SPORT Bot Geduld oefenen met sporthal' Dames Evergreen geven hoekeyles Dames B en P geen bekerfinalist Dames Inventus verslagen Heren UVG gestraft Harga ingehaald Ondanks vertwijfeld protest Vlaardingse sporters: 9 Schaaksimultaan DVO 32 Contract voor Herman den Haag Monsterscores van Asvion en Pollux rmmm Green Eagles: benauwd uitgangspunt DINSDAG 30 OKTOBER 1979 SC/VD/WW. Schiedam De korfballers van Harga hebben de inhaalwedstrijd tegen GKV in Den Haag met 7—7 afgesloten. Harga bouwde vanaf het begingsignaal een veldoverwicht op, miste aanvallend het geluk, wat nu eenmaal onontbeerlijk is. Dit in tegenstelling tot GKV, dat de meest onmogelijke ballen door de korf zag verdwijnen, In de eerste helft bielden de ploegen elkaar aardig in evenwicht Na de openingstreffer van GKV bracht René de Goede de Schiedammers middels een strafworp langszij. Hetzelfde deed Karei van der Linden na een vlotte 2X achterstand. Daarna nam GKV tegen de veldverhouding in een 4—2 voorsprong. Pas nadat er 52 gescoord was kwam Harga terug. Treffers van wederom René de Goede en Karei van der Linden betekenden een 5—4 slinkende achterstand. Nadat GKV toch weer gelukkiger wijze 6—4 had gescoord, zette Harga een tussensprint in dat resulteerde met nog zo'n kwartier te spelen xn een 67 voorsprong. Nel Majoor. Koos van Leeuwen en voor de derde maal René de Goede brachten Harga zo ver. Rob Bons nam de plaats van Chris Alblas in en Harga leek op weg naar de overwinning. Maar bij het verdedigen werd de bal niet direct weggewerkt na een onderschepping en een vriptaande GKV-speler scoorde van zo'n twintig meter 77. Vlaardingen Geduld oefenen. Dat is -opnieuw- het advies dat sportwethouder Cees Bot gisteravond in de vergadering van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de sportverenigingen mee gaf. In een zonder tegenstemmen aangenomen motie, die namens die sec tie overige veldsporten naar voren werd gebracht, werd de raad er op gewezen, wanneer vóór 1 april 1980 het bestemmingsplan niet van Gedeputeerde Staten -al of niet goedgekeurd- is teruggekomen, op zeer korte termijn een oplossing voor de realisering van een sporthal gevonden zal moeten worden. Met andere woorden: Wan- 1 neer GS het totale bestem mingsplan „Holy-Noord", met daarin opgenomen de sporthal, afgekeurt, wordt er op zeer korte termijn over een nieuwe sporthal gesproken. Bij toe stemming van GS, waar vol gens Bot nu niet veel meer iijd door Emile Schelvis Vlaardingen Herman den Haag heeft van FC Vlaardingen een con tract aangeboden gekre gen. Dit was mogelijk omdat Wim Koevermans naar Fortuna Sittard is overgestapt Hoewel de Gouwenaar er positief over denkt, volgt er deze •week eerst nog een ge sprek. Vlaardlngen/Schied2m De hockey-heren van Spirit verloren uit van koploper Hudito in een sterk gespeelde wedstrijd met 20, de Schiedamse dames stelden teleur door te gen Tempo niet verder te komen dan een 1 1 gelijkspel. Evergreen (h) behaalde in een goede wedstrijd een zeer verdiend gelijk spel, de uitslag viel echter in het niet bij de Maassluise dames, die Spijkenisse met 100 van het veld veegde. De heren van Pollux verloren tegen Groen Geel met 20 en ver keren nu diep in de zorgen, in tegenstelling tot de dames, die ditmaal Capelle naar een nederlaag speelden. De dames van Asvion behaalden de grootste overwinning van het seizoen op en bij Voorne (1—6). Hudito—Spirit (b) 2-0 Spirit speelde tactisch zeer goede wedstrijd, door de verdediging op de man te laten spelen en zo de Hudito-aanval te ontkrachten. Dat dit een goede tactiek was bleek uit het feit, dat Spirit de wedstrijd tot ver in de tweede helft gelijk wist te houden. Via twee strafcorners wist Hudito de verdiende overwinning