PORT Vlaardingse dames en heren starten sterk The Hookers verrassen Haags scheidsrechters- tekort nekt DWS en Hollandiaan Hans Hoogendijk: fraaie tweede plaats MCV haalt met succes in J De Roon/Trouw 1 1 winnen massale coureur-tijdrit NOAD aspiraties voor hoofdklasse Green Eagles: drie zege's op rij Arie van verbetert Embden record Hattrick Aad van Opstal en Nico Capellen V Liesbeth Beeks Zuidhollands kampioene ODI gaat al de zaal in De Hoek komt terug DINSDAG 2 OKTOBER 1979 VD/SCAVWj Vïaardingren Voor de volleybalte ams uit het waterweggebied is bet kompetitie-seizoen weer begonnen. De dames van het Vlaardingse Brole- co wonnen van het Delftse AV'49 ter wijl de heren het uit Hoorn afkomsti ge HSV versloegen. Het damesteam van het Maassluise MVC haalde afgelopen zaterdag met succes in tegen Leyton. AVMö-Broleco 1-3 Bij het Vlaardingse damesteam van trainer Cees Zevenbergen hebben weinig mutaties plaats gevonden. Aanvalster Aaf Verbrugge is naar Starlift ver trokken en voor haar in de plaats is de 'zeer jeugdige Ka rin Nieuwstraten gekomen. Werd er vorig seizoen nog verloren van het Delftse AV'40, nu speelden de Vlaar- dmgers een gewonnen wed strijd. Door een sterke serve kon de S VL AARDINGEN Het idee om een koppel tijd rit als jjg afsluiting van het regionale wielerscizoen te organiseren ff is goed aangeslagen. Maar lierst 120 koppels, dus 240 ren- 5 s ners, verschenen aan het vertrek. f| S De totaal win naars van vorig jaar. de Westlanders Am- S merlaan en Solleveld konden door verplichtingen elders S bun door coureurvoorzitter Loerts beschikbaar gestelde 5 wissel beker niet verdedigen. Wisseling van de wacht geschiedde door Rien de Roon en 3 John Trouw, die met een tijd van 18 minuten en 28 se- ff s conden het snelst waren op het veertien kilometer lange E= prcours. Koppel twee, Vlaardinger René den Boer en S Maassluizer Aad Brons hadden wèl 15 seconden meer no- S dig om het geasfalteerde traject af te leggen. Opmerkelijk |jj =E was dat nummer drie in de totaalstand niet afkomstig was H van de hoofdcategorie amateurs/professionals, maar in de klasse liefhebbers-veteranen huisden. Gerrit de Wit en 5 jE Cees de Butler leverden een knappe prestatie door 18 mi- ff S nuten en 49 seconden te laten noteren. 5 j§ Na een bijzonder drukke, maar uiterst geslaagde wieier- S dag kon Coureur's voorzitter Baije Loerts niets anders s 5 dan uiterst tevreden zijn. Hij: „Het evenement is nu al fï uitgegroeid tot een niet meer weg te denken afsluiting 3 van het regionale wieerseizoen. Zolang men de Vlaar- f§ M dingse/Maassluise dijk vrij kan blijven geven voor deze f| 3 koppeltijdrit zullen we er ongetwijfeld mee door blijven 3 gaan". De overige klasseringen waren: 7 Van Asten-P. Heijster 2 (C) 19.11, 12 Koevermans (C)-Koop (WWV) 19.47. Uitslag j= §5 liefhebbers/veteranen: 11- Meeldijk-van der Vaart 20.12, S 17 R. Liebrechts-De Koning, 18 Solleveld-Timmers 20.28, 19 Blankert-Hagen 20.29, 24 Kaptein-Drop 20.48. Junio- 3 ff ren: 2 Christoffers-D. Orgers 20-14 31, 4 Hoefsloot-Peter- 3 sen (C) 20.22, 7 Van de Trouw-Slatger (C) 20.34. p MiiiiiiiiimtiiiitEiiiuiitiiimiitimtiiHmiiiiHuuiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiUfimiiiiiiiniuiiiiiiiiiiii^ Schiedam/Vlaardingen Tijdens de derde speeldag van de tafeltenniscompetitie, boekten de teams In de regio Vlaar- dingen, Schiedam en Maassluis goede resultaten. Waarbij de uitslag van NOAD in het oog sprong, want de Schiedam mers lieten met 91 geen eer aan tegenstander Quick >32. Hiermee bewees NOAD andermaal aspiraties voor de hoofdklasse te hebben. Met de van De Korenbeurs overgenomen spelers Jan Si mons en Jan Landsbergen, heeft NOAD