„Wat die meneer Hummelen zegt is dus niet waar Weinig interesse voor dure woningen Geen hek maar afrastering kinderraad in vergadering bijeen Raadsleden Maasland beter verstaanbaar Activiteiten 'De Vier Molens' Nog meer winkeliers afgezet Herfstvakantie in Schiedam 'De Steiger' zondag open en Vlaardingen Onderzoek baarmoeder '.II Ringavond Hervormde Vrouwen Ringoavonden Reparatie au tospuit aanzienlijk duurder Bedrij f spanden op slooplijst VRIJDAG 12 OKTOBER 1579 SC/VD/WW 3 jUtaassltiis De stadhuisbodc kan door snel ingrij pen nog net verhinderen dat er een ongelukje ge beurt. Twee jeugdige raadsleden drukten de mas sief grenenhouten zwaaideur, die toegang geeft tot de Maassluise raadszaal, met zulk een ongeduld open dat het ding bijna om zijn as was gedraaid. De pauze is voorbij. Er staat een nieuw punt op de agenda. De kinderen zullen verkcerwethouder Han Hummelen aan de tand voelen over zaken die huns inzien beslist niet in orde zijn. Voor de pauze is er druk ge discussieerd over de mentali teit van de volwassenen tegen over de kinderen en de speel ruimte die zij hun laten. Het was eerst even wennen, maar il gauw verdween de bedeesd heid tegenover die tafel met gezagsdragers en ontpopte Maassluis' eerste en enige kin derraad zich tot een kritisch gezelschapje. Het college van B en W mag blij zijn dat het niet elke maand zich voor zo'n club hoeft te verantwoorden. Een kleine impressie van hun kritische zin. Burgemeester Van Es heeft gesproken. Eerst een welkomswoord, dan enke le inleidende woorden over de smeerpoetserij van sommige volwassen. De kinderen had den daar hun ongenoegen over uitgesproken. De burgemees ter stelt voor om alle ingezete nen van de stad een verma nende brief te sturen. Vraagt dan: „Wie heeft daarop iets te zeggen?" Een woud van vingers verrijst. Net als in de klas. Jaap mag het eerst een reactie geven. Die is vol wantrouwen. „Er zijn altijd mensen die toch doorgaan met rotzooi maken," poneert hij fors. De burge meester kan niet anders dan het met hem eens zijn. Ja, dat is zo, maar misschien helpt het een beetje. Maar Jaap houdt zijn twijfels. Dan oppert ene Joke: „Als die brief een beetje helpt, dan kij ken we eerst hoeveel. En daarna sturen we nog een brief en nog een en nóg een." pe raad ziet tenslotte in dat zulk egn papïerverslindende geschiedenis niet reeel is en besluit het voorlopig bij één brief te houden, al wordt hier en daar opgemerkt: „Geen brief, geef ze maar een bon." Daar wordt aan gewerkt, sust de burgemeester. „Ik beloof jullie dat ik met de politie ga praten of ze wat meer op wii- ien letten." Dan wordt het punt als afgedaan beschouwd. Maar niet nadat cynische Jaap nog eens onderstreept heeft: „Toch blijven er mensen die er zich niets van aan trekken." Inmiddels is de sfeer al aardig ontdooid. Anders dan bij de volwassen raad lopen de leden van déze raad af en aan voor een plasje. En er ontspint zich mid'den in de discussie over de speelruimte, een interessant interruptiedebatje tussen twee kinderen van de raad. Wet houder Koos Smit heeft zojuist uitgelegd dat die speelruimte een groot probleem is. Dat je niet overal speelgelegenheden kunt creëren. Er moeten ook huizen worden gebouwd, niet waar meneer Hummelen? Op nieuw Jaap. Hij zit met een ongeduldige vinger op het knopje van de microfoon. „Een heel hoop speelruimte gaat verloren omdat er huizen moeten worden gebouwd. Maar er zijn bij ons zat huizen die leeg staan en al een hele tijd te koop." Mengt zich er even later Mar- cia bij: „Da's toch logisch. Die huizen zijn veel te duur." Jaap: „Ja maar, als er leeg staan moetje niet meer bijbou wen. Dan moeten de mensen die een huis willen maar zo'n leeg huis kopen." Marcia, fel in de microfoon: „Ja maar daar hebben de men sen toch geen geld voor!" Jaap: „Nou, dan