in de wacht te slepen. TempoSpirit 1—1 De kampioenspretendent had een „off-day". De dames waren wel constant sterker, maar tot ge ldige doelpunten komen kostte erg veel moeite. Er werden maar liefst drie Schiedamse doel punten afgekeurd en één strafpush gemist. VoorneAsvion (d) 16 Asvion behaalde eindelijk eens een over winning, die de ware klasse van de ploeg nog eens onderstreepte. De dames speelden over heen zal en mag gaan, gaat er zo snel mogelijk in Holy-noord worden begonnen. Dat laatste betekent, dat het nog minstens twee jaar gaat duren, voordat er daadwerke lijk door een sporter een stap in de hal kan worden gezet. Al met al een hoogst ongeluk kige zaak voor de Vlaardingse sportverenigingen, die zich gisteravond bij monde van Ben van Haaren (EKWIK), Davies (Broleco) en Brouwer (KV Vlaardingen) in het vra gen halfuur dan ook hoogst ontevreden toonden. „Natuur lijk", verdedigde Bot, „smach ten we allemaal naar een sporthal en ik geloof dat bij de totstandkoming de nieuwe hal van 's-ochtends vroeg tot *s- avonds laat is volgeboekt. Maar ik vind, dat we nu een plan hebben en daarmee ver der moeten gaan. Ook al bete kent dat in de praktijk wéér wachten". Wim Kwakkelstein van het dagelijks bestuur van de VRSR wil echter eerder actie zien. „De mogelijkheid", aldus Kwakkelstein, „moet onder zocht worden of het loskoppe len van de bouw van de sport hal uit het bestemmingsplan nu wel zulke ri go reuze gevol gen mee zich mee brengt. Dat betwijfel ik namelijk De mensen hebben nu gewoon lang genoeg gewacht". Er was niets aan te doen, ook een voorstel tot een behoefte onderzoek te komen naar een dubbele sporthal (zoals de Margriethal in Schiedam), was eigenlijk op grond van locatie problemen min of meer tot mislukken gedoemd. Bot: „Ja, de enige plek die daarvoor in aanmerking zou komen, wil len we open houden". Samenvattend is het dus op nieuw wachten voor de Vlaar dingse sporters, die dringend verlegen zitten om binnen sportaccommodatie. Harry Brouwer gaf als voorbeeld, dat 60 procent van de thuiswed strijden van de drie Vlaar dingse korfbalverenigingen buiten Vlaardingen moeten Riet Brouwer smasht bal over het eenmansblok van WIK. Jonny Soeters (9) en José Oossane (4) volgen aandachtig de aanval van hun clubgenote. worden afgewerkt Een derde sporthal, die inmiddels qua be hoefte de NSF-norm is 1 sporthal op 20.000 inwoners) ook al tot de nok bezet zou zijn, wordt door Bot niet reéel gevonden. Hij houdt momen teel vast aan de veel te dure tweede, die overigens bij het loskomen van de toestemming van GS in het kader van de landelijke afgekondigde bezui nigingen (bestek 81) weinig le vensvatbaarheid geniet. Het geduld van de Vlaardingse sporters wordt weer op de proef gesteld. Schiedam De schaak- simultaan. die de heer Troost gaf, leverde maar liefst elf jeugdspelers op in de leeftijd van 7 en 8 jaar. De jeugdleider van de schaakvereniging Schiedam gaf het eerste uur, waar nodig, aanwij zingen. Daarna werd het een strijd, waarin me vrouw Groeneweg ver raste door een partij te winnen, Daarna moest Troost nog een viertal nederlagen incasseren. Vier spelers kwamen tot een remise en zeventien maal dwong Troost zijn tegenstander tot overga ve. Opzien baarden de prestaties van Eric en Cees Gunnewegh (11 en 9 jaar). een goede partij hockey en leerden de Voor- ase ploeg bij tijd en wijle hoe het spel ge speeld moet worden. Doelpunten van Tinka Bos (tweemaal), Jacqueline Breïmer, Yvon ne Lomans, Sandra Mansoer en Geesje Bos, die ieder eenmaal scoorden. PolluxCapelle (d) 70 In tegenstelling tot de heren blijft het de Poliux-dames nog steeds voor de wind gaan. Dit maal was Capelle het niet ge willige, maar kansloze slacht offer van