SCHIEDAMSCHE COURAAf Itoch Xs& Meer dan één wij kgebouw nodig krant P Schiedam-Noord laat VVD eenzaam koffie drinken i SAMEN pm Qffi ffl Werkgroep wil kindercrèche in ziekenhuis Singelkwartier 'krijgt' half parkeerterrein Voetbaltoernooi om Waterweg-cup I ZIEKEN- I HUIZEN Commissie stadsherstel gaat niet akkoord Wijkvereniging: College achter Schoolstraat plan VOP vergadert weer —g- •o^* 9 Bejaarde bromfietser gevallen Bouw Blesplan start in mei Woensdag 27 februari 1980_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26561—8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Zieke boom voor raadhuisje moet weg. Pagina drie. Henk Tetteroo twijfelt aan nut rijksweg 19. Pagina 4. Piel Romeijn is van het voetballen bij Fevenoord niet rijkgeworden. Hij verkoopt gewoon sportartikelen. Pagina 5. Schiedam De eerste visite aan een Schiedamse wijk buiten verkiezingstijd is de VVD-fractie goed tegen ge vallen. „Ik had eigenlijk half Groenoord en Woudhoek hier verwacht", zei de libera le afdelingsvoorzitter Jan de Lange nog maar welgeteld waren er niet meer dan acht belangstellende wijkbewo ners en brandende vragen over de plaatselijke politiek hadden zij niet bepaald. Het wijkbezoek aan Noord, in de Ark op het Hargplein, was dan ook na een tweede kopje koffie afgelopen. Secretaris Peter Slijpen: „Het is niet zo'n zwaarwichtige avond geweest als de mensen misschien ver wacht hadden". De VVD spreekt daar overi gens wel schande van. De ge meenteraadsfractie, partijbes tuur en propaganda-commis sie, gisteravond zelf dertien man sterk, zijn geneigd het de bevolking van Schiedam- Noord kwalijk te nemen dat zij de liberalen in de kou lieten zitten. „Je zou toch zeggen, dat er met die conflicten rond een woonwagenkamp bij de Koe koekslaan. en de dakopbouwt- jes in de Vogelbuurt wat le vendiger belangstelling moest zijn", meende raadslid Cor van Tilborg. Niemand stelde hem echter een vraag over zulke problemen, terwijl hij binnen de VVD toch de expert voor ruimtelijke ordening is. „Zo hebben dit soort seances geen zin", zei hij, „behalve dan dat de mensen je niet meer kun nen verwijten dat je alleen maar in verkiezingstijd komt!". Maar de VVD gaat door. Ria Verspeek, propagandiste van de Schiedamse afdeling: „Om de twee maanden blijven wij dit doen. De volgende keer doen we waarschijnlijk Schie- dam-Oost aan. Wij zien wel wat er van komt". In navolging van het voetbaltoernooi om de RN-cup start het Water weggebied ook met een toernooi, dat de naam draagt Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. Het venement vindt plaats de maanden april en mei, onder auspiciën /an de KNVB, afdeling Rotterdam. Alle voet balclubs uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland kunnen hieraan meedoen. Zij zijn intussen al van het toernooi in kennis ge steld. Voor uitgebreider nieuws daarover zie de sportpagina. i «Schiedam De proble- Ireen rond de fusie van *het Noletzïekenhuis en g het gemeenteziekenhuis 'zijn voorbij. Het heetste hangijzer, de bezwaren |van het personeel van het gemeenteziekenhuis 1 tegen de grote invloed bij ^een integratie van de di rectie van het Noletzïe- t kenhuis, is ook de wereld I uitgeholpen. In december vorig jaar t kwamen de bezwaren van het GZ-personeel aan het licht. Een spoed- i vergadering tussen de ge- meente en het GZ kon de zaak sussen. Sindsdien i ging het beter met het j overleg tussen beide par tijen, dat uiteindelijk i leidde tot een overeen- komst. De beide zieken huizen gaan nu samen- werken, hetgeen vele voordelen met zich mee- brengt. Wanneer de zie kenhuizen officieel fuse- 'ren is nog niet bekend, imaar dat zal niet lang 'meer op zich laten wach ten omdat de gemeente zich al geruime tijd voor deze integratie sterk heeft gemaakt -De nieuwe directie zal bestaan uit een nog onbe- kende directeur of direc- trice, de directeur van J het Nolet dokter i C. Vlootman, verpleeg- 5 kundig directrice C. de Frel-Schop en econo- 1 misch directeur A, Baks, beiden van het gemeen- 1 teziekenhuis. Vlaardingen Na de commis sie stadsherstel heeft nu ook het college van BenW zijn goedkeuring gegeven aan de renovatieplannen voor de Schoolstraat. Daarmee zijn ook de voor het project ontbreken de 350.000 gulden boven water gekomen. Burgemeester en wethouders beheren namelijk het fonds Stadsherstel, een po tje voor dit soort activiteiten, dat op advies van de commis sie aangesproken wordt De commissie stadsherstel had in haar laatste vergadering al haar goedkeuring gegeven aan deze financiële aanvulling van iet krediet van 1,3 miljoen julden dat oorspronkelijk door iet college voor dit project was uitgetrokken. Wethouder Arij Maarteveld; ..We hebben deze beslissing genomen met het oog op de andere projecten die in het ka- dor van stadsherstel zijn uitge voerd. Trouwens, er zijn geen alternatieven. Daarnaast zijn ook wij uiterst ingenomen met de manier waarop de proiect- Poep heeft gewerkt. We had den al a gezegd en nu hebben *e B gezegd. We kunnen nu nel doorgaan met de plan nen." Gaardingen De project groep die de renovatie van de "ornngen P. K. Drossaart- fraat 71 tot en met 199 voor bereidt, gaat morgenavond veer samen met de bewoners Vergaderen. Er zal vooral ge broken worden over de af- rerking van de woningen: de rootte van keuken en douche, e deuren en ramen, de een- rale verwarming en dergelij ke- Excelsiorplan afgewezen Vlaardingen De raadscommissie voor stadsherstel heeft de plannen, die Van Neerbos Beheer BV heeft la ten ontwikkelen voor de voormalige Excelsiorpanden aan de Oosthavenkade, weer van de hand gewezen. Het ontwerp, gemaakt door architectenbureau Eijke- lenboom, Gerritse en Middelhoek uit Rotterdam, vol doet volgens de commissie volstrekt niet aan de eisen, die het gemeentebestuur aan nieuwbouw op die plek had gesteld. Het pand wordt te hoog en sluit niet aan bij de historische bebouwing, zo meenden de commis sieleden. De welstandscommissie was in principe wel akkoord gegaan met de plannen. De plannen voor de oude Excelslor-panden, ontwikkeld In opdracht van Van Neerbos Beheer BV door architect R, Wil link van het Architectenbureau Eijkelenboom, Gerritse en Middelhoek BV uit Rotterdam. De commissie stadsherstel is van mening dat de plannen niet passen in de gevellijn van de Oosthavenkade. Het Vlaardings college van B en W heeft voor de nieuw bouw strakke voorwaarden gehanteerd. De plannen moesten ontwikkeld worden in overleg met gemeentewer ken en er werden hoge eisen gesteld aan de inpasbaarheid van de nieuwbouw tussen de twee karakteristieke be staande panden. Aan de linkerzijde staat de voor veel geld in oorspronke lijke stijl gerestaureerde Arto- teek en aan de rechterzijde het karakteristieke pand waar Van Neerbos zelf in zit Ver volgens eiste het college, dat er een plan zou komen voor drie niet identieke panden. En ten slotte zou een en ander ont wikkeld moeten worden in m De werkgroep volksgezondheid pleit voor een kindercrèche de noodzaak te onderstrepen werd gisteren onder bezoekers gehouden. Schiedam Om de noodzaak van een kindercrèche in het gemeenteziekenhuis te onderstrepen hielden leden van de werkgroep volksgezondheid van de PvdA gisteren een enqu ête onder de bezoekers van de polikliniek. De werkgroep is van mening dat tijdens de bezoekuren en de spreekuren in de polikliniek ouders de mogelijkheid moeten hebben hun kinderen in een crèche te brengen. in het gemeenteziekenhuis. Om van de polikliniek een enquête Een ander punt waar de werk groep zich voor inzet is het