*tari«!.'Driekwart in William Pont ontevreden over renovatie W inkeldiefst al en inbraak Dia's van dahlia's Goederen gevraagd voor vluchtelingen Motorrijder jaagt twee inbrekers weg Historisch overzicht twee eeuwen na bouw: 7-;^ - rr w m.z:ko. Vechtpartij om muziek Zakkenroller op de vlucht gjl B.V. AANNEMINGSBEDRIJF WALLAARD EENERVAREN UITVOERDER EENERVAREN UITVOERDER-BETONWERK Bestolen vrouw achtervolgt dief Hobby in vlammen op Volksdansdag van Vlavoe T amboerkorps zoekt instructeur Man rijdt tegen paal ,Baanloos- waardeloos" start nieuwe seizoen Fatale oversteek DINSDAG 23 OKTOBER 1979 VD/SC/WW 3 Stadsarchitect moest wijken voor nieuwe sluis De Schie. met aan weerszijden de Nieuwe Sluisstraat. Fotograaf Jacques Zorgman trof de Sluisdeuren open aan. De andere kant van de sluis, bij de Lange Haven. Links staat de Korenbeurs, Schiedam Kleurendia's van de eigen leden worden don derdag vertoond op de contactavond van de Sehicdamse af deling van de koninklijke maatschappij voor tuinbouw en plantkunde (KMTP). Deze is ook vrij toegankelijk voor be langstellenden van buiten de vereniging. In de Wilgenburg, achter de Singelkerk, wordt de avond gehouden. Dc dia's van de leden hebben air. onderwerpen: de onlangs gehouden dahliatentoonstel- ling in het gemeentezieken huis van Schiedam, de Neder landse kampioenschappen bloemschikken in de Elevohor en dc daar gehouden nationale d ahl iaten toonstelling. De Schiedamse KMTP-leden zagen hun stand in de sector amateurs onder meer met „groot goud" bekroond. Voorts zijn er donderdag dia's, die ge maakt 2ijn tijdens collectieve bezoeken aan de tuinen van koningin Fabiola tn Laken en de grote herfstshow in het La- rense Singermuseum, Eveneens in de Wïlgenburg vindt op donderdag 6 novem ber een oprichtingsvergade ring plaats van een afdeling fuchsia's. Deskundigen op dit gebied geven vooraf de nodige voorlichting over teelt cn het houden van deze sterk naar voren komende tuin- en ka merplanten, gewild wegens hun grote bloemengift. Beide avonden beginnen om zes uur. Vlaardingen Bij de zaterdagse schoonmaakbeurt van zijn bromfiets had een 16-jarige Vlaardinger zijn radio op een wat ongebruikelijk volume gezet. Omwonenden protesteer den hiertegen en toen dat geen resultaat opleverde, waar schuwde men de politic. Schiedam Volgende week woensdag is het precies twee eeuwen geleden, dat onder toezicht van stad sarchitect Rutger van Bores dc nieuwe sluis werd voltooid. Het gaat daarbij om een kunstwerk in het oudste deel van Schiedam. Twee pioniers van de bewo- nersvereniging Schiedam- Centrum, Jan Hagendoorn en Henk Nieuwenhuijsen, brach ten naar aanleiding van dat ju bileum samen met fotograat Theo Brouns van de histori sche vereniging een boekje uil, als extra nummer van het tijd schrift Scyedam, dat inmiddels gratis onder alle leden van beide verenigingen is ver spreid. Daar staan veel aardige gege vens In. Typisch Schiedams wordt het genoemd, dat de bruggen over de nieuwe sluis ■werden gemaakt door niet- Schicdamse fabrikanten, wat destijds leidde tot grote erger nis onder Schiedamse onder nemers. Een andere wetens waardigheid is. dat voor de bouw van de sluis enkele wo ningen hebben moeten wijken, dat de gemeente daarvoor moest overgaan tot koop en dat een van de „slachtoffers", die de alleszins redelijke ver goeding van 65.000 gulden kregen, Rutger van Bol'es zelf was. De drie samenstellers van het Scyedam-nummer hebben niet stilgezeten. Ingegaan wordt op de functie, die de oude sluis had voor Schiedam: de stad had flink kunnen groeien door de aanwezigheid van de Dam