SPOMT SVV is er met gedachte niet bij ■m Fortuna—RKDEO onbeslist A Nico van Hnet beslist VDL in de fout Acties van Demos en OBK S Kansloos legen SC Cambuur FC Vlaardingen mist Mitrovic Eddie Bosman straft verdediging twee keer af ■r -• '"SSsPTU'": Trimbaan afbreken Aanvallend voetbal viert de boventoon Pech voor Van der Velden FC-jeugd ongelukkig MAANDAG 17 SEPTEMBER ,1979 SC/VD/WW Leeuwarden FC Vlaar dingen heeft het in Leeu warden niet kunnen bol werken en keek In de rust reeds tegen een hopeloze 3-Q achterstand aan. De ploeg van trainer Theo Laseroms moest het zonder de sterke centrale verdediger Mitro vic stellen, die met een blessure kampt Het gemis van Mitrovic wreekte zich in de defensie, welke niet goed functioneerde. Na het eerste doelpunt werd voor- stopper De Vos van Steen- wijk vervangen door Bon- gers en ging De Keizer aan voerder De Ruyter in het centrum van de verdedi ging assisteren. In de eerste helft had FC Vlaardingen niet veel in te brengen tegen een soepel draaiend Cambuur, dat in hoog tempo en vlot combi nerend aanviel. Vlaardin gen, dat begon met Teyl en Den Haag als spitsen werd van meet af in de verdedi ging gedrongen. De gasten werden finaal overspeeld, bouwden in de eerste helft geen enkele gevaarlijke aanval op, dwongen geen enkele hoekschop af en keeper Tukker behoefte voor rust weinig schoten te verwerken. De niet altijd consequent fluitende Seve- rein trok in de eerste helft twee keer de gele kaart Eerst voor De Keizer (Vlaardingen), die Peltzer te grof neerlegde en vervol gens voor Schouwenaar (Cambuur) die een zware overtreding tegen Teijl be ging. Een dekkingsfout zette FC Vlaardingen na een kwar tier op achterstand. André Roosenburg lanceerde uit een vrije trap zijn broer Klaus, die de bal ongehin derd kon inkoppen: 1-0, Dit betekende voor Cambuur reeds het zesde doelpunt dat met het hoofd werd ge scoord. Na een half uur presteerde de dynamisch spelende Er- kelens het om van twee me ter voor doel nog over te knallen. Libero Groote, die al eerder de aandacht had getrokken met een afstand skogel, kon het niet langer aapzien. Hij begon op het middenveld aan een solo, die pas eindigde met het plaatsen van de bal langs Eggers: 2-0. De FC Vlaar- dingen-verdedigers reken den er kennelijk op dat Groote de bal zou afspelen, maar dit gebeurde niet. In een poging een voorzet te onderscheppen raakte Eg gers met de vuist de op springende Erkelens in het gezicht. De ex-Spartaan liep een kaakblessure op en werd na de wisseling ver vangen door Vreeburg. Eerst zou Erkelens de 4.000 toeschouwers nog laten jui chen. Na voorbereidend werk van aanvoerder De Jonge kreeg Erkelens een open kans, welke hij gretig benutte: 3-0. Dat hij de bal met de hand meenam werd door de scheidsrechter over het hoofd gezien. De 61e minuut had het keerpunt van de wedstrijd kunnen betekenen. Libero Groote bracht Kooien in het beruchte gebied ten val. De daaruit voortvloeiende strafschop werd door Koo ien zelf tegen de paal ge knald. Herman den Haag kreeg een vrij uitzicht op het Friese doel. Hij schoot het leer echter naar een speler die er niet stond. Een gesmeerd lopende aanval bracht de donker getinte Gardesle oog in oog met Tukker, die het vlammende schot meesterlijk stopte. Ook Herman den Haag, wiens kopbal via Tukkers .vuisten en de lat over ging, 'was niet ver van een tegen treffer verwijderd. In de tweede helft was het een 'duel met wisselende kansen. Al snel na de her vatting ketste een krachtig schot van De Jonge tegen de onderkant van de lat. De scheidsrechter liet doorspe len. Zaterdagavond leverde een identieke situatie in Alkmaar het eerste doel punt voor Ajax op. De Groot, Ferwerda en Peltzer lieten van hun schoen nog krachtige schoten vertrek ken, die het ternauwernood misten. Een gemiste