De Hollandiaan deelt met H .ellevoetsluis spmr VDL straft fouten Bolnes af Hans Klein uit veld gestuurd TSB sluwer dan Meerkerk Jarige Bram Schol te benut dubieuze strafschop RKWIK troeft SFC af - iWt.ut Ïyr- ;ir.ni;/y Ton Verwey denkt aan stoppen Schiedam loopt verder uit De RoefWF gestaakt De Hoek onverdiend MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 SC/VDAVW S Jack Riedijk haalt uit voor de gelijkmaker tegen Hellevoetsiuis. Vlaarding-en - „Wij had den voor de rust de wed strijd moeten beslissen. Als wij dan met 3-0 voor staan heeft De Hollandi aan niets te klagen. Als de doelpunten echter uit blijven dan kan je een tegentreffer verwachten. Het is alleen jammer dat de scheidsrechter ons de das om deed door een zuiver doelpunt af te keuren". Hellevoetsluis- t rain er A drie van Oud- heusden kon na afloop eigenlijk niet begrijpen waarom de stand bij 1-1 was blijven steken. Hij had inderdaad gelijk. De eerste helft was duidelijk voor de bezoekers. De Hollandiaan werd volkomen overklast door een erg goed combinerend Hellevoetsiuis, dat de thuis ploeg geen ruimte gaf om rus tig de opbouw te verzorgen. Het gevolg was dat de Vlaar- dingers erg veel balverlies le den, waardoor de snelle spit sen van Hellevoetsiuis, Her men Maasdam en Rob Kievit, veel mogelijkheden kregen om royaal afstand te nemen. Het bleef echter maar bij één treffer. Nico Bossehieter mocht op links vrij opkomen. Hij soleerde langs drie spelers van De Hollandiaan, waarna hij de bal voor het doel trok waar Herman Maasdam geen moeite had om het karwei koppend af te ronden: 0-1. Uit de aftrap was het Ben Floridas die de stand op gelijke hoogte kon brengen. Zijn rollertie door Chris Woerts ging echter voor langs. VÏa Chris Moerkerken, Rob Kievit en Hermen Maasdam had Hel levoetsiuis de wedstrijd moe ten beslissen. Vrij voor de kee per faalden zij echter. De Hol landiaan putte hier duidelijk moed uit, want naarmate de bevrijdende treffer voor de be zoekers uitbleef kwamen de Vlaardingers beter in hun spel. Resultaat leverde dat vooralsnog niet op. Dat kwam pas in de tweede helft. Direct na de aftrap forceerde Ben Floridas een hoekschop. Jackie Riedijk gaf de bal zo veel effect mee dat het leer rechtstreeks het doel indraaide en de grabbelende doelman Harry Bank het nakijken had. Vanaf dat moment waren het de Vlaardingers die Hellevoet- sluis ver op eigen helft terug drongen. Kansen te over. Pe ter van der Waal faalde alleen voor de doelman en een kei hard schot van Kees Stam kreeg Harry Bank niet klem- vast. De vrijstaande Henk Boonsma kon de terugsprin gende bal niet onder controle krijgen, waardoor ook deze kans verloren ging. „Daarom is deze uitslag ook terecht", merkte De Hollandiaan-trai ner Hans Renerie na afloop op. „Voor de rust kwamen wij maar niet in ons gewone spel, waardoor Hellevoetsiuis te veel ruimte kreeg. Ach, als je het aantal kansen in ogen schouw neemt dan moeten we gewoon tevreden zijn met de uitslag". Een kwartier voor tijd leek Hellevoetsiuis toch de wed strijd te beslissen. Een slechte uittrap van Bert Groen werd opgevangen door Jan van de Handel, die zich simpel ont deed van Jan van den Tillard. Hij trok de bal terug op inlo-* pende Rob Kievit die beheerst scoorde. Een op het oog zuiver doelpunten, maar de scheids rechter was een andere me ning toegedaan. Hij keurde de treffer af wegens vermeend buitenspel van Kievit.... Hierdoor ontstonden er wat ir ritaties in het veld, waardoor de wedstrijd geen prettig aan zien kreeg voor het weinige publiek dat de moeite had ge nomen om de wedstrijd te be zoeken. Het laatste fluitsignaal kwam dan ook voor de scheidsrechter zelf waarschijn lijk als een ware verlossing. Schiedam - De 23-jarige Ton Verwey (Schie dam) zal om medische redenen zeer waar schijnlijk een punt moeten zetten achter zijn nog korte voetbal loopbaan. De speler ging in de wedstrijd te gen Groeneweg door zijn