m I I Kiebert en Salari tekenen bij SVV Joh van Eyckopent hejaardentoernooi Hennes DVS troeft Schiedam af h Brand verwoest bestuurs kamer van CïON Tobé aan de leiding Schiedammers niet kansloos tegen Erlangen SS?; Meevers Scholten naar Schiedam Dutina driemaal Henny Lupker wint buiten landse reis De Vriendschap kampioen Van de Meer profiteert niet WOENSDAG 1? OKTOBER 1979 SC/VD/WW 5 Vlaardingen Bestuurs- kamer. bergruimte en massagekamer van de voetbalvereniging CION zijn door brand groten deels verwoest. De afde- lingselub. die een (nood) accommodatie op het complex aan de Mara- thonweg heeft staan, gaat zich nu ernstig beraden over de ontstane situatie.- „Het is vrijwel zeker", al dus voorzitter Piet Rey- gersberg, „dat we dc noo- daccommodatic van Vlaardingen krijgen, wanneer het zelf het bouwsel klaar heeft in de Broekpolder, maar duurt nog wel even". «We waren juist zo trots op. het nieuwe gebouwtje. De kantine was gewoon te klein en daarom bewees het in alle opzichten zijn waar de, Onze administratie is ook voor het grootste ge-, deelte verbrand, voor ver gaderingen en selectieavon den moeten we nu een op lossing zien te vinden. Dat worden weer cafe's of bij ie mand thuis. Het is nauwe lijks de moeite waard om het gebouw, dat verzekerd is, voor zo'n korte termijn op te bouwen". De schade wordt geschat op ongeveer tienduizend gulden, de re cherche houdt sterk reke ning met brandstichting. Schiedam De tweede serie "wedstrijden in de competitie van de m i n i-voetbal vereni ging „Rijnmond" leverde de verrassing op. dat kampioen 1978, R. Busscher, met 2-4 klop kreeg van R. Tobé die zich hiermee aan de kop van het klassement herstelde. Overige uitslagen: Van der Broek- Vos 1-2, OcsewaardeSmit 3-7, BastlaanseStoop Jr, 1-5, Ge- rretsVan Os 1-6, Van der BroekStroop Sr. 1-4 en Dol* stra—Smit 0-5. De 1 oren beurs speelt weer Europacup firn#* - m&s Maximale score verwacht Hans Lingen Schiedam Onafgebroken behoort „De Koren beurs" al jarenlang tot de nationale tafeltennistop. De Schiedammers hielden zich steeds staande tus sen allerlei gesponsorde verenigingen- Ook in de huidige competitie is het handhaven in de ereklasse al weer zeker. Een kampioenschap zat er voor „De Korenbeurs" echter nimmer in. De teams die de sterkste spelers konden kopen, eisten die eer steeds voor zich op. Ook dit seizoen is dat weer het Het verzekeringsconcern *1 geval, al is de hegemonie van Hoge Huys ziet het in de tafel- Tempo Team dan doorbroken, tennissport gestoken geld al meteen gehonoreerd met een kampioenschp. Voor „De Korenbeurs" zit het er niet in om een kampioen schap te kopen. Het team heeft immers geen sponsor, terwijl die hoge positie de vereniging al geld genoeg kost aan reizen en begeleiding. Als er dan ook nog eens Europacupwedstrij den gespeeld moeten worden, is dat zeker het geval. Deson danks neemt „De Korenbeurs" ook dit seizoen weer deel aan de Europacup, welk recht ver worven werd door in de afge lopen competitie op de tweede plaats te eindigen. Kansen Voor de Europacup 2-competl- tie, ook wel bekend als Messe- cup, speelt De Korenbeurs za terdag de eerste ronde. Uit de bus kwam een thuiswedstrijd en wel tegen het YVestduitse „Erlangen", één in dc hoogste klasse van de Zuldduitse Re gionale Liga spelende vereni ging. Voor De Korenbeurs zijn er kansen de eerste ronde te overleven, want volgens in formatie is de klas waarin Er* langen speelt te vergelijken met de nationale hoofdklasse. Bij eventuele winst speelt De Korenbeurs al voor 18 novem ber de tweede ronde. Zover is het echter allemaal nog niet, want de kracht van het Duitse team met Michel Münziger, Cornel Borsos en Claude Sandl moet eerst nog maar eens achter de tafel worden ervaren. Hans Lingen, Bert