's-Gravendeel-VDL: pure klantenbinding Schiedamse Boys: half dozijn na achterstand H Af Excelsior '20 onmachtig Schiedam blijft aan de leiding Cor Nieuwenhuizen: „Zo komen de mensen graag kijken" RKWIK uit zijn spel gehaald Sport agenda Ondanks 1-1 gelijkspel tegen DHZ FCN'66 blijft ongeslagen 8 Contact- avonden Geflatteerde nederlaag tegen Sparta Pech voor DHZ SFC juicht: 1-0 Van der Eist bestuurslid Eerste winst MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 VD SC WW' 7 s-Gravendeel Het recept oogt van een afstandje vrij eenvoudig, zij het dat de ingrediënten in ruime mate voorhanden moeten zijn om er daadwerkelijk iets moois van te maken. Je stuurt twee ploegen het veld in met een positieve instelling, je schrapt het woordje „verdedigen" uit je vocabulaire, je zet er een uitstekende scheidsrechter bij (J. J. Deijbel uit Rotterdam), vervolgens haal je zo'n kleine duizend toeschouwers binnen de poorten en je hebt een smaakvolle cocktail die je elders op het niveau van de vierde klasse niet kunt verorberen. i-^v, C - N j, j w - Z v\' -* v A: .«W - - '>-<1 Harry Gerritse namens 's-Gravendeel in duel met hans Bos van VDL. De centrumspits van 's-Gravendeel zou later in deze sprankelende wedstrijd voor de gelijkmaker (1-1) zorgen. 's-Gravendeel contra VDL (1- 1) was derhalve pure klanten binding van de eerste orde, met uiteraard het publiek als de grote winnaar. Want de beide oefenmeesters waren ze ker niet tevreden met de pun- tendeling, hoewel de bereikte uitslag beslist een juist beeld te zien gaf van de krachtsver houdingen. Met een *s-Gra- vendeel dat met name op ka rakter de aanval koos en een VDL dat met met oogstrelende combinaties het doel van Jan Kerkhof opzocht, „Ik denk dat ze bij VDL meer tevreden zijn met dat punt dan wij", concludeerde 's-Graven- deel-trainer Cees Klein. „Als je, zoals wij, bovenin mee wilt draaien, is een gelijkspel thuis te weinig". En zijn opponent Cor Nieuwen huizen: „Eén puntje is niet genoeg. We moe ten proberen onze kwaliteiten nog beter te benutten". Vervolgend: „Ik ga bij iedere wedstrijd niet van de tegen stander uit, maar van mijn ei gen ploeg. Dat betekent dat ik overal wil aanvallen, omdat dat ons gewoon hel beste ligt. En als andere ploegen, zoais in dit geval 's-Gravendeel, daar aan meewerken, krijg je een goede wedstrijd. En dan ko men de mensen ook graag kij ken". door Donald Bax Zodoende resulteerde 's-Gra- vendeel-VDL in een bijzonder fijn kijkspel, waarin nogmaals, aan heide zijden aanvallen troef was. VDL, steunend op de inbreng van George Kou- wenhoven. Marcel van der Vaart en oud-prof. Jan van Altena, acteerde technisch vaardiger dan de thuisclub, die het in hoofdzaak van een nim mer aflatende inzet moest heb ben. Schoonheid Terwijl de meeste aktles van de Maassluisse frontlinie stier ven in Schoonheid, bleek de directe weg van 's-Gravendeel iets gevaarlijker. Harry Ge rritse werd tweemaal in stel ling gebracht. Teleurstellende Rinus Everaers kreeg een klein kansje en VDL-doehnan Cees van Eijk reageerde be kwaam op een afstandschot van Jan van der Wulp. Aan de andere kant moest Piet de Ruiter voortdurend corrige rend optreden. Van der Vaart dolde naar hartelust met beur- tellings Van der Wulp en De Vlaming, maar zijn handelin gen waren niet doelmatig ge noeg. Dus bleef het