SCHIEDAMSCHE COU M n Wethouders krijgen moderne vertrekken IJsmoppen halen in Vlaardingen Ik. -neem. defitfoef Gemeentegaat plannen maken met bewoners Proefneming met opstelplaatsen voor fietsers krant Verkoop fabriekspartij vloerbedekking n Drie nieuwe lokalen voor Liedewyde Meer inwoners Dode en twee gewonden bij Parkweg drama Superscrum op de nachtboot Geld is binnen; stadsvernieuwing kan van start VlLLERIUS Pondcrdag 17 januari 1980_ Brnersv oM 3 1elt*fi»nn .irtmtru-ti .itn- 268091 ird.U'tn* 262566 - kkichlrndH'iiM 14-5144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD '10'We jaargang no. 26o32—4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL 0 Van de oude, statige we thoudersvertrekken, met de prachtige lambrizerïng en het typische meubilair, is niets meer terug te vinden in de „aangepaste" werkvertrek ken van de Vlaardingse wet houders. Na een ingrijpende verbouwing werden de re gentenvertrekken omgeto verd tot twintigste-eeuwse managersverblijven. Morgen worden ze officieel in gebruik genomen. Vlaardingen Morgen zal er weer een belangrijke fase rn de verbouwing van het oude Vlaardingse stadhuis afgesloten zijn. Als burge meester Kieboom om vier uur 's middags de wethou derskamers op de eerste ver dieping officieel zal openen komt er een einde aan de vierde fase van deze ingrij pende verbouwing van het oude stadhuis, een fase die eind augustus van het vorig jaar gestart is. Vanaf dat moment zaten de vijf Vlaardingse wethouders op noodposten op de eerste en tweede verdieping van het stadhuis. Aan die moeilijke si tuatie is dus een eind geko men. De oude statige wethou derskamers zijn afgekloven tot op de kale muur en daarvoor m de plaats kwamen er vijf zeer dure, maar dan ook ei gentijdse vertrekken. De ka mer van de gemeentesecreta ris, de heer Duinkerken, heeft als enige nog iets van de oude sfeer bewaard. In het oude stadhuis wacht ai- leen de raadzaal en de leeska mer van de raad nog op een opknapbeurt. De verbouwing van de raadzaal staat op het investeringsprogramma voor 1983. De totale verbouwing van het oude stadhuis, exclu sief de verbouwing van de raadzaal, is begroot op bijna drie miljoen gulden in Het bowiïngtournooi, dat deze week gehouden zou worden in Schiedam ten bate van een liefdadig doel is inzet van verhitte discus sies. Achtergronden op Pagina drie. De Vlaardingse verkeers- commissie voelt er niets voor, de gereserveerde parkeerplaatsen voor het college af te siuiten.Tot woede van burgemeester Kieboom. Pagina drie. »GSS laat zich niet onder druk zetten over de bouw van een nieuwe sportacco- modatie met Demos.Pagi- navier. MaassluisDe gemeen te Maassluis heeft in het afgelopen jaar iels meer inwoners gekregen. De afdeling bevolking had op 31 december 1979 32.936 inwoners geregi streerd staan: 687 meer dan op 1 januari van dat jaar. Agent schiet thuis medemiiMi aar neer VlaardingenUit het hele Westland komen de schaat sers weer naar de Vlaar dingse firma Hazenberg aan de Hoogstraat om de be faamde „ijsmoppen" te ha len. Echte, doorgewinterde Westlanders zeggen: „Je kunt pas schaatsen als je in Vlaardingen bent geweest". En zo is dat nog steeds. Nu de vaart weer prachtig dicht is gevroren, nemen de Westlanders die uitdaging weer gretig aan. Op de schaats naar Vlaardingen, schaatsen uit bij het politic- bureau en op je sokken de „ijsmoppen" halen bij Ha zenberg Daarna zijn er twee moge lijkheden. Of terug naar de woonplaats in