Jongeren klagen over mishandeling door politie Julianahrug dicht voor zwaar verkeer PvdA-boycot bij installatie Te Loo Ik fförf „Ik wilde 'in alleen bang maken" Hoorzitting over vrij willigerscentrale Actie voor fietsers Eigenaar zet hond uit auto College gaat de wijken in Steekpartij en inbraken: twee jaar en TBR geëist Parkeerterrein vrachtwagens t°slc' S1HIEDAMS che courant Woensdag 17 oktober 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang ito. 26471-6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redaetie 262566 Wachtend ionst H6144 SCHIEDAM EN KETHEL uiiiiinniiiiHiiiuiiiiiiiüiniiiiiiMiiiuMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiinnniminiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmitimimiDniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii! Schiedam De 17-ja- rige Peter Schneider en de 14-jarige Marjo lein van der Berg zou den naar hun zeggen maandagavond door een politieagent met een knuppel zijn ge slagen» De politie zou hebben opgetreden na dat buurtbewoners hadden geklaagd over jongens die luidruch tig met vuurwerk op het pleintje op de hoek Aleidastraat- Vlaardingerdijk bezig ken naar een vriendin, die na het weigeren van een door de politieagent gesom meerde foulliering hard handig in een politiewagen werd gezet. „We hadden niks met het afsteken van vuurwerk te maken", ver klaarden de drie betrokke nen, die na afloop met hun moeders naar de politie gin gen om zich te beklagen. Zij zullen een officiële aan klacht indienen, bij de poli tie. De moeder van Peter is erg boos over deze zaak: „Ze moeten wel van mijn kleine Jan afblijven". Hoofdinspecteur J.P. van Hof verklaarde gisteren van de zaak af te weten maar vond het nog te voorbarig om commentaar te geven. Pas als de aanklachten van de ouders zijn binnengeko men wordt de zaak serieus in behandeling genomen. Marjolein van der Berg er» Peter Schneider: „We kre- gen 20maar klappen". jy-jtek jiriutNiiiitiiiiuiriiiiiiiiiiriiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiriniiiiiiiiiiiiiiriiiifmiHiiriiiiinHiiiJninrmniniiiiiuiiiuEuifiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiutiiiiiiiiiiiiiiiiiiirifiiiNiiTirHiiiiiiiiiiniTitiiiiiiuiuiiifiiiiiiitriiiiitirniiriiiiiiiiiitiiiiiiJititiitiiiiJiiiiiiitjiiiiiiiiiiiiriEiiiritiii waren. De politie zou hierop hebben gerea- H geerd door met vier man de jeugd van het plein, dat bekend s staat als een ontmoe- tingsplaats, te verwij- deren» s Bij dit optreden zou Peter, die niet snel genoeg weg s kon kpmen, een paar maal s op zijn rug en schouder zijn geslagen. Maqon kreeg naar haar zeggen een tik in de If maag toen zij stond te kij- §1 Vlaardingen De Prin ses Juiianabrug over de Oude Haven gaat binnen afzienbare tijd definitief dicht voor zwaar ver keer. Gezien de slechte toestand, waarin de staalconstructie van de brug zich bevindt, is het niet langer verant woord, vrachtauto's over de brug te laten rijden- Het college van Ben W heeft daarom besloten, de brug binnenkort voor verkeer dat zwaarder is dan 4 ton gesloten te verklaren. VGravcnzande De politie is op zoek naar de man, die zondagmiddag zijn hond uit de auto heeft gezet. Hij zette de jonge, herdershond op de Nieuwelaan te 's-Gravenzan- de neer en reed ijlings door, In haar ijver de wegrijdende auto in te halen, kwam het dier in botsing met een andere auto. Wild van de pijn en angst sprong zij in hevige pa niek over een sloot en beland de in een weiland met scha pen. Hoewel de hond de scha pen geen kwaad deed, volgde onder de