4 SPORT Mob Brekelmans ongrij pbaar SPORT KOU VZCweer tweede in ZRO-competitie Combinatie met trainer bevalt me goed m ZAALVOETBAL Rentree van Ruud Pijper Tafelvoetbal Herstel Holy 99 iïï SAUM dinsdag 5 februari 1980 VD/SC/WW Dick Beek op laatste voetbalbenen in België Ekeren Ongeveer vijf tien kilometer boven Ant werpen precies een uur rijden van Vlaardingen ligt het dorp Ekeren. In die kleine stad, dat qua grootte te vergelijken valt met de gemeente Zwijn- drecht, slijt Dick Beek zijn laatste jaren als actief voetballer. De ex-FC Vlaardingen-speler (33), die nog steeds werkt en woont in Vlaardingen, heeft met zijn overgang van eredivisionist Haar lem naar de plaatselijke RPB Germinal (tweede klasse provinciaal) een nieuw hoofdstuk in zijn voetballeven opengesla gen: Het trainersschap. „De speler/trainercombinatie bevalt me geweldig goed", zegt Djck Beek, die net als in het laatste jaar FC Vlaardingen succesvol op het middenveld acteert, „We staan momenteel na achttien wedstrijden met 31 punten bovenaan en met nog elf duels te gaan, zijn we een door Emile Schelvis zeer serieuze kandidaat voor de titel. Kijk, als speler ben ik aan mijn laatste jaren be2ïg. Dat weet ik ook wel. al dacht ik persoonlijk dat ik bij Vlaar dingen al aan het afbouwen was. Goed, Haarlem kwam daar nog tussen, maar ik was al van plan rustig een ama teurclub te zoeken". Op dat ogenblik mengt mon sieur Pon, de zeer goed met het Nederlands voetbal be kend staande adminstrateur c.q manager, zich in het ge sprek. „Via een voetbalweek blad, kwam ik achter die in- terresse van Dick", zegt hij in rap Vlaams, „De contacten waren snel gelegd, ook al om dat hij al eens in Belgie (Ha- relbeke, ES) had gespeeld. Wij zochten namelijk ook een trai- x v Dick Beek in 2ijn actieve pe riode voor do FC Vlaardingen. Links Barry Hulshoff, toen nog speler van MVV. ner, die ons net dat meer ver trouwen kon geven, zodat we een gooi naar de titel konden doen". Zoals bekend, kan iedereen in Belgie zonder tramersdiploma aan de slag en Dick Beek, die na 17 jaar bc-taald voetbalcrva- ring enorm op zag tegen de theoretische trainersmolen m Zeist, profiteerde. Nu rijdt hij tweemaal in de week („Met veel plezier") en op zondag naar het goede en vooral ge zellige Belgische land om daar een op het oog succesvolle start van een trainerscarrière gestalte te geven. „Ik wil ook echt iets opbouwen hier in Belgie. ïk blijf natuurlijk m'n werk en wonen in Vlaardin gen houden, per slot van reke ning worden nu alleen mijn onkosten vergoed Misschien dat hel zo goéd gaat. dat we hoger kunnen komen". Trainers vak Dick Beek, die op woensdag avond ook nog eens de selec- tiegroep van de Rotterdamse afdelingsclub GLZ (de vereni ging, waar zijn bloedverwan ten spelen) conditioneel onder handen neemt, gelooft heilig in het trainersvak. „Bij Germi nal", legt hij uit, „doe ik alles samen met Cois (Francois de Pen, de al acht jaar aan de club verbonden trainer, die nu Beek mag assisteren). En dat eigenlijk, omdat ik niemand in de wielen wil rijden. Trou wens, ik moet zelf ook mee- trainen. Het niveau staat gelijk met dat van een eerste klasser in Nederland". Terwijl Dick Beek op het wer kelijk steenharde oefenveld de zeer consencieus werkende se lectie aanpakt en zelf ook zijn steentje moet bijdragen, legt Qois de bedoelingen uit van de training. „Wij spelen altijd, hoe dan ook. Keihard, modde rig, het maakt niet uit hoe het plein (Belgisch voor veld) erbij ligt Daarom zien alle pleinen er zo slecht uit. De scheids rechters zijn de enigen die het kunnen afkeuren en dat ge beurt maar zelden". De gevolgen zijn bij