Recreatiepark uitstekend initiatief Meespelen Merrelaar onzeker Mitrovic traint weer szc Trimbaan in Maassluis bestaan Indeling zaal handballers Met zes tennisbanensauna en midgetgolf WSÊSêP Volleybaltoernooi in Westwijkhal iaiSwlSiïl» - - f i «ifei Vergadering Ursus Korfbal - toernooi toernooi in zonder Wilma Sabel Voor wedstrijden vijfde klasse libre Asvion leidt VRIJDAG 21 SEPTEMBER .1979 sc/vd/ww 7 Schiedam Een nieuw recreatiepark Kethei staat of valt met de goedkeu ring van de gemeente. De beide Schie dammers, Cees Looman en Wim van Kranenburg, Wie een dergelijk project voor ogen staat, zijn daar goed van doordrongen. Maar omdat er voor de landijsbaan geen bestemmingsplan is, én de behoefte in Schiedam voor de aanleg van tennisbanen, sauna en midgetgolfbaan groot is, verwachten de beide initiatiefnemers, dat de loka le overheid het plan zeker in overwe ging zal nemen. Het project, op een opper vlakte van 1.4 ha, voorziet verder, naast erg veel groen, in recreatieve wandelroutes. En een extra speelruimte voor de kinderen. Daarmee wordt bedoeld een overdekte en afsluitbare zandbak met watertappunt, beschut gele gen in het groen, dat een ide ale plaats is voor spel en avontuur voor de allerklein sten. Verder wordt gedacht aan een step- en fietstuin en een terrastuin in de omge ving van de ingang van het recreatiepark. Eén van de sportieve elemen ten. waarmee het recreatie park wordt aangekleed, is een tennisaccommodatie van zes banen. Het ligt in de bedoeling dat de scholen er in de ochten duren als sportles ge- bruik van gaan maken. Wim van Kranenburg: "Er zal be slist geen tennisvereniging bij worden betrokken. Iedereen kan op de banen, die van as- falt-betonkwaliteit zullen zijn, terecht. In de. winter zullen de banen onder water worden ge- zet om bij vorst erop te kun nen schaatsen". Van Kranenburg opnieuw: „We weten natuurlijk wel.'dat er via de Sportraad een ge- mcentelijk plan is voor de aanleg van zo'n twintig banen met tennlshal, maar dat is be stemd voor „Woudhoek" en dat laat zeker nog vijf jaar op zich wachten. De behoefte in Schiedam aan deze" tak* van sport is erg groot, en daar wil len wij op inspringen." Bij de tennisbanen behoort ook een clubhuis en een terras, dat, omdat het hoger komt te liggen dan de banen, als tribu ne dienst kan doen. De inde ling van dat clubhuis is als volgt: kantine, bar, kleedka mers voor dames en heren, douches en toiletten, berging, kantoor/bestuurskamer, en tree' en toiletten. De gevels worden van genuanceerd ge velsteen in de kleuren rood en geel. De kozijnen van dark- red-meranti met verbrede on derdorpels en de ramen wor den uitgevoerd in thermopane beglazing. Het gebouw krijgt schuine dakvlakken en is laag bouw. Een midgetgolfbaan (18 ho les), waarbij de spelpunten onderling verbonden zijn door wandelpaden, past uitstekend in de gedachte van het behoud van openheid van het park. Het terrein kan 's avonds vei^ licht worden door een lage door Bas van den Berg tuinverlichting en om het on derhoud te vergemakkelijken, is in een ondergrondse berege- ningsinstallatie voorzien. De geprojecteerde beplanting be schermt verder de holes af. De sauna bestaat uit een zg. turks bad, whirlbad en dom pelbad. Het gebouw bevat ver der een schoenengang naar de kleedruimten, douches en toi letten, een sauna van 36 m2. Via de bIotèvoetêngang""kah" men een .buitenzwembad en terras bereiken, waar voor of na het zwemmen gebruik kan worden gemaakt van het aan het terras grenzende solarium. Men kan zich ook ontspannen in. de rustruimte of TV-hoek of plaatsnemen aan de bar. Om het rustoord compleet te maken wordt verder gedacht aan een massageruimte. De in deling van dat gebouw bèstaat uit: entree met receptie, solari um en zonnebanken* rus truimte, open haard met TV- hoek, massageruimte, EHBO- ruimte, bar en dames- en her entoilet.'