kans van de getalenteerde, maar deze middag onopvallende Koevermans, was het laat ste wapenfeit van deze als een nachtkaars uitgaande wedstrijd. Schiedam Een verge elde foto in de hal van de kantine herinnert SW aan het landskam pioenschap in 1949. De beslissende wedstrijd ging toen tegen....Hee- renveen. Van een 40 achterstand haalde het op tot 44. Gisteren werd, met een blik naar buiten, datzelfde SW door de Friese ploeg voor schut gezet: 12. Tijd voor een gelijkspel was er niet, wél een zee van ruimte daarvóór om Heereveen op de knieën te krijgen. Maar SVV was er wéér eens met zijn gedachte niet bij. Daardoor kon het voorko men, dat Eddie Bosman in beide gevallen geen duim breed in de weg werd gelegd door Bas van den Berg voor de winst. Voor ae zo veelste maal kwam SVV, met een plaats in het midden in het vooruitzicht, weer eens grillig over. Er was ook werkelijk niemand, die zijn normale vorm bereikte", liet Pim Visser 2ich ontmoedigd uit. Vooraf stond zijn gezicht ook al op onweer bij het op tellen van het rijtje gebles seerde spelers. Inclusief Cor Peitsman kwam hij tot zes. Bij 2ijn analyse over de slechte beurt voor 1500 toeschouwers, wilde hij het beslist niet als ex cuus gebruiken. „Noem het maar een off-day, een plich tmatige opvoering zonder de wil te winnen", legde hij uit. Plotseling weer sombere tijden voor SVV, dat blijkbaar alleen maar uit tot een redelijk ni veau kan komen. Alleen Cor Peitsman zag het allemaal nog wel zonnig in. Zondag is zijn schorsing voor bij (tegen FC Groningen uit) en is dan hard van plan Henk Salari te doen vergeten. Om zijn spelers uit de put te halen ging hij gistermiddag met de bitterballen rond. Pim Visser kon, om een voorbeeld te noe men, zich kwaad maken op het feit, dat Jaap de Blaauw niet werd aangepakt. De ex- linkerspits van SC Cambuur, voelde zich voor het eerst erg prettig op het middenveld. „Ik werd door niemand aangeval len, waardoor de jongens re gelmatig de ballen bij mij kon den inleveren". De Blaauw deed er óók iets goeds mee. Zijn passes bereik ten regelmatig Henk Koetje, die het duo Rinus Steenber- gen/Dick Hoogmoed voor gro te problemen stelde. „Ik heb er in de rust nog de nadruk op gelegd", verzuchtte Pim Vis ser, „dat hij de man is waar alles om draait bij Heeren- vecn. Maar niemand greep in". Vanaf de eerste minuut aarzel de SVV. Geen (verwachte) stormloop, néé, eerder een af wachtende houding, trage uit vallen en. slechte schoten. Daar had Heerenveen wel een pasklaar antwoord op. Hoewel erg simpel schoof de bal regel matig richting Bas van Noort- wijk. Opvallend genoeg wen ste Heereveen af te rekenen met de nul. Voor rust waren er reële kan sen voor Koetje en Salari aan Sehiedamse zijde, maar ook Hiddo Reys blonk, evenals Van Noortwijk, uit in koel bloedigheid. Kort voor rust liep SVV zich weer-eens te pletter. Bart Kreft had nu de bal weer moeten inleveren, er volgde een pass naar Jaap de Blaauw, die Jos Heyne een niet te missen kans gaf. Maar met een geweldige reactie voorkwam Bas van Noortwijk een doelpunt. Hans Lcovens (m) was In hoofdzaak op verdedigen aangewezen Toen Dick Hoogmoed zich met de aanval bemoeide, was het snel gelijk. Die waarschuwing nam SW niet ter harte. Met als gevolg drie minuten na rust de eerste Friese goal. Luid bejubeld uit eraard, na 498* minuten voet bal. Eddie Bosnian's kopbal (hij werd door niemand afge dekt), vloog rakelings langs de paal: 0L Weer het werk van Jaap de Blaauw derhalve, die langs Rob Kiebert kon ko men, toen de Maassluizcr zich verstapte. En zijn voorzet was panklaar. SVV, dat Dick Hoogmoed naar voren stuurde, drong toen even fel aan, met als gevolg een kopbal van dezelfde Dick Hoogmoed (1I), waaraan doelman Hiddo Reys schuld had door te laat te reageren. Maar daarna ebde die aanval slust