Ontwikkelingspro j ekt komt dit jaar van de grond Herfst Politie heeft moeite met afzwakken verlichting" Brandweer actief tijdens weekeinde Huisvrouwen starten seizoen Open huis bij Coop Slager S overtreedt drankwet In Maassluis Sleutel in slot: tien mille weg Weer auto's gestolen Parkeerterrein laat nog op zich wachten Man geeft zich uit voor meter- opnemer Bontjassen ontvreemd Wethouder Goudriaan: WÊiÊËèi% SfligisK Wethouder Keijzer: Vernielingen op bouwplaats Van ladder gevallen Spaarpotten gestolen Zoutendijk bespeelt orgel DINSDAG 2 OKTOBER 1979 VD/SC/WW 3 Vlaardingen De Supercoop aan de Reigerlaan te Vlaardin gen heeft een flinke gedaante, wisseling ondergaan. In een vrij kort tijdsbestek is de inde ling van de supermarkt gron dig gewijzigd. Bovendien is de 'verkoopruimte vergroot Om de klanten een beetje wegwijs te maken in de nieuwe situatie wordt woensdagavond tussen half acht en negen uur open huis gehouden. De verkoop start weer op 4 oktober om y uur. f Vlaardingen De Vlaarding- i se politie heeft vrijdag proces- verbaal opgemaakt tegen een slager uit de EendrachtstraaL Er werden in de zaak '22 fles- sen sterke drank in beslag ge nomen, waarmee de slager de drank- en horeeawet had overtreden. Bas Goudrlaan: vasthouden aan principes. Maassluis In de burgerzaal van het stadhuis wordt don derdag een openbare informatieavond gehouden onder voor zitterschap van loco-burgemeester Koos Smit. Het doel van deze avond is de Maassluise bevolking te animeren en te sti muleren tot het steunen van een ontwikkelingsprojekt. Het gemeentebestuur gaf vorig jaar de aanzet door een bedrag van f 10.000,- ter beschikking te stellen: niet bedoeld als „giftmaar erop gericht om aktiviteiten vanuit de bevolking op te starten. Want ontwikkelingssamenwerking, zoals dat het gemeentebestuur voor ogen staat, kan alleen goed funkti- oneren als de Maassluise gemeenschap bereid blijkt om ach ter een projekt t-a gaan staan en wil meedenken en meedoen om dit te realiseren. Wie de Novib-tentoonstelling bezoekt, die momenteel in de hal van het stadhuis is inge richt kan zich een beeld vor men van wat onder ontwikke- lingsprojekten en samenwer king wordt verstaan. Het is niet alleen de confrontatie met mannen, vrouwen en kinde ren die sterven van honger, van dorst of aan ziektes die met eenvoudige middelen en medicijnen te voorkomen en te genezen zijn. Het is ook de kennismaking met de erfenis van een voormalig koloniaal tijdperk en de strijd van jonge staten, onder andere Legen het analfabetisme van hun bevol king. Voor de vergadering, waar ie dere burger welkom is, zijn door een voorbereidende werkgroep alle plaatselijke or ganisaties en instellingen uit genodigd. Tine v.d. Werf, vice- voorzitter van de Maassluise Vrouwenraad is er nauw bij betrokken. Ze zegt: „Ontwik- kelings-samenwerking hoeft niet uitsluitend in een bepaald „projekt" geperst te worden, je kunt ook aan de bewustwor ding gaan werken. Het ligt in de bedoeling dat de Maassluise bevolking kiest voor een be paald doel en dat daarna gaat uitdragen en uitbouwen. Het is een eerste vereiste dat de basis binnen onze gemeenschap ligt, al valt nu nog niet te voorspel len wat er uit zal komen". Voor de avond van 4 oktober zijn twee sprekers uitgenodigd: Marleen ICruse en dominee1 Handojo. Marleen Kruse is projektvoorlichter en werkte een tijd in Guinee-Bissau. Zij was ooit eerder in Maassluis te gast toen zij tijdens een V.O.S.- cursus een themafilm over de vrouw in de Derde Wereld vertoonde. Deze film en de toelichting van Marleen Kruse werden met enthousiasme en bewogenheid ontvangen: de vrouw in de Derde Wereld was „herkenbaar" geworden. Dominee Handojo is predikant" in Indonesië, en woont tijde lijk in Maassluis. „We zijn erg blij dat hij, als niet-politieke fi guur, een inleiding wil houden over ontwikkelingssamenwer king" zegt Tine v.d. Werf. „Maar het allerbelangrijkste is de respons vanuit de Maasslui se bevolking". Burgemeester J. van Es richtte zich vorige week met woorden van gelijke strekking tot de Kinderenraad, waarin alle Maassluise scholen vertegen woordigd zijn, „Jullie hebben de taak om de samenwerking- sgedachte tussen de rijke en de arme landen uit