er wellicht ook het team voor. Temeer omdat Ron van der Wijk nog steeds een stijgende lijn in zijn spel ten toon spreidt. ZoaJs de uitslag al aangeeft, heeft NOAD geen enkel pro bleem met Quick gehad. Si mons, Landsbergen en Bon van der Wijk zetten allen bun tegenstanders vlot aan kant- Naast deze drie hattricks ging het dubbel echter verloren. Onnodig, omdat Simons en Landsbergen het vanwege de geringe tegenstand toch net iets te licht opvatten. Eveneens op promotie-hoofd klasseniveau leverde Radio Molenaar goed werk door in Purmerend van TSC te win nen. De hasis voor de zege werd gelegd door Aad van Op stal, die al zijn partijen won. Hans Jaap Oppenheim won twee partijen, terwijl Eduard van de Bout zijn eerste winst m deze competitie behaalde. De zege van Van der Bout was overigens van doorslaggeven de aard voor de wedstrijd, want Van Opstal en Oppen heim verloren het dubbel. Na dat de Vlaarcingers na de zes de partij nog met 4—2 achter stonden, werdsn de resterende vier partijen allen gewonnen: 4—6. IN de overgangsklasse kwam Bowling Maassluis TOG eindelijk tot een wat gunstiger resuitaat. Na twee nederlagen werd nu tegen Wibats het eerste punt be haald: 5—5. Nico Capellen scoorde een hattrick, Frans Capellen zorgde voor de res terende twee punten, want de partijen van Mattie Pie- tersen alsmede het dubbel gingen verloren. Hoek van Holland- The Hookers hebben in de uitwedstrijd tegen The Dukes een verrassende 3-11 zege behaald. Het Hoekse team begon met drie man te weinig, naar deze han dicap duurde niet minder dan 25 minuten. The Hookers speelden met een 3-mans scrum en een 2-mans line- out. The Dukes raakten door deze ongewone tactiek duidelijk in de war, zodat zij het numerie ke overwicht niet in een rui me score om konden zetten. The Dukes kregen via een pe nalty-kick een 3-0 voorsprong, die door Robert Krommen hoek via een aanval over de driekwarten werd gelijk ge trokken. Na de rust waren The Hookers wel volledig. Bert Wisse, die de bal achter de try-line drukte, en Jan van Burg penalty-kick bepaal den de eindstand op 3-11. The Hookers ontvangen zondag Te Werve in Hoek van Holland. Delftse ploeg haar vier lange aanvalsters niet frequent ge noeg aanspelen zodat Broleco de eerste twee sets vrtj gemak kelijk op haar naam kon bren gen (10-15 en 10-15). De derde set werd wat moeilij ker; dc concentratie verdween even waardoor deze set met 15-8 naar de tegenpartij ging. De vierde set echter wist Bro leco met soepel spel te winnen en na een 3-12 voorsprong de wedstrijd af te sluiten met een 8-15 eindstand. Broleco-HSV Sport 1889 34 Bij de heren van Broleco is Eduard Oosterlee elders gaan spelen es zijn twee nieuwe spelers van buitenaf aan het team van trainer/speler Paul 'de Haan toegevoegd; te weten John Rol (afkomstig van Ge- mini Kangoeroes) en Roelof Schutrup (Olympia Soest). Ook de Vlaardingse heren zijn het seizoen goed en overtui gend begonnen. Vrijdagavond versloegen zij op eigen terrein het Hoornse HSV. In de eerste set leek het er aanvankelijk op dat Broleco zijn tegenstander van het veld zou vegen. Met een sterke aan val en een bijna niet te passe ren blok liep de ploeg uit naar een 11-3 voorsprong. Op dat moment kwam het team uit Hoorn goed terug, ditmaal was het de beurt voor HSV op te halen tot maar liefst 13-13. Niet zonder geluk blokte Bro leco daarop tweemaal achter een een aanval af, waarop de eerste set met 15-13 naar de Vlaardingers ging. Waarschijnlijk omdat HSV had gehoopt de eerste set toch nog te winnen was de terug slag in de tweede set voor Broleco voldoende basis om soepel naar een 15-7 overwin ning te lopen. In de derde set kwam de te genstander