STAD 3 Pater houdt café naast zij n school niet tegen einen worden uit ander pot j e betaald Jongeren ook actief zonder eigen centrum JQNQBSNKNTRUM swwt Bijdorp wil lokalen toch Rommelmarkt Kreek voor zomerkamp Kalender met activiteiten voor de jeugd Fietsers geven college pluim I Films inYOJ Eén maand celstraf voor messetrekker Collecte voor Leger des Heils Verschuivingen in buurtwerk Holy KINDER. ACTIVITEITEN^®-- KALENDER R 5. Postzegel veiling ,w. Edison en Frans Hals; 1 Brommen met alcohol vrijdag 22 februari 1980 VD/SC/WW Schiedam Wijkvereniging Bijdorp heeft maar opnieuw een brief geschreven aan burgemeester en wethouders, nu de eerste brief over het schaarse gebruik van de kleedlokalen van het Tref punt gebrekkig beantwoord is. De kleedlokalen van het wijkgebouwtje aan het eind van de Schietbaanstraat zijn volgens het college in ge bruik bij het voortgezet on derwijs, maar de Bijdorpers zien dagelijks dat dat niet het geval is. Daarom zou de wijkvereniging graag zelf ge bruik maken van de kleedlo kalen. Vlaardingen Welzijn is niet te koop, maar toch kost het geld. Onder dit motto kondigt het Leger des Heils zijn jaar lijkse collecte voor het maat schappelijk werk van het leger aan. De collecte wordt gehou den in de periode van 25 fe bruari tot en met 8 maart. Het gironummer van het Leger des Heils in Vlaardingen is 287772. Schiedam Voor de kinderen uit Schiedam-West die op zomer- kamp gaan heeft centrum De Kreek een fancy fair met rom melmarkt georganiseerd, die op zaterdag 15 maart zal worden ge houden. Naast de fancy fair zullen allerlei spullen worden verkocht die in de buurt worden verzameld. Ver schelde mensen zullen demonstra ties geven van pottenbakken, houtsnijwerken, bloemschikken en volksdansen. Verder zal er worst en pannekoe- Mensen die spullen over hebben ken worden verkocht, en de kan- en die willen afstaan ten bate van tine zal de hele dag open blijven, het zomerkamp kunnen met de De dag duurt van tien uur 's och- kreek aan de Lange Haven bellen, tends tot vier uur 's middags. telefoon 26.77.67. De Heipaal verhuist MO '„.ij lui"1""1; i: naar Meerkoetstraat Vlaardingen Er staan Holy in de ko mende maanden de nodige verschuivin gen te wachten op het gebied van het buurtwerk. De meest ingrijpende opera tie moet zelfs al voor 1 mei plaatsvinden: de verhuizing van de wijkaceommodatie van de Stichting Sociaal Cultureel Werk Vlaardingen-Holy. Het huidige onderkomen, De Heipaal aan de Reigerlaan 49, moet uiterlijk op die da tum worden opgeleverd om dat de eigenaar, een gerefor meerde stichting die zich met jeugdwerk bezighoudt, het gebouw zelf in gebruik wil nemen. Schiedam De werkgroep jeugdwerk in Schiedam-Noord heeft een betere manier be dacht om kinderen in de wijk te vertellen wat er allemaal te doen is. Omdat het verspreiden van losse berichten onpraktisch was en folders en affiches vaak over het hoofd worden gezien, is een aardige kalender vervaardigd waarop precies staat wanneer er wat te beleven valt. Alle informatie over het verkrijgen van deze kalender kan men verkrijgen door contact op te nemen met het SSSN-kantoor op het Jacqu es Urlusplein, telefoon 70.22,07. De werkgroep jeugdwerk in Schiedam-Noord heeft weer voor de komende weken een aantal activiteiten georgani seerd. Hier volgt het programma. Woensdag 27 februari: han- Mihdjg, a*rvang 10.00 Hun lUKMBESAHOEJD 0.751 Trefcentrum Iniast U.K. kerk) norrderij Lar.dvreugd xaterdrg, etnvtng 10.00 uu j riu« tf 1.- L— Boerderij Wndvreugd Boerderij Lendvreugd raiertlflg klHDEBOJSCO J Lendvreugd denarbeid in boerderij Land- vreugd, Sweelicksingel 7. Aanvang twee uur, toegang drie kwartjes. Zaterdag 1 maart: film „Duimelientje" in boerderij Landvreugd. Aanvang tien uur, toegang één gulden. Woensdag 5 maart: figurenbingo in boer derij Landvreugd. Aanvang twee uur, toegang één gul den. