Vrije Academie en WAO-project werken samen i eer een woonerf in Schiedam-West 9Nog geen gekozen parkeerlocaties Op de jaarmarkt zal het er Vlaams aan toe gaan Protest tegen structuurplan Teveel op open 9 Winkeliers houden de boot weer af Slingerende automobiliste aangehouden Cursus film en fotografie Groenoord-Zuid schrikt van autokraken *5^ [Jlllfflli Ruilbeurs in Koningshof Jazzballet in Oost wijk Greep in kassalade Nieuw directielid bij Unilever Foto's van Jan Anderson Bewonersgroep inspraak boos: Vlaardingen Vier weggebrui kers zijn in het af gelopen weekend door surveillerend politiepersoneel staande gehouden en naar het bureau overgebracht, om dat ze teveel alco hol hadden ge bruikt en toch een voertuig bestuur den. Het ging om vier Vlaardingers in de leeftijd van 22 tot en met 28 jaar, die vanwege dat feit geverbali seerd werden. Schiedam Belgische bieren, manneke Pis en een Vlaamse vogeltjesmarkt zijn speciale attracties op de historische jaar markt, die ook dit jaar weer in mei wordt gehouden maar waarvoor nu alweer de voorbereidingen zijn gestart. En met een bij die start zit het alwéér niet mee: City-Centrum Schie dam zegt wel belangstelling te hebben om bij de organisatie betrokken te worden, maar de winkeliersvereniging van de binnenstad heeft evenals vorig jaar nog niets van zich laten horen. Een eerste bijeenkomst over het bijzondere marktwe zen verliep met absente CCS-vertegenwoordigers... „Dat is nou zo jammer, hè," zegt organisator van het eerste uur Guus Klepke. „Die histori sche jaarmarkt is, vooral sa men met de welzijnsmarkt, toch een festiviteit die de bin nenstad altijd vol doet stro men, het is dan altijd druk, maar je moet die winkeliers ontzettend achter de broek zit ten om ze nog een béétje warm te maken terwijl ze er toch zelf wel bij varen, bij zo*n drukke dag met duizenden Schiedammers in de stad." Maar vóór zaterdag 31 mei, de dag waarop het allemaal moet plaatsvinden, is er nog alle kans, dat City-Centrum toch de handen uit de mouwen steekt. „Al betalen ze maar een paar artiesten," zegt Klep ke, „dan is er een goeie kans dat de markt tot in de avond uren kan duren, en dat is wel zo leuk voor de mensen die overdag op zaterdag nog moe ten werken, de winkeliers zelf bijvoorbeeld. Ik hoop echt, dat ze toch meedoen." Een instantie, die wel aan de binnenstadsdag meewerkt, is de VVV. Niet dat deze afde ling van de Sehiedamse Ge meenschap meehelpt aan de historische jaarmarkt zelf, maar de VVV neemt wel de organisatie van de welzijns markt op zich, een manifesta tie waarop allerlei groepen en parüjen kunnen laten zien wat zij voor Schiedam te beteke nen hebben en dat derhalve een goede aanvulling vormt van de historische markt. Deze jaarmarkt wordt dit jaar voor Schiedam De Sehiedamse politie heeft zondagnacht een 45-jarige automobiliste aange houden, die slingerend en zon der verlichting over rijksweg 13 van Den Haag naar Rotter dam reed en vervolgens af sloeg in de richting Hoek van Holland. De Haagse politie, die de vrouw achtervolgde, slaagde er niet in haar tot stoppen te brengen. Via de radio werd de Sehiedamse politie ingelicht, die de gevaarlijk rijdende vrouw tenslotte op het Sibeii- Eisplein wist klem te rijden. De automobiliste weigerde de blaas- en de bloedproef. de zesde keer gehouden; de or ganisatie ligt bij de padvinders van de Huis te Rivieregroep, onder leiding van de heer Klepke, samen met veel ande re medewerkers. Al is het nog vroeg, begin fe bruari, er moest al wel aan een thema worden gedacht. Begon de jaarmarkt in 1975 met spe ciale aandacht voor Schiedam 700, daarna volgden thema's zoals visserij, Ot en Sien en kindersprookjes. Ook was er eenmaal een beestenmarkt en een grote bloemenshow op het Hemaplein. Deze keer zal het er Vlaams aan toe gaan. Met een camion komen Vlaamse vogelkes (geen gaaien) in tra- liehuïskes voor een grote hap pening; temidden van die vo geltentoonstelling treden Bel gische