<C HEDAMSCHE CO J RANT Zuid vraagt gemeenteraad om hulp CDA-wethouders twee keer met minderheidsstandpunt Zuid tegen duurder gas fe&l :1§1 Hondenweide op proef in het Oranjepark Kegeling methylbromide Zeg het met bloemen Alle wijken meedenken over Schiedam-Noord .cp College beslist over budgettaire ruimte Succes voor actiegroep Binnenbrandje in Geervlietse- straat Joy-riding met tractors Raad Monster; Werkgroep ruimtelijke ordening; .Woensdag 31 oktober 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26481 8 PAGtNAfS- Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klacht end u*nst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Scbled£»rr- De Overlegwerkgroep Opbouwwerk Schiedam Zuid (OOSZ) heeft ten einde raad de hulp van de gemeenteraad ingeroepen In het conf,;ct dat mc£ de Stichting Schiedam» Werkgeversinstituut ten bate van Opbouwwerk (SSWO). In pen brief vraagt de OOSZ de raadsle den om tijdens de komende behang ling van de gemeentebegroting het voorstel te doen om één extra op bouwwerker beschikbaar te stellen. Op die manier krijgt èn West èn Zuid een opbouwwerker. Enkele maanden geleden besloot de SSWO een voor Zuid gereserveerde op bouwwerker toe te wijzen aan West. om dat de stichting vond dat er met de over- legwerkgroep Zuid met te praten viel. De stichting meende dat Zuid zich teveel vastklampte aan de benoeming van Ar- mand van Puyveide, de secretaris van de bewonersverenïging Schiedam-Zuid. De stichting vond Van Puyveide niet de juis te kandidaat en besloot vanwege de hals starrige houding van Zuid de opbouw werker aan West toe te wijzen. Eerder m de brief vraagt de overleg- werkgroep uit Zuid de gemeenteraad om de ,,door rancune ingegeven" beslissing van de SSWO, om de opbouwwerkplaats aan West toe te wijzen, terug te draaien. Wel wordt erkend dat ook West, evenals Zuid, aangewezen ais stadsvernieuwing sgebied, hard behoefte heeft aan een op bouwwerker In dezelfde brief pleit de overiegwerk- groep er voor. dat de SSWO haar statuair juist genomen besluiten uitvoert en zich aan haar statuten houdt. Volgens de overlegwerkgroep zouden veel van de ge nomen besluiten van de SSWO met aan de statuten voldoen. Regelmatig zouden besluiten zijn genomen in afwezigheid van bestuursleden uit Zuid, die met voor de vergadering waren uitgenodigd. Tevens beschuldigt de overlegwerkgroep Zuid de stichting ervan de statuten te hebben gewijzigd, door de bmdende voor spraak van een wijk bij de benoeming van een opbouwwerker te schrappen. De overlegwerkgroep Zuid noemt de nieuwe statuten een „vage regeling, die het be stuur ruime mogelijkheden biedt voor drachten te dwarsbomen". Vlaardingen Bij de col legebehandeling van de fractie-adviezen ten aan zien van de besteding van de budgettaire ruimte 1980 hebben de CD A-le den van het Vlaardings college van B en W, de wethouders Wijnstok en Bot, tweemaal een min derheidsstandpunt inge- De eerste keer gebeurde dat met betrekking tot het voor stel inzake de aanstelling van een tweede inspecteur ten be hoeve van het bureau inspec tie onderwijs en de tweede keer met betrekking tot de aanstelling van een sociaal- cultureel werker ten behoeve van de Vereniging Wijkbelan gen VOP. Voor de tweede onderwijsin- specteur wordt in het college voorstel aan de raad 40.000 gulden uitgetrokken. De PvdA-, VVD- en SGP/GPV- fracties waren voor de aanstel ling van deze functionaris, de fracties van CDA en D'66 wa ren er tegen. In het college hebben de beide CDA-wethou- ders hun fractie gevolgd. Zij namen het minderheidsstand punt in op grond van de ovêr- weging, dat eerst een grondig onderzoek moet worden inge steld naar het takenpakket Vlaardingen „Ik ben natuurlijk blij met de hondcnweide, maar aan de andere kant ben ik ook wel verdrietig dat het zo veel strijd heeft gekost om zoiets simpels te reali seren.". Dat zegt mevrouw Bordewijk, woordvoerd- ster van de actiegroep die meer dan een jaar heeft gestreden voor de tot standkoming van een grasveld in het Oranje- park, waar honden onaan- gelijnd mogen lopen. Met ingang van 1 november is het eindelijk zover. De weide, gelegen in de hoek van het Oranjepark, bij de Julianalaan en de Sehie- damsedijk wordt dan op proef opengesteld voor lo slopende honden. Op proef; want aan de beschikbaar stelling zijn door de ge meente strenge voorwaar den