R SCHIEDAMSCHE COURANT Koningshof past horeca-CAO toe Opknapbeurt voor 22 huizen In Lekstraat Ik -iteei éêproet ~<sSS» Weinig vuurwerk in Vlaardingse raad Dutina stapt op Bewoners akkoord met huurverhoging 'Volstrekt negeren en geen zier van aantrekken' Dagelijks bestuur overstag ÉsSBeSff ';:13 Aanrijdingen met gewonden Kerstbomen een kwartje Educatief plan aangenomen Ambtenaren kunnen 1980 draaiend in André van Duin op de bon VOP bang door college overrompeld' te worden 'W| Vrijdag 7 december 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26500 4 PAGINA'S- Brocrsvcst 3 telefoon administratie 268Ü91 redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAiM EN KETHEL Schiedam Slobodan Duti na is ontslagen als trainer van de afdelxngsclub FCN'66. Dit omdat hij in de spelersgroep niet meer func tioneerde. Dc spelers verwij ten hem een té professionele aanpak. Voorzitter Peter Friederich: „Dat hij is ont slagen is waar, maar ik zeg er niets van omdat wij eerst de spelers officieel willen inlichten over deze gang van zaken". Aanvoerder Frans Fiers rea geerde verrast: „Nee, ik weet nog van niets. Ik moet wel zeggen dat er de laatste ander halve maand problemen wa ren gerezen tussen de spelers, bestuursleden en Dutina. Ik zelf heb nooit moeilijkheden gehad met Dutina, ik wist van zijn aanpak. Maar verschillen de spelers vonden zijn aanpak duidelijk te professioneel". Fiers: „Dutina gaat altijd na afloop van de training direct Dutina naar huis; daardoor ontstond ook wrijving. Wat de training betreft stonden we allemaal achter hem, want die verzorg de hij gewoon goed. Maar m de menselijke omgang schoot hij volgens verschillende spel lers duidelijk te kort". Slobodan Dutina zelf noemt als oorzaak dat hij zijn functie bij FCN'66 niet meer kon com bineren met de cursus voor A- trainer. „Bovendien had ik een clausule in m'n contract dat ik elke week kan opzeg gen". Schiedam Na negen maanden van druk overleg met de bewoners wil de gemeente Schiedam een begin maken met de verbete- ring van 22 woningen aan het begin van de Lekstraat. Eén bewoner ligt nog dwars, vol gens de directeuren van het gemeentelijk wo- ningbeheer P. KuÜk en J. van Schijndel, maar met deze Gorzenees zijn besprekingen nog aan de gang. Tegen een huurverhoging van 47 gulden per maand (de huur komt dan op 160 gul den) hebben de bewoners geen bezwaar, omdat sprake is van een gunstige huurge- wenning over drie jaar. De kosten van de verbetering worden geraamd op 5.3 ton, waarvan overigens een klein deel negentig mille in 1976 al is uitgegeven bij en kele hoogst zakelijke ingre pen. De 22 woningen staan niet vlak naast elkaar, wat de werkzaamheden er niet een voudiger op maakt. Het gaat om de nummers 16, 22 tot en met 30 en 38 tot en met 46. Alle panden tellen een boven- en benedenwoning. De verbe tering kost per woning gemid deld 22.001) gulden, waarbij niet »s meegerekend het her slei van beschadigde plafonds, muren, vloeren en binnendeu ren in zeven leegstaande hui zen. Dit herstel komt uit op 35.000 gulden. Voor het over leg met de bewoners In maart startte had men zich bij wo- ningbeheer al verzekerd van de instemming van de hoof dingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zuid-Hol land. De gemeenteraad krijgt het verbeteringsplan deze maand nog ter behandeling, indien volgende week woensdag avond in het stadhuis de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening een positief ad vies uitbrengt. Kulik en Van Schijndel hebben uit gesprek ken met de regio-inspecteur van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke or dening begrepen, dat Den Haag