SCHIEDAMSCHE COURANT ■tfnaapfiFfi Jeugd krijgt noodhonk naast PT1 r - centrale I Ik -neem. de proef smijt beton kantoor in Woonruimteverordening moeiteloos door raad Schiedam zal juiste toon kunnen aangeven' Duitse tanker bijna een dag op de pier "t Groen zag ruim 1300 oud-leerlingen terug Woedend om patatlucht: In Holy-Noord Laatste directeur van muziekschool: m Zuid stelt zichzelf op non-actief Gemeenteraad bemiddelt in opbouwconflict Botsing: breuken en hersenletsel Vlaardingen is bereid vluchtelingen op te nemen Maandag 10 december 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD I04de jaargang no. 26509—6 PAGINA*S- Brotrpvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Meneer De Haan, er ligt een aanklacht wegens doodslag tegen u, gaat u maar mee naar het bureau." Dat kreeg vrijdag middag de 50-jartge boksle- raar Willem de Haan in zijn woning aan de Lange Ha ven te horen van drie poli tieagenten, die hadden ge vraagd of zij eventjes boven mochten komen. Een korte tijd daarvoor had De Haan het zware betonnen voet stuk van een parasol door een glazen daklicht gesme ten van het kantoor van het uitzendbureau Tempo Team aan de Hoogstraat recht te genover de achterzijde van de woning van de bekende Schiedamse bokser. Wim de Haan had zich vre selijk geergerd aan stank, die in het kantoor van TT veroorzaakt werd door het bakken van bitterballen. Het uitzendbureau hield daar een feestje voor zijn Spaanse werknemers, maar overtrad volgens De Haan de regels van de horeca: „Je. mag alleen patat en dat soort dingen bakken voor huishoudelijk gebruik. Zo gauw je dat voor een gezel schap doet, met een feestje, dan heb je op zijn minst een hinderwetvergunning no dig." Grote bron van erger nis was voor De Haan: „Mijn huis was vergeven van de baklucht. Ik was even een uurtje met mijn kleine gaan wandelen, maar toen ik terugkwam kon ik mooi alle ramen openzetten. Dus toen lag mijn kleine weer te verrekken van de kou." Omdat Tempo Team volgens de bokser daarmee een directe aanval op zijn woongenot deed, belde hij met het verzoek ogenblik kelijk te Stoppen .,en an ders maak ik bij jullie zelf wel ventilatie," voegde hij eraan toe. De Haan deed dat met de betonnen voet, toen men zich mets van zijn verzoek aantrok. Wel vergewiste h,j zich ervan, dat toen hij gooide niemand onder het glazen daklicht stond. Vijf minuten daarvoor had er nog wel iemand gestaan, kreeg De Haan te horen van de agenten die later kwamen. Hij noemt vijf mi nuten verschil een belache lijk argument om over doodslag te praten. De Haan weigerde dan ook mee naar het bureau te gaan, som meerde de politie tweemaal zijn huis te verlaten en be klaagt zich nu over het op treden van de agenten, die eerst drie man sterk en la ter met vijf man inclusief een rechercheur aan hem zouden hebben getrokken voor de ogen van zijn drie jarige zoon. „Dat kind heeft 's nachts geen oog dichtge daan en lag maar te hui len." aldus de boksleraar. De Haan had overigens zelf ook de politie gebeld. „Ik heb Tempo Team gezegd: als jullie doorgaan hier aan de hele woonomgeving ma ling te hebben met die stank en met die pestherrie elke vrijdagavond (want het lijkt vaak wel een halve kroeg), dan zorg ik wel dat de politie komt en hang ik de hele boel aan de grote klok," aldus Wim de Haan. Tempo Team was in het weekeinde niet bereikbaar voor commentaar. De poli tie deelde alleen mee „de gemoederen gesust te heb ben". Druk was het vrijdagavond niet bij het plechtig uitluiden van de stichting Schiedamse muziekschool. Enkele raadsleden, een paar docenten en wat teerlingen hadden de regen getrot seerd om naar het museum te komen. Schiedam De Schiedamse muziekschool bestaat niet meer. Vrijdagavond werd in het stedelijk museum een receptie ge geven om te vieren, dat de stichting is opgeheven en Schie dam opgaat in de regionale muziekschool, samen met Vlaar- dingen en Maassluis. In zijn slotwoord zei de laatste directeur van de Schiedamse muziekschool, De Kooij: „Ik hoop, dat Schiedam de juiste toon zal kunnen vinden èn aangeven in de regionale muziekschool." Vlaardingen Het college van B en W heeft besloten het terrein tussen de PPT-centrale en de Vaart aan te wijzen als de plaats waar de noodvoorziening voor de jeugd in Holy-Noord moet komen, In een eerder stadium was al be sloten dat de