SPOB1 Binnen vijf jaar nieuw overdekt zwembad Ceulemans vermaakt het publiek The Hookers krij gen rugbyles Fusie tussen HSV en Hoekse BC een experiment a VFC-dames staken tegen Demos Wervelende show in de Margriethal Excelsior '20 slimmer Sportfondsen bad verdwijnt dan Geslaagd i uhilenm loer mod Paul Kooien in districts elftal Geen subsdie voor Hoekse watersporters Harm Kno] bokaal Velden in Broekpolder openbaar Oorzaak: Ruw spel DINSDAG 18 SEPTEMBER 1979 VD/SC/WW Schiedam SW heeft voor de jubileum feestavond, ter gelegenheid van het 75-jarïg bestaan, al meer dan 9GQ kaarten aan de man ge bracht. Het groot non-stop- doe-het zelf-feest, zoals SVV het noemt, wordt zaterdag 29 september gehouden in de Margriethal. Deze sporthal is die avond omgetoverd tot een grote feestelijke ruimte, waarin wervelende shows zijn te zien. Een greep eruit: het dans- en sboworkest Koos van Beurden, The Fiësta Tropical Show, Imca Marina, een wervelende dis- ko-show van de bekende Tony Mouse en verder een mini-kermis met schietsa- lon, ballengooitent, home trainer, waarzegster enzo voort. Deze week gaan offi cieel de overige kaarten (le den en donateurs kregen die gratis) in de voorverkoop. Telefonisch zijn die te be stellen bij: A. van Dijk, Faa senplein 114 te Schiedam (010-702651) of verkrijgbaar aan de bar in de cantinc op „Harga". Woerden De betere tech niek en de goede, door trainer Piet Roozen uitgestippelde taktïek, hebben de grondslag gelegd voor de overwinning (0-1) van Exeelsior *20 op Woerden. Met een op het middenveld debuterende Norbert Kleinhe- renbrtnk bleek Excelsior '20 aan snelheid en inzicht te heb ben gewonnen. Tot aan het zestien meter gebied was het een en al Excelsior dat de klok sioeg. Het bleek echter dat er ..lengte" in de ploeg werd gemist. Daarom werd na rust Fred Ciarijs ingezet voor Kees Schouwenburg. In de eerste minuut van de tweede helft mocht Peter van der Hoeven een vrije trap nemen. De doel man liet de bal vallen en toen was het Martin de Vette die 0- 1 scoorde. Met lange ballen over links werd hierna de ver dediging van Excelsior be laagd. De Schiedammers had den geluk, toen een aanvaller van de thuisclub de bal uit een voorzet uit het doel in plaats van erin kopte. Het bleef 0-i en daarmee had Excelsior een verdiende overwinning be haald. i'V Herman Posthoorn in gesprek met het directielid van Sportfondsenbaden NV. Op de achtergrond de sauna. Hoek van Holland Twee Hoekse badminton verenigingen, HSV X946 en de Hoekse BC, hebben besloten om onder de naam Hoekse Badminton Sport Vereniging geza menlijk de nieuwe compe titie in te gaan. Dat is het toch wel verrassend resul taat van besprekingen tussen de twee besturen. De verhouding tussen de twee clubs was de laatste jaren al erg goed en al twee keer achtereen werd eeti gezamelijk toernooi georganiseerd. Dat men echter als eenheid de competitie ingaat is op zijn minst een verrassende ontwikkeling. De voordelen van dit samengaan hebben uiteindelijk de doorslag ge geven, Niet alleen de admi nistratieve beslommeringen kunnen gebundeld worden, ook bestaat de mogelijkheid om sterkere teams te forme ren. Een eerste bewijs daarvan is al dat de badmintonbond heeft besloten drie teams toe te laten tot de derde klas inplaats van twee, zoals aanvankelijk was gedacht. Ook in de vierde klas is een team meer geplaatst dan was gepland. Overigens is de HBSV een experiment dat in eik geval één seizoen zal voortduren. Daarna zal bekeken worden of het zinvol is op de inge slagen weg voort te gaan en of er wellicht nog verdere mogelijkheden voor inte gratie zijn. Trainer Ron Dantëls ver wacht in het eerste seizoen nog een grote resultaten, te meer omdat het eerste team in een bijzonder zware pou le is ingedeeld. De thuis wedstrijden van de HBSV worden op zondagmiddag gespeeld in de grote zaal van De Hoekstee. H>}imiiinmiiiiiiHiniiHiiiiiiiit[iiii»imiii»i>niiniiiiiiin»mmiiiinii]iHiiinii>iinniiiiii]iiniiiniini|^s^mjjgaaa^ s §if Schiedam De sauna op de eerste verdieping van het Sportfondsenbad lijkt geen lang leven bescho ren. Wanneer de gemeenteraad dit jaar nog een principe-besluit neemt in Grocnoord een overdekt bad te laten bouwen, betekent dat onherroepelijk het einde van het overdekte bad aan de B. K.