SPORT Schaatsen na twee nachten vorst Albert Kers districtskampioen UVG-dames op tijd wakker GSS stelt beslissing uit Nieuw: deMeesiente-rekening van Mees &Hope. Bank Mees Hope nv #mh:; By jubilerende Vlaardingse ijsclub m mw SJ f3.000,- Sport agenda Duivennieuws De Vrijheid Schiedam is er bijna Volleyballers blijven sterk Tweede ronde bedrijfstennistoernooi Plan om twee kantines te bouwen Sportkort Een combinatie van de beste spaarvormen. Méér geld opnemen Hoge rente Vrije opname Onroerend goed 4/O 24 maanden De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. DINSDAG 27 NOVEMBER 1979 SC/VD/WW 4 Dinsdag: De Kapel lenOranje Nassau; vergadering sectie voetbal VRSR, Mar- .weg, 193.0 uur; VDLDe Musschen, Sportlaan. 20 uur. Woensdag: Hordijker- veldBasket Boys (h); ODIOverkanters 6, Margriethal, 20 uur. Donderdag: Shell— Schippers/B 2 (d). Vijfsluizen, 21.15 uur; VCO 2Sunlight (d); Alexandria 5Holy <d). Schiedam Bij de Postdui venvereniging: De Vrijheid werden ditmaal 240 oude dui ven bij keurmeester A. de Ruiter ter beoordeling voorge bracht en daarna geshowd. C. Zandboer deed met zijn dui ven een flinke greep de prijzenpot, in vier van de acht klassen werd bij eerste en kreeg bovendien met zijn in zending één tweede en twee op één na toegewezen. De schoonste doffer van het ge heel kwam eveneens uit zijn vliegstal. De schoonste duivln was van C. Kerdel. Klassewïnnaars: Oude doffers: C. Zandboer (onbevlogen). Be vlogen tot 200 km.: C. Zand boer. Tot 400 km.; G. Barzdaij. Tot 1000 km.: C. Zandboer. Oude duivinnen, onbevlogen: C. Zandboer. Bevlogen tot 200 km. comb. Breur/Schafer, tot 400 km.: C. Zandboer; tot 1000 km: M. Putters. Schiedam Voor het eerst in zijn 48-jarig bestaan staat de damclub Schiedam aan de poort van de eerste klasse. Een prestatie die tot dusver geheel op eigen kracht is gele verd. Wanneer de Schiedam mers zaterdag van Charlois winnen, Is het zo ver. De wed strijd begint om 12 uur in de bovenzaal van de Margriethal. Reeds jaren leidt Schiedam jeugddammers op. Een uit vloeisel daarvan is een sterk jeugdteam dat aan de top van Nederland staat. Het totale bestand is drie tientallen en twee viertallen. Het jongste lid bij Schiedam is 14 en het oudste 85 jaar. Vlaardingen/Schiedam De volleybalheren van Broleco blijven winnen. Dit weekeinde werd weer met 3—0 van Phoenix/S- mit Beheer gewonnen. De Vlaardingers liepen in de eerste set wel een 6—1 achterstand op, maar kwamen terug tot 1414. Daarna werd het 161* voor Broleco. De overige twee sets waren erg ge makkelijk: 1510 en 15 9. De dames van Broleco herstelden zich keurig van de nederlaag tegen Van Santen 3 en wonnen nu met 3—0 van het Wasse naarde WVV. Via de set standen 151 en 152 kwamen de Vlaardingers al snel m een riante posi- ue. In de derde set ver slapte weliswaar de con centratie, wal veel fouten lot gevolg had, maar het werd na 1313 uiteinde lijk toch nog 15—13. De heren van Both en Partners, die de ranglijst aanvoeren, maakten in de eerste set meer problemen dan daarna. De standen waren: 12-15, 915 en 6—15. De dames van MVC leden hun eerste neder laag ten koste van Be Fair: 1—3. Na een 15—10 setze ge voor de Maassluizers wilde niets meer lukken- Het gevolg was een 615, 1416 en 146 nederlaag. Vlaardingen De Vlaardingse IJsclub bestaat een eeuw. In die 100 jaar is er heel wat veranderd. In het jubileumjaar kan de DVIJC beschiken over een officie- Ie wedstrijdbaan (400 meter) en een clubhuis, dat wel iswaar eigendom is van de tennisvereniging VLTC, dat in de zomermaanden gebruik maakt van het complex, maar in de winter gebruikt wordt door de ijsclub. Het ledental is in die 100 jaar aan heel wat schommelingen onderhevig geweest. Nu zijn er 400 leden, in vervlogen tijden, zonder kwakkel winters, waren er dat wel eens 1000. Kunstrijden Dick Wielaard, secretaris van de ijsclub: „Ondanks die terug val hebben we een levendige vereniging. Het is alleen