VOP-keet aan de Mozartlaan voor dat doel naar Holy verplaatst zou worden, na het gereedkomen van de nieuwe accommodatie in die wijk. De gemeente Vlaardingen hoopt in het voorjaar zover te zijn dat de jongeren in de keet gehuis vest kunnen worden. In de gemeenteraadsver gadering van februari hoopt het college een krediet van 55.000 gulden te krijgen voor het aanbrengen van riolering, stroom en water, daarnaast zat de vloer van de keet aangepast moeten worden aan de specifieke bezigheden van de jeugd. De directeur van gemeentewerken had het col lege vier mogelijke lokaties genoemd in Holy- Noord. De keuze is gevallen op het terrein, naast de PPT-centrale, omdat dat wat betreft bereikbaarheid, bestemmingsplan, overlast voor omwonenden en technische mogelijkheden, het meest ideaal was. De scheidende directeur zei veel vertrouwen daarin te hebben. Hij sloot daarmee aan op wat cultuurwethouder Her man Posthoorn in overigens zakelijk nuchtere bewoordin gen had gezegd: „In de eeuw, dat de Schiedamse muziek school bestaan heeft, sinds 12 december 1873, is een goede naam opgebouwd. Die naam zal blijven bestaan." Posthoorn vermeed hel om be kende personen uit het verle den te noemen, die aan de groei van de muziekschool hebben meegewerkt. Tegen een handjevol aanwezigen in de museumaula zei hij: „Ik wil het u niet aandoen, wat mij onlangs is overkomen bij de o- pening van een feministische tentoonstelling in Den Haag, waar aan een stuk door zes honderd namen van allemaal feministen werden opgele peld." Schiedam Gemeenteraad- De conflicten zijn vorig jaar sleden gaan bemiddelen tussen ontstaan door het met benoe- bewonersverenigmg Schie- men van Armand van Puyvel- dam-Zuid en de stichting de tot opbouwwerker van waarbij de toekomstige op- Zuid, de wijk die was aange- bouwwerkers van de oude wij- wezen als eerste om een op- ken in dienst komen, de bouww ker te krijgen. Van SSWO. De al lang slepende Puyve' kreeg, volgens Zuid conflicten tussen de bewoners- pas in in laat stadium, te ho- vereniging en de stichting ren dat hij werd afgewezen hebben tot gevolg gehad, dat omdat hij de vereiste papieren Zuid er voorlopig het bijltje bij (het diploma van de sociale neer gooit, onder het motto: academie) niet had; dat zou tijd heelt de wonden. In de an- schelen in de subsidie die de dere wijken wordt echter ge- SSWO in dat geval had gekre- opperd, dat Zuid de SSWO wil gen. Zuid proefde er andere „opblazen omdat die wijk al- argumenten uit (zelfs in de ge- Sinds die tijd botert het tussen Zuid en de SSWO niet. Op pagina drie wordt inge gaan op de argumenten van Zuid om zichzelf binnen de SSWO op non-actief te stel len en de gevolgen, die dat kan hebben voor het op bouwwerk in de oude wij ken van Schiedam. Vrijdagavond om zeven uur wordt de SSWO gehoord door raadsleden Jo Ouwens, Jantje Boonstra en Lou van der Stel (PvdA), Annie Renskers (VVD), Rita van Lambaïgen (CDA) en Rob Hijmans (D'6G) Ook oud-raadslid Aad de Wolf zal aanwezig zijn namens de CPN. Zij hebben allen al een gesprek gehad met de overleg groep uit Zuid. De vergadering leen dan een kans zou hebben mcenteraad sprak "Eel Collè wordt gehouden ~in~de VVD" zelf alsnog een opbouwwerker van een Berufsverbot) en Van fractiekamer van het stadhuis te krijgen. Puyvelde ging in beroep, op de Grote Markt. Hoek van Holland De Duitse tanker „Isebek" heeft vanaf zaterdagmor gen vroeg tot "t middags half vier vast gezeten op de Noorderpier in Hoek van Holland. Vraagtekengezichten, zoekende mensen, en telkens een doordringende blik die „ha, jou ken ik nog" verried het groeten was niet van de lucht en de sfeer werd vervuld van ge zellig gekeuvel: „Wat doe jij tegenwoordig?" werd aan de lopende band gevraagd. Zo werd de reünie getekend, die zaterdagmid dag werd gehouden in het „Groen". Meer dan 1300 oud-leerlingen en leraren van het Groen van Prinstererlyceum vonden elkaar na jaren weer in het schoolgebouw aan de Rotterdamseweg in Vlaardingen, waar sinds 1956 enkele duizenden Vlaardingers, Schie dammers en Maassluizers hun middelbare opleiding hebben genoten. De reünie vond plaats ter gelegenheid van het zestigjarig ju bileum van de scholengemeenschap en ook in het voormalige schoolgebouw aan de Westhavenkade en in de dependance aan de Roode Kruislaan kwamen honderden oud leerlingen bijeen, 's Middags was er een kerkdienst op de Markt aan voorafgegaan. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen is bereid op verzoek van en in overleg met het ministerie van CRM een aantal vluchtelin gen in "Vlaardingen op te nemen. In een brief aan de Stichting Comité Hulpverle ning Zuid-Oost Azië over de opvang van vluchtelingen in Vlaardingen spreekt de ge meente deze bereidheid uit, onder de uit drukkelijke voorwaarde dat het ministerie van CRM zich tijdig vooraf garant stelt voor passende en voortdurende begeleiding. De gemeente denkt bij de opvang van vluchte lingen aan de zogenaamde vijf procent-rege ling. Bij elk complex woningwetwoningen dat in de gemeente wordt gerealiseerd, komt tien procent van de huizen weer ter beschikking van het rijk. Vijf procent wordt over het alge meen gebruikt voor de huisvesting van ambte naren, maar de andere vijf procent staat ter be schikking van het ministerie van CRM. Deze huizen zijn door het ministerie gebruikt voor allerlei doeleinden; repatriëring van de Indone- sie-gangers, opvang van de stroom Surinamers enzovoorts. Vlaardingen wil in dit kader nu ook huizen ter beschikking stellen voor de vluchtelingen uit Zuid-Ooost Azië. Vlaardingen Met vijf gebro ken ribben, hersenletsel en een op twee plaatsen gebroken bekken is een 49-jarige Vlaar- dirigse vrousv in het Rotter damse Zuiderziekenhuïs opge nomen na een aanrijding op de boek van Kethelweg en Bur gemeester Verkadesingel. De politie zoekt getuigen van het ongeluk, dat zich vrijdagavond om tien voor negen voordeed. Naar het schijnt, heeft een 45- jarïge automobilist uit Mole naarsgraaf een stopbord gene geerd, waardoor hij tegen een taxi botste. De auto draaide toen eenmaal in de rondte en kwam in volle vaart tegen de fietsende vrouw aan. Het slachtoffer werd eerst naar het Holyzïekenhuis vervoerd, maar moest later gezien de aard van de verwondingen naar Rotterdam worden over gebracht VlaardingenZonder al te veel problemen heeft de gemeenteraad vrijdag avond de woonruimteve rordening aangenomen, die door het college van B en W is opgesteld. Dit betekent dat binnen af zienbare tijd een veel uit gebreider en nauwkeuri ger systeem zal worden gehanteerd bij het toewij zen van woningen. Een en ander gebeurt aan de hand van een puntensys teem, dat voor dit doel is opgesteld. Ook wordt een verordening van kracht, die eigenaren de plicht geeft leegstaande wonin gen bij de gemeente aan te melden. Al te veel kritiek kreeg wethouder Jelie Wijnstok (CDA) met te verduren. De diverse fracties gaven aan, blij te zijn dat een en ander nu beter was geregeld. Wel waren er wat vragen over detailkwesties. Het functio neren van de raadscommis sie woonruimteverdeling, die binnenkort van start moet gaan, leverde nogal wat vraagpunten op. Uitein delijk werd in een amende ment uitgesproken, dat de commissie vertegenwoordi gers uit alle raadsfracties moet hebben. Het college had voorgesteld om slechts drie raadsleden in de com missie op te nemen. Wethouder Wijnstok beloof de naar aanleiding van de kritiek, die donderdag avond bij de aanvang van de raadsvergadering werd gespuid door het Comité Jongeren hu is vesting, om met hen rond de tafel te gaan zitten. „Er zijn diverse punten in hun waslijst die best redelijk zijn.", zo was door diverse raadsleden aangegeven. Over de kritiek van Jon gerenhuisvesting op het gemeentelijke huisves tingsbeleid is meer te le zen op pagina drie van deze krant. Het 993 brt. metende schip was op weg van Rotterdam naar Europoort toen ter hoogte van Hoek van Hol land de stuurinrichting de fect raakte. Een poging om over te gaan op handbestu ring had geen effect en het schip liep vast op de Noor derpier, precies op de schei ding van de pier en de nieuw aangelegde blokkendam. Op dat punt liggen onder water nog resten van de oude Noorderpier en de tanker raakte muurvast in de ste ken. Omdat het water op dat moment nog zakte hadden pogingen van de sleelpboten ,3rielsebank" en „Steen- bank" om de Duitser vlot te trekken aanvankelijk geen succes. w om vier uur, bij hoog water, lukte dat wel. De „Isebek" is voor een on derzoek naar Europoort ge sleept waar de schade zal worden vastgesteld. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. 3000 fcoSW' OOt"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1