-laan. een roemloos einde, waarbij het nog maar de vraag zal zijn, of dit bad, dat nu 45 jaar bestaat, het halve eeuwfeest zal meemaken. Als het aan sportwethouder Herman Posthoorn ligt, kan er in '82 al met de bouw van de overdekte, dat een recreatief karakter zal krijgen, worden begonnen. Anderhalf jaar later moet hel opgeleverd zijn. Het bad Groeneord zal dan intus sen voorzien zijn van een overspanning, voornamelijk om waterpolo te kunnen blijven spelen. De sluiting van het Sportfondsenbad, één van de 100, ver deeld over 70 plaatsen, dat Sportfondsenbaden BV in beheer heeft, zal bepaald niet met sentimenten gespaard gaan. Di recteur mr, L. Bierenbroodspot, die de informele opening van de sauna (kosten 6000 gulden) meemaakte: „Het zwembadbezoek loopt hard terug de laatste jaren, we moeten steeds meer kijken naar de baden die enigszins rendabel blijven. Er moet aan dit Sportfondsenbad nogal wat gebeuren om het aan te passen aan de behoefte van de bezoe kers". „Ik schat zeker anderhalf mil joen, maar zelfs dan blijft het experimenteel, omdat je geen bewijzen hebt wat de mensen nu echt willen. Onze werk groep marketing houdt er zich intensief mee bezig, maar zit in feite in een verkeerde peri ode, omdat het bezoek terug loopt. De experimenten die worden toegepast, zijn geen échte bewijzen als blijkt, dat het percentage bezoekers stijgt Bovendien ben je erg aan beperkingen onderhevig". „Vit zouden graag in de baden andere verlichting willen zien, maar het licht moet wel volgens voorschrift dc bodem kunnen beschijnen. Begrijpe lijk natuurlijk. Kamervast ta pijt hoort, omwille van hygië ne, ook al niet thuis in een zwembad. Het gaat te ver ie veronderstellen dat de Sport fondsenbaden terrein verlie- door Bas van den Berg zen. Uiteraard draagt de ge meente Schiedam, zoals ook andere gemeenten doen, bij in de tekorten. Anders bestonden wc niet meer". De nieuwe sauna, waar een groot deel zelfwerkzaamheid in zit, is gevestigd op de plaats waar voorheen het badhuis was. De laatste tijd was het be zoek daaraan nihil, maar 30 klanten in de maand. Wan neer het Sportfondsen een maal weg is, hoeft het perso neel (thans tien maanden) 2ieh geen zorgen te maken over de toekomst. Zij kunnen in het nieuw te bouwen zwembad te werk worden gesteld. Het Sportfondsenbad bereikte zijn top met 300.000 toeschou wers. Thans zijn het er nog maar 200.000 per jaar, dat voor een groot deel is toe te schrij ven aan het feit, dat vijf jaar terug bad Zuid kwam. Dit naar aanleiding van een actie van de bevolking in dat stads deel van Schiedam. De sauna is elke dag geopend, voor ge mengd, dames en heren en groepen. Vlaardingen - Er heer ste een gezellig sfeer tje in biljartcentrum De Griffioen tijdens het internationale de- monstratietoernooi. Het publiek wilde nu wel eens met eigen ogen de verrichtingen van de wereldtop zien. Het kwam genoeg aan zijn trekken. Het deel nemersveld stond daar immers borg voor. Namen als Ko- bayshï, Raymond Ceu lemans en Ludo Dielis spraken tot de ver beelding van een ie der. Hoewel er niets op het spel stond speelden de bil jarters met de grootst mo gelijke inzet. Het publiek viel dan ook \ran de ene verbazing in de andere. Het leefde ook fanatiek mee. „Hoe kan je nou zo'n bal missen, ongelooflijk," en „nu een tweebander Piet, ja zo", waren kreten die door het kritische pu bliek de zaal in werden geslingerd. Ook hier ging het gezegde 'de beste stuurlui staan aan wal' goed op. Op het laatste moment moest er nog een program ma- wijziging aan te pas ko men. Lag het aanvankelijk in de bedoeling de spelers te verdelen in twee groepen, na