SCHIEDAMSCHE COURANT i Het is een tranendal Ik „neem., de proef Overblijf-experiment verloopt succesvol Noodschool Lijsterlaan in slechte toestand W ij kvereniging waarschuwt tegen falend woningbeleid Brand Sieoiaas leétsstraat dirccle aanleiding: Bewoners Groenoord ontevreden over kabel televisie Jo Schriel over bij AVR: problemen Weer 25 mille nodig Slachtoffer nog in coma Radio -cassette recorder uit auto ontvreemd mm 1M 'Donderdag 4 oktober 1979 onafhankelijk dagblad -104de jaargang no, 26462 —6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon admimstrat ie 268091 redactie 262566 - klnehiendtonsl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het experiment met de georganiseerde over blijf gelegenheid voor kleu ter» en lagere schoolleerlin- gen verloopt boven de ver wachtingen. Dit «egt de hoofdonderwijzer van de ge meentelijke school Het Win das, de heer J. Steiger in een eerste reactie. Het experiment is bij de aan vang van dit schoolseizoen be gonnen op deze school in de wijk Kethei. Het gaat hier om de opvang van kinderen die in de middagpauze moeilijk naar huis kunnen. De gemeente heeft het project voorlopig al leen nog toegewezen aan Het Windas, waar sinds enige tijd de voormalige Burgemeester Verveenschool en de kleuter school Het Keteltje in één complex zijn ondergebracht. Als de ervaringen met deze ..collectieve leerlingen-lunch" blijvend positief zijn, zal hier mee ook op andere scholen worden gestart. Voor het ex periment is driejaar uitgetrok ken, maar zowel bij Het Win das als bij de gemeente wordt er vanuit gegaan dat het blij vend is. Ook op de afdeling onderwijs van de gemeente worden de eerste resultaten met voorzich tig enthousiasme begroet. Di verse basis- en kleuterscholen zouden al een verzoek hebben ingediend bij de gemeente om eveneens voor een dergelijk project in aanmerking te ko men. Het nieuwe aan deze vorm van overblijven is dat de kin deren tijdens de middagpauze niet meer door het onderwij zend personeel zélf. maar door van gemeentewege aangetrok ken leidsters worden opgevan gen. Dit om te vermijden dat het onderwijzend personeel, dal zelf ook in de middagpauze eten moet, overbelast zou ra ken. De ouders leveren wei een ei gen bijdrage in de kosten, maar voor een kind dat gere geld komt bedraagd dat slechts vijf gulden per week. Daar voor krijgen de kinderen fruit en melk, brood moet van huis worden meegenomen. Ook de kosten voor de leidsters wor den voor een deel uil de bij drage van de ouders gefinan cierd. Dc* gemeente heeft on langs een krediet beschikbaar gesteld voor de inrichting van- de overblijfruimte, en de aan schaf van bestek en speelmate rialen. Volgens hoofdonderwijzer Steiger valt de deelname van leerlingen uit do wijk Groe- noord nog wat tegen. Er kun nen nog zo'n twintig leerlin gen méér overblijven. Bewe ringen als zou met name bij de kleuters de kina-ouder relatie door het overblijven negatief worden beïnvloed, '••looft de heer Steiger niet zo *-rg. „Ook bij kinderen die gewoon naar huis gaan kan het voorkomen dat ze veronachtzaamd wor den." Vreemdelingendienst gaat controle verscherpen VlaardingenNaar aanleiding van de brand aan de Nicolaas Beetsstraat in Vlaardingen heeft de vreemdelingendienst van de politie opdracht gekre gen de concentraties van buitenlanders in wonin gen nog eens extra te onderzoeken. Het college van Ben W heeft dit tijdens zijn wekelijkse vergade ring besloten. Het is de bedoeling dat de ge gevens van dit onderzoek nauwkeurig in kaart worden gebracht en eventueel zullen gaan leiden tot nadere maatre gelen. Daarnaast zal de op stapel staande woonruimteverorde- ning, waarin zeer stringente omschrijvingen staan ten aan zien van het aantal kamers en het aantal bewoners daarvan, ruimere mogelijkheden moe- Schiedam De bewoners van de Schlcdamse wijk Groenoord, zijn niet hele maal tevreden met de cen trale antenne Inrichting (OA.L), waarop hun wijk ou al ruim een jaar is aange sloten. Dit blijkt uit een en quête, die enige weken gele den is gehouden. De resulta ten zijn gestuurd aan het Ge meentelijk Technisch Be drijf (GTB). De aansluiting is door de meeste bewoners als een ver plichting ervaren, aangezien door het weghalen van het oude systeem er geen enkel re delijk alternatief overbleef. Gezien het aantal klachten dat de huurdersbelangenvereni- ging „Gemeenteflats Groe noord" bereikte, werd besloten bij alle leden te gaan informe ren hoe hun bevinding waren. De uilslag hiervan was vol gens de vereniging nogal ver rassend: ruim 35% van de le den leverde het vragenformu lier weer in. Wat betreft de radio was 32^% tevreden over de ontvangst, 