SPORT De Zwerver houdt TSB in bedwang Matige derby onbeslist DSS krijgt onnodig pak slaag DHS onder de indruk vanUnitas Excelsior M en Lyra kunnen niet scoren Zwaluwen tevreden met gelijkspel Pech achtervolgt HBS§ Eerste winst „PP" Johnnie Westerdijk helpt HVO Satelliet wint weer Naaldwijk scoort twee keer John van Diggele scherprechteroverVJaardingers Moeizaam... Hoekse Boys vijfmaal Vlaardingen stelt teleur Klaverjassen in de herfst Maasdijk overwint Wim van Buuren: „Geen winnaar gezien" MAK B.V. MAANDAG 8 OKTOBER 1979 SC/vu/WW 4 Vlaardingen In de wedstrijd TSBDe Zwerver was de stand op de ranglijst het uit gangspunt Immers, het verschil tussen de beide kampioenspretendenten bedroeg maar twee pun ten. TSB was nog onge slagen terwijl de Zwer ver al twee wedstrijden had gelijk gespeeld. De Vlaardingers hadden al de tegenstanders met ruime cijfers (totaal 19 treffers) naar huis ge stuurd, terwijl de gasten nog maar zes goals op hun naam hebben staan. Schiedam - Pech blijft HBSS achtervolgen. Bij het grote aantal blessures kon na het duel tegen en in Maasdijk weer een naam toegevoegd worden: Ton van Leye. Hij werd jn de twintigste minuut met een gebroken knieschijf en afgeknapte aanhechtingen van het veld gedragen. De wedstrijd moest hierdoor twin tig minuten gestaakt worden en na de hervatting was HBSS zichzelf niet meer. Het zag dan ook een 0-1 voorsprong omge zet worden in een 3-1 neder laag. De Schiedammers begon nen voortvarend. Henny Pier reen was het die zijn club aan een voorsprong hielp. Na het incident rond Ton van Leye was HBSS aardig de kluts kwijt ,wat ertoe leidde dat Maasdijk driemaal doeltref fend kon profiteren. Schiedam - De eerste overwin ning voor de PPSC is eindelijk een feit. Het bezoekende DOTO moest er met 2-1 aan geloven in een wedstrijd waar in PPSC gedurende de gehele wedstrijd de betere ploeg was. Voor de rust werd dan ook al afstand genomen van de be zoekers. Lodewijk Westerveld was het die het eerste doelpunt op zijn naam bracht Eon Car- li, gevaarlijk als altijd, scoorde de tweede treffer 2-0. Na de hervatting kwam DOTO sterk opzetten. Het scoorde zelfs 2-1, Hierna is PPSC niet meer in moeilijkheden geweest. Het controleerde de wedstrijd vol komen en kon zich zelfs de weelde veroorloven om een strafschop te missen. Koen Winkelman was de speler die de bal niet de juiste richting kon geven, maar de vreugde om de eerste winst was er toch niet minder om. Vlaardingen - In de thuiswed strijd tegen DSVP behaalde HVO een knappe 3-1 overwin ning. Het kwaliteitsverschil tussen de elftallen in de eerste helft was niet groot, maar voor de rust kwamen de Vlaardin gers evenwel met 0-1 achter te staan. Na de rust een herboren HVO. Het liet er in die fase van de wedstrijd geen gras over groeien wie de meeste aanspraak op de overwinning mocht maken. Het was Joh nnie Westerdijk die zijn ploeg over de drempel hielp via twee mooie doelpunten. De be tere conditie van de Vlaardin gers gaf uiteindelijk de door slag. Ed Seymour was het die de eindstand op 3-1 bepaalde. Vlaardingen - Het blijft goed gaan met Satelliet. Tegen VVOR werd een verdiende 3- 1 overwinning behaald. De uitslag had vele malen hoger kunnen uitvallen als de Vlaar- dingse spitsen, in ideale posi tie, de bal de juiste richting hadden gegeven. Nu bleef het bij drie doelpunten maar dat hadden er- veel meer moeten zijn. Voor de rust kwam Satel liet wel op achterstand, maar toen Henny Boerdam er een maal 1-1 van gemaakt had kregen de Vlaardingers vleu gels. Alles lukte. Harry Hartog was het dan ook die zijn ploeg aan een verdiende voorsprong hielp. Barend Buitenhek zorg de tenslotte voor de 3^1 eind- score 1. De verwachting was dat TSB ook nu weer zou toeslaan. Het werd echter een doelpunt loos gelijkspel, waar de plueg van de Zwerver wel het duide lijkst debet aan was. Met een goed georganiseerde verdedi ging onder aanvoering van laatste man Peter van de Spoel hielden ze de aanval van TSB onder controle en daarbij werd op