SPORT De Korenbeurs zonder motivatie Pollux-dames veel sterker HM degradeert met gering verschil Juvenilis buigt achterstand om SZC weer aansluiting iPfeSflli - Asviosi achterhaalt Spirit „DSS'26 zit goed" MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 hingen en Van den Ham in finale NO AD eindigt ongeslagen Refoba: winst Koninklijke penning voor ijscluh mAk b.v. WW &S VD/SC; V. w\ Schiedam Hans Linden en Bert van den Ham hebben zich geplaatst voor de finale om de NTTB-cup. De Ko renbeurs-spelers plaatsten zich bij de tien besten van de voorronden. Lingen klasseerde zich als vijfde en Bert van den Ham als achtste. Als eerste klasseerde zich ook al een Schiedammer, *t Hooge Huys-speler Nico van Slobbe. De finale wordt in het weekeinde van 15 en 16 december te Assen gespeeld. Hans Lingen heeft daarbij een positie te verdedigen, want vorig jaar legde hij achter Bert van der Helm be slag op de tweede plaats. Apeldoorn De Korenbeurs heeft de herfstcompe- titie afgesloten met een 64 nederlaag tegen De Ve- luwe. Een teleurstellende nederlaag, met als gevolg dat De Korenbeurs op de vierde plaats is geëindigd. Terwijl het team zo lang uitzicht heeft gehad op het behalen van de tweede plaats. Tegen De Veluwe speelden de Schiedammers echter zonder motivatie. Dat gold ook voor Hans Lingen, maar die deson danks toch zijn drie partijen won en ook zijn aan deel had in het gewonnen dubbel. ,,De motivatie was bij ons niet niets meer op het spel. Zelf meer aanwezig", aldus Hans kon ik nog wel drie keer win- Lingen zelf. „Er stond immers nen, maar vooral Bert van den Ham heeft slecht gespeeld. Omdat De Veluwe nog wel wilde, verdienden zij ook de overwinning". De inzet van de wedstrijd was de derde plaats, die voor de wedstrijd nog in het bezit was van de Schie dammers. Na de wedstrijd was die voor De Veluwe met 11 punten uit de 10 gespeelde wedstrijden, terwijl De Koren beurs met 10 uit 10 vierde is geworden. Desondanks is Hans Lingen met dat eindresultaat verre van ontevreden. Hij: „Het is al lang fijn dat we ons gehand haafd hebben. Met de achtste wedstrijd was dat trouwens al zeker". Het opstappen van Hans van den Broek, waar voor de zwakkere Ron van der Aa werd aangetrokken, heeft derhalve geen gevolgen gehad. Bikkelen Ook in de in januari te be ginnen voorjaarscompetitie is De Korenbeurs weer één van de zes ereklasse teams. „Al zal het dan wel meer bikkelen worden", zo ver wacht Hans Lingen. „Dït seizoen was Scylla veel te zwak, zodat de degradatie plaats al snel beslist was. Ik verwacht dat het gepromo veerde Avantï met Bettine Vriesekoop wel sterker zal zijn". De gamestanden van De Velu we—De Korenbeurs: Reinier JensHans Lmgcnl4—21, 2118. 1823, Jaap van Span jeRon van der Aa 2118, 2113, Ron van Spanje—Bert van den Ham 2114, 1221, 21—14, dubbel Jens/J. van SpanjeLmgen/Van den Han* 23—21, 16—21. 13—21. J, van SpanjeLingen 2115. 17 21, 1221, Jens van Ham 19 21. 21—10, 2119, K. v%n SpanjeVan der Aa 2114, 2112, J. van SpanjeVan den Ham 21—11, 21—17, R. van SpanjeLingen 19=—21, 1021, JensVan der Aa 21 16. 21—17. SchiedamEen onvervalste strcckderby met het daarbij be horende extra aan fanatisme. Zo kan het beste de wedstrijd tussen Spirit en Asvion worden getypeerd. Spirit startte ere voortvarend en dit openbaarde zich dan ook in een straf push. die benut werd door Gé Hengst in de tweede minuut. Hierna was het Asvion dat een licht overwicht opbouwde. Spirit-coach Jaap Vreeburg daarover: ..Na een goed begin zakten we terug Dat is een gevolg van de nog altijd heer sende angst om tegen Asvion te spelen". Het spel kenmerkte zich door de vele foute passes, die een gevolg waren van de toestand van het veld. Asvion kwam vooralsnog niet aan echte doelpogingen toe omdat Spirit toch teveel aandrong, zodat verdedigend alle