de Vlaardingse over- winningsdrxft. De doelpunten werden gemaakt door Mieke Meerhof. Els Schoenmakers, Patricia van Doorn (allen tweemaal) en Marleen Hooger- werf (eenmaal). Rijswijk—Evergreen (h) 00 In de beste wedstrijd van het lopende seizoen werd een goed resultaat geboekt tegen Rijs wijk. Voor al voor rust werd er uitstekend gespeeld en le gio kansen verkregen, maar met name Pi eter Du pon en Er- rol Bulman wisten deze niet U verzilveren. Het zelfver trouwen blijft groelen. Evcrgreen—Spijkenisse (d) 10—0 Evergreen gaf hoekeyles aan de slechtste leerling van de af deling. Massaal aanvallend en de tegenstander zeventig mi nuten lang mangelend heeft Pollux in ds aanval tegen Capelle. Vlaardingen Wat niemand in had verwacht, is toch ge beurd: in de halve bekerfina le heeft het reserve-team van het Vlaardingse Broleco gewonnen van het Schie damse Both en Partners. Evenwel herstelden de da mes van B&P de dag daarop van het Groot-Ammerse WIK/BW, terwijl de Schie damse heren één van de grootste concurrenten: Slie drecht Sport '56, met veel ge mak versloegen. Broleco 2 - Both en Part ners (d) 3-1. Het tweede dames-team van het Vlaardingse Broleco heeft afgelopen vrijdagavond onder leiding van hun trainer/coach Cees Zevenbergen onverwacht van het Schiedamse Both en Partners gewonnen in de strijd om een finaleplaats voor ae beker van distrikt 17. Aanvan kelijk had de wedstrijd het beeld dat normaal werd geacht.B&P, dat een klasse ho ger speelt dan Broleco 2, nam al snel de touwtjes in handen om zodoende de eerste set met 9-15 binnen te halen. Toch, draaide het niet bij de Schiedammers zoals het moest: een vertwijfelde stop, afwij kende set-up's en een zwakke aanval waren er de oorzaak van dat het spelpeil bij B&P, naarmate de wedstrijd vorder de, steeds verder omlaag ging. Broleco 2 daarentegen, had „niets te verliezen speelde daarom vrijuit en kreeg in te genstelling tot Both en Part ners steeds meer vertrouwen in een overwinning. In de tweede set veranderde het wedstrijdbeeld dan ook ri- goreus. De zwakke plekken van de tegenstandster goed uitbuitend, wisten de Vlaar dingse dames de setstand via een 15-6 zege gelijk te trekken. Zoals bii zoveel wedstnjden het geval is, was ook de derde de „sleutelset" van dit treffen; Broleco won deze met 15-9. De daaropvolgende vierde set leek niet meer dan een forma liteit; de 12-0 tussenstand gaf een duidelijk beeld van het verloop, en via een 15-4 setze ge stelde de damesploeg van Broleco hun plaats in de finale tegen het zojuist naar de derde divisie gepromoveerde Krim pen veilig. Beide ploegen zul len in twee ontmoetingen uit moeten maken wie er bij de dames dit seizoen bekerkampi oen wordt van distrikt 17. B en P - WIK/BW(d) 3-2. Nog geen 24 uur later moest de ploeg van trainer/coach Hans Soeters weer uitkomen voor de kompetitie tegen WIK- /Bakker Wonen. Om zich te revancheren op de bekerwed strijd van de avond daarvoor en misschien ook op zichzelf, werd het ditmaal een vrij at- traktieve wedstrijd. Beide ploegen hielden elkaar onder voortdurende spanning goed in evenwicht waarna een vijf de set bij de setstand 2-2, de beslissing moest brengen. Wel liswaar kwam B&P al snel achter te staan, maar tot ieders verbazing konden de Schie dammers het wedstrijdbeeld met veel inzet veranderen. Via 10-10 stootten zij direkt door naar een setzege. alsmede een 3-2 totaaloverwinnïng op het gevreesde WIK/BW. B en P - Sliedrecht Sport(h) 3-0. „Al met al viel het erg mee,", zegt trainer/speler/coach Pe ter van der Gugten na de wed strijd. „De eerste set begon voorspoedig; met één service beurt liepen we uit naar 5-0 waarmee we Sliedrecht Sport, dacht ik totaal overdonderd hebben (15-6)." De tweede set bleek moeilijker. De tegen stander uit Sliedrecht kwam gedurende de wedstrijd wat beter in zijn spel, terwijl de Schiedammers de indruk ga ven door de gemakkelijke eer ste set wat „ingesukkeld" te zijn. Opgeschrokken door de on verwachte achterstand, begon nen de Schiedammers weer te volleyballen met als resultaat dat ook de tweede set met 15- 10 bij de thuisploeg kon wor den bijgeschrijven.