artiesten op en om het extra Vlaams te maken wordt een supermanneke Pis ge bouwd en worden ook bieren in huis gehaald zoals alleen de monniken uit het zuiderland die plachten te maken. Daarnaast 2ijn er de gewone activiteiten: oude ambachten, een kunst- en antiekmarkt en andere attracties, Wie infor matie wil of zin heeft om mee te werken aan de markten, kan contact opnemen met Guus Klepke, telefoon 704797. Vlaardingen Samen met het WAO-project organiseert de Vrije Academie een cursus film en fotografie. De cursus gaat om te be ginnen acht weken duren en is gericht op zogenaam de niet-actieven, die be langstelling hebben voor fotografie en bij voorkeur beschikken over een eigen camera. Het Vlaardingse WAO- project draait al ruim drie jaar en hoewel het soms als moeilijk wordt ervaren de WAO-ers uit hun huis te krijgen, kunnen de or ganisatoren terugzien op een geslaagd stuk wel zijnswerk. Michel van de Lugt van de Vrije Acade mie zegt in dat verband: „Als mensen voor het eerst komen op zo'n WAO-cursus hebben ze veel verhalen. Over hun problemen met de medische en sociale voorzieningen, over finan ciële moeilijkheden en over de manier waarop ze uit het arbeidsproces zijn verdwenen. De docenten moeten daaraan hun pro gramma aanpassen; het gaat er tenslotte om dat men zich echt op zijn ge mak voelt. En bovendien- die verhalen 2ijn echt wel de moeite waard," In deze cursus kunnen alle hobbyisten van het lich tgevoelige materiaal aan bod komen en natuurlijk kunnen ook mensen mee doen die zich willen gaan verdiepen in foto- en film werk. WAO-cursussen zijn gratis, er wordt gezorgd voor materiaal. Het bezit van een eigen camera is geen vereiste. Van begin lot eind Als docent voor de cursus is Noud Heerkens aange trokken, een beroepsfoto- graaf die zich heeft toege legd op de didactische as pecten van het film- en fotovak. In de acht cursus sen komt het fotograferen van begin tot eind aan bod van de keuze van het on derwerp tot het ontwikke len en afdrukken. Bii het filmen staan techniek en montage centraal. De re sultaten worden achteraf door de cursisten zelf be sproken. De cursussen worden iede re woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur gehou den in het Hollandiage- bouw aan de Oosthaven- kade 42. De eerste bijeen komst is op 13 februari. Aanmelden voor deze cur sus, waaraan overigens niet alleen WAO-ers maar oük andere „niet-actie ven" kunnen deelnemen, kan bij de Vrije Academie, telefoon 35.62.25, of bij de heer van Ast van het WAO-project, telefoon 74,74.97. Het vergroten van foto's: een van de onderwerpen van de nieuwe cursus van Vrije Academie en WAO-project. Schiedam De bewoners van Groenoord-Zuid zijn nogal ge schrokken van een aantal diefstallen uit geparkeerde au to's. De buurt is doorgaans vrij rustig en dieven weten er de weg niet, zo leek het lange tijd, maar dit weekeinde was het toch driemaal raak. Uit een geparkeerde auto aan de Sweelincksingel is het afge lopen weekeinde een scanner ter waarde van zeshonderd gulden gestolen. De wagen is vermoedelijk opengemaakt met een valse sleutel. Ook om de hoek, in de Obrechtstraat, werd een ge stalde auto opengebroken. De buit was daar een portemon- naie met onbekende inhoud en zes cassettebandjes. Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Valeriusstraat, werden tien cassettebandjes gestolen. Ook in West sloegen autokra kers hun slag. In de Gordon- straat werden uit een gepar keerde auto een radio-cassette recorder, enkele bandjes en een klokje gestoleji. Schade zeshonderd gulden. Sinds eind vorige week Is het Boekhuis van de stichting Rood Vlaardingen weer open Maassluis In het Maassluisi ontmoetingscentrum Koning shof wordt iedere tweede za terdag van de maand een post zegelruilbeurs georganiseerd Op zaterdag 9 februari kar men van half twee tot vijf uu: terecht voor het ruilen, koper of verkopen van postzegels. Vlaardingen In wijkcen trum Oost start woensdag avond