van den Ham en Ron van der Aa hebben zich echter ter dege op dit Europacupduel voorbereid. De wedstrijd wordt gespeeld in de Koopmansbeurs en begint zaterdagavond om zes uur. De toegangsprijs, ook voor leden, is gesteld op een rijksdaalder. De competitie van de ereklasse is door de Europacupwedstrij den gewijzigd. De wedstrijd van afgelopen zaterdag, toen De Veluwe Europacup speelde, is verschoven naar zondag 4 november. De aanvankelijk voor zaterdag tegen Tempo Team vastgestelde wedstrijd, is verschoven naar zondag 28 ok tober. Schiedam Het zaalvoetbalteam van Hermes DVS heeft de derby tegen Schiedam met 1-0 gewonnen. In een sportieve ge- lijkopgaande strijd wist het team van coach John Beijer vlak voor de rust de wedstrijd te beslissen, toen Rob van der Tuyn een van de weinige mogelijkheden kon verzilveren. De doel mannen Cees Wuijster (Schiedam) en Henny Semctjn {Hermes DVS) konden het werk gemakkelijk klaren. Schiedam probeer de nog wei m de tweede helft langzij te komen, maar verder dan een schot van Jan Krabbendam voorlangs kwam het Schiedam- se team niet Schiedam Morgen houdt de nr* 0 - jeugdcommissie van de voet- ralIUIlgb" balvcreniging WF een trai- j v ningsmiddag vanaf 14 uur op midnaC 1111 WF sportpark Blijdorp. Het is be- <3 A stemd voor dc A-v B- en C-juni- van de jeugdtrainers M. van oren en staat onder leiding Deventer en E. van Duuren. Schiedam-Eindelijk was het moment voor Henk Sala ri en Rob Kiebert aangebro ken. Beide jeugsdspelers van SVV ondertekenden gis teravond het aangeboden contract. SVV bracht daar mee het aantal contractspe lers op 17. Door een aantal blesssures kregen zij dit sei zoen de kans zich te bewij zen In het eerste elftal van SVV en grepen die kans met beide banden aan. Toch kwam het voor Henk Sa lari als een verrassing. Hij: „Eind vorig seizoen had ik een gesprek met trainer Pim Vis ser, die mij vertelde, dat ik nog niet rijp was voor een con tract. Hard, maar wel erg eer lijk gezegd. Het gaat dit sei zoen echter boven verwach ting, ik ben er erg blij mee. Ik loop hier nu al weer twee jaar mee. Toen al hoorde ik dat ik een contract aangeboden zou krijgen. Dat is niet gebeurd. Het waren allemaal geruchten die nergens op sloegen. Daar om ben ik er nu zo content over". Voor Rob Kiebert. die vorig jaar van VDL naar SVV kwam, behoorde een contract al eerder tot de mogelijkhe den, maar viel na een sterke start terug, „Dit seizoen gaat het erg goed, het is de eerste stap die ik maak en streef naar een verdere loopbaan in het betaalde voetbal, ik hoop me dit seizoen te kunnen bewij zen, al zal dat erg moeilijk worden." Dot Rob Kiebert er financieel op .vooruit gaat is yoor hem niet belangrijk. „Het is natuurlijk mooi meegeno men. maar ik kijk niet geld, eerst wil ik presteren." Vlaardingen-Na maanden voorbe reiding is het bejaarden-bi Ij arttoer- hooi gestart. Biljartvereniging 't Oosten houdt 22 weken lang een &roots opgezet toernooi voor de be jaarden-tehuizen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Iedere week sjielen twee tehuizen tegen el- Kaar. De eerste keer waren dat Val kenhof uit Vlaardingen en De Vliet uit Maassluis. Districtsvcorzitter Aad Stouthandel opende hei toernooi. „Ik sta verbaast van de grote opkomst van de bejaar den. Ik hoop dat door dit toernooi de banden tusssen de drie steden, die deel uit maken van ons district, ver stevigt worden." De bejaarden, zelf keken al maanden uit naar het toernooi. Druk werd er gespeculeerd over de kansen. Want, zo redeneren de spelers, ieder bejaar dentehuis heelt wel een paar gere nommeerde spelers. De opkomst was dan ook buiten verwachting erg groot. De spelers hadden zelfs een grote schare supporters meegenomen. Toch was het bij sommige spelers te mer