1EÜAMSCHE COURAfIT Gemeente polst VUT- kandidaten Sloop begonnen Gestolen auto's vaak oude beestjes Mouterij -lawaai nu zaak voor Rijnmond Krediet voor oude paaltjes Winkelen in Schiedam: sfeer is belaag rijk Toch subsidie voor speel-o-theek Bomen- aktie ioopt af Bankj es rond diensteneen trum - BmmwKT smeam mm Houthandel herstelt zich na grote brand Auto ontziet fietser niet Weer oliebol Donderdag 27 september 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD ,104de jaargang no. 26457_6 PAGINA'S Broersvost 3 - telefoon administratie 2680S1 redactie 262566 - kl achtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Bijna 30000 gulden zal er uitgetrokken moeten worden om de Markt weer van de ouderwetse ste nen paaltjes en smeedijzeren hekken te voorzien. Het ge meentebestuur heeft de raad een voorstel in die richting ge daan, gemeentewerken heeft inmiddels de opdracht gekre gen het plannetje uit te wer ken. De gedachte om de Markt weer met haar oude attributen op te fleuren is afkomstig van j de commissieleden stadsher stel. Vlaardingen Naar mag worden verwacht zal met ingang van 1 november ook voor het Vlaardïngse gemeentepersoneel de zogenaamde VUT (ver vroegd uittreden)-rege- ling van kracht worden. Deze regeling houdt in, dat ingaande 1 november aan een ambtenaar, die 63 jaar of ouder is, op zijn verzoek ontslag uit de gemeentedienst wordt verleend. Voorwaarde is, dat de betreffende amb tenaar direct vooraf gaand aan de datum van het ontslag een ononder broken diensttijd heeft van tenminste tien jaren. Ambtenaren die gebruik maken van deze regeling hebben dan recht op op een maandelijkse uitke ring van tachtig procent van hun laatste salaris. De periode, liggend tus sen de datum van ver vroegd uittreden en de pensioengerechtigde leeftijd, telt voor de helft mee als voor het pensi oen geldige diensttijd, hetgeen tot gevolg heeft dat ook maar de helft van de gebruikelijke pensioenbijdrage betaald hoeft te worden. Gezien de korte periode tot 1 november heeft de gemeente Vlaardingen. vooruitlopend op het afkomen van de be treffende beschikking van het ministerie van binnen landse zaken, personeelsle den die reeds per 1 november van de mogelijkheid van ver vroegde uittreding gebruik wensen te maken, dringend verzocht dit zo spoedig moge lijk ter kennis te brengen van de centrale personeels dienst. Ook ambtenaren die binnen een half jaar met ge bruikmaking van de VUT- regelmg met ontslag willen gaan, moeten zich al opge ven, De centrale personeels dienst van de gemeente wi! op deze manier een zo juist mogelijk inzicht verkrijgen in het personeelsverloop, ook met het oog op een tijdige voorziening in de te ver wachten vacatures. Cor de Zwart, voorzitter van de plaatselijke ABVA-afdc- hng (ambtenarenbond aange sloten bij FNV) zegt erg blij te zijn met deze regeling. Wel moeten er naar zijn mening binnen het georganiseerd overleg duidelijke afspraken gemaakt worden over het op nieuw bezetten van de vrij gekomen arbeidsplaatsen. De med ezegge nsc ha psco m m i ss les zouden daarin een controle rende functie moeten gaan krijgen. Tevens pleit hij voor een duidelijke politieke uit spraak over het opnieuw be zetten van de via de VUT-re- gehng vrijgekomen arbeids plaatsen. De sloophamer doet zijn werk. Weinig blijft er heel van het Maassluise station, dat moet wijken voor een modern, efficiënt gebouw. De laatste maanden heeft zich in Maassluis een uitge breide discussie voorge daan over de vraag, of het wel juist is, een dergelijk historisch gebouw tegen de vlakte te meppen. Hel heeft niet mogen baten. Gister nacht is de afbraak begon nen, en daarmee is men de afgelopen nacht dapper doorgegaan. Deze twee foto's geven een bijzonder contrast: een plaat die gisteren werd gemaakt, nadat de sloop was begon nen, en een foto die dateert van rond 1900, met voor het gebouw een van de eerste stationschefs van Maassluis, de heer J.Bakker. Gat in binnenstad stoort public i niei SchiedamWie de binnenstad van Schiedam be zoekt om daar te winkelen hecht in de regel veel waarde aan de sfeer in de binnenstad. Weinig men sen storen zich echter aan de kaalslag in het stads hart. Dit blijkt uit een bllksemenquête van de werkgroep Schiedam van de consumentenbond, Vlaardingen Het Vlaardïng se college heeft op de valreep besloten toch een subsidie-aan vraag voor de Vlaardingse speel-o-theek in oprichting Mickey Mouse te doen. Van het ministerie van CRM wordt een eenmalige subsidie ge vraagd van 5000 gulden. Daar na zal de de gemeenteraad be- kijken of er in de begroting nog