SCHIEDAMSCHE COURANT Open Groepering weer ter ziele Rijnmond tegen dubbele bestemming Broekpolder m Ik «teem dé proef Groen licht voor renovatie in de VOP 'Liever plaat dan pil' „Een historische dag' Uitbreiding bedrijfsterrein Bejaarden krijgen alarmsysteem i Gecommitteerde de JongGeen o vereenkomst Westland bowlinggek m. iff s«u' ,-&*x Woensdag 19 december 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD" 104de jaargang no. 26516 -6 PAGINA'S Brocrsvcvt 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Wateringen De Open Groe pering Wateringen lijkt een doodgeboren kindje te worden. Woordvoerder B J. M. Beu kers. die zich enkele maanden geleden van de Partij van de Vlaardingen Du Provin ciale Direktie Volkshuisves ting (PDV) heeft haar toe stemming gegeven voor de renovatie van het project van 64 woningen in de P. K. Drossaartstraat in de Vetten oordsepol der. Men gaat akkoord mei de op- knapplannen, als die per woning maar niet meer dan 69.500 gulden gaan kosten: de prijs die er bij het huidi ge prijspeil inderdaad uit zou komen. De PDV heeft tevens haar goedkeuring gehecht aan een toekomsti ge huurprijs van maximaal 211 gulden. De projectgroep voer de VOP heeft in de gistera vond gehouden vergadering - .vapr.de commissie, va n stads-... ontiv";Jceling alvast laten \vete->. zeer tevreden te zijn over dit resultaat. Men zet alleen nog vraagtekens bij een voorbehoud, dat de PDV gemaakt heeft ten aanzien van de funderingen van de betrokken wonin gen. Het is volgens de pro jectgroep niet nodig aan die funderingen nog kostbare voorzieningen te verrich ten. Die mening is geba seerd op een funderingson- derzoek, waarbij zowel ar chitect als de dienst Bouw en Woningtoezicht betrok ken waren. Wethouder Goudriaan tem perde het enthousiasme toch wel enigszins. Volgöns hem moeten in de eerstvol gende commissievergade ring eerst nog wat zaken worden besproken, voor de finitief tot renovatie kan worden besloten. De pro jectgroep heeft toegezegd vóór die vergadering met een uitgebreid advies te ko men, waarin wordt inge gaan op diverse aspecten. ,.We zijn uiterst tevreden. Vooral omdat hiermee in feite bet omstreden Ak tie- plan. dat de gemeente voor de VOP heeft vastgesteld, overboord gaat.", aldus een woordvoerder van de VOP na afloop. Westland Het Westland lijkt overstroomd te worden door bowlingcentra. Plannen zijn er in 's-Gravenzande, Naaldwijk en ook Monster, terwijl De Lier al een drukbe zocht bowlingcentrum rijk is. Zelfs ook in Wateringen schij nen er plannen te bestaan, maar daarover wil men niets kwijt. Geruchten als zouden de exploitanten van het cen trum in De Lier mei uitbrei dingsplannen rondlopen wor den bevestigd noch ontkend, in De Lier hult men zich in nevelen. De strijd tussen de aspirant exploitanten in 's-Gravenzan de en Naaldwijk is in alle he vigheid ontbrand. Ook Mon sters wethouder A S. Krol lijkt vastbesloten zijn drieste plan nen door te zetten. Arbeid afsplitste, kondigde gisteravond aan dat de jonge politieke partij voorlopig ..in de ijskast" was gezet. Volgens Beukers bestaat een ..uitgebreide kans" dat de Open Groepering weer op zal gaan in de Partij van de Ar beid. „Over een maand of twee weten we of het dode kindje naar het graf gedragen kan worden", lichte het raads lid toe. Op 16 en 29 januari zullen over de zaak verdere bespre kingen worden gevoerd tussen twee leden van de Open Groe pering. een lid van het plaatse lijk partijbestuur, een lid van de streekfederatie. een lid van het afdelingsbestuur en het Pvd A-raadslid W. F. Berendse. Donderdag hebben de leden zich tijdens een vergadering uitgesproken voor hereniging van beide parijen. Beukers richtte de Open Groe pering op, omdat hij vond dat de Partij van de Arbeid in Wateringeni onvoldoende oog had voor de dorpsbelangen. Hij wilde dat de partij meer een actiegroepering zou wor den en dat bewoners actiever bij het besturen van de ge meente belrukken zou wor den. Vlaardingen/Rotterdam „Rijnmond houdt bij de be stemming van de Broekpolder vast aan het geldende streekplan. Wij wijzen een dubbele bestemming, zoals