Open dag in streekasiel Ballonvaart voor nieuw tennispark Medailles voor redders Meer werk maar minder bedden in ziekenhuis „Het oranje shirt stimuleert me enorm Verdediging nog teveel onder druk V Open dag Sehieearton 99 Zaalvoetbaltoernooi Jos Buitelaar er naast Prestatieloop Denksportavond Dierentehuis verbouwd Bloembakken P.C. Hooftlaan Veiling Posita Programma ter inzage Teun van Vliet in wielerselectie voor WK: Eerste verlies lOrTiSbtHj Cor van Rooy van MW'27: 55 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1979 SC/VD/WW 4' Vlaardingen Het dierena siel aan de Van Linden van den heuvehveg te Vlaardin gen houdt morgen van 10 tot 17 uur open huis. De Stichting Dierenbescher ming Nieuwe Waterweg houdt deze dag met het doel om alle belangstellenden de gelegenheid te geven het verbouwde dierentehuis te bezichtigen en tevens kennis te laten maken met het werk van de vereniging en stich ting. Met de verbouwing is een bedrag gemoeid van in totaal veertigduizend gulden. De helft van dit bedrag is in middels betaald, maar de an dere helft moet nog bijeen worden vergaard door het houden van acties. Er staat tij dens de open dag dan ook een stand met kalenders, lepeltjes en dergelijke. Op 5 en 6 okto ber wordt er een collecte ge houden, terwijl uiteraard ook tussentijdse giften van harte welkom zijn. Volgens de stichting dierenbe scherming Nieuwe Waterweg worden er jaarlijks enige hon derden poezen, honden, vogels en wat kleine huisdieren in het dierentehuis opgevangen.. Het zijn veelal dieren uit Vlaardmgen, maar toch ook vrij veel uit omliggende ge meenten zoals Maassluis en Maasland. Het dierentehuis vervult dan ook de functie van streekasiel. Wat betreft de opvang van vogels, deze vin den in de meeste gevallen een tijdelijk onderdak in Maas land. Mevrouw M. Vogel ij ver zorgt de vogels en geeft ze na genezing en herstel weer de vrijheid. Momenteel vindt die verzorging nog plaats bij me vrouw Vogehj thuis, maar daaran komt binnenkort een einde. Er ligt namelijk al een goedgekeurde bouwvergun ning klaar voor een volière op het terrein van het gemeente lijk waterzuiveringsbedrijf te Maasland. Nadat het dierente huis de bouwkosten van het asiel in Vlaardmgen heeft af betaald, zal met de bouw van deze volière worden begon nen. Maasland Met het opstijgen van een heteluchtballon krijgt morgen het van de grond komen van de tennisvereniging „De Commandeur" in Maasland een letterlijke onderstreping. Dit evenement betekent meteen de start van een dag vol festivitei ten en attracties in het kader van de door de kersverse vereni ging georganiseerde actie om aan geld te komen. Aan de Maaslandse Kluisweer staat morgen een grote feesttent, waarin en waarbij de hele dag van alles is te doen. 's Morgens om tien uur, als het tenminste met al te hard waait, vindt het spectaculaire opstijgen van de twintig meter hoge heteluchtbal lon plaats. Aan boord bevindt zich Simon Faithfull, de bezitter van het wereld-afstandsrecord voor kleine ballonnen. Afhanke lijk van de windsterkte zal hij een één- of vierpersoons mand onder de ballon plaatsen. Om elf uur gaan er opnieuw balonnen omhoog, ditmaal voor een kinderballonnenwedstrijd. Van elf tot vijf uur zijn er doorlopend attracties voor jong en oud in de gro te feesttent. Van een tot drie uur 's middags vindt er een kleur- wedstrijd voor kinderen plaats. Het dagprogramma sluit om vijf uur, waarna om acht uur een grote feestavond begint, met le vende muziek en attracties als bet rad van avontuur. Inmiddels nadert de realisering van de tennisbanen daar is alles immers om begonnen met rasse schreden, „De Comman deur" kan het gemeentebestuur al 400 werkelijke leden aanbie den. Dit aantal rechtvaardigt de aanleg van vijf a zes