SCHIEDAMSCHE COURANT Thermostaat in scholen omlaag Oude gemeenten hebben eigen archeoloog nodig i Ik. deproet mus Moeder- brigade geeft acht kundige Stemerdink leidt avond over vrede Vlaardingers zien vlieg tuigje in zee verdwijnen Eerste twee patiënten Strenge controle op gevaarlijke punten Hoge nood Twin tig graden meer niet mÊm PvdA zet leden aan 't dichten Stichting voor 1 mei Slachtoffer auto-ongeval overleden Fietsers willen twee kanten op Dinsdag 29 januari 1980 ONAFHANKELIJK DAGBLAD ■104de jaargang no. 26540 4 PAGINA S Broers vest 3 - telefoon administratie 26805) 1 redactte262566 kl.iehlendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Hoge nood is er de oorzaak van ge weest, dat twee dames een tijd in het Passage theater opgesloten za ten. De dames hadden de laatste voorstelling in het theater meege maakt en moesten naar het toilet. Toen zij van het toilet afkwamen, bleken alle lichten ge doofd en was het perso neel al naar huis. Ont hutst belden zij toen de politie, die de dames uiteindelijk wist te be vrijden. Het is de politie niet bekend of de twee vrouwen te lang op hel toilet zijn gebleven, of dat het personeel te vroeg was vertrokken. Vlaardingen heeft zijn eer ste moeder brigade. Gister ochtend installeerde ver keerswethouder Goudriaan een groep enthousiaste moe ders van de basisschool De Hoeksteen'in de Holywijk als klaarovers. Zoals de foto toont kan nu zelfs wethouder Goudriaan veilig oversteken, die overigens vertelde dat de gemeente meer van dergelij ke initiatieven van de grond wit proberen te krijgen. Vlaardingen In alle Vlaardïngse schoolgebou wen gaat de thermostaat omlaag. Twintig graden moet maar voldoende zijn, vindt het Vlaardings gemeentebestuur in na volging van de minister van economische zaken Van Aardenne. De maat regel geldt overigens ook voor alle andere gemeen- tegebouwen en zal binnen kort van kracht worden. Behalve het terugbrengen van de kamertemperatuur in de openbare gebouwen overweegt het college nog rne-er maatregelen. Het geeft daarmee gehoor aan een verzoek van Van Aar denne het wat zuiniger aan te doen. Van Aardenne wijst onder meer op de be perking van de openbare straatverlichting en het in stellen van zogenaamde groene golven voor ver keerslicht! nstai Ia ti es. Genoemde suggesties zullen in het stadhuis nader beke ken worden. Overigens zou het energieverbruik van de openbare straatverlichting, volgens de directeur van de gemeentelijke energiebe drijven, in Vlaardingen ai een stuk teruggebracht zijn. Het op een lager pitje zetten van de centrale verwarmin gen in de openbare gebou wen leek het gemeentebe stuur echter een aanbeve ling van de minister die snelle opvolging verdiende. De betrokkenen zullen spoedig van de maatregel op de hoogte gesteld worden. In elke gemeente, die in de middeleeuwen van beteke nis was, zou een vaste archeoloog aangesteld moeten worden. Drs H. Sarfaty, die in Zuid-Holland archeo loog is voor de rijksdienst voor oudheidkundig bodem-' onderzoek, heeft die mening verkondigd in het Schie- damse stedelijk museum, waar hij aanwezig was bij de opening van een archeologische expositie. Sarfaty pleit te vurig voor het aanstellen van een flink aantal stad- sarcheologen, onder andere in Vlaardingen en Schie dam. Schiedam Bram Stemer dink. defensie-specialist van de PvdA-fractie in de Twee de-Kamer. verzorgt morgen avond de inleiding van een discussiebijeenkomst over vrede en veiligheid in Schie dam. Op de avond, die is belegd door de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid cn wordt gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven, zal on dermeer worden gesproken over de internationale vredes politiek, de kernbewapening cn het Nederlandse lidmaat schap van de NAVO. Aanvang is om acht uur. Omdat alle aspecten die met vrede en veiligheid samenhan gen niet op één avond aan de orde kunnen komen, onder zoekt de PvdA de mogelijk heid om een werkgroep te vormen, die nader in zal gaan op de problematiek. Ook orga nisaties buiten de PvdA wor den uitgenodigd in de werk groep zitting te nemen. Voor inlichtingen daarover kan men terecht bij Hanneke Scheeres, telefoon 26.66.53. Volgens de