SPORT Vlaardingen op de valreep gelijk Heren B en P leveren geweldige prestaties Koploper verslagen Harga werkt hatelijke nul weg Hans Taal: „Nog te onrustig ODO faalt in aanvallend opzicht Zevende Broekpoldercross I w&èlÉÉÉtó Vlaardingse heren geen zorgen Biljarttitel voor Koozenboom Vlaardingse dames: herstel tegen Krimpen Maassluis kan het niet bolwerken Robert van Zanten winnaar MAANDAG 17 DECEMBER 1979 VD/SC/WW 4 Vlaardingen„Nou, we mogen in onze handjes knijpen dat we nog op gelijke voet zijn geko men met De Algemene". Vlaardingen-speler John Kuyt verwoordde de ge dachten van de weer ruim driehonderd toe schouwers bij het korf balduel in de eerste klasse tussen Vlaardin- gen en De Algemene (15- 15) treffend. In een op nieuw van spanning zin derende slotfase maakte het team van trainer/co ach Hans Taal twee mi nuten voor tijd via een strafworp van Frans Vermeulen de constant loerende achterstand voorgoed ongedaan. „Een nog niet eerder gesigna leerde onrust", gaf Hans Tja] zelf als oorzaak aan voor de prestaue. „De Algemene had pas een punt, dus gezien onze eerdere resultaten thuis lag het in de verwachting dat wê op weinig moeilijkheden zou den stuiten. Nou, dat pakt in die eerste klasse dan net even anders uit". De Algemene, een over het algemeen gerouti neerde ploeg met de tweeling Wim en Ruud van Vliet als voornaamste speerpunten in de aanval, was met onder de indruk van de toch weer swin gende ambiance in de West- wijkhal". Fouten Integendeel zelfs. Door per- Ren Zwets, het grote Vlaardingse talent, had het niet gemakkelijk tegen Ruud van Vliet. Maar liefst vijf treffers wist zijn geroutineerde opponent te scoren. Schiedam In het vol leybalprogramma wa ren er opnieuw slechts overwinningen te be wonderen. De dames van Both en Partners wonnen in Spijkenisse met 3-0 van Spivo en de ongeslagen Broleeo-he- ren versloegen in IJmui- den VCY met 1-3, terwijl Both en Partners de eer ste competitieronde af sloot met 3-0 winst op Flits Papendrecht. De Schiedammers leiden in de promotieklasse nu met 33 punten uit 11 wedstrijden. De dames van MVC kwamen dit maal niet in actie, maar de ploeg kan door het verlies van Krimpen volgende week bij winst op het sterke Gemini K2 Vlaardïngen - Koozenboom heeft in een tot op het laat ste moment spannende fina le tegen P. Kïjpsma de titel behaald in de biljartkampï- oenschappen derde klasse Ii- brc van het district Schie dam. Beide biljarters had den een gelijk gemiddelde en aantal beurten, terwijl beiden een hoogste serie van twintig hadden geprodu ceerd, zodat bij een remise de steunserie de beslissing had moeten brengen. Zover kwam het echter niet, omdat P. Rijpsma acht punten tekort kwam in de nastoot om een remise uit hel vuur te sle pen. Uitslagen: 1. C. Koozen boom 14 punten, gemiddelde 2.91. 2. P. Rijpsma 12 punten, 2.87, 3. P. Hartog 10 punten, 2.20. 4. J. Verburg 7 punten, 2.55. 5. J. Brinkman 5 punten. 2^42, 6. H. Steenhoek 4 punten, 2^00, 7. M. van Hattum 4 pun ten, 1.90 8.A. Lens 0 punten, 2.11- gelijk komen met VC Krimpen. VCy-Bro!eco (h) 1-3 De koplopers in de tweede di visie speelden in IJmuiden de slechtste wedstrijd van het sei zoen. „Een iets betere tegen stander had ons het eerste puntenverlies van dit seizoen kunnen bezorgen", aldus trai ner/coach Paul de Haan. De Vlaardmgers startten de eerste set nog wel met een 12-15 set zege, maar toen tekende het slechte spel zich al duidelijk af. Met Leo Ebeli op de plaats van Roelof Schutrup ging het in de tweede set zo slecht, dat VCY naar 14-2 kon uitlopen en ondanks nog enkele tegen- punten