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar draait de werkgroep vanavond in de Ark aan het Hargplein 101 de film „Hal leluja voor een paar vuis ten". De aanvang is zeven uur en de entreeprijs be draagt twee gulden. •De nieuwe kalender van de werkgroep jeugdwerk in Schiedam-Noord. Overzichtelijk en geen losse berichten meer. Schiedam Tegen de zin van de directeur van scholengemeenschap Spieringshoek in gaat binnen kort het gelijknamige café aan de P. J. Troelstralaan open. Vanmiddag beslist de welstandscommissie over een lichtreclame voor het café en dat is praktisch de laatste formaliteit vóór de opening. Vlaardingen De ENFB heeft het Vlaardingse college een pluim gegeven vanwege het voornemen in deze stad de maximumsnelheid in woonstraten tot 30 kilometer per uur terug te brengen. De snelheidsbeperking is zeer bevordelijk voor de ver keersveiligheid en de leef baarheid van de stad, schrijfl de fietsersclub aan het colle ge. De ENFB hoopt wel dal de maatregel voor alle woon straten zal gaan gelden. Vlaardingen De filatelisten - vereniging Vlaardingen en Omstreken houdt op dinsdag haar maandelijkse postzegel- vriling in de grote zaal van Tnangel. Aanvang 20.00 uur, «al open 19.00 uur. Pater dr J. P. J. Uyterwaal, directeur van Spieringshoek, had zich in december tot burgemeester en wethouders gewend, omdat hij veront rust was door de komst van het café. Pater Uyterwaal is bang, dat zijn leerlingen in elk vrij uurtje in de kroeg zullen rondhangen. Het gaat de ei genaar wel om een buurtca fé, maar dat is uiteraard ook toegankelijk voor scholieren. De schooldirecteur had in zijn brief aan B en W gewezen op drankgebruik in jongerenca- fé's zoals de Quibus en de Goudsbloem en vreesde zoiets ook naast zijn deur. Het colle ge heeft daar echter geen aan leiding in gezien de caféver gunning te weigeren. De wel standscommissie, die vanmid dag om vier uur in het stads kantoor biieen zou komen, be spreekt ook andere bouwplan nen en reclame-aanvragen. De belangwekkendste daarvan zijn: de bouw van een bedrijfs pand voor drukkerij Elba aan de Fokkerstraat. de bouw van een drukkerij voor H. Bazuin aan de Rin- gersstraat. verbouwing van de nood schoot aan de Joppelaan tot dagverblijf. een complete nieuwe entree van de flat Lorentzplein, in opdracht van de vereniging van eigenaren (het gaat om de nummers Lorentxlaan 66-132). Die verhuizing komt niet on verwacht. Al jaren geleden was bekend, dat De Heipaal zou moeten verdwijnen van de huidige locatie. Het wach ten is al die tijd geweest op het tot stand komen van het multifunctionele wijkcen trum, dat onderdeel uit maakt van de plannen voor het centrumgebied van Holy. De gigantische vertraging die in de verwezenlijking van die plannen is gekomen heeft De Heipaal de nodige problemen opgeleverd. Het huurcontract met de gerefor meerde stichting liep name lijk op 1 januari van dit jaar af, maar in onderling overleg werd bepaald dat men nog een klein half jaartje kon blijven zitten, tot er een tus senoplossing zou zijn gevon den. Die tussenoplossing is er nu. Het buurt- en opbouwwerk Van de Stichting Sociaal Cul tureel Werk zal tijdelijk wor den overgebracht naar de houten schoollokalen aan de Meerkoelstraat 1, die voor dit doel vrij zullen komen. In dat onderkomen is op dit moment ook al de peuter speelzaal van de stichting, De Heikrekel, onderge bracht. „We hadden overi gens zelf aan een andere mo gelijkheid gedacht," meldt een woordvoerder van De Heipaal. „Wij wilden liever een semi-permanent gebouw ergens in de wijk. Maar daar was een bedrag van 250.000 gulden mee genoeid, dus dat bleek niet reeel..." Het tijdelijke onderkomen zal hier en daar aan zijn nieuwe doel moeten worden aangepast, maar een beslis sing is daarover door het col lege van B en W niet geno men. „Maar het noodgebouw is eigendom van de gemeen te, dus het lijkt ons dat zij een dergelijke verbouwing voor haar rekening zal moe ten nemen.", zegt De Heipaal hoopvol. De verhuizing van het buurt- en opbouwwerk naar de Meerkoetstraat heeft nog wel de nodige consequenties. Momenteel wordt het school gebouw onder meer gebruikt door CJV „Liefde en Vrede", die zich daar eveneens met buurtwerk bezighoudt. Er zijn plannen om die vereni ging juist weer naar de hui dige Heipaal-ruimte te laten verhuizen, omdat men De Heipaal aan de Reigerfaa Binnen afzienbare tijd mo deze accommodatie word€ verlaten. In het houten schoolgebou' aan de Meerkoetstraat is nu de peuterspeelzaal ondergi bracht. daar in samenwerking met de kerkelijke jeugdorga nisatie beter zou kunnen functioneren. Klaas van Vliet, de voorzit ter van „Liefde en Vrede": „Wij hebben inderdaad een aanvraag ingediend