nemen ze toch een hypotheek." Dat wordt de meesten toch te gortig. Nee, Jaap is iets te ver gegaan. En wethouder Hum melen legt uit dat er in Maas sluis, juist de laatste tijd, ver schrikkelijk veel mensen zijn die een gewoon huurhuis no dig hebben. Bij de gemeente staan er wel 2500 ingeschre ven. Allemaal mensen die op een woning wachten. Als na een uur debatteren de mededeling „pauze" klinkt, waarmee dit verhaal begon, gaat er een licht gejuich op. Blijkelijk is de politiek ook voor kinderen niet iels dat lange tijd blijft boeien. Een stormloop op het buffet met- frisdranken. Uit de luidspre kers waardoor zoeven nog ge wichtig werd gediscussieerd gonst nu de disco van Hilver sum III. Even uitblazen. Na het kwartiertje ontspanning blijkt echter dat het college met deze kinderraad nog met klaar is. Ze beginnen het te Ieren. Wor den koe! en zakelijk. Zitten er bovenop. Vooral wethouder Han Hummelen krijgt het te kwaad. „Ik wou even reageren op wat die meneer Hummelen zei. Wat hij zei is dus niet waar. Als je die bosjes tiaar bij dat kruispunt weghaalt dan is hel hele probleem opgelost, volgens mij." Zo ongezouten krijgt de wethouder van zijn eigen raadsleden de kritiek niet op zijn bord. Daar is het van: wellicht dat de heer Hummelen zich vergist. Maar hier: wat Hummelen zegt is met waar. Een mooie is ook deze. Iedere politicus zou dc opmerking ter harte moeten nemen, „Ik wou nog wat zeggen tegen meneer Hummelen. Meneer Humme len praat een beetje moeilijk. Zo begrijpen wij er niets van." Waarop de burgemeester zijn collegelid in bescherming neemt en uitlegt dat het ook moeilijk is, dat onderwerp ver keer. Maar dc kinderraad pa reert handig en snel. „Nou, als het dan ai zo moeilijk is en u gaal zó praten, dan begrijpen wij er helemaal niets van. Ze halen cr het volle punt mee binnen. De kinderraad laat zich niet zomaar opzij zetten. Kritische burgertjes, Maassluis moet er maar zuinig op zijn. Maasland Bij de Maaslanders bestaat weinig interesse voor de tien vrije sectorwoningen van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Slechts vijf Maaslandse kopers heb ben zich voor een woning aangemeld. Om de overige vijf woningen toch kwijt te raken heeft het Bouwfonds het Maaslandse ge meentebestuur verzocht om de woningen ook te mogen ver kopen aan geïnteresseerden buiten Maasland. De voor waarde die het gemeente be stuur aan het Bouwfonds had gesteld, alvorens de bouwver gunning te verlenen, was dat de kopers ïn Maasland woon achtig moesten zijn of een eco nomische binding met Maas land moesten hebben. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het ver zoek van het Bouwfonds in te willigen, echter pas nadat de woningen via de gemeente-in formatie nog gedurende twee weken aan Maaslanders te koop zijn aangeboden. Van ze ven andere vrije sectorwonïn- gen in hetzelfde plan is de verkoop beter geslaagd, Hier van zijn er zes verkocht aan Maaslanders, terwijl over de laatste nog onderhandelingen gaande zijn. Wij wilden even reageren op..." Maasland De gemeente raadsvergaderingen in Maasland zullen voor het publiek beter gevolgd kun nen worden. Als de raadsle den ermee akkoord gaan, wordt er in de raadszaal een geluidsinstallatie aangelegd. Voor deze voorziening is een krediet benodigd van zes tienduizend gulden. Sinds dc raadszaal vorig jaar is vergroot, zijn vooral op de laatste twee rijen van de pu blieke tribune de raadsleden bijzonder slecht te verstaan. Ook tijdens huwelijksvoltrek kingen is het gesprokene slecht te verstaan. Een en an der is ook bevestigd door een enquête die eind 1978 onder de bezoekers van de publieke tri bune is gehouden. De kinderraad vergadert... niet zo moeilijk praten Vlaardingen Gemeente werken ziet niet zoveel in het aanbrengen van een groot houten of stalen hek langs