banen. Het bestuur verwacht dat er in april of mei getennist kan worden en dat dan ook de accommodatie gereed zal zijn. A1s de wind het toelaat kiest morgen een hete luchtballon vanuit Maasland het luchtruim. Links de heer J. Boudestein en rechts de heer A. Wiegman met hun echt genotes. Op der achtergrond schippe De Blok van de reddingboot Koningin Juliana en de heer Tegelaar, vertegenwoordiger van de reddingmaatschap- Pij- Hoek van Holland Twee leden van de zogenaamde wippersploeg van de Konink lijke Zuid-Hollandse maatschappij tot red ding van drenkelingen hebben namens die maatschappij de medaille ontvangen voor 25 jaar trouwe dienst. Het zijn de heren J. Boudestein en A. Wiegman. Schiedam Door de vrij snel le daling van de gemiddelde verpleegduur en de gemiddel de bed bezetting zou het aantal medewerkers in de verpleeg kundige en civiele dienst in de Schiedamse ziekenhuizen moeten worden verlaagd. Dit is volgens het ziekenhuisperso neel volstrekt in strijd met de toenemende hoeveelheid werk, dat moet worden ver richt voor een groter aantal patiënten. Het gevoel van onbehagen over deze discrepantie tussen "werkbelasting" en "perso- neelsinzet" leidt zowel in het Gemeente- als in het Noletzie- kenhuis in toenemende mate tot onrust. Desondanks is de leiding van beide ziekenhuizen tevreden over de gang van zaken, aldus de jaarverslagen over 1978. In het Noletziekenhuis, uitge groeid van een ziekenhuisje met 58 bedden naar een mo dern hospitaal met driehon derd bedden, is het aantal op namen in het afgelopen jaar met vier procent (van 3301 naar 3628) toegenomen. Sinds de oprichting, vijftig jaar geleden, heeft Nolet meer dan 150.000 patiënten opgenomen. Hoewel het totaal aantal klini sche bevallingen ten opzichte van 1977 is afgenomen (van 679 naar 645), is het aantal po liklinische bevallingen geste gen met vijf procent (176 naar 234). Ook in het gemeente-zieken huis is het totaal aantal klini sche bevallingen ten opzichte van 1977 afgenomen: daar werden er 31 minder geregi streerd. Het aantal poliklini sche bevallingen steeg met vijftien procent (van 75 naar 90). Wat betreft de regionale func tie van het ziekenhuis was de vrij sterke toename van het patientenaanbod uit Maasluis opmerkelijk. De wippersploeg wordt ge heel gevormd door vrijwilli gers. Het is een groep red ders die zonodig vanaf de wal in actie komt met het wipperstoestel in gevallen waarbij de reddingboot een schip niet kan bereiken. Dan wordt een lijn overgeschoten en op die manier kunnen schipbreukelingen via een ingenieuze constructie aan wal worden gebracht jjoe- wel de ploeg slechts zelden in actie behoeft te komen, wordt toch regelmatig geoe fend, Namens de directie van de maatschappij werd in Hoek van Holland tijdens een gezellige bijeenkomst de onderscheiding aan de heren Boudestein en Wiegman uit gereikt Maassluis De P.C. Hooftlaan in Maassluis krijgt een fleurf-* ger aanzien. De gemeente' heeft voor het zuidelijk ge deelte van deze straat, gelegen tussen de Vondellaan en de Roemer Visscherstraat een plan ontwikkeld voor het plaatsen van elf bloembakken. De kosten van dit plan zijn ge^ raamd op 10.810 gulden. De raad zal wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Maasland - De Maaslandse postzegelvereniging Posita houdt morgen in de land- en tuinbouwschool aan de Com mandeurskade weer een post zegelveiling. Op de agenda staan 35 kavels uit Nederland, Nieuw Guinea, Suriname, Ne derlands Indië en de catalogus Yvert. Schiedam Sehieearton BV houdt zaterdag 20 oktober een open dag. Niet alleen familie en kennis sen van het personeel worden op deze dag verwacht, maar ook andere belangstellenden uit Schiedam Wat is er op deze dag zoal te doen? Verwacht mag worden dat er een doorlopende dia voorstelling gegeven zal wor den. Verder is er onder het motto „Van boom tot doos" een ex-' positie te zien. Ook is het de bedoeling dat' het personeel eigen werk gaatf exposeren. 