schapen hevige on rust. Blind van pijn liep de hond vervolgens door de gevel van een warenhuis heen en richtte in de aangeplante sla een forse schade aan. De gewaarschuw de politie had veel moeite het wild geworden dier te vangen Schiedam Bijna de halve PvdA-frac- iie was niet aanwe zig:. toen gistermid dag' de speciale ge meenteraadsverga dering begon, waar in mr. John te Loo werd geïnstalleerd als burgemeester van Schiedam. Met een werd daarin door vele aanwezi gen een protest ge zien tegen de benoe ming van Te Loo tot burgervader van Schiedam in plaats van de Groningse Schiedam De gemeente Schiedam houdt maandag 22 oktober in het stadhuis aan de Grote Markt een hoorzit ting over het verlenen van suhsidie aan een vrijwilli- gerscentrale. Door zo'n cen trale zal de vraag en het aanbod van vrijwilligers werk worden gecoördineerd. Op de avond, die begint om acht uur zal worden gespro ken door medewerkers van de Algemene Hulpcentrale Rotterdam en de informatie winkel voor mensen-zonder- we rk-Schiedam. Daarna wordt gepraat over de nood zaak van een vrijwilligers- centrale in Schiedam. De zitting wordt georganiseerd door enkele leden van de werkgroep, die zich sinds sep tember bezighoudt met de voorbereiding voor een vrij- willigerscentrale. In de werk groep, die wordt geleid door wethouder van Sociale Zaken Riet Taverne zitten naast amb tenaren ook vertegenwoordi gers van diverse particuliere hulporganisaties. Schriftelijke informatie over vrijwilligerswerk is te krijgen aan de balie van de Gemeente lijke Sociale Dienst, 's Graven- landseweg en bij de informa tiewinkel van De Trechter, Broersvest 107, Vlaardingen De komen de tijd bezoekt het Vlaar- dingse college van B en W weer de verschillende Vlaardingse wijken. Tij dens deze bijeenkomsten zulleij de leden van het col lege op de door de bewo ners tevoren schriftelijk aan de orde gestelde punten ingaan. Iedereen heeft zo doende de gelegenheid on derwerpen voor deze avon den naar voren te brengen. Tijdens de rondvraag kun nen andere zaken naar vo ren gebracht worden. Morgen, 18 oktober, bezoekt het college de Oostwijk. Om acht uur begint de avond, die wordt gehouden in het splinternieuwe Buurthuis in de Oosterstraat 86, Dinsdag 30 oktober is het centrum aan de beurt, 's A- vonds om acht uur in Buurtcentrum De Haven. Donderdag 1 november be zoekt het college van B en W de Westwijk/Indische Buurt. Acht uur 's avonds in Ontmoetingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2. Tenslotte is de wijk Holy aan de beurt. Woensdag 7 november om acht uur ïn de „Speelwerkhoeve" {zaal de Deel), Baarnhoeve C. Bewoners die vragen willen stellen aan het college moe ten ruim van te voren even de vragen indienen bij de wijkcentra. wethouder Jacques Wallage. En inder daad gaf de vorige maand afgetreden fractieleider van de PvdA, Nïkolaj Die- lemans, toe dat hij door te laat te ko men „nog een daad wilde stellen" en zijn ongenoegen wil de uiten. In CDA-kring werd op dat moment al gesproken van kleinburgerlijkheid bij de socialisten: .Weg blijven gaat tegen alle fat soensnormen in. Tegen over Te Loo toon je je toch een slechte verliezer, als je je zo laat gaan". Acht van de zeventien Pvd A-raadsled en ontbra ken, toen loco-burgemees ter Reinier Scheeres de vergadering opende om kort daarna de burge meestersketting aan J. G. te Loo over te doen. En vier van hen bleven weg; Aad Wiegman kwam een minuutje te laat, Jos van der Lugt zes minuten en Nikolaj Dielemans tien. De verschillende verkla ringen staan