- Zelfs wordt nog met de ge dachte gespeeld voor de aan leg van een kunstijsbaan, „maar dat hangt af', aldus Wim van Kranenburg, "hoe de besparingen met de gemeente zullen lopen". Het initiatief van de beide Schiedammers is te loven en zeker een bestude ring waard. Zij leggen verder nog de nadruk op de wandel paden en rustbanken voor de bejaarde mensen, speciaal voor hen van de in de drie om geving bestaande bejaardente huizen. De reacties op dit unieke plan zijn overwegend positief. Vooral het feit, dat de beoefe ning van tennis en midgetgolf in volstrekte rust kan worden beoefend, verscholen in het groen, als verlengstuk van het Beatrixpark, spreekt de men sen aan." De bevolking, met name aan de Schiedamseweg", aldus Wim van Kranenburg," zal er weinig van merken. Ik heb wel eens gehoord dat men de voetbalvelden van DRZ wil doortrekken in de richting "van- de landijsbaan.Dat zal, volgens mij, bij de bewoners veel méér weerstand bieden." Sportwethouder Herman Pos thoorn was gisteren (nog) niet Do beide initiatief-nemers Cees Looman en Wim van Kra nenburg. Het ontwerp op de hoogte van de plannen van de twee Schiedammers. Hij: „Inderdaad is er voor deze grond geen bestemming, maar wel komt er binnen een aantal men, ook aangekleed zal wor- jaren nabij bad Groenoord een den. Ook daar past bijvoor- overdekt zwemcentrum. Daar- beeld een sauna ik. In had lie- bij is het niet uitgesloten dat ver gezien dat de initiatiefne- het bad, dat toch al in de re- mers óók het dagelijks bestuur creatieve sfeer zal gaan ko- van de Sportraad van hun plannen is kennis hadden ge steld." Wanneer het project, dat 1.5 miljoen gaat kosten, op niet al te veèl bezwaren stuit/ zal het een halfjaar kosten eer het aangelegd is.. 1 .Vlaardingen - Na de ontluis- terende nederlaag tegen Quick Boys, wacht Zwalu- !wen opnieuw een tegenstan der van formaat:IJsselmeer- vogels. De Spakenburgers spelen evenals als Zwaluwen wisselvallend, thuis zijn zij echter bijzonder sterk. De zwartwitten kunnen rekenen op een warm onthaal. Toch ziet aanvoerder Jan Mer relaar de wedstrijd vol ver trouwen tegemoet: „Ik ga uit van een overwinning. De ca paciteiten hebben wij ervoor. De nederlaag van vorige week is hard aangekomen. We zijn op revanche belust. „Als oor zaak voor het slechte spel van vorige week geeft Merrelaar als reden: „Als wij in balbezit zijn wordt er pas bewogen. In het tegenwoordige voetbal is het bewegen zonder bal juist erg belangrijk. Dat gebeurt bij <?.ns te weinig. De spitsen blij ven te vaak achter hun directe tegenstander hangen, waar door het voor de middenvel ders moeilijk wordt om de bal Vlaardingen De volleybalvereniging Broleco houdt zon dag vanaf 13.30 uur een groot toernooi in de Westwijkhal. Het evenement, dat is bedoeld als generale voor de volley balcompetitie, die over twee weken start, is verdeeld in drie poules. Het eerste team van de-Vlaardingse heren moet het in poule A opnemen tegen Volendam, Lekkerkerk en SOS/DPC (Utrecht), terwijl het tweede team Tornado (Delft), Volendam 2 en SOS/DPC 2 ontmoet. De dames van Broleco treden in het strijdperk tegen Volendam, SOS/DPC en Valbovol uit Woerden. Overigens zal de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan ook mor gen grotendeels in het teken van volleybal staan. De junioren (meisjes) en aspiranten (meisjes) van Broleco spelen van 13.00 uur tot 18.00 uur een toernooi, waarbij verenigingen uit de regio als tegenstander fungeren. Bij de junioren zijn dat.PVC/Blok- keer (Den Haag), Delta (Dordrecht).en Schippers Berkel (Dord recht) Bij de aspiranten: PVC Blokkeer, VIANO (Rotterdam) en Schietbaan (Rotterdam). Schiedam De agenda voor de algemene ledenver gadering van Ursus (24 september) telt veertien punten. Maar veel belang- rijke zaken zijn er niet aan de orde. Op de bijeenkomst zullen wel bestuur en com missies moeten worden ge kozen. Aanvang in het clubhuis 20 uur. af te spelen." De libero moet nog afwachten of hij morgen zelf kan spelen. In de wed strijd tegen IJmuiden liep hij een officiële waarschuwing op. De schorsing kan ieder mo ment af komen. Hij: „Ik hoop dat het nog een week duurt Anders moet het elftal omge zet worden.