weer bij: tot 9-9 gingen de belde opponenten gelijk op. Het go^d functione rende blok aan Vlaardingse zijde zorgde er echter voor dat de wedstrijd in drie sets werd beslist (15-10). MVC-Leyton 3-1 In tegenstelling tot wat hij vorig seizoen had besloten, is Kees Vijfvinkel op dringend verzoek van het bestuur van de Maassluise Volleyhal Club trainer gebleven van de da mesformatie. In een vrij spannende „vier- setter" wisten de Maassluise dames, die sterk gewijzigd zijn ten aanzien van vorig sei zoen afgelopen zaterdag hun eerste zege binnen te halen te gen Leyton, dat gedegradeerd is uit de tweede divisie. In de eerste set kwam de ploeg van Kees Vijfvinkel met 3-10 achter te staan, maar kon met pijn en moeite een 15- 11 ovenvinning behalen. De tweede set werd een nog grotere achterstand opgelopen (8-14) maar in tegenstelling tot verleden seizoen bracht de inzet én de ervaring van het sterk vernieuwde team red ding en kon de tweede set met 16-14 bijgeschreven worden aan Maassluise zijde. Broleco blokte gen HSV met sut ces. De derde set was wat trainer Vijfvinkel zei een „uitruster- ije". Net als altijd draait het eerste damesteam met 7 speel sters wat tot gevolg heeft dat er door verlies van concentra tie en vermoeidheid bij som mige speelsters vaak eens een set verloren gaat. (8-15). Gok in de vierde set kwam MVC weer achter te staan. maar de 2-7 achterstand werd al spoedig opgehaald tot 7-7, waarna het snel bekeken was. Met een 15-10 setzege bracht MVC de wedstrijd op haar naam. .y*,. UVG in de aanval tegen HVK. Vlaardingen/Schiedam In de regio Den Haag wordt de handbal veldcompetitie niet serieus genomen. Op zich is dat nog niet zo'n ramjp, wat wel erg is is het feit dat de wedstrijden in de landelijke klas sen in Den Haag door maar één scheids rechter geleid worden. Ditmaal werden de dames van DWS (d) en de heven van Hol landiaan (h) daar de dupe van. Roda—Unias (d) 616. Een goed spelend Unitas heeft haar tweede overwinning binnen. Nu er een coach langs de kant siond ging het direct een stuk beter met het Maassluise team. Na een 2—9 rust stand behaalde Unitas een alles zeggende 16 zege. UnitasVDV/Quintus (h) 11—10. Unitas heeft veel moeite gehad om een sterk verdedigend Quintus te verslaan. Bij rust had Unitas een kleine 76 voorsprong opge bouwd. Ook de tweede helft ging gelijk op en vlak voor tijd behaalde Unitas de krappe 11— 10 winst. Hercules 2—DWS (d) 10—6. De scheidsrechter was duidelijk niet in het voordeel voor DWS deze wedstrijd. In een hard maar sportief duel trad de Haagse scheidsrechter partijdig op. Ook het onsym pathieke publiek haalde de jonge DWS-ploeg Uit haar spel. De rust kwam met 74. Boven dien had DWS de pech dat veel schoten op het houtwerk belandden. UVG—HVK (d) 7—2. De eerste helft van deze streekderby was van een matig gehalte. UVG dat een zwaar oefen programma afwerkt kon met veel moeite de ruststand op 2—1 bepalen. In de tweede helft ging UVG de break-out hanteren en dat werd HVK noodlottig- De conditie van HVK bleek toen onvoldoende om UVG van de overwinning af te kunnen houden. WIK—Saturnus <h) 16-15. WIK blijft het goed doen. Nu werd er van Saturnus gewonnen. In de eerste helft was Saturnus iets sterker en had bij rust een 67 voorsprong. Een boze coach Ramos nam zijn WIK-ploeg in de rust onder handen en dat resulteerde in een Vlaardingse demarrage- Het liep uit tot 1613, maar door twee fouten kon Saturnus dichterbij komen. Verder dan 16i5 kwam Saturnus niet. ADO-WIK <d) 6-6. Bij WIK debuteerde juniorkeepster Tilly Verschuren zeer sterk. Zij wist maar liefst vier strafworpen te keren. De teams deden niet voor elkaar onder wat in een 44 rust stand