zeilen bijge zet moesten worden. Tegen het einde van de eerste helft was het opvallend om te zien. hoe zowel Spirit als Asvion hun strafcorners om zeep hiel pen. De tweede helft werd Ad Wil lem Mansoer bij Asvion inge zet hetgeen een groter loop vermogen betekende voor As vion. De gelijkmaker was een logisch gevolg. De altijd wat verward spelende Mare Jacobs soleerde naar voren, Huub van Riggelen nam over en speelde de bal op de meegekomen Bas Hesselink. De voorzet beland de weer bij Huub van Rigge len, die scoorde: 1-1. Hierna bleef Asvion iets de boventoon voeren en dit resulteerde in de winnende treffer van Bas Hes selink, die uit een knappe dieptepass van Rob Strik kon doelpuntten. Spint-aanvoerder Paul van Vugt: „Omdat we ons nog te veel aanpassen aan de tegen stander, gaan we vaak onnodig de boot in hetgeen ons weer op puntenverlies komt te staan". In de slotminuten probeerde Spirit de gelijkmaker nog wel te forceren, maar de Asvion- verdediging stond geen doel punten meer toe. Illipi# Md Mare Jacobs tracht zich een weg door de Spirit-defensie te banen. Vlaardingen/SchiedamIn de hockeycompetitie speelden de dames van Pollux en Evergreen een be langrijke wedstrijd, die in het voordeel van de Vlaardingers uitviel.De Spirit- ploeg won uit van Rijswijk met tweeeen, terwijl ook de Asvion-da- mes hun wedstrijd winnend wisten te besluiten, een eennul overwinning op Oude Maas was het resul taat. Pollux verloor thuis van titelkandidaat HBS met eennul, Evergreen deed het beter door op ei gen grond gelijk te spelen tegen Aeolus. Pollux—Evergreen(d) 2—0 Een met drie invalsters spe lend Pollux wist desondanks toch van Evergreen te win nen. Ze kwamen in de vijf tiende minuut voor met een- nul door een doelpunt van Pa tricia van Doorn na aangeven van Els Schoenmakers. Pollux bleef de iets betere ploeg en dit werd m de tweede helft duidelijker in doelpunten uit gedrukt doordat Mieke Meer hof een strafpush benutte. Pollux—HBS(h) 0—2 Een in de eerste helft vrij goed verdedigend Pollux wist HBS de nul af te dwingen tot aan een kwartier in de tweede helft. Daarna kwam HBS in korte tijd op een tweenul voorsprong, eerst na een diep tebal en vervolgens na een te langzaam ingrijpen van de verdediging, wist HBS te sco ren en zo de punten mee te nemen. EvergreenAcoïus(h) 11 Een wedstrijd die beslist werd door twee strafpushes. Een zeer geladen wedstrijd, daar Evergreen-trainer Leon van Aardenhout vorig seizoen nog bij Aeolus trainde. De Ever green strafpush werd benut door Errol Bulman. Erie Braams was de sterkste man in de niet zo overtuigende Ever green-ploeg. AsvionOude Maasfd) 10 Een slechte en slome wedstrijd van Asvion-zijde, die deson danks toch de volle winst op leverde. Ondanks dat Oude Maas fanatieker speelde was Asvion toch de betere ploeg. Het enige doelpunt kwam op naam van Jacqueline Breimer die een solo bekwaam afrond de. Rijswijk—Spirit(d) 1—2 Zonder de geblesseerde Annet te Hengst,maar met Doke van Leeuwen, wist Spirit de zege binnen te halen. Door de op stelling iets te wijzigen wist men zander al te veel moeite tweemaal te scoren. De doel punten werden gemaakt door Marijke van Leeuwen en An gela Guliger, beide malen na aangeven van Annelïes Wil- lems. Schiedam/Vlaardingen Het noodlot heeft zich alsnog over Radio Mole naar voltrokken. De Vlaardingers hebben hun plaats in de promo tie hoofdklasse niet kun nen behouden. In de laatste competitiewed strijd was de 55 eind stand tegen Avanti 2 niet meer voldoende. Ra dio Molenaar eindigde met Scylla op de tweede degradatieplaats, beide met 8 punten. De onder linge resultaten waren met 64 winst en 6—4 nederlaag ook al gelijk, evenals trouwens de ga mestanden. De setpun- ten moesten uiteindelijk de beslissing brengen en die waren met gering verschil in het nadeel