enkel. Na bijna twee maanden rust heeft Ton Verwey het vorige week in het eer ste elftal van Schiedam weer geprobeerd, maar na de wedstrijd bleken beide enkels weer ge forceerd. „De fysiothe rapeut heeft me gezegd, dat het waarschijnlijk beter is te stoppen. Vandaag ga ik naar de specialist op dit gebied. Dr. Janse, in het Delft- se Belhelziekenhuis." Ton Verwey vervolgt: „En als de specialist adviseert te stoppen, omdat voetballen een blijvend letsel aan mijn enkels kan ver oorzaken, dan houd ïk natuurlijk met voetbal len op". Schiedam - „Dat heb ik nog nooit meegemaakt Pure diefstal is het". ONA-doelman Ton Over- beek reageerde emotio neel op de uitermate du bieuze strafschop, waar uit Schiedam het enige doelpunt van de wed strijd scoorde. De Schie dammers lopen door deze gelukkige 1-0 winst een punt uit op Sparta, dat een punt liet Éggen in de race om de koppo sitie. Een geweldige solo van de Schiedamse linksbuiten Eric Kolmeijer vormde halverwege de tweede helft de inleiding tot het omstreden doelpunt. De aanvaller omspeelde ook de laatste hindernis, Steef de Jong, die dat met een sliding trachtte te herstellen. Al glij dend raakte hij met zijn han den de bal, die echter weer voor de voeten van de Schie dammer kwam. De zwak lei dende Hubert Niesthoven pas te de voordeelregel toe, maar floot, nadat het schot van Eric Kolmeijer al in de handen van doelman Ton Overbeek was „gesmoord", alsnog voor een strafschop. De jarige Bram Scholte verzilverde het pre sentje via de binnenkant van de paal: 1-0. „In eerste instan tie werd er door de ONA-ver- dediger een overtreding ge maakt. Ik liet doorgaan, waar na de Schiedam-aanvaller in schoot en dezelfde Goudse verdediger vallend hands maakte", verdraaide scheids rechter Hubert van Niestho ven na afloop de feiten. Kansen ON A had na de ongelukkige treffer nog 22 minuten om wat terug te doen, maar kon - in tegenstelling tot de eerste helft, waarin de Goudse ploeg het beste van het spel had - weinig goed aanvallen opzet ten. Ook niet toen trainer Piet van Mullem tien minuten voor tijd Broekhuizen in de ploeg bracht ten koste van verdedi ger Hans van Dijk, terwijl Steef de Jong ook de voorste linies opzocht. Het „man-te- gen-man-" spel van de gasten had een averechtse uit werking, omdat niet ONA, maar Schiedam de kansen kreeg. Op de kritieke momen ten leden de Schiedamse vleu gelspitsen Rob Beukers en Eric Kolmeijer balverlies, terwijl doelman Ton Overbeek met een flitsende reactie redde op een schot van Sjaak van Huef. Steef de Jong kreeg een paar minuten voor het einde de beste kans op de gelijkmaker. toen hij op de rand van het strafschopgebied de bal ont ving en alleen op het Schie damse doel af kon gaan. Hij speelde de bal echter te ver voor zich uit, zodat doelman Jaap van de Nol kon redden. Toen het gevaar al was gewe ken raakte Jan van de Luit- gaarden de Goudse speler, die daardoor ten val kwam binnen de zestien-meter-iijnen. Scheidsrechter Hubert Nies thoven oordeelde echter „lankmoedig" en liet doorspe len, „Het was een bedroevende wedstrijd, waarin wij van een slecht spelend Schiedam heb ben verloren. Kan je nagaan hoe slecht wij zelf hebben ge- speeld",aldus ONA-trainer Piet van Mullem, die zijn elftal na een minder zwakke eerste helft op een onbegrijpelijke wijze zag terugvallen. Verde diger Steef de Jong: „Onbe grijpelijk die terugval. Aan de conditie ligt het niet. Het lijkt meer op een - onverklaarbare - angst voor de tweede helft". De winnende trainer Nico van Huet: „Die jongens komen enorm uit de startblokken, maar vallen dan terug, het geen me al opgevallen was in een wedstrijd, die ik van hen gezien heb, tegen Alphense Boys. Daarom was het belang rijk de eerste helft onder con trole te houden. In de tweede helft hebben we, vooral na het doelpunt, veel kansen ge creëerd". Zondag staat het sleutelduel om de koppositie tussen Schiedam en Sparta in Schiedam