Zolder vol speelgoed voor kinderen in Zambia Samenvoeging parken kost ruim vier ton Antillenfeest in Koningshof Glazenwasser kan er niet meer bij Initiatief openbaar onderwijs Auto's in binnenstad - Lege auto in duinen Ladders gestolen Auto's opengebroken Autodieven weer actief Paar steelt bontjasjes Dief laat haar achter Bejaarde dame breekt polsen Sandvik geeft weer boom weg Oplichters slaan toe bi j oude vrouwen Collecte voor Nicaragua Valse naam "I ■jihtiUAG il JJECKMBKK 1979 SC/VD.VvW 3 Vlaardingen Op de jolrler van de Prins Hen- jnlcschool in de VOP ligt een overduidelijke bewijs van onze wel vaart Een ontzettend grote stapel afgedankt speelgoed. Sjoelbakken, garages, hobbelpaarden, poppen van allerlei ras en lichamelijke geaard heid, blokkendozen, en zovoort. Onafzienbare zü' 'oor Tea- ze- sns, Er- n. tot üen /an ter ne. in lste Ro- ug. het 'aul ede rrit am iap eel ■tte ter iets ran Ik ben blij te lezen, dat het college het autogebruik in de binnenstad niet wil tegengaan. U zult het wel raar vinden om roiets uil de mond te horen van een inwoner van het cen trum van Schiedam, die ais enig vervoermiddel zijn benen [gebruikt. Maar dat is niet zo vreemd, als u weet dat aan de ene kant de gemeente vindt, dat je lekker soepel door het centrum heen moet kunnen karren, en aan de andere kant de winkeliers je vooral uitno digen eens gezellig langs de deur te komen. Daarbij moetje vooral ook niet vergeten dat men bij de politie veel jonge mensen in dienst heeft, die een opleiding hebben gehad waarin het vak verkeersregle menten kennelijk in de ver drukking is geraakt. Dan ziet tovenstaande opmerking er veel begrijpelijker uit. Ik weet niet of u wel eens als voetgan ger door het centrum van de binnenstad hebt gewandeld of heeft u uit veiligheidsover wegingen dit stuk van Schie dam maar links laten liggen? Dat zou toch jammer zijn, want u zou er menig verras sing tegenkomen. En wie houdt er nu niet van verras singen? Als je vanaf de Nieuwstraat naar de Broersvest wilt lopen komt men eerst een mooi trot toir tegen. Helaas is dat maar vijftig meter lang, één meter breed, meestal veel smaller, tot telfs veertig centimeter, waar men dan zelfs nog een lan taarnpaal heeft neergezet. Hierna komt er een stuk, waar de voetgangers vogelvrij zijn verklaard, omdat daar voor hen helemaal geen voorzienin gen zijn getroffen. Men zou vanaf hier zijn weg via het gras kunnen voortzetten, maar dat zal onmogelijk gemaakt worden door de daar gepar keerde auto's. Als u nu na deze dingen meegemaakt te hebben toch uw tocht wilt voortzetten, dan komt er een steegje waar u bij het naderen van een auto kunt kiezen tussen geplet te worden door staal en stenen muren of proberen weg te ren nen. Daarna zal men zijn weg dienen voort te zetten via het Herenpad. waar de gemeente onlangs een erg mooi trottoir teeft aangelegd. Het is ailleen ammer, dat deze meestal bezet s door auto's van mensen die hun rijexamen wel gehaald hebben, maar een zes min voor hun theorie hebben ge had. Als u eventueel ook nog eens over het Broersveld wilt gaan wandelen, is mijn advies aan u dat op de rijweg te doen, om dat u anders vele malen een omweg moet maken wegens.., op de stoep geparkeerde auto's. Het is ook leuk om de kinde ren uit het centrum op de kaalslag te zien spelen. Zij hadden grasvelden tot hun be schikking, die omheind wer den met houten hekjes. Het is wel jammer, dat deze in de winter zijn stukgereden door de auto's die slipten. Deze hek jes zijn waarschijnlijk nooit weer hersteld, omdat men op deze manier nog meer ruimte om te parkeren kreeg. Hier wordt dan ook driftig gebruik van gemaakt Voor de kinde ren is dat niet zo erg, want dan rioeten zij voortaan maar bin nen gaan spelen. Ik ben nu ook van plan om zelf een auto aan te schaffen. Ik hoop dan wel dat de ge meente dit beleid zal voortzet ten en de politie blind zal blij ven voor verkeersovertredin gen; kan ik ook eens ervaren hoe dat is om een flesje melk en een halfje wit te halen met een auto. Hans Uittenbogaard, Nieuwstraat, Schiedam. stapels