Dick Beek ook duidelijk. Met schaafwon den aan dij en knie liet hij merken zich nog steeds voor honderd procent te kunnen in zetten. In zijn voorgaande pe rioden bij Excelsior R. via Tel star, Go Ahead Eagles, FC Den Bosch, Harelbeke. FC Vlaardingen en Haarlem, moest de blonde, niet bepaald lieve en op zijn mondje geval len spitsspeler het van hard werken hebben. In het seizoen 1970 prijkte Beek met zestien treffers nog als vijfde spits in Nederland achter sterren als Kindvall en Cruyff. Aannemen „Ze willen hier echt wat van je aannemen", zegt Dick tevre den na de training. Natuurlijk, de scheidsrechters zijn vaak om te huilen en de velden soms niet te geloven. Maar de mentaliteit, hé. De spelers, waarbij ook jongens zitten die toch ook hoger hebben ge speeld, gaan tot het uiterste om de club tot een overwin ning te brengen". „Ook de supporters trouwens. Elke wedstrijd minstens 20'n vijfhonderd fel meelevende aanhangers op de tribune. Dat ze met woord en gebaar achter de club staan, dat doet je toch wel wat. Waar vindt je het nog in dat onpersoonlijke Neder land, waar iedereen voorop loopt met kritiek. Ze zijn hier ook wel kritisch, maar ieder een draagt wel zijn steentje bij. Het resultaat zie je hier. Een tribune voor vijfhonderd man, een supergezellig lokaal waar iedereen na de wedstrijd komt, schitterende kleedkamers en een spelershome om je vingers aan af te likken. Niets ten na dele van Nederland, maar als je nou toch nagaat dat wij soms dezelfde toeschouwers aantallen hebben als FC Vlaardingen of SVV, dan ga toch denken: Wie is er nou ei genlijk zo dom?". Rob Brekelmans VlaardingenStralend middelpunt na af loop van de zaalvoetbalwcdstrijd tussen de Vlaardmgse scheidsrechters en WIA. Maar liefst zes maal trof de Vlaardmgse postbode de roos. Zijn commentaar na afloop: „Zo hoort het hè, iedere kans benutten". Door de scoringsdrift van Brekelmans werd er uiteindelijk een 11-3 overwinning behaald op een zeker niet zwak spelend WIA, De Rotterdammers hadden in tegenstelling tot de tegenstander wel de nodige moeite met het benutten van de kansen. Al na één minuut was het raak. Een combi natie tussen Jan Vink en Rob Brekelmans werd door laatsgenoemde met een hard schot afgewerkt, Trouwens alle doelpunten die de Vlaardingers scoorden, kwamen voort uit harde schoten. Twee minuten later mocht Brekelmans een strafschop nemen, nadat hij binnen de beruchte lijnen onderuit was gelopen. Hij had er geen moeite mee: 2- 0. De doelpunten zouden hierna in snel tem po volgen. Eerst scoorde WIA nog tegen uit een counter, maar toen was het John Kampheus die, nadat de bal herhaaldelijk door de doelman van WIA gestopt was, doeltreffend inschoot: 3-1. Diedo Stam, coach van de Vlaardmgse scheidsrechters, was over het verloop van de wedstrijd dan ook uitermate tevreden: „We hebben maar weining kansjes nodig om te scoren. Dat harde schot van de spelers is natuurlijk in ons voordeel. Het schrikt de tegenstanders af. We staan nu op de derde plaats, maar belangrijk is dat niet. Natuur lijk willen we winnen, maar niet ten koste van alles. Het gaat gewoon voor de gezellig heid". Rob Brekelmans, die ook nog het doel verdedigt van zondag tweedeklasser VFC, nam het vierde doelpunt voor zijn re kening, waarna Jan Vink de bal nog in ei gen doel liep: 4-2. Na de hervatting kwam WIA niet in het spel voor. Alleen bij spaarzame uitvallen kreeg het enkele scoringskansen. Doelman Peter van Santen toonde zich echter een be trouwbare sluitpost. Alweer Rob Brekele- man, het wordt eentonig, zorgde vlak na de hervatting voor 5-2, waarna John Kamp- heus, na een goede combinatie