tot uitdrukking kwam. Ook ir. de twee de helft was er van geen krachtsverschil sprake zodat een gelijk spel het resultaat werd. Vires—Wilton (h) 18—14. In een voor het publiek aantrekkelijke wed strijd heeft Wilton het tegen koploper Vires niet kunnen redden. Reeds bij rust had Vires een kleine voorsprong vna 97. Een ople ving van Wilton deed de spanning terugke ren en Wilton nam zelfs 2 doelpunten voor sprong. Een inzinking in de laatste zeven mi nuten werd Wilton noodlottig, want Vires ging onverdroten door en behaalde een 18 14 winst. Meeuwen—Wilton (d) 7—7. Wilton was gedurende de eerste helft iets sterker dan Meeuwen en had bij rust een 5— 4 voorsprong. In een gelijk opgaande tweede helft bleef Wilton net iets voor. Tot 5 minu ten voor tijd had het Schiedamse team zelfs een 7—5 voorsprong genomen. Een break-out en een strafworp zorgde uiteindelijk voor een juiste verdeling: 77. Wings—Hollandiaan (h) 14—12. Deze wedstrijd om de eerste plaats werd ont sierd door het ontbreken van een goed scheidsrechterskoppel. Beide teams hadden na 4 wedstrijden de maximale score van 8 punten. Er was van weinig krachtsverschil sprake en de rust kwam dan ook met 88. Tot 12—12 was het nog steeds niet duidelijk wie deze strijd zou winnen. Op dat moment ging de scheidsrechter zich met het verloop van de wedstrijd bemoeien en dat kostte Hol landiaan de zege. Maar liefst 6 keer werd er een Hollandiaanspeler weggestuurd en van dit overtal profiteerde Wings goed en won met 14—12. Oase—Hollandiaan (d) 104. Een zwaar gehavend Hollandiaan heeft een nederlaag te slikken gekregen van een erg sterk spelend Oase. Maar liefst 3 speelsters van Hollandiaan wa ren afwezig en dit ontbreken buitte Oase goed uit. Na een 41 ruststand behaalde Oase een alleszeggende 10—4 overwinning. Na vijf wedstrijden gaat Oase alleen ami de leiding met tien punten. Lund - Hans Hoogendijk heeft op de open Zweedse judo-kampioenschappen een fraaie tweede plaats behaald. In zijn poule won hij de eer ste partij tegen de Zweed Wolfgang Biedron, tweede op de laatste Spartakiade, met een koka drie punten waarna hij de Noor Johan Lövhed met een yugo vijf punten versloeg. De Vlaar dinger zette de opgaande lijn voort en pakte de Brit Bu chanan met een waza-ari zeven punten in. Deze re sultaten in de poule leverden een finaleplaats op tegen de Zweed Alf Persson, die In het begin van de sensationele partij een schouderworp in zette, hetgeen hem waza-ari opleverde. Hans Hoogendijk heeft in de zeven minuten durende partij alles op alles gezet deze achterstand weg te wer ken. Met beentechnieken scoorde de Vlaardingse Ju doka drie yugo's en twee ko ka's, terwijl zijn tegenstan der slechts één koka aan de score toevoegde. Inactiviteit leverde de Zweed een waar schuwing op. Omdat bij judo geldt, dat een waza-ari vijf punten niet goedge maakt wordt door een aan tal yugo's ging de zege naar Alf Persson. De strijdlustig- ste van het tweetal, Hans Hoogendijk, kreeg wel een staande ovatie van het Zweedse publiek. In Lund kwam ook John van Eerden burg in actie. Deze Vlaar dingse judoka viel buiten de prijzen. Ook in Nederland werd er ge vochten om een aantal judo-ti- tels op de Zuid-Hollandse kampioenschappen voor da mes. In de klasse tot 56 kilo gram behaalde Liesbeth Beeks Mahorokan een eerste plaats, terwijl Chita Gross Sportschool Hoogendijk het zilver opeiste. Anja Langen- berg Sportschool Hoogendijk kwam in de klasse tot 61 kilogram tot een derde plaats. De judoka's van sportschool Lagerwaard presteerden tij dens de Zuid-Hollandse kamp ioenschappen redelijk. Hans Adriaanse won in de klasse tot 86 kilogram. In de klasse tot 95 kilogram wist Sir-., u