op het programma. Schiedam - RKWIK heeft een verdiende 1-2 overwinning behaald in de semi-derby tegen SFC. In de tweede mi nuut nam RKWIK de leiding. Leo Janse sprintte achter een diep tepass aan, waarna hij de uit zijn doel gekomen Rob Korpel met een lob versloeg:0-l. De Vlaardingers kregen ver schillende mogelijkheden de score op te voeren. Zo kopte Dinnes de Rond een bal over de doelman heen naar de in kansrijke positie staande Ben de Waard, die over het lege doel heen kopte. Ook Ad Pen ning wilde het te mooi doen, toen hij de bal ontving. Ge haast schoot hij over. In de twintigste minuut van de tweede helft was het wel raak. Jur de Rond speelde uit een vrije trap zijn broer Dinnes de Rond aan, die zich in het straf schopgebied fraai vrijspeelde en vervolgens beheerst in schoot: 0-2. Bij de Schiedammers kwam Hans Hekman in de ploeg voor Arie Korpel. De Schie damse invaller scoorde in de dertigste minuut tegen via het been van Jan de Witte: 1-2. SFC zette in het resterende kwartier een alles-of-niets of fensief in, waarbij zelfs doel man Rob Korpel mee naar vo ren ging. In de laatste minuut kwam het tot een hardhandige •confrontatie tussen beide kee pers, toen Rob Korpel uit een hoekschop de gelijkmaker wil de forceren. Het bleef echter 1-2 in het voordeel van het nïet-volledige elftal van RK WIK, waarin Peet de Witte (geschorst) en Huub Meeder (voor werk in Engeland) ver stek moesten laten gaan. Ridderkerk „Onbegrijpe lijk", stamelde Bolnes trai ner Ton Dienaar na afloop van de wedstrijd Bolnes VDL (12). „Wat moet ik hier nu van zeggen, ik kan er gewoon niet bij dat een ploeg op zo'n domme manier een punt weggeeft". Het was dan ook (zeker voor de Bol nes-supporters), niet om aan te zien hoe zowel Cees van Leenen als Martin van Oos ten de bal werkelijk haar- zuivcr voor de voeten van respectievelijk Jan van Al- tena en Charl Ebeling wis ten te leggen. Beide VDL- aanvallers namen het pre sentje van hun tegenstan ders gretig aan, en hadden geen moeite om Jan Faber te passeren. De pret van VDL begon al na ongeveer een halve minuut. Direct na de aftrap speelde Cees van Leenen de bal veel te nonchalant naar doelman Jan Faber en de razendsnelle Jan van Altena zat er meteen tussen om de te zachte bal te onderscheppen. Ton Dienaar: „Hij heeft toch ervaring ge noeg hé, ik hoef ze toch niet te gaan leren dat je altijd in de richting moet staan waar je de bal naar toe speelt". De aangeslagen Bolnessers mochten de handen dichtknij pen dat Jan van Altena enkele minuten later alleen voor Jan Faber niet opnieuw wist te scoren, anders was de Maas- sluise scoringsmaehine waar- schijnlek weer op hol geslagen (in de laatste drie wedstrijden maar liefst zeventien doelpun ten voor). In de eerste twintig minuten ontspon zich een aan trekkelijke wedstrijd. Martin van Oosten zag een hard schot gestopt door Cees van Eyk, die even later volledig op het ver keerde been stond toen de uit stekend spelende Bolnes-spits Dik Vorster rakelings naast kopte. Aan de andere zijde was Jan Faber alert toen Mar cel van der Vaart alleen voor hem verscheen. Pas in de tweede episode konden beide ploegen het (weinige) publiek weer boeien. Meteen in de eer ste minuut was Jan van Alte na te zelfzuchtig en schoot i.p.v. de bal naar de vrijstaan de Charl Ebeling af te geven tegen Jan Faber. Even later zag Marcel" van der Vaart zijn inzet centimeters langs de bui tenkant van de paal verdwij nen. In de 70e minuut beloonde Dik Vorster zichzelf toen hij een blunder van Cees van Eyk (liet een makkelijk bal simpel uit z*n handen vallen), afstraf te. Een gelijke stand die zeer zeker terecht was omdat VDL in het geheel niet de betere was ondanks de hierboven af geschilderde kansen. Echter tien minuten voor het einde was het nu in navolging van Cees van Leenen, Martin van Oosten die te zacht terug speelde waardoor Charl Ebe ling zijn ploeg naar een voor sprong kon