voor VDL bij één echte kans, maar de kopbal van Charles Ebeling werd vakkundig gepareerd door Kerkhof. In de tweede helft startte *s- Gravendeel overdonderend en al in de tweede minuut had Arie Mol moeten scoren, maar op het beslissende moment verslikte hij zich. Zo leken alle aanvallende pogingen op niets uit te lopen, tot de vrijgelaten George Kou wen hoven VDL een vrije trap simpeltjes met een fraaie kopbal afrondde, "s-Gravendeel moest nu ko men, wisselde tegenvallende Diek Stooker in voor John Aardoom, maar had bij de ge lijkmaker niet over geluk te klagen. Ebeling speelde on doordacht terug op Van Eijk en uiteraard was Harry Ge rritse ter plekke om voor de dik verdiende gelijkmaker te zoreen. Rotterdam De zwakke lei ding bij de wedstrijd Hille- gersberg—RKWIK is de Vlaardingers wellicht nood- lottig geworden. Zijn optre den irriteerde de spelers zoda nig, dat zij geheel uit het spel werden gehaald. Daarom mag dc overwinning <31) van de Rotterdammers geritst geflat teerd worden genoemd. De eerste helft, met wisselende kansen, werd afgesloten met de stand 00. Slordig uitver dedigen bracht na een kwar tier in de tweede helft Hille- gersberg een voorsprong (1 0). Een minuut daarna was het al 20, toen Piet Brouwer een ver schot schampte. Het laatste kwartier ging RKWIK drukken en kwam dan ook door Din de Rond tot 2—1. Al les of niets werd het parool. Een counter van Hillegers- berg bracht de eindstand op 3—1. Maandag: Katwjjk-VDV, Mae- slantsluys-DCS 3, Dijkpolder, 19 uur. Vergadering Ursus, Parallelweg, 20 uur. Zaalvoet bal in Olympiahal, Margrie thal en Lijnbaanhallen, 19 uur. Dinsdag: Huldiging sportkam- pioenen, Stadhuis Vlaardin- gen, 19.30 uur. SVV 3-HBSS, 20 uur Harga. Woensdag: Zaalvoetbal: VND- WF, Kralingenhal, 20.30 uur, Eureka-BKB, Kralingenhal, 21.15 uur, NVK-HBSS, Wiele waalhal, 19.45 uur, Kreekboys- RKWIK, Wielewaalhal, 20.30 uur. Donderdag: AV'40-Broleco (dames), SVV 3-DRZ, 20 uur Harga, VCO-Shell (dames). Schiedam Nico Huet en Ad Verheij waren het eens. De 1-1 eindstand bij Schiedam-DHZ was gezien de spelver- houdïngen gewoon de juiste uitslag en daardoor blijven beide teams meedoen bovenin. Nico van Huet» met Schie dam (zeven uit vier) aan kop van de derde klasse, was duidelijk toch minder tevreden dan zijn Rotterdamse collega. Waarom „Omdat we ze toch in de eerste helft toch op een grotere afstand hadden moeten zetten dan die 1-0. Nu zakten we na de tegentreffer ver terug". In de eerste helft viel Schie dam, dat in de warming-up Nico Huet junior zag afhaken met een kuitbeen blessure, en daardoor Joop Kuiper in de spits moest inpassen, met veel verve aan. Dat offensief had na een kwartier resultaat, toen de beweeglijke linksbuiten Eric Kolmeier met een goede voorzet Joop Kuiper op maat bediende: 1-0. Dezelfde Kuiper was kort daarna dicht bij een Schiedamse tweede treffer, toen hij uit een door Leen Koorengevel doorgekopte hoekschop de DHZ-goalie tot een uiterste krachtsinspanning dwong. Het team van Nico Huet bleef komen. Acht hoekschoppen op rij was het uitvloeisel van dit overwicht, maar paniek m de Rotterdamse defensie was het enige noemenswaardige wat het opleverde. De Schiedam mers kregen vijf minuten voor rust zelfs nog de kous op de kop, toen DHZ op slimme wij ze aan de gelijkmaker kwam. Ecu volgens veel Schiedam