spom Lyra beter, F PSC de punten Cees Bouman wij st Heinenoorcl terug Excelsior M helpt Nieuw Lekkerland geen kans Arie van der Caay mist strafschop WK lang DVO'32 geeft FC Maluku ^jéesehade-nakwetk Trainer Bert van Veen: Routine doorslag gevend99 DSS'26 gelijk HBSS: tegenslag MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 MVV'27 haalt HVO in FNV over WAO onzeker DRIBS $PAJm$£POLDm DRIES Rens Breddels scoort Hoekse Boys verdient niet meer Zwaluwen komt er niet aan te pas SC/VD/\VW( De Lier In een zwak ke wedstrijd won het be zoekende PPSC, meer door geluk dan door wijsheid, met 0—1 van Lyra. De Lierenaars wa ren beter, maar misten nogal wat kansen. Zo miste Arie van der Caay zelfs een strafschop. Ei genlijk verdiende geen van de twee teams twee punten- Dat de Scbie- damse ploeg dan toch met een overwinning huiswaarts ging lag ze ker niet aan het goede spel. Jack Lammers, de trainer van PPSC, vond dat zijn team met veel inzet had gespeeld. „We zitten aan de degradatiekant, dus spelen we op resultaat. Die twee punten zijn dan ook erg belangrijk voor ons. Ik heb het trouwens soms knap benauwd ge had bij de aanvallen van Lyra in het laatste kwar tier". In de eerste 20 minuten was er nog wel sprake van redelijk voetbal. Schidam- mers Alex Francken en Ron Carli konden hun medespelers evenwel niet tot combinaties verleiden. Evenals bij Lyra opereer de PPSC te statisch. Westlanders Piet Wermekers en Nico Vermeer konden dan wel aardige dingen laten zien. de andere Lierse spelers schat ten die acties te laag in. Later werd het middenveld zelfs overgeslagen in de opbouw. Dit ping-pong voetbal" had evenmin resultaat. Lyra-spits John Teunissen werd hard en goed afgestopt door de Schie- d arose verdedieers. Tien minuten voor de rust profiteerde Hans Vorsienbos van het statische Lierse spel. Hij bediende de vrijstaande Nico de Vries op maat en dat betekende 01. De gastheren probeerden in het resterende gedeelte van de eerste helft nog v/el wat terug te doen, maar misten de kracht om goed door te drukken. Na de hervatting startte Lyra agressief. Er werden enige uitstekende scorings kansen gecreëerd, maar Teu nissen en Hans Fransen hadden geen geluk bij hun inzetten. In de zevende mi nuut brak de Lierse aan voerder Johan Voskamp door in het Schïedamse strafschopgebied, waar hij werd neergehaald. Ondanks de PPSC-protesten legde de redelijk leidende scheids rechter P. van Vliet de bal op de stip. Arie van der Caay, de Lyra-keeper, nam de strafschop en schoot de bal enige meters naast. Voskamp werd gewisseld voor Arie in 't Veld, die de thuis club wat nieuwe impulsen gaf. Maar ook hij kon de ban niet breken. Ook de bevelen die Lyra-trainer Wim van Buuren vanuit de dug-out zijn mannen toeschreeuwde baatten niets. Er werd wel aangevallen, maar de precisie ontbrak bij de voorzetten. Aan de andere kant kwam de Lierse ploeg goed weg toen J schoten van Koen Winkelman en Lodewijk Westerveld door van der Caay op knappe wijze werden gekeerd. Wim van Buuren vond dat zijn formatie zich te veel aan PPSC had aangepast. „Dat had niet mo gen gebeuren. We hebben nu gewoon die twee punten weg gegeven". Johan Voskamp komt in bot- sing met PPSC-keeper Ben de Berg. Beiden konden de wedstrijd voortzetten. r. Cees Bouman haalt uit voor de tweede treffer van Vlaar dingen. VlaardingenWat meewa rig bekeken de 22 spelers van Vlaardingenen en Hel- nenoord scheidsrechter Prin sen berg. Hij had duidelijk geen beste wedstrijd geflo ten, hoewel Vlaardingen <3-1 winst) uiteraard minder ageerde dan de teleurgestel de Heinenoorders. Het re laas van trainer Bert van Veen was dan ook: „Laat ik voorop stellen dat ik de scheidsrechter niet best vond. Over de wedstrijd