van Broloco verdiend met 15-7 de setzege voor zich kon opeisen. De derde set startte Broleco met de basisop stelling, maar bij de stand 4-1 wisselde Paul de Haan zichzelf uit voor Leen van Bree, waar na vreemd genoeg de tegen stand van VCY ver terugviel en de Vlaardmgers toch nog vrij simpel met 8-15 en 2-15 hun zegetocht konden voort zetten Flils-B en P (h) 8-3 De heren van Both en Part ners zijn er m geslaagd om de eerste helft van de tompetitie zonder puntenverlies af te sluiten, met daarbij de alles zeggende setcijfers van 33-2! Ook het Papendrechtse Flits probeerde om de Schiedam mers hun eerste puntenverlies toe te brengen. Fanatiek ging de ploeg van start, waardoor ze de ploeg van Peter van Gugten tot de stand 7-7 kon den bijbenen. Op dat moment zorgden wat incidentjes aan het voornet, die prikkel om de tegenstander onder druk te zetten. Hoe sterk de Schiedammers dit Seizoen zijn, bleek daarna dan ook snel. Eigenlijk zonder nog eenmaal in de problemen te komen, werd het via 8*15, 0- 3, Door dit toch nog forse ver lies geloofde Flits er schijn baar in de tweede en de derde set niet meer in, want met gTote overmacht won de kop loper van de promotieklasse via 4-15 en 3-15 met 0-3. Spivo-B en P 8-3 De Schiedam5e dames, die dit seizoen meedoen om de strijd om de bovenste plaats in de promotieklasse maakten in Spijkenisse geen fout tegen het vorig seizoen uit de derde di visie gedegradeerde Spivo. Met een knappe 3-0 overwin ning bleek de ploeg van irai- ner-coach Hans Soe-ters te sterk voor Spivo. soonlijke fouten en vooral ook door gebrek aan initiatief kon Vlaardïngen slechts tweemaal in de eerste helft een voor sprong nemen. Eerst bij 2-1 door doelpunten van Marijke Strubbe en René Zwets en na een kwartier, toen Vlaardïn gen opnieuw een achterstand (2-3) had weggewerkt, via treffers van Frans Vermeulen, René Zwets en John Kuyt. „Op dat moment hadden we door moeten drukken, de mo gelijkheden waren er", aldus de toch tevreden kijkende Hans Taal. „We buitten het aanwezige verschil in kwaliteit nog niet voldoende uit", zei de oude rot in het vak, Frans Vermeulen. „Het aanbieden, breed trek ken, allemaal facetten van een groeiproces. Ik ben ook hele maal niet bang dat we er niet in zouden slagen ons te hand haven. Als we eenmaal veilig staan...". Niettemin moest er van de alom geroemde vved- strijdmentahteit en karakter het uiterste worden gevraagd om De Algemene bij te hou den. Nadat Frans Vermeulen, Dick van Ekclenburg en John Ku> nog voor Vlaardïngen de kor: ..jdden gevonden, keken de Vlaardïngers wel terecht b:.j de rust tegen een 10-8 achter stand aan. De Algemene had via de al eerder genoemde tweeling Van Vliet, die samen meer dan vijftig procent van de Leidse produktie voor hun re kening namen, weinig proble men met scoren. Al dient daarbij wel te worden aangete kend, dat de verdediging van Vlaardïngen soms zo lek als een mandje was. Soepel liep De Algemene in de tweede helft naar achtereenvolgens een voorsprong van 9-12, 11-14 en 13-15. En Vlaardïngen 7 Dat vocht met verbetenheid tegen de door Emile Schelvis dreigende eerste thuisneder laag, John Kuyt, Frans Ver meulen (beiden uit een straf worp) en Marijke Heinsius zorgden met hun treffers er voor, dat de aansluiting tot hooguit drie treffers verschil beperkt bleef. Niettemin, met nog tien minuten te spelen, (Anja van Ekclenburg was in middels gewisseld voor Anne- mieke Willemsen) zag de situ atie er dreigend uit, René Zwets haalde op tot 13-14, maar onmiddellijk demarreer de De Algemene naar 13-15. Strafworpen Dick van