ampel beraad werd be sloten, op verzoek van met name de Nederlandse spe lers, een hele competitie te spelen. Iedereen komt tegen elkaar uit. Dat had tot ge volg, dat er enkele seances meer gespeeld worden. „Al leen maar aantrekkelijker voor het publiek", zo rede- nerde de jubileumcommissie van de organiserende vere niging *t Oosten. door Chris Woerts De olijke Belg Ceulemans vermaakte zich best in De Griffioen. Had voor ieder een een goed woordje over. Hij vindt het niet erg om demonstratie toernooi en te spelen. Doet het zelfs met plezier, omd3t het biljarten toch zijn enige passie is. Hij: „Tijdens zo'n evenement als dit speel je wat meer ont spannen. De druk om te winnen valt wat van je af. Je probeert het publiek zo goed mogelijk te verma ken." De sfeer tijdens een toernooi als dit vindt hij goed .De organisatie had niet te klagen over het vertoonde spel van de spelers. Tijdens de openingspartijen tussen Kobayasbi en Piet de Jong en Hara tegen Ludo Dieïis maakte vooral Rotterdam mer Piet de Jong het zijn Japanse tegenstrever erg lastig. De drievoudige we reldkampioen wist pas in de laatste slotfase weg te lopen van De Jong.(60 om 50). Dxelis triomfeerde vrij een voudig over de jonge Hara, de Japanse jeugdkampioen (60 om 27). De uitslagen waren eigen lijk van geen belang. Mooie stoten, daar kwa men de biljartliefhebbers voor. De seances beginnen vandaag nog om 17.00 uur en 19.00 uur. HïiiiiiiuiEiuiuinmiiniiiifmtmmiiiiiiuiinsiiEiiiutittutitimiifiniiiiititEiiuHiiiiiiiiituitiiuuiuiiiiuuiiuiiimiittuuiiiiiiEiiiuuiiitiiuEiiiiiituiimitiuiiiiuiiituiumEiijitiiimiiiiiiiiti'iuuuiiitiuitinr Hoek van Holland Het rugbyteam uit Harwich en Do- vercourt heeft zondag op het terrein van The Hookers de „Sealink-trofee" veroverd, een kleinood dat dit jaar voor het eerst inzet was van de ontmoeting tussen Hoekse en Britse rugbyspelers. Van de buurman aan de andere zij de van de Noordzee kregen The Hookers een rugbyles je (26-4 nederlaag), dat voornamelijk in de tweede helft tot stand kwam. Bijna tot de rust wisten The Hookers de kleine 43 voor sprong vast te houden, maar vlak voor de thee kreeg Har wich toch nog een penalty kick toegewezen en die kans op 46 werd dankbaar benut. Ook na rust konden The Hoo kers de balans niet in even wicht houden. Met een derde penalty-kick kwamen de be zoekers op 49. In de loop van de tweede helft kwam de Engelse machine op een ge weldige manier op gang. De Hoekse scrum werd volledig weggezet en uit veelvuldig balbezit liet Harwich aan de Hoekenaren zien hoe er rugby gespeeld moet worden. Tot drie keer toe drukten de bezoekers via goed gecombi neerde aanvallen de bal over de Hoekse try-line, daarbij toch ook wei wat geholpen door de Engelse scheidsrech ter. Met een vierde penalty kick werd de eindstand op 4 26 gebracht, dat was een wat geflatteerde uitslag, omdat de Hoekenaren dapper tegen stand hebben geboden en lan ge tijd kansen hadden op beter resultaat. Dc Sealink-trofee, genoemd naar de dienst Hoek van Hol land-Harwich, werd na afloop uitgereikt aan de aanvoerder van Harwich/Dovercourt. Ka pitein Romeïjn van de ferry boot „Prinses Beatrix" had de eer om de onderscheiding uit te reiken. Vlaardingen Paul Kook de middenvelder van Vlaardingen, speelt morg mee in het districtsclftal gen Papend recht. De Vla: dingse speler, die amateur Is de enige speler die in betaalde club speelt. De wc strijd dient ter voorbereide op een districtswedstrijd i gen zuid 2, dat 10 oktob wordt gespeeld. Hoek van Holland - fj, dagelijks bestuur van c Hoekse deelgemeenteraad van mening, dat geen subs die moet worden verleen aan de Hoekse Waterspoi Vereniging ten behoeve va een bezoek door ongevet tachtig Hoekse bejaarden. De watersporters hebben <i Hoekse bejaarden uitgenodig om gedurende een hele da kennis te komen maken m< de aktiviteiten van de veren ging. Gebleken is echter dat i plaats van de verwachte vïj: tig, zeker tachtig bejaarde