Lobs bij de judoka's tot de groene band een een tweede plaats te berei ken. Aad Ignatius bereikte een derde plaats in de klasse tot 86 kilogram. Gerard Harg bereik te een eerste plaats in de klas se tot de blauwe band. Door deze prestatie mag hij op 20 én 21 oktober meedoen aan de Nederlandse kampioenschap pen. Bij de dames was het Jac kie Sigmond die in de klasse tot 66 kilogram een derde^ plaats bereikte. Door de2e prestatie is 2ij eerste reserve bij de Nederlandse kampioen schappen. Schiedam- De microkorfbal- competitie gaat deze week al van' start. Voor ODI staat er morgenavond in de derde klasse van de afdeling Rotter dam reeds de wedstrijd tegen Actief 4 op het programma in de Margriethal aanvang 21,00 uur Dit snelle begin valt ODI rauw op de maag, aange zien de voorbereidingen daar niet op waren afgestemd. Met vrees voor onnodige blessures en puntenverlies ziet ODI de eerste wedstrijd tegemoet. Hoek van Holland - Hoek van Holland heeft zaterdag na een zwak begin, waarin tegenstan der Bizon de leiding nam, een duidelijke 4-1 overwinning be haald. Nog voor de rust maak te Leo Mulhuyzen gelijk, na dat Hans Jonas op de lat had geschoten. Na de rust over klaste Hoek van Holland het elftal van Bizon. Wil Meier was slechts ten koste van een strafschop af te stoppen. Hans Jonas scoorde hieruit 2-1Leo Mulhuyzen en Wil Meier zorg den voor de 4-1 eindstand. Maassluis - Maar liefst driemaal in een tijdbestek van vier dagen moesten de basketballers van The Green Eagles een wed strijd afwerken. De eerste competitiewedstrijd tegen het Utrechtse Taveno werd winnend afgesloten met een stand van 56-74. In het begin van de wed strijd zag het er aller* minst naar uit dat de Maassluizers de overwin ning mee naar huis zou den nemen. Veel balverlies en een ner veus spelend team zorgde ervoor dat Taveno kon uit lopen naar een voorsprong van tien punten. Na de her vatting had The Green Eag les slechts twee minuten no dig om de achterstand om te zetten in een voorsprong. De inbreng van Henk van der Vaart zorgde ervoor dat de wedstrijd alsnog werd af gesloten met een royale voorsprong: 56-74. De tweede wedstrijd tegen het sterke Argus werd eveneens gewonnen. In de beginfase overrompelde Ar gus wel de thuisploeg, maar The Green Eagles trok het initiatief naar zich toe en dankzij het goede spel van alweer Henk van der Vaart werd Argus achterhaald. Eindstand: 81-73. Zondag ochtend, nauwelijks twaalf uur later, moest de beker wedstrijd afgewerkt worden tegen Exus uit Amsterdam. Deze gerenommeerde te genstander maakte het de Maassluisers erg lastig. Soe pel scorend liep de Maaslui- se ploeg van coach Jaap Boon uit naar een zege van 107-99. Vlaardingen - Fortuna-atleet Arie van Embden presteerde het om tijdens de marathon van Heusden zijn persoon lijk record te verbeteren. Van Embden legde de basis voor zijn prestatie in de be ginfase van de wedstrijd. Bij de 30 kilometer lag hij royaal voor op zijn schema, en bij de finish stopte de tijdswaarneming bij 2 uur 59 minuten en 01 seconden. Een verbetering van zijn oude record met maar liefst 13 mi nuten. Door deze tijd heeft Arie van Embden de limiet voor deelname aan de mara thon van Enschede gehaald. Tijdens de jaarlijkse Bouvigne- loop qver de tien Engelse Mij len (1609 meter) in Breda, be reikte Vlaardinger Marius de Snayer in een veld met de top van Nederland een fraaie tien de plaats in een tijd van 51 mi nuten en 35 seconden. De veteranen namen deel aan een prestatieloop over 10 kilo meter. Wijnand van Riemeyer kwam met 42 minuten en 30 seconden dicht in de buurt van de veertig minuten grens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4