Nieuwenhoorn met tien man langs VFC I Martinit stuit op doelman Sjaak de Quart el Hans de Groot verrast DRZ De Hoek wacht nog steeds op eerste doelpunt De Hollandiaan: onnodig verlies Scheidsrechter Overkleeft drukt stempel op rommelig duel UK WIK nog ongeslagen kk Eerste verlies van Demos WF houdt MSV'71 in bedwang Nu nog een bestuurskamer err ongelukkig MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 SC/VD/WW 6 VIaarding-en Wat een mooi treffen had kun nen worden tussen een verleg-en debutant (VFC) en een gerouti neerde tweedeklasser (Nieuwenhoorn) is uit gegroeid tot een romme lig- duel, waarin van weinig goed voetbal sprake was. Scheidsrech ter Overkleeft uit Al phen (verleden jaar een van de uitblinkers in groep één van het zater dagvoetbal) was hier ze ker niet in de laatste plaats debet aan. Nieu- wenhoorn won welis waar, maar één speler (Arie Verboon) het veld uitgestuurd en twee man in het boekje maak te de 01 overwinning zoals Jan de Gier het noemde; „Peperduur". Eigenlijk had niemand na afloop van het duel een mondvol over de wedstrijd. Natuurlijk werd (en niet geheel ten onrechte) de schuld ge geven aan de scheids rechter, maar ook de spelers van VFC zouden de hand eens in eigen boezem mogen steken. Immers de soms roekeloze ac ties van de Vlaardingers wek ten irritatie op bij ae tegen stander en ook bij de man in het zwart. Maar dat zo'n ge routineerde scheidsrechter zich zo in de maling laat ne men zal voor velen lang een raadsel blijven. Ook VFC-oe- fenmeester Walter Bos had niet al te lovende woorden door Michael Speijer over de wedstrijd: „Het was een rommelige wedstrijd. Bij ons zat er op een gegeven mo ment totaal geen lijn meer in. Kijk, als je tegenstander met tien man speelt, dan moet je dat uitbuiten. Maar wij wisten gewoon geen antwoord te vin den op het toch wel slimme spel van Kieuwen hoorn". In derdaad wist de ploeg uit Nieuwenhoorn vrij eenvoudig met tien man de door Eef van Splunder verkregen voor sprong vast te houden. De Vlaardingers wisten op geen enkele wijze gevaarlijk te wor den, behalve dan wanneer er in de Nieuwenhoorn-defensie een fout werd gemaakt. In de eerste helft toonde de ploeg van oefenmeester Jan de Gier zich duidelijk sterker dan de Vlaardingers. Toch was De Gier niet content met het spel in de eerste periode. Volgens hem had Eef van Splunder meer in het spel moeten wor den betrokken. Toch moesten de Vlaardingers geregeld terug in eigen defensie, maar de Nieuwenhoorn-ploeg probeer de de combianties te ver door te voeren en stuitten dan op een erg sterk spelende Rob Rekel mans, die zijn doel goed schoon hield. Zo nu en dan werden er grim mige duels uitgevochten en waarschijnlijk door het tekort aan fysieke krachten, moesten de Vlaardingers vaak aan de noodrem trekken. Helaas be oordeelde Overkleeft de over tredingen verkeerd en werden Mellaard en Den Doelder (Nieuwenhoorn) en Rob Jan sen (VFC) voor vrij onbenulli ge overtredingen op de bon geslingerd. Naast een aantal doelrijpe kansen van de gast- ploeg was toch Peter Bekho ven het dichtst bij een treffer. Zijn kopstoot belandde echter buiten bereik van Cees Hydra op de lat. In de tweede helft kreeg Nieu wenhoorn eindelijk loon naar werken toen Eef van Splunder hmM.WMi Theun Cornaat (VFC) is Eef van Splunder te snel af. zich vrij speelde en keihard uithaalde, 01. „Een grove fout van onze defensie", was Bos als mening toegedaan, „die vrije trap werd snel genomen en bij ons werd gewoon niet gereageerd en daardoor kon aie knaap zo makkelijk in schieten". Het volgende hoogtepunt uit het duel was tegelijkertijd ook het absolute dieptepunt. Arie Verboon {die