te dragen: bij je ouders thuis en bij je vriend jes op school" zei hij bij die ge legenheid. De informatie avond begint om 8 uur 's avonds. Vlaardingen Uit een wo ning aan de Adriaan Pauw straat werd vrijdagmiddag een hoeveelheid sieraden ont vreemd. De bewoners maak ten het de dtef wel erg gemak kelijk. Zij hadden de sleutel bij het naar binnen gaan in de voordeur laten zitten. De on genode gast heeft zich deze gastvrijheid dankbaar laten welgevallen en ontvreemdde goederen met een totale waar de van ongeveer 1Ö.00Q gul den. Gezien de temperaturen tijdens de afgelopen da gen zou men zich wel eens af kunnen vragen of de herfst heeft plaats gemaakt voor de zomer en omgekeerd. Niets Is echter minder waar, want een blik op de ka lender leert ons dat het al bijna veertien dagen herfst is. Dit feit wordt ook nog eens door moedertje natuur 2etf onderstreept, zoals op deze foto's duidelijk te zien Is: de bladeren zijn aan 't vallen en daar helpt (helaas) geen zon netje liet meer aan. Schiedam Ook dit afgelopen weekeinde zijn bij de Schie- damse politie aangiften gedaan van autodiefstallen. Het afde lingshoofd van Radio Noord Bern BV ontdekte dat in de nacht van donderdag op vrij dag een grijze bestelauto, merk Mercedes, met kentekennum mer 25-17-JR vanaf de Nieuw- poortweg moet zijn gestolen. De auto vertegenwoordigt een waarde van 15.000,-. Ook de Honda-Accord van de 43-jari- ge onderhoudsmonteur W. S. N. wordt sinds dit week- 'eïnde vermist. De auto met het kentekennummer 73-SJ-85 is 'metallic grijs en vertegen woordigt een waarde van 12.000,-. De 19-jarige E. J. O. bemerkte eveneens dat zijn voervoermiddel was gestolen. De okerkleurige auto met een zwart dak draagt als het ken teken 94-88-TG. Uit het dashboardkastje van de auto van de 22-jarige expe diteur R. v. d. G. is tijdens net weekeinde een bedrag van 17.000,- ontvreemd. De 24-jarige lerares E. V. mist haar autoradïo-easetterecor- der. De recorder vertegen woordigt een waarde van 2500,-. Haar auto werd aan de rechter zijde opengebroken. Ook de 28-jarige J.V. werd- gedupeerd. Hij mist zijn auto antenne en vier siervelgen. Zijn auto stond geparkeerd aan de Van Someren Damsin- ^)e 59 jarige standhoudster W. C. S. uit Brielle werd vrij dagmiddag op de markt het slachtoffer van diefstal. Na even van haar stand weg te. zijn geweest miste zij bij terug komst haar zwartlederen tas met een inhoud van tweedui zend gulden aan contanten. Maasland De aanleg van een parkeerterrein voor zware vrachtwagens In Maasland, laat nog op zich wachten. Hoe wel de provincie met de plan nen akkoord is gegaan, kan met de aanleg nog niet worden begonnen. Het wachten is op rijkswaterstaat. Het parkeerterrein komt aan de Kortebuurt, vlak bij de rijksweg. Is het terrein er een maal, dan mogen vrachtwa gens in de bebouwde kom van Maasland niet meer worden geparkeerd. Voor het gebruik van de centrale vrachtwagen parkeerplaats zal door de tran sportondernemers een vergoe ding betaald moeten worden. Betreffende de wijze van hef fing, heeft Maasland gekozen voor overeenkomsten van (on- der-)huur en verhuur. De be voegdheid hiertoe is aan B en W gedelegeerd. Er wordt nu bekeken wat de juridische consequenties zijn in geval van ongelukken op net terrein. Schiedam De Schiedamse politie is op zoek naar een 25- jarige man die zich uitgeeft voor meteropnemer. Mevrouw B. van het Sibeliusplein is vrij dagmiddag door de praktijken van deze man bijna haar por temonnee kwijtgeraakt, ion der naar zijn legitimatiebewijs te vragen had zij de man bin nengelaten. Nadat hij de me terstand had opgenomen wilde hij weggaan. Nog net bijtijds ontdekte de vrouw, dat haar portemonnee van de keuken tafel was verdwenen. Zij wist de man in zijn kraag te grijpen en hem te dwingen de porte monnee.terug te geven. Daar na wist de man de benen te nemen en is sindsdien nog spoorloos. Schiedam Uit de kelder van de 34-jarige mevrouw C. M. R. aan de Schiedamse Schimmel Pe.unjnckstraat zijn het afgelo pen weekeinde een drietal bontjassen ontvreemd. Na de deur te hebben opengebroken werden een tijgerbontjas ter waarde van 295,-. een konij- nebontjas van 150,- en een geïtebontja5 van ƒ250,- ont vreemd ,Geen gratis grond