„Het snelle spel dat Sliedrecht speelt ver rast niet alleen de tegenstan der maar op de manier zoals zij hei spelen, ook en vooral meer zichzelf.", legde Peter van der Gugten uit. „Hun fou- tenpercentage is dan ook veel groter dan dat van ons. Daar om was het niet zo'n inspan ning om tevens de laatste set te winnen; wij hebben gewoon hun de fouten laten maken en zelf eenvoudig effectief ge* speeld (15-9)." van der Hoeven overhandigt DVO'32-voorzltter Ben Ver- steege de sleutel. Vlaardingen - DVO'32 heeft de gerenoveerde accommodatie vrijdag officieel in gebruik ge nomen. De vier kleedkamers met bijbehorende doucheruim ten, alsmede de nieuwe be stuurskamer, werden onder grote publieke belangstelling uitvoerig bewonderd. Van ge meentezijde waren er diverse afgevaardigden. Namens het sportbureau waren Teun Goedknecht en Jan van den Berg aanwezig en Dick van der Snoeck namens de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie. Uit handen van sport wethouder Cees Bot mocht voorzitter Ben Versteege de vlag van de VRSR in ont vangst nemen. Ook waren er lovende woorden voor da bouwcommissie van DVO'32, die verantwoordelijk was voor de realisering van de verbou wing van de opstallen. de Maassluise ploeg de tegen stander gedesillusioneerd. Doelpunten in dit hockey-fes- tijn van Marlies Koot (vier maal), Annemiek Schippers (driemaal), Froukje Snoeck, Margreet van de Knaap (bei den tweemaal) en Swannie .Thio (éénmaal). Schiedam Het eer ste damesteam van de basketbalvereniging Juventus heeft het te gen Parker uit Leiden niet kunnen redden, In de Margriethal Week de Leidse ploeg slagvaardiger (49-57). Waardoor de heide ploegen nu weer sa men aan de leiding gaan. Het berenteam van het Maassluise Green Eagles behaalde In de tweede ronde van de beker een moeizame overwin ning op S. Muyselaar Stars uit Heerhugo- waard. De 94-83 over winning biedt echter nog geen enkele ga rantie voor overle ving. In het begin van de wed strijd Juventus - Parker was het duidelijk dat de eerste plaats inzet was. Er werd te gehaast te zenuw achtig gespeeld. Daar kwam nog by dat er in de eerste 15 minuten naar één scheids rechter aanwezig was die natuurlijk niet alles kon zien. Gevolg; irritatie bij beide ploegen, en dat verbe terde het spelpeil ook niet. Na de tiende minuut liep de Leidse ploeg ineens makke lijk weg van Juventus. Bin nen 2 minuten keek Juven tus tegen een achterstand van acht punten aan: 16-24. Even nog leek de Schie damse ploeg terug te ko men, maar een time-out van Parker was voldoende om dat tegen te houden. De Leidse ploeg liep zelfs nog iets verder uit door een ge lukkig schot in de laatste seconden. Ruststand 20-30. Ook in de tweede helft zag Juventus geen kans om een vuist te maken. Eindstand 49-57. Heren Het herenteam van Green Eagles kreeg in de beker- wedstrijd tegen S. Muyse laar Stars de opdracht van trainer/coach Jaap Boon mee om zo snel mo gelijk te spelen. Van uit een man-to-manverdedi* ging gebeurde dit ook en met als gevolg dat de Maaslulsse ploeg via Roel van der Most en Peter van Balen ook snel een voorsprong opbouwde. Met de rust had Green Eagles dan ook een 51-41 voor- spreng. In de tweede helft bleek echter dat S. Muyselaar Star zijn lesje goed geleerd had in de eerste helft. Vlaardingen/Schiedam UVG heeft in de zaalhandbal- competitie