een gaatje gevonden kan worden voor een meer duurza me subsidie. Daarvoor zal op een deel van de budgettaire ruimte die er nog in de begro ting zit - geld dat nog geen vaste bestemming heeft gekre gen - beslag moeten worden gelegd. Vlaardingen De aktie ..Zet eens een boom op", die de gemeente al sinds gerui de tijd voert en die inhoudt dat bewoners tegen betaling van een symbolisch bedrag een boom kunnen „kopen", om hem op een aan te wij zen plek in de stad neer te zetten, is een aflopende ^aak. Wethouder Goudriaan (stadsontwikkeling) heeft aangegeven, dat er voor 1980 geld voor op de begro ting is gezet, maar dat het daarna maar afgelopen nioet zijn. „Je kunt niet eeu wig doorgaan met dit soort zaken: eens moet je er een punt achter zetten." aldus de wethouder. Voor 1980 is ten behoeve van de bomen-aktie nog een be drag van 25.000 gulden op de begroting opgenomen. Vlaardingen In de groen voorziening rond het diensten centrum De Valkenhof moe ten een aantal banken worden geplaatst. Dat vindt de com missie stadsherstel en zij heeft ^t college dan ook een over eenkomstige vraag voorgelegd- bet college wacht nu het ad- *i«s van gemeentewerken af. Vellicht kunnen de bewoners van de Valkenhof de komende tent* op een bankje van de zon ««nieten. WPS UOSTHAMJIX V n. wn bKtNG RV Houthandel Van de Wetering is over zijn „brandwonden" heen. Schiedam Plannen tot wederopbouw bij houthandel W s van de Wetering, waar vrijdag 20 april een felle brand woedde, komen morgenmiddag op tafel bij de welstands commissie die om vier uur in het stadskantoor vergadert Het raadgevend bureau van ir H. Nip heeft tekenineen klaar voor onder meer het herstel van een grote loods aan de Houthaven. I 'f Zowel bij de vraag „Wat waar deert u in de binnenstad?" als bij de vraag „Wat mist u in de binnenstad?" werd de sfeer het meest genoemd, wat in ie der geval wijst op het belang van dit aspect. Het ontbreken van warenhuizen en een veel zijdig winkelaanbod {de consu mentenbond ging hier voorbij aan het bestaan van de Hema) werd door de ondervraagden over het algemeen als een na deel ervaren. „Een hint", die volgens de werkgroep „duide lijk genoeg is". Volgens het rapport „Winke len m de binnenstad" van de werkgroep is Schiedam niet de voorkeursplaats van het win kelend publiek. Sommigen zouden liever winkelen in Den Haag, Delft of Dordrecht. De consumentenbond vind dit re denen genoeg om te bezien hoe de binnenstad van Schie dam aantrekkelijker kan wor den gemaakt. „Wil het een winkelcentrum van niveau worden, dan zal er een betere brancheverdeiing van winkels met een groot assortiment moeten komen," aldus de werkgroep. De voorbijgangers konden ook eventuele, op het enquête-for mulier vermelde nadelen van de binnenstad aanstrepen. Hieronder vielen de slechte bereikbaarheid van de binnen stad, het ontbreken van een bioscoop en terrassen en on voldoende politietoezicht. Hoe wel zeer weinig ondervraag den deze nadelen aankruisten noemt de bond dit toch een hele lijst, „waar de verant woordelijke autoriteiten met zonder meer omheen kun nen." Ook de parkeergelegenheid wordt door de binnenstadbe zoekers vaak onvoldoende ge noemd, al blijkt dit laatste sterk afhankelijk te zijn van de herkomst van de onder vraagden, die wykgewijs wa ren onderscheiden. Opmerkelijk was dat de vraag, of men het nog niet opvullen van het gat in de binnenstad ook als een gemis ervoer, bijna door niemand werd beant woord. Blijkbaar liggen de winkeliers en de consumen tenbond in Schiedam hier meer van wakker dan de d oors n ee-bezoeker. Aan de straatenquête, die in mei gehouden werd, werkten 130 voorbijgangers mee. De werkgroep van de consumen tenbond hoopt hiermee een bijdrage te leveren aan de her nieuwde discussie rond het be stemmingsplan binnenstad. De brand bij Van de Wetering, die in april honderden toe schouwers lokte naar de Wes terkade en de Westfranke- I. idsedsjk, was een van de groie „vrijdagavondbranden" van de lente. De oorzaak van de meeste branden leek pyro manie te zijn, maar duidelijke aanwijzingen zijn er nooit ge weest. Bij de houthandel werd trouwens eerder aan kortslui ting gedacht dan aan brand stichting. Ol schade was enorm en vooral daardoor j heeft het zoveel maanden ge duurd voor er plannen tot her stel werden gemaakt. Morgen middag, als de welstandseom- i missie zich daarover buigt, zal l overigens van dit adviesor gaan nog niet meteen een oor deel te verwachten zijn. De ar chitecten in deze commissie beraden zich doorgaans eerst nog intern. Schiedam Met een gebroken kaak, een beenbreuk, een