 In een sportieve wedstrijd heeft WIK revanche genomen op de nederlaag van vorige week. Met de rust had het een 1310 voorsprong, die in de tweede helft nog even in ge vaar kwam. De overwinning kwam terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had. WIK-HVOS <d) 10—9 WIK startte de eerste helft te voorzichtig en had al snel een 10 achterstand. Toen de Vlaardingse ploeg sneller ging spelen, kon HVOS het tempo niet volgen. Toch duurde het tot halverwege de tweede helft eer WIK de 46 ruststand had omgebogen in een 86 voor sprong. de winst werd vervol gens niet meer uit handen ge geven. Hollandiaan-Kwiek Sport (h) 13—6 De heren van Hollandiaan op enden de eerste helft erg sterk en namen eem 40 voor sprong, voordat Kwiek Sport kon tegenscoren. De verdedi ging, met aan het. hoofd een zeer goed keepende Erik Dijk stra, gaf geen krimp en de rust kwam bij 71. Collectief werd er ook in de tweede helft ge speeld en de stand liep op tot 10—2. Teen de conditie een woordje mee ging spreken liep Kwiek Sport in tot 116. De verdediging ging weer op slot en het eind kwam met een ruime 136 zege. Hollandiaan-DWS <d) 6—5 DWS nam in het begin een 0 2 voorsprong. Veel schoten van Hollandiaan kwamen in die beginfase op het houtwerk en de rust kwam bij 23. Di rect na de hervatting kwam de gelijkmaker op het scorebord. De wedstrijd werd grimmiger en tot 44 was alles nog mo gelijk. Het was Hanneke Maan die met twee doelpunten er voor zorgde dat Hollandiaan ongeslagen bleef. HVHW-Wilton <h) 9—16 De heren van Wilton hebben het tegen HVHW op hun rou tine kunnen winnen. Regel matig werd er bij HVHW ie mand uitgestuurd zodat Wilton dit overtal steeds kon uitspe len. Het resultaat was een ge makkelijke 916 winst. Eros-Wilton (d) 4—9 Dc dames van Wilton speel den een goede wedstrijd en hadden bij de rust een 2—5 voorsprong opgebouwd. De kecpster was goed op dreef cn mede hierdoor gesteund kwam het eind met 4—9. Trai ner Van Zelm was met dit re sultaat dik tevreden- UVG-Indus (h) 27—11 UVG heeft deze wedstrijd te gen het zwakke Indus ge bruikt om een nieuwe verde digingswijze uit te proberen. Indus, dat eigenlijk niet in deze divisie thuis hoort, had bij rust al een 15—3 achter stand. UVG hanteerde de break-out regelmatig en won met de alleszeggende cijfers 27—11. Vires-UVG <d) 6—6 De eerste helft was van beide kanten niet sterk. Na een l2 ruststand, ging UVG meer op de break spelen, wat resulteer de in een 46 tussenstand. Twee verdedigïngsfouten de den de winst toch uit handen glippen: 66. ADO-HVK (d) 9—3 Tot 3—3 kon HVK ADO vol gen. Bij deze stand werd de keepster weggestuurd en ver loor HVK het zelfvertrouwen. ADO ging door en won met 93 HVKDWS 2 (h) 11—17 Een vertragend HVK haalde DWS uit haar ritme, Dit resul teerde in een 65 ruststand. DWS ging in de tweede helft op de bal jagen en HVK kwam toen conditie tekort. Met de break-out klopte DWS HVK. ineen nat- heeft met een onvervalste 1 tn'ck het competitiebegin te gen Tempo Team in Amster dam cachet gegeven. De drie overwinningen van de weer zeer sterk spelende Lingen be tekende een ferme basis voor de uiteindelijke 7-3 overwin ning van de Schiedammers, die daarmee geheel tafeltenn- nis-minnend Nederland in op perste verbazing brachten. Tempo Team, elf maal kam pioen van nederland en ver sterkt met Bert van de Helm van het Duitse Altenahr (geen contract meer aangeboden), was op voorhand favoriet en zou geen enkele moeite met het verzwakte De Korenbeurs moeten hebben Hoe anders pakte het uit want de voor Peter van de Broek in de plaats gekomen Ron van de Aa bleek goed voor een over winning, terwijl ook Eddy van de Ham met twee zeges een groot aandeel in eindoverwin ning had. Tempo Team, dat zonder René Hijnen moest aantreden, had in invaller Ra demakers de zwakke schakel, want hij won geen enkele par tij. Omdat ook het dubbel Lin gen/Van de Ham te sterk bleek voor het duo Van de Helm/Gootzen werd de eind stand op maar liefst vier pun ten verschil vastgepind. Een onverwacht goed begin van het Schiedamse team. Hans Jonas scoort Hoek van Holland Het za terdagteam van Hoek van Holland is erin geslaagd CPW op een 1-0 nederlaag te zetten. Tien minuten voor tijd scoorde de thuisploeg via Hans Jonas de enige treffer, waarmee De Hoek ongeslagen blijft. Schiedam Het sterk verjongde (heren) basket balteam van Juventus heeft met 9382 de eer moeten laten aan het Delftse DAS. Ondanks een gebrekkige