van die gelegenheid gebrui wensen te maken. De total begroting van de verenigin voor die dag komt op 784,- Bovendien is de meerderhei in het dagelijks bestuur va mening, dat consumpties e presentjes niet subsidabei zijr Men wil de watersportvereni ging ook geen voorkeursbc handeling geven en het meei derheidsvoorstel, waarover d raad zich vanavond moet bui gen, behelst dan ook een aj wijzing van de subsidie. Eei minderheid in het dagelijk bestuur stelt voor een bijdrag van 250,te verlenen. Vlaardingen Dc biljartverc niging Start '75 organiseert, ii samenwerking met de familii Knol, een groot toernooi on de Harm-Knolbokaal. AUi biljarters uit het distric Schiedam die officieel een ge middelde hebben van tweedi klasse en hoger, kunnen daar aan «nee doen. De voorwed strijden worden alle verspeek op vrijdagavond. Dat zijn: 21 28 september, 5 en 12 oktober aanvang 19.30 uur. De finale: zijn in het weekeinde van 16 17 en 18 november in het bil jartcentrum De Griffioen. Vlaardingen De sportvel den van Vlaardingen in d< Broekpolder zijn, met uitzon dering van het hoofd vele (waar een afrastering on heen staat) aangewezen also penbare velden. Het is voor d( eerste maal dat men in Vlaar dingen zo'n situatie kent- Oj de openbare velden mag met geen honden laten lopen brandje stichten of paarde: laten lopen, maar wel een bal lctje trappen wanneer er nie op gespeeld hoeft te worden Trainen op deze velden is ech ter weer verboden. Men wil door midden van bor den aangeven hoe men deze o penbare velden moet betreden Het college van b en w za worden verzocht te bevorde ren, dat het sportcomplex di naam gaat krijgen van Broek polder. Dat standpunt nam he dagelijks bestuur van d< Viaardingse Raad voor Spor en Recreatie in op een brie van de gemeente -archivar: van Vlaardingen. De toegangsweg naar het com plex zou dan het beste Kooi kersweg kunnen worden ge noemd. Vroeger stond op d< plaats, waar nu het sportcom plex is, een eendenkooi me een zg. kooikerswoning. Vlaardingen/Schiedam De dames kunnen er ook wat van op het veld, ge tuige de ontmoeting De mosVFC, die bij een 2 0 voorsprong voor de Schiedammers moest wor den gestaakt. De oorzaak lag in een persoonlijke vete, die behalve slidin- gen ontaardde in li- chaamsgeweld. Joke Be- ntem, de leidster van VFC, vond het toen raad zamer de dames naar de kleedkamer te sturen. De vete is terug te voeren tot vorig jaar, toen de dames van VFC via een handteke ningenactie het bestuur dui delijk maakte twee dames niet meer te accepteren. Er zouden zich herhaaldelijk problemen hebben voorge daan. In de geest van: zij er uit of de hele damesploeg stapt op, maakt het bestuur van VFC de twee dames er op attent hun aanwezigheid niet meer op prijs te stellen. Met instemming van de KNVB, afdeling Rotterdam, werd een regeling getrof fen, dat zij op korte termijn naar een andere vereniging mochten overstappen. Se cretaris Henk Spronkers van VFC: „We hebben die beslissing genomen om het damesvoetbal te redden. Wel hetaben we er voor ge zorgd, dat de beide dames zo snel mogelijk ergens an ders konden spelen. Bewij zen over de problemen, die zich hadden voorgedaan, hebben wij niet, vooral niet als het een moeilijk aan te snijden onderwerp betreft. De dames van VFC durfden er ook niet openlijk over te praten." Afgelopen zondag ontaard de de strijd in een soort wraak, waarbij één van de twee dames, Adri Dijkstra. was betrokken. Het bestuur van VFC staat achter de houding van leidster Joke Ben tem, ook al zal de bond hierover het laatste woord hebben. Mevrouw Tetteroo, de leid ster van Demos, is van me ning, dat VFC met het vooropgezette doel naar De mos was gekomen om amok te maken. Volgens haar had Adri Dijkstra hel aardig moeten ontgelden. „Boven dien," aldus mevrouw Tet- teroo, „was het onbehoorlijk zoals de grensrechter van VFC tegen de scheidsrech ter te keer ging."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6