van Radio Molenaar. Hel betekent dat Radio Mole- naar zich wéér niet heeft we ten te handhaven. De laatste jaren zit het team in het heen- en-weer bootje tussen over- gangs- en promotie hoofdklas se. Waarbij het niet kunnen handhaven wellicht toch het gevolg is van té weinig trai ning. Want een Aad van Op stal en Hans Jaap Oppenheim hebben toch wel bewezen kwaliteiten voor de promotie hoofd klas in huis te hebben. Bij een zege op Avanti was het allemaal met tot degradatie ge komen. Dan was óf dalzelfde Avanti óf Scylla het kind van de rekening geworden. Aan Aad van Opstal lag het tegen Avanti ook niet. De lange Vlaardinger, die momenteel m militaire dienst zit, bleef zelfs ongeslagen en scoorde een gave hattrick. Teleurstelling Van Opstal droeg ook bij in de dubbelwinst, terwijl Edu- ard van de Bout met één winstpartij meer dan aan de verwachtingen voldeed. De zwakke schakel was dit keer Hans Jaap Oppenheim, die géén partij wist te win nen- De in Amsterdam stu derende Vlaardinger speelt zeer wisselvallig. Vorige week demonstreerde hij nog zijn klasse, om nu zeer te leurstellend zijn drie par tijen in twee games te ver liezen. Na de 5—5 eindstand en het vernemen van de winst van Scylla, leerde het rekenwerk dat RM en Scylla beide op 8 punten uit 10 wedstrijden wa ren geemdigd. De twee keer 64 bleef ook onbeslist, even als het aantal games, de eerste wedstrijd 1310 voordeel voor RM, de tweede wedstrijd met 1411 nadeel. De setpunten waren met 886 om 883 punten in het voordeel van Scylla, zo dat Radio Molenaar met recht met miniem verschil degra deert NOAD Voor NOAD is het seizoen glorieus verlopen. Vorige week waren het kampioen schap cn de promotie naar de hoofdklasse al bereikt. In de laatste wedstrijd tegen Scylla 5 stond er niet meer op het spel dan het behou den van het ongeslagen re cord. En ook daarin slaagde NOAD, want Scylla kwam er met 28 totaal niet aan te pas. Jan Simons en Jan Landsber gen bleven ongeslagen en wonnen samen ook het dub bel. Ron van der Wijk verloor derhalve twee partijen, waar bij opnieuw duidelijk werd dat hij echt gemotiveerd moet spe len. Nu stond er echter niets meer op het spel, NOAD scoorde in de 10 ge speelde wedstrijden liefst 19 punten. Slechts Mizu SCO wist de Schiedammers een gelijk spel af te dwingen. Jan Simons verloor slechts twee partijen en scoorde 93 procent. Jan Landsbergen kwam tot 80 pro cent, terwijl Ron van der Wijk op een 63 procent score kwam. BM TOG Bowling Maassluis TOG verdween met een 2—8 ne derlaag tegen Luto Airdo uit de overgangsklas. De degra datie stond trouwens a! vast. De twee Maassluise punten kwamen op naam van Nico Capellen; Frans Capellen en Mattie Pieterse wonnen niets. De belangrijkste oorzaak van de degradatie is het steeds on volledig aantreden geweest Door werkzaamheden waren de broers Capellen niet altijd van de partij. BM TOG wil derhalve ook proberen om in de promotie overgangsklas dis pensatie te krijgen om doorde weeks te kunnen spelen. Schiedam Het herenteam van de basketbalvereniging Green Eagles leed in en tegen Leiderdorp een onverwacht grote nederlaag: 10971, Het damesteam van Juventus bleef goed doorgaan. Nu werd er met 6681 in Amsterdam ge wonnen van US. Dordrecht de waterpoloërs van SZC hebben te gen Merwede revanche op zichzelf genomen voor de slechte prestaties van de afgelopen weken. De Schiedammers wezen enigszins verrassend Merwe de met 7—10 terug. Door deze overwinning behou den de SZC'ers de aansluiting met de subtop. In een bij vlagen goede wedstrijd stevende de ploeg van Wim van der Kolk vrij gemakkelijk op een over winning af. De na afloop tevreden Van der Kolk over deze zege: „Ik vind dat wij goed gespeeld heb ben, al had de overwinning nog iets groter kunnen zijn als wij het plaatsen nog wat beter verzorgd