het gedeelte van de Maassluissedijk ter hoogte van de onderaan de dijk ge legen Dijksteeg. Een derge lijke voorziening, die zou zijn moeten voorkomen dat wandelaars of fietsers op die plek het dijktalud aflo pen, zou zo'n 25 meter lang moeten worden. De kosten worden begroot op 2500 gul den. De directeur van gemeente werken heeft het college van B en W laten weter veel meer te voelen voor het herstellen van de bestaande afrastering van palen en draad, terwijl in het plantseizoen ook enige struiken neergezet zouden kunnen worden. Die werk zaamheden kunnen namelijk gewoon ten laste van de lopen de onderhoudsbegroting wor den uitgevoerd. VlaardingenNa de eerste melding van oplichting door een zogenaamde vertegen woordiger in plastic tasjes, hebben nog meer gedupeerde VJaardingse winkeliers aangif te gedaan. Nu blijkt dat buiten de reeds bekende winkeliers nog minstens vier anderen in zijn gegaan op de voorstellen van van een „vriendelijke ver tegenwoordiger" in plastic tas sen, stickers en ander reclame materiaal. De spullen werden echter nooit afgeleverd. Het ging steeds om kleine bedra gen van 50 gulden gemiddeld. Vlaardiogen/Schïedam Tijdens de herfstvakantie, van maandag 15 oktober tot en met vrijdag 19 oktober, hoeft de VJaardingse en Schicdamse schooljeud zich niet te vervelen- De medewerkers van de diverse club- en buurthuizen heb ben wederom hun best gedaan om een zo'n aantrekkelijk mogelijk programma voor die week samen te stellen. Hier zou het dure hek moeten komen. Gemeentewerken voelt meer voor een gewone afraste ring. Vlaardingen Het buurtcentrum „de Haven" aan het Weeshuisplein is iede re middag van 2 tot 4 uur geo pend. Behalve woensdag, dan gaan de deuren pas om half drie open. Een greep uit de ac tiviteiten: Film, spelletjes, dan- j sen, verkleedpartijen, zingen en handenarbeid. De kosten bedragen per middag een gul den. Het Ontmoetingscentrum West geopend voor de jeugd van dertien tot zestien jaar. Het Ontmoetingscentrum, Flo- ris de Vijfdelaan 2, is die week geopend van 's middags twee tot vijf uur. De toegang is gra tis. Schiedam Jeugdland in Schiedam staat tijdens de herfstvakantie in het teken van de creativiteit. Iedere dag kunnen de kinde ren hun fantasie gebruiken bij het maken van nerfststukjes, kijkdozen enz. De poffertjes kraam zal hierbij niet ontbre ken. Op verschillende velden worden er onder leiding sport en spelinstuiven gehouden. De films die vertoond worden zijn voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. De toegang is twee kwartjes. Er staan ook twee kindervoorstel lingen op het programma. Hieronder een overzicht van het jeugdlandprogramma: Maandag, 10 uur: Creativiteit Fabriplem en filmvoorstelling in De Ark; 14 uur. Creativiteit Bacbplein en filmvoorstelling in wijkcen trum Nieuwland. Dinsdag, 10 uur: Sport en spel Oreliosingel; 14 uur: Sport en spel Maasboulevard en kin dervoorstelling in gebouw De Rank. Toegang een gulden. Woensdag, 10 uur Creativite't Edisonplein en Sport en Spel Vlaardingerdijk; 14 uur: Creativiteit Bachplein en sport en spel Marconistraat. Donderdag, 10 uur: Sport en spel Oreliosingel; 14 uur: Sport en spel Maasboulevard. Vrijdag, 10 uur: Creativiteit Dr. Wibautplein; 14 uur; Creativiteit Wilhelminaplem en kindervoorsteling in wijkcentrum Nieuwland. Toe gang 0,50. !n Schiedam staat de creati viteit van de kinderen tijdens de herfstvakantie centraal. Hoek van Holland Zon dagmiddag zal Joost Dijk- drenth 'De Steiger' in Ilock van Holland openen in de voormalige Harmonie. Dc zondagmiddagen zal het ge bouw een instuif worden voor 20-plussers. Op de eerste dag is er van vier tot vijf uur s' middags een re- ceptie die zal worden besloten met dc officiële opening van 'De Steiger'. Ted Easton's Jazz Band zal het programma tot half acht vul