spom 'GSS rijp voor de KNVB9 Resultaten Martinit vallen nog tegen Hans Ilorjee: „Aanvallen tegen FC Amsterdam'9 Sectie voetbal pleit voor tweede sporthal Trainer Rinus van Kampen: SCHETEn pestuur Zwaluwen Hermes DVS-Wesilandi om de laatstei plaats Tekort. SVV wanhoopt niet hij FC VVV Groot damtoernooi WIK ontvangt ZCR Ook zaalvoetballers in de problemen SVV i 'VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 SC/yp/wxy Schiedam GSS heeft het voormalige Ursus-complex in gebruik genomen. Voor de trainer van de afdelings-eer- sieklasser, Rinus van Kampen, is het echter niet de eerste verhuizing naar dit veld, -want het toeval wil, dat ook Ursus ten tijde van de verhuizing naar dit complex in Harga van de dienstén van de Schiedamse oefen- meester gebruik maakte. "Maasland De onderlinge serie van de Schietvereni ging Maasland werd deze week vervolgd met de vol gende 'resultaten (resp. korps en vrije haan): W. Si fons 76—26^ R. Hunnego 7328, A. RL Sonneveld 97— 30. A. W. Bos 8939, A. Kor- 'pel 89-r28, 3. van Zwienen 91—25,% M. P. Hanemaaijer '95—30, J. 3. Rodenrijs 91—29, 1P. van Buuren 89—29, A. -Moerman (Maasland) 94 30, J. y,d. Hout 89—27, J. Ha- "nemaaijer 93—30, K. Rasens 93—30. L. van Berkel 94—30, J. M. J. de Vos 85--30, S. Ra sens 95—28, A. Kap 80—26, W. Geres 88—23„ li. den Dun nen 76-27, F, Krul 79—28, W. v.d. Zwan 3029, P. Boe- .kestoyn 80—27, RL P. Grave nland 87—29, N. Haring 73— #28, P. Kalkman 82—28, H. 0van Nieuwkerk 92—29, A. A. tStolk 9630, C. van Dorp -9329; A. Verboon 88-27; J. J. .van Buuren 90-30; 3. van Ka- pelle-94—30, M. Kohier 90— 30, J, v.d. Marei 93—30, A. Voogt 92—30, Fr. van Staal duinen 9730 en M. van r Staalduinen 93—29. ..Vlaardingen Bij zaterdag- club Zwaluwen zijn de be stuurstaken verdeeid voor het seizoen 1979-1980. Voor zitter Roei Schipper; vice- woorzitter Paul Simon; secre- /taris Kees Kool; tweede se- - cretaris Jan Velthoven; pen ningmeester Aart de Bruljn; tweede penningmeester Jaap Schumacher; wedstrijd secretaris Slem van de Ma- .rel; adviseur bestuur Cees Faben ombudsman Krijn Boog; afgevaardigde elftal- - commissie Gerard Dijkstra; -Afgevaardigde jeugdbestuur Dik Schouten en commissie nieuwbouw en onderhoud Bas de Pee. „De voortekenen zijn in ie der geval gunstig. Ik werd hier met Ursus het eerste sei zoen al Kampioen", zegt de goedlachse Rinus van Kam pen, die aan zijn tweede „ambtsperiode" bij GSS bezig is. Hij bracht GSS een aantal jaren geleden naar de eerste klasse van de afdeling Rot terdam, waaruit het elftal sindsdien niet meer is ver dwenen, Ook bij DVC, waar hij vijf seizoenen volmaakte, heeft hij een kampioenschap op zijn naam staan. „Zoals GSS momenteel speelt kan- het zeker in de vierde klasse KNVB mee. Dat voetbal ligt ons ook beter. In de afde ling speel je nog te veel tegen ploegen, die het middenveld overslaan en met lange trap pen gevaar trachten te stich ten. Wij proberen echter op bouwend ,te voetballen en we hebben ons dan ook niet eéft keer voor ons eigen doel inge graven bij uitwedstrijden", al dus de 55-jarige Rinus van Kampen. Het elftal van GSS heeft, om dat het eigen veld nog niet be schikbaar was, reeds vijf uit- wedtrijden afgewerkt hetgeen een zestal punten opleverde, terwijl twee op het veld van Schiedam gespeelde „thuis wedstrijden" slechts een bate van eén punt ten gevolge had den. „We zijn de uitwedstrij den goed doorgekomen. Het is een voordeel voor ons. dat we de, tweede competitiehelft re latief veel thuiswedstrijden op het programma hebben