mers onterecht toegewezen hoekschop zorgde ervoor, dat de concentratie verslapte en Jaap van de Nol was volko men kansloos op de kopbal: 1- 1. Hoezeer Nico Huet ook zijn team ervan probeerde te over tuigen, dat de gelijkmaker slechts een kleine tegenslag was, Schiedam was en bleef aangeslagen. Op het midden veld ontbrak de rust volkomen en de terechte wissel Ton Ver- weij/Joop Krommenhoek gaf de Schiedammers weer iets greep op de beweeglijkere Rot terdammers. Toch kreeg DHZ vlak voor de tijd een unieke kans op 1-2, ware het niet dat Jaap van der Nol alle klasse toonde die hij in huis had en de bal schitterend uit zijn doel ranselde. Derhalve een 1-1 eindstand. Nico Huet kon er na de zwak kere tweede helft toch niet meer zo rouwig om zijn. Hij: „We staan nog steeds boven aan, terwijl het daar niet eens om te doen is. Nee, wij reke nen zo dat we nu een flinke afstand van de ondersten heb ben bereikt. Pas halverwege het seizoen gaan we pas echt kijken om er inderdaad bove nin iets te halen valt. Sparta, ondanks dat we er met 1-2 hebben gewonnen, zie ik toch meer titelkandidaat dan Schie dam. Voorlopig kan ik bogen op een betere start dan vorig seizoen. Plus het feit dat we geen blessure of schorsing hebben. Schiedam/Vlaardingen De afdelingselubs in het Waterweg-gebied hebben het gisteren niet onver dienstelijk gedaan. MSV'71 was de enige club die verloor en wel van FCN, dat daarmee ongeslagen bleef, evenals WF in dezelfde afdeling. WF won de uitwedstrijd tegen ODI met 19. Een gelijkspel was er voor SVDPW (00) tegen RDM. Naast FCN en WF was er winst voor Demos, i1 tegen Groen Witten, en Schiedamse Boys, dat met 61 van Acti- vitas won. VI aard Inge n De Vlaardingse scheidsrech ters Vereniging houdt elke eerste dinsdag van de maand, te beginnen °P 9 oktober, een contac tavond. Daarop zullen de arbiters zoveel mogelijk informatie krijgen, plus dat er voor deze bijeen komsten sprekers wor den uitgenodigd. Elke donderdagavond is er weer conditie-training onder leiding van Arie Verburgh. Jacob Huizing gevloerd op weg naar doël FCN'66. SVDPW—RDM 0O Aan beide kanten matig en vlak voetbal zonder veel hoog tepunten. Dat SVDPW niet verder kwam dan een punten- deling, was mede het gevolg vaij het te zelfzuchtige spel van Benny van de Berg en de pech die Henny Bras, Karei Bronsgeest en Benny van de Berg hadden bij de afwerking. Trainer Corvelein zal nog heel wat moeten sleutelen aan zijn ploeg. MSV'71—FCN 0—1 Niet in het minst door het goe de werk van Robby Hoogstad heeft FCN met 10 gewonnen van MSV'71. Aan beide kan ten bleek dat het doelpunten maken heel moeilijk was. FCN nam de leiding na foutief uit gooien van doelman Peet van Rest. Het was Henk Lely die de bal te pakken kreeg en Peet van de Rest het nakijken gaf: 01. Henk kreeg nog meerdere kansen om de voor sprong groter te maken, maar hij liet die lelijk liggen. Aan de andere kant waren het Jan van der Poort die de paal op zijn weg vond en Hans Dries die zijn schot door de lat zag gekeerd. Door dit alles bleef het 01. -Groen Witten Schiedam - ,Het viel me op, dat Excelsior '20 met een te ruggetrokken aanvalslinie speelde',aldus Sparta-voor- stopper Pim Visser vorig seizoen DHS na een voor hem rustige middag' tegen zijn ex-ploegmaat Piet Roo- zen. ,Dat was nou juist de bedoe ling. Ik had in