Oranj e Nassen in de lift Vlaardiiigse dames krijgen zwaar programma l/au 't Hoen: „Gezelligheidstaat voorop99 >DQ ia rust >p schot slechte »eurt... Vlaardingen: laatste strohalm Cees Zevenbergen: We spelen erg wisselvallig JEf dinsdag 19 februari 1980 VD/SCWW iPPSC na 60 jaair niog springleve d Schiedam De zaterdagclub Pro Patria Stormvogelcombi- I natie kortweg PPSC, bestaat op 30 april 60 iaar. Een voort- Ivloeisel uit de twintiger jaren toen ook in Schiedam de voet- balverenigingen znet de regelmaat van de klok werden opge- Iricht. Na de fusie in 1947 met Stormvogels ging het verder ■als open vereniging onder het vaandel van de KNVB, afhe lling Rotterdam. ■De eerste wedstrijden als Pro I Patria werden gespeeld op Ihet opgespoten land aan de ■Maasdijk, nabij de waterto- Iren. Later kreeg hei de be- Ischikking over velden van Ihet Gemeentelijk sportter- Irein aan de Havendijk, met ■als springplank naar het hui- Idige complex (gedeeld met |SFC) in sportpark ThurJede, Ihet befaamde Boshoek. Hier ■speelden ook de zaterdagclub I Gusto en Martinit aanvanke lijk hun thuiswedstrijden. De laatste jaren werd het ter- Brein gedeeld met SFC en te vens met de honkbalafdelm- gen van Schiedam en SVV. Het toeval wil dat nu nog steeds SFC op de zondagen ge bruik maakt van het huidige home. Naaste buurman is Mar- tmit, die ook een einde zag ko men aan een zwerversbestaan. Goede contacten Ook Excelsior "20 heeft haar accommodatie in Thurlede, en net ais met SFC en Marti nit zijn de relaties bijzonder goed. PPSC-voorzitter Jan *t Hoen, 12 1/2 jaar lid, zeg-t hierover: „Wij hebben nu eenmaal gemeenschappelij ke belangen cn trachten die in onderling- overleg te be hartigen. Zo dit nodig is, maken wij gebruik van el- kaars velden. Als er dingen zijn die wrevel wekken, wordt zulks zonder geharre war uitgepraat". Natuurlijk blijft ook het bezit van oen eigen complex in PPSC een hartewens. wat niet is kan altijd nog komen (Woudhoek?). Staat bij PPSC het prestatie voetbal voorop? Jan *t Hoen: „In geen geval! Wij zijn en blijven een gezelligheidsvere niging. Wel is waar dat wan neer ons eerste elftal niet al te best draait, we minder publiek krijgen en dat scheelt aan in komsten. Door vergrijzing zijn ir de ploeg verschillende goe de spelers ontvallen. Ze ma ken nu deel uit van lagere teams. Kijken we naar ons ju nioren A-team, dan ziet de toekomst er toch weer roosk leurig uit. Hierin zitten jon gens met veel selectiekansen, nu het team meedraait in de top. Het team is onze represen tant geweest in Belgid bij toer nooien van Cercle-Brugge en Beveren". De als secretaris afgetreden Jo van der Berg heeft ook zo zijn herinneringen uit het verle den. „Je moet weten, dat onze fusie destijds uniek is geweest in de sportxvereld. Voor het formeren van een standaard - team moest een gemengde ploeg worden samengesteld. Van beide kanten betekende dit een terugzetten van spelers- om tot een zo sterk mogelijke formatie te geraken. Het Ie- IVan links naar rechts: Ghlel Goedendorp, Jo van der Berg en Jan 't Hoen. laasland Waar ODO het Jvorige week aanvallend liet |ifweten, daar werd dit ver tint zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Olympia choots goedgemaakt. Maaslanders stuurden Olympia met een 13*10 ne derlaag terug naar Spijke- Sisse. Met nog één wedstrijd te spelen heeft ODO nu defi- itief beslag gelegd op de tweede plaats, terwijl Olym pia nog steeds niet veilig is. In de eerste helft hielden bei de ploegen elkaar goed in pvenwieht, waarbij beurtelings verd gescoord. De ruststand Iverd 5-5, met Maaslandse poelpunten van Cees van der Vaart, Bram Hanemaaijer (2x), [Pia Hanemaaijer en Martin Boschma. In de tweede helft kwam ODO eerst nog met 5-6 iichter. maar speelde daarna Ijen gewonnen wedstrijd. Op- 1/allend bij' de Maaslandse sco pe was de inbreng van de twee echtparen, Van der Vaart en danemaaijer. Zij namen geza menlijk tien treffers voor hun tekening, terwijl