in de Schie, waarover schepen niet zonder betaling getrokken moesten worden, maar de aan leg van de Delfshavensche Schie had tot gevolg dat ook Schiedam tot de bouw van een gewone schutsluis over moest gaan om te kunnen concurre ren. Vier eeuwen heeft deze oude sluis het volgehouden. Hel onderhoud kon echter niet eindeloos doorgaan. Een nieu we sluis werd noodzakelijk. Deze werd gebouwd op een andere plaats, op ongeveer veertig meter afstand, en ook de loop van de Schie werd er door veranderd. Zo komt de Schie aan zijn doodlopende stukje bij het Zakkendragers huis. De huidige straatnamen maken die situatie nog heel goed duidelijk. In het boekje, dat een histo risch overzicht geeft, worden geen vergelijkingen gemaakt met tegenwoordige situaties. Wel wordt naar aanleiding van het werk van Hagen doorn. Nieuwenhuijsen en Brouns hier en daar gewezen ap de ontwikkelingen rond de nieuwe Buitensluis, die vorig jaar door minister Tuijnman werd geopend. Ook hier had de bouw van een nieuwe sluis gevolgen voor de verdere stadsontwikkeling: huizen aan de Hoofdstraat gingen tegen de vlakte en de nieuwe kaal slag werd door dc gemeente Schiedam meteen voorgedra gen voor de interim-saldorege- iing, dc subsidieregeling voor stadsvernieuwing die ook voor Schiedam wordt gebruikt. Hoek van Holland De Stichting Vluchtelingenhulp Hoek van Holland zoekt voor het opvangcentrum goederen om het de Vietnamese bootvluchtelingen, die 30 oktober in de Hoek arriveren, zo aangenaam mogelijk te maken. Men denkt daarbij aan kinderfietsen en steppen, heren- en da mesfietsen, bankstellen, salontafels, sjoelbakken, gezel schapsspellen, kinder speelgoed, keuken aanrechtblok, tele visies. radio's, grammofoons, bandrecorders, schrijfmachb nes, een piano, filmapparaat met projector en gereedschap. Wie wat aan te bieden heeft, kan contact opnemen met me vrouw Schrunder, Lakemanstraat 2, telefoon 01747-4269. De goederen zullen op zaterdag 2G oktober worden afgehaald. Bovendien heeft het bestuur deze week dringend behoefte aan vrijwilligers voor het ver zetten van zwaar werk en voor hel uitvoeren van tim mer-, elckiricitcits- en loodgie- lerewerkzaamheden. Hiervóór kan men zich melden bij voor zitter J. Kleijwegt, Tuymelaer- straat 12. telefoon 01747-3691. Uiteraard biijven giften in de vorm van geld welkom. Deze kunnen gestort worden op re kening 3232.55.000 van de Ra bobank, ten name van Vietna mese bootvluchtelingen. Ook de te hulp geroepen agen ten bleken de jongeman niet tot rede te kunnen brengen. Hij volhardde in zijn weige ring en bleek bovendien niet bereid om zijn naam kenbaar ie maken. Toen de agenten hem daarop wilden meenemen naar het bureau liep het op vechten uit, waarbij de jeugdige muziek liefhebber terzijde werd ge staan door een 18-jarig famili- lid. Daarmee was voor de poli tie de maat vol: beide heren kregen een proces-verbaal. Schiedam Twee onbekende mannen zijn hals over kop ge vlucht, toen bij een inbraak in een garage aan dc Pascal- straat plotseling de eigenaar hinnenkwam. Het tweetal was juist bezig een motorfiets van 5009 gulden mee te ne men, maar daar zagen zij prompt vanaf. De eigenaar kon echter niet verhinderen, dat de twee in brekers ijlings nog een ket- tingspanner, een achteras en tien ringsleutels ter waarde van 200 gulden meenamen. Bij Radio Modern aan de nieuwpoortweg is aan eoh transportwagen voor duizend gulden schade aangericht, toen bij een inbraak de (lege) laa druimte ervan werd openge broken. Een 15-jarig Schiedams meisje merkte dit weekend, dat haar zeilbootje was gestolen. Tuiltje, zoals het