ken dat ze door de drukte een beetje zenuwachtig waren. Er werd gespeeld op moyenne om het klasseverschü niet zo tot uitdrukking door Chris Woerts te laten komen. Een goede speler moet meer caromboles kunnen maken dan een biljarter van iets mindere al lure. De eerste partij tussen Job van Eyck (Valkenhof) en Leen Groene- veld (De Vliyt) leverde een royale overwinning op voor Van Eyck. De routinier scoorde een moyenne van bijna 12.5. Hij: „Ja ik ben de hele par tij punten aan het verzamelen ge weest. Maar het ging toch niet naar' mijn zin. Ik kon de ballen niet bij el kaar houden," Van de drukte had hij geen last. „Als ik speel ben ik hele maal in trance, dan merk ik niets meer," verklaarde hij. Leen Groene- veld was niet verbaasd over zijn ne derlaag: „Van Eyck speelt bijna iedere dag. Daar kan ik niets tegenover stel len." H nk Salari (links) en Rob Kiebert (rechts) ondetekenen het contract. In het midden voorzitter Maarten Eising. Schiedam Joop Meevers Scholten traint volgend seizoen de honkballers van Schiedam. Hij volgt daarmee Toon Ebben op. die drie jaar op „Harga" is geweest. Meevers Scholten ver ving het afgelopen sei zoen Ebben al zo'is an derhalve maand, in verband met ziekte. De Hagenaar is af komstig van Storks, dat dit seizoen uit de hoofdklasse tuimelde. Schiedam Slobodan Dutina vierde zijn rentree bij de zaal- voctbalclub Groen oord met drie doelpunten. Maar voor het zover wis tegen Hellevoet- sluis, keken de Schiedammers tegen een 1-0 achterstand aan. Nadat Dutina de stand op 3-1 had gebracht, maakten John Wanders en Barend Buylert- hek de afstand (5-1) te groot. Toch kwam Hellevoeisluis in enkele seconden lijd fel terug tot 5-3, waarna Leen Kooiman de stand weer een beter aan zien gaf. Karei Bronsgeest maakte echter uit een pass van Dutina aan alle illusies een einde. 7-3. Maassluis Sportvis ser Lupker gaat naar Schotland om er een vierdaagse hengel sportvakantie te gaan doorbrengen. Hij won deze trip als hoofd prijs van de in dc Oude Rijn gehouden viswedstrijd met 300 deelnemers, uitge schreven door de Wie- Iersportvereniging Swift. I.upker ver schalkte 3090 gram vis. Tevens maakte hij deel uit van het korps van de vereni ging Weverskade, dat in dit afzonderlijke klassement op de tweede plaats eindig de. De eerste prijs ging een korps uit Cu- leinhorg. In totaal na men 18 korpsen aan deze wedstrijd deel. Vlaardingen Als laatste wedstrijd in de serie vissen met de broodvlok als aas. kampten korpsen en sportvis sers voor punten en prijzen in de Vlaardingse Vaart om het kampioenschap van Vlaardin gen. Bij de korpsen waren de vijf van „De Vriendschap" winnaars na het vangen van 4100 gram visbliek en voorn met 9 plaatsingspunten. Als tweede eindigde het korps van 't Alvertje met 13 punten en 3875 gram vis. Nummer drie was het korps Windmill met 16 punten en 1975 gram vis. In het persoonlijke klassement was C. Vink van De Vriend schap winnaar met 2250 gram vis, tweede C. Klos met 1950 gram en op de derde plaats H. van Es die 1950 gram vis liet registreren. Schiedam Peter van de Meer heeft niet geprofi teerd van het bekervoel- bal en afgelastingen om zijn vijf doelpunten voor sprong in de Waterweg- topscorerscompetitie op Wim Stoevelaar en Joop van Schijndel te vergro ten. De VV K-spits scoorde met en bleef daarom op veertien treffers staan. In de maand oktober voert de- afdelingsschutter echter nog steeds de ranglijst aan met zeven goals, vöör Jan van Altena( VDL), Ron Seliers (Hoekse Boys), Hennie Kuil (FCN'66) en Gerrit van Mil (WK), die ieder driemaal hebben ge scoord. De Waterwegtops- corerscompetitie wordt ge sponsord door sporthuis Passage uit Schiedam en discotheek Down-Town uit Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5