staan, hetgeen een goed uitgangspunt vormt om een aanval te doen op de koppositie. De thuiswed strijden op het veld van Schie dam zijn niet als zodanig te be schouwen, omdat je er immers je eigen sfeer miste", is de op timistische visie van de trai ner. Hard werken De eerste „echte" thuiswed strijd tegen het samen met GSS op een derde plaats van de ranglijst staande Alexan dria '66 leverde echter een te leurstellend gelijkspel (33) op voor de trainer. „De bal werd nog te veel gebracht en er werd achterin te veel risico genomen. Dat moet ik er nog uit krijgen bij de jongens", oordeelt de trainer. „De op komst op de training is in ie der geval uitstekend, waar door ik erin geslaagd ben om er een homogeen geheel van te smeden. En als de jongens zo hard blijven werken als ze nu doen. dan gooien we dit sei zoen nog hoge ogen". Rinus van Kampen „Dat werken moet je natuur lijk niet te letterlijk opvatten. De training bijvoorbeeld moet gezellig zijn en tegelijkertijd opbouwend voor de conditie. Ik waak ervoor, dat ze het echt als werk gaan zien, want werken moeten ze de gehele dag al. Sport moet ontspan ning blijven voor de jongens". Rinus van Kampen vervolgt: „GSS beschikt dit seizoen trouwens over een vaste grensrechter, John Wessel, wat eigenlijk onmisbaar is voor een elftal, al gebeurt het vaak dat een wisselspeler moet vlaggen. Een reserve moei echter elk moment van de ne gentig minuten in"kunnen val len. Dat kun je als speler niet volledig geconcentreerd doen, wanneer je eerst de rol van grensrechter moet vervullen". Schiedam Als trainer Joop Schop heel eerlijk is, valt hem de middenin oot- positie van derdeklasser Martinit (zeven punten uit zeven wedstrijden) wat te gen. „Na een uitstekende competitie vorig seizoen, waar we de kansen op een kampioenschap hebben verspeeld, had ik nu toch op wat meer gerekende Kijk, hoewel de derby's niet slecht voor ons zijn uitgevallem'heeft Martinit altijd beter gepresteerd in de Dordtse afdeling." „Ondanks sterke ploegen als Alblasserdam en SSW, waar we zondag tegen spelen, valt het aantal punten wat tegen. Ik kan nu nog geen voor spelling doen of we dit sei zoen weer serieus mee gaan doen om het kampioenschap. Zondag hebben we weer twee geschorste spelers (Ed Slavenburg en Kees Hoog- Vlaardingen Gelet op het begrotingstekort (8000 gul den), zal Zwaluwen dit sei zoen de vinger aan de pols moeten houden. Onder het motto: allemaal zuiniger aan. Op de ie denver gade- ring, waarop dat bekend werd gemaakt, werden ver der vier leden tot lid van verdienste benoemd. Dat wa ren: Wim Visser, Sander Vis ser, Cees Faber en Henk ïïofman. Vlaardingen/Schiedam De vuurdoop voor Hans Dorjee zal tegen FC Amsterdam het no dige spektakel kunnen opleveren. FC Vlaar dingen gaf vorige week al de voorzet tegen SC Amersfoort, dat dankzij de medewerking van vier spitsen snel op een 3-fi voorsprong kwam. Pas na rust kon de formatie van Hans Alle man zich wat ontdoen van alle schroom <1-3}, maar de FC leverde het bewijs van defensief voetbal te zijn afgestapt. Bij voorbaat wil Hans met mandekking voor Doijee geën profeet zijn die de wijsheid in pacht heeft. „Ik wiL attractie bij FC Vlaardingen, de angst die de spelers in zich hebben, .is onge grond, Daarom kunnen de „lieverdjes", die deze competitie uit nog wei nig aanspraken, er te gen aan". De confrontatie zal wel gepaard moeten gaan Wegmansen en Co Stout, tweè supersnelle jongens, die aan één en kele kans voldoende hebben, hans Doijee: „Ik ken FC Amsterdam