weer helemaal weg. Twee minuten voor tijd stak /niemand een hand uit naar de één-twee combinatie tussen Eddie Bosman en Rinie Jurna en het was gebeurd: 12. Bij SVV werden tussentijds John Munnik en Rob Kiebert ver vangen door Pieter van Wijk en Gijsbert van der Weijden. Maassluis Te hoge kos ten om de trimbaan in het Wipperspark te herstellen, heeft cr toe geleid dat de MSR (Maassluise Sport- en Rerreatïcraad) een voor stel onder ogen krijgt de trimbaan af te breken. Dit ook omdat het aantal be zoekers van deze baan erg gering is. De baan in de Dijkpolder, nabij de Ko ningin Julianascholenge- rneenschap, blijft bestaan. De sportraad vergadert woensdagavond in het Stadhuis om 19.30 uur. Rotterdam Tegen Tediro behaalde Schiedam de derde overwinning in successie. Leek het er aanvankelijk op dat de mannen van trainer Van Huet een makkelijke overwinning zouden gaan behalen, aan het einde van de rit waren zij toch blij twee winstpunten binnen te heb ben. Het beter verzorgde spel van Schiedam werd in de eerste helft beloond. Een voorzet van Eric Kolmeijer werd door de attente Joop Kuiper in het doel gelopen. De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde spelbeeld te zien. Het was dan ook heel normaal dat Schiedam kon uitlopen tot 02 door Nico van Huet. Een kopbal van hem werd van richting veran derd. Eric Kolmeijer miste de kans om zijn club op 03 te brengen en dat gaf Tediro moed. Een fout in de Sehiedamse verdedi ging werd door Kramer goed afgestraft; 21. Schiedam leek het even niet meer te zien zitten. Dat had tot gevolg dat Jan sen met een ver hard schot de partijen op gelijke voet kon brengen: 22. Schiedam kon echter de touwtjes weer in handen nemen en uit een voorzet van Sjaak van Huet kon broer Nico toch de overwinning voor Schiedam binnen halen. Maassluis - Het aantrekkelijke van VDL-Dubbeldam zat in de hoeveelheid doelpunten. De uitslag van 3-4 was wel een teleurstelling voor de thuisploeg. Tweemaal moest er een achterstand weggewerkt. Al snel stond het 0-1 door een schitterende lob. Het werd direct daarop gelijk door een schuiver van Jan van Altena. Na rust kreeg VDL terecht een strafschop tegen, omdat doelman Henk Kloppenburg een doorgebroken speler neerhaalde: 1-2. De Maassluizers lieten het niet op zich zitten en gingen fu rieus in de aanval. Eerst was het Jan van Altena die het op zijn stuipen kreeg en een solo afrondde,2-2. En tien minuten later ging diezelfde Altena goed door na een pass van Kees de Man. Dat was tien minuten voor tijd. Wie dacht dat VDL de voorsprong kon vasthouden kwam bedrogen uit. De ge lijkmaker kwam al snel na een verdedigingsfout -Vlak voor tijd deed een lob van twintig meter, die verkeerd werd be oordeeld door Henk Kloppenburg, VDL de das om. Schiedam Demos en OBK, die enkele maanden gele den hun clubaccommodaties in vlammen zagen opgaan, houden een loterij. De eerste prijs is een kleurentelevi sie, de tweede een wasmachine en de derde een rijwiel. De loten kosten één gulden cn de opbrengst komt ten goede aan de herbouw van de clubgebouwen. Up 1 december is er een bene- fietwedstrijd tussen Veronica en WK. Vooraf ontmoeten de D*pupillen van Demos en de Sehiedamse voetbalclubs el kaar. De showband vart OBK verleent muzikale medewer king. Op die avond wordt te vens de trekking gehouden van de loterij door notaris Van der Valk. Verder houdt Demos bingo- avonden op de vrijdagen 28 september, 26 oktober, 23 no vember en 14 december. De data van de klaverjasavonden zijn: 9, 16 en 30 november, 7 en 21 december. De kosten voor deze avonden zijn 12.50. Zaterdag 6 oktober is er een rommelmarkt op het Museum plein en een fancy-fair. Ten slotte is er 1 januari een grote verloting waaraan alle Sehie damse clubs zullen meedoen. Alles ten bate voor Demos en OBK. Vlaardingen