vuilniszakken met voor Nederlandse begrippen onbruikbaar speelgoed. Buiten de school bordjes met het opschrift: „Speelgoed Zambia" en een pijl naar de achter ingang van de school. Binnen de school dezelf de bordjes. Onderaan de trap hangt een lijst met alle openbare kleuter en lagere scholen van Vlaardingen. Op de lijst de tekst: als al het speelgoed van uw school is afgeleverd, even de naam van de school doorstrepen." In één oog opslag kun je zien dat nog lang niet alle scho len hun speelgoed heb ben ingeleverd. De pijlen brengen de „goede gevers" naar de zolder. De sta pel die daar nu al ligt is onge looflijk. De actie is op het juis- heeft duidelijk thuis wat ruim te gemaakt met het oog op de komende verse vracht speel goed. Initiatief De initiatiefnemer van deze bliksemactie, de heer A, M- Ruisaard, het hoofd van de Prins Hendrikschool, vertelt Het Julianapark Schiedam De recon structie en samenvoe ging van het Juliana park en het Volkspark gaat 444.000 gulden kos ten. Dat blijkt uit de plannen, die de Schie- damse dienst gemeente werken voor de twee parken heeft opgesteld. Schiedam wil de twee parken dichter bij el kaar brengen door het overgangsgebied in de parken te laten overlo pen. Daartoe zal het grootste gedeelte van de Stadhouderslaan tussen Julianapark en Volk spark worden veranderd in een fietspad. Het con sultatiebureau en het er- achterliggende parkeer terrein blijven vanaf de Prins Bernhardlaan met de auto bereikbaar. Uitgangspunt is daarbij ge weest om het aanwezige groen in te passen in de nieuwe situ atie. Tevens 2al het bestaande voetpad tussen de tennisbanen aantrekkelijker worden ge maakt door een plein. De voet paden in het Julianapark zul len zo worden aangelegd dat zij aansluiten op dit verbin dingspad naar het Volkspark. Door het Julianapark te ont sluiten hoopt de gemeente meer Schiedammers naar het Volkspark, het restantje van het vroegere Sterrebos, te trekken. De gemeente wil dat ondermeer bereiken door het pleintje bij de hoofdingang van net Julianapark uitnodigender te maken. Ook is een oost' westverbinding gepland tussen het Sint Jacobsgasthuis en de Dr. Noletstraat en zal een meuw pad vanaf de Burge meester Knappertlaan ervoor moeten zorgen dat de muziek tent aan de zuidzijde van het park beter bereikbaar wordt. Voor mensen, die met de auto naar het park komen zullen de parkeerplaatsen aan de Pen ninglaan worden verbeterd. Als de gemeenteraad de plan nen in haar komende vergade ring goedkeurt, kan aan het eind van de volgende zomer worden begonnen met de uit voering. over het ontstaan van de plan nen: „Eind november zat ik thuis te kijken naar een televi sieprogramma over vluchtelin genkampen in Zambia. En met name de verhalen van de kin deren, die van huis en haard verdreven zijn en wier ouders en familieleden in de meeste gevallen gruwelijk zijn omge bracht ten gevolge van de strijd in Zimbabwe-Rhodesié, hebben me toen erg aangegre pen. Het ontbreekt deze kin deren werkelijk aan alles; on- Een duidelijker bewijs van onze welvaart is er niet: zakken vol afgedankt speelgoed. Verzameld door de kinderen van de Viaardingse openbare scholen en bestemd voor hun leeftijd genootjes in de vluchtelingenkampen van Zambia. derwijs-leerboeken, schoeisel, spelmateriaal en speelgoed. Ik heb een week met die beelden in mijn hoofd rondgelopen. Op maandag 3 december heb ik mijn collega's op school het plan voorgelegd: oud en over bodig speelgoed laten verza melen door de kinderen op school en dat geven aan de kinderen in die vluchtelingen kampen. Iedereen was enthou siast. Ook kleuterschool „De Margriet" wilde meteen mee werken. Ik heb toen even ge beld met wethouder Maarle- veld en met de gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs, de heer J. Wijlaars, gewoon om ze op de hoogte te brengen van onze plannen. En tijdens het gesprek met de wethouder kwam ik eigenlijk op het idee om alle openbare kleuter- en lagere scholen mee te laten doen. Vanuit het stadhuis heb ben ze toen alle openbare kleuterscholen gebeld en ik heb de rest voor mijn