het toch al zo nu en dan aan de stok had met Mario Verkerk) raakte Ver kerk duidelijk per ongeluk op het gezicht, toen de Vlaardin- ger te laag kopte en Verboon vrij hoog zat met zijn been, „Opzettelijk trappen naar de tegenstander", meende Over kleeft en Verboon kon naar de kleedkamer vertrekken. Ver warring maakte zich meester van alle partijen en dat was in de rest van de tweede helft ook wel te merken. Van enig voetbal was nauwelijks meer sprake. Nieuwenhoorn hield de zaken achterin goed geslo ten en VFC was niet bij mach te een gat te vinden in de Nieuwenhoorn-defensie. Slechts schoten van Kornaat en Jansen bedreigden Cees Hydra en aan de andere kant werd Nieuwenhoorn af en toe met de uitvallen gevaarlijk. De wisnt ging dan uiteindelijk verdiend naar Nieuwenhoorn, maar Jan de Gier weet wat dè prijs is van de zege. Vlaardingen „We hebben voldoende kansen gehad met een ruimere voorsprong dan 31 van DRZ tc win nen. Met de twee punten ben ik natuurlijk tevreden", rea geerde RKWIK-trainer Ger Pijl na de wedstrijd tegen DRZ, die in de laatste vijf minuten door een afstands schot van Hans de Groot werd beslist, Trainer Koos van Veenendaal had op een beter resultaat van de Schiedammers gerekend- „Ik had vooraf op een punt ge gokt en dat zat er in de rust met een 11 stand nog ze ker in voor ons". RKWIK nam de leiding, toen de Schie- damse verdediging in de 28ste minuut van de eerste helft niet attent ingreep. Aanvaller Leo Janse speelde zijn man uit an trok de bal voor. De opge komen voorstopper Piet Bou wer maakte de bal met zijn voet in een fractie van een se conde „panklaar", waarna hij weinig moeite had om, vrij voor doelman Tom Collé te scoren. Leo Janse schoot een paar minuten later op doelman Tom Collé van wiens lichaam de bal nog een keer voor de voeten van de VJaardingse spits kwam. Voordal Leo Jan se echter de marge kon ver groten, werd hij binnen het strafschopgebied onderuit ge haald- ..Zo word je natuurlijk wel een penalty onthouden", vond oefenmeester Ger Pijl, De Schiedammers trokken de stand vijf minuten voor de rust gelijk, toen Ab Wolthuis in de buurt van de hoekvlag wel een vrije schop mocht ne men. Frans Lansbergen liep perfect getimed in en kopte tussen drie VJaardingse verde digers in raak; 11. In de tweede helft leidde een fout van de niet goed op dreef zijnde Schiedamse verdediging het tweede Vlaardmgse doel punt in. Laatste man Henny Greten beoordeelde een bal verkeerd en kopte deze voor de voeten van René van Del- den, die gretig gebruik maatke van de Schiedamse „reklame- aanbieding". De trekbal van René van Delden kwam op maat terecht bij Leo Janse, die vanaf twaalf meter geen moei te had met Tom Collé: 21. Met vier spitsen Frans Lansbergen, Ruud Slavenburg, Piet van Os en René Verbrug- ge perste DRZ er een „alics- of-niets" offensief uit. Dat oe fende wel echter druk uit op DRZ-doelman Kees van Haas ter, zonder dat deze pressie chtereen voldoende hoeveel heid kansen opleverde, al was Ruud Slavenburg dicht bij de gelijkmaker. De bal belandde uit een scrimmage voor zijn voeten. Uit een moeilijke hoek schooi de Schiedammer op een afstand van drie meter naast. „Als je alles of niets moet spe len, wordt het negen van de tien keer niets. Vooral als je het zonder een specifieke spits moet stellen", zei DRZ-trainer Koos van Veenendaal, toen het inderdaad op „niets" was uitgedraaid voor zijn elftal. De beslissing werd pas in de 41ste minuut geforceerd, toen Peter de Witte vanaf de middenlijn een diagonale pass losliet. Hans de Groot sprintte op het juiste moment in het gat en haalde vanaf twintig meter doeltreffend uit: 31. Voor trainer