tillen. Martin van Oosten: „Ik hoorde Peter (van Oosten) roepen rustig aan Mart. tik maar terug, ja als hij dan niet ingrijpt, dan kan ik er ook niets aan doen". Zijn broer Peter hierop: „Ik heb niet ge roepen". De voor Ton van Ge- meren ingevallen Jan Zoete- man had daarna nog de kans om gelijk te maken, maar Cees van Eyk kon nog net zijn voet tegen de bal plaatsen. In het VDL-kamp was men ui teraart erg tevreden met de winst. Zo verklaarde elftallei der Wim Tuip; „Het was ver uit onze slechtste wedstrijd dit seizoen en dan moet je het ge luk hebben dat je die ook wint"! Schiedam/Vlaardingen Het afdelingsvoetbal in het Waterweggebied is er na twee onderbre kingen gisteren niet best afgekomen. De wed strijd De RoefWF werd met nog twintig minuten te spelen door scheidsrechter Jungerius gestaakt. De stand was toen 20 in het voordeel van de thuisclub. SVDPW verloor in een hard duel van Aeolus (10) en Demos moest in een uitwedstrijd met 31 zijn meerdere er kennen in Dirksland. MSV 71 won zonder veel moeite de thuiswedstrijd tegen Wico met 21 en FCN 66 kon door de winst op Real Parho (03) de leiding in rijn afdeling overnemen van WF. DirkslandDemos 31 Met Gerard van Schijndel in eerste instantie naast de ploeg en met een verder falende voorhoede ging Demos de rust in met een 10 achterstand. Een handsbal van Peter Ro- menschenko betekende een strafschop en daaruit seoorde Koppelman 10. Direct na de rust kwam een toen sterker Demos middels Joop van Schijndel tot de gelijkmaken 11. Het ging toen pressie voetbal spelen en daar maakte rode lantaarndrager Dirksland een dankbaar gebruik van. Via counters kwam het door doelpunten van Koppel man en Sterkman tot de overwinning: MsWlWico 2—1 Hoewel de uitslag het niet doet vermoeden heeft MSV weinig moeite gehad om Wico met een nederlaag van 21 naar huis te sturen. Voor de rust had de thuisclub het spel al goed in handen. De doelpun ten bleven toen uit. Ben Duca- neaux was het die in het begin van de tweede helft zijn club naar 1—0 tilde. Tien minuten later lukte het Jan Verbrugge met een ver schot de Rotter damse doelman te passeren: 20, Kort voor tijd ontstond voor het doel van de thuisclub uit een hoekschop een doel- worsteling en daaruit kon Wico de eer redden. De Roef—WF 2—0 Na vijftien minuten spelen in de tweede helft. De Roef Meerkerk De sensatie leek voor de tweede keer binnen enkele weken in de Alblasserwaaxd gestalte te krijgen. Koploper The Shell Boys leek zijn tweede seizoen neder laag tegemoet te gaan tegen Meerkerk. Maar zoals zovele malen Vrouwe Fortuna een topploeg bijstaat, keerde het tij voor de Vlaardingers. De 10 voorsprong van Meerkerk, verkregen in de eerste minuut door een harde schuiver van Cor Bot, werd in het laatste kwartier omgebogen naar een 1—2 overwinning voor TSB. De koploper in de 3e klas kreeg teveel en Meerkerk dat zeker een punt verdiend had zat met de brokken. Meerkerker Cor Bot in actie. TSB-er Wim Stoevelaar kijkt toe. Een koeltje van eigen deeg zou men kunnen zeggen. Werd de snelle voorsprong van de elf van trainer Joop de Vries te machtig? Duidelijk is. dat de ploeg die met vlagen goed spel vertoonde, gebrek aan routine heeft. Het speelt te gretig en vergeet dan de voorgeschre ven opdrachten uit te voeren. Dat kostte de kop en de twee punten die voor het grijpen la gen. Want TSB was rijp voor de slachtbank. Toen na 50 se conden bij de eerste de beste aanval Cor Bot een solo onder nam verraste hij vriend en vijand toen zijn inzet in de ui terste hoek achter de verraste Peter Schaap verdween: 0—1. TSB wankelde en als in deze fase Meerkerk kien had ge speeld zou de schade voor de gasten onoverkomelijk zijn ge weest. In de tiende minuut viel er weer een gat in de de fensie van TSB waar Wim Mulckhuyzen in dook en de bal voor het inprikken had. Onbegrijpelijk voor iedereen was het fluitje wegens buiten spel van de overigens goed lei dende arbiter