zelf kan ik kort zijn, de routine heeft de doorslag gegeven". Dat was maar al te waar, want juist Cees Bouman, de door de wol geverfde spelbepaler van Vlaardingen, tilde met twee uitgekookte doelpunten zijn ploeg naar de zege. „Bij die 1-1 stand liepen we te jojoën, het leek wel zaalvoetbal, er zat to taal geen diepte in", mopperde Vlaardingen-trainer Joop Mo lendijk ondanks de overwin ning. In de beginfase had Mo lendijk nog weinig reden tot klagen, want met soepel com binatiespel leek Heinenoord een. gewillig slachtoffer te- door Emile Schelvis gaan worden. Het geschuif le verde echter niets op, zodat de gasten langzaam maar zeker vertrouwen in een goede af loop begonnen te krijgen. Kansen Via Hans van Eeden kreeg Vlaardingen na een half uur Vlaardingen HVO speelde door eigen onvermogen met 1-1 gelijk tegen het onderaan staande RIVV27. De Vlaar- dingers kregen tal van mo gelijkheden om de Maanlan ders royaal op' achterstand te zetten, maar faalden in de afwerking. Pech hadden 2ij ook toen bij een 1-0 stand een zuiver doelpunt van Ed Seymour werd afgekeurd. Daarvóór was HVO op een voorsprong gekomen door een treffer van Pïm van Rij, die uit een vrije trap direct raak schoot: 1-0. MW'27 bracht er aanvallend weinig van terecht, kreeg echter ook geen uitge speelde mogelijkheden. Vlak voor de rust had HVO defini tief weg moeten lopen van MW'27. Na een handsbal ïn het strafschopgebied mocht Firn van Rij een strafschop ne men. Vanaf de elf meterstip faalde hij echter. Een aanvallend HVO kon in de tweede helft een stug ver dedigend MVV'27 maar niet op de knieën krijgen. De Maa- slanders zouden zelfs in de laatste minuut nog op gelijke hoogte komen. Pim van Rij werkte de bal weg uit het strafschopgebied. De bal kwam echter tegen het li chaam van Piet Vogel, waarna de bal de doellijn passeerde: 1- 1. Schiedam De WAO-werk- groep Schiedam van de Fede ratie Nederlandse Vakbewe ging houdt morgen in de Vier, Molens aan de Nieuwe Dam- laan 776 een bijeenkomst, ge wijd aan arbeidsongeschikt heid en de problematiek die daarmee samenhangt Voor de pauze wordt een inleiding ge houden over de sociale wetge ving. Erna zal het publiek vra gen kunnen stellen en is er ge legenheid om persoonlijke pro blemen aan de orde te stellen, die liggen op het gebied van de sociale wetgeving. Aanvang tien uur s* morgens. twee reële mogelijkheden om de score te openen. De vesting van Leen Slobbe bleek echter voorlopig niet te nemen en het jonge team van Bert van Veen, dat enigszins gerhponeerd was door de geslepen Vlaardingse equipe, kreeg zelf een schitte rende kans op 0-3. De op de rand van buitenspel doorge broken Jan Lammers vond echter de voet van Vlaardin gen-goalie Dick Bos op zijn weg. Vlak voor rust nam Vlaardin gen- terecht- de leiding. Barry de Wit en Leen Slobbe keken elkaar bij een hoekschop vra gend aan wie zou ingrijpen en toen geen van beide hiertoe besloot, was het Herman Hoo- gerboord die de juiste beslis sing nam: 1-0. Totdat Peter Louter in de 26 ste minuut van de tweede helft na de eerste discutabele strafschop („een onschuldig duel tussen Theo Jansen en Bas Leeuwen- burgh", red) 1-1 scoorde. Tus sen de bedrijven door waren er hoofdrollen in negatieve zin voor Hans van Eeden en scheidsrechter Prinsenberg. Geboft In de eerste helft ontmoetten de twee elkaar hardhandig, zonder dat er consequenties uit voortvloeiden. En ook na de hervatting zag het er naar uit dat Hans van Eeden na een wraakneming op Bas Verbaas het veld zou moeten verlaten. „Ik heb verschrikkelijk geboft dat die man het overzicht niet had", erkende Van Eeden, die wat blauwe plekken rijker was. De wedstrijd huppelde naar 1- 1, maar Cees Bouman had daar andere gedachten