Koos van VeenendaaL gloort wel hoop, dat binnen-* kort het spitsprobleem opge lost wordt met de terugkeer van Rob Slavenburg. „Hij heeft me gezegd over enkele weken weer te gaan trainen", aldus de Schiedamse trainer. Dinnes de Rond glipt door de DR2-defensie. Hoek van Holland Ook in de derde wedstrijd heeft Hoek van Holland geen kans gezien tot scoren te komen. Voor de derde achtereenvolgende keer kwamen de blauw-witten niet verder dan een 1-fl nederlaag en 'juist in de uitwedstrijd te gen St. Lode wijk was dat toch wel een belangrijke neder laag- De thuisclub behaalde namelijk de eerste winstpun ten en Hoek van Holland* heeft zich nu toch wel in een erg moeilijke positie gema noeuvreerd. Alle theorieën over een hoge klassering zijn al na drie wed strijdronden de grond in ge boord en Hoek van Holland moet zich er thans op gaan be zinnen hoe de onderste plaatst te verlaten. Verdiend of on verdiend, dat was ook deze keer weer de vraag. Terecht kon bestuurslid Piet Boon na afloop bij St. Lodewijk consta teren., dat Hoek van Holland driekwart van de wedstrijd in de aanval was geweest, maar het was evenzeer een juiste constatering dat Henk Boon, Hans den Boer en Hans Ken- ters ook nu weer enorme winstkansen lieten liggen. Hoek van Halland speelde ook nu weer geen slechte wed strijd, was in het veld zeker niet de mindere, maar ook nu weer rees de vraag wie dan de man is die de blauw-witten uit de malaise moet helpen door het eerste doelpunt in deze competitie te scoren. Het overwicht van Hoek van Holland in de eerste helft kon niet verhinderen dat St. Lode wijk toch de leiding nam. Dat gebeurde uit een vloeiende aanval, waaruit ineens werd ingeschoten en doelman Frans Leerdam volkomen kansloos was. Ook in de tweede helft kon Hoek van Holland zich erop beroemen technisch de betere club te zijn. Maar de beloning voor de techniek bleef uit. Opnieuw probeerden Henk Boon en Hans den Boer de Lodewijk- doeiman te verschalken, maar tevergeefs. De technisch bete re ploeg moest ten derde ma len met 1-0 het hoofd buigen voor een hard en met veel in zet spelende tegenstander. Vlaardingen De Hollan diaan heeft zijn eerste ne derlaag in de tweede klasse moeten incasseren. Thuis werd met 0-1 verloren van het geroutineerde en tech nisch begaafde Spartaan'20. In de eerste helft was liet niet best wat De Hollandi aan liet zien en tien minu ten voor rust kwamen de gasten via een snelle uitval terecht aan een voorsprong. In de tweede helft liet De Hollandiaan zich van een totaal andere zijde zien. Met goed combinatiespel werd Spartaan'20 in de verdedi ging gedrukt, de gelijkma ker hing daardoor in de lucht. De mogelijkheden die de Vlaardingers kregen lo gen er niet om, maar Henk Boomsma (koppend) en Mar van der Cijs (tot tweemaal toe) verzuimden het over wicht in treffers uit te drukken. Ook een verkeer de terugspeelbal van Spar taan'20 leverde niet het zo gewenste doelpunt op, zodat de Rotterdammers uiteinde lijk toch met twe^ punten naar huis konden gaan. Schiedam De heldenrol in de wedstrijd tussen Martinit en Zwijndrecht was voor Sjaak de Quartel. De doelman van Zwijndrecht keepte een geweldige wedstrijd, waarin hij Martinit bijna tot Wan hoop bracht Met een serie schitterende reddingen hield hij zijn doel schoon en daarbij Martinit van doelpunten af. Dat Martinit uiteindelijk toch nog aan de gelijkmaker kwam lag zeker niet aan Qu artel. Verdiend was de gelijk maker overigens wel, want Martinit is nagenoeg de gehe le wedstrijd de aanvallende ploeg geweest „Toch waren wij niet voor een gelijkspel gekomen", aldus Zwijndrecht-trainer Köne- raann. „Je wilt een wedstrijd toch