len. Vervolgens is er een mo deshow van boetiek "Virgin* en kapsalon Petit. Ted Easton gaat dan weer tot acht uur het programma verzorgen waarna het tweede deel van de modes how zal worden afgewerkt. Grote trekpleister tijdens de avond wordt zonder twijfel het optreden van Rob dc Nijs die van kwart over negen tot tien uur een gedeelte uit zijn reper-. toire zal komen zingen. Het programma wordt dan afgeslo ten door -wederom- Ted Eas ton, Kaarten ƒ7.50 zijn verkrijg baar bij boetiek Virgin, DM records en bij kapsalon Petit in 's-Gravcnzande. Maasland Het bevolking sonderzoek naar baarmoeder halskanker in Maasland wordt binnenkort voortgezet. Voor het komende onderzoek wor den ongeveer 700 vrouwen op geroepen, die geboren zijn in 1925 tol en met 1!J44. Het on derzoek zal van 6 tot en met 9 november m het Groene Kruis-gebouw aan de Graaf Dirk I I-laan plaatsvinden. Voor het onderzoek zat een - vrijwillige- bijdrage van vier gulden worden gevraagd. Schiedam Dienstencen trum 'De Vier Molens' heeft voor dc volgende week weer een aantal activiteiten op het programma staan: Maandag om 10.00 uur speelt het dienstencentrum tegen de biljartclub 'Vijverhof op de Zagwijnpad 1 te Delft Voor dinsdag staat een The- dansant op het programma. Liefhebbers kunnen om 14,00 uur terecht in het dienstencen trum aan dc Nieuwe Damlaan 766. De toegangsprijs is vijftig cent per persoon. De woensdagavond wordt een dansavond gehouden, waarbij het mondbarmomka-orkest 'Bravo' onder leiding van de heer Sprong zal optreden. De aanvang van deze avond is 2000 uur Vlaardingen Door de di verse hervormde vrouwen groepen die Vlaardingen telt wordt elke maand een geza menlijke zogeheten „ringa vond" belegt, Eén van de groepen heeft dan telkens bij toerbeurt de organisatie in handen. Donderdagavond is de groep „Rehoboth" aan de beurt De avond begint om half acht in het gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Het programma heeft als motto „Sterren stra len overal". Er zal een toneel stuk worden opgevoerd met de veelzeggende titel „Mijn vrouw verlangt salaris". Ieder een is van harte welkom. Na dere inlichtingen: 350048 of 745615. Schiedam Volgende week dinsdag 16- en woensdag 17 oktober kan er in Schiedam weer naar hartelust aan bin go worden gedaan. Wijkver- eniging 'Nieuwland* zal dinsdag haar maandelijkse bingo-avond in de grote zaal van het dienstencentrum 'De Vier Molens' aan de Nieuwe Damlaan 766 houden. De aanvang van de avond Is 20.00 uur en de toegang is gratis. In gebouw Irene aan de Nieu we Haven 155 kan men op woensdag dankzij de Karna- valsverenigmg De Rietzeilers voor een bingo-avond terecht De baton vari deze avond ko men geheel ten goede van de gehandicapten van Schiedam. Iedereen boven de leeftijd van 16 jaar is welkom. De aanvang is wederom 2000 uur. Maasland De gemeente raad van Maasland wordt verzocht een aanvullend krediet van 7650 gulden be schikbaar te stellen voor de reparatie van de hogedruk- autospuit van de brandweer. Het reeds beschikbaar ge stelde krediet van 3650 gul den blijkt dus niet toerei kend te zijn. Volgens het college is er spra ke van een merkwaardig mis verstand. In eerste instantie had de reparateur tienduizend gulden, exclusief BTW, opge geven Naderhand is telefo nisch een bedrag van 3650 gul den, exclusief BTW, doorgege ven. De werkelijke reparatie kosten blijken nu echter 11.300 gulden te bedragen. Vlaardingen De bedrijf spanden van Maasland BV en Ouwenbroek's meubelfabriek in de 2omerstraat en de P.K.Drossaartstraat zullen op de slooplijst voor 1980 worden geplaatst De bedoeling is dat de eigendomsoverdacht van de panden aan de gemeente half- volgend jaar zal plaatsvinden. Vervolgens zullen de panden zo snel mogelijk gesloopt wo- qpn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3