42,2% zei een matige ontvangst hebben en 17,2% klasgm? over een slechte ontvangst; 45% zei last van ruis te hebben en 56% last van vervorming; 41% heeft geen last van ruis en vervorming. De overige leden hadden hier geen mening over. De televisie bracht het volgens de huurdersvereninging iets beter vanaf: 36% heeft een ;oede ontvangst: 47% een ma- ige en 17% meldde een slechte ontvangst. Echter 76,6% had wel eens last van storing en 23,4% meldde geen last van storing te hebben; 43,7% meld de storingen op Duitsland 3 en óp Duitsland 2; 31,2% op Duits land 1; 29,6% op België Frans en 28,1% op België 1 en 2. Ook óp de Nederlandse zenders kwam veel storing voor, na melijk 20,3% op Nederland 1 en 10,9% op Nederland 2. De ^abonnementskosten werden - hij 84% van de inzenders als lijnde te hoog ervaren. Veer tien procent vond de kosten redelijk terwijl 2% hierover leen mening had. Gezien de uitslag van de enqu ête heeft het bestuur van de huurdersvereniging vorige maand de G.T.B. benaderd om te komen tot een betere ont vangst en betere service verle ning, waarbij geen voorrijd- kosten meer- in het vooruit zicht worden gesteld. De G.T.B. zal op korte termijn ttet de huurdersverenigïng fond de tafel gaan zitten om °ver de problemen te praten. ten gaan bieden voor een ge richte controle. De Stichting Hulp aan Buiten landse Werknemers uit Rot terdam, heeft bij monde van een van haar medewerkers, de heer Muz Ugur, laten weten op zeer korte termijn met de gemeente Vlaardingen te wil len praten over deze en andere huisvestingsproblemen. Muz Ugur benadrukte overigens de goede samenwerking die de Stichting over het algemeen heeft met de gemeente Vlaar dingen en de vrijwilligersorga nisaties die zich bezighouden met de buitenlandse werkne mers. Een aantal achtergronden van het drama aan de Vlaardingse Nicolaas Beetsstraat en van-de huisvestingsproblemen voor buitenlanders in Vlaardingen over het algemeen, is te vin den op pagina drie van deze krant. Jan van der Voorden sprak tijdens het spreekhaffuur zijn ernstige ongerustheid uit over de inspraakmethode die in de ge meente Vlaardingen gehanteerd wordt en straks na het aannemen van de nieuwe verordening gehanteerd gaat worden. Zijn mening over deze verordening onderstreepte hij symbolisch door „zoethouders" (zoethout) uit te delen aan een aantal raadsleden. Wethouder Wijnstok werd blij verrast met een zuurstok. Deze „voedselvoorziening" werd door de burge meester, weliswaar met tegenzin, ongemoeid gelaten. De VOP-oliebol van de maand was voor Bas Goudriaan. Uit het juryrapport: „hij krijgt zijn oliebol voor zijn gehele oeuvre; een totaal falend beleid." De uitreiking vond plaats vdór de raadsvergadering in de hal van het stadhuis. De burgemees ter wilde het zo! Vlaardingen In een met algemene stemmen aangeno men motie heeft de Vlaardingse gemeenteraad een drin gend beroep gedaan op de zogenaamde buitenregio's, de gemeenten die van buiten de regio Rijnmond huisvuil naar de AVR aanvoeren, om in te stemmen met een zo danige tussentijdse aanpassing van het contracttarief voor de huisvuilverbranding bij de AVR dat dit in over eenstemming komt met de werkelijke kosten. Daarmee heeft de gemeente raad het beleid van het colle ge, dat ook voorstander is van het met dat doel openbreken van de contracten met deze buitenreio's» extra body gege ven. De buitenregio's kunnen op dit moment hun huisvuil verbranden bij de AVR voor prijzen die feitelijk veel te laag zijn, maar in het verleden con tractueel zijn vastgelegd. De raad vindt het niet te „verko pen" aan de Vlaardingse be volking dat zij moet meebeta len aan de verbranding van bet huisvuil van deze gemeen ten. In een tweede motie, die ook met algemene stemmen werd aangenomen, sprak de raad als haar mening uit dat er met kracht bij de Rijksoverheid op moet worden aangedrongen dat deze de exploitatieverlie zen van de chemische afdeling van AVR voor haar rekening neemt. Beide moties werden door wethouder IJsbrand van der Velden met grote nadruk aanbevolen. De verhoging van de buisvuil- tarieven met 45 procent, een gevolg van de grote exploita tieverliezen bij de AVR, vorm de natuurlijk de hoofdmoot van de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering. Bijna alle fracties waren zeer pessimistisch over de toekomst van het vuilverwerkings be drijf. Jo Schriel, fractie voorzit ter van het CDA sprak zelfs van een „tranendal, waar we voorlopig nog niet uit zijn", doelend op de verliezen die ondanks de enorme tariefsver hoging, straks op de een of an dere manier nog aangezuiverd moeten worden. De raad ging in meerderheid akkoord met de door