jam mer dat we mei alle leden kunnen bereiken. Slechts de helft is actief. De overige „pa pieren leden" zien we alleen als er ijs op de baan ligt. De actieve leden zijn de schaatsers die de hele winter door iedere week in het schaatscentrum De Uithof schaatsen. De animo door Chris Woerts hiervoor is erg groot. Op zater dag gaan er drie ploegen naar Den Haag. ze worden gehaald en gebracht met een bus. We hebben in de vereniging een afdeling kunstschaatsen en hardrijden. De kunstrijders, 22 m getal, hebben veel ruimte nodig om te oefenen. We heb ben in De Uithof op zondag morgen de binnenbaan ge- De tennisbanen die onder water worden gezet. huurd, Daarop kunnen 28 „patchers" uitgezet worden, dat zijn ruimten die een kun strijder nodig heeft om figuren te oefenen". Dit jaar kan de vereniging voor het eerst gebruik maken van de wedstrijdbaan en het clubgebouw, „We gaan zelfs werken met sproei ijs", gaat Dick Wielaard enthousiast verder. „We zetten de tennis banen zo'n twee a drie centi meter onder water. Dan zijn er maar twee nachten vorst nodig om te kunnen schaatsen. Uniek natuurlijk. Dan hebben we nog een brug nodig. Daar zijn we nu over aan het onder handelen met de Spoorwegen. Die hebben nog een afgedank te brug staan, die we kunnen gebruiken. Die plaatsen we over de wedstrijdbaan, zodat de schaatsers ook gebruik kunnen maken van de bin nenbaan. Hierdoor zijn we in de regio de eerste club waar geschaatst kan worden op na tuurijs". Een kunstijsbaan is al jaren één van de wensen van De Vlaardingse IJsclub. Dick Wielaard: „In de jaren zestig bestond er een stichting Vlaar dingse Kunstijsbaan. De teke ningen en de de kostenramin gen waren al gereed. Het ont brak de gemeente alleen aan financiële middelen. Wij heb ben later nog Ton Menken ge- vraagd of het mogelijk was hier een baan aan te leggen, maar dat ging niet door. We hebben echter ook nog steeds een stuk grond in optie naast de ijsbaan waar een kunstijs- baan kan worden aangelegd". Tien gulden De contributie is bijzonder laag, tien gulden voor oen se nior- en vijf gulden voor een jeugdlid. „Alle activiteiten die we ontwikkelen moeten de le den zelf betalen. Er zijn geluk kig veel ouders die de jeugdle den pro-deo begeleiden". De jubilerende vereniging kreeg de zilveren schaats, die ieder jaar wordt uitgereikt door het gewest Zuid-Holland, niet aangeboden: „Jammer na tuurlijk, we hadden er wel een klein beetje op gerekend. Het kleinood viel dit jaar ten deel aan een Haagse vereniging". Vlaardmgen - Albert Kers (De Molenwiek) is in een uiterma te spannende finalepartij tegen Theo Pil (DKC) districtskam- ptoen vierde klasse hbre ge worden, Theo Pi! verspeelde m ,.De Griffioen" de kans zijn partij winnend af te sluiten. Hij stootte te zacht en miste daardoor een driebander, Al- bert Kers maakte de zestig in weinig beurten en met een slotsene van twaalf vol. Theo Pil benutte de nastoot om toch een remise uit het vuur te sle pen. Door deze puntondelmg klom A, van Weert (DVK), die xn 35 beurten zijn laatste partij van K. Schol ten (DKC) won, naar de tweede plaats. De uitslag: I. Albert Kers 11 punten (gemid delde 1.86 punten), 2. A. van Weert 10 punten (1.75 punten), 3. Theo van Pil 9 punten (1.74 punten), 4. W. Lanslots (Tone- gido), 8 punten (1.77 punten), 5. K. Scholten 8 punten (1.56 punten), 6. H. Brouwer (De Oude Markt) 6 punten (1.46 punten), 7. P.A. Polet (De Mo lenwiek) 4 punten (1.40 pun ten), 8, W. de Groot (De Kroon) 0 punten (1.41 punten). Albert Kers, A. van Weert, Theo Pil en W. Lanslots zijn op grond van hun gemiddelde (boven 1.70 punten gepromo veerd naar de derde klasse. De finalisten van de vierde klasse libre op het groene taken. Vlaardingen/Schiedam Het handbaltcam van UVG heeft zich knap hersteld van de hard aangekomen nederlaag thuis tegen Unitas. In deze wedstrijd heeft de hele wed strijd gedicteerd. Reeds na tien minuten had UVG 6 break-outs benut