zwa re hersenschudding en diverse verwondingen aan hoofd en armen is een 61-iarige fietser uit Schiedam in het Noletzie- kenhuis opgenomen, nadat hij door een auto was aangereden. Bij het Julianapark, op de „be ruchte" hoek van BK-laan en Ary Prinslaan, had een 41-ja- rige automobilist uit Rotter dam de fietser ten onrechte geen voorrang verleend. Vlaardingen Als het van de burgemeester mag zal tijdens de komende raadsvergadering één der gemeenteraadsleden weer de trofee „Oliebol van de Maand" krijgen uitgereikt. Voor de zomervakantie viel de twijfelachtige eer ten deel aan het raadslid Schriel. Een zicht baar nerveuze burgemeester kon toen een klein tumult niet voorkomen. De uitretkers van de onderscheiding, de Vereni ging Wijkbelangen Vette- noordsepolder, betreuren die opschudding alsnog en vragen de burgemeester beleefd deze keer medewerking te verlenen aan een soepel verloop van de „plechtigheden". Wie de olie bol gaat worden blijft uiter aard geheim tot aan de on der scheid i hg. Schiedam Hoofdinspecteur van politie Piet van den Hen- c L- j n'e' *nt^ruk. dat het aantal autodiefstallen in Schiedam toeneemt. „Maar minder wordt het ook beslist niet. De laatste-tijd worden wij elke week wel een paar maal ermee geconfronteerd, dat auto's gestolen zijn," aldus Van den Hengel. Hij wijst erop, dat het meestal gaat om „oude beestjes'. „In een gestolen nieuwe wa gen loop je nu eenmaal meer kans gauw gepakt te worden. Met oudere auto's is dat heel anders. Onderdelen ervan worden verwijderd en ge bruikt voor andere wagens, en een fiks aantal van de gestolen auios komt wel bij slopers te recht. Wat dat betreft is het lot van die ouwetjes duidelijk be zegeld," aldus Van den Hen gel. De hoofdinspecteur zei dat gisteren naar aanleiding van een nieuwe autodiefstal op de Grofbaan: een 66-jarige Schie dammer miste er zijn witte Daf, met kenteken 99-45-VV en een waarde van net dui zend gulden. Van den Hengel ziet wel een duidelijke toename van dief stallen uit auto's. Aangiften daarvan worden dagelijks ge daan op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat; per keer komen de klachten meestal uit één buurt, zodat er redenen zijn om aan te nemen dat de daders in die gevallen dezelfden zijn. Overigens kreeg de Scbiedamse politie gisteren maar één melding van een opengebroken auto. Op het Schubertplein waren uit de wagen van een 24-jarige elektro-monteur uit Schiedam een cassetterecorder met bijbe horende geluidsboxen, een tunnelbak en een bedrag van 20.000 lires gestolen. Schiedam De klachten van omwonenden van mouterij De Koning lijken na zeven jaar eindelijk succes te gaan krijgen. De Rsjnmondraad, met name PPR-man Henk Tiesma, heeft de zaak ter harte genomen. Het dagelijks bestuur van Rijnmond schoof na aandrang van Tiesma de klachten uit wijk Nieuwland door naar de commissie mi lieubeheer, die binnenkort vergadert. Hel bedrijf tussen Noord- vestsinge! en Burgemeester Honnerlage Gretelaan blijkt na onderzoeken van het anti-geluidhmderbureau Bosser uit Den Haag wel aan de eisen van de hinder wet te voldoen. Door storin gen. die zich dagelijks voor doen, overtreedt de moute rij de regels echter. Die sto ringen ontstaan, doordat be paalde pompleidmgen ver keerd gebeugeld zijn. Dat zegt de omwonenden letterlijk niets. Mevrouw M. Erwjch, die zich al van af het begin met de zaak be zighoudt en de meld- en re- gelkamer van Rijnmond da gelijks overstroomt met klachten, zegt: „Als er iets stuk is, moet dat gemaakt kunnen worden. Maar ik geloof helemaal met in die praatjes. Toen er hier door dat Haagse bedrijf met spe ciale apparaten de decibel len werden gemeten, was er plotseling niets te horen. Ik het zelfs meegemaakt, dat het lawaai na een hele dag zwijgen weer begon toen zo'n meetman net drie mi nuten de poort uit was gere den met 2ijn auto. Dus De Koning kan die geluidhin der zelf regelen." Met de hulp van het Mtheu- Acuecenirum Nederland, het MAN, werd een lijst ge maakt van klachten van omwonenden en van „vreemdsoortige gebeurte nissen". Daarmee zal me vrouw Erwich in de verga dering van de commissie milieubeheer ten strijde trekken tegen „het grote witte monster" aan de Noordvestsmgel. Wie klach ten heeft, kan haar een briefje sturen: J.C. van Markenstraat 70 in Schie dam. Rijnmond heeft haar aangeraden alle klachten over lawaai te melden bij de centrale meld- en regelka- mer, omdat slechts met een. grote stroom van telefoont jes iets kan worden onder nomen. Het klachtennum mer is 73,24.99.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1