over. Tien minuten voor tijd lepelde hij een afgeslagen voorzet van Cees Westerhout achter I-een Slobbe (2-1), permitteerde het zich daarna een onterecht toe gekende strafschop hoog over te schieten en maakte vervol gens, met nog vier minuten te spelen, met een goed geplaatst tikje aan alle onzekerheid een einde: 3-1. „Toch geen slecht resultaat voor zc'n jong team", devalueerde Bert van Veen nog zijn eigen elftaL Vlaardingen/Schiedam WK behaalde bij do zater dag afdelingsclubs eindelijk eens een „normale" overwin ning: 2-0 winst tegen VVOH. DVO'32 won thuis na een goede wedstrijd met 4-2 van FC Maluku. CION deed het al niet minder door de uit wedstrijd tegen Zuiderpark met 0-2 te winnen. VDL stel de weer teleur, 2-1 verlies te gen Rockanje. GTB kon het tegen koploper Hellevoet- sluis niet bolwerken: 0-1 ver lies. GSS tenslotte was tegen Lombardijen al na twintig minuten kansloos: 2-0. DVO'32-FC Maluku 4-2 In een goede wedstrijd won nen de Vlaardingers verdiend met 4-2. Zij moesten wel tot tweemaal toe een achterstand wegwerken, maar toen zij door doelpunten van Joop Koster en Peter Oey op gelijke hoogte waren gekomen, was er geen houden meer aan. Een subliem spelend DVO'32 kwam door een kopbal van Addie de Jong op een voorsprong en invaller René Philip stond aan de basis van het vierde doelpunt. Uit zijn voorzet kopte Sjaak Kos ter van zestienmeter raak: 4-2. Lombardijen-GSS 2-0 GSS arriveerde te laat omdat het in een file had gestaan. Hierdoor moesten de spelers zich razendsnel omkleden. Geen warming-up dus. Het speelde de Schiedammers dui delijk parten. Al na zeven mi nuten was het 1-0 en tien mi nuten later zelfs 2-0. Daarna ging GSS wel in de aanval maar de talrijke kansen die het kreeg werden op de meest simpele manier om zeep gehol pen. Rockanje-VDL 2-1 VDL begon goed. Het was Bob Clark die uit een voorzet van Harry Huizing raak kopte. Rockanje kwam voor de rust nog uit een scrimmage op ge lijke hoogte en door een scheidsrechterlijke dwaling zelfs op 2-1 voor. Koos Juurse- ma kopte nog wel raak, maar de doelman haalde de bal dui delijk achter de lijn weg. Doel punt» maar de scheidsrechter had het niet geconstateerd, zo dat de stand ongewijzigd bleef: 2-1. Zuiderpark-CION 0-2 Een verdiende overwinning voor de Vlaardingers die een uitstekende indruk achterlie ten, Het duurde evenwel tot vier minuten voor de rust al vorens Jaap Eigenraam er na een voorzet van Christiaan Korcack er 0-1 van maakte. Hierna is de overwinning niet meer in gevaar geweest. Het was Erno Elfers die de marge verunnde naar 0-2 door een voorzet van Hans van Twist goed af te ronden. GTB-Hellevoctsluis 0-1 Tegen de koploper heeft GTB het niet kunnen redden. Een verdiende nederlaag was het gevolg. Het was aan doelman Ton Huis te danken dat de schade beperkt bleef tot één doelpunt. Tegenover de vele mogelijkheden die de bezoe kers kregen kon GTB slechts één wapenfeit stellen, alleen voor de keeper faalde Willem Janson echter. WK-WOH 2-0 Na een voor het publiek goede wedstrijd bleef VVK voor de twaalfde maal in successie on geslagen. VVOH moest er met 2-0 aan geloven. Het was geen eenvoudige overwinning voor de ploeg van Jaap Klepke. Pas een kwartier voor het einde werd er afstand genomen. Jos van der Meer tekende voor het doelpunt. Zeven minuten latrer maakte Peter van der Meer aan alle illusies van de tegenstander een einde: 2-0. Maassluis G ro te winnaar bij Excelsior M-Nieuw Lek kerland was het talrijke (800 man) publiek, grote verliezer de thuisclub. Na een aantrekkelijke wed strijd trokken de Maasslui- zers tenslotte met 1-2 aan het kortste eind. Onverdiend, want het was Excelsior dat de wedstrijd beheerste. Op gezweept door een uitzinni ge