„Is hij dan zo'n be langrijke schakel in de ploeg? Hij: „Ze zeggen weieens dat je als libero tot je 40e kan blijven meedraaaien, maar als jé het goed speelt, kan je erg belang rijk zijn voor het team. Je hebt geen directe tegenstander, waardoor jë in aanvallend op zicht veel kan verrichten. Dat kan van doorslaggevende be tekenis zijn. Maar verder ben ik net zo belangrijk als iedére andere speler. Misschien dat mijn ervaring met het betaalde voetbal van pas komt." iM» Jan Merrelaar Vlaardingen - De hoogste klassen van het basisonderwijs kunnen in de herfstvakantie (15 en, 16 oktober) voor de ne gende maal deelnemen aan het mikroschoolkorfbaltoernooi. Maximaal 40 teams van vier jongens en vier meisjes kun nen inschrijven. Het toernooi wordt gespeeld in de. West wijkhal. De Lier In hét zwembad- Waterloo in De Lier wordt morgen een waterpolotoernooi gehouden met als deelnemers Alicante uit 's-Gravenzande, Hoogwerf uit Naaldwijk, Hip pocampus uit Monster, Water loo uit De Lier en een team van Sijthoff Pers. Vlaardingen/Schiedam De Hollandiaan eh UVG zijn in de nieuwe zaalcompe titie de hoogst spelende handbalteams bij de dames. Dat is de derde divisie G, waarin beide uitkomen. Overige tegenstanders: Gewa Ancora 2, Kwiek Sport, MMO, Oase, Oliveo, Snelwiek, Van der Voort- Quint us 2 en Westlandia. Bij de heren is dat DWS, dat in de tweede divisie D speelt. Tegenstanders: Aalsmeer. 2,, Achilles, AHC '31 2, AMC/Ni- loc, BDC, Desiree/Odin, HMS, UD en Zeeburg. In de derde divisie G heren zijn dat Unitas en UVG. Zij spelen tegen: Ac tief, EHC, Gewa Ancora 2, Hellas 2, De Meeuwen, Rijn streek, SOS en Westlandia. Overige indelingen dames: eerste klasse A: Meeuwen Unitas 2, DES, EROS, DWS 2, UVG 2, MOK, V et C 2 en Gewa Ancora 3. Tweede klas se B:H VOS 2, Roda '71 2, Snelwiek 2, WIK,: Achilles, DWS 3, Unitas, HVHW en WF 2. Eerste .klasse heren-afdeling: DWS 2, Roda» *71, snelwiek 2, Atomium, Saturnus, Treffers, De Hollandiaan, V ët C, Gewa Ancora 3 en WF; Tweede klasse A: HVOS, Unitas 2, Spartaan, Atomium 2, Achil les, EROS, WIK, Spirit en V et C 2. Derde klasse A: Meeuwen 3, HVK, De Hollandiaan 2, Sa turnus 2, Roda '71 3, WF 2, Oliveo, Gewa Ancora 4, V et Ci Vlaardingen/Schiedam FC Vlaardingen mét of zonder zijn enige full-prof Krsto Mitrovic maakt erg veel uit. Zo veel zelfs, dat SC Cambuur vorige week een klasse sterker, was. De kans dat de Joegoslaaf er zondag weer bij is, moet groot worden geacht. Hij liep tien dagen ge leden een liesblessure op, maar heeft er thans geen pijn meer van. Vanavond zou hij voor het eerst de training weer hervatten.;: FC Vlaardingen hëeft hem hard nodig om in aanmerking te'komen voor winst tegen Veendam. Dat kan de opgelo pen schade weer enigszins herstellen. SVV zit in een moeilijke positie, dat het naast de lange blessure van Wim Mulder, Wim de Haan, Ruud van Dijk en Jan den Tuin der voor zondag ook al Rinus Steenbergen kwijt is. In een oefenwedstrijd tegen HION werd hij tegen de achterkant van zijn scheenbeen getrapt. Omdat ook het meespelen van Bart Kreft een vraagteken is (gekneusde ribben) en Aad van der VHst, alsmede Ron Kiebert, zit Pim Visser diep in de zorgen. Toch wanhoopt hij niet gelet op het feit, dat Sammy Morgen van FC Gro ningen geschorst is. John Munhik