Pief Romeijn 'Ik heb alles wat m'n hartje begeert9 Nieuwsblad Cup vo de Waterweg Juvenilis neemt afstand SZC inge Wink traint DSS'26 Hattricks bij De Ooievaars Piet Romeijn geen zakenman na het voetballen: prsasfe- ODO eindigt op tweede plaats Holy uitge schakeld Joop Schop: zesde seizoen ssm SS Hans Ruytenberg naar De Hoïlandiaan Vlaardingen laatste acht Wachten op Jan van Altena ctivt-*" in de-, npjesH J van L Bij p dew folie-, kanL klige* bo?, t dej ende- woensdsa 27 februari 1830 VD/SC/WW Piet Romeijn ....erin vlie gen.. Schiedam Geen kast van een huis, geen eigen kle dingzaak of sigarenwinkel. De gebruikelijke luxe voor ex-topspelers was niet weggelegd voor Schiedammer Piet Romeijn, die na het Europaeupgebeuren met Fey- enoord voor de buitenwereld geruisloos verdween. Een geweldige carrière, die begon met SVV en in 1962 de overgang naar de kuip, eindigde met een half jaar weer SVV en een heel seizoen DHS. Geen buitenlands avontuur, maar gewoon terug m het Schiedamse ama teurvoetbal. niets. Ik kan zelf nog volop sporten, aan zaalvoetbal doen op maandag en vrijdag, bow len op dinsdag en woensdag, plus de wedstrijden met Oud-Feyenoord (zo'n veertig per jaar). Ik ben ook tevre den met het werken in een Denk niet dat Piet Romeijn nu zo ongelukkig is. „Ik heb", zo stelt de 40-jarige verkoper van sportartikelen, „alles wat mijn hartje be geert. Ik ben gezond, evenals mijn vrouw en twee zoons. Verder ontbreekt het me aan sportzaak, en de kleine jo chies, waarvan sommigen zelfs om je handtekening vragen, advies geven. Het voetballen heeft me eigen lijk een andere richting opge stuurd, als waarvoor ik heb geleerd", vertelt Piet Romeijn verder. „Officieel heb ik ge leerd voor machine-bankwer ker en voordat ik bij Feye- noord terecht kwam, werkte ik bij Hoek in Schiedam. In m'n Rotterdamse periode kwam ik via de voorzitter van de supportersvereniging in de haven te werken als contro leur. Dat was een paar uurtjes 's-ochtends, maar zo was je toch semi-prof. Dat ben ik trouwens altijd gebleven". „Ik heb ook nog wel een eigen zaak gehad, maar sporthuis Piet Romeijn sloeg niet aan. Het lag niet erg gunstig aan de Vlaardingerdijk en heb er vijf jaar geleden de brui aangege ven. Maar ik ben wel in de sportartikelen gebleven. Leuk, door Emile Schelvis maar het heeft natuurlijk ook z'n nadelen. Op zaterdag moet je werken, en dan kan je je beide zoons {„Peter, de oudste, speelt in jong SVV en geldt als een talent", red} niet zien spe len. En dat vind ik wel jam mer, want ik volg het voetbal nog steeds". „Het betaalde voetbal kan me niet 20 bekoren. Ik volg het wel via de televisie, maar zelf gaan kijken, nee. Ik ben al in geen eeuwen meer bij SVV ge weest en in de kuip was xk voor het laatst in 77 tegen Barcelona (0-0). Neem nou SVV. dat is toch een lachertje op gebied van betaald voetbal. Ze hebben werkelijk niets te verliezen en dan nog geven ze de jeugd geen kans. Daarbij is de mentaliteit soms om te hui len. Al dat gezeur gelijk om geld en de clubs geven het vaak nog ook. Ik speelde puur voor m'n plezier, het geld was bijzaak. De zaken zijn nu om gedraaid". „Nee, ik ga liever naar het amateurvoetbal kijken. Bij DHS kom ik wel eens en zo ben ik verder als ras-Schie dammer hier nog wel eens op de sportvelden te vinden. Daar zie je trouwens enorm wat ta lent lopen. Ik zou ook best wil len scouten, waarom niet Maar dan moeten ze wel even aankloppen". De -op zijn 2achtst gezegd- ro buuste verdediger is zelf nog steeds actief als zaalvoetbalier van de hoofdklasser G roe noord. Piet Romeijn: „Het was wel wennen, toen ik daar vijf jaar geleden mee begon. Als je zo van het veldvoetbal komt, «Mfëfp- man. Je hebt zo twee minuten straf te pakken. Daarbij kwam nog eens, dat veel scheidsrech ters je expres opzochten Je weet wel. tegen een bekende naam fluiten. Nou, dan was je bij mij aan het verkeerde adres". En lachend daaraan toevoe gend: „Veel collega's zijn in Elaats van het zakenleven in et trainersvak terecht geko men, hè. Nou, ik kon ook in Zeist komen. Maar het is niets voor mij met mijn mentaliteit. Ik was vroeger als voetballer al met zo'n prater, maar ik vloog er wel in, zoals allemaal bij Feyenoord achterin (Lase- roms, Israel en Veldhoen). Nou, dan zou ik als trainer ook doen. Als ze aan me jongens zouden komen. Tegenstanders of scheidsrechters...ik zou er weer in vliegen. En dat kan natuurlijk met. Maar maak je geen zorgen, ik heb met het gevoel dat ik iets tekort kom". Maasland ODO heeft