rekening genomen. Zestien kleuterscho len, negentien lagere scholen en drie scholen voor buitenge woon lager onderwijs, 38 open bare scholen in het totaal doen er nu mee aan deze bliksemac tie!" Nu nog naar Zambia Afgelopen donderdag en vrij dag hebben de verschillende scholen de spullen verzameld en gisteren konden ze het speelgoed naar de zolder van de Prins Hendrikschool bren gen. Daar ligt het nu, voorzo ver het al gebracht is. opgesla gen. De heer Ruisaard: „Ja, het is enorm wat er nu al gebracht is. Het is een ongelooflijk suc ces. Er is alleen eén probleem. Achteraf bleek dat die uitzen ding, waar ik zo door getroffen was, van de VARA was en uit gezonden werd in het kader van de VARA-speelgoedactie. Een actie die gericht is op het verzamelen van geld en niet van speelgoed. Niemand was daarvan op de hoogte. Het pro bleem waar we nu voor staan is: hoe krijgen we dat speel goed in die vluchtelingenkam pen van Zambia? Ik heb con tact gehad met een zekere mijnheer De Boer, de man die die actie voor de VARA coör dineert. Hij was ook al bena derd door een man uit Lely stad die zijn hele garage vol had staan met speelgoed en dat graag kwijt wilde voor die actie. Die bewuste mijnheer De Boer gaat nu proberen om via het Defense and Aid Fund van de Verenigde Naties een of ander transportkanaal aan te boren om het verzamelde speelgoed op de plaats van be stemming te krijgen. Ik heb een bevriende verhuizer ai ge vraagd om mij wat verhuisdo zen te geven. Dan kunnen we hier alvast de spullen inpak ken in eenvormige dozen, want met die vuilniszakken gaat dat natuurlijk met. Ik hoop echt dat er een of andere mogelijkheid gevonden wordt om die enorme hoop speelgoed bij de kinderen waar het voor bestemd is terecht komL Het zou zonde zijn om het hier te laten liggent Hoek van Holland Voorbij gangers op de Boulevard trof fen op zondagmorgen een ver laten auto aan. De bestuurder had kennelijk de bocht on nauwkeurig genomen en was tegen een beton paaltje aan ge reden, waardoor vooral de rechtervoorkant flink werd beschadigd. De auto stond na het gebeurde in het rulle duinzand en om daaruit los te komen was ken nelijk iets meer motorvermo gen nodig dan de wagen kon opbrengen. De bestuurder liet de boei de boel, doofde zelf zijn lichten niet en vertrok. Aan de hand van het kente ken probeert de politie nu de eigenaar te achterhalen. Schiedam Een 33-jarige glazenwasser kan zijn werk niet meer doen. nu een dief er met zijn beide ladders vandoor is gegaan. In de Willem de Zwijgerlaan had de glazenwasser zijn aluminium- en houten trap (waarde 750 gulden) opgeslagen in een ladderwagen, maar daar van werd het hangslot verbroken. Vijftien mapjes met postzegels, een waarde vertegen woordigend van 2000 gulden, werden gestolen uit het fi- latelistenwinkeltje op de Hoogstraat, tegenover de Korte Dam. De dader kon de zaak, eigendom van een 69-jange Vlaardinger, eenvoudig binnenkomen door houten plan ken te verwijderen, die voor een gebroken etalageruit waren bevestigd. J. H. Grobbe, schoolhoofd van De Woudhock op het Faassenplein, heeft de politie gemeld dat inbrekers in zijn school een nietmachine met nietjes, een waterpomp tang en doosjes paperclips hebben meegenomen. Waarde: 150 gulden. Een zakkenroller sloeg toe bij C A. Door de ritssluiting van een damestas een klein stukje open te trekken kon hij er een portemonnaie en een portefeuille uithalen. De 61-jarige eigenaresse mist daardoor onder meer 192 gul den, girokaarten en -pasje, twee tramkaarten en enkele persoonlijke papieren. Maassluis In samenwer king met de Stichting Ge meenschappelijke Samenle ving Maassluis wordt van woensdag 12 tot en met za terdag 15 december een ,»An- tillenweek" georganiseerd door de gemeentelijke coör dinator voor migranten uit Suriname en de Nederlandse Antillen. Deze manifestatie wordt gehouden in het Ont moetingscentrum Koning shof en staat in het teken van de Statuutdag der Ne derlandse Antillen. Vlaardingen Bij twee auto- mbraakjes in de Johan de Wittstraat en de Ridderstraat verdwenen een geldbedrag