Ekering uit Den Haag. Nog waren de kansen niet op voor Meerkerk, want even later werd John van den Heuvel in goede stelling ge bracht Zijn schot verdween in de bomen. Alles wat TSB daar tegenover stelde was pover. TSB-trainer Dik Hogenboom daarover: „Wij zijn niet ge wend zo snel op achterstand te komen. De ploeg was werke lijk aangeslagen en heeft tijd nodig gehad om in het spel te komen. Wij hebben hier onze reputatie niet waar kunnen maken". Halverwege de eerste helft kwam TSB toch wat los en kwamen er kansen voor Hans van Bommel die inkopte en Dik 't Lam redding moest brengen. Ook Wim Stoevelaar schoot een keer knap in, maar toen stond gelegenheids-voor stopper Henk de Jong in de baan van het schot. Kort voor rust hadden de gasten toch echt langszij kunnen komen als Leen Boon niet te noncha lant met zijn kans had omge sprongen. Na rust kreeg Cor Bot direkt een kans, maar zijn schot werd door de lat ge keerd. Hierna trok TSB het spel naar zich toe en ging Meerkerk regelmatig in de fout. Daarbij kwamen de vleu gelspelers Bot en Van den Heuvel onvoldoende mee te rug waardoor de druk bleef op de veste van Meerkerk. Juist toen het spel zich weer egali seerde sloeg het noodlot voor Meerkerk toe. Cor Bot attaqu eerde te fel en de vrije trap kwam in een wirwar van spe lers voor Burggraaf die miste. Bij een uiterste poging schoot verdediger Sjaak de Rooy via de rug van zijn keeper in ei gen doel: 11. Tien minuten later werd het lot bezegeld toen een pass op Hans Campen (Wim Stoevelaar stond buiten spel) niet kon worden onder schept door De Rooy omdat de scheidsrechter in de weg liep waardoor hij vrij kon scoren. Joop de Vries: „Dat heb je dan net tegen als staartploeg. Vorig jaar hadden wij een dergelijke situatie mee. Daarom is net voor mij nu dubbel wennen. Vrij hadden minstens een punt moeten pakken, ondanks de goede inzet hebben de jongens de taak niet goed uitgevoerd. De doorstroming is vooral voor de jeugdigen waarschijn lijk toch te snel gegaan". stond toen met 20 voor, vroeg aanvoerder Hans Klein van WF aan scheids rechter Jungerius ophelde ring over het toekennen van een vrije trap aan de thuis club. De arbiter vond de toon waarop dit gevraagd werd niet goed en zond de Schiedamse aanvoerder uit het veld. Na wat te hebben tegengestribbeld ging Hans Klein, maar aan de lijn ont stond een verhitte discussie tussen scheidsrechter, spe lers en toeschouwers. Scheidsrechter Jungerius kreeg trappen tegen zijn be nen en vond het beter de wedstrijd te staken. Achter de groene tafel zal het een en ander uitgesproken moe ten worden. Real ParboFCN 0—3 FCN heeft weinig moeite ge had om de uitwedstrijd tegen Real Parbo te winnen. Gezien het groot aantal gemiste kan sen door FCN had de uitslag nog groter moeten zijn. Het fa len bij het afmaken van de tal loze aanvallen bracht FCN voor de rust niet verder dan 20, door doelpunten van Henk Lely en Henny Kuyl. Na de rust werd cr daar nog een aan toegevoegd door Robby Hoogstad, waardoor de eindstand op 03 kwam en daarmee kwam de thuisclub er nog genadig af. Aeïous—SVDPW 1—0 SVDPW heeft het in Rotter dam niet kunnen bolwerken tegen Aeolus. In de eerste helft kon het de boot nog wel afhouden, maar in de tweede helft moest het toch het hoofd buigen. Een verdedigingsfout werd SVDPW noodlottig en het moest toezien dat Piet van Angelen tot een doelpunt kwam. Dit gebeurde in de zes de minuut, maar SVDPW zag geen kans meer om tot de ge lijkmaker te komen. Hoek van Holland - Hoek van Holland heeft onverdiend ver loren van VOC, dat vier Hoekse verdedigingsfouten af strafte. Paul Hijnen rondde een goede actie van Max Nel- wan en Henri van Leeuwen af, en verkleinde de binnen tien minuten opgelopen 0-2 achterstand tot 1-2. Voor rust scoorde VOC 1-3. Invaller "Marcel Grootenboer schoot 2-3 in. Een misser van Hans van der Ark betekende 2-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5