en stond het 16. Aanvallend lukte alles en de rust kwam bij 5—12. Hellas haalde zich uit het spel door tegen de leiding te age ren. UVG ging rustig door en zelfs uitblinkende doelman Jan van Zantwijk scoorde uit een vrije worp. Het einde kwam met de royale cijfers 15-27. Onderschatting van het op het laatste plaats staande Ohveo heeft er voor gezorgd, dat UVG hei moeilijker heeft ge had dan nodig was. Binnen één minuut stond UVG al voor met 02 en vanaf dat moment ging de verdediging verslap pen. Het was dan ook met vreemd, dat UVG met de rust tegen een 7—-4 achterstand aankeek. Na rust een gecon centreerder spelend UVG, dat ophaalde tot 89. Vlak voor tijd behaalde UVG toch de verdiende winst. De dames van Wilton keken al snel tegen een 03 achter stand aan. Toch kwam het goed terug en de rust ging m met 33. Wilton was door een vrije zondag het ritme kwijt en dat resulteerde via 3—5, 4—6 en 6—7 in een 69 nederlaag. In de eerste helft heeft Wilton constant tegen een achter stand aangekeken, omdat het nonchalant verdedigde. Na een 10—7 ruststand wist Wil ton terug te komen tot 16—17. Een strafworp vlak voor tijd deed een punt verloren gaan. In de eerste helft bleek al ras, dat BDC tegen DWS de betere ploeg was. Vanaf 03 liep de- score regelmatig op lot de rust aanbrak mei 5—12. Het was jammer voor DWS, dat het De concentratie van UVG kwam net op tijd. De Schie dammers kennen al snel te gen een 2—0 achterstand aan. Maar het werd uiteinde lijk 9—8. vele kansen vanaf de hoeken onbenut liet, anders was dc nederlaag kleiner geweest dan hij nu werd: 10—18, De dames van DWS hebben met Hollandiaan 2 weinig moeite gehad. De eerste aan vallen waren raak en de bete re schotkracht was de oorzaak voor de 15 ruststand. Ook in de tweede helft bleek DWS de betere ploeg. Het verschil werd langzaam maar zeker uitgebouwd naar 110. Ove rige uitslagen: TreffersHVK (dames) 143, De Hollandi aan—DWS 2 (heren) 16—8, WIK—Snelwiek 2 (dames) 8— 7. Kwiek SportDe Hollandi aan (dames) 713, EROS WIK (heren) 1318, Unitas Ancora 2 (heren) 131B, DWS 3Unitas (dames) 614. VJaardingen Zaterdag wordt in het fcen- nlscentrum Hoogendïjk de tweede ronde ge speeld van het bedrijfstoernooi. Om de par tijen op een hoger niveau te brengen is elk bedrijfsteam versterkt met B-spelers die in wedstrijden van de KNTB uitkomen. Deze spelers spelen onderling een competitie, waarvan de resultaten meetellen in die van de bedrijfsteams. Uitslagen eerste ronde B-spelers: Gerard Schol- tes-Berry Janse 6-3, 6-2; Paul van der Berg-Pe- ter Schlee 6-7, 6-3, 6-0; Jan Willem van Dorp- René Koppe 6-4, 6-0; Dick Ravestem-Ronald van Vliet 0-6, 2-6 Eerste resultaten bedrijfsteams, poule één: Hoo- gerwerf-Van Eijk 16-0, Hoogendijk-Braams en Van Veen 11-5. Poule twee; Bob Janse-Amrobank 12-4, Maris- ka Kapsalon-Banner 6-10. De wedstrijden, be ginnen zaterdag om 19 uur. Schiedam - Op de algemene le denvergadering van GSS is nog geen beslissing genomen over de bouw van een accom modatie met Demos in sport park Harga. Besloten is nader te onderzoeken hoe groot de besparingen voor GSS zullen zijn indien samen met „buur- vereniging" Demos wordt ge bouwd, hetgeen in tegenstel ling is met de voor het afbran den van de Demos-aecommo- datïe al bestaande plannen voor de bouw van een can tine en kleedkamers. Op inititief van de Sportraad werden besprekingen gestart over de bouw van cén gebouw, waarin beide verenigingen een „thuis" zouden vinden. Dit voorstel werd door de leden van GSS afgewezen. De Sport raad heeft daarna een alterna tief ter sprake gebracht, waar bij gedacht wordt aan twee af zonderlijke canlines met in de tussenliggende ruimte de kleedkamers. De begroting voor deze „dubbelbouw" ligt onder het half miljoen, terwijl de bouwkosten van het bij GSS bestaande plan, waarvoor de vereniging reeds voor de Demos-brand een vergunning indiende, geraamd worden op zeshonderdduizend gulden. Twee kantines „Laten we als GSS een tweetal cantines bouwen. Dan zijn we alleen in de bouwkosten al voordeliger uit, terwijl we de „overbodige" cantine aan een andere vereniging kunnen verhuren",schertste een GSS- lid over het onlogische ver schil tussen beide begrotingen. Het GSS-bestuur zal dit ver schil onderzoeken, waarna de leden de uitkomst daarvan in een rapport krijgen aangebo den. Pas daarna zal een. beslis sing worden genomen, Tijdens de vergadering werd Leen van Walsum tot nieuw bestuurslid gekozen. Hij volgt Car Vermeulen op. Voorzitter Nico Mout, penningmeester Frans Ooms, secretaris Loek Coster, wedstrijdsecretaris Aad Kerkhoff, Louis Marcus en Teun Mastenbroek blijven aan in het bestuur van de zater dagclub. Schiedam heeft een nieuw verenigingsblad in het leven geroepen voor de jeugd. Het bijzondere van het „orgaan" is, dat het door dc jeugd zelf is samengesteld. Op de „échte pers" heeft het Schïedam-bestimr het niet zo begrepen. Verzocht is om interviews met spe* Iers van die club via „pc vrouw" Gerda Krabben dam. die dan ook tijdens het Interview lijfelijk aanwezig wil zijn, „aan te vragen". Volgens voorzitter Ver wey is dc maatregel niet bedoeld als beteugeling van de persvrijheid, maar om spelers tegen té emoti onele uitlatingen, waar van ze later weer spijt krijgen, in bescherming te nemen. m Het Schiedamse bow lingteam „The Wales" ste vent rechtstreeks af op het kampioenschap in de vierde klasse van de tional league"; Frans de Mol wordt de nieuwe voorzitter bij KSVV. Het eerste team van deze tennisclub treedt het komende tennissei- zoen ongewijzigd in het strijdperk. Frans Otte heeft de se lectie van Evergreen een trainingsuitrusting ge schonken. Het voetbalteam van de Vlaardinge wiclrenvere- niging De Coureur heeft een zaalvoetbaltoernooi in Zuidland tegen de regi onale wielerclubs gewon nen. Dc Vlaardingers wonnen het beslissende duel van Fcyenoord met 3-2. Maandag 3 december wordt officieel dc eerste paal voor de Vlaardin- gen/ Polluxaccommodatie geslagen. De heiwerk zaamheden in de Broek polder beginnen vrijdag al. ADVERTENTIE De inventieve bankier van Bank Mees Hope hebben een nieuwe spaarvorm gecreëerd,die én een hoge rente geeft, én veel moge lijkheden biedt omoveruwgeidtc beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn. Het percentage wordt maande lijks vooraf vastgesteld. In december bed raagt het 7ja%. Een zeer hoge rente voor een spaar vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt éénmaal per jaar bijgeschreven. Van een Meesrente-reken mg kunt u elke maand vrijelijk tot f3.000,- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot f6.000,- ..uw "13e maand"). Als u méér geld wilt opnemen, dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddel lijk over meergeld wilt beschikken, dan wordt er 2% ingehouden over het bedrag boven de vrije opname. Indien u als Meesrente-reke ninghouder geld nodig heeft voor de aanschaf van onroerend goed, dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over maken zonder opzegtermijn en zon der boelebetaling. De Mecsrcnte-rckemng biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente en veel mogelijkheden tot vrije opnamen. Méér en persoonlijker informatie HOGE RENTE OPZEG TERMIJN OE2V voor december 1979* VRIJE AANKOOP OPNAME BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP PER MAAND NEEMBAAR. (plus een ijc ma jno) Djgclijloc rcfflcbcrckcning wordt locgcpasi. kunt u aan de balie van onze kan toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening ie storten vanaf uw giro- or bank rekening. Schiedam, Nicu*c Haven 133/hoek BK. laan. tel. 010 - 34 02 22. VlaardmgenSchiedamsewcg 53, tel. 010 - 34 02 22 Rotterdam. Cooismgcl 93, lel 010 - 63 29 11. Bcitcrlandselaan 204, tel. 010-192711. 's-Gravendijkwa! 108, rd. 010-363600. Alblasserdam, Plantagcweg 19, lel. 01859 - 2605/23 44

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4