hadden". Inderdaad gingen de Schie dammers, naarmate de wed strijd vorderde, wat slordiger spelen, waardoor de gastheren wat terug konden doen. De SZC'ers begonnen weer eens overdonderend, in de eerste periode leverde dit vier Sehie- damse doelpunten op en hier stond slechts één treffer van Merwede tegenover. Doordat de Schiedamse verdediging, inclusief doelman Leen van Noortwïjk, goed sloot, kon Merwede in de tweede en der de periode niet veel terug doen. Zelfs toen Merwede in dit gedeelte van de strijd twee maal een numerieke meerder heid kreeg wist het niet te profiteren. SZC kreeg in dezelfde periode van de strijd ook tweemaal een man meer en de Schie dammers scoorden wel. Wim van der Kolk: „Het ging in te genstelling tot vorige week nu wel en dat bewijst dal wij het toch kunnen". Aan het einde van de derde periode leidde SZC met 2—8- 3n de laatste spelperiode kwam Merwede wat dichterbij, SZC ging zoals al eerder gezegd wat noncha lanter spelen. Maar Merwede kon SZC niet meer in gevaar brengen. Dames De dames van Shell wonnen in Spijkenisse van het zwak ke Kempvis: 06. Het was een regelmatige overwin ning van het Vlaardingse team. Doordat coach Roel ten Napel Carla Blokland in de punt van de aanval had ingezet, kwam er wat meer stootkracht in die aanval. De coach: „In het begin liep het nog niet helemaal, maar in de tweede periode begon het zijn vruchten af te wer pen". In de eerste periode bleef het dan ook 00. In de volgende drie perioden hep Shell name lijk van de Kempvis weg, de Vlaardingse ploeg wist name lijk in elke periode twee doel punten te maken. Shell kreeg in de laatste periode, zoals in het verleden wel eens gebeur de, met met een terugval te maken. De ploeg speelde de wedstrijd goed uit Toch begon ook de Schiedam se ploeg niet erg goed. Het ze ker niet sterke US nam vrij gemakkelijk een voorsprong. Dit voornamelijk door de wei nig agressieve verdediging. Toch werd de achterstónd nooit groter dan vier punten en toen trainer/coach Hans van Hoorn de zoneverdediging vrranderde en US al vrij snel werd aangepakt, verdween de kleine achterstand. Met snel aanvalsspel kreeg Juventus nu alle kans om US op een flinke achterstand te zetten. Met de rust had Juventus dan ook een 2840 voorsprong genomen. In de tweede helft ging de Schiedamse ploeg op hetzelfde (hoge) niveau verder. IJS kreeg geen kans om ook maar een stap dichterbij te komen. Dit ondanks het feit dat ook de Amsterdamse ploeg een goede wedstrijd speelde. De lengte van Juventus werd nu ook uitgebuit, zodat de thuis ploeg nauwelijks meer wist wie nu de meeste aandacht moest krijgen in de verdedi ging. Regelmatig vergrootte Juventus de voorsprong en de uiteindelijke eindstand geeft de verhoudingen in het veld dan ook goed weer: 6681. Green Eagles wist van tevoren dat Leiderdorp tot de sterkere ploegen behoorde, In het begin wees dan ook alles erop dat het goed zou gaan. De Maas sluise ploeg nam een kleine voorsprong, helaas echter duurde dit niet lang. Het moet gezegd worden dat Leiderdorp zowel individueel als ploeg goed speelde, maar bij Green Eagles ging ook alles fout wat er maar fout kan gaan. Er werden zoveel fouten gemaakt dat het team van trainer/co- ach Jaap Boon nauwelijks aan scoren toekwam. Door dit alles ging tegenstander Leiderdorp natuurlijk nog beter en soepe ler spelen. Met de rust keek Green Eagles dan ook tegen een vernietigende 59—28 ach terstand aan. De hierop volgende donder- speech van Jaap Boon had in zoverre resultaat dat de Maas sluise ploeg nu in ieder geval weer probeerde om te gaan basketballen. Leiderdorp bleef echter superieur. Het belang rijkste voor Green Eagles was echter dat het ook zelf weer ging scoren. De zonepress, die in de eerste helft hopeloos ge faald had, had nu wel resul taat. Geen enkele maal