met de verbetering van de gemeentewoningen in de Lekstraat zal instemmen en dan ook subsidie verleent. Maassluis De werknemers van Ontmoe tingscentrum Koningshof zullen met terug werkende kracht vanaf 1 januari 1979 be taald gaan worden volgens de normen van de horeca CAO. Onder druk van dc Voeding sbond FNV is het Dagelijks Bestuur uitein delijk overstag gegaan. /n het september-nummer van Bondig, het or gaan van de Voedingsbond FNV, werd onder de kop „Godgeklaagd" de Stichting die de Ko ningshof in beheer heeft beschuldigd van het niet nakomen van de horeca-CAO, hoewel de Koningshof wel als zodanig stond ingeschreven en daar ook contributie voor betaalde. Een be rekening van de Voedingsbond leverde toen voor het eerste halfjaar van 1979 voor tien werknemers al een loonvordering op van 20.000 gulden bruto. De voorzitter van het Algemeen en Dagelijks Bestuur, CDA-wethouder Van der Knaap, vroeg de Voedingsbond uitstel tot 18 november. Hij wist op de eerstvolgende vergadering van het Algemeen Bestuur zijn medebestuursleden te overtuigen van de rechtvaardigheid van de eisen van de vakbonden en het personeel. Het Algemeen Bestuur gaf de Beheerscommissie en het Dagelijks Bestuur de opdracht de toepassing van de juiste CAO verder uit te werken. Buiten medeweten van Van der Knaap pro beerden leden van het Dagelijks Bestuur toch nog onder de horeca-CAO uit te komen, maar deze poging bleef vruchteloos. Uiteindelijk heeft voorzitter Van der Knaap de leden van het Dagelijks Bestuur op eén lijn gekregen. Hoewel vooral de kerkelijke leden bezwaren blijven maken tegen het horeca-karakter van het oorspronkelijk als sociaal-cultureel centrum bedoelde, maar door hen onder andere als ker kruimte gebruikte, Ontmoetingscentrum Ko ningshof. SI Hans Versluys over VVD: Vlaardingen „Een VVD die alles zo veel mogelijk bij het oude wil laten zal inder daad elke poging benutten om discussies, die gericht rfjn op maatschappijveran deringen, te torpederen. Daar is mijns inziens maar eén antwoord op: volstrekt negeren, geen zier van aan trekken." Hans Versluys, fractievoorzitter van de PvdA in de Vlaardingse ge meenteraad, in een reactie op de constatering van de VVD tijdens de laatste be grotingsbehandeling, „dat de PvdA dus blijkbaar in een moeilijk parket zat". De VVD kwam tot deze con statering naar aanleiding van de opmerkingen van Versluys, gemaakt tijdens de algemene beschouwingen over de stu rende rol van de overheid, zijns inziens noodzakelijk om maatschappelijke veranderin gen te bewerkstelligen. Hij stipte bij die gelegenheid het spanningsveld aan waar poli tieke partijen ten gevolge van democratiseringen in komen Dit nieuwsblad, waarin U al bet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met bet Rotterdams Nieuwsblad. te zitten: aan de ene kant macht opeisen, aan de andere kant die macht weer doorge ven. In Achterban, het PvdA-afde- lingsblad van Vlaardingen, gaat Hans Versluys onder de titel „Hardop praten over de- mokratiseriiig" uitgebreid op deze problematiek in. Hij stelt dat de gemeenteraad in de toe komst gedwongen zal worden veel bewuster duidelijke poli tieke keuzes te maken en zich voortdurend zal moeten afvra gen welke besluiten nodig zijn om richting te geven aan een beleid. Hij pleit ervoor dat per beleidsterrein aan te geven en dat dan vervolgens organisato risch uit te werken. Wordt het begin van de tekstraat aan de even zijde binnenkort opgeknapt; aan de overkant blijft het voorlopig nog huilen met de pet op. Alleen de kinderen hebben aan de bouwval wei pret, en dat blijft zo totdat minister Beelaerls van Blokland met uitspraken komt