het Vlaardingse gemeentebestuur die in het bestem- mingsplan wil opnemen, dan ook beslist van de hand." Dat maakte gecommitteerde Joh. de Jong de leden van de Rijnmondraad gistermiddag duidelijk. Een en ander kwam ter sprake tijdens de behandeling van de begro ting van Rijnmond naar aanleiding van vragen van on der meer de fractie van het SGP. De Rijnmond-gecommitteer de sprak de verhalen tegen, dat er een bepaalde overeen komst zou zijn tussen Vlaar dingen en Rijnmond over de toekomstige bestemming van de Broekpolder. De Vlaar dingse wethouder Goudriaan heeft altijd gesuggereerd, dat zijn oplossing om in het be stemmingsplan voor de be treffende gebieden de term „wervend woon milieu te gebruiken, goedkeuring bin nen Rijnmond heeft gevon den. Met die juridische term hoopt Vlaardingen te kunnen be werkstelligen, dat de Broek polder al bebost kan worden, vooruitlopend op de vraag of er na 1986 nog huizen moeten worden neergezel. Zoa's bekend is er enige tijd geleden in het hooglopende verschil van mening over be bossen (zoals Vlaardingen wil) of bebouwen (eis van Rijn mond) een compromis ont staan dat inhoudt, dat de PvdA-fractie in de Rijnmon draad zich ook sterk voor een dos zal maken als Vlaardingen voor 1986 4000 woningen el ders in de gemeente kan neer zetten. In Rijnmond-kringen heeft men er nu ernstige twij fels over of het bestemmings plan, zoals Vlaardingen dal nu heeft gemaakt, juridisch wel haalbaar is. Ook in Vlaardin gen zelf is er groeiende twijfel over de haalbaarheid van het plan. Burgemeester M. van Prooijen metselt de eerste steen van het nieuwe gemeente huis. Met een vriendelijke knipoog naar apotheek Bakker, gevestigd in het pand naast de fonotheek, zei wethouder Arij Maar- leveld bij de opening van deze nieuwe ent aan Vtaarding's culturele stam: „Als ik moei kiezen tussen bibliotheek, arto- teek, fonotheek en apo theek, dan zeg ik: liever plaat aan pil." Maarle- veld sloot de rij met spre kers af. Voor hem waren de toekomstig directeur van de bibliotheek, de heer Lamens en de ge meente-architect, de heer Van der Gugten, aan het woord geweest. „Er zijn mensen die zeg gen dal het centrum de huiskamer van de stad is. Als dat zo is, dan is de fonotheek de stereo-in stallatie van die huiska mer." Woorden van wet houder Maarlevefd, die tevens de tentoonstelling over de Friese dichter O be Postma opende, ïiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiMiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiifiiiiiiniiiiriiiiiiiimniiiffiiiiniiJiiitiiiiiHiiiitiitu 's-Gravenzande Als een volleerd vakman heeft burgemeester van Prooijen gadegesla gen door zeer vele belangstellenden en vrij wel bet gehele gemeente personeel dinsdag middag de eerste steen gt-legd van de nieuwbouw van het gemeentehuis. Direct na de ceremoniële handeling maakte het ge zelschap een korte wandeling door het ge raamte van de nieuwbouw dat hoofdzakelijk uit betonskelets bestaat. Toch kreeg men een goede indruk van de imposante ruimte die straks gebruikt kan worden. Burgemees ter M. van Prooijen noemde het een histori sche dag. een feestelijk begin van een eigen territoir van de gemeente. Een huis waarin bestuur, ambtenaren en ook het publiek zich thuisgevoelen moeten. De heer Van Eek verwoordde de gevoelens van het ar chitectenbureau en prees het gemeentebe stuur voor de visie om een zó representatief gebouw aan de gehete woon- en leefge meenschap aan te bieden. Burgemeester Van Prooijen mocht daarna een zilveren troffel in ontvangst nemen terwijl de heer van Eek een boek over het Westland ten geschenke kreeg. De l.ier Het bedrijfsterrein aan de Kijckcrweg wordt uitge breid mul rutin iwee hectare. Deze expansie :s noodzakelijk ge worden. omdat een aantal plaatselijke bedrijven dringend be noef ie hebben aan ruimte, terwijl de gronden mei bestemming iK'drijfsierrein tn De Lier geheel op zijn, Burgemeester en wethouders van Du Lier stellen deze uitbrei ding aan de gemeenteraad voer. De gemeenteraad beslist over 'ij Hldf'»-* haar vergadering van woensdagavond. Jten w stellen wel en ken? voorwaarden