de overige prie op naam Kwamen van Vïartin Boschma. Gaardingen Het is de laardingse Scheidsrech ters Vereniging in het ver keerde keelgat geschoten, at er maar twee vereni gingen (DVO^ en RKWIK) gehoor hebben gegeven aan een vergade- 'ng over een aantal be- _ngrijke zaken- Dat de bijeenkomst erg be* angrijk was moge blijken jjt het feit, dat er zelfs afge vaardigden waren van de KNVB district west 2 en de POVS. De VSV is nu van nening dat de clubs het be ding van de scheidsrechters- vereniging niet inzien. Het kal zich daarom gaan bera den of bet in het vervolg ge hoor zal geven aan uitnodi gingen van de Vlaardingse poet balclubs. Vlaardingen Degra datie lijkt Vlaardingen in het laatste duel te gen OSCE vanavond niet meer te kunnen ontlopen. Dit zou al leen nog mogelijk kun nen zijn bij winst, maar dan moet De Al gemene niet meer win nen cn moet Vlaardin gen ook nog een even tuele beslissingswed strijd kunnen winnen. Vlaardingen heeft door het verlies van de laat ste twee weken zichzelf eruit gewerkt. Na een jaar lijkt het weer te rug op het niveau van de tweede klasse. Maar om de laatste moge lijke strohalm te pakken moet vanavond gewonnen worden van OSCR, Een zeer moeilijke opgave, want OSCR zal het zeker niet cadeau geven. Vlaar dingen lijkt het erg moei lijk te hebben. Van be stuurszijde wordt ten stel ligste ontkend, dat er in het eerste team onrust (on vrede) is ontstaan door het vertrek van Frans Ver meulen, Duidelijk is wel, dat er geen spelpatronen meer te ontdekken zijn. Vlaardingen is van slag en het is te hopen, dat het op tijd in vorm is als de com petitie op het veld weer begint. verde geen enkele wanklank op, dat wil ik wel even kwijt". Op 30 april de datum van de 60-ste verjaardag van PPSC wordt deze Jo van der Berg tot ere-lid benoemd. In 1923 werd hij Üd van Pro Patria, kwam meer dan twintig jaar uit in het eerste elftal en maakte 40 jaar deel uit van het bestuur, waarvan 25 jaar als secretaris. Jeugd PPSC gaat zijn diamanten ju bileum tegemoet met ongeveer 300 leden. Met 7 senioren-elf tallen wordt deelgenomen aan de competitie, 4 junioren-elf- tallen en evenveel pupillenfor- maties, 2D en 2E. Verder zijn er de nodige minipups. Ook hier is dus de jeugd in de meerderheid, hetgeen een wis sel is op de toekomst gericht. Stimulant voor het jeugdvoet bal is en blijft Ghiel Goeden dorp en trouwens voor het al gehele plaatselijke voetbal, Hij is voorzitter van het Algemeen Pupïllenvoetbal in Schiedam, samen met Jo van der Gaag van Hermes-DVS en Jo Seij van SVV leidt hij de veld- en zaalcompetitles en zit boorde vol ideeen om hiervoor geld in het laatje te krijgen en belang stelling te wekken. Ook Ghiel wordt het middel punt van een jubileumviering. Het 15-jarig bestaan van het veertiendaagse programma blaadje „PPSC-Thuis" dat aan het publiek bij thuiswedstrij den wordt verkocht. Het bevat de opstellingen van de ploe gen, competitiestanden alsme de het programma voor de ko mende week. Ghiel Goeden dorp is hiervan redacteur en zorgt voor kostendekkende ad vertenties, Op het nu pas inge voerde nieuwe titelblad staat vermeld: „Ten bate van ons jeugdvoetbal". Heel lang zorgde deze nog al tijd pure PPSC-kist voor het schoonhouden van het clubge bouw enz. Zijn gezondheid laat dat niet meer toe. Nu is er een speciale wisselbare corvee- ploeg, en als deze bezig is met z'n taak is het gewoon feest hetgeen het werken tot een plezier doet zijn. Niet onver- meldt mag blijven de afdeling zaalvoetbal, die met twee teams aan de competitie deel neemt en een derde is op komt. Het standaardteam draait momenteel mee in de kop van de afdeling. Kader Voor begeleiding van de jeugd beschikt PPSC tot nog toe over zeven gediplomeer de jeugdleiders. Onder lei ding van Joke 't Hoen wor den de minipups in een schoollokaal zo'n beetje ge traind, met assistentie van een drietal A-junioren. Met de pupillen komen ze ook hier bijeen als de velden niet