neemt nu zondag in het Oosterparkstadion de rol van Steenbergen over. Naast SVV, dat met 1—0 van HION won, oefende ook FC Vlaardingen en wel tegen Fortuna. Het was voor de. eer ste keer dat beide clubs elkaar ontmoetten. Uitslag: 5—0. Schiedam De waterpoloda- mes van SZC spelen dit week einde hun eerste competitie wedstrijd. De formatie van Piet Goederond is ten opzichte van het vorige seizoen bijna niet gewijzigd, al heeft de ploeg door het vertrek van keepster Wilma Sabel wel aan kracht verloren. De Schiedam- se dames; die in de eerste klas se van het district uitkomen zijn bij de volgende ploegen ingedeeld: WIK/Wassenaar, Koudekerk, Woerden, Bos koop, Die Haghe, ZPB/Unico, ZCR en RWV. Morgenavond treffen de SZC-dames in zwembad West RWV om 20.30 uur. Vlaardingen/Schiedam De biljarters, die deelnemen aan de voorwedstrijden vijf de klasse libre, zijn verdeeld over vijf poules. De deelne mers van poule één spelen hun wedstrijden in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen op 26 septem ber eri 3 en 10 oktober. De deelnemers in poule twee spelen hun wedstrijden in café Rotterdam te Vlaardingen op 27 september en 4 en 11 okto ber. In café De Gouden Leeuw spelen de deelnemers van póu- le drie op 25 september en 2 eri 9 oktober. In poule vier is dat café De Waal in Vlaardingen op 28 september en 5 oktober. Eriih, poule vijf zijn de deelnemers onder gebracht in café DKC in Schiedam op 24 september en 1 en 8 oktober. Elke keer aan vang 19.30 uur. Schiedam-Tot tweemaal toe zag Asyiori een kampioen schap en de daarmee samen- hangende promotie aan zijn neus voorbij gaan. Dit seizoen strijden de hockeyers weder om om het in de hoogste regio nen van de afdeling. Na drie wedstrijden staat de ploeg weer .bovenaan. Waren in voorgaande jarén de Delftse Studenten de grote tëgenstre- vers van de Schiedammers, dit seizoen .is. het opnieuw, een Delftse club die de ranglijst mede aanvoert: Hudito. Asvi on speelt tegen Groen.geel en de week daarop speelt het de derby tegen Pollux. Maassluis - De" trimbaan in Maassluis blijft voorlopig be staan. De sportraad besloot deze week aé toestellen, die gevaar opleveren voor het publiek, te verwijderen. De overige toestellen blijven. De Cooperbaan bij, Scholenge meenschap Koningin Juliana krijgt een opknapbeurt Er komt geen scateboard- baan in zwembad dol-fijn. De gemeente wilde een baan plaatsen om op deze manier het exploitatietekort kleiner te maken. Berekend is nu, dat, het plaatsen van een sca- teboardbaan zoveel zou gaan koster, dat. het tekort alleen maar groter zou worden. Onderzocht wordt wel of op andere plaatsen in Maas sluis een baan geplaatst kan worden. Dit in nauw overleg met de Mad Dogs, de scate- boardvereniging. De tarieven van zwembad dol fijn gaan omhoog met 3;5 pro cent. „Maassluis" zal mogen blijven crossen, wél zal naar een oplossing gezocht worden •het probleem van.de geluids hinder op te lossen. Naar aanleiding van de brief van wethouder mevrouw "Van Eek-Grootveld, betreffende de sluiting van de sportvelden op 1 juni, besloot de sportraad, dat de velden toch op 1 juni dich tgaan. De wethouder zag de velden liever gesloten op 15 juni, omdat anders de school- sportdagen in het gedrang zou den komen. Besloten werd dat deze evenementen gehouden moeten worden op de openba re sportvelden in Maassluis nabij de Koningshoek en scho lengemeenschap Koningin Juliana. De exploitatiesubsidie voor Excelsior M en Evergreen gaf geen problemen. Het betrof hier bedragen van respectieve lijk 7.377,46 en 1.039,32...; Met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen de school kinderen bij de schoolarts eèn sportkeuring ondergaan, zon der dat hier extra kosten aan verbonden zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7