verbeteren van het patiënten- boekje, dat iedereen zou moe ten krijgen bij opname in het ziekenhuis. De werkgroep meent dat er nog veel man keert aan de vooorlichting van patiënten. Zo vindt zij dat er veel meer aandacht moet wor den besteed aan de rechten en plichten van de patiënt. Ook wordt gedacht over de oprich ting Van een belangenvereni ging voor patiënten in Schie dam, Gistermiddag leek het erop dat de meeste bezoekers van de polikliniek het wel prettig zouden vinden als in het ge meenteziekenhuis een crèche komt Met de uitslag van de enquête wil de werkgroep, waarin ook vier raadsleden zitting hebben, naar de direc tie van het ziekenhuis. Uit eerdere gesprekken met de di rectie bleek dat het ziekenhuis bereid is ruimte te reserveren voor zo'n crèche. Als leidster van het kinderopvangcentrum denken de leden van de werk groep aan een werkloze kleu terleidster, die daaraan een part-time baan zou hebben. Sjany Kroon, één van de en- quètrices: „Je kunt natuurlijk ook vrijwilligers inschakelen, maar dan ben ie er niet hon derd percent zeker van dat al tijd iemand aanwezig is om de kinderen bezig te houden. Als je betaald wordt, dan moet je wel." De werkgroep beperkt voorlo pig haar activiteiten tot het ge meenteziekenhuis. Als daar binnenkort een crèche wordt gerealiseerd hopen de leden van de werkgroep erop dat die bij de toekomstige integratie van beide ziekenhuizen ook in het Nolet zal komen. De bezoekers werd in de enqu ête onder meer gevraagd of zij als ouder wel eens genood zaakt zijn hun kinderen mee te nemen bij een bezoek aan de polikliniek en of zij het kind dan alleen in de hal ach terlaten. Ook werd geïnfor meerd of men bereid is een kleine bijdrage te betalen, wanneer men de kinderen in dc. crèche onderbrengt nauw overleg met de commis sie voor stadsherstel. De eerste plannen, in opdracht van Van Neerbos ontwikkeld door architect R. Willink van het architectenbureau Eijke lenboom, Gerritse en Middel hoek uit Rotterdam, werden door de welstandscommissie en de commissie stadsherstel ook al afgewezen. De architect heeft op basis van de toen ge noemde bezwaren het nieuwe plan ontwikkeld. De commissi- stadsherstel heeft in haar laatste vergade ring gepraat over de nieuwe plannen van de architect, maar men was het er snel over eens: weer had de architect niet voldaan aan de voor schriften van het college van B en W. Eén van de opmerkin gen die tijdens die vergadering gemaakt werd was: „Er staat een verdieping teveel op en het past niet bij de twee naast liggende panden". De architect van het plan, R. Willink, is het helemaal niet eens met de commissie. „Er zijn natuurlijk speciale richtlijnen voor het bouwen in dit soort historische gebieden. Maar de commissie heeft zeker het idee dat we achttiende, ne gentiende eeuwse pandjes gaan bouwen. Ik ben van me ning dat we eigentijdse dingen moeten bouwen, geen oudbak ken toestanden. Ik vind dit ontwerp esthetisch verant woord. Tijdens de volgende vergade ring van de commissie voor stadsherstel zal de heer Wil link zijn ontwerp komen toe lichten. Beide commissies, de welstandscommissie én de commissie voor stadsherstel, zijn adviesorganen voor het college. Het college kan bij het behandelen van de bouwaan- vraag zonder meer beide ad viezen, of één van de twee naast zich neerleggen. •Van Neerbos Beheer BV Is eigenaresse van de panden aan de Oosthavenkade waar vroeger zaal Excelsior in gevestigd was. Voor deze panden, de witte op de foto, zijn plannen ontwik keld, waar de commissie stadsherstel niet bepaald gelukkig mee is. Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vmden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. m ïo511- Vlaardingen Eén cen trale wijkaccommodatie, die moet functioneren voor de gehele Holywijk, is zeer onpraktisch en kan onmogelijk de bestaande behoefte aan dergelijke ruimtes bevredigen. Dat stelt de wijkvereniging van de Hoevenbuurt in haar jaarverslag over 1979. Volgens de vereniging zou het, zeker gezien het in wonerstal van Holy be treft, beter zijn om twee of zelfs drie buurthuizen in de wijk te bouwen. Om een goede spreiding te krijgen zou ook de Hoe venbuurt, eventueel sa men met de Hoofdsteden- buurt, een eigen buurthuis moeten krijgen. In haar jaarverslag toont de wijkvereniging aan de hand van een eenvoudige reken som aan, dat Holy meer dan Schiedam Het parkeerterrein naast de Overschiesedwars- straat, aan het eind van de Singel, wordt voor de helft gere serveerd voor autobezitters die in de buurt wonen. Van de overige parkeerruimte kan een ieder gebruik blijven maken. Op deze manier hoopt de dienst gemeentewerken de par- keerproblematiek op te lossen, die zal ontstaan bij de groot scheepse herbestrating in het Singelkwartier. Volgens ge meentelijk verkeersdeskundige Hans van der Vlist is er na de reconstructie van de zijstraten van de Singel een tekort van ongeveer veertig parkeerplaatsen. De benodigde ruimte zal daarvoor gereserveerd worden aan de Overschiesedwars- straat. Hoe de parkeerplaatsen echter in de praktijk voor de buurt bewoners vrij worden gehou den, is nog niet precies be kend, evenmin als de datum Hoek van Holland Doordat hij zonder uit te kijken per bromfiets de Schelpweg over stak werd een 80-jarige brom fietser uit Den Haag aangere den door een personenauto. De man kwam ten val en moest voor onderzoek naar het zie kenhuis worden gebracht waarop dit voornemen van de dienst gemeentewerken wordt uitgevoerd. 2n een later stadi um zou de gemeente op het terrein nabij het station een parkeergarage willen bouwen, maar van invloed hierop is on der andere of Schicdam-Oost in volgende jaren in aanmer king komt voor extra rijks- steun voor stadsvernieuwing. Het tussentijdse plan om het halve parkeerterrein voor au tobezitters in het Singelkwar tier te bestemmen schept naar verwachting geen problemen voor automobilisten met be stemming station Schiedam- /Rotterdam-West. Voor hen zou nog volop ruimte zijn aan de overzijde van de Horvath- weg en aan de andere kant van de Sc hie. één wijkgebouw verdient. Elders in de stad, waar 50.000 inwoners wonen, functioneren op dit moment vijf wijk- en buurtaccom- modaties. Holy zou er dus, met haar 30.000 mensen, drie moeten krijgen. Op dit moment beschikt Holy over één buurthuis: De Heipaal, van de Stichting Sociaal Cultureel en Opbouwwerk Holy. Zoals eerder ïn deze krant werd gemeld zal deze accommodatie binnenkort verhuizen naar een tijdelij ke noodruimte aan tie Meerkoetstraat, vooruitlo pend op de definitieve ruimte in het multifunctio neel centrum, dat in het zo genaamde centrumgebied van Holy moet verrijzen. In de bouw van dit centrum is door allerlei oorzaken een enorme vertraging geko men. Hoek van Holland De eerste paal van de ongeveer 110 wo ningen in het Blesplan te Hoek van Holland wordt begin mei geslagen. Dit is de ver wachting, die binnen de deel raad leeft. Het contingent wo ningen omvat voor het meren deel woningwetwoningen met daarnaast een aantal premie- koopwoningen. De plannen voor het Blesplan dateren al weer uit een perio de van acht jaar geleden. Mede door de vertraging heeft al een groot aantal jonge mensen zich in Maassluis gevestigd. De deelgemeenteraad onderneemt nu ook pogingen om op korte termijn nog een aantal wonin gen te verwezenlijken langs de Prins Hendrikstraat. Daarbij wordt gedacht aan bepaalde vormen van hoogbouw. Dit in tegenstelling tot het Blesplan waar alleen eensgerinswonin- geij komen. u

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1