om naar de Reigerlaan te kunnen gaan, maar daar moet nog een beslissing over genomen worden. Het zou voor ons waarschijnlijk beter zijn; onze buurtactiviteiten in Holy-Zuid trekken tot nu toe duidelijk minder mensen dan die in Holy-Noord, en wellicht dat daar de gebrek kige accomodate toch wel mee te maken heeft. Voor ons kan het alleen maar be ter worden." Er zijn echter nog meer pro blemen aan de hele zaak verbonden. Voor De Heipaal is het op dit moment nog de vraag, hoe of het straks moet met de disco-avonden, die eenmaal per week aan de Reigerlaan worden gehou den. Vast staat, dat die acti viteit niet in het tijdelijke onderkomen aan de Meer koetstraat zal kunnen plaats vinden. Het gebouw staat veel te dicht bij woningen en is totaal niet geïsoleerd. Schiedam Geld heeft een rol gespeeld bij de vertraging, die is ontstaat voor verbetering van het Edisonplein in Schiedam-Oost en het Frans Hals plein in West. In november 1978 waren de plannen voor beide pleinen al bij na klaar, maar het heeft tot deze maand moeten duren eer de commissie voo ruimtelijke ordening zich erover kon buigen. Vooral CDA-fractievoorzitte Sicm Rosman stoorde zich daaraan. Het beeldmerk van de stichting Open Jongerencen trum Schiedam- Noord: behalve flats is er niets... Schiedam Voor het open jonge rencentrum in Schiedam-Noord zijn nu al, ver vóór de bouw, vrij willigers nodig. Zolang de onderhandelingen aan de gang zijn voor de vestiging van een OJC nabij wijk Bijdorp wil de jongerenstichting enkele evene menten op touw zetten. Dat toont dan niet alleen duidelijk de noodzaak van een centrum voor jongeren aan, maar zo heeft men ondertussen ook wat te doen. De vrijwilligers, die gevraagd worden, kunnen zich bezighouden met het organiseren van filma vonden, die in boerderij Land vreugd kunnen plaatsvinden, en van popconcerten, die na het suc ces van 22 december weer in het Passagetheater zouden kunnen plaatshebben. Wie daarvoor voelt, kan contact opnemen met opbouwwerker Jos van der Lugt, jongerenwerkster Ria van Bavel (beiden bereikbaar in de SSSN-caravan op het Jacqu es Urlusplein) of postbus 4070. Rosman snapt niet waarom het zolang moet duren, als er voor allerlei verbeteringen in de wijken nog steeds geld over is van de „watermiljoenen", het geld dat Schiedam in het begin van de jaren zeventig van Rotter dam ontving als afkoopsom van het eeuwig durende contract voor gratis levering van drinkwater. Dat geld werd toen onder meer bestemd voor speelgelegenheden voor kinde ren. Ook CDA-nestor Piet Poot vindt het financiële argu ment maar raar, omdat des tijds voor de reconstructie van andere pleinen (Wilhei- mina-. Rozenburger- en Van 't Hoffplein) gewoon geld van het watercontract kon worden gebruikt. Bij de twee speelpleinen, die nu aangepakt gaan worden, put gemeentewerken echter uit een ander potje, omdat de reconstructie zowel op het Edisonplein als op het Frans Halsplein kan worden uitge breid in samenhang met ver betering van de andere stra ten. Dat veroorzaakte de ver traging. De verbetering kan nu snel beginnen. Kosten: 126.500 gulden. Vlaardingen In het jeugd centrum van de VOJ aan di Vlaardingse Rotterdamsewej worden zaterdagmiddag twe< films vertoond; 13.3Q uu „Rintintin en de vliegendi brigade', 16.15, 19.45 en 22.31 uur „The boys in compam C". Maassluis Een 21-jarigtt Maassluizer kan enkele pro cessen-verbaal tegemoet zien' Hij werd door de politie aange houden wegens het onder in1 vloed van alcoholhoudend I drank besturen van een brom fiets en het meerdere malei negeren van een door de poli tie gegeven stopteken. i1 f Rotterdam Een 32-jarige opperman is door de Rotterdamse^ rechtbank tot Één maand gevangenisstraf veroordeeld, omdat hïi1 zijn buurman vorig jaar oktober meteen mes heeft gestoken. I Al enige lyd bestonden tussen de buren in de Goreen spannin-S gen. Toen de opperman de vrouw van de buurman een mes' voorhield en zei dat het nu maar eens afgelopen moest zijn melo die ruzies, ontstond een vechtpartij tussen de twee mannen, die!| hij beslechtte met het mes. De officier van justitie had vier': maanden gevangenisstraf geëist, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De opperman is inmiddels verhuisd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3