het midden veld ook al weinig kans gege ven om de bal snel te spelen en met name topscorer Wim Stoevelaar stond daardoor erg geïsoleerd. Beide ploegen begonnen erg afwachtend, maar de enkele kansen die er kwamen waren Een spelmoment uit de wedstrijd MVV'27~Naaldwijk. wel voor TSB. Al in de eerste minuten moest doelman Hugo Goudswaard een uitbraak van Wim Stoevelaar onderschep pen en even later rechtsachter Rob de Jonge van het scoren weerhouden. De z„erVer pro beerde via opkomende mid denvelders nog wel iets aan vallend te ondernemen, maar de verdediging van TSB kon het gevaar meestal moeiteloos klaren. Na een half uur spelen kwam eigenlijk de heste kans van de wedstrijd toen Wim Stoevelaar Hans Keesmaat goed passeerde en Leen Boon aanspeelde die op zijn beurt Hans van Bommel tn staat stelde om van een paar meter afstand te scoren. De rechter- vleugelspits faalde echter. Kort daarna kwam TSB even in moeilijkheden, toen de ma tig spelende Ton Roovers een bal inleverde aan de aktieve Aad van de Leer, die zijn schot van twintig meter ne' over de lat getikt zag worden door doelman Jaap van Brandtwijk. De tweedc heUl werd ook weer getypeerd door een moeilijk aanvallend TSB en een stug verdedigend De 2werver. Voor de enige op winding zorgde Hans van Campen, die met een vrije schop net buiten het straf-* schopgebied bijna Zwerven keeper Goudswaard verraste maar de doelman redde uitste kend door de bal in een twee de reactie uit de benedenhoek te pakken. De Zwerver trainer Viergever gaf na afloop ruiterlijk toe dat zijn ploeg voor een punt was gekomen. Hij: „In dit duel ver diende geen ploeg te winnen, we zijn blij met één punt tegen een ploeg die normaal zoveel scoort". Zijn collega Hoogen boom van TSB verklaarde: ..Ondanks de goede voorberei ding hebben we toch een punt verloren. De Zwerver heeft tactisch goed gespeeld. De vlotte combinaties en snelheid werd helemaal uit ons spel ge haald en dat is ons sterkste punt. Ondanks de grote belan gen was het een zeer spoitiexe wedstrijd en behoefde scheids rechter Keizer weinig corrige rend op te treden". MaasUnd Geen moment hebben MW'27 en Naaldwijk bewezen dat de lage klasseringen op de ranglijst onterecht waren. In een uiterst matig gespeelde wedstrijd werd het uiteindelijk 11, waarmee zowel MVV als Naaldwijk tevre den waren. Dat puntje verdienden MVV en Naaldwijk over igens meer door een geweldige inzet dan door hun presta ties op voetbalgebied. Als thuisclub opende MVV'27 .met slechts twee spitsen. Hét grote manko van de Maasland- se ploeg is daarmee meteen blootgelegd. Trainer Cor van Rooy: „Het voorhoedepro bleem is erg groot Ik heb te weinig spitsen en zeker geen specifieke rechtsbuiten". Cees van Beuren en Arie van AaLt moesten nu steun ontvangen van de opkomende midden velders Piet van Dijk en Joop van Berkel. Van Rooy: „Om dat er voor nauwelijks mensen aanspeelbaar zijn, komen de ballen weer even hard terug en komt het middenveld extra onder druk te staan". Naaldwijk-trainer Leen Paau- we zei MVV niet ie kennen, maar had toch ook geen goed voetbal verwacht „Je weet dat je in derby's als deze geen ge- legex\fcS$ krijgt tewijl wij het toc$s juisl van ecfrt voetballen ntioeten hebben" iPaauwe was overigens ook ontevreden over de inzet van 2ijn ploeg gedu rende de eerste helft. ,,Het was zeker voor de rust te tam. In de tweede helft speel den we sterker, echter toch ook zonder uitgespeelde kan sen". Dat kompliment gold de Maaslandse defensie, met Grit- ter. Van der Lely, Wim van Aalst en Jaap van Trigt een solide lijn, waarachter doel man Verboon weinig te doen kreeg. Onder leiding van Peter Hof land bezorgden ook Jan Vink, Ron Dijkshoorn en Ben Wever doelman Daaf Lievaart geen werk van betekenis. Daarvoor was de Maaslandse aanval in derdaad te steriel. Daarom was het onverwacht dat MVV zes minuten voor rust toch de leiding nam. Na een knappe aktie van Cees van Buuren schoot Piet van Dijk tegen de kruising. De bal bleef in het doelgebied hangen en