3 Vlaardingen Met ingang van heden liggen het ontwerp plan en het programma voor 1980 voor de maatschappelijke hulp- en dienstverlening aan jongeren en jongvolwassenen ter inzage op kamer 106 op de gemeentesecretarie. Geduren de een maand na genoemde datum kan iedere belangheb-J bende bezwaren indienen bij J de Vlaardingse gemeenteraad. Maasland - Pas terug van een trainingsweek in Denemar ken, ter voorbereiding op het wereldkampioenschap wiel rennen voor junioren in Ar gentinië, blikt Teun van Vliet hoopvol vooruit. De verkie zing in de nationale selectie kwam niet als een verrassing: ,,Ik reed het hele jaar goed, dan ga je er van uit dat je er bij zit. Je bent allemaal een nummer. Je moet natuurlijk wel steeds van voren zitten. Dat is me aardig gelukt dit sei zoen. De renners bereiden zich thans onder leiding van bondscoach Andrê Boskamp voor op het kampioenschap. Over een eventuele ploegen- tactiek is nog niet gesproken. Teun van Vliet: „We rijden al lemaal onze eigen kans tijdens het kampioenschap. We zijn bereid om alles voor elkaar te geven, voelt iemand zich sterk en hij zit van voren, dan gaan wij afstoppen, dat weL Als je van tevoren een kopman aan- Maassluis - Het eerste achttal van de damvereniging Mae- slantsluys is er niet in geslaagd de tweede competitiewedstrijd winnend af te sluiten. De ont moeting tegen VDV 3 ging met 9-7 verloren. Buitelaar won zijn partij, A. van der Linden, T. Lenting, J. Out, H. Klinge en J. van der Meer speelden remise. A. Le KI use en B, Spoelder verloren hun partij. wijst, krijg je scheve gezichten. Daar schiet je niets mee op." De wegwedstrijd vormt slechts een onderdeel van het kam pioenschap. De ploeg moet ook meedoen aan de ploegentijdrit en baan wedstrijd en. Dit alles in een tijdbestek van veertien dagen, De Maaslander: „We hebben vier dagen om te accli matiseren. Het temperatuurs verschil zal. denk ik, geen pro blemen opleveren." Valpartij Teun van Vliet draagt de herinneringen aan een val partij in Denemarken nog zichbaar bij zich. De schaaf wonden waren het directe door Chris Woerts gevolg van een valpartij, na een ruzie met een lastige en jaloerse Deen. „Wij koersten goed en dat wekte afgunst. We sliepen met alle renners in een grote zaal, gingen vroeg naar bed, maar de De nen bleven maar praten en zeuren. Toen -wilde een van hen mij te grazen nemen, maar voordat hij wat kon doen, kwam een ploegmaat te hulp en sloeg hem tegen de vlakte. Later in de koers probeerden ze wraak te ne men," Teun van Vliet („gelukkig krijg ik veel medewerking van school en mijn vader, anders had ik dit nooit bereikt"), heeft veel voor zijn sport over. Roken en drinken is er niet bij. Uitgaan doet hij alleen in de wintermaanden en dan nog slechts sporadisch. Het Oranje shirt trekt enorm: „Als je voor het eerst dat shirt aantrekt, dan gaat er wel wat door- je heen. Alleen de versierselen al die erop zitten. Dat stimuleert je enorm, Tijdens de wedstrij den in Denemarken kregen 'we de nieuwe shirtjes. De mooiste overwinning dit seizoen was een eerste plaats in de criterium van zijn eigen woonplaats: „Dat was machtig mooi. Al die bekenden. Ik denk wel dat het mijn sterkste race was. „Joop Zoetemelk is mijn grootste voorbeeld. Hij rijdt altijd 2ijn eigen koers, zonder zich iets van anderen aan te trekken. Hij heeft er ook alles voor over. Verzorgt zich goed, waardoor hij al ja ren aan de top staat. Zotets be reiken is het mooiste wat er is. Over de kansen die de ploeg heeft in Argentinië, zegt hij: Het is niet te voorspellen. De