Ekelenburg, die met zijn lengte en vooral ook per soonlijkheid in het veld letter lijk en figuurlijk het grote voorbeeld was, zorgde met een schitterende draaibeweging onder de korf voor de veer tiende treffer. Toen Vlaardïn gen, dat trouwens wat het toe kennen van strafworpen door scheidsrechter Michielsen niet had te klagen, via een straf worp van Frans Vermeulen de stand gelijk trok, was er wei nig tijd over. Om te bewijzen hoeveel er nog in twee minuten micro of zaal korfbal kan gebeuren: Zowel een schot van John Kuyt als van Wim van Vliet rolde net over de -verkeerde- rand van de korf. Zo bleef ook in de laatste seconden (toch de juiste verhouding) gelijk. Hans Taak „Geloof me, ik ben blij met ie dere punt Pas met elf of twaalf punten ga ik me zeker voelen. Ik weet wel, met vijf punten zijn we nu aardig op weg. Maar iedere tegenstander in de eerste klasse is voor ons moeilijk. Dat zal zondag tegen Kwiek ook weer blijken". Marian van Waardenburg toont zich sterker in het afvangen als de dame en heer van De Algemene. Maasland De veelbelovende zaalkorfbalstart van ODO met twee overwinningen, is door twee achtereenvolgende nederlagen weer teniet ge daan. Verloor ODO vorige week dan weliswaar door scheidsrechterlijke dwalin gen, afgelopen zaterdag tij dens de in sporthal De Pijl te Naaldwijk gespeelde wed strijd tegen Vclocitas verloren de Maaslanders geheel door eigen schuld. Aanvallend liet ODO het namelijk geheel af weten, waardoor met 620 werd verloren. Het eerste aanvalsvak van ODO scoorde dan nog wel, vjjf van de zes treffers, het tweede aanvalsvak faalde volledig door slechts één keer tot sco ren te komen. Het niet benut ten van de kansen door de bei de aanvallen betekende de ba sis voor de nederlaag. Qua veldspel was ODO zeker met de mindere van de jonge Velocitas-ploeg. In het begin ging het ook niet slecht met ODO, want door Cees van der Vaart en Pia Hanemaaijer ■werd een 20 voorsprong ver kregen. Na de vakwisseling werd echter al duidelijk dat ODO het moeilijk zou krijgen, want de tweede aanval kwam maar niet tot scoren. ODO moest zodoende de 20 voorsprong prijsgeven tot 22, waarna hel spel opnieuw be gon. Wéér namen de Maaslan ders twee doelpunten voor sprong, ditmaal opnteuw door Cees van der Vaart en Bram Hanemaaijer: 42. Die voor sprong werd door het volgen de aanvalsvak echter niet uit gebreid, waardoor Velocitas andermaal gelijk kon komen: 4—4. Succes Zelfs kwam ODO met 4-5 achter en omdat Bram Hane maaijer daarop een strafworp miste werd dat ook de rust stand. In het begin van de tweede helft viel in feite al de beslissing over wie er zou winnen. Velocitas had name lijk twee keer succes, waar door een gaatje was geslagen: 4—7. ODO liet andermaal een grote kans liggen om terug te ko men, want ditmaal slaagde Martin Bosch ma er niet in c-en strafworp te benutten. Waarna Velocitas zelfs tot 4—8 weg liep, aleer de voor Jacqueline Marijs ingevallen Hetty Zeg waard wat terug kon doen: 5 8. Dichterbij kwam ODO echter met meer. Met balbezit speelde Velocitas de wedstrijd uit, waarbij het nog tot 59 kwam. Nog één keer slaagde ODO er in via Martin Bosch- ma te scoren (69), waarna Velocitas de eindstand op 6 10 bepaalde. Vlaardïngen De atletiekvereniging Fortuna houdt za terdagmiddag de zevende Broekpoldercross. Er is een speciale jeugdprestatieloop t/m 12 jaar, aanvang 34.00 uur) over een afstand van drie kilometer, terwijl de ou deren hun geluk mogen beproeven op de zes of acht kilometer (aanvang 14.30 uur). De start is bij de ingang van de landijsbaan en het parcours loopt dwars door de Broekpolder. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden en vijftig cent en voor iedere deelnemer ligt er na afloop een herinneringstegeltje klaar. De inschrijving is vanaf 13.00 uur bij de start of in de kantine van de Fortuna aan de Marnixlaan, alwaar ook gelegenheid is tot ver kleden. Het Vlaardingse blok Is net te laat. Vlaardïngen Opnieuw heeft het volleybalpublick in de Vlaardingse sporthal een opwindende wedstrijd gezien. De Brolccodames hadden be zoek van het op kop staande VC Krimpen en wat weinigen, gezien de prestaties van de af gelopen weken, verwachtten gebeurde toch een 3—2 over winning voor dc Vlaardingse dames. Coach Kees Zevenbergen zorgde voor een verrassing door Ccrrie van de Kooy terug te halen uit het tweede en haar direct m zijn basisopstel ling te zetten. Opzet hierbij was om het Vlaardingse blok sterker te maken. ïn de eerste set bleek direct, dat de Vlaar dingse coach een goede keus gedaan had, want door het goede blokkeren van onder meer Corrie van de Kooy en Anneke Maat en het attent verdedigen van Emmerike Ze venbergen en Clary van der Tuyn liep Broleco snel uit naar een grote voorsprong. Krimpen-coach Kees de Waard probeerde via zijn time-outs zijn ploeg tot betere tegenstand te doen komen, maar een erg goed draaiend Broleco maakte de set met 15-2 af. In de tweede set veranderde er aanvankelijk weinig aan het spelbeeld. Nog steeds had Krimpen teveel moeite met de goede Vlaardingse verdediging en tot 74 bleef Broleco aan de leiding. Op dat moment kwam bij Krimpen Annel Ba zuin aan de opslag, die in één keer de score in Krimpens voordeel veranderd. Lange tijd ging de strijd hierna gelijk op, totdat bij de stand 7—12 Annet Bazuin weer aan opslag kwam cn Broleco weer niet in staat bleek om het juiste antwoord op haar gevaarlijke serve te vinden. Met 715 trok Krim pen hierdoor de set stand ge lijk: 1-1. Spanning De derde set bracht de meeste spanning met toch Broleco steeds aan de goede kant van de score. Waarbij de Vlaar* dingsc ploeg een voorsprong van II6 verspeelde. Op nieuw was het het gevaarlijke serveren van Annct Bazuin, die de stand in een keer veran derde naar 1213. Hierna volgde een lange periode in de wedstrijd met vele ralleys, waarin echter nauwelijks werd gescoord. Tot het mo ment. dat bij Broleco Ellen den Hertog die bezig is aan een goed seizoen, aan serve kwam en in één keer de strijd met 16—14 in Vlaardfngs voordeel besliste. De vierde set ging slechts ge lijk op tot 33, waarna Brole co weer instortte en terugviel in het angstige spel van de laatste weken. Niets wilde er meer lukken en zonder dat Krimpen zich erg hoefde in te spannen werd het via 315: 22, Inmiddels had Kees Ze venbergen de moegespeelde Corrie van de Kooy vervan gen door Anncmarie Litjens. En met deze opstelling werd de vijfde set mm of meer een formaliteit Gesteund door een opeens zeer luidruchtig pu blick, liepen de Vlaardingse dames uit naar 111 naar 11 1, waarna Krimpen nog een keer iets terug kon doen. Via 15—2 won een eindelijk weer eens enthousiast spelend Bro leco verdiend met 32. VI aardingen/Schiedam Na het korfbalwee- keinde zit alleen Spirit nog zonder winst, want Harga heeft eindelijk de hatelijke nul kunnen wegwerken. ODI lijkt ditmaal regelrecht op weg naar een kampioen schap, want ook tegen NIO 3 bleef de ploeg on geslagen. ODI—MO 3 10—3 ODI heeft zich geen zorgen behoeven te maken voor de tegenstand van NIO 3. In een rustige partij korfbal bouwde ODI een marge van 41 op in de eerste helft. Na rust kon men gemakkelijk en fijn spe lend de zege