voorberei ding deden de dames het beter en wonnen van Cop- pens Eagles met 5347. Het herenteam van Juven- tus begon in Delft erg ze nuwachtig, Maar ook DAS moet nog wat wennen. Daardoor waren er in de eerste minuten weinig echte goede ogenblikken. Het was DAS dat zich het eerst her stelde en een kleine voor sprong nam: 1610. Een time-out van trainer/coach Karei Verwer bracht daar echter verandering in. Langzaam maar zeker liep Juventus weer in en na elf minuten was de stand ge lijk: 24—24. Daarna ging de Schiedamse ploeg goed door. De voor sprong liep uit tot acht pun ten. Maar twee minuten voor het rustsignaaï ging het toch nog fout. Een slecht schot en wat foutjes in de verdediging kostten Juventus toch nog de voor sprong. Met de rust was het 4644 voor de Delftse ploeg. In de tweede helft ver dween het zelfvertrouwen van de Schiedamse spe lers, ook een time-out bracht nu geen uitkomst. Alleen Roel Pieper en la ter ook weer Harry Slui mer hieven goed doorgaan en wat belangrijk was op dat moment, ze bleven scoren. Toch liep de ach terstand snel op via 61 54 werd het 8669 in de vijftiende minuut. Een laatste wanhoopspress mislukte. Ook omdat Ju ventus té gehaast wilde gaan spelen. Bij het laat ste fluitsignaal van de zwak fluitende scheids rechters was de stand 93— 82. Het damesteam van Juven tus startte in Rosmalen overrompelend. Vóórdat de thuisploeg gQCd en wel door had dat de wedstrijd was begonnen, had de Schie damse ploeg al een voor sprong genomen. Deze werd snel uitgebouwd en in de tiende minuut stond er al een 618 voorsprongop het bord. Hierdoor werd de concentratie wat minder en Coppens Eagles profiteerde daar goed van. Hoewel het team vai) trainer/coach Hans van Hoorn met de rust nog een redelijke voor sprong had, was deze toch weer aanzienlijk geslonken: 22—30. In de tweede helft bleek Juventus zijn les toch niet geleerd te hebben. Vooral aanvallend werden er nogal wat fouten gemaakt, waar door er veel balverlies ont stond, In de vijftiende mi nuut was de stand dan ook gelijk: 4343. In deze span nende laatste minuten was het vooral de laat in het veld gekomen Marijke Klos die door enkele knappe blocks in de verdediging Juventus over het dode punt heen hielp en zo de toch wel verdiende over winning naar Schiedam bracht. Eindstand 4753. Topscorers heren: Roel Pieper 28, Peter van de Waal 19, Harry Sluimer 16 en Gert-Jan van Dijk 9 punten. Dames: Mieke Dalmeijer 10, Tineke Koumans 12 en Margriet Kuiper 12 punten. Ridderkerk In de matige ontmoeting BolnesExcelsior- /Maassluis speelden de bezoekers het betere voetbal en ging de thuisclub uiteindelijk met de volle winst aan de haal (10). Maar de echte verliezers stonden aan de kant. Zo'n tweeën hal fhonderd mensen kregen in de eerste helft maar erg weinig te zien voor hun entreegeld. Alleen na de pauze kwam er wat vuurwerk in de vorm van een goal en wat té felle charges, die tot resultaat hadden, dat Dik Verburg en Cees Liedorp werdf^/opgeschreven. De tactiek van de* beide trai ners was debet aan die magere vertoning. Winnende trainer Jan de Lange: „We hebben een stel enthousiaste jongens, maar ik mis een spelbepaler. Dus hebben we afgesproken, dat we voorlopig op strikte mandekking spelen en dan verder maar zien in hoeverre de tegenstander ons de moge lijkheid laat. Vorige week te gen Lyra konden we lekker uithalen. Vandaag gaf Excelsi or ons die mogelijkheid niet. Het is simpel, in feite systeem loos, maar we hebben er in onze eerste twee wedstrijden toch de volle winst mee be haald, Bij winst gaan de jon gens er ook steeds meer in ge loven en dan kunnen we de zaal misschien uitbouwen". Dat er tot de thee pover werd gevoetbald lag óók aan Excel sior, Trainer Hans Kostense: „In de eerste helft wilden we „de nul" vasthouden en dat is ook gelukt. Daarna zou Jan Bron (die nog duidelijk condi tie tekort kwam) eruit gaan voor de weer opknappende Rob van Leeuwen. Maar toen Frank Vork er na een kwar tier spelen met een dijbeen blessure uit moest, viel mijn plan in duigen. Tegen de fel tackelende spelers van Bolnes konden we ook niet helemaal in ons spel komen. Toch speel den we weer wat beter als vo rige week tegen Rijsoord. Maar door die goal zijn we al- Mart van den Pol (nr. 8) probeert Henk de Ruiter de bal te ontnemen, lemaal toch nog flink teleurge steld". Kostense doelde op de 51e mi nuut, toen Ferry Groeneweg en Wout van Vuren elkaar m de weg liepen en Marlijn van