provinciaal ar cheoloog wordt bij de rijksdienst een rapport op gesteld, waarin een com pleet overzicht moet wor den gegeven van wat er in Zuid-Holland aan histori sche materialen is opge graven. waar dat allemaal bewaard wordt en van wat er met zekerheid nog op te graven is, kortom: wat er in Zuid-Holland al lemaal nog 'komt kijken voor diepgaand bodemon derzoek. Sarfaty meent nu reeds, dat uit het rapport de on omstotelijke noodzaak aan stedelijke archeologen zal blijken. De provincie zal de aanstelling van zulke specialisten krachtig moeten bevorderen, aldus Sar faty in zijn toespraak ter gele genheid van de opening van de tentoonstelling 10.000 jaar wonen in het Maasmondge- bied. De Zuidhollandsc bodemkun- dige verwacht zonder provin ciale steun financiële bezwa ren bij de betrokken gemeen ten. Vlaardingen/Hoek van Holland Twee zeevissers uit Vlaardingen blijven met grote stelligheid beweren, dat zij gisteren rond het middaguur een vliegtuigje in zee hebben zien storten. Tot nu toe is echter niets ge vonden. Het gaat om een grijsgroen sport- vliegtuig, dat tussen Hoek van Holland en 's-Gravenzande op zo'n zevenhonderd meter uit de kust laag over het water scheerde en vervolgens in de golven verdween. De vissers, die op anderhalve kilometer uit de kust in hun bootje raten, gingen onmiddellijk op zoek. Zij vonden echter niets en om om streeks half een waarschuwden zij de politie van 's-Gravenzande. Deze waarschuwde de se- mafoor in Hoek van Holland. Zeven schepen, waaronder de reddingsboten Koningin Juliana en Prinses Margriet, namen 'aan de zoekactie deel. Ook een Neptune van de marineluchtvaartdienst steeg op van Valken burg om te zoeken. Tegen drie uur werd het zoeken gestaakt. Vannacht is men uitgevaren om met sonorapparatuur naar het vliegtuigje te zoeken. De Vlaardingers. de 45-jarige A. Dirks en de 42-\ jarige A. Breedeveld. zeggen dat het vliegtuigje uit noordelijke richting kwam. Het maakte een waterlanding en was in vijftien seconden ge zonken. De vliegverkeersleiding in Nederland weet van niets. Nagegaan wordt nu of een vliegtuig in Engeland, België of Frankrijk vermist wordt. Het zoeken is vandaag voortgezet met een aan tal reddingsboten en een Neptune van de mari- |iii!iiiiiiiiiiiiiiiijiiii!ii[iiiiiiiniiiiiiiimiii!ii[iiiii[[iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiii!ii]ini[!iiiNiiii!iiiiiii[Hiii!!iniii!iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiii!ii[iiim]iiiiiimiiiiiiiiiiiii(iiiiiii!iiiiiiiiii]iiimiiiiiiii{iiiuiiiiiiiii»iiiii!iiiiuiiiHiiiiiiinfiEii]iiiiii[iiit[ii[iiHi[iii{iii{iHimi Eén van de beide pa- tiënten: een velduiltje met een gebroken vleugel. Schiedam De eerste twee patiënten van het pasgeopende vogelasyl in de oude molen aan de Poldervaart zijn al bin nen: een rans- en een vel* duil, beide met een ge broken vleugel. Vorige week kreeg Schiedam dankzij dc Koninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging de beschikking over een speciaal vogeltehuis, waarin behalve een „Hospitaal" ook een per manente expositie wordt ingericht. Het vogelasyl wordt ge vestigd in de oude water molen. waarvan al jaren alleen de romp over is. Dit overblijfsel wordt al enke le jaren bewoond door Gerrit van de Hoek, die nu beheerder wordt van dit ornithologisch cen trum. Voorlopig moeten de gevleugelde patiënten het stellen met een geïmprovi seerde accommodatie, ter wijl het expositiegedeehe nog wacht op zijn voltooi - 'mg. De inrichting van de molen tot vogeltehuis gaat natuurlijk veel geld kos ten. Voor giften heeft de KNNV een speciaal giro nummer opengesteld: 337467. Mensen die een gewonde of zieke vogel vinden kun nen die voortaan brengen in het vogelasyl op het Babberspoldercomplex. Scbiedamsedtjk 2. De vo- >«s- gels kunnen ook gebracht worden bij het dierenasyl Hargahoeve aan de Sport- laan en ook de politie neemt gewonde dieren in ontvangst. rullllllllitlltllllllItlllllilüllllllllIllltlIlllllIDJIirillllltiiijiiltiltliUJKtiiijUiiiiiitifiljllllllllIIllilliïi Schiedam Het PvdA-be- sluur roept alle leden op «n Japanse dichtkunst te Schiedam De plaatse lijke afdelingen van FNV, PvdA, Vara en Nivon gaan een stich ting oprichten, die als naam