tussen hem en John van Rees, voor 6-2 zorgde, In de slotfase maakten Rob Brekelmans (drie maal), Flip Noordam en Jan Vink de elf vol. WIA kwam niet verder dan één tegentref fer. Bij VZC hebben weer een antal zwemmers pres tatie-medailles behaald van de KNZB. Dat zijn Di ane Ede lijn met een zilve ren medaille voor haar prestatie op de 100 rug vo rig jaar, alsmede Rob de Gier met zijn zevende plaats op de 100 rug. Brons was er voor Remco Snuve- rink voor zijn zesde plaats op de 100 vlinder. Bij SVV beginnen deze week de besprekingen met de trainers. Of ze blijven of wegmoeten, of zelfs, zoals Pim Visser zegt, nog steeds niet weet wat hij moet doen. Over assistent Jan van der Velden werd al geschreven dat hij weg wil, maar achteraf blijkt dat hij bij goede mogelijk heden best wel wil blijven. Bij jong SVV trainen sinds kort buitenstaanders mee. Dat zijn de doelman van Excelsior'20 en Peter de Witte van RKWIK. Of zij in SVV gaan spelen is niet bekend. De selectie-spelers van Excelsior Maassluis heb ben unaniem verklaard aan het eind van het sei zoen niet te zullen opstap pen. Iedereen blijft 2ijn club trouw. Opmerkelijk is dat Rob van Leeuwen op het punt staat bij SVV te gaan trainen, terwijl Wout van Vuuren op zoek is naar een (hogere) zater dagclub. Ook Cees Zoet mulder heeft plannen er mee te stoppen, vooral nu Hans Kostense de club de rug toekeert. De redactie van het clubblad van Zwaluwen constateert dat trainer Theo de Waard op enigs zins vreemde wijze zijn ontslag heeft gemotiveerd. „Een trainer kan zich door allerlei cursussen bekwa men in zijn vak, bestuurs leden niet. Een taak mis schien voor de KNVB en meer kadercursussen voor bestuursleden", aldus de reactie van de redactiele den. Diane Edelijn heeft het afgelopen weekeinde offi cieel afcheid genomen van de zwem bond. Zij werd door voorzitter Klaas van der Pol tijdens de Speedo- Meet in Amersfoort gehul digd. En met haar nog zes zwemmers die het voor gezien houden. Ook Enith Brigitha was daarbij. Dia ne Edelijn is fysiothera peut- -assistente bij Nico Houd ijk. Dezelfde Diane (19) heeft nog steeds drie nationale aspiranten records op haar naam staan. Op de 50 me ter baan de 100 en 200 rug en op een 25 meter baan de 200 rug. Zij speelt momenteel wa terpolo bij de reserves van HZC/De Robben in Hil versum. Haar vriend Dick Nieuwenhuizen zit in hel eerste team van dezelfde club en maakt deel uit van het nationaal waterpolole- am. Volgens Leo Speel, raadslid van het CDA, moet in Maassluis de hoog ste prioriteit worden gege ven aan de bouw van een tweede sporthal. Die er ook inderdaad komt medio 1981. Opvallend is dat deze partij in Maassluis een sportspecialist heeft, die ook lid is van de Sport raad. In Vlaardingen en Schiedam zal men bij deze partij ook wel specialisten hebben, maar je hoort er nooit iets van. Ruud Pijper, rechts geflan keerd door zijn trainer Theo Romeijn, weer terug in de, wedstrijdsport. Spijkenssse Ondanks de afwezigheid van Irma Voorham is VZC zonder kleerscheuren door de eerste ronde van de ZRO- zwemcompetiüe gekomen. De Vlaardmgse club staat na de eer ste ontmoeting op de tweede plaats achter het Barendrechtse ZPB- Opvallend in de eerste ronde tussen de ploegen. VZC staat waren de kleine verschillen slechts 16 seconden voor op De Schiedam Bij de tafelvoetbalvereniging Rijnmond zijn competitie- en bekerwedstrijden gespeeld, waarvan de uit slagen waremBastiaanse-S. Wijngaard 0-5; A. Wijngaard* Bizsscher 2-7; Bastiaanse-R. Wijngaard 1-2; Vos-S. Wijngaard 3-7; S. Wijngaard-Stoop Sr. 2-6; R. Wijngaard-A. Wijngaard 2- 3 en Stoop jr.