SPORT Fortuna loopt over BEC heen Alle begin is moeilij k Satelliet: domme fouten ■HMMM DRZ tevreden De Hollandiaan in tijdnood Schiedammers op de valreep langszij Martinit gehandicapt Peter van der Hoeven: driemaal Rob Schiedon: „Blessuresgeen excuus99 Winus Schook: „9-0 niet eens geflatteerd7 Sehiedamse sportkampioenen gehuldigd: MAANDAG 5 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW Ursus lacht, RKWIK huilt Schiedam-„We zijn uit een geslagen positie toch nog teruggekomen. Dat is tekenend voor de wilskracht, die de jon gens op blijven brengen. Dok nu het de laatste wedstrijden tegen zit met de afwerking", rea geerde Ursus-trainer Aad Bierhuizen tevre den op de in de laatste minuut geforceerde ge lijkmaker tegen RKWIK: 1-1. Aan Vlaardingse zijde was er minder reden tot juichen. Trainer Ger Pijl; Zolang je slechts met één doelpunt voor staat, blijft de tegenstan der natuurlijk een kans ruiken. We hebben toen echter de kans op een tweede doelpunt laten liggen. Zo'n late gelijk maker valt dan wel zwaar op de maag". Daarnaast hielden Peter de Witte en Din de Rond een waarschuwing aanmerkingen op de lei ding respectievelijk wegtrappen van de bal aan de wedstrijd over. Beide ploegen waren in het eerste naif uur bang fouten te maken op het gladde veld en begonnen dan ook erg voor zichtig. Het leverde weinig hartverwarmende momenten op. Een overtreding van Wil Scheepbouwer leidde na 32 minuten tot een chaotische si tuatie voor het Sehiedamse doel. Peter de Witte tikte de vrije trap slim op de mee naar voren gekomen verdediger Huub Meeder, die laag voor zette. De bal belandde uitein delijk bij Jur de Rond, die - met een uit positie gespeelde Ursus-defensie - op zijn gemak in kon schieten. Zijn schot ket ste echter af op het been van verdediger Henny Verschoor. Geluk Kort voor rust was ook RKWIK-vleugelspeler Leo Janse dicht bij een doelpunt, toen Rob Bonte foutief terug speelde. Aan de andere zijde had RKWI K-doel man Kees van Haaster alle geluk van de wereld bij een kopbal van Kees Dontje. Via de binnen kant van de naai stuitte de bal in de handen van de in gesla gen positie liggende doelman- Kees van Haaster had ook in de twintigste minuut van de tweede helft niet over „maz zel" te klagen. Een schot van Sjaak Nieuwstraten ging tus sen zijn benen door, waarna de bal echter in de modder „smoorde". Even later schoot- rechtsbuiten Rob Bonte na een voorzet van Sjaak Nieuwstra ten in het zijnet. „Als je moei lijk scoort, dan kan een fout op het middenveld erg kostbaar zijn", doelde Aad Bierhuizen op de gemiste kansen en op de door Sjaak Nieuwstraten on nodig weggegeven bal. waar door Jur de Rond zijn broer Din kon aanspelen. Din de Hond speelde zich met een fraaie hakbeweging vrij. waar na hij alleen voor doelman John Segaar geen moeite meer had te scoren; 0-1. Een paar minuten later verzuimde de- iMmaSwi Dinnes de Rond zorgde voor de Vlaardingse treffer. zelfde aanvaller, nadat hij Ruud van Dijk op het verkeer de been gezet had, om in een riante positie de zege definitief binnen te halen. Ursus, dat zodoende hoop bleef houden, zette in de resterende tien minuten een wanhoopsof fensief in, waarbij de thuis ploeg alle ballen hoog voor het doel „eooide". Bij een hoek- scnop van Coen Steenbergen kwam de lat de Vlaardingers nog te hulp. Twee minuten la ter was het wel raak. toen Henk Verwey een hoge bal van Cock Zey doorkopte. Kees Dontje was sneller dan de op een kluitje staande RKWIK- verdediging en schoot onhoud baar voor Kees van Haaster de gelijkmaker in: 1-1. Vlaardingen Een superieur Fortuna heeft het Delftse BEC finaal van het supergrladde veld ge speeld. In de stro mende regen over klaste Fortuna met uitstekend aanvals- spel de Delftse ver dediging, die de die pe ellende met ne gen Vlaardingse treffers zag worden geïllustreerd. Wel