het Westland met de „ijsmoppen" gebon den in een rode zakdoek (wordt erbij geleverd!) op de bibs. Waarbij het de kunst is om niet te vallen en ze heel ter plaatse te krijgen. Of, en dat is een mogelijkheid die ook veel aftrek vindt, een neut gaan halen bij café De Kroon, gevestigd naast de firma Hazenberg aan de Hoogstraat en daarna pas terug naar het punt van vertrek. Hoe het ook gedaan wordt: het is een oude, gezellige traditie, die elk jaar, als de Vaart „dicht zit", weer de kop op steekt. •„Je kunt pas scnaatsen als je in Vlaardingen ge weest bent". Veel West landers hebben via bevro ren Vlieten en Vaart Vlaar dingen weer aangedaan om „ijsmoppen" te halen bij Hazenberg of een neu tje te doen bij De Kroon. Wellicht was deze schaat ser in Maasland ook op weg. Vlaardingen Op bet kruis punt Reigerlaan Frederik Hendriklaan zal binnenkort gestart worden met de aan leg van zogenaamde fietsop- slelstroken vóór de stop- streep voor het overige ver keer. Dat kruispunt-is het eerste binnen de gemeente Vlaardingen, waar een proef wordt genomen met een der gelijke voorziening- Binnen de ambtelijke verkeersgroep zullen binnenkort nog enke le suggesties worden aange dragen van kruispunten, waar deze opstelstroken ge ut aakt kunnen worden. De fieisopstelst roken, die zeer worden toegejuicht door de Eerste Nederlandse Fiet sers Bond, zijn al op enkele plaatsen in Nederland toege past. Door bij rood licht fietsers en bromfietsers vóór het overige verkeer op te stellen wordt voorkomen, dat deze groep weggebruikers letterlijk in de knel komt, als het verkeers licht op groen, springt. Ook hebben fietsers op die manier minder last van uitlaatgassen. Ook in Schiedam zijn plannen om dergelijke „opgeblazen fietsstroken", zoals ze in de wandeling worden genoemd, san te leggen. Daar is men nog liet zo ver, dat er een of meer kruispunten definitief zijn aangewezen, maar gedacht wordt aan het Lorentzplein, de Nieuw-Matheneï>serstraat bij de Rotterdamsedijk, de P. J- Troelstralaan bij de Burge meester van Haarenlaan en de kruisingen van de Aleidastraat en Westfrankelandsestraat en van Parkweg en Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Hoek van Holland Aan boord van de nachtboot St. George van Harrich naar Hoek van Holland zijn 21 Britse rugbyspelers dusdanig met eikaar op de vuist gegaan, dat voor honderden guldens schade werd aangericht in de bar en de toiletten. Sport ver broedert weliswaar, maar wat begon als een eenvou dig verschil van mening liep dus enigszins uit de hand. Bij aankomst in Hoek van Holland werden de sportlieden in de kraag gegrepen door marechaus see, politie en rivierpolitie. Nadat de schade was ver goed mochten de heren onder begeleiding per trein verder reizen. Schiedam In de flatwoning van de 26-jarige politie agent Rob B. heeft gisteravond een steek- en schietpar tij plaatsgevonden, die tot de dood van een 22-jarige jongeman heeft geleid. De agent en een 20-jarig meisje liepen messteken op en moesten naar het Noletzieken- buis worden gebracht. Hun aanrander werd getroffen door een revolverschot, viel daarna op nog onverklaar bare wijze van vierhoog van het balkon en is later in het Rotterdamse Ziekenhuis Dijkzigt overleden. Of de doodsoorzaak de door de politieman afgevuurde kogel is of de schedelbasisfractuur die de jongen bij de val van het balkon opliep, staat nog niet vast. De rijksre cherche heeft de zaak gisteravond in onderzoek geno- Het drama