Dames Juvenilis nemen revanche re servenngS' rekening n IET SCHREIENDE RIET [Bondsspaarbank Schiedam Carol Polle Kapitein Rob Catalijn Claes SZCen Breda in evenwicht voor geld als het er zijn moet! ,Jlf VS3 -J1 age Schieten Refoba: regelmatige overwinning Sport Kort Gekleed voor 't feest. In de prijzen -COUPON DINSDAG 18 DECEMBER 1979 VD/SC/WW J TO£U it UET UAAVJTJ5 APkdWA W 2AS ik: MISS LOVH^SCOVE IETS UI DE waG&ü ALS IK U UOD'G U5S ZAL 1* U WÉL SOEPEU ZEI ZE. ZELDELJ K ME 20 ELLEJJDiG GEVOELD, DAT SUA.DT LI... KfM-1" H Man^.S^J.S,&,EÖY.IKAr ER 6£M ro«J£R- XY" ik VKGttr M: TIJD MiJMBRÏlj/ A.IWOERWAD. i mar srw t»r' NU 15 HIJ WEEROVER. ZIJN KAfW 6E STKUfKElD "UK IN 76ÖEM EEN 5l£ZHT GEHEUGEN, tol 8£M 5CH0TEI ^»i y 3436 Bij een punt, waar de weg erg smal en siecht wordt, ver mindert Jeanette snelheid. Zij kijkt erg scherp uit. De weg loopt hier vlak langs de oever van de rivier. John tt ach al die tijd versch i». ou den in het struikgewas. Nu komt hij tevoorschijn, want hij heeft de jonge vrouw die de auto bestuurt, maar al te goed herkent. Dan fluit hij hard op zijn vingers. Jeanette herkent dat fluitsignaal uit duizenden! Twee jaar geleden heeft zij het voor het laatst gehoord!., Zij springt uit de auto en rent naar de kant van de weg. Ja, hij is het! Hij is het, in levende lijve! Dan is het dus toch gelukt, ondanks de strenge bewaking, ondanks de krokodillen. O, hoe heeft zo in angst gezeten vannacht en vanmorgen. Ze kan haar tranen niet bedwingen wanneer zij de armen om John heen slaat. „Het is te proberen," zegt Don te en legt de riemen weer neer. maar hij kijkt vreemd op als ze zegt; „Ik ben bang voor oom Goosen. Hij houdt van me." „Dat doet toch iedere oom van zo'n aardig nichtje," sust Donte. „Da's heel normaal Roelien, dat is geen reden om bang voor te zijn." „Dat is het wel!" zegt Roelien. „En het is helemaal niet zo normaal als jij denkt. Sinds hij het weet van jou en mij gaat hij me overal na. Hij be loert en begluurt me aan alle kanten, mijn moeder hitst hem nog op ook. Vorige week heeft-ie me opgesloten in mijn kamer. Mijn moeder en m'n oom kregen daarna de hoog ste ruzie en ik hoorde oom Goosen beneden schreeuwen dat hij net 2oveei recht op mehad als2ij." Verbluft staart Donte haar aan, naar het vreemd vertrok ken gezichtje, waarin de grote ogen nu verstard staan als in ontzetting, alsof ze weer iets meemaakt waar hij geen weel van heeft. Het is bijna niet te geloven wat Roelien hem daar vertelt. Zo iets hoor je in snert ver haaltjes. Een oom die van een nichtje houdt en er dan nog mee trouwt ook. God nog aan toe, kotsmisselijk werd hij van dat soort romannetjes. Hij was toch al geen lezer, maar dat ze zo'n waanzin in de handel brachten kon hij niet begrijpen. Nu maakt hij de werkelijk heid van dichtbij mee - Roelien die door haar oom aan alle kanten wordt dwars gezeten. Een oom die levens nog door Roeliens moeder wordt opgehitst en Donte als een soort medeminnaar be schouwt. Ergerlijke toestan den, in een nog ongezonder sfeer. Waren de praatjes in het dorp dan toch waar? En wantrouwde oom AJe niet ten onrechte Jolijn zowel als Goo sen? Het zijn gedachten waar hij niet uitkomt en die steeds weer ronddraaien op hetzelf de punt van niet begrijpen. Hoe Roelien hier uit te krij gen, zonder dat zij de dupe wordt van twee mensen die als vreemden voor elkaar le ven. Hij was er zeker van dat in dat schaakspel van onder linge haat en nijd