krijgt: „De Eerste Mei". Daarmee wordt beoogd meer activitei ten te organiseren op de dag van de arbeid. Jaar lijks zal de stichting moeten zorgen voor een uitgelezen 1-mei-pro- gramma. De stichting in oprichting zal daartoe een subsidieaanvraag indienen bij het Schie- damse gemeentebe stuur. gaan beoefenen. Geïnspi reerd door de haiku-verzen van de Schiedamse dichter Simon Buschman heeft de politieke partij een wed strijd uitgeschreven. Het doel daarvan is „de poëzie uit haar isolement te ha len'*. Een deskundige jury zul de binnengekomen haiku beoor delen. De PvdA-leden krijgen do spelregels via hun partij blad Voorwaarts. Een haiku is een drieregelig vers met een regelopbouw van vijf, zeven en vijf lettergrepen. Deze poë- zieminiatuur wordt geken merkt door grote warmte en pijn en eenvoud in trefzekere beelden. De socialisten hebben ruimschoots de tijd om haiku in te zenden: tot 25 april. De uitreiking van aantrekkelijke prijzen vindt plaats op 1 mei, de dag waarop arbeid gevierd pleegt te worden met culturele activiteiten. Maassluis De gemeentepo litie gaat scherp controleren op kruispunten en wegge deelten, waar in het afgelo pen jaar meer ongevallen dan elders zijn gebeurd. De bedoeling is, het aantal ver keersovertredingen terug te dringen door strenger optre- den en tegelijkertijd te be zien, of er dusdanige verbe teringen op de betreffende plaatsen kunnen worden aangebracht, dat de over zichtelijkheid beter wordt. De proefneming wordt gehou den op verzoek van de procu reur generaal in Zuid-Holland, die diverse kleinere gemeen ten. waaronder Gouda, het dis trict Dordrecht van de rijkspo litie en dus Maassluis, heeft verzocht mee te werken. Hoe wel er allerlei factoren een rol spelen is men er toch wel min of meer van overtuigd, dat door het verhogen van de kans dat overtreders van de verkeersregels worden gever baliseerd het aantal ongeval len zal verminderen. De Maassluise politie heeft, aan de hand van de ongeval lenstatistieken van her afgeïo- Politie neemt proef: pen jaar, in eerste instantie drie kruispunten uitgezocht waar de gerichte controles zul len worden uitgeoefend: het Havenplein, het kruispunt Ro zen laan/Westlandse weg/ Wa genstraat en het kruispunt Laan 40-45/P. C. Hooftlaan- Mesdaglaan. Er zal vooral worden gelet op het verlenen van voorrang en vrije door gang: belangrijke oorzaken van ongevallen. Op de ge noemde punten wordt volgen de week maandag al met de extra controles begonnen. Over een maand of drie zal in de begeleidende commissie worden besproken, of andere plekken eveneens moeten worden aangepakt Hoofdinspecteur H.de Jong van het Maassluise politie korps heeft inmiddels aange geven, geen problemen te ver wachten met het beschikbaar stellen van personeel voor deze proefneming. „Wellicht dal we zo nu en dan een dag- ploeg een uurtje eerder zullen laten beginnen, maar verder is er geen extra personeel voor nodig. Het is een kwestie van prioriteiten stellen in de nor male surveillancedienst. Wel licht dat dat uiteindelijk ook uit de proef zal blijken: dat we in de toekomst nog meer dan nu gericht moeten letten op bepaalde zaken." De bedoeling is dat processen verbaal, die tijdens de contro le-acties zullen worden opge maakt, met enige voorrang door justitie zullen worden af gewerkt. A. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Het Binnenhol ol he» Rotterdams Nieuwsblad. .«a* q a :en {31 vJoCi \££-" Ti»3-1 Vlaardingen De 43-jarige H. J. Quakkelsteijn uit Hoek van Holland die zondagmiddag op het kruispunt Westlandse- weg/Marathonweg in VIaar- dingen ernstig gewond raakte is gistermorgen aan de ge vol- j gen van de aanrijding overle- den. De man had een ernstig hersenletsel opgelopen toen hij tijdens de botsing uit zijn per sonenauto werd geslingerd, j t Opname in het Dijkzigtzieken- huis en een snelle operatieve ingreep mochten niet meer ba- 1 ten. i i Vlaardingen De bewoners van de Bieekstraat hebben de gemeente verzocht het voor de straat geldende eenrichting- i sgebod voor fietsers op te hef fen. Een en ander zou gereali- seerd moeten worden tijdens de herinrichting van de omge ving.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1