speelde zich rond kwart voor zes af in de wc - ning aan de Parkweg waar agent Ron B, woont. Daar was het 20-jarige meisje E. de W. op visite, toen aan de deur werd gebeld. In het trappenhuis bevond zich haar ex-verloofde G.P.M., die met een mes in de hand binnendrong. Een geweldige vechtpartij ont stond. Volgens het pohtiere- laas had M. niet kunnen ver kroppen dat zijn vroegere ver loofde had aangepapt met de politieagent en wilde hij wraak nemen. De agent werd onder de hartsteek gestoken en kreeg met een zwaar, nog onbekend voorwerp een klap ADVERTENTIE U kuni nu in (Wee dagen honderden guldens verdienen De Taptj(centrale Holland komt 2 dagen naar Vlaardingen Met medeneming van een kolossale parta vloerbedekking, zo uit de fabrieken naar het publiek Met vijf jaar fabrieksgarantie tegen weggeefpnjzen Enige tips om voordeel te behaion zijn collectie nylontegels 40 40 zelfklevend, 8 m1 voor 55 - (50 tegels) Tapqtlegeis m zes kleuren los te leggen v a 3.- per stuk Schitterende Engelse bloemtapijten m ivol en nylon Nylontapijt in 9 kleuren voor douche en kamer per meter 29.95. volledig wasbaar Huiskamerbreed nylontapijt voor gang, hal en trappen, in 4 kleuren voor 59.- per strekkende meter. Als speciale aanbieding - zuiver scheerwollen tapjt 400 cm. breed vanaf 139,- per strekkende meter. Wollen Eetbedapijt 400 cm. breed n9.- per strekkende meter Zuiver scheerwollen handgeknoopte karpetten. 2200 gram per m'. zówet tn klassiek als modem, m elke maat te leveren va tiO- perm' Er kan besteld worden op afroep, er kan gelegd worden. Betaling bti ontvangst tapijt. De koffie staat voor U klaar. Deze eenmalige verkoop wond) gehouden in de Stadsgehoorzaal van de Harmonie, Schiedamseweg 51a, Vlaardingen. en wel op vnjdag 18 januan van 17.CO uur tot 2100 uur en zaterdag 19 januan van 10 00 uur tot 17.00 uur TAPIJT CENTRALE HOLLAND Utrecht Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. a»**" OPP*' :oeV Schiedam Schiedams wet houder Herman Posthoorn opende gistermiddag drie nieuwe lokalen bij de rooms- katholieke school voor huis houd- en nijverheidsonderwijs Liedewyde aan de Parkweg. Dat deed hij, nadat de direc teur van dc school hem voor vijf minuten had benoemd als docent aan Liedewyde. Met een aanwijsstok en een oude schoolbel in de hand dirigeer de de wethouder de aanwezi gen van de aula van het schoolgebouw naar het school plein om daar door het ontslui ten van de toegangsdeur de nieuwe lokalen officiéél te op enen. De uitbreiding was nodig om dat het bestaande schoolge bouw te klein was geworden voor de ongeveer vierhonderd leerlingen. Schiedam Ambtenaren van de gemeente Schiedam gaan binnen enkele weken praten met de bewoners en vertegen woordigers van bedrijven in de stadsvernieuwingsgebieden West en Zuid over de toekomst van beide stadsdelen. Deze contacten zullen voorzover mogelijk buurtgewijs of zelfs in dividueel plaatsvinden en moeten uiteindelijk resulteren in definitieve plannen voor beide wijken. Dat is het gevolg van de mi nisteriele goedkeuring aan de rijksbijdrage van bijna 35 mil joen gulden uit de pot van de interim-saldoregehng om Schiedam uit de problemen te helpen in de stadsvernieu wingsgebieden Zuid en West. Voor West krijgt de gemeente een bedrag van 18,5 miljoen en voor Zuid 16,1 miljoen. Met hei geld zullen onder meer woningen worden gebouwd of verbeterd, straten opnieuw worden aangelegd, rioleringen worden vernieuwd en sociaal- culturele en