Het beschaaf de applaus, dat van de tribu ne neerdaalde, was bestemd voor 23 acteurs in het duel Fortuna-RKDEO. Zowel scheidsrechter Van Os als de beide teams, die elkaar te recht in evenwicht (1-1) hiel den, legden een goede partij voetbal op de grasmat, waar bij de wil om te voetballen overheerste. Kansen waren er dan ook volop Het het was slechts aan het goede keepen van Theo Janssen en Remy Leerdam te danken, dat het bij 1-1 bleef. „Een wat gelukkig doelpunt, maar daar staat tegenover, dat de gelijkmaker weer een cadeautjes van onze kant was", moest ook Fortuna- trainer Jan Postema, die met wat zorgelijke blikken uit de kleedkamer tevoorschijn kwam, erkennen. Inderdaad, de inzet van Ger Don in de achtste minuut werd door Dirk van Schie zodanig van richting veranderd, dat Theo Janssen kansloos was: 1-0. De Vlaardingse ploeg pro beerde onmiddellijk RKDEO door Emile Schelvis onder druk te zetten, maar behalve een kansje van Ger Don, die wel veel duels in de lucht won, maar over de grond snelheid miste, kwam Fortuna niet. RKDEO, dat het zonder de motor Paul Blokland (gebles seerd) moest stellen, vocht met aanvallend voetbal te rug. Trainer Jan van de Oe ver daarover: „Ja, we heb ben gewoon geen ploeg, die met z'n negenen op de zes tienmeterlijn kan gaan lig gen. Dan vliegen de doelpun ten er als kanonskogels in. Nee, onze kracht ligt in de aanval en dat moeten we bij elke mogelijkheid ook doen". Vooralsnog leverde het Noot- dorpse aandringen geen tref fers op, maar in de tweede helft veranderde dat. Gelijk Nadat eerst Dick de Hollan der (op de voeten van doel man Remy Leerdam) en Leo van Hagen nog goede moge lijkheden om zeep hadden geholpen, was het na acht minuten raak. De tot links back omgeturnde Cees van de Lugt keek bewonderd toe hoe de RKDEO-rechtsbuiten Henk Boon koppend Nico van B^ek in stelling bracht en de normaal in het tweede elftal spelende linksbuiten verwoestend kon uithalen: 1- 1. Nu was het de beurt aan RKDEO om de tegenstander definitief op de knieén te krijgen, maar gelijk als For tuna slaagden de gasten daar niet in. Integendeel, na een spetter van Wim Hooymans op de vuisten van Leerdam, was er weer een kleine Vlaardingse opleving. Het geschreeuw van trainer Jan Postema wierp dan toch bijna vruch ten af, want achtereenvol gens kregen Mar Visser, Ron Hofman (beiden alleen de keeper af) en Ger Don prima mogelijkheden voor de twee de maal een voorsprong té nemen. Theo Janssen, die bij de kopbal van de geblesseer de Don mistastte, wierp zich op als de redder van RKDEO. De laatste tien mi nuten viel er weinig meer te genieten. Ceesvan der Lugt (m) mist de doorgekopte bal van Henk Boon van RKDEO Schiedam Twee afgekeurde doelpunten (aanvallen van de keeper) maakten van de SVV- jcugd een geslagen team tegen Feyenoord. De Rotterdam mers stonden na rust voortdu rend onder druk. Trainer Jan van der Velden had alleen maar de beschikking over amateurs, omdat Den Tuin der, De Haan, Mulder, Van Dijk en Marrevee nog steeds geblesseerd zijn. Voor rust ke ken de Schiedammers snel te gen een 20 achterstand aan. Maar toen een kwartier na rust Frans KUnge SVY op 1 2 zette, was er van alles moge lijk. Maar de verdiende ge lijkmaker bleef uit. Erik Vis ser kreeg een gele kaart we gens het onderuit halen van een Feyenoord er. Vlaardingen Hoewel de jeugd van Ajax een veldover- wicht had, waren er bij FC Vlaardingen perioden dat het Sterk voor de dag kwam. De formatie van Wim Koever mans schroomde niet met drie spitsen de aanval te kiezen, al kwam het wat ongelukkig op een 1—0 achterstand. Het werd ook nog 20, eer Jasper Quak voor rust de eer kon rgdden, Maar nog voor het af fluiten werd het 3—1 en dat gaf de Vlaardlneers in feite al de genadeklap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7