altijd winnen. Uiteinde lijk", aldus Kdnemann, „ben ik over het gelijke spel toch niet ontevreden. Het gaf de verhouding goed weer". Martinit-collega Joop Schop mocht zich beroepen op meer dan een gelijkspel. „Zwijn drecht heeft toch geen uitge speelde kans gehad", aldus de Schiedamse Oefenmeester. „Maar die keeper, die was voor ons niet te passeren en heeft de wedstrijd voor zijn ploeg gered". Terecht complimenten, want Sjaak de Quartel maakte zijn plaats meer dan waar. Dave rende kogels van Jan Blom in de I9e en van Ed Stavenburg in de 27e minuut bedwong hij schitterend, waarbij hij wel het geluk had dat de vrije trap van Blom via zijn handen te gen de paal kwam. In de 30e en 31e minuut an dermaal fraaie saves van Qu artel, ditmaal op weer een vrije trap van Blom en een spetter van Ron Brust. Quartel zwichtte niet en behield de voorsprong die zijn ploeg in de 15e minuut had genomen. Een goal die een presentje was van Schiedam/Vlaardingcn Hoewei bij de afdelingsclubs de doclpuntenoogst groot was bij de afdelingsclubs, kwamen er maar twee tot de volle winst. FCN*66 won met 30 van FC Rotterdam en WF MSV'71 eindigde in een Schie damse overwinning. Demos moest het hoofd buigen voor Eurosport (4—1) en Schiedam se Boys verloor in een uitwed strijd van Hoogvliet: 30. Het was een hard duel tussen WF en MSV'71. WF mocht het duel zelfs uitspelen met tien man, maar dat mocht toch niet verhinderen dat het de wed strijd verdiend met 31 won. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar goed in even wicht. Niet in het minst door het goede werk van doelman Peet van Rest. WF was toen ook kampioen in het missen van kansen. Na de thee ging dat beter. Een solo van Jan van Bokkum bracht de bal voor de voeten van Peter den Hartog en dat betekende 1—0. Drie minuten later was het Gerry van de Most die 20 aan liet tekenen. MSV kon het spel verplaatsen en middels Ben Ducaneaux, na een voorzet van Peter de Jong, werd het 2I. MSV trachtte de gelijkmaker te forceren en dat werd het team fataal. Kort> voor tijd werd het met een uit val door Peter den Hartog, 3 FCN'66—FC Rotterdam 3—0 Bikkelhard voetbal waarvan FCN-speler Schaap de dupe werd en met een stevige bles sure de kleedkamer moest op zoeken. Het veel te harde spel van de bezoekers had tot ge volg dat het spel van FCN er ook niet beter op werd. Toch had het wel zoveel techniek in huis dat het door Henk Lely en Hennie Kuyt de eerste helft kon afsluiten met een 2—0 voorsprong. Na de thee speelde FCN voor zichtig. Angst voor blessures was daaraan niet vreemd. Toch kwam het nog tot 3—0 door Frans Fiers, die na een lange solo ook de doelman kon verschalken. EurosportDemos 41 Demois heeft het tegen een knap spelend Hoogvliet niet kunnen bolwerken. De Schie dammers misten tal van kan sen onder andere Joop van Schijndel, om de stand een draaglijker aanzien te geven. Door Jan Schenk (kopbal) nam de thuisclub de leiding, maar Herman Nierneijer zorg de voor de gelijkmaker (11). Door Martin Ypelaar werd het 21 en als daarna Joop van Schijndel de kans voor open doel (hoog over) niet had gemist, was het waarschijnlijk anders gelopen. Toen het ver in de tweede helft door Martin 1 Ypelaar 31 werd, geloofde Demos het verder wel. Mede daardoor werd het 2elfs 41 door een doelpunt van Peter Sc huls. HoogvlietSchiedamse Boys 30 De Boys heeft in de uitwed strijd tegen Hoogvliet genoe gen moeten nemen met een 3—0 nederlaag. Een solo, be sloten met een treffer van Pat- trick Lycks en een ver schot van Rien van Ree, deden de eerste helft afsluiten met een stand van 2—0. In de tweede helft bepaalde Rien van de Ree de eindstand op 3—0. Martinit-doelman