vaartuig heette, bad afgemeerd gelegen in de Schie, nabij het station. Schiedam Tot tweemaal toe heeft een ongeveer 18-jarige zakkenroller weten te ontkomen aan zijn achtervolgers, na dat hij bij Albert Heijn aan de Oranjestraat de portemon nee van een 22-jarige boetiekhoudster bij zich had gestoken. Het hulpgeroep van de jonge dame had eeret tot gevolg, dat de zakkenroller bij de uitgang kon worden gegrepen, maar nadat hij de beurs had afgege ven wist hij 2ich los te trekken en er vandoor te gaan. Een personeelslid van AH zette de achtervolging in en slaagde erin de jongen op de Koe- marktbrug opnieuw in de kraag te grijpen. Hij liet even wel los, toen bleek dat de zak kenroller een mesje in zijn handen had. VlaardingenIn een slagerij aan de Wilhelminasfraat Werd vrijdagnacht ingebroken. De ongenode gast was ken nelijk een liefhebber van vlees, want de buit bestond uit sluitend uit typische slagerijprodukten: tien kilo worst en twintig kilo vlees. Bovendien nam de inbrekende lekkerbek om de maaltijd tc completeren enkele potten groenten mee. De totale waarde van at? ontvreemde goederen bedraagt on- Ceveer 350 gulden. j-n het afgelopen weekeinde heelt de Vlaardingse overigens vaker een beroep op de politie .moeten doen. Zaterdagmiddag werden in V D twee Haag se dames aangehouden die voor bijna 600 gulden aan goe deren hadden meegenomen. In twee gevallen kon de dader niet meer achterhaald worden. Een dame uit Maassluis werd tijdens het winkelen beroofd van haar portemonnee, waarin een bedrag van 620 gulden zat. Voor een dame uit De Lier be- fiÜroeg de schade 500 gulden. «„to b ;y,r - De William Ponlwonlngen in de Indische Buurt: nog steeds zijn de afwerkingsklachten niet weggewerkt. Vlaardingen Ruim driekwart van alle bewoners van de gemeentelijke William Pontwoningen in de Indische Buurt heeft dusdanige tekortkomingen ge constateerd aan de woningen, dat men ontevreden is over de afwerking tijdens de renovatie, die enige tijd geleden werd afgerond. Dat blijkt volgens een nota van de buurtcommissie uit een enquête onder de bewoners, die in februari van dit jaar is gehou den. Het definitieve resultaat van die enquête zal binnenkort worden toegezonden aan het Vlaarding se college van B en W. toiletten en veel te veel water overlast in de stegen achter de woningen. Ook de ontluchting van de douchecellen levert moeilijkheden op. „Overbodig om te stellen, dat we verwachten dat de zaak nu eens systematisch wordt aan gepakt. We hebben al lang ge noeg gewacht.*-, aldus de be woners van de William Pont woningen in de Indische Buurt. In de nota. die door de Buurt commissie Indische Buurt is samengesteld over de afwerk ingsproblemen die zich tijdens de renovatie hebben voorge daan, wordt aangegeven dat er de afgelopen maanden nauwe lijks iels gebeurd is aan het op lossen van de klachten. On danks veelvuldig contact met het gemeentebestuur door middel van vragen op wijk bijeenkomsten of in dc raads commissie, door brieven of persoonlijke klachten, is er aan de problemen nog altijd niets gedaan. In de nota wordt gesteld dat de bewoners vin den, dat ze met een kluitje in het riet worden gestuurd. „Wij Hebben het gevoel, dat er door de gemeente gedacht wordt: de renovatie is achter de rug, nu niet meer zeuren. Wanneer dit zo doorgaat is er over 10, 15 jaar echter weer een hele berg achterstallig onderhoud. Moet er dan weer een renovatie ko men, waar we 100% huurver hoging voor moeten gaan beta len?". De lijst met klachten als ge volg van slechte afwerking van de woningen tijdens de grootscheepse opknapbeurt ziet er