over rijkssteun voor de hier te plegen stadsvernieuwing. Schiedam—Op de 's Gravelandseweg werd een 48-jarige Schiedammer door een auto gegrepen, toen hij plotseling overstak. De man werd met hoofdlet sel naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd. Ook een 7-jarig jongetje raakte in het ver keer gewond. Hij werd op een over steekplaats gegre pen door een auto, bestuurd door een 20-jarige Schie dammer. Het ke reltje werd een tiental meters weg geslingerd en moest met een on derbeenfractuur naar het Noletzie- kenhuis worden gebracht. Op de op- en afrit van rijksweg 20 raakten door een voorrangsfout drie auto's betrokken 'bij een aanrijding. Er waren geen per soonlijke ongeluk ken, maar de scha de aan de voertui gen was enorm. Schiedam De traditionele door de gemeente georgani seerde nieuwjaarsvuren zullen volgend jaar 2 januari om 19.00 uur aan de Westfrankeïandse- dijk en op hot zand veld bij de kruising Van Dalsumlaan worden ontstoken. Het inleve ren van de kerstbomen kan men op zes bekende plaatsen, die na kerstmis zuilen worden bekendgemaakt. Voor elke in geleverde kerstboom zal een kwartje worden betaald. Ni»»- JqsW"-- iBVeio00' Da»" opa" eV PaSl" ,8^300° VB Vlaardingen Zonder noemenswaar dige politiek vuurwerk heeft de Vlaar dingse gemeenteraad gisteravond haar eerste zitting na de begrotingsdebatten gehouden. Enige discussie leverde al leen het educatief programma voor 1980 op. waar men overigens veel waardering voor zei te hebben. Verder baarde Remy Poppe wat opzien met een overigens kansloze motie over de organisatie van de gemeentebedrijven. De SP-er diende zijn motie in tijdens de bespreking van de algemene verordening op het beheer van de Vlaardingse ge meentebedrijven. Poppe had daarvoor een betoog gehouden dal er op neer kwam dat het beheer van deze bedrijven niet erg efficiënt genoemd kon worden. Hij sprak over „vestzak broekzak politiek" en doelde daarbij op het feit dat bedrijven kosten naar elkaar overboeken, waardoor zijns inziens onnodige adminis- taiieve onkosten gemaakt zouden wor den. Hij meende dat de zogenaamde „overheadkosten"daardoor veel te hoog waren. Zijn motie, medeondertekend door de fractie van D'66, stelde voor „een tijdelij ke commissie van onderzoek uit de raad samen te stellen... met het doel de admi nistratie en het beheer en leiding van de gemeentelijke bedrijven te vereenvoudi gen. minder kostbaar en voor alie bur gers doorzichtiger te maken. Dit zonder het aantal arbeidsplaatsen te verkleinen." Tenslotte bleek niemand iets voor de mo tie te voelen, ook D"66 niet; men vond het allemaal te simpel gesteld. Voorts werd ook de nota deeltijdarbeid praktisch ongewijzigd aangenomen. In de nota worden mogelijkheden gegeven ge meentelijke ambtenaren in staat te stel len een pari-time betrekking te nemen. Vanuit de raad werd we! gewezen op het feit dat deeltijdarbeid nogal wat rechtspo sitionele problemen met zich meebrengt. Wethouder Bot onderkende dat, maar wist ook niet zogauw wat daaraan gedaan moest worden. De lange proeftijd van twaalf maanden voor een deeltijdbaan was verder, naar de wethouder meedeel de, teruggebracht tot zes maanden. Wat de discussies rond het educatief plan betrof, een kleine schermutseling over het levensbeschouwelijk karakter van sommige educatieve cursussen tussen so cialisten en christen-democraten was ei genlijk het enige. Een politiek punt werd er echter niet van gemaakt en zonder veel problemen haalde het educatief pro gram de eindstreep. Vanavond zal in de raad vooral het voor stel over de nieuwe verordening woon ruimteverdeling centraal staan. Zoals be kend heeft