Faassen daarvan profiteerde door met een prachtige schui ver in de hoek de prima kee pende Roei-Jan Abbas kans loos te maken. Daarmee kreeg de wedstrijd een gelukkige winnaar, want voor de povere vertoning hadden beide ploe gen geen aanspraak op winst mogen doen. „Met een gelijk spel was ik dik tevreden ge weest", grijnsde Jan de Lange na afloop. „Want Excelsior is een taaie tegenstander. Voor rust vond ik ze al beter en erna zéker. Maar toen die goal viel hadden we feitelijk de wedstrijd op zak en hebben we het laatste halfuur alleen ntaar de voorsprong geconsoli deerd". Toch had de Maassluise ploeg kijk op een goal. Rob van Leeuwen zag bijvoorbeeld kort na het Bolnesser doelpunt 2ijn inzet via de binnenkant paal terug in het veld terugkomen. Terwijl Dik Verburg een loeiend schot op de lijn gestopt zag door de jeugdige vervan ger voor Nees Flach, Jan Spruyt. Ook was er nog een enorme misser van de gehele Maassluise voorhoede na een one-man-show van Wout van Vuren, die op de middellijn begon en op de achterlijn ein digde (na Leo Kusters prima uitgespeeld te hebben) met een strakke voorzet, die zelfs niet door Bolnessers werd beroerd. Door het missen van de kan sen en de strakke mandekking raakte de ploeg van Hans Kos tense geïrriteerd. Met name Dik Verburg vergat zich nog wel eens. Dat kostte hem in de twintigste minuut een boe king, toen hij voor de zoveel ste keer een tegenstander grof neerlegde. Scheidsrechter 't Lam kreeg het druk, ook de andere spe lers lieten zich immers niet onbetuigd, Vijf minuten later ging Cees Liedorp op de bon, toen hij de fel op zijn huid zit tende Mart van den Pol van zich afduwde. De arbiter floot toen de wedstrijd kapot, maar bereikte er wel mee dat de charges niet uit de hand lie pen. En zoals reeds aange haald: Bolnes beperkte zich er alleen maar toe de voorsprong vast te houden en Maassluis, met de 38 jarige Ferry Groeneweg en de uitlbinkende captain Jan van Dijk, op af stand te houden. Vlaardingen/Schiedam - Bij de hockeyers stond de derby tussen Asvion en Spirit op het programma. Asvion won de wedstrijd tussen de twee Schiedamse clubs met 3-1. De heren van Pollux konden het tegen HBS niet bolwer ken en verloren met 3-l.De dames deden het heter en wonnen met 2-0 van Krim pen. De dames van Asvion verloren van Aeolus na een redelijke wedstrijd met 2-1. De heren van Evergreen konden het goede resultaat van vorige week niet prolon geren en verloren met 2-0 van Aeolus. De dames deden het beter en wonnen voor de derde maal, nu van Hoekse Waard met 4-0 Asvion-Spirii 3- De derby werd gewonnen door de beste ploeg. Asvion nam voor de rust al ruim af stand van Spirit. AI snel kreeg de thuisploeg een strafbal. Ro nald Jacobs had er geen moei te mee:l-0. Spirit probeerde te- rug te komen, maar miste de nodige kansen. Asvion liep nog verder weg, toen weder om Ronald Jacobs een strafbal benutte:2-Q. Vlak voor de rust kreeg Spirit de genadeklap toen Rob Strik uit een counter er 3-0 van maakte. Na rust golfde het spel heen en weer. Spirit kon niet verder komen dan een doelpunt, gescoord diep in ae tweede helft, Leonidas-Asvion 2-1 In een gelijkopgaande wed strijd moesten de dames van Asvion het onderspit delven. Zij kwamen nog wel op een voorsprong door ee» doelpunt van Lïesbeth Breimer. Uit een strafbal scoorde Leonidas de gelijkmaker. Na rust liepen zij verder uit naar de beslissende 2-1. HBS-Pollux 2-0 Een verdiende nederlaag vpor Pollux, dat zich geen raad wist met de vele kansen die de ploeg zich schiep. Bij een stana van 1-0 kon Erie Marïnen nog wel de gelijkmaker scoren, maar verder kwam Pollux niet Gemakkelijk liep HBS v/eg, het wist de kansen wel te benutten. Pollux-Krimpen 2-0 Een verdiende overwinning voor de dames van Pollux. De tegenstander kwam er in het geheel niet aan te pas. Beide doelpunten kwamen op naam van Els Schoenmakers. Aeolus-Evergreen 2-0 Als Evergreen met dezelfde agressiviteit had gespeeld dan vorig week, had er meer inge zeten dan de 2-0 nederlaag. De ploeg maakte een erg timide indruk, waardoor Aeolus ge makkelijk kon uitlopen naar de 2-0 eindstand. Evergreen-Hoekse Waard 4-0 Wederom en overwinning voor Evergreen. De gehele wedstrijd zijn de dames van Evergreen in de aanval ge weest De verdediging had weer eens een makkelijke middag. De doelpunten kwa men op naam van Annemiek Schippers (driemaal) en Mar lies Koot

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5