Roelien de gene was die ze ieder voor zichzelf wilden houden. Waar om hitste Jolijn anders Goo sen tegen Roelien op en waarom schreeuwde Goosen dat hij evenveel recht had op Roelien als zij Jolijn? Peinzend kijkt Donte het wol- kenspel na dat in grillige vor men langs de hemel trekt. Dan glijden zijn ogen weer terug naar Roelien. Zo klein en sierlijk, een begeerlijk kind-vrouwtje Dan plotseling, als door een angel van een wesp ge stoken, vliegt Donte overeind. Het is of er een gordijn voor zijn ogen wordt weggetrok ken. Nu riet hij het, maar be grijpt het nog beter, Goosen Covers is niet de oom, maar de vader van Roelien. Roelien waarvan Goosen waanzinnig veel houdt, mei waarschijnlijk machteloze hunkeringen, die zich in zijn dromen als een ware gestalte over hem heen buigt en zodoende zichzelf geen rekenschap vraagt of dit we! mag. Waarom houdt die man zoveel van Roelien? Wat is de achtergrond daarvan? Uitgave; SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg- noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en Is uitslui tend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof)- I REP ACTIE Chef: Henk L. Lam bregtse Redactie Schiedam; Kor Kegel, Richard Stomp en Hans Dalmeïjer. Redactie Vfaardingen: Paul Houkes, Jan Hendrik Bakker en Jan Geert Majoor. De redactie van da Schiedamsche Courant is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel. 262566 en 266046 3tOQ AC (postbus 137), 3111 EA Schiedam. Bij afwezigheid: 010- 350557/349754. De redactie van Hel VSaardings Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant is gevestigd aan de Brede Ha venstraat 6, tel. 343229 en 352066. 3130 AC (Postbus 110), 3131 BCVIaardingen. Sportredactie: Bas v.d. Berg en Emile Schelvis (Vlaardin- gen, tel. 345209). Berichten voor de redactie kunnen per tefex worden door gegeven, Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zuilen, Diepenburchstraat 34. tel. 01899-16143 3151 PD Hoek van Holland: Leen van Ooijen, Mahustraat 135, tel. 01747-2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgen de adressen: Broersvest 3a, 3111 EA Schiedam, (tel. 010- 268091) en Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vfaardingen, (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdams Nieuwsblad, tel. 010-144144 I K LACHTE ND 1ENST Dagelijks van 16.00 tot 1900 uur en zaterdag tot 18.00 uur. Rotterdams Nieuwsblad, tel. 010-144144. Haagsche Courant, tel. 070-624562. Het Binnenhof, tel. 070624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144.144. ADVERTENTIES Advertentiats kunnen worden opgegeven. Op tel.nr. 010- 340353. Schiedam Het damesteam van basketbalvereniging Ju- ven tus heeft revanche geno men voor de slechte eerste wedstrijd die tegen Coppens Eagles in Veghel werd ge speeld. In de Margriethal werd het nu een duidelijke 84—65 overwinning. De start van Juventus was erg moeizaam. Evenals in de eer ste wedstrijd trok Coppens Eagles zich goed op aan het Schiedamse team. Het moet ook gezegd worden dat de con centratie bij de Schiedamse dames niet optimaalwas. Bij de stand 88 nam trainer/co ach Hans van Hoorn dan ook een tïme-out om Juventus daarop te wijzen. Gevolg hier van was dat Juventus al gauw een voorsprong kreeg. Cop pens Eagles werd goed onder druk gezet, waardoor zij fou ten gingen maken. Het Schie damse team profiteerde hier proffesioneel van en met de rust had Juventus een 45—33 voorsprong genomen. Het leek dan