nog uit m*ii NAC-tijd, bovendien heb ik vori ge week, toen het met 3-1 van DS'79 verloor, informatie gekregen. De tijd om hoog te ein digen is, gelet op het programma, niet ongun stig, maar dan zie ik ons liever met 4-3 winnen dan met 1-0". In principe speelt zon dag hetzelfde elftal van vorige week. Inclusief Patrick Janssens en doelman toon Eggers, die lichte blessures heb ben. Hans Doijee ver wacht dat die zondag wel verholpen zullen zijn. Ook SW-heeft zo lang zamerhand al zijn spe lers uit de ziekenboeg te rug. Dick Hoogmoed, die afgelopen zondag tegen Heracles een tik tegen zijn enkel kreeg, trainde deze week normaal mee, terwijl Wim Mulder al leen wat loopoefeningen mee deed. SVV staat voor een belangrijk duel' tegen FC VW, dat er op aast de tweede periodeti- tel te pakken, maar Pim Visser Is bepaald toch hoopvol gestemd". Hij: „Zondag tegen Hera cles zag je na de 2-1 voor sprong toch weer een stukje zelfvertrouwen te rugkomen en dat is voor zondag m'n houvast. Ik weet dat de Limburgers je trachten te overrompelen, daar zullen we dan ons op instellen". SVV begint wederom zon der Cor Peitsman, omdat de Schiedamse trainer nog niet uitgekeken is op Henk Salari. „Van hem kwamen vorige week de- passes die twee doelpun ten opleverden, dan ga je niet wisselen". PATRICK JANSSENS ...licht gebles seerd... Joop Schopresultaten vallen tegen werf), daarom is het nog steeds afwachten naar welke kant de wijzer uitslaat Een 1-0 nederlaag ofk overwin ning kan een wereld verschil zijn." De voor het vijfde seizoen aan Martinit verbonden Joep Schop („Ik ben een echte vet' enigingstrainer") is er vat overtuigd, dat de „misser" vaa vorig seizoen geen frustatiö heeft achtergelaten. Hij: „Nee hoor. Ik dacht persoonlijk met jongens als Fred van Lam- baart en Cor Voets erbij wat sterker te zijn geworden. Ik had gehoopt dat de ontwikke ling, die tn het oefenprogram ma aardige vormen begon aan te nemen, wat meer resultaat zou hebben opgeleverd. Mis- schien tèch overschatting!". In de eerste klasse staat er voor Hermes D VS een zeer be- .langrijke wedstrijd op het pro gramma. Inzet in het duel op „Harga" tegen debutant West- landia is de laatste plaats. Ns de stijgende lijn van de laatste weken, moet Hermes DVS be wijzen dat het in de eercte klasse thuis hoort Ook DHS, dat 2es punten heeft verza- meld, bevindt zich in de on derste regionen, de wedstrijd tegen Olympia moet voor de Schiedammers een gunstig re sultaat kunnen opleveren. Overige wedstrijden: DRL-De Hollandiaan, CKC-VFC, Del- fia-Fortuna, Alphense Boys- Excelsior'20, Schiedam-Wad- dinxveen, GDS-Hoek van Hol land, DRZ-Ursus, RKWIK- OSS, VDL-Alexandria'56, Leerdam Sport-SFC. In de af deling: Pechvogels-SVDPW, FCN'66-Wieo, USC-MSV'71, WF-OHW, Schiedamse Boyv NRC/Ommoord. Vlaardingen Het is een traditie, dat de Rotterdamse Dambond ieder jaar een groot damtoernooi organiseert, waaraan kan worden deelgenomen door leden en niet-leden van deze bond. Voor het eerst wordt een de/gelljk toernooi in Vlaardingen gehouden er» wel op zaterdag 3 november in de Marnbcflat aan de Mamixlaan 19, aanvang 9.30 uur. Er zal dan worden gespeeld in groepen van vier spelers, terwijl het wedstrijd tempo per partij is bepaald op één uur per speler, zodat iedere partij niet langer dan twee uren kan duren. Huisdammers zullen zoveel moge* 'k v/orden ingedeeld in de la gere groepen en omdat de ervar... teft geleerd dat deze spe lers veelal geen gebruik maken v df maximale bedenktijd, zal bekeken worden of in deze