voor V eerplein- garage Vlaardingen Wethouder Bas Goudrlaan (verkeer en stadsontwikkeling) vindt de in opdracht van V D ontwikkelde plannen van het ontwikkelingsbureau MAB voor de bouw van een ondergrondse parkeerga rage op het Veerplein „irreëel en onuitvoerbaar". Daarnaast is hij als verantwoordelijk wethouder niet van plan, door de knieën te gaan waar het de gemeen telijke principes betreft. Het gemeentebestuur van Vlaardingen heeft zich al bij diverse gelegenheden uit gesproken tegen een parkeergarage op die locatie. „Het mag in eerste instantie allemaal erg leuk lijken, maar als je het goed wilt doen, dan betekent dat dat de onder grondse ingang op een afstand van een kilometer van het Veerplein moet gaan komen, Dat zou zo verschrikkelijk veel geld kosten; dat is nooit te realiseren. Daarnaast zijn wij als gemeente niet van plan alle kaarten uit handen te geven en dat doe je wel als je met de voorstellen van die club ak koord gaat. Men zegt heel sim pel: de gemeente hoeft geen zorgen meer te hebben over die garages: wii zorgen er wel even voor dat net voor elkaar komt Maar bij dat soort uit spraken begin ik iuist érg veel zorgen te krijgen. Goudriaan ziet weinig heil in de suggestie van de plannen- Maasland Tijdens vergadering van de Maaslandse gemeen teraad, vroeg mevrouw T. van Kranenburg (Open Groepe ring) naar de stand van zaken betreffende de energiebespa ring in Maasland. Zij vestigde daarbij vooral de aandacht op de straatverlichting. Het plaatsen van de zogenaamde son- lampen betekent namelijk een aanzienlijke besparing van de stroomverbruikkosten. Die lampen zijn oranjeachtig, echter zonder het effect van natriumlampen. Wethouder Chris Keijzer (CDA) somde aan mevrouw Kranenburg echter meteen de nadelen op van het verminde ren van de straatverlichting- .„De politie krijgt steeds meer moeite met het verder beoer ken van de verlichting", aldus de wethouder. „Ongelukken kunnen zwaarder wegen dan een besparing". Een tweede nadeel van een.- straatverlichting met son-lam- pen noemde Keijzer de dure aanschaf. „Ze zijn te kostbaar, vooral in woonwijken". Burge meester Jaap van den Brink verklaarde nog, dat vermidne- ring van verlichting niet een voudig is. „Dat kan alleen als alle Westlandse gemeenten er aan meedoen. En dat is een in grijpende operatie". makers, om de grond voor de bouw van de parkeergarage gratis ter beschikking te stel len. „Dat kun je niet maken als je bedenkt, dat op ieder pandje in de sociale woning bouw 16.500 gulden drukt we gens grondkosten. En voor dit geval zouden we het zomaar gratis ter beschikking moeten stellen? Ik voel er geen fluit voor." Kwaliteit Er zal over de Vcerplein-lo- catie binnen het college van B en W zeer uitgebreid ge sproken worden, als straks het advies van de inspraak- groepen binnen is. Dat in dat advies het Veerplein hoog op de voorkeurlijst zal prijken staat al min of meer vast. ge zien de samenstelling van de inspraakwerkgroep. De Vlaardingse middenstand is in de inspraak rond de ver keersplannen immers veruit in de meerderheid. Juist vanwege dat laatste zegt Goudriaan: „We zullen de in sprekers niet alleen op kwan titeit, maar vooral op kwaliteit moeten beoordelen. En wat dat betreft: ik vind dat de be woners in die inspraakgroepen vreselijk aardige dingen naar voren hebben gebracht. Daar zullen we zeker ernstig reke ning mee houden." De wethouder is overigens best tevreden met de wijze, waarop de zaken lopen, wat de totstandkoming van het ver- keers-circulatieplan en <Je par keergarages betreft. „We zit ten nog steeds op tijdschema en dat is een goede zaak. Dat is overigens nog verwonderlijk genoeg, want als je ziet wat er allemaal voor werk verzet moet worden: dat is enorm. Maar het gaat, en dat is het be langrijkste," Tevredenheid Niet alleen over zijn verkeer- sportefeuille is bij wethouder Goudriaan enige tevredenheid te bespeuren: ook in de stads vernieuwing lopen de zaken redelijk volgens wens. al geeft Goudriaan meteen toe dat het goed tegenzit, hier en daar. „Ik heb goede hoop. dat het gesprek met staatssecretaris Brockx over de huren in de Oostwijk positieve resultaten zal afwerpen." zegt hij. Zoals al eerder gemeld zal de Vlaar