verbonden. Hondeneigenaren moeten zelf een schepje bij zich hebben om de uitwerpselen van hun dieren in de daar toe opgestelde vuilbakken te kunnen deponeren. Ver der zijn ze gehouden om hun honden niet van de weide te laten afdwalen. Als er aan deze bepalingen wordt voldaan is de kans groot dat de „proefperiode'" wordt omgezet in een defi nitieve regeling. Volgend jaar winter dan, want in het &X"'f V De proefweide in het Oranjepark. voor- en najaar mogen de dieren niet door de gemeen telijke bosjes struinen en in de zomermaanden is de weide weer bestemd voor spelende kinderen. Mevrouw Bordewijk is er van overtuigd dat de proef een succes za! zijn, al is ze f j zich er wel van bewust dat i; veel tegenstanders een vin- {'- ger in de pap hebben. i] Schiedam In een woning op de eerste verdieping aan de Geervlietsestraat heeft gister middag een brandje gewoed. De spoedig gearriveerde brandweer hoefde niet in te grijpen, aangezien de brand met een brandblusser al was geblust. De schade bedraagt ruim 20.000 gulden. De oor zaak is niet bekend. Schiedam Twee tractors van het Hollands wegenbouw bedrijf Zanen BV zijn in de nacht van maandag op dinsdag zwaar beschadigd, doordat er kennelijk een soort botsautoo tje mee is gespeeld, De schade van de tractoren, die werden gebruikt bij werzaamheden aan de rijksweg 20, is onbe kend. Verder mist men een bankschroef, die ook op het terrein stond opgesteld. Monster De door de West landraad vastgestelde lijst met aanbevelingen voor de opslag, het transport en ge bruik van methylbromide is gisteravond door de raad van Monster aanvaard. Zij plaatste er echter wel enkele kanttekeningen bij, die het college aan de Westlandraad zal overbrengen. Mevrouw J. W. W. van Schijn- del (PvdA) trok haar aanvan kelijke instemming met de re geling voor een deel in. Na overleg in haar fractie met en kele deskundigen was zij tot de conclusie gekomen niet alle punten duidelijk geformuleerd waren. Vooral was 2ij gekant tegen het punt dat handelde over de opslag van het grond- ontsmettingsmiddel. Daarin staat, dat de afstand van de opslag tot woningbouw en andere gevoelige objecten zo groot mogelijk dient te zijn. „Ik ben er van overtuigd ge raakt, dat deze omschrijving te rekbaar is." zei mevrouw Van Schijndel. „Ik wil minimumaf standen m cijfers. Ook de re gel met betrekking tot het transport door de bebouwde kommen is niet duidelijk ge noeg. Liever heb ik een vast omschreven route op papier." Verder vroeg het PvdA-raads lid de Westlandraad te vragen om een onderzoek naar de mo gelijkheid de transporten te begeleiden. Burgemeester en wethouders hebben de raad toegezegd de gehouden discussie tijdens de vergadering aan de Westlan draad door te geven, zodat er ruimte blijft voor eventuele aanvullingen. van de inspecteur en van de afdeling onderwijs. In het college-voorstel ter be steding van de budgettaire ruimte komt de sociaal-cultu reel werker voor de VOP niet voor. De fracties van PvdA, VVD en SGP/GPV hadden dat ook geadviseerd aan het college, de fracties van CDA en D'66 daarentegen waren voorstanders van de aanstel ling van deze tweede man voor de VOP. Ook ten aanzien hiervan namen de CDA-wet- houders een minderheids standpunt in op grond van de overweging, dat in de VOP nog maar een beroepskracht werkzaam is en dat, gezien de grootte van het gebouw en de wijk, het er naar hun mening twee behoren te zijn. De documentalist voor het Visserijmuseum komt er ook, als het college zijn zin krijgt. Ondanks het feit dat de CDA- fractie, weer samen met D'66, hier geen voorstander van was, namen de CDA-wethou- ders hierbij geen minderheids standpunt in. Naast de door de fracties ge maakte keuzes kreeg het colle ge ook een aantal suggesties op tafel. Een deel daarvan zal ook gerealiseerd worden, Zo krijgt het Kolpabad 10.000 gulden om zijn 25-jarig bestaan te vie ren en de Speel-o-theek, op voorstel van PvdA, VVD en D'66, zesduizend gulden. Daar naast heeft het college ten be hoeve van een ruimte voor jongeren in Holy een „pro-me morie'' post opgenomen. Vrij vertaald komt dat neer op: we zullen er in het komende jaar waarschijnlijk geld aan uit moeten geven, maar we weten nog niet precies hoeveel. De gemeenteraad beslist bij de behandeling van de begroting voor 1980, op 14, 15 en 16 no vember, ook over de besteding van de budgettaire