groepe. -u er partijen kunnen wor den gespeeld. Het noteren van de partijen is niet verplicht, maar het mag na tuurlijk wel. Het unieke van dit toernooi is, dat iedere deelne mer met een prijs huiswaarts zal keren. Het inschrijfgeld be draagt vijf gulden en voor deelname kan men zich opgeven bij de heren D. Tamboer, Groen van Prinstererstraat lb, tel. 348427 of W. den Breems, Arnold Hoogvlietstraat 69, tel. 346864, terwij] daarvoor ook gelegenheid is op dinsdagavond vanaf half acht in het clublokaal van de VLaardingse Damvereniging aan de Em- mastraat 43, tel. 348435. Vlaardingen/Schiedam De waterpolo-hcren van SZC krijgen het zondag erg moei lijk in Maastricht 'tegen MZPC. De heren van WIK krijgen morgenavond' <19 uw) ZCR op bezoek, dat in het Eolpabad «ten moeilijk heden moet hebben met deze cl«b, die de één na laatste plaats bezet. Daarna zijn de dames van Shell aan de beurt tegen bet Ridderkerk- se Poseidon. Ben van Haaren ...anderhalf jaar wachten..... Vlaardingen - „Als de bouw van een tweede sporthal nog langer op zich laat wachten, dan moet er alvast maar be gonnen worden met de bouw van een derde", dat is het oordeel van de sectie, voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Ook dê nood onder de voet balverenigingen is naast die bij de échte binnensporters erg groot Zaalvoetbalteams zijn doorgaans gedwongen hun „thuiswedstrijden" bui ten Vlaardingen te spelen, omdat er in de enige sport hal geen plaats is. Ja, één uurtje per week laat in de avond. Roel Schipper, voox^ zitter van Zwaluwen, op de" bijeenkomst van de voetbal- vertegenwoordigers: „Het loopt de spuigaten uit we moeten ons nu manifesteren. Drie sporthallen voor Vlaar- dingen is niets te veel. De tweede hoeft helemaal niet zo luxieus te zijn, maar wel functioneeL Voor mij hoeft er geen restaurant en derge lijke in. De tribune voor het publiek is veel belangrijker, omdat dan de zaalsporters aan hun supporters kunnen laten zien wat ze presteren". Ben van Haaren, voorzitter van RKW1K» is niet minder strijdbaar. „WH moeten die tweede sporthal voorlopig la ten schieten en nu al gaan pra ten over een derde hal, omdat deze waarschijnlijk eerder te realiseren is. Waar die komt is niet belangrijk, als hij er maar komt Je ziet zaalvoetbalteams afsterven, omdat er geen zaal- ruimte is". „Het is tocb bela chelijk", aldus Van Haaren, „dat een thuiswedstrijd ergens achteraf in Rotterdam moet- worden gespeeld. Wil je een zaalvoetbaltoemooï houden, dan moet je anderhalf jaar van te voren een verzoek indienen. Met de kans dat ,het dan nog niet eens kan". Teun Goed- knecht, secretaris van de Sportraad, had op de bijeen komst wat reserves ten aan zien van alle kritiek. Hij: „De sportwereld manifesteert zich iriog steeds onvoldoende in de VRSR. Dat is het orgaan waar alle klachten terecht moeten komen". Sportwethouder Cees Bot gay ervan uit, dat de tweede sport hal er zo snel mogelijk kemjr Hij: „Het bestemmingsplan h nu vastgesteld. Het wachten js op goedkeuring van GedepU* teerde Staten. Zodra dat is g<F beurd gaan we bouwen. Mocij* het onverhoopt afgewezep worden, dan gaan we snel mogelijk bouwen - roep om een derde Vlaardingen vindt1 ven. „Als die twc_. komt, en dat is écht geen sw£ tussymbool, verdubbelen meer dan de helft van de staande capaciteit Om nog een derde hal te bouwe vind ik wat overdreven-Trou wens, er is ook geen geld vojjv pas na 1983 kan er gedacht worden aan een eventufiy derde sporthal".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6