-Bastiaanse 6-L Bekerwedstrijden: Van der Broek-Smit 1-3; Stoop jr.-R. Wijngaard 12-1; Ossenwaarde-Ling 3-1; Van Os-Tobe 0-2 en Vos Busscher 4-6. Vlaardingen-Het heren volleybal team van Holy heeft zich te gen Schippers/B met een 15-11, 15-5, 15-12 zege goed hereteld van het verlies tegen B en P. Schippers/B werd via gevarieerd aanvalsspel in de eerste twee sets weggespeeld. De Vlaardingers moesten in de derde set echter een 3-8 achterstand wegwerken. Ook het damesteam van Holy zegevierde. De eerste set eindigde tegen Schietbaan in een 15-8 zege, waarna de tegenstander zich in de tweede set herstelde: 2-4, maar Holy won alsnog met 15-4. De derde set eindigde in 15-3. Devel en 20 seconden op De Lansingh. Juist daarom is het gemis van Irma Voorham groot. De Vlaardingse zwem ster was door werkzaamheden verhinderd mee te doen. Waar ZPB Eline Herfst en Christine Beukema in het water heeft, komt het tijdsverschil van Irma Voorham (2.39) met in valster Ingrid Wijzenbroek (2.54.3) hard aan. Op voorhand een onoverbrug bare kloof voor de Vlaardingse formatie. De kracht van VZC schuilt voornamelijk in de jeugd, Zij is dan ook verant woordelijk voor de uitstekende tweede plaats. Zo boekte Es ther de Koning een glanzende overwinning op 100 meter schoolslag bij de twaalfjarige meisjes (1.30.0), goed voor een puntenwinst van zes seconden op de naaste concurrenten. Tweede plaats Tweede plaatsen vielen te beurt aan Wouter Hoekstra (1Q0 schoolslag 1.27.4), Caro- lien van Neuren (100 meier vrije slag 1.19,4) en Remco Snuverink (100 meter vlinder slag 1.06.8). Snuverink is wel de enige, die de VZC-eer in de oudere leeftijdsgroepen moet handhaven. De vijftienjarige pupil van Theo Romeijn ver beterde zijn persoonlijk record. De Vlaardmger behaalde daar mee al de limiet voor deelne ming aan de winterkampioen- schappen binnenkort in Hen gelo en vertoont ook op andere slagen een goede vooruitgang. Afwezig in Spijkenisse was ook Rob de Gier. Deze voor malige top-rugslagzwemmer had wel toegezegd aan de start te verschijnen, maar kwam met opdagen. Lichtpuntje voor VZC is dat ex-International Ruud Pijper weer voor de Vlaardingers uit komt. Op de 20Q wissel kwam hij tot een tijd van 2.33.5, een tiende plaats, waarbij hij Mar cel Blomsteel voor moest laten gaan in 2.30.5. Momenteel as sisteert Pijper bij de ochtend- training van VZC. Bovendien staat hei trainersduo Theo Ro meijn en Sjaak Bot garant voor een continuering van de opbouw bij VZC. De jeugd zwemt nog steeds enthousiast en successen kunnen in de toe komst dan ook niet uitblijven. De VZC'ers kwamen tot veer tien persoonlijke records en zes pupillen benaderden de li mieten voor de Nederlandse zomerkampioenschappen tot op fracties van seconden. De verwachting is, dat zij straks op een 50-meter baan aan deze toelatingseisen kunnen vol doen. De stand na de eerste ronde: l.ZPB 1918.1; 2.VZC 1986.4; 3.De Devel 2002.0; 4.De Lan singh 2006.2; ö.Poseidon 2038.5; 6.Kempvis 2039.7; 7.Merwede 2090.5 en 8.Nautilus 2106.1.Voornaamste uitslagen: 100 rug m. o. 14: 9. Rita Hoo- gerwerf 1.23.3. Idem jongens: 6. Robbie Claas 1.17.7; 100 school m. o. 12: 1. Esther de Koning 1.30. Idem jongens: 2. Wouter Hoekstra 1.29.4, 8. Jos Op- schoor 1.38.4,10. Frank Tempe laar 1.39.2; 100 vlinder m. o. 16: 10. Sandra Don 1.17,5.Idem jon gens: 2. Remco Snuverink 1.06.8; 100 vrij m. o. 10: 2. Caro line van Neuren I.I9.4, 9. Mie- ke Andrea 1.29,3. Idem jon gens: 3. Leon van IJzerloo 1.18.7, 4. Martijn Koopal 1.39.1, 10. André van Hees 1.28.6; 200 wissel heren: 8. Marcel Blom- steel 2,30,5. 10. Ruud Pijper 2.33.5.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4