de microcompetitie afgesloten met een tweede plaats. Deze hoge klassering is op zich verdienstelijk, maar toch ook een tikkeltje teleurstel lend. ODO heeft vrijwel de "iele competiie op de twee plaats gestaan en de ne derlaag de laatste keer bij Oranje Wit deed daar niets meer vanaf. In de scoreverloop ging de wedstrijd gelijk op en halver wege had ODO een 45 voor sprong. De Maaslandse treffers kwamen op naam van Bram Hanemaaijer (3x), Pia Hane- maaijer en Anja Noordam. In de tweede helft voegde ODO daar nog vier doelpunten bij (Martin Boschma 3x en Cees van der Kooy). Omdat de Maaslanders bleven weigeren de meest opgelegde kansen te benutten, kon Oranje Wit met de 109 overwinning erg te vreden zijn. Vlaardingen De volleybal vereniging Holy is in de twee de ronde voor de beker uitge schakeld door eersteklasser Spivo. De Vlaardingse ploeg verloor met 3-1. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op, maar door eigen falen kwam Holy met 9-3 achter. Het herstel kwam snel. Goed aanvallend kwam Holy zelfs Wet 11-14 voor, maar kon het beslissende punt niet scoren: 15-14. In de tweede set ging het beter. Holy won eenvoudig niet 12-15. De derde set was een formaliteit. Spivo liep snel uit en won met 9-15. De vierde set begon Holy overtuigend, tnaar ook nu kwamen de Vlaardingers net iets te kort: Schiedam Joop Schop heeft ondanks alle geruchten dat hij vertrekken, toch nog voor ftn seizoen getekend bij Mar ank. De Schiedammer gaat daardoor zijn zesde seizoen in de derdeklasser. „De af standen waren voor mij de voornaamste belemmering om Je vertrekken", aldus de oe- «ninec^ter, die de voornaam ste kandidaat was bij tweedek lasser Hellevoetsluïs „Ik zie det niet zitten om 10.000 kilo meter per jaar te maken. Maar blijf wel ambitieus", r® Schiedamse vierdeklasser •JRZ heeft zich ook verzekerd Van een trainer voor het ko kende seizoen. Harry van oud-Feyenoord doel- en nu in dienst van RVB- weedeklasser Abbenbroek, pat Koos van Veenendaal (al ^tslagen) opvolgen. Zoals be- neemt interim-trainer rij ^en drinker tot aan het nnde van dit seizoen de hon ours in sportpark Kethel Vlaardingen/Schiedam Voor dc voetballers goed nieuws! In navolging van de RN-cup voor Rotterdam wordt er dit jaar ook een begin gemaakt met een toer- nooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. Dat ge beurt in de maanden april en mei, direct na afloop van de competitie en staat onder auspiciën van de KNVB, af deling Rotterdam, die het grote toernooi al vanaf 1976 in de Maasstad met succes ondersteunt. Het lag vorig jaar al in de bedoeling een. regiotoernooi te or ganiseren, maar de slechte weersomstandigheden, waardoor er midweeks moest worden ingehaald, liet dat niet toe. Het toernooi om de Nieuws blad Cup voor de Waterweg kent dezelfde opzet als die het grote RN, en wel volgens het knock-out systeem. De inschrijving staat open voor standaard teams in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland, die uitkomen in de KNVB en in de afdeling Rotterdam van de KNVB. Vaste speeldag is de dinsdag avond, met, bij eventuele af gelasting, een uitwijkmoge lijkheid naar de donderdag avond. Voor het Waterweg gebied is de voorronde vast gesteld op dinsdag 22 april, de eerste ronde op dinsdag 29 april, de achtste finales op dinsdag 6 mei, de kwartfina les op dinsdag 13 mei en de halve finales op dinsdag 20 mei. De finale wordt op een neutraal terrein gespeeld en dat zal vermoedelijk in de laatste week van mei zijn. Loting De te spelen wedstrijden in de voorronde gebeurt door mid del van een loting op 1 april in gebouw Palace In Rotter dam. Op die bijeenkomst wor den ook de lotingen verricht voor de voorronde van de RN- cup, en de toernooien om de Nieuwsblad Cup voor Voome en Putten en Rozenburg en het toernooi om de Nieuws blad Cup voor de Hoeksche Waard. Tijdens het toernooi vindt de loting voor de volgende ronde plaats na afloop van een wed strijd in een clubgebouw van één van de deelnemers. In elke wedstrijd moet een beslis sing komen. Technische regels volgens het reglement van de KNVB zijn verlengen en eventueel nemen van straf schoppen. De winnaar van de ontmoeting gaat over naar de volgende ronde en de verliezer is uitgeschakeld. Het spelen van uit- en thuiswedstrijden is afhankelijk van de loting. Alle wedstrijden worden on der auspiciën en leiding van de KNVB gespeeld. De win naar van de Waterweg speelt tegen de winnaars van de Hoeksche Waard en Voorne en Putten en Rozenburg voor een extra prijs