ook. dat de twee de helft slechis nog een forma liteit zou worden. In de eerste minuten van de tweede helft liep het Schiedamse team na melijk nog verder weg. Cop pens Eagles was aangeslagen en het wachten was eigenlijk alleen nog op het moment dat Juventus de strijd zou beslis sen. Dat moment bleef echter zeer lang uit. Het Schiedamse team werd overmoedig en dat had veel balverlies en slecht schieten tot gevolg. Coppens Eagles rook haar kans en bin nen de kortste keren was het verschil nog maar zes punten. Ook nu was een time-out van trainer/coach Hans van Hoorn nodig om Juventus weer op het goede spoor te zetten. Vrij gemakkelijk liep Juventus toen alsnog naar een royale overwinning: 8465. Het tweede damesteam speel de in Vlaardingen tegen Bas ket Boys. De kleine overwin ning van het Vlaardingse team bewijst, dat de ploeg van trai ner/coach Gert van de Berg zich tot de top van de tweede .klasse mag rekenen. Rotterdam In een enerve rende waterpolowedstrijd zijn de heren van S2C tegen Breda niet verder dan een 9- 9 gelijkspel gekomen. Gedu rende de gehele wedstrijd is de strijd gelijk opgegaan, en de afstand tussen de beide ploegen wordt nooit groter dan één doelpunt. In het Iöatste kwart leek het erop alsof SZC de wedstrijd nog zou gaan verliezen (8-9), maar een sterk spelende Willem Jan Lcoman redde in de laatste minuut de Schiedamse eer. Coach Wim van der Kolk: „Omdat Paul Gast er in de laatste periode op een ongelukkige manier uitgestuurd werd, raakten wij wat aangeslagen. Breda kon dan ook een voorsprong nemen, maar de ploeg kwam toen weer goed terug". Het begin van de wedstrijd was al even spectaculair als het einde, want na al 24 secon den spelen hadden de Schie dammers een voorsprong. Doordat de SZC ers echter in diezelfde beginperiode verde digend wat steekjes lieten val len, kon een verrast Breda toch bijblijven (2-2: einde eer ste periode). In de tweede pe riode kon Breda'de wedstrijd een beetje naar zich toetrek ken. De gasten gingen met een minieme voorsprong de derde de speeltijd in (4-5). In die perio de was het SZC dat wat beier speelde, Wim van der Kolk: ,In deze periode hadden wij marge moeten vergroten". De SZC'ers konden de 7-6 voorsprong echter niet verder uitbouwen. In plaats hiervan maakte Breda weer gelijk: 7-7. De laatste vijf speelminuten bleven aantrekkelijk, Breda kon hierin tweemaal op een voorsprong komen, maar evenzoveel keer trok SZC dat verschil weer recht. Beide ploegen kregen hiermee wat zij verdienden, en door deze uitslag blijven Breda en SZC op de vierde plaats. Maasland Tijdens de gehouden onderlinge serie van de Schietvere niging Maasland waren Sj. Rasens en A. van Buuren met 99 punten de hoogste korpsschutiers. De vol ledige uitslag, resp. korps en vrije baan. luidt als valgU A. Korpe] 97—30; A. Pooi 82—27: J. van Zwiencr. 80-—23; A. Pellikasr» 913D; M, P. Hanemaaijer 95—30; K. Meerman 92—28; A. A- Siolk 91—30; J. v.d. Hout 87—30; J. W. Groejiewe- gen 9028: J- Hanemaaijer 96—30: A, Moerman (Maasland) 8928: p. Boe- kesieyn 83—25: M. P. Graveland 95 29; L. van Berkei 98—30; A. Kap 84—24; VA v.d. Zwan 90—25; K. Ra sens 98—30; A. E. Poot 95—28: M. Klitsie 81—26: A. J. Robijn 95—30; F. Krul 82—29; R. den Dunnen 83—25; J. J- van Buuren 94—29; P. Kalkman 93—27; p, A. Boekesteyn 92—30; H. van Nieuwkerk 91—29: J. KapelJe 95—30; W. Köhler £8—30; A. Ver boon 83—26; Fr, van Staalduinen 91—29: A. Moerman (De Lier) 