ook Vlaardingen, in verband met de regionalisering van de woningzoe kenden Rotterdammers kunnen zich nu ook in Vlaardingen in laten schrij ven nogal wat problemen. Vlaardingen telt nu zesduizend woningzoekenden. Vanavond zal het zogenaamde puntensy steem ter stemming worden gebracht. Het initiatief tot een dergelijk systeem werd nog genomen door de voorganger van wethouder Wijnstok, Bovenberg, Het puntensysteem wit meer objectiviteit in de toewijzing van woningen brengen. Schiedam Mis schien wordt deze maand nog een begin gemaakt met het plaatsen van een draaideur bij de In gang van het stads kantoor. De gemeente Schiedam, die zichzelf daarvoor onlangs een bouwvergunning ver leende, heeft boven dien het plan om de tochthal anders in te richten. De draaideur zou in ja nuari al in gebruik kunnen worden geno men. Of verantwoc'de- lijk weihouder Chris Zijdeveld, die gek is op evenementen zoals het slaan van eerste palen, ook de eerste 2waai zal maken als goed begin van de jaren tachtig is op het stadskantoor nog geen punt van be spreking geweest. Op „bezwaren" tegen de draaideur van VVD- fractieleider Gerard Vcrhulsdonk is niet meer ingegaan. Ver- hulsdonk had de ernsti ge vrees uitgesproken, dat bezoekers van het stadskantoor daardoor een politieke hersen spoeling ondergaan: „Straks zwaaien zij nog rechts naar binnen, maar tollen zij er links weer uit." Schiedam Wegens dc over weldigende belangstelling voor de André van Duins how heeft het Passagcthca- ter besloten tijdens de voor verkoop die volgende week maandag begint niet meer dan tien kaarten per persoon te verstrekken. Het theater heeft deze maat regel genomen om een zo groot mogelijke spreiding van kaarten over de bevol king te bevorderen. Al ge ruime tijd bellen belangstel lenden het theater op met de vraag of zij kaarten kunnen reserveren. In totaal kunnen 1100 mensen op 16 en 17 december de show bezoeken. Daar er veel meer belangstelling bestaat zat het theater proberen de show later in het seizoen nog één maal naar Schiedam te halen. Vanavond is het theater tot de nok gevuld met fans van Neerlands Hoop, die het duo voor de allerlaatste keer in Schiedam aan het werk kun nen zien. De kaarten voor dit spektakel waren binnen enke le uren uitverkocht. Vlaardingen Dc vereni ging wijkbelangen Vette- noordsepolder vreest dat het college zijn besluit om het „badhuis", het huidige on derkomen van de vereni ging. voor de wijk te sluiten snel door zal zetten. „Rem de plannen daarom een beet je af," vraagt de vereniging ïn een brief aan de raadsle den. De vrees voor „overrompe lingdoor het college baseert de wijk vereniging op het feit. dat het college een verzoek van de vereniging om voor de raadscommissie haar stand punt te mogen verdedigen af wees, „Nu zijn we bang dat, ondanks het feit dat een even tuele ontruiming nog bespro ken moet worden in commis sie en gemeenteraad, het colle ge toch al doorzet." schrijft de vereniging aan de raad. Overigens maakt de vereni ging zich nog meer zorgen; de beveiliging van het nieuwe buurthuis zou onvoldoende zijn. De vereniging vindt dat het college zo spoedig mogelijk zorg moet dragen voor de aan leg van een alarminstallatie. Verder zou ook een brandmel der in het gebouw moeten worden aangebracht, die het college echter te duur vindt. De wijk vereniging beargu menteert haar mening meteen rekensommetje waaruit blijkt dat de totale kosten van een brandmelder na één jaar te rugverdiend zouden zijn door dat aanschaf van een dergelijk apparaat een aanzienlijke be sparing op de verzekeringspre mie zou betekenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1