uitbouwen tot 103. De doelpunten kwamen op naam van Louis de Vries (viermaalMariene Olivier (driemaal), Jaap Blokhuis, Ria Zeeuw en Leon 't Hart. Oranje NassauWeidevogels 4—1 In een matig duel hadden bei de teams niet meer verdiend dan een gelijkspel. In de eerste helft nam Weidevogels twee- maai een voorsprong, maar doelpunten van Leo van der Bie en Ton Sluimer beteken den een 22 ruststand. Na de hervatting speelde Oranje Nassau iets beter en kon nadat Brans van Zelm de stand gelijk trok, 33, middels Peter van Brandwijk een 43 voorsprong nemen, Maar door in de slotfase met slim genoeg te spelen, kwam Weidevogels langszij en dat betekende een 44 eindstand. MaassluisDubbel Zes 3-6 Ondanks een 1—0 voorsprong moest een geïrriteerd Maas sluis het onderspit delven te gen koploper Dubbel Zes. Ge ïrriteerd, omdat vanaf het be gins ïgnaal de scheidsrechter uit Rhoon duidelijk liet blij ken niets van Maassluis te moeten hebben. Van Maas sluis-zijde zag men geen kans om dat naast zich neer te leg gen en dit resulteerde in een matige wedstrijd en een 63 nederlaag. SpiritOranje Nassau 2 37 Eer» wedstrijd, die toch een derbysfeer kende, ondanks dat de Vlaardingse teams buiten Vlaardïngen moesten spelen In tegenstelling tot de hoge verwachtingen, die Ton Sahli van zijn team had na de over tuigende 103 ?ege op De Spartaan. Nu maakte het team er niets van. Voor rust redde Lia van Leeuwen de eer, 14. Na de hervatting bleef Spirit machteloos. Mari van der Krans moest plaatsmaken voor Leo Vermeij, daar de eerstge noemde meer de zeer matig leidende invaller-scheidsrech ter in de gaten liep te houden dan het spel. Het werd tenslot te 3'7. Jan de Visser en Leo Vermeij zorgden voor de Spi rit-doelpunten. HargaJuliana 11—10 Ondanks de kleine marge heeft Harga wel degelijk de kans gehad om met grote cij fers te winnen. De Schiedam mers moesten nog teveel te gen zichzelf opboksen- Na een 01 achterstand kwam het team van Freek Veer op 41, maar binnen vier minuten had Juliana de stand omgebo gen tot 4—5. Daama bleef Juliana steeds terug komen cn in de slotfase werd het 10 30. Harga was daarna einde lijk eens de gelukkigste en ze gevierde met 11—10. ,,Het meest hoopgevende", zei coach Freek Veer, „dat diver se spelers, waaronder Karei van der Linden, weer geloof hebben in hun eigen schot". Doelpunten: Karei van der Linden (viermaal), Gien van Dijk (tweemaal), Ron van Nie- len (tweemaal), £d Pak (twee maal) en Koos van Leeuwen. Succes—Unicum 52 Na een 0I ruststand ging het met Succes iets beter. Het werd tenslotte een magere 5 2 overwinning Wassenaar-Robert van Zan ten heeft op de paardenren baan Duindigt ook de derde cross voor de onderlinge cross-competitie van de atle tiekvereniging Fortuna op zijn naam gebracht. Hij had voor het achtduizend meter lange parcours, dat voor een gedeelte over de renbaan leidde, 26.51 minuten nodig. Het „beste paard" uit de Vlaardingse stal werd gevolgd door Bert Hendrikse, die een tijd van 28.41 minuten op de klokken bracht. Huib Boeren eindigde in een tijd van 29.03 minuten. Bij de dames behaal de Yvonne Smits een achtste plaats op de drieduizend me ter. Ed Schlkrman bleef op de Kralingerhoutloop in Rotter dam, die over een afstand van vijftien kilometer ging, met een tijd van 55.00 minuten 11 seconden voor op Arie van Embden. Bert us Stigter ver raste Mari Schippers op de laatste driehonderd meter en eindigde in een tijd van 58.10 minuten vijf seconden eerder dan zijn clubgenoot Arie Gog passeerde de streep in een tijd van 66.00 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4