echter kwam Leiderdorp nog echt in gevaar. Uiteindelijk werd het 10971 en moet Green Eagles deze wedstrijd maar gauw ver geten. Vlaardingen Het badmin- tonteam van Refoba heeft de competitiewedstrijd te gen bet Sliedrechtse Shuttle Üp met 5-3 gewonnen. Al snel namen de Vlaardingers via de heren enkelspelen van Joy Wijnen-Riems en Bert Bouman een 2-0 voorsprong, maar deze ging door neder lagen van de teruggekeerde, maar nog niet geheel her stelde Marjan Holtslag en Mieke van de Steen weer verloren: 2-2. Refoba liet zich niet uit het veld slaan en de mixen, nor maliter ook duidelijk het ster ke punt, eindigden in de volle wmst. In het daaropvolgende herendubbel van Joy Wijnen- Riems en Bert Bouman maak te het Vlaardingse team aan alle onzekerheid een einde: 5- 2. ,In het resulterende dames- dubbel van Mieke van de Steen en Marjan Holtslag, dat niet meer van belang was voor de overwinning, werd de uit slag op 5-3 bepaald. Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom heeft de "Vlaardingse IJsclub zaterdag de zilveren legpenning van verdienste aangeboden ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de vereniging. Dat deed hij namens de Koningin op de jubileumreceptie van de tjsclub in het clubhuis in De Brouckpolder. Ook wethouder Cees Bot had voor de jarige vereniging een presentje meegebracht, namelijk de vlag van de Vlaardingse Raad Voor Sport en Recreatie. Het %vas zaterdag een drukke dag voor het bestuur van de ijsclub. 's-Middags waren de bestuursleden op de vergade ring van het gewest Zuid-Holland van de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond en 's-morgens werden zij sa men met het bestuur van de KNSB ontvangen door bur gemeester en wethouders van Vlaardingen. Op deze in formele bijeenkomst heeft het bestuur de gemeente nog maals gewezen op het belang van een kunstijshal m Vlaardingen. De bestuurslede^ van de ijsclub vestigden de aandacht van B en W op de vele mensen van de eilanden die naar Den Haag gaan om te schaatsen en die door de Benelux- tunnel rakelings Vlaardingen passeren. In deze groep ziet het bestuur-naast de Vlaardingse bevolking-namelijk een groot deel van de toekomstige bezoekers van een ijs stadion, Ab Schotel toonde zich tijdens de opening een trotse voorzit ter. Vlaardingen „DSS'26 heeft zijn zin en Vlaardingen heeft er opnieuw een trotse accommodatie bij". Met die woorden illustreerde sportwethouder Cces Bot de opening van de „nieuwe" accommodatie van deze zaterdag derdeklasser DSS'26. In de speech van voorzitter Ab Schotel was duidelijk dat DSS achter alle moeilijkheden een punt wil zetten. Na lovende woorden aan de architect en de directeur van Unilever, de cadeaus van de KNVB (het originele Delfts blauwe bord en de Zeeuwse klok uit han den van. afdelingsvoorzitter Jan Kamman), de vlag van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie en giften van de damesafdeling van DSS'26 en de voetbalvereniging Vlaar dingen, was de start van een nieuw begin een feit. Paul Gast, selecticspeler en één van de leden die energiek aan de accommodatie heeft meegewerkt: „Die mensen van Vlaardingen herkenden het met eens meer terug. Het is net een droom als je de accom modatie bij Unilever gewend was". De eerste elftalspelers toonden zich ook verheugd, trainer Ge rard Flaes benadrukte dat zelfs met: „Als je ziet wat er hier tot stand is gekomen kan je als eerste elftal niet meer achterblijven". En Boudewyn Groen: „Dit is een enorme sti mulans voor ons...,". Voor goede betaalbare sportartikelen' rripi nó-t, Sportw» térs pó rt •xHoogstraat 125 Schiedam. Tel. 267982. f U-R» 3«S. 'ii HB-. ,v i M -:.r; T -l- - ft.;. rjjjfc. V. j' m ufeS 1 Burgemeester Kieboom luistert aandachtig naar het verhaal van de IJsclub.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7