stuiterde via de knie van Peter Hofland zomaar in eigen doel: 10. Die goal typeert ook hoe moeilijk MVV scoort, want het was pas de vierde treffer in zes wedstrijden. En dan nog niet eens een eigen treffer. In de tweede helft oefende Naaldwijk meer pressie uit, maar het duurde nog lang eer de dikverdiende gelijkmaker viel. Het was ook eigenlijk het enige hoogtepunt van de wed strijd, want de goal van Aad Otto, in de 30e minuut na aan geven van Peter van der Sman, mocht er wezen: 1—1. Daar bleef het bij, al besloot Naaldwijk het teleurstellende duel toch nog nadeliger dan MVV. Scheidsrechter Hoense- laar bestrafte Jaap van Staal duinen met een officiële waar schuwing wat al te zwaar. De waarschuwing voor Hofland jegens een grove tackle op Van Buuren was terecht. Waarbij diezelfde Van Buuren bofte dat zijn openlijk natrap pen op Vink vlak voor Hoen- selaar luchtigjes werd wegge wuifd. Rotterdam DSS-doelman Leo Verduin moest lang in de historie teruggaan. „Met vier goals verschil verliezen van Phoenix, want zo heten ze nog voor mij, dat is in al die keren dat we ze ontmoet hebben nog niet eerder voor gekomen", sprak de bonkige Vlaardinger, die tegen het zaterdagteam van Xerxes vijfmaal een trieste gang naar het net moest maken. „Onnodig", zei ook de teleur gestelde trainer Gerard Flaes. „Met een 1-0 achter stand. geven we zomaar een strafschop cadeau. Daarna, en dat gebeurt bijna nooit bij ons, raken we ons koppie kwijt". DSS kreeg in Rotterdam na de rust voetballes, maar de eerste helft tekende bet schrille con trast. De Vlaardingers, die weer compleet met de op een schorsing wachtende Bas Post en Mar Verburgh in het veld traden, hielden de technisch sterke thuisploeg goed in be dwang. In een toch vrij lauwe ontmoeting, raakte Jonn van Diggel e en later Ab van Mari on wel de lat boven de vuisten van Leo Verduin, die verder nauwelijks in actie behoefde te komen. Omdat het Mar Verburgh, Sjaak Tuwanakotta en Boude- wijn Groen aan. durf ontbrak, de twee goede kansen die DSS voor de hervatting kreeg, daadwerkelijk te verzilveren, steven de'het regelrecht op een 0-0 uitslag aan. Twee minuten waren er nog te gaan, voordat de- uitstekend leidende scheidsrechter Storm, de ploe gen voor de thee mee naar de kleedkamer zou nemen. Op door Emile Schelvis dat moment bleek de invidué- le klasse van Xerxes-spelers Cees de Leeuw en John van Diggele teveel voor de Vlaar- dingse defensie. De Leeuw zet te gaaf voor en knoerhard ver dween de bal van het voor hoofd van John van Diggele In de kruising: 1-0. „In de pauze, heb ik erop ge hamerd, dat ze niet zenuwach tig moesten worden. De kans op de gelijkmaker zou gewoon komen", zei Gerard Flaes, DSS, gesterkt door de toch al optimale moraal, begon stor machtig. Kansjes, meer was het toch niet, kwamen er voor Sjaak Tuwanakotta en Mar Verburgh, maar bij de eerste de beste uitval was het aan de andere kant prijs. Xerxes-mid- denvelder Jan Nelisse ging het strafschopgebied binnen, waar Sjaak van Heiten zo dom was hem even aan te tikken. „Ik wilde mijn been al terugtrek ken, maar de noppen van mijn schoen bleven net aan zijn schoen hangen", reageerde Sjaak van Heïten teleurgesteld na afloop. De bal ging evenwel op de stip en keihard a la Jo- han Neeskens knalde John van Diggele raak: 2-0. DSS was aangeslagen en gaf daarvan wei heel duidelijk acte, toen bij een hoekschop Leo Verduin tot tweemaal toe misgrabbelde en Cees de Leeuw van afstand over de ge hele verdediging heen moch ten lobben: 3-0. Even hervond de Vlaardingse ploeg zich en Boudewijn Groen, die de bal weliswaar met de elleboog meenam, scoorde beheerst 3-1- DSS had zelfs nog terug in de wedstrijd kunnen komen, als invaller Paul Gast een minuut later niet vrij voor ex-Zwalu- wen-goalie Aad Boers de bal van zijn voeten had laten springen. Geen 3-2 dus, maar wel een vrijuit spelend Xer xes, dat middels John van Dig gele (totaal goed voor vier .goals) de score nog opvoerde naar 5-1. Hoek van Holland - Het zater dagteam