een cursus jazzballet die gegeven zal worden dooi Sonja Tobé. Iedere les duur één uur, waarin diverse onder delen aan bod komen. Er wordt steeds begonnen me1 een soort warming up om d< spieren soepel en los te maker en daarna worden er enkeh grond oefeningen gedaan onr de juiste lichaamshouding aar te leren. Maximaal kunnen vijftien cur sisten worden ingeschreven opschieten is dus geboden! Op geven kan per telefoon 35.69.54 of 34.64.46. Bingo-liefhebbers kunnen op zaterdag 9 februari hun geluk beproeven in wijkcentrum Oost. De zaal is open vanaf acht uui en de bingo begint te draaien om half negen. Schiedam Na het bezoek van een man en een vrouw aan een winkel in de Borodin- laan werd honderdvijftig gul den uit de kassa vermist. Ter wijl de vrouw de verkoopste: afleidde, moet de man eer greep in de kassa hebben ge daan. VlaardingenDe voorzitter van de directie van Van den Bergh Jurgens BV, Dr. Ir. W. J. Beek, is met ingang van 1 fe bruari benoemd tot directielid van Unilever-Research Vlaardin- gen/Duiven. In die functie volgt hij Dr. J. Bolding op, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn taak heeft neergelegd. Tevens is te verwachten dat de heet Beek binnenkort benoemd wordt tot buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij „technologisch Verkennen" zal gaan doceren. Naaldwijk Provinciale staten van Zuid-Holland behandelen in de Statenvergadering van deze maand een brief van de kern groep Delft van de vereniging milieudefensie waarin wordt ge protesteerd tegen het ontwerpstructuurplan Westland (OSW). "it plan is begin oktober door de Westlandraad vastgesteld. De kerngroep maakt bezwaar tegen het argument dat door de Westlandraad is aange voerd voor aanleg van de A4 gWl9). De mening van dc Westlan draad, dat de A4 ontlastend Mu werken op de tertiaire *eg 56, gaat volgens de mi lieugroep niet op. In haar visie kan een oast- westverbinding niet ontlastend {"erken op een noord-zuidver- ouiding. De kerngroep betoogt dat ook ontlasting van de verbinding Den Hoorn-Schipluiden-Maas- geen argument kan vor men. Daarvoor is volgens de groep de verkeersintensiteit te ge ring. De Delftenaren concluderen m hun brief dat de Westlan draad geen specifiek West- landse argumenten voor aan- van Rijksweg 19 heeft aan- ledere vrijdag en zaterdag tussen 13 en 17 uur kan iedereen binnenwandelen in de nieuwe ruimte in het Weeshuis aan het Weeshuisplein in Vlaardingen (aan de zijde van V D). Het politiek getinte boekwinkeltje was voorheen gevestigd in het oude PSP-pandje aan de Schoolstraat, dat onlangs werd gesloten. Schiedam Het aantal woo nerven in Schiedam-West wordt uitgebreid. Volgende maand zal een begin worden gemaakt met de herinrich ting van de Da Costastraat, de Bilderdijkstraat, de Dirk van Wassenaarstraat en een gedeelte van de Westfranke- landsestraat. De eerste drie worden inge richt als woonerf. De kruising van de Aleidas- traat met de Westfranke- landsestraat wordt een voor rangskruising. Dat zat al lang in de pen, op nadrukkelijk verzoek van buurtbewoners en PvdA- raadslid Arie Verlinde, maar er is mee gewacht totdat ook de andere voorbereidingen waren getroffen. De verkeersingreep betekent een verbetering van de ver keersveiligheid van kleuters van de Kivévaschool. Op de betreffende hoek komt ïn de Aleidastraat een zebra op stoepniveau. Om kinderen te waarschuwen dat ze goed uit moeten kij ken wordt aan weerszijden van de oversteekplaats in verschillende kleuren een kinderfiguurtje opgenomen met een opstekende rechter hand. Het pleintje in de Dirk van Wassenaarstraat tussen Bil derdijkstraat en Da Costas- traat zal aan één kant wor den afgesloten voor het ver keer. Aan de even kant komt een stoepje met enkele zitbankjes en een speelrek voor kinde ren. Bomen en plantebakkcn Op diverse plaatsen in de straten komen fietsenrek ken. De buurt zal worden opgefleurd door ongeveer vijfentwintig nieuwe bomen. Om parkeren te voorkomen