imposant genoeg uil. De meeste problemen worden veroorzaakt door niet-sluiten- de voor- en achterdeuren. Daarnaast zijn er klachten over de centrale verwarming, een slechte ventilatie van de zoekt wegens uitbreiding van de werkzaam heden: voor grond-, straat- straat- en rioleringswerken alsmede Wij bieden een goed salaris en goede secun daire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de dl- roctie. Laantje 2, Noordeloos. Tel. 01838-1946. Schiedam Bij een inval in een woning aan de Lange Achterweg heeft de politie een 12-jarige tassend ief gearres teerd. De jongen was in gezel schap van zeven vrienden, met wie hij afgesproken had. Daardoor heeft hij niet in de gaten gehad, dat de 36-jarige Rotterdamse, van wie hij op de Hongsrraar een oranje bood schappentas stal, hem achter volgde. De politie heeft de jon ge dief na procesverbaal te hebben opgemaakt weer laten gaan. Andere gestolen goede- ren waren in het pand op de Lange Achterweg niet aanwe zig. Schiedam Een 34-jarige be woner van de Kortlandstraat moet een andere auto kopen Of een andere hobby zoeken. Dit weekend vloog namelijk, terwijl hij zoals gewoonlijk er onder lag te sleutelen, zijn wa gen in brand. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Vlaardingen Vólksdansclub Vlavoe houdt zondag 25 no vember tussen 12 en 17 uur een volksdansles-dag in ge bouw Triangel, waaraan iede re belangstellende kan deelne men. De activiteit is bedoeld om iedereen in de gelegenheid te stellen, mei de vereniging kennis ie maken. Wie mee wil doen wordt aangeraden, gym- of balletschoenen mee te bren gen. De kosten bedragen twee gulden vijftig. Schiedam Het tamboerkorpt van de christelijke harmonie vereniging Harpe Davids zit zonder instructeur. Mensen, die zich geroepen voelen het jeugdige korps te instrueren kunnen inlichtingen krijgen bij mevrouw C.J.IJlmer, Be* ierlandsestraat 55b, tel.265993. Bij geert gehoor 260850. Schiedam Een lantaarnpaal op de Nieuwe Haven staat nu scheef, omdat een 43-jarige Schiedammer er in kennelijke staat met zijn auto tegen op gereden is. De man bleef de komst van de politie niet afwachten en reed door, maar kotn in de Gordon- straat toch achterhaald wor den. Blaas- en bloedproef pak ten voor hem op het politiebu reau negatief uit. De bestuurder van de wagen, die op rijksweg 20 onderstebo ven is aangetroffen, is nog steeds spoorloos. De politie vermoedt ook niet. dat de man nog zal opdagen om zijn auto terug te krijgen, want het ging om een ouwetje. Vlaardingen De op werklo zen en werkloosheid gerichte serie „baanloos- waardeloos", die het seizoen 1978-1979 on der verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken heeft ge draaid. start 31 oktober het nieuwe seizoen met een avond in de zaal van de Emmauskerk. aan de Kethelweg, Dominee H. J- ter Bals, directeur Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken (DISK), zal op die avond zijn visie ge ven op het verslagboek van het vorig seizoen en op de pro blematiek van de werkloos heid en de sociale consequen ties daarvan in het algemeen. De avond begint om acht uur. Het verslagboek is voor be langstellenden in te zien of te verkrijgen bij de werkgroep, p/a J. van der Vaart, Taling straat 35, Vlaardingen, tele foon 744101. Vlaardingen Een 79-jarige Vlaardingse dame stak vrij dag plotseling de Maassluisse- dijk over nabij de Dijklaan. Een naderende auto, die be stuurd werd door een 54-jarige Schiedammer, kon haar niet meer ontwijken. De vrouw werd met verwondingen in het Holy-ziekenhuis opgeno men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3