van Hoek van Hol land heeft een moeizame 3-2 zege behaald op Escher Boys. De doelpunten kwamen op naam van Werner Kramer, Aad Ou wend ijk en Frans van ■der Marei. Hoek van Holland - Ondanks een slechte wedstrijd won Hoekse Boys met 5-0 van SVGEB. De uitslag was geïien het spelbeeld geflatteerd. De spitsen van Hoekse Boys had den het geluk dat ze de ge creëerde kansen rjoed wisten te benutten. Het eerste doel punt werd pas gescoord diep in de tweede helft. Het kwam op naam van Tom van der Pijl en toen was het Haagse verzet gelijk gebroken. Simpel liet Hoekse Boys verder uit door doelpunten van Ed van Dijk en Ron Seliers (driemaal). Vlaardingen - Een fikse tegen valler was het voor Vlaardin gen dat het tegen het povere Schoonhoven niet verder kwam dan een kleurloze 1-1 score. Vlaardingen had het evenwel aan zichzelf te dan ken dat het niet verder kwam. Na een 0-1 achterstand, opge lopen in de eerste minuut van de wedstrijd, waren het de Vlaardingers die het initiatief hadden. Hans van Eeden was het die vlak voor rust als enige de bal de juiste richting kon geven met een afstandschot: I- 1. Daarvoor hadden Kees Wes terhout, Cees Bouman en al weer Hans van Eeden pech dat de paal en lat danig in de weg stonden. Gorkum - DHS-trainer Jan Kooiman was duidelijk on tevreden over het bereikte resultaat van de Schiedamse eerste klasser in de wed strijd tegen Unitas. De 2-0 nederlaag was onverdiend. Hij: „We speelden voor 2500 toeschouwers, een geweldige ambiance. Misschien dat de jongens vooraf ontzag had den voor de tegenstander. Dat bleek helemaal niet no dig omdat wij toch het beste van het spel hadden." Pas in de tweede helft konden de Gorkummers afstand nemen van de Schiedammers. Na een kwartier scoorde Unitas uit een scrimmage nadat Rob Hoppe, de doelman van DHS, onder de bal was door gelopen: 1-0. „Dat was net op het moment dat wij Unitas onder druk hadden. Ze raakten achterin herhaaldelijk in paniek. Toen hadden wij de wedstrijd moe ten beslissen," volgens Jan Kooiman. Kansen kregen de Schiedammers wei. Rinse van der Spoel en Frans Schaap waren enkele malen dicht bij de openingstrefer maar pech stond een doelpunt in de weg. De misplaatste angst voor Uni tas zou de ploeg van Jan Kooi man tenslotte opbreken. In de 70ste-minuut kreeg de thuis ploeg een strafschop toebe deeld. Jan Kooiman: „Een dui delijk uitgelokte pingel. Die iongen ging keurig neer, maar het was absoluut geen straf schop. De scheidsrechter liep er met open ogen In". Unitas benutte de strafschop in ieder geval feilloos: 2-G. Schiedam In het dienstencentrum Vier Molens wordt dinsdag 9 oktober een herfstklaveijasconcours gehouden. De wedstrijd wordt georganiseerd door de stichting Raad voor het Bejaarden- werk. Kaarten voor het concours, dat om één uur in de middag begint, zijn te verkrijgen bij de heren J. Suisse en R. den Hou- ting. Maasdijk Na zes minuten keek Maasdijk ai tegen een 0- 1 achterstand aan. Een hoek schop van Wim van Est werd door Henny Piron met het hoofd doeltreffend afgerond, maar Maasdijk won toch met 3-10. Nol Olsthoom: „De op dracht was dat wij het spel moesten maken. Wij hadden al twee invallers en dan nog de pech kort na het begin op achterstand te worden gezet Desondanks is het ons uitste kend gelukt". Met Dick Lievaart voor Jan Hordijk en Geert van Beek voor de geblesseerde Aad de Zeeuw zocht Maasdijk de aan val op. In de 25e minuut passte Rien Rammers op Peet Solle- veld en zijn schot bracht de stand weer op gelijke hoogte. Kort hierna was HBSS-speler Ton van de Leye zo ongeluk kig bij een botsing zijn been te breken, waardoor de wedstrijd 20 minuten onderbroken moest worden. Kort na rust werd Aart van Dijk in het strafschopgebied onderuit gehaald. De uitste kend leidende scheidsrechter Biddinga legde de bal op de stip en Bram van de Hout maakte geen fout. Maasdijk bleef de betere ploeg maar pas kort voor het einde besliste Peet Solleveld de strijd defini tief door na een knappe solo voor 3-1 te