sportvoorzienm- gen gerealiseerd- Om specualj tie tegen te gaan zal de dienst gemeentewerken binnenkort in Zuid en West borden plaat sen, die belangstellenden om een huis in één van de twee wijken te kopen moeten waar schuwen, dat het hier om een stadsvernieuwingsgebied gaat. De gemeente overweegt het parkeerprobleem in beide stadsvernieuwingsgebieden op te lossen door de bouw van parkeergarages, waarop dan weer huizen of groenvoorzie ningen gebouwd kunnen wor den. Gebruikers van zo'n par keerplaats zullen daarvoor een bijdrage moeten leveren. Ook zal ernaar worden gestreefd miiieuhindertijke bedrijven uit de wijken te krijgen. Bedrij ven, die door de stadsvernieu wing in de problemen raken kunnen een beroep op de ge meente voor financiële steun. Enkele dagen geleden vonden bewoners van de betrokken wijken een brief van de ge meente in de bus, waarin zij op de hoogte werden gesteld van de 35 miljoen, die Schiedam van het rijk krijgt om de twee wijken op te lenappen. De Turkse bewoners kregen een exemplaar van de brief in hun eigen taal. Intussen stellen burgemeester en wethouders alles in het werk om ook de aanvragen voor een rijksbijdrage in de stadsvernieuwing in het Sin gelkwartier en Schienoko be loond te zien door de minister. Vorig jaar vroegen zij daar al om, maar de rijksoverheid be sliste andera. op het hootd. Het meisje liep twee messteken in de borsten op. De agent schoot daarna, tweemaal volgens de buren, en één kogel raakte M. in het bo venlichaam. Wat zich daamma afspeelde is nog onduidelijk. Het kan zijn dat M. in paniek wilde vluch ten en aan de achterkant van de flat van het balkon sprong waarbij de daar aanwezige bosjes zijn val van de vierde etage met konden breken, maar ook wordt niet uitgeslo ten dat de jongeman over het balkcmhekje is geduwd. Onderbuurman G. M. Clarijs hoorde om kwart voor zes veel schreeuwen en gestommel bo ven en wilde een kijkje gaan nemen toen hij, eenmaal in het trappenhuis, twee schoten hoorde. Hij rende daarop naar zijn woning terug en alar meerde de politie, die met zes man sterk uitrukte. De publie ke belangstelling op de Park weg was groot. Vooral kinde ren uit de buurt liepen met de inspecteur mee. die als eerste arriveerde bij M„ die op zijn rug. met armen en benen ge strekt m de bosjes lag. In het ziekenhuis Uijkzigt is na zeven uur de 22-jange mes sentrekker overleden. Zijn vroegere vriendin werd na li- ha ndeling aan de steekwonden in haar borst naar huis ge bracht. Agent Rob B. ligt nog in Nolet, maar om half tien gisteravond kon commissaris Cees van der Haagen reeds meedelen dat de politieman het redelijk maakte. Van der Haagen had in de loop van de avond de zaak overgenomen van hoofdinspecteur Piet van den Hengel, toen de dood van M. was vastgesteld. Agenten hebben na het örama op de Parkweg met schijnwer pers lopen zoeken, of zich ach ter de flat. op het grasveld en in de bosjes, nog andere wa pens bevonden. Buren van de 26-jarige agent beweerden gisteravond, dat zij al lang moeilijkheden vrees den. Hij zou bekend staan als de playboy van het Schiedam- se korps, had veel vriendin netjes „en dus veel vijanden'*, aldus de buren. „Ja, dan denk ie: politie op de trap, da's lek ker rustig! Maar ik zweette peuken toen het gebeurde." zei een buurvrouw van de agent gisteravond. ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD107.010*731811 7111LO SCHIEtMU

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1