Belgen zijn sterk, maar ook wij. Anders ligt dat bij de profs. Daar kan je van tevoren favorieten aanwijzen. Bij ons ligt dat anders. Wie had er nou gedacht, dat in Valkenburg bij de amateurs een Italiaan zou gaan winnen. Niemand toch. Nee, het blijft een gok". I Teun van Vliet...Zoetemelk is m'n grootste voorbeeld.. Vlaardingen - Het zaalvoetbaltoemooi, georganiseerd door het Bistrotje, is be gonnen. De eerste twee wedstrijden van het evenement, dat doorloopt tot in 1980, gingen tussen de organiserende vereni ging en Bot. De wedstrijd werd met 3-4 gewonnen* door Bot. De tweede wedstrijd leverde, een overwinning op voor de Rabobank, Van Rijswijk werd met 7-6 verslagen. Vlaardingen - Na het opzienbarende succes tegen IJsselmeervogels maakt morgen ON Sneek zijn opwachting aan de Zwaluwenlaan. Theo de Waard gaat uit van hetzelfde basisteam, dus zonder routinier Jos Buitelaar. De Waard ver klarend: „Een speler van 34 jaar moet boven de jongere jongens uitsteken. Gebeurt dat niet, dan geef ik de voo- keur aan de jeugd. Morgen speelt Jos dan ook niet mee." Speelde Zwaluwen in Spakenburg met een versterkt mid denveld, tegen ONS zal dat zeker niet gebeuren: „De tegenstander ken ik niet. Het publiek heeft nu wel eem recht op een thuisoverwinning,vandaar dat we aanvallend gaan spelen, met drie spitsen. Een opsteker is het feit, dat de strafzaak tegen Jan Merrelaar geseponeerd is, waardoor ik het elftal in verdedigend opzicht niet door elkaar hoeft te gooien." Rotterdam- Atletiekvereniging Metro houdt op 6 oktober een grote prestatie- loop door het Kralingse Bos. De deelne mers kunnen kiezen uit twee afstan- den,4 of 7,5 kilometer. De starttijden zijn respectievelijk 14.00 uur en 14.30 uur. Er is kleedgelegenheid op hd. sportcomplex aan het Langepad. wordt gestart bij het strandbad. Di deelnemers die de tocht volbrengen^, ontvangen een medaille. De organisator ren rekenen op zo'n 1QQ0 deelnemer*-.., Maassluis-In het kader van „Het in ternationale jaar van het kind" wordt op 10 oktober in het ontmoetingscen trum Koningshof een denksportavond gehouden. Er worden dan bridge-, kla verjas-, schaak- en dam wedstrijden ge houden. De jeugd kan terecht van 1&20 uur tot 20.00 uur en daarna de ouder«J De denksporters kunnen tevens de«" nemen aan simultaanwedstrijden. W baten van het inleggeld komen ten go** de aan het kind. Maasland - Cor van Rooy, trai ner van MW'27, ziet de toe komst, ondanks de matige prestaties tot nu toe. vol ver trouwen tegemoet. De Maas- sluizer, die spelmaker Hans de Wilde naar Barendrecht ^ag gaan, zegt: „Als wij de kansen benutten, win je iedere wed strijd. Alleen als de tegenstan der scoort, gaan wij teveel risi co nemen, waardoor de achter stand vergroot wordt De de fensie speelt daarom, omdat we zo weinig scoren, ondpr grote druk. Eén fout en het is gebeurd met ons." Alleen tegen Hoekse Boys wis ten de Maaslanders de over winning met te nemen naar huis. „Maar", zo verklaart Van Rooy, „toen hadden wij het ge luk, dat we tot tweemaal toe een voorsprong namen, waar door we meer ontspannen konden spelen." De slechte resultaten zijn van tijdelijke aard volgens de trai ner van de Maaslanders, „Met Leo Jansen, Koos Rodenrijs en Hans van Trigt moet het mo gelijk zijn bij de eerste vijf te eindigen. Het zijn stuk voor stuk goede voetballers." Een extra handicap vormt het ontbreken van een specifieke rechtsbuiten. Noodgedwongen moet Van Rooy daardoor met een versterkt middenveld spe len. Hij is daar allerminst ge lukkig mee: „De aanval W01& er toch door ontkraeHt. spelen we met vier 7*Jo^ velders, waarvan er t*» steeds met de aanval gaan". Morgen, tegen SVGSJ gaat Cor van Rooy uit van «CU gelijkspel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4