dient te worden ver meld, dat bij de steeds groter wor dende achterstand BEC aan Fortuna de Hans van Os glipt weer eens langs een BEC-verdediger. Een typerend beeld. Schiedam Alle begin is moeilijk. Dat werd duide lijk op de bijeenkomst van de Sehiedamse sportkam pioenen. In het Stadskan toor, waar voor het eerst, in navolging van Vlaardin gen en Maassluis, de kampioenen gehuldigd werden, kwamen duidelijk de tekortkomingen naar voren. De op het laatste moment toch uitgenodigde judoka's van sportschool Lagerwaard en boksers van Wim de Haan waren door Emile Schelvis er het bewijs van. Boven-' dien bleef de échte kam pioen, tafeltennisser Hans* Lingen, helemaal weg. Hij werd dit jaar tweede bij de nationale kampioenschap pen plus dat hij Zuidhol lands en Schiedams kam pioen werd. Sportwethouder Herman Pos thoorn vroeg om krediet, vooral door de informele bete kenis van het gebeuren. Hij: „Er zijn fouten gemaakt, die we zullen proberen volgend jaar te vermijden. De bijge voegde kampioenen zullen hun zilveren schaal nages tuurd krijgen". Burgemeester John te Loo, die zelf ooit in Winschoten een verdienstelijk amateurbokser is geweest, feli citeerde de kampioenen per soonlijk. De enthousiaste bur gervader; „Ik zal ook proberen in het vervolg bij belangrijke sportevenementen acte de pre sence te geven. Maar uiteraard moet dat ook van de vereni gingen zelf uitgaan. Met zo'n 15.000 Schiedammers actief in de sport, mag je er niet zo maar aan voorbijgaan. Deze avond doet me ook bijzonder veel plezier". De burgemeester, die van Ar ie Verlinde, vice-voorzitter van. de Sportraad, een das kreeg, was het stralende middelpunt van de als sociaal gebeuren zeer geslaagde avond. Ook Wim de Haan toonde zich als nog tevreden: „Mij mogen ze vergeten, maar mijn jochies niet. Als je ziet dat hier vete- ranenteams worden gehuldigd en ik heb échte Zuidhollandse kampioenen, dan wordt daar niet zo maar aan voorbij gelo pen" kans bood om te blijven voetballen. Niettegenstaande het zwakke Delftse verweer, was het ge heel als kijkspel een dikke negen waard. Al in de eerste minuut kreeg Fortuna een rugges teun. Een aanval over rechts kwam terecht bij Ron Hofman, die de bal scherp op het hoofd van de op de attent meegeko men Ger Don trok: 1-0. BEC-trainer Winus Schook: „Door die snelle eerste tegengoal werden we al direct moreel ge troffen en die klap zijn we niet meer te boven geko men. De overwinning was niet eens geflatteerd". Door deze" treffer gestimu leerd, ging Fortuna door met fris en vindingrijk aanvalsspel. Het zou echter nog tot de twintigste minuut duren alvo rens Mari Visser er 2-0 van maakte. Na een verre uittrap van Fortuna keeper Remy Leerdam werd de bal ap Mari Visser gespeeld, die alleen op keeper Koos Buhler afging en ongehinderd kon scoren: 2-D. Het derde doelpunt was er op nieuw één van Mari Visser en na weer eens een doorslippen de dieptepass, was nu Ron Hofman die solerend de roos trof: 4-0. Ron Hofman: „We kregen de kans om te blijven voetballen en daardoor kon ik scoren, voor hetzelfde geld schoppen ze je zo onder de mat Vlak voor rust voltooide Mari Visser zijn hattrick door, na andermaal een schitterende aanval, het vijfde doelpunt te produceren. De tweede helft gaf opnieuw een vroeg doelpunt te zien. Al in de derde minuut kreeg For tuna een strafschop, die door de gevloerde Hans Van Os zelf werd benut: 6-0. Vlak nadaf Victor Mion voor Wim van de Berg inviel, scoorde Ger Don op bijna kwetsende wijzende de zevende treffer en nog was de Vlaardingse koek niet op. Mari Visser maakt er 8-0 van en de laatste treffer was er zelfs één van ongekende schoonheid. Ger Don was de maker. Gert van de Leeden kreeg ook nog een officiéle waarschuwing na een overtre ding tegen Van de Berg. Fortuna-trainer Jan Postema: „Het lijkt een makkelijke