ruimte voor 1980, Jaar onvoor waardelijk en ter beschikking stelling Vlaardingen De president van de Rotterdamse recht bank, mr. L.F.D. ter Kuile, heeft een 18-jarige Vlaardin- ger gistermorgen veroordeeld tot éen jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en ter be schikkingstelling van de rege ring. De man had zich twee weken geleden moeten ver antwoorden voor een flinke reeks delicten, waaronder een steekpartij die 2ich in juli van dit jaar op de Westhavenplaats voordeed. De officier van jus titie, mr. D.Hart, had twee jaar gevangenisstraf en TBR geeist. Een broer van de veroordeel de, een 21-jarige Vlaardinger, werd wegens zijn aandeel in een aantal inbraken tot negen maanden met aftrek van het voorarrest veroordeeld, waar van drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Een vriend van de beide broers, een 31-jarige classificeerder, werd veroor deeld tot tien maanden met af trek. waarvan drie voorwaar delijk met een even lange proeftijd. lllllllilllllllllllllllilllllllfllllllllllilljjlllimmii Vlaardingen Voortbordu rend op het succes van de ex positie „Met naald en draad" organiseert de culturele raad Vlaardingen een nieuwe the ma-tentoonstelling. Dit keer is het motto: „Zeg het met bloe men". Iedere Vlaardinger die ooit iets gemaakt heeft of denkt te maken dat met dit on derwerp verband houdt, wordt uitgenodigd aan de tentoon stelling mee te doen. De expo sitie vindt plaats in het Hollan- diagebouw en loopt van 23 no vember tot 7 december. Aan meldingsformulieren verkrijg baar bij het wv-kantoor op de Westhavenplaats. Vóór 15 no vember dienen de formulieren ingeleverd te zijn. !iuiii!iii!iiiiiiii!iH!iiiii!!iiimiimiiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii!iimm!!iiiiiiMiiimiiiniiimimiMi!iiiM!iiiii!miimiiiiimi!i!MiiifiMitiMii Schiedam In een open brief, die zij aan de gemeenteraad heeft gestuurd, protes teert de bewonersvereniging Schiedam- Zuid (BVSZ) tegen de dreigende verho ging van de gasprijs met 15- lot 30 pro cent. Zij wijst het voorstel daarover van de regering af om verschillende redenen. Zo vindt de BVSZ de overweging om deze prijstijgingen niet meer in de prijs compensatie te verrekenen onaanvaard baar. Verder is de bewonersvereniging van mening dat dergelijke prijsstijgingen de mensen met de laagste inkomens het hardst treffen. De vereniging noemt in haar open brief ook de conclusie van de „beheerders" van het gas in Nederland, die een verho ging van acht cent per kubieke meter te hoog vinden. Verdere problemen ziet de BVSZ in het feit dat volgens haar de helft van de verhoging niet in de staats kas terecht komt, maar dat het aan de grote olieconcerns toe zal komen en die maken al geweldig grote winsten. Met al deze argumenten hoopt de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid op een af wijzing van de verwachte stijging van de gasprijzen door de gemeente Schiedam en dit door te spelen aan de Tweede Kamer en de regering. Dit nieuwsblad, waann u «1 het nieuws uil eigen omgeving kunt vmden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad 'U bet*0 Ttjaow Schiedam De werkgroep ruimtelijke ordening in Schiedam-Noord gaat orga nisaties in de andere wijken vragen zich actiever te be moeien met de stadsuitbrei ding in Woudhoek en Spaar mond. „Het gaat daar om een hele nieuwe wijk, die er niet alleen komt voor de be woners van Schiedam-Noord maar voor heel Schiedam" was het belangrijkste argu ment, dat gisteravond op ta fel kwam tijdens de verga dering van de werkgroep in de caravan van de SSSK, de stichting samenlevingsop bouw Schiedam-Noord. „In Zuid zou men zich net zo goed een mening kunnen vor men over de soort woningen en de woninginrichting van Woudhoek-Noord. Natuurlijk hebben bewonersveremgingen m de andere wijken het best druk mei stadsvermeuwing- sproblemen. maar dat wit niet zeggen dat alleen wij als werk groep van Schiedam-Noord over de inrichting van Woud- hoek moeten denken. Die wijk komt er voor Schiedammers uil de hele stad. En in de an dere wijken kennen instellin gen zoals maatschappelijk werk en de bewoners vereni gingen beter de behoeften van de bewoners aan nieuwe wo ningen dan wij. Die behoeften moeten worden verwerkt in de totstandkoming van de nieuwe wijk", aldus de werk groep in Schiedam-Noord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1