het colle ge voorgestelde tariefsverho ging. Een amendement van D'66 om de tariefsverhoging over vijf jaar uit te smeren, kreeg alleen de steun van de twee leden van deze partij. Morgen vergadert de raad weer. Dan zal de hele vergade ring besteed worden aan de Algemene Inspraak Verorde ning. Vlaardingen De Vereni ging Wijkbelangen Vette- noordsepoldcr heeft het col lege van B en W cn met name verantwoordelijk wet houder Jelle Wijnstok ern stig gewaarschuwd tegen het volgens de vereniging falend beleid met betrek king tot de huisvesting en woningtoewijzing. In een brief aan het college en de gemeenteraad wordt het ge meentebestuur verweten dat de Vettenoordsepolder ver paupert omdat er geen be leid is en dc toewijzing van woningen daardoor „vol strekt willekeurig en on doorzichtig" zou plaatsvin den. In de brief waarin deze harde opmerkingen worden gemaakt stelt de wijk vereniging ook dal ze op geen enkele wijze iets te maken heeft met kraakacties, zoals die recentelijk in de VOP plaatsvonden. Voor die kraa kacties hebben B en W en wethouder Wijnslok de wijk- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in corabinaüa met het Rotterdams Nieuwsblad. Maassluis De technische staat van de noodschool aan de Lijsterlaan in Maasssluis, het voormalige zalencentrum, is dermate slecht dat er op zeer korte termijn voor een kwart ton aan verspijkerd moet wor den, om te voorkomen dat het gebouw in elkaar zakt. Sommige binten zijn gro tendeels weggerot, terwijl cr ook tal van andere ge breken zijn te constateren. Een en ander is gebleken tijdens een periodieke con trole, die onlangs door des kundigen werd uitgevoerd. De noodschool. een houten gebouw met zes lokalen, biedt onder meer onderdak aan enkele klassen van het regionale vormingscentrum De Maaskant. Al enkele ja ren geleden werd het nood gebouw afgekeurd, maar voor De Maaskant was nog geen alternatieve huisves ting. Wethouder Izaak van der Knaap: „We zijn van de re sultaten van die periodieke Het noodgebouw aan de Lijsterlaan. controle eerlijk gezegd nogal geschrokken: we hadden niet verwacht dat de toestand zo slecht zou zijn. We moeten het leven van dat noodge bouw noodgedwongen nog een klein jaartje rekken, maar dat betekent wel dat er nog 's 25.000 gulden in geïn- vesteèrd moet worden." De wethouder vc-rtelde verder, dat De Maaskant hard werkt aan haar plannen, om in Maassluis een nieuw gebouw neer te zetten. „We verwach- ten dat we de vergunning voor die nieuwbouw over niet al te lange tijd kunnen verlenen. Als dat lukt gaat dat noodgebouw binnen de kortste tijd tegen de vlakte." aldus Van der Knaap. Vlaardingen In tegenstel ling tot eerdere berichten in deze krant, heeft de brand in de Nicolaas Beetsstraat geen vierde slachtoffer opgele verd. Burgemeester W. A- Kieboom van Vlaardingen deed ons deze, naar later bleek verkeerde mededeling. „Ik ben op mijn beurt door de politie verkeerd inge licht". olgens hem zou de 27-jarige mevrouw, J. Z. Kirkar in de loop van dinsdagmiddag ziin overleden. Zij ligt echter nog steeds in een coma in het Dijk- zigtziekenhuis. De 41-jarige S. Kirkar, die in het Zuiderzie kenhuis iigt, is nu buiten le vensgevaar. De dertienjarige dochter, J. K. Kirkar ligt nog in het Holy-ziekenhuis. De 23- jarige J. A. Kirkar is gisteren uit het ziekenhuis ontslagen.. vereniging min of meer ver antwoordelijk gesteld, zo valt uit brieven aan de wij vereni ging op le maken. De VOP-bestuurders zoggen in hun brief, dat zij na de beken de grootscheepse kraakactie in de herfst van 1977 nooit meer iets met een dergelijke actie te maken hebben gehad. „Er zijn vooral over de kraakacties van dit jaar door ons juist vele klachten geuit." zo laat men weten. De wijkvereniging dringt er bij het gemeentebestuur op aan dat er een heter, afgerond huisvestingsbeleid moet wor den gevoerd, waarin vooral de verantwoordelijkheden van de gemeente worden vastgelegd. Langdurige leegstand dient absoluut te worden tegenge gaan: „Woningen worden ver nield en omwonenden onder vinden overlast en voelen zich in toenemende mate regel recht bedreigd door dc» risico's, die ontstaan." In de brief wordt verder aangedrongen op een gesprek, dal dient plaats te vinden tussen de verantwoor delijke wethouders Wijnstok en Goudriaan, het woningbe drijf, het bureau huisvesting en de wijkvereniging. Schiedam In de nacht van 2 op 3 oktober is uit de auto van de 37-jarige J.G.V. een Phillips radio-cassetterecorder ter waarde van 9Q0,- gestolen. De auto, waarvan het rechter portier werd vernield, stond geparkeerd aan de 's Graven- landseweg. ïi km

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1