overwinning, maar vergeet niet dat je toch die concentra tie op moet kunnen brengen om negentig minuten lang te blijven jagen". BEC-trainer Winus Schook „Het was een technisch oppermachtig Fortu na. We hebben alleen na het zesde doelpunt even wat aan gedrongen, maar voor de rest was het armzalig. In ieder ge val bleven we proberen op een normale manier de tegenstan der af te stoppen. Maar we zijn toch mooi voor schut gegaan". Botterdam Een bijzonder hard werkend DRZ heeft het gepresteerd om in Rotterdam een in techniek beter Steeds Volharden een gelijkspel <1 1) af te dwingen, het hartver warmend zwoegen van DRZ werd in de eerste helft be loond. Uit een afgeslagen hoekschop kwam de bal voor de voeten van Cock Bruinsel en tegen zijn schot was de Rotterdamse doelman niet be stand. In de tweede helft moest DRZ zich bijr^ uitsluitend tot ver dedigen bepalen en het deed dat uiterst bekwaam, het bleef dan ook tot een tegendoelpuni reeds na vijf minuten ge scoord. Doelman Ton Collé sloeg in eerste instantie een aanval goed af. Helaas voor hem kwam het leer voor de voeten van Ron van Gelder en tegen diens inzet die had Collé geen antwoord: 1—1. De laatste tien minuten kreeg DRZ het erg moeilijk. Het moest zich ingraven in eigen verdediging, maar met doel man Collé aan het hoofd bleef het goed weerstand bieden en kon een winstpunt mee naar huis nemen. Dordrecht Trainer Joop Schop van Martinit moest zijn team voor de uitwedstrijd te gen EBOH drastisch verande ren: 10 nederlaag. Gekweld door enkele schorsingen, moest hij noodgedwongen zijn team op een andere leest schoeien. Zo liep Jan Blom in de spits. Door dit alles mocht Fred van der Horst, een jonge re broer van Ruud, zijn de buut maken in het eerste elf- taL Lang heeft dat debuut niet kunnen duren. Reeds na een kwartier moest Fred gebles seerd het veld verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door Aad Gouka, op zijn beurt een jongere broer van Giel Gouka. Ook voor Aad betekende dat een debuut. Over de wedstrijd viel niet veel te melden. Het werd een matige vertoning, waarin EBOH na tien minuten voet ballen een misverstand in de Sehiedamse verdediging knap uitbuitte: 10. Martinit tracht te tot een beter resultaat te ko men, maar de verdediging van de thuisclub bleek zo hecht in elkaar te zitten, dat het niet mocht lukken. Schiedam Excelsior'20-t mi ner Piet Roozen was dik te vreden over zijn pupillen na de wedstrijd tegen ONA, „De jongens hebben hard gewerkt en zijn tot de bodem van hun kunnen gegaan", aldus de trainer na de 3—2 overwin* nïng. Noodgedwongen had Piet Roo zen een beroep moeten doen ,op de oud-eerste-elftalkeeper André van Straalen. Aanvan kelijk zag het er niet zo best uit voor de thuisclub. Na een kwartier spelen was het ONA, dat middels de gevaarlijke spits Ron Bloot, de leiding kon nemen: 0—1. Verrassend kwam Excelsior tot de gelijkmaker. Bij een hoekschop van Excelsior klonk een fluitsignaal. Tot ie ders verwondering werd de bal op de stip gelegd, waarna Peter van der Hoeven uit die kostbare elfmetertrap zijn club naast de bezoekers bracht; I— 1. In de tweede helft sprak de betere conditie van Excelsior een woordje mee. Een pass van Peter van der Hoeven kwam via Kees Schouwen burg en John Kloppers weer bij hem terug en plaatste de bal precies waar hij hem wilde hebben: 21. In dezelfde minuut ontstond aan de andere kant een doel- worsteling en uit het moddcr- ballet werd de bal over de doellijn geplaatst: 2—2. Het heft daarna volkomen in han den nemend lukte het Peter van der Hoeven uit een vrije trap op links het winnende doelpunt te scoren: 32. Vlaardingen Ondanks een duidelijk overwicht heeft De Hollandiaan met 1-2 ver loren van COAL. De Vlaar dingers misten Rob Maat (achillespeesblessure), waardoor Ben Floridas naar de vleugel opschoof. Peet van der