op pagina drie. De nestor van de gemeente raad. Piet Poot van het CDA, sprak van een ongekend aan tal verhinderingen bij een ver gadering van de Schiedamse gemeenteraad. Hij zei dat ten overstaan van een volle pu blieke tribune, waarop even wel enkele belangrijke politici ontbraken. Aanwezig waren wel namens het Vlaardingse gemeentebestuur burgemees ter Wim Kïeboom en wel hou der IJsbrand van der Velden, namens. Maassluis loco-burger meester Koos Smit en namens Rotterdam wethouder Henk van der Poes, terwijl Rijn mond vertegenwoordigd werd door voorzitter Ad Oele en ge committeerde Johan de Jong. De provincie Zuid-Holland werd vertegenwoordigd door de chef van het kabinet van Maarten Vrolijk, commissaris van de koningin. Toch trad Te Loo bij zijn de buut niet angstvallig op. Na het welkomstwoord van Scheeres, die zich politiek uit drukte wat betreft de me ningsverschillen over de nieu we burgemeester, liet Te Loo weten dat hij hecht aan het so cialistische beginsel en ook deelde hij meteen de oppositie partijen mee, dat hij wèl staat achter het collegevverkpro-- gramma, zoals dat maandag is vastgesteld. „De schouders er onder en de kop ervoor", zei Te Loo met nadruk tegen zijn wel aanwezige voorganger in Schiedam, de Groninger Roelfsema, die hij in het hoge noorden nog wel heeft meege maakt. De ontvangst van Te Loo was 's middags wel heel sober, ver geleken met het onthaal dat vijf jaar geleden Arie Lems kreeg bij diens installatie. Lems (overigens ook al afwe zig vanwege vakantie) werd door duizenden Schiedammers en muziekkorpsen opgewacht, toen hij in 1974 met de tram op de Broersvest arriveerde. Te Loo kwam gister met zijn gezin per trein aan op het Schiedamse station en daar stonden alleen het echtpaar Scheeres en twee ambtenaren als ontvangstcomité. Toch zat Te Loo er niet mee. Zie pagina drie. i Loco Scheeres hangt Te Loo de burgemeestersketting om: de benoeming is een feit. Vlaardingen/Rotter- dam „Ik had helemaal niet de bedoeling om hem te steken: ik wilde in alleen maar bang ma ken. Maar daarbij schijn ik hem toch geraakt te hebben." Zo verweerde een 18-jarige Vlaarding se fabrieksarbeider zich gistermorgen tegenover de president van de Rot terdamse rechtbank, mr. L.F.D. ter Kuile. Hij moest zich verantwoor den over een imposante reeks van delicten, die hem ten laste was ge legd, waaronder een steekpartij die op 12 juli van dit jaar had plaats gevonden op een café terras ïn het centrum van Vlaardingen. Bij dit gebeuren liep een andere Vlaardinger een fikse steekwond op. De offi cier van justitie, mr. D. Hart, zag daarin een poging zijn tegen stander opzettelijk van het leven te beroven. De steekpartij was het gevolg van een ruzie, die op het terras was ontstaan toen de verdach te zijn tegenstander dreigend benaderde- Gisteren vertelde hij, dat hij de ander een lesje had willen leren, omdat ze al eerder ruzie hadden gehad. De man gaf ook toe betrokken ,;te zijn geweest bij een inbraak, die in de nacht van 19 op 20 juli plaatsvond in een autobe drijf aan de Van Beethoven- singel en waarbij brand werd gesticht, omdat er niets waar devols te vinden bleek te zijn. „Wel een beetje gevaarlijk, hè, in een garagebedrijf?" vroeg de rechtbankpresident. Waar op de jeugdige Vlaardinger antwoordde: „Dat kwam hele maal niet bij me op." De man stond terecht voor nog meer delicten: in enkele maanden tijd bleek hij een flinke hoeveelheid inbraken en diefstallen te hebben ge pleegd. Diverse malen werd daarbij geweid gebruikt De officier van justitie