zorgen, Maassluis - Het enige wat ontbrak bij Excelsior M-Lyra waren de doelpunten. An ders dan de kleurloze 0-0 doet vermoeden kreeg het massaal opgekomen publiek (een kleine duizend toe schouwers) een wedstrijd voorgeschoteld die vooral voor rust het aankijken alles zins waard was. Technische hoogstandjes waren er niet te bewonderen, maar de inzet waarmee werd gestreden was prijzenswaardig. Daar door kon ook voorstopper Jan van Dijk van Excelsior M uitgroeien tot de beste spe ler van het veld. Beide ploegen speelden op do aanval. Het was alleen jammer dat de voorwaarisen van zo wel Excelsior als Lyra hun on macht demonstreerden Voor de rust was het de thuisploeg die enkele ideale mogelijkhe den had om de score te ope nen. Na de rust waren het de Westlanders die de beste kan door Chris Woerts sen kregen. Lyra-trainer Wim van Buuren was dan ook niet ontevreden over het resultaat: Doordat er zo'n stringente mandekking werd toegepast kwam het echte voetbal in ge drang. De voorhoede van ons had het erg zwaar, maar als ik zie dat we nu een puntje mee nemen hiervandaan dan ben ik dik tevreden". Excelsior M heeft, het volko men aan zichzelf té wijten dal het niet verder kwam dan de hatelijke nul, Met name Jan Bron toonde zich weer een meester in het missen. Vlak voor rust kreeg hij de beste mogelijkheid. Lyra doelman Arie van der Caay raakte de bal na een voorzet onvoldoen de waardoor deze voor de voe ten van Bron terecht kwam. Hij schoot de bal in, maar tot ontsteltenis van heel Excelsior werd de zwak ingeschoten bal van de lijn gehaald door Arie Solleveld. Daarvoor waren er ook al goede mogelijkheden geweest voor diezelfde Bron en John Bastiaanse. Hans Kos- tense: „Als we dat probleem konden oplossen dan zijn we er. Jan Bron heeft toch nog Husslag© in duel met Cor Zoon van Lyra. moeite om zich aan te passen aan het tweede klasse voetbal. Ik kan natuurlijk niet eeuwig wachten tot hij eens een doel punt maakt." Na de hervatting was het Lyra dat de betere kansen kreeg. De meegekomen aanhang uit De Lier kwam massaal overeind toen spits John Teunisseen in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Geen strafschop volgens de goed leidende scheidsrechter Tetro. Wim van Buuren: „Het blijft natuurlijk discutabel, maar als de scheidsrechter de strafschop wel geeft dan loopt het wel even anders. Ach, ik'moet wel toegeven dat dat eigenlijk niet verdiend was geweest Ik heb geen echte winnaar gezien vandaag." Beste man van het veld Jan van Dijk. Het jonge talent van Lyra, de zeventienjarige Johr Teunissen, werd goed ingepaki door Van Dijk. Hij: „Ik heb ei veel voordeel van gehad dat ik die jongen vorige week heb zien voetballen. Dat voetbalt, toch* makkelijker. ADVERTENTIE Voor goede eri betaalbare v - ^sportartikelen "camping- sport -watersport Hoogstraat 125 j,Schiedam, Tet267982 Putten - Zwaluwen heeft te gen SDCP in Putten in de slot fase van de wedstrijd de over winning weggegeven: 1-1. On danks dat liep het spelen met een versterkt middenveld erg goed. In tegenstelling tot de grote druk van de Puttenaren waren het de Vlaardingers die voor de rust de leiding namen. Dick van der Bergh'soleerde langs drie tegenstanders en zijn schot belandde onhoud baar voor de doelman in de touwen: 0-1. Opgezweept door het fanatiek meelevende pu bliek zette SDCP de achtervol ging in. Kansen werden er wel gecreëerd maar niet benut De verdediging van Zwaluwen stak goéd in elkaar en in de counter kreeg het voor de rust nog enkele goede mogelijkhe den. Nó de hervatting had Zwalu wen het karwei moeten kla ren. Met name Ernest Kegel had de wedstrijd moeten be slissen. In vrijstaande positie had hij de bal maar voor het inschieten. Hij faalde echter. Naarmate de tweede helft vor derde werd de druk op hett doel van Zwaluwen groter Een gelijkmaker kon eigenlijk niet uitblijven. Het duurde evenwel tot een kwartier voor tijd alvorens SDCP een treffer tegen het net kon drukken: 1-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4