Waal in de spits stond en René de Vette zijn rentree maakte. De Hollan diaan kreeg in de tiende mi nuut via Peet van der Waal een goede kans de score te openen. De inzet van de lan ge aanvaller yerdween ech ter rakelings naast het doel. De teleurstelling was groot, toen COAL in dezelfde mi nuut wel scoorde. Een hoek schop werd tegen de wind in genomen en draaide via de hand van doelman Bert Groen rechtstreeks in het Vlaardingse doel: 0-1. Zeven minuten later legde Peet van der Waal de basis voor de gelijkmaker. Hij speel de zich vrij op links, waarna Ben Floridas op de juiste plaats stond om de voorzet doeltreffend met het hoofd af te ronden: 1-1. Eén minuut voor rust scoorde COAL zelfs 1-2. Cees Stam en Cees Spruyt kregen in de tweede helft, die door de scheidsrechter ruim vijf minuten te vroeg afgeflo ten werd, de beste kansen op de gelijkmaker. De Vlaardin gers kwamen niet meer tot scoren, zodat na slechts 84 mi nuten voetbal een onverdien de 1-2 nederlaag voor De Hol landiaan resulteerde. Felicitaties van burgemeester Te Loo voor tennisvereniging TSF. Vlaardingen - Verliezen is altijd sneu, maar erg wanneer het door onno dige fouten kornis Satel liet ging er tegen WNC aan ten onden 0-2. Vooo- ral het eerste doelpunt was een blamage voor de Vlaardingers. Henk Rombouts speelde na een kwartier in de twee de helft de bal terug op doelman Arie van der Windt. De teruggekomen linkerspits Hans Blan- kenstein sprong er plot seling tussen en toen ook Rens Breddels zich er mee ging bemoeien was het snel bekeken. Hans van Gameren ver overde simpelweg de bal, tructe met een kap- beweging de Satelliet spelers en het oordeel over de Vlaardingers was geveld: 0-1. Satelliet-WNC was daarvóór een wedstrijd zonder hoog staand voetbal. Beide ploegen werkten hard- Tot de zestien meter lijn ging het goed, daar na liepen alle pogingen dood.. Beide doelverdedigers, Arie van der Windt en Cor van Oort, kregen dan ook weinig te doen. Satelliet speelde zonder vier basisspelers: Koos Netten (fa- door Chris Woerts milie-ömstandïgheden), Henny Boer dam (geblesseerd), Harry Hartog (gesehorst) en Dries Voogd (geblesseerd). Trainer Rob Schiedon wilde dat echter niet als excuus aanvoeren voor de nederlaag. „Dat is helemaal niet nodig, er 2ijn gewoon domme fouten gemaakt waar WNC goed van profiteerde. Maar ja, dat is voetbal. Ik moest nu spelen met jongens uit het tweede, die niet capa bel zijn. De kloof tussen eén en twee is té groot". Inzichl De vervangers deden het ze ker niet slecht. Karei Bode- gom speelde zelfs goed. maar Hans Blankenstein en Gilbert van der Wildt, piobeerden het wel, maar masten .gewoon in zicht, Schiedon nogmaals: „Ik wil mijn ploeg laten voetbal len, niet vanuit de verdediging met lange halen werken, dat kan met mijn basisteam, maar niet met de jongens van het tweede. Jammer, maar waar". Toen het 0-1 stond ging Satel liet alles of niets spelen, het werd niets, want nog geen vijf minuten na de openingstreffer stond het al 0-2. Laurens van wijl mocht van scheidsrechter Hoenselaar doorgaan na een vermeende buitenspelsituatie. De scheidsrechter wuifde alle protesten weg. Hij: „Ik stond precies op één lijn, ik durf er mijn handen voor in het vuur te steken, zo zeker ben ik er, van dat het buitenspel was": 0* 2. Hierna probeerde Satelliet nog wel terug te komen, maar de overtuiging ontbrak. Verder dan een kopbal op de lat van Dick van der Eist en enkele gevaarlijke schoten, die goed door Cor van Oort werden ge- pSkt, kwam Satelliet niet. De tweede nederlaag was een feit Rob Schiedon blijft echter op timistisch: „Tóch worden we kampioen. Het materiaal is er gewoon voor, het is nu zaak om bij te blijven. Als iedereen fit is rollen we WNC gewoon op. Dat kunnen we met iedere tegenstander"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 8