van 73 gulden en een cassette recorder ter waarde van 375 gulden. Op woensdag beginnen de fes tiviteiten met een filmmiddag voor de jeugd; aanvang 14 00 uur. De dag daarna is er een voorlichtingsavond gehouden waar de film ..Buscando" wordt vertoond: een film over een Antilliaanse jongeman die zijn eigen identiteit zoekt bin nen de Nederlandse samenle ving. Üp vrijdagavond wordt een culturele voorlichtingsavond gehouden, die om acht uur be gint. Aan de hand van het op treden van een Antilliaanse dansgroep worden enkele cul turele achtergronden toege licht. Op de laatste avond van het AntillenfesUval, zaterdag 15 december, is er *s avonds om acht uur een groot feest waarbij The Crowns Band voor de muziek zorgt. Alle ac tiviteiten zullen worden om lijst door een permanente ten toonstelling over de Antillen. SchiedamAutodieven heb ben het in Schiedam tweemaal op een Ford voorzien. In de Louis Raemaekerstraat werd een groene Ford Taunus met bruin vmyldak gestolen (ken teken 87-78-XJ), eigendom van een 57-jarige Schiedam mer. In de Schoolstraat was het een 55-jarige Belgische vrouw, die haar Ford Granada met meer terugvond: in de auto hadden zij een mantel, een paraplu en enkele flessen wijn achtergelaten. Het kente kennummer was OVL-42. Schiedam Het was de be drijfsleider van een modehuis op de Broersvest al opgevallen, dat een dame en heer met een zeer goed gevulde draagtas de winkel uitliepen. Even later kon hij de inhoud wel raden: uit een rek bleken twee korte bontjasjes verdwenen. De waarde van de gestolen jasjes is 1250 gulden. Schiedam Voor de zo veelste keer in enkele maanden is bij dc fïet- senzaak van Jan Huis op de Rotterdamsedijk de grote etalageruit inge gooid. Deze keer werd een brorafietshclm mee genomen. Dc politie heeft echter een spoor van de dader, want deze heeft zijn oude helm in de etalage achtergelaten en daar zaten enkele hoofdharen nog in. Schiedam Beide polsen heeft een 78-jarige dame ge broken, toen zij bij het winke len op het Dr. Wibautplesn viel. In het gemeentezieken huis is de bejaarde vrouw op genomen Schiedam Ook dit jaar zal de Koemarkt weer worden op- fesierd door een kerstboom, andvik Nederland, gevestigd in de 's-Gravelandsepolder, biedt de gemeente Schiedam de elf meter lange en éénent wintig jaar oude boom aan. Donderdagavond om half acht zal burgemeester Te Loo, sa men met de directeur van het Zweedse bedrijf, de verlich ting jn de boom ontsteken. De harmonie vereniging Harpe Davids zal de gebeurtenis mu zikaal omlijsten. Schiedam Twee bejaarde vrouwen zijn de afgelopen da gen het slachtoffer geworden van oplichters, die hen ver schillende waardeloze spulle tjes te koop aanboden. In de Nieuwe Maasstraat was het een 80-jange Schiedamse, die van twee mannen van onge veer 25 jaar een „klok-baro- thermometer" kocht voor 200 gulden. Het ding bleek later geen enkele waarde te hebben. In de Donker Curtiusstraat kocht een 71-jarige vrouw en kele Perzische tapijtjes, die achteraf helemaal zo Perzisch niet bleken en zelfs maar drie tientjes waard waren. De vrouw had er echter 400 gul den voor betaald, aan een on bekende man van ongeveer 40 jaar. Vlaardingen De Latijns- Amerikagroep Vlaardingen houdt vrijdag en zaterdag een inzamelingsactie voor de we deropbouw van Nicaragua. Sinds de val van dictator So- moza is er veel geld nodig om het verarmde land weer op poten te helpen. Er zal gecolle- teerd worden op en rond het Viaardingse Liesveld, waar te vens een informatiestand aan wezig zal zijn. Burgemeester Kieboom zal zaterdag 15 de cember om 12.00 uur een be zoek aan deze stand brengen. Giften kunnen ook overge maakt worden naar postgiro 3580163, ten name van Nicara gua Kom i tee. Vlaardingen Door een valse naam op te geven probeerde een 23-jarige Vlaardinger aan een proces-verbaal te ontko men. De man. was aangehou den nadat gebleken was dat hij teveel op had. Toen de truc van de valse naam niet lukte kwam tevens aan het licht dat hij zonder nibe%vijs achter het stuur was gekropen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3