John Nagel- houd, die een schot van nau welijks enige betekenis van Jan van Wijk verkeerd beoor deelde. De bal zou zelfs naast gegaan zijn, ware het niet dat Nagelhoud in zijn poging de bal te pakken deze over de ei gen doellijn werkte: 0-1. Aanval In de tweede helft slaagde Martinit er wel in de aanval te behouden, maar tot echte kansen kwam het voorlopig niet. En dan was er altijd weer die Quartel, zoals bij een kopbal van Slavenburg. „De bedoeling was toch", aldus Könemann, „om in de tweede helft het initiatief te nemen want je kon verwachten dat Martinit zou komen", Martinit kwam inderdaad en mocht ook komen. „Het fclccf bij ons te behoudend", aldus Konemann. Pas het laatste kwartier kwam de opzet van de Zwijndrecht-oefenmeester er uit. Maar toen had Martinit de dik verdiende gelijkmaker al behaald. Aanvankelijk be dwong doelman Quartel een schot van opgekomen Fred Lambaart ten koste van een hoekschop. Uit die door Cees Hoogwerf genomen corner kopte de lange Martin van Rijswijk dan toch raak, en zelfs Quartel was nu kansloos: 1-1. „Het wordt dan zelfs nog knokken om tenminste aan de gelijkmaker te komen", zo analyseerde trainer Joop Schop. De oefenmeester roem de bij dat knokken vooral Jan Blom, de de man die in de tweede helft van achteren naar voren opschoof om zijn vasthoudende mentaliteit erin te gooien. „Blom heeft zeker een pluim verdiend", aldus Schop, „voor al door zijn positieve optre den". Na de Schiedamse ge lijkmaker kon Zwijndrecht in derdaad vrijer spelen, omdat Martinit nog meer wilde. Dat zat er echter niet meer in, vooral niet omdat doelman de Quartel een schot van andere uitblinker Blom ten koste van een corner kon bedwingen. Vlaardingen - Er heerste een opgewekte stemming tijdens de ledenvergadering van DSS'2G. Een ieder was tevre den over het resultaat wat bereikt is, wat betreft de overgang naar het nieuwe complex. Alles is nu in orde op êèn ding na: Een ruimte voor het bestuur. Voorzitter Ab Schotel: „Alle leden kun nen we onderdak bieden, be halve het bestuur. We heb ben bij de gemeente een bouwvergunning aange vraagd om deze ruimte zo snel mogelijk te creëren. Wij hopen dat het snel rond komt, want we kunnen be stuursleden van andere vere nigingen niet ontvangen." Tijdens de vergadering werd nog gepraat over de veran dering van de clubkleuren. De leden konden kiezen uit diverse variaties. Besloten werd dat de Vlaardirigse kleuren goed in het tenue tot uitdrukking moeten ko men. Verder werden er een aantal commissies in het le ven geroepen en werd Jaap van Rij gekozen als be stuurslid, belast met de kan tine-aangelegenheden. Cl *_J Pultershoek De uitwed strijd die SFC speelde tegen Pultershoek, heeft voor de Schiedammers een wat onge lukkig verloop gehad. Zij wa ren zeker niet de mindere, maar twee scheidsrechterlijke dwalingen betekend ook twee doelpunten. Door een buitenspeldoelpunt kon de thuisclub de leiding ne men. Wel kwam Jan Lieken- dijk tot de gelijkmaker, maar omdat de verdedigingsmuur niet goed zou hebben gestaan, werd dat doelpunt afgekeurd. Rob Korpel zag kans, door een strafschop te stoppen, de rust in te laten gaan met een niet grotere achterstand dan 10. Na de rust viel SFC fel aan, maar omdat tal van kansen werden gemist kwam er in de stand geen verandering. Kort voor tijd was er een counter van de thuisclub. Weer had de scheidsrechter voor buitenspel moeten onderbreken. Hij deed dat niet en doelman Rob Kor pel kon alleen maar met een overtreding een doelpunt voorkomen. Het bleek uitstel, want de toegekende strafschop bracht toch de eindstand op 2-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6