een vorige wedstrijd van Sparta gezien, dat er een groot gat was tussen Pim Visser en zijn laatste man. Ik had met een teruggetrok ken spits, kansen willen scheppen voor anderen, die dan achter hem langs konden komen', reageerde Excelsior '20-trainer Piet Roozen, die een onmachtig elftal 90 minu ten zag vechten zonder een doelpunt te scoren. Dat lukte de technische gasten wel, zo dat Sparta met een 0-3 zege beide punten naar Spangen mee kon nemen. Voor Excelsior '20 was het verlies ernstiger dan de twee punten. Laatste man Theo Dal verstapte zich na een half uur spelen en moest met een ge scheurde spier het veld verla ten. Hans Smolders werd naar de verdedigingslinie gehaald, terwijl Cees Schouwenburg in viel en op het middenveld ging spelen. „Ik zal Theo Dal de volgende wedstrijd moeten missen. Waarschijnlijk stel ik* dan de laatste man van het tweede elftal, Teun van Aken, op", aldus trainer Piet Roozen. Sparta opende vijf minuten voor rust de score, toen de concentratie bij Excelsior '20 verslapt was doordat enige spelers in discussie waren ge treden met de niet slecht, maar wel opvallend leidende scheidsrechter Den Hartogh. Harold Kraayvanger mocht onbelemmerd opkomen en zijn keiharde en strakke voorzet raakte precies het hoofd van Gerrit Hoogeboezem, Norbert Kleinhercnbrink was kansloos op de effectvolle kopbal in de korte hoek. Een schot van Fred Clarijs, dat via de han den van de zelfverzekerde doelman Paul van Bentveld corner getikt werd, en een goede pass op Peter van der Hoeven, die Pim Visser alleen ten koste van een handsbal kon keren, waren de schaarse gevaarlijke acties van de Schiedammers in de eerste helft. Excelsior '20 probeerde de tweede helft kansen te schep pen door Sparta onder druk te zetten, hetgeen echter met een gebrek aan zelfvertrouwen ge beurde, waardoor het aantal daadwerkelijke kansen wat de thuisploeg kreeg op de vingers van slechts één hand waren te tellen. Fred Clarijs en Peter van der Hoeven hadden in de twintigste minuut te veel tijd nodig, toen John Kloppers hen twee maal achtereen in stel ling bracht Piet Roozen haal de Marcel Keijzer uit het veld en zette Herman Pauw in. De trainer: „Marcel haalde de snelheid, die zo broodnodig was, uit het spel". Na de wis sel, waarna er voor Peter van der Hoeven een taak op het middenveld was weggelegd, kwam er inderdaad meer snel heid in het spel van Excelsior '20. Voordat dit echter resul taat opleverde, was zeven mi nuten voor het einde van de matige wedstrijd een flitsende combinatie tussen Bert Baur en Janus Braun te machtig voor de kwetsbare verdedi ging, Janus Braun scoorde 0-2. Een duw van Hans Smolders tegen René van Dalen werd door scheidsrechter Den Har togh te zwaar bestraft met een strafschop. „De laatste stunt van de scheidsrechter", noem de Piet Roozen de beslissing. Jan Reith voltrok - hard en door het midden - het vonnis: 0-3. Demos - 4—1 Een overrompelend Groen Witten ging goed van start en liet Demos na twintig minuten tegen een achterstand CO-1) aankijken. Demos kon lang zaam maar zeker het initiatief tot zich trekken en door Joop van Schijndel werd een voor zet van Wim Osta goed afge rond: 11. Na de rust bezorg de Herman Niemeijer, uit een pass van Ben van Schijndel Demos de voorsprong (21). Een kopbal van Joop van Schijndel, na en actie