dingse wethouder in Den Haag voor elkaar zien te krijgen, dat ten behoeve van de nieuw bouw op de kaalslag de zoge naamde huurvergelijkingsre- geling van toepassing zal wor den: een subsidieregeling die sterk rekening houdt met de inkomens van de toekomstige huurders. En wat andere bouwprojecten in Vlaardingen betreft: Goudriaan rekent er op dat de ontwikkeling van het centrumgebied in Holy na alle vertraging nu toch in een stroomversnelling komt. Als daar eenmaal met de bouw be gonnen is kan de plan-ontwik keling op gang komen voor Holy-West, waar evenais in het centrumgebied zo'n 1000 woningen zullen moeten ko men, en voor allerlei open plekken in de rest van de stad. Schiedam De 36-jarige A. H. F. L. uit Schiedam en zijn vrouw hadden zondaga vond net hun woning aan de Hoogstraat voor een wande ling verlaten toen de heer des huizes een brandlucht waar nam, Na enig speurwerk kwam de man tot zijn schrik tot de ontdekking, dat de brandlucht uit zijn eigen wo ning kwam. Hij rende direct naar binnen en zag dat de om lijsting van zijn openhaard had vlamgevat. In een mum van tijd wist de man het vuur met een schuimblusser te doven. De brandweer, die gewaar schuwd was, heeft toen het na- bluswerk gedaan. Een brandje bij de in aanbouw zijnde woningen aan de Rot terdamse dijk heeft vrijdag enige schade aangericht. Bouwvakkers hadden verge ten de brander onder een mas tiek ketel uit te doen. De brandweer, die snel ter plekke was. bluste de zaak. De schade is onbekend. Schiedam Op de hoek BK- laan/Burg. van Haarenlaan zijn dit weekend diverse ver nielingen aangericht op een bouwplaats aldaar. Enkele rol len dakieer werden van het dak geworpen en 2ijn daardoor onbruikbaar geworden. Ver der werden twee ruiten inge gooid en vaten met pek omge gooid. De uitvoerder B. K. heeft namens de firma A. C. B. te Rotterdam aangifte gedaan. De totale schade be draagt rond achtduizend gul den. Eveneens werden dit weekend vernielingen aangericht bij fir ma De Bange aan de Broers- vest. Hier werd een grote win kelruit ingegooid. Een slijpmachine ter waarde van driehonderd gulden werd ontvreemd uit een in aanbouw zijnd pand aan de Westvest in Schiedam. De 32 jarige uit voerder R. van W. van het bouwbedrijf Muis en De Wind deed aangifte van de diefstal. Uil de gemeentekwekerij van Schiedam werd in de nacht van zondag op maandag een fiets en een geldbedrag gesto len. Bij de inbraak werd een ruit vernield. Schiedam Bij een bedrijf songeval in de Schiedamse Marconistraat heeft de schil der J. G, S. (51) uit Rotterdam een pols en een enkel gebro ken. Doordat een raamhaak niet zo stevig in het kozijn bleek te zitten als de schilder wel dacht, verloor hij zijn evenwicht en viel van de lad der. Hij kwam na een val van zeven meter gedeeltelijk op gras en tegels terecht. Bij zijn val liep S. tevens een lichte hersenschudding op. De man werd aanvankelijk vervoerd naar het Noletziekenhuis maar werd later naar het Rotter damse Havenziekenhuis over gebracht. Vlaardingen Een woning aan de Aert van Nesstraat is vorige week bezocht door een ongewenste bezoeker. De dief nam drie spaarpotten, een doosje sieraden en enige spaar- bewijzen mee. Schiedam De Nederlandse vereniging van huisvrouwen heeft ook voor dit seizoen een nieuw programma op stapel gezet Deze week wordt begonnen met lessen Frans en Engels aan Schiedamse huisvrouwen die hiervoor belangstelling hebben. Ook gaat wordt een cursus Nederlandse literatuur van start. Aan de fysieke ge steldheid zal ook de nodige aandacht worden besteed in ae vorm van yoga. gymnastiek, badminton, bowling en kege len. Voor muziekliefhebbers is er de cursus „verken en beleef muziek". Ook staat er een buitenlandse reis, met als einddoel Wales, op stapel. Het vertrek is in mei volgend jaar en de kosten hiervoor bedragen 750,-. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot me vrouw M. van der Vlies, Laag land 27. Telefoon 70 59 20. Vlaardingen Aad Zouten dijk, de vaste organist van de Grote Kerk in Vlaardingen, geeft donderdag tussen 12.45 en 13.15 uur weer een lunch concert. Op het programma staan werken van Pachelbel, Dandrieux en William Boy«,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3