bespeelbaar zijn. De hiervoor samengestelde jubi leumcommissie heeft de no dige festiviteiten in petto. Als voornaamste hiervan is de grote jubileumreceptie het bestuur aan te bieden op 3 mei in eigen clubgebouw. Broleco blijft wisselvallig spelen Vlaardingen/Schiedam De derde divisie in de nationale volleybalcompetitie is dit jaar bijzonder spannend. Niet zo zeer met betrekking tot het kampioenschap, koploper VC Krimpen is met een voorsprong van zes punten moeilijk meer te achterhalen, maar een tweede plaats is voor de teams ook erg aanlokkelijk. Deze geeft namelijk recht op het spelen van zgn. promotie/degradatie-wedstrijden, waardoor de club, die op de tweede plaats terechtkomt, alsnog kan pro moveren. Op het ogenblik zijn er nog vier ploegen voor ae tweede plaats in de race, namelijk Van Santen/H3, Broleco, MVC en Gemini/K. Van Santen staat er met 16 gespeeld en 34 punten het best voor, dan volgt Broleco (16-32), dan MVC dat twee punten achter op Broleco staat, maar een wedstrijd minder gespeeld heeft (15-30) en tenslotte mag Gemini ook nog tot de kans hebbers gerekend worden (16- 30). In de maand maart moeten de Vlaardingse dames hun kans grijpen. Achtereenvolgens ont moeten ze Van Santen (29/2), gaan ze de derby aan met MVC (15/3) en spelen ze tegen Gemini (21/3) en tegen ko- ploopster Krimpen (29/3). Een erg zwaar programma dus. Wisselvallig Coach Cees Zevenbergen van Broleco: „Laat ik vooropstel- jn, dat het geven van een zin nige voorspelling niet te doen is. Ik kan boogtens een aantal punten binnen de competitie analyseren en aan de hand van de uitkomsten daarvan een bepaald speltechnisch con cept opbouwen, waarvan ik hoop dat het succes zal heb ben. Men moet niet vergeten dat je, zoals elke sportploeg, sterke en zwakke punten hebt. Zo zijn wij wat achterveld en stop betreft verschrikkelijk wisselvallig. De ene keer wor den de onmogelijkste ballen gepakt cn de andere keer staat iedereen zo vast als een huis. Daarom moet er voor gezorgd worden dat je je sterke punten aan de tegenstander opdringt". Kunnen we er bijvoorbeeld door middel van een moeilijke service voor zorgen dat de te genstander niet snel kan spe len, dan maken we een redelij ke kans op die tweede plaats. Kwalitatief gezien moet het kunnen lukken. Maar laat ik reéel blijven. De tegenstanders zijn niet de eersten de besten en vooral van Van Santen ben ik erg bang. Voordeel is dat we ze wel thuis krijgen en wanneer er dan wat publiek op de tribune zit, moeten we het kunnen redden. Het woord 'sleutelwedstrijd* is op zijn plaats, hoewel er deze compe titie al heel vreemde dingen gebeurd zijn". Coach Cees Vijfwinkel van MVC: „Dat we er alles aan gaan doen om die tweede plaats te behalen is een ding dat zeker is. Alleen moet ik er wel de volgende aantekening bij plaatsen: kijk je diep in mijn hart dan zou ik het mis schien wel beter vinden wan neer we nog een jaartje in de derde divisie zouden blijven. Promotie is voor mij helemaal geen noodzaak. We hebben een betrekkelijk oud team en zijn nu volop bezig jonge speelsters in te passen. Zoiets heeft zijn tijd nodig en wan neer we nu zouden promove ren, is die sprong waarschijn lijk veel te groot voor die nieuwe meisjes. Ik voorzie dan ook dat, wanneer we zouden promoveren, we het volgende seizoen gelijk weer degrade ren. Maar de sportieve plicht vergeten we niet en we belo ven elk team dat tegen ons speelt een warm onthaal" Vlaardingen/Schïedam De meest opvallende prestatie was er dit weekeinde voor het Schiedamse ODI, dat alle kampioenskansen weer in eigen handen heeft. Het ver raste de grootste opponent, De Bermen 4, in eigen huis. Door de verrassende ontwikkelingen in de eerste klasse lijken de kansen voor Oranje Nassau duidelijk te stij gen. De Bermen 4 ODI 6—7 In het vrij harde duel legde ODI door een snelle start de basis voor de uiteindelijke overwinning. Goed geconcen treerd begon het aan de wed strijd en eer De Bermen