aan de vestiging van elK hednjl op dit lerreili. Alleen bedrijven, die goederen en diensten leveren ten behoeve van de agrarische sector. komen in aanmerking voor vestiging. Die bedrijven moeien dan wvl óp of vóór 23 januari 1974 al in De Lier gevestigd zijn. Wateringen bedreig W es tlandse Westland De eenheid van het Samen werkingsorgaan Westland dreigt een forse deuk op te lopen. Wateringen lijkt de enige gemeente te worden, die nk? meedoet met de plannen van het Samen werkingsorgaan om het hele Westland te voorzien van één net voor kabeltelevisie. Philips heeft Wateringen benaderd met een aanbod voor de aanleg van een' ka belnet in de2e gemeente. Dit bedrijf heeft ook in Rijswijk het centraal antennesysleem aangelegd.Doorstraling van Rijswijk naar Wateringen zou tot de moge lijkheden behoren.Inmiddels is een speciale gemeentelijke commissie in het leven geroe pen, die de keus tussen beide mogelijkheden voorbereidt, Eén van die commissieleden zei gisteravond dal het abonnementsgeld 9,50 gulden zal bedragen ais met Philips in zee wordt gegaan en dat hel bedrag in Westlands verband uitkomt op onge veer 15 gulden. eenheid Hoek van Holland In totaal "6 bejaarden woningen aan de Johan Mauritsstraat, Gerrit de y eerst raat en Roggeveenstraat in Hoek van Holland zullen worden uitgerust met alar- «napparatuur. Gekozen is voor een eenvoudig systeem, waar bij het alarm in werking kan worden gesteld door middel van een trekschakclaar. Bij alarmering gaat een rode lamp boven de voorduur branden en treedt een krachtige zoemer in werking. De woningen waarin de appa ratuur bij wijze van proef wordt aangelegd, zijn in be heer bij de woningbouwvere niging Rotterdam aan 2See. Wanneer du apparatuur vol doet aan de gestelde eisen, dan wordt overwogen om ook an dere particuliere woningen waarin bejaarden wonen, van een dergelijke apparatuur tc voorzien. Aanvankelijk werd overwo gen om van de bewoners een bijdrage te vragen in de kos ten. maar het dagelijks bestuur van de deelgemee riteraat! is van mening dat dit met wen selijk is. Het deulraad.sbesiuur stelt daarom voor een subsidie te verlenen van 1900 gulden ten behoeve van de installatie van du apparatuur in 76 bejaarden- woningen De woningbouwve reniging Rotterdam aan Zee neemt de helft, van de totale kosten voor zijn rekening. Volgens het hoofd van be stuurszaken mr.E. D. Drok. lid van de commissie, is de kans „beslist aanwezig" dat Wate ringen voor Philips zal kiezen indien het abonnementsgeld lager komt te liggen dan dat van de kabeltelevisie in West lands verband. De vier fractieleiders in de Wateringse gemeenteraad, wethouder mevrouw M. DuL- man-Antvetink en mr. Drok hebben zitiing genomen in de genoemde commissie. Donder dag komen zij m vergadering bijeen. De gemeenteraad van Wateringen krijgt wellicht al in de vergadering van 15 janu ari een voorstel over deze zaak. „De keus zal afhangen van de hoogte van de abonne mentsgelden, de beheersvorm van het kabelnet, de beeld kwaliteit en de geboden servi ce". aid us Drok. Burgemeester J. de Bruin van Naaldwijk, voorzitter van het Samenwerkingsorgaan West land. zou het een slechte zaak vinden als het Westland niet eensgezind was in de keuze van hut centraal antennesys teem. „Ais we naar buiten lot steeds weer uitroepen dat hei Westland zti'n eenheid is, zou het erg jammer zijn als de ge meenten het niet eens kunnen worden over zoiets belangrijks als een dergelijk communica tiemiddel. Zeker als je de mo gelijkheden voor de toekomst bekijkt en dan denk ik aan re gionale uitzendingen", aldus De Bruin. Hij verwacht door eventuele ontwikkelingen in Wateringen geen vertraging tn de aanleg van het antennesysleem Maasland. Naaldwijk en Mon ster zijn inmiddels toegetreden tot de gemeenschappelijke re geling, De Lier volgt waar schijnlijk vanavond en 's-Gra venzande en Schipluiden in ja nuari. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt 1 vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad ■MViSl ,v robi^'e ode> P° T<,\el°oa JL.rWC tl9-at

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1