niet kunnen verhinderen dat EHC ongeslagen bleef. In een van UVG-zfjde tamme wedstrijd bleef EHC steeds aan de voordelige zijde van de score. Sommige spe lers hadden een off-dag, waardoor nieuweling Berry Kens nog tot de beste Schiedammer kon uitgroeien. UVG-Hollandiaan (d) 7-7 De dames van UVG (d) 7-7 met Hollandiaan meer moeite gehad dan verwacht- Gedu rende de hele wedstrijd heeft Hollandiaan een voorsprong gehad. Na tien minuten stond het zelfs 0-3. Bij de rust had UVG iets aan de achterstand gedaan (2-4) maar na de rust was het weer Hollandiaan dat scoorde: 2-5, Toen Nel Vogel een strafworp op de paal schoot, ging UVG weer in haar kansen geloven. Het haaide op tot 6-6, maar nog één keer nam de Vlaardingse ploeg een voorsprong. In de laatste seconde wist UVG toch nog de gelijkmaker te produ ceren. Unitas-Westlandla (h) 16-21 In een aantrekkelijke wed strijd heeft Unitas een het kortste eind getrokken. Chris van de Lely kreeg vanaf het begin man verdediging en hierdoor haperde de aanval van Unitas iets. Reeds bij rust had Unitas een 10-12 achter stand. Ook in de tweede helft keek Unitas steeds tegen een achterstand aan. De Maasslui se rs kwamen in deze wedstrijd felheid tekort om het Westlan- dia echt moeilijk te maken. Unitas-WIK (d) 10-10 Beide teams begonnen in de2e derby vrij nerveus. WIK had echter het eerst de zenuwen onder controle en nam dan ook een voorsprong. Met de rust had WIK een 5-7 voor- Sprong. In de tweede helft een fel spelend Unitas, dat, ge steund door een fanatiek pu bliek, trachtte de achterstand weg te werken. Na een 7-0 stand gelukte het Unitas om de stand recht te trekken. In de laatste vijf minuten konden beide ploegen het net niet meer vinden. WIK-Spirlt (h> 15-13 Na een goede start viel WIK iets terug. Binnen tien minu ten hadden de Vlaardingers een 0-1 voorsprong genomen. Spirit krabbelde doelpunt voor doelpunt terug tot aan 6-5. In de tweede helft een indentieke situatie. WIK liep uit tot 13-8, maar wéér kwam Spirit terug. Toch kon Spirit de nederlaag niet meer ontlopen. Ancora 3-Holiandiaan (h) 18- 27 De heren van Hollandiaan hebben weinig tegenstand on dervonden van Ancora. Na vijf minuten stond met 0-3 en was de wedstrijd gelopen. Na een 6-10 ruststand liep Hollan diaan uit tot 6-16, voordat An cora iets terug kon doen. Door verdedigend veel fouten te maken kwam het eind met 18- 27. Spartaan-Wilton (d) 4-7 Wilton heeft het tegen Satur- nus lelijk bij laten zitten. De eerste helft ging gelijk op en voor Wilton wist uitblinker Guus Storm zevenmaal te sco ren. na een 13-11 ruststand maakte Wilton verdedigend meer fouten dan voor rust, Sa turn us hanteerde de break-out en behaalde een verrassende 27-18 overwinning. DWS-Treffers (d) 4-12 Dat Treffers hoge ogen gaat gooien voor het kampioen» schap heeft ook DWS mist bo vendien de nodige routine, iett wat Treffers wei bezit. Tot 3-3 kon DWS aardig bijblijven, maar daarna was het gedaan met DWS. Na 3-6 met de rust Hep Treffers uit tot 4-12. AMC/Niloc-DWS (h) 19-19 DWS heeft zijn tweede gelijke spel behaald. Uit tegen Niloc wist Sjak Reurling vlak voor tijd de gelijkmaker te produ ceren. In de eerste helft scoor den beide ploegen om en ori- Toch had DWS met de Vf een 9-10 voorsprong. In tweede helft een fel speleflö DWS, dat halverwege op 16-12 achterstand kwam f staan. Wim Schaap wisselde de opbouw en DWS haalde op tot 18-18. In de laatste seconde zorgde Sjaak Reurling voor het tweede punt. HVOS-HVK (d) 3-6 In de eerste helft miste Hva twee strafworpen, maar on* danks dat kwam de rust ro*1 2-2. In de tweede helft vierde Yvonne Koevermans na vip maanden haar rentree twee doelpunten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4