van Koos Nielsen, bracht de stand op 3—1, waarna Gerard van Schijndel de totaalstand op 4 1 bracht. ODI—WF 0—1 De start in dit duel was voor WF niet al te best De thuis club speelde fel op de aanval en de verdediging van WF moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Hans van Hossel greep zelfs naar de noodrem. Dat werd bestraft met een penalty. Arie Til be lastte zich daarmee, maar doelman Mattheu Zuiddam stompte de bal uit zijn doel. Na de rust bleek WF als her boren en in de twaalfde mi nuut lukte het Gcrry van der Most uit een pass van Hans van Hassel tot een doelpunt te komen (01). Vanaf dat mo ment gaf de thuisclub zich ge- wonnen. Schiedamse BoysAc- tivitas 6I Hoewel de Boys tot een forse overwinning kwam op Activi- tas moest het toch eerst een achterstand van 01 wegwer ken. Daar zorgde Ben Stip voor. Weer kwam De Boys achter en toen werd Aluc uit gewisseld voor Kees van Ark. Het was deze speler die voor de tweede keer De Boys naast de bezoekers bracht (21). Na de rust ging het beter met de Schiedammers, Hans van Held bracht de stand op 3—2 en uit een strafschop zelfs op 42. Peet van Heiten zorgde voor 52 en Kees van Ark bracht de eindstand op 62. Schiedam In dc wedstrijd tegen IFC bleek weer eens overduidelijk hoe moeilijk het is voor DRZ tot een doel punt te komen. Zeker in dc eerste helft hebben de Schie dammers tal van kansen ge had. maar paal, lat en de uit stekende doelman stonden een doelpunt in de weg. Toen in de tweede helft IFC uit een directe vrije trap de leiding had kunnen nemen, speelde het een gewonnen wedstrijd. De bezoekers gin gen toen de lakens uitdelen, maar ook daar bleek een af- werker te ontbreken. Natuur lijk zat DRZ niet stil, maar ook uit de counters zag het geen kans de roos te treffen. Daar om bleef het in dit sportieve duel 0-1 en moest DRZ de eer aan de tegenstander laten. Schiedam SFC en OSS heb ben tot nu toe nog niet veel winstpunten binnen gehaald. Het was dus zaak voor beide partijen te zorgen dat er pun ten behaald werden. Wellicht was deze wetenschap voldoen de om aan beide kanten de ze nuwen een woordje mee te la ten spreken. Fraai voetbal werd er dan ook niet ver toond. De spanning vergoedde echter veel. Voor de rust waren er aan bei de kanten kansen, maar ge scoord werd er niet. Ook al omdat doelman Rob Korpel van SFC weer tot enkele fraaie reddingen kwam. Na de thee bleek SFC overduidelijk sterker en dat had tot gevolg dat het middels Jan Lieken- diek tot het enige en daarom winnende doelpunt kwam: (1-0). Vhardingen - De ledenverga dering van Satelliet bracht weinig veranderingen tot stand. Het voltallige bestuur bleef gehandhaafd. Alleen Diek van der Eist werd toege voegd. Hij gaat zich belasten met de organisatie rond het bouwfonds. Over twee jaar moet er en nieuwe accommo datie staan. Om geld binen te krijgen worden er in de toe komst tal van activiteiten ont plooid. De contributie werd verhoogd tot /130,- per seizoen. Hoek van Holland - De eerste winst voor Hoek van Holland is binnen. Postalia werd het slachtoffer. Bijkomend hoogte punt was het eerste competi tie-doelpunt van Hoek van Holland. Hans Kenters was de gelukkige maker. Het bleef wel bij deze score. De 1-0 overwinning, gezien het veld spel, uitermate verdiend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7