98 29; A. Voogd 8829; P. van Dorp 95—28; J. V. d. Lely 97—30; W. Geres 88—27; M. van Staalduinen 93—30; A- van Buuren 99—29: J. v. d. Sar 92—20; D. v. d- Marei 91—28; J. Doel man 73—22; G. Dekker 83—30 en Sj. Rasens 99—30. Leerdam Het eerste team van de badmintonvereniging Refoba behaalde een regelma tige overwinning op Leerdam: 5-3. Bert Bouman verloor zijn single, maar Joy Wijnen- Riems maakte de achterstand weer ongedaan. Marian Holt- slag verloor haar partij kans loos. Een voetblessure speelde haar nog te veel parten. Mieke van der Steen had met haar tegenstandster geen moeite: 11-12 en 3-12. Het gemengd dubbel, Marian Holtslag en Bert Bouman, leverde ook al geen problemen op, evenals het herendubbel dat eenvou dig werd gewonnen. Alleen het damesdubbel ging verlo ren, maar dat was alleen voor de statistiek nog van belang. De Maassluise tennisvereni ging Evergreen probeert via een enquete het niveau van de leden ie peilen. Dit om éen se rieuze planning ten n isle ra ren, toernooien, eet.) voor hel ko mende seizoen te maken. De hockeyer Ronald Jacobs overweegt aan het einde van het seizoen zijn vereniging As- vion in te ruilen voor HCKZ. „Er is eerst een gesprek met Joost Bellaart, de coach van Klein Zwitserland en Hans Kruize, onze trainer. Kijk. ik ga alleen als ik de verzekering heb in het eerste te komen, anders kan ik net zo goed bij Asvion blijven. Maar een transfer hoort zeker niet tot de onmogelijkheden". De heer J. Snell, zich uitge vend voor beheerder van dier gaarde Blijdorp. heeft naar aanleiding van de vele grieven van Oranje Nassau-voorzitter Wim Verheij de wens te ken-' nen gegeven de Vlaardingse praeses in zijn dierentuin op te nemen. Slipover. Van wol/acryl. In grijs, beige en brique. Maat 176:26,- Maat 116:22 Pilot Shirt. Van polyester/katoen, fn wit, blue en beige. Maat 176:22,- Maat 116: 18,- Cord Broek. Katoenen breedrib. Schutters veld. In o.a. grijs, marine en brique. Maat 176:54,-Maat 116:4^^ Opmerkelijke mode voor jongens van 6-16 jaar. Rotterdam - Sportschool Peter Lagerwaard is in de prijzen gevallen op een Tea-kwondo- toernooi (licht contact), waar aan in Rotterdam een zevental scholen deelnamen. Marcel Manuhutu was met zijn eerste prijs in de klasse tot 55 kilo het paradepaardje van coach Fred Ton, terwijl Ed Colijn (lot 60 kilo) en Rob A rend z (tot 65 kilo) een bronzen me daille in de wacht sleepten. John de Hertog (tot 65 kilo) en zwaargewicht Jan Frederiks behaalden een, vierde plaats. De nieuwe Reserverings rekening van Uw Bondsspaar bank biedt U de zekerheid dat het geld voor grote periodieke uitgaven er is als U het nodig hebt. En een extra Rente-voordeei! Deze Reserverings rekening met hoge rente van S1/2% ideaa! voor periodieke betalin gen van hypotheek belastingen en verzekeringen. U geeft de spaarbank eenmaal opdracht fi; om maandelijks een bedrag van Uw salaris naar de Reserverings rekening over te schrijven. Despaarbank zorgt dan ook dat Uw periodieke betalingen op tijd geschieden. Vraag om de folder die U alles vertelt over die handige Reserverings-rekening, Wenst U meer informatie loopt U dan even binnen bij één van onze 8 kantoren, of stuur de coupon op. :ue. nH Adres: Plaats: Ik wil meer weten over de Reserveringsrekening Naam: In gesloten envelop zonder i postzegel sturen naar: Bondsspaarbank I Schiedam i» Antwoordnummer 89 3100 VB SCHIEDAM I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 2