supportersschare werd er uitstekend gevoetbald. Nieuw Lekkerland kon dan ook geen moment de hoge notering op de ranglijst waarmaken. De Maasslui- zers gingen echter ten onder aan een reeks persoonlijke foiiten. Het begon al in de eerste helft. Na tien minuten verscheen Lies Kardol alleen voor de doelman, hoe hij de bal uitein delijk naast het doel werkte is waarschijnlijk voer voer psy chologen. Hij was de doelman immers al gepasseerd... Nog geen vijf minuten later had Lies Kardol zich weer vrij ge speeld. Inplaats van direct te schieten of de bal af te geven aan Paul Husslage koos hij voor een solo. Hij faalde. De gasten konden er slechts een afstandsschot van Cees de Bruin tegenover stellen. Een teleurgestelde Hans Kostense: „Wat moet ik er nu nog aan veranderen. Het was een ver schrikkelijk goede wedstrijd. Hoe ze de kansen missen is voor mij een raadsel. Nee, we hebben gewoon twee punten weggegeven door het falen van de spelers op kritieke mo menten". Toch zou Excelsior M na twin tig minuten od een voorsprong komen. Uit een voorzet van Rob van Leeuwen was het de 18-jarige uitblinker Wim Put die fraai raak kopte: 1-0. Lang heeft de Maassluise ploeg .niet van de voorsprong kunnen ge nieten. Een vrije trap, zeker 40 meter van doel, werd keihard ingeschoten door Cees de Bruin. Roel Jan Abbas dook fraai over de bal heen: I-I. Huub van Gulik, trainer van Nieuw Lekkerland: „Op zo'n moment teken je voor een ge lijkspel. Wij konden er niets tegen in brengen. Verlies je dan heb ik er vrede mee. Dat we uiteindelijk wonnen is meegenomen. Wij hadden het geluk dat een kampioensteam nu eenmaal heeft, Excelsior de pech van een degradatiekandi daat". Inspiratie In de tweede helft was het Ex celsior wat de klok sloeg. Het meelevende publiek werkte duidelijk inspirerend. Excelsi or M kreeg dan ook veel kan sen. De mooiste was er voor Y:' rS'?'- t -X u'] Wout van Vuuren gestuit door doelman Cees Ten Beste. Anti-climax De anti-climax kwam tien mi nuten voor tijd. Nieuw Lek kerland mocht op rechts een hoekschop nemen. Doelman Roel Jan Abbas tastte volko men mis en Sjors den Boef kopte simpel raak: 1-2. Onver diend, maar de doelpunten tel len nog steeds als enige. Vijf minuten voor het einde kreeg Ron Broekhart nog een droomkans. Rob van Leeuwen zette de bal hoog voor, Kees Zoetmulder kopte de bal door naar Ron Broekhart die de bal maar in het lege doel hoefde te tikken. Ook nu was het onbe grijpelijk dat hij de bal nog over het doel wist te werken. Al met al weer een nederlaag voor Excelsior. „Ach, je raakt er nu aan gewend, "was het commentaar van Ron Broek hart na afloop. door Chris Woerts Frank Vork. Kees Zoetmul der, die een goede indruk maakte, tikte de bal door naar Lies kardol die een voorzet op maat afleverde bij Frank Vork. Hij schoot alleen voor de keeper in het zijnet. Nieuw Lekkerland kon alleen in de counter gevaarlijk worden. De verdediging van Excelsior klaarde echter alles zonder moeite. Na een half uur paste Hans Kostense twee wissels toe. Wim Put moest met kramp het veld verlaten voor Mart van der Pol en Lies Kardol werd gewisseld voor Ron Broekhart Het veranderde niets aan het spelbeeld. Excel sior bleef de betere ploeg. Uit een vrije trap van Ferry Groe- neweg kwam Pual Husslage net iets tekort om doeltreffend raak te schieten. Den Haag DSS'26 hield aan de confrontatie tegen SVPTT uiteindelijk één punt oven 1-3. In een wedstrijd die niet op een hoog niveau stond begon nen de Vlaardingers voortva rend. Al na een kwartier kwa men zij op een voorsprong via een treffer van Boudewijn Groen, die als winnaar uit een scrimmage naar voren kwam en met een lage schuiver de doelman van SVPTT het na kijken gaf: 0-1. Een kwartier voor de pauze was het alweer gelijk. Van een misverstand tussen Sjaak Su~ vaal en Leo Verduin profiteer de de thuisploeg handig: 1-1. Na de hervatting drong DSS'26 nog wel aan, maar de overtuiging ontbrak om de winnende treffer te scoren. Boudewijn Groen kreeg nog enkele kansjes maar wist deze niet te benutten. ADVERTENTIE Voor een laklaagje kunt u overal terecht., maar voor vakwerk moet u bij ons zijn. Uitdeuken en spuiten. FOCWfl AUTOSCHAOE RiPflflamB£0HUF Bokelwag ICO Schiedam, lal.