waar dat niet gewenst is worden paaltjes en planten bakken geplaatst. Bewoners, die het niet eens zijn met de voorgestelde maatregelen om fout parke ren tegen te gaan, kunnen hun grieven bij de gemeente kenbaar maken. Enkele bewoners hebben in een brief aan gemeentewer ken gezegd dat zij zelf voor de plantenbakken willen zorgen. De gemeente is daarmee ak koord gegaan onder de voor waarde dat de bakken weg gehaald zullen worden, in dien ze na enige tijd een ver waarloosde indruk maken. Tevens heeft de gemeente aangeboden aarde voor ge veltuintjes te leveren. In het definitieve ontwerp, dat de bewoners onlangs in de bus vonden, zijn vijfen veertig schriftelijke reacties op een eerder ontwerp verwerkt, die de gemeente kreeg op een informatiea vond voor buurtbewoners. In de consternatie, die het aftreden van koningin Juliana voor haast alle dagbladen lot gevolg heeft gehad, is de bronvermelding van de historische foto's die afgelopen vrijdag in deze krant stonden weggevallen. Onze excuses daarvoor. Alle Vlaardingse foto's waren afkomstig uit het archief van het streekmuseum Jan Anderson. Vlaardingen Roel Pieter man, een van de bewonersle den uil de inspraak rond het verkeerscirculatieplan in de binnenstad, heeft gistermiddag een boze open brief overhan digd aan wethouder Jelle Wijnstok (inspraak). Aanlei ding vormde het „gesjoemel", naar 2ijn zeggen, met al dan niet voorlopig gekozen locaties voor parkeergarages. Volgens Pieterman is er nog geen en kele keuze gemaakL De problemen rond dit onder werp kwamen naar voren tij dens de laatste inspraakbijeen komst. In een nota, die de af deling verkeer van dc ge meentesecretarie in november vorig jaar aan het college van B en W had gezonden, stond vermeld dat de inspraakproce dure „eerste concrete resulta ten" had opgeleverd, omdat drie locaties voor parkeergara ges voorlopig gekozen waren. Die uitspraak in de betreffen de nota was gebaseerd op het feit, dat do insprekers om na dere uitwerking van enkele plaatsen hadden gevraagd. De bewonersleden van de in spraakwerkgroep maakten tij dens die bijeenkomst groot scheeps bezwaar tegen de in houd van die nota. „Altijd is gesteld, dat alle locaties be spreekbaar zijn en blijven, tot we onze definitieve keuze heb ben bepaald. Van een keuze, al dan niet voorlopig, is nog geen sprake geweest," zo werd tij dens de vorige vergadering ge steld, In de vergadering gaf de ambtelijke begeleidingsgroep toe, dat de nota inderdaad met geheel correct was. waarna er door de bewonersgroep op werd aangedrongen, dat er een nieuwe, verbeterde nota ge produceerd zou worden. In de notulen van de betref fende vergadering, die nu ge reed zijn gekomen, is opgeno men dat een van de ambtelijke begeleiders mededeelde, dat die herziene nota er pas komt als uiteindelijk andere locaties uit de bus komen. Daarover zijn Pieterman en de andere bewonersleden woedend: die opmerking zou volgens hen nooit gemaakt zijn. „Als dat gezegd zou zijn, dan waren we er gegarandeerd wel meteen op ingesprongen, want die op merking slaat natuurlijk ner gens op.", aldus Pieterman. Boos is men ook over de uitno diging voor de bijeenkomst van x'anavond, waarin even eens wordt gesproken over „voorlopig gekozen locaties". De affaire komt zonder twijfel weer ter sprake tijdens de ver gadering die de inspraakwerk groep vanavond houdt in de burgerzaal van het stadhuis. Tijdens die bijeenkomst zal verder gesproken worden over de diverse locaties, die door de ambtelijke begeleidingsgroep nader zijn uitgewerkt. Zoals' bekend gaat het daarbij nie alleen om de vijf plaatsen in de binnenstad waar de inspre kers belangstelling voor had den getoond, maar ook om he*" zogenaamde Schapenweide, dat nogmaals door het college van B en W naar voren we; geschoven. Die plek hoorde t de voorkeurslocaties, die voo de aanvang van de inspraak door het gemeentebestuur wa ren aangedragen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3