besef te waar het om ging, keek het tegen een 03 achterstand aan. Afsiandstreffers van Elly van der Lely en Ria Zeeuw en een strafworp van Louis de Vries betekenden 03. Toen pas begon De Bermen iets te rug te doen en bij rust was hei 2—3. Na de hervatting liep ODI via Louis de Vries, Loen 't Hart en nogmaals Louis de Vries uit naar 3—6. Daarna ging men het te gemakkelijk opnemen en gaf De Bermen daardoor de kans langszij te komen, 6—6. Met een ver schot was het Jaap Blokhuis, die ODI de overwinning schonk, 67 en' daarmee de beste uitgangsposi tie voor de titel. Oranje Nassau Weidevo gels 114. Een extra gemotiveerd Nassau had geen moeite met Weidevo gels, dat vooral door de zwak kere dames het onderspit moest delven. Nassau wist zich in een kansrijke positie, want Vriendenschaar had punten verspeeld, zodat de achter stand nog slechts één punt be draagt en de kans op de pro motiewedstrijd (de nummers twee van beide eerste klassers strijden om één plaats) levens groot is. Vooral met duel tegen Vriendenschaar op 1 maart nog voor de boeg. Coby van Keulen opende de score, iets wat zij nog driemaal daarna zou doen. Via I—1 werd het door Leo van der Bïe en Sjame Bot 31. Via Coby en Keulen en Sjanïe Bot werd de rust stand bepaald op 52. Na de hervatting leek Weide vogels met twee zuivere tref fers de spanning terug te bren gen, maar ditmaal bleef Nas sau zichzelf en ging gewoon door. Toen Coby van Keulen. 64 ervan maakte, was het ijs gebroken en daar lukte er erg veel bij Nassau. De eindstand werd 114 door Bram van Zelm, Lenneke Verheij, Ton Sluimer, Coby van Keulen en Sjanie Bot. De uitslag had nog ruimer kunnen zijn, maar Nassau zag vier doelpunten af gekeurd. Oranje Nassau 2 Spirit 8-3 Een afgetekende overwinning van de reserves van Oranje Nassau, dat een matig spelend Spirit tegenover zich vond. Een duidelijke uitslag was het gevolg, 83. Succes USV 5—6 Een iets sterker Succes ver zuimde om tegen een nerveus spelend USV de kansen te be nutten en pas in de laatste mi nuut kwam de ontknoping, die succesvol was voor USV, De ploegen gingen qua score ge lijk op en geen van beide teams kon afstand nemen. Via 0—1 werd het 11 door Kees Gouweleeuw en Hilly Huigen zorgde voor 22. Daarna gaf Kees Gouweleeuw Succes de eerste voorsprong 3—2 en even later Chris Niehot, 43. Maar daarna nam Succes het heft weer in handen, 4—5. Via een strafworp maakte Rob de Bus er 5—5 van. In de laatste minuut kwam de ontknoping 5—6 voor USV. Harga Maassluis 8—7 Harga leek in de beginfase op weg naar een ruime overwin ning, maar de taktische zet van Maassluis om Henny Nie- man op Karei van der Linden te zetten pakte goed uit. De topscorer werd in bedwang ge houden. In het eerste deel van de wedstrijd werd de sfeer niet in het veld, maar op de tribu ne gemaakt. Harga kwam op een 30 voorsprong door Ron van Nielen, Karei van der Linden en Ed Pak. Het leek daarna gemakkelijk te gaan, daardoor ging Harga te non-* chalant spelen en kreeg Maas sluis de kans om terug te ko men. Henny Nieman wees zijn ploeg de weg 31. Karei van der Linden maakte 41, waarna het herstel van Maas sluis inzette, 42 en 43 door resp. Ronny Moerman en Mar tha van der Gaag. Nel Majoor bepaalde de ruststand op 53. In de rust verving Maassluis de zeer verdienstelijk spelende jeugdspelers Joke van Hemert en Peter Gregoor voor Els Rietveld en Jaap Poldervaart. Dit bracht iets meer agressie in het Maassluise spel. Mieke Monlizaan maakte er 54 van. Karei van der Linden* vergrootte de voorsprong, 6— 4. Daarna zakte Harga weg en via Henny Nieman en Els Rietveld kwam Maassluis op 6—6. Daama zette Karei van der Linden Harga weer op het goede spoor, 76 en Gten van Dijk vergrootte de marge 8—6. Freek Veer wisselde Anja Pranger en Nel Majoor voor Nel Sluimer en Lenie Alblas. Henny Nieman bepaalde de uiteindelijke eindstand op 8— 7. De aanval van Harga zal op niets uitlo pen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4