(OIO)-154S4Q. fgg^kf Vlaardingen De belangrtt ke wedstrijd tegen Ameifc besliste Satelliet in de laat ste minuut. Gelegenheid* spits Rens Breddels kopte toen raak uit een voorzti van Sjaak Verhoeven: H De gehele wedstrijd was Si- teiliet sterker, maar wist hej klasseverschil niet in doel punten uit te drukken. Zonder de geschorste Joop Mosmans (Harry Hartog speel, de hierdoor laatste man,* wa hij overigens uitstekend deed) speelden de Vlaardingers eea goede wedstrijd. Rens Bredddj had voor de rust enkele malen pech toen hij diverse kopbal, len net naast of over zag gaan. Satelliet kon de winnende treffer maar niet produceren. Tot het in de laatste minuut wel lukte: 1-0. Schiedam De teleur- stclling na afloop bij HBSS-Duinoord was groot bij de Schiedam mers. Tegen hekkesl ui- ter werd een onver wacht 1-2 verlies gele den. Een hard spelend Duinoord had het ge luk dat het al na twee minuten op een voor- sprong kwam. Thijs Rademaker beoordeel de een hoge bal ver keerd, waardoor de spits van Duinoord geen moeite had met af ronden. Een mat spelend HBSS probeerde wel deze te genslag te verwerken, maar een buitenspeidoel- punt in de twintigste mi nuut nekte de Schïedam- mewrs definitief: 0-2. In de tweede helft kon het nog wel terugkomen tot 1-2, toen Leen Dijks hoorn in het strafschop gebied werd gepakt. Het werd een strafschop waar Jan Verdam geen moeite mee had. HBSS rook een gelijkspel, maar een goed verdedigend Duinoord gaf de winst niet meer uit handen. Maasdijk De toppc Maasdijk-Hoekse Boys ein digde tenslotte in (H), Eea stand die de verhoudinges in het veld goed weergaf Geen van beide teams ver diende de overwinning, om dat beide faalden in de af werking. Echte uitgespeelde mogelij'ü heden hebben beide ploege overigens niet gehad. De beid verdedigingen waren goed C| dreef. In de 15e minuut moes Harry van der Hof van Hoefc se Boys zich geblesserd lata vervangen door Alfred vai Os. Gevreesd wordt voor eö ernstige knieblessure. Kee van der Pol werd nog gewis seld voor Johnnie van da Bos, waardoor Hoekse Boy meer snelheid in de aanva kreeg. In de afwerking out brak echter bij Ron Seliers ne dat beetje geluk wat een spit nu eenmaal nodig heeft. Assen Tegen ACV is Zwaluwen er niet aan te pas gekomen. De thuisploeg behaalde een verdiende 3-0 over- winning. De basis voor de zege werd in de eer ste helft gelegd toen ACV al snel op een 20 voorsprong kwam. Een tegenvaller voor de Vlaardingers, die in eerdere uitwedstrijden zo succesvol waren en de nul lang- konden vast houden. ACV toonde meer inzet en een grotere werklust, waardoor veel persoonlij ke duels verloren gingen voor Zwaluwen. Vlak voor de rust was bet Dick van der Bergh die de Vlaardingers op 2-1 had kunnen en moeten zetten. Hij speelde de laatste man schuin voor het doel uit Alleen voor de keeper schoot hij ech ter net naast In de tweede helft pro- beerde Zwaluwen wel om de stand een draaglij ker aanzien te geven, maar ondanks een over wicht kon het niet echt gevaarlijk worden. E* spitsen Theo Juistenga en Ernest Kegel werden goed in bedwang gehou den door de stug verdel gende ACV'ers. In de slotfase werd het na een snelle counter zelfs nog 3-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4