noemde hem dan ook „uiterst agressief en destructief". Ondanks de protesten van de raadslieden, dal een dubbele straf niet op zijn plaats zou zijn, eiste hij een gevangenisstraf van twee jaar en terbeschikkingstelling van de regering. Ook de broer van de verdach te, een 21-jarige Vlaardinger, moest zich voor de rechtbank verantwoorden. Hij had aan diverse van de inbraken mee gewerkt, naar hij zei omdat hij onder invloed van zijn slechte vrienden stond. Hij hoorde uit eindelijk 9 maanden, waarvan 2 voorwaardelijk tegen zich ei sen, met een proeftijd van 2 jaar. Tegen een 31-jarige Vlaardingse classificeerder, die ook aan het spel had mee gedaan, werd eveneens 9 maanden geëist, maar dan met een voorwaardelijke straf van drie maanden. De uitspraak zal over veertien dagen plaatsvinden. De problemen rond de Prinses Julianabrug dateren al van ge ruime tijd geleden. Al vele malen is geconstateerd, dat de toestand van de brug slecht is en al diverse malen is gepro beerd, daarin iets te verbete-*" ren. Nog onlangs heeft ge meentewerken de nodige gel den aan de brug uitgegeven, maar het blijft lapwerk, zoals dat heet. In feite is de Juliana brug dringend aan vervanging toe, maar het gemeentebestuur voelt er weinig voor om dat nu te doen. Het wachten is op de aanleg van de Deltadijk. Als die er eenmaal is, ontstaat een totaal nieuwe situatie. Het zal echter niet alleen bij die afsluiting voor zwaar ver keer kunnen blijven. Om de brug nog even in stand te kun nen houden zullen er weer de nodige werkzaamheden moe ten worden verricht Met die maatregelen is weer een be drag van 24,500 gulden ge moeid. Daarnaast zal 13.500 gulden moeten worden uitge geven om het wegprofiel aan beide zijden van de brug te versmallen, zodat kan worden voorkomen dat vrachtverkeer toch van de brug gebruik zal maken. Maassluis Het parkeerter rein voor vrachtwagens aan de Maassluise Industrieweg na dert zijn voltooiing. De ver wachting is dat het rond 1 no vember in gebruik kan wor den genomen. Om te bewerk stelligen dat alleen op dit ter rein en niet meer elders in de gemeente door vrachtwagens wordt geparkeerd moet de Al gemene politieverordening {APV) worden gewijzigd. De wijziging zal ook betrekking hebben op het hinderlijk par keren van voertuigen in het algemeen in Maassluis. Schiedam In Schiedam is van de week een actie van de Echte Nederlandse Fiestersbon- d (ENFB) begonnen. Doel van de actie is het inwinnen van informatie over fietsknelpun ten in Schiedam. Door middel van een folder, die wordt opgehangen aan het stuur van geparkeerde fietsen, wordt de wielrijder benaderd. Het motto van de actie luidt dan ook: wat heb ik nou aan m'n fiets hangen? In de folder wordt de wiel rijder opgeroepen zijn hart te luchten over problemen, die hij of zij in Schiedam op de fiets tegenkomt. Met de verkregen gegevens hoopt de ENFB een plan op te stellen» dat erop is gericht het Schiedamse „fietskli- maat" te verbeteren. Daarbij denkt de bond aan meer vrijliggcnde fietspaden, meer fietsenstallingen en maat regelen om kruispunten voor fietsers veiliger te maken. Dit plan zal mettertijd aan de gemeente worden voorge legd. Wie meer over de actie wil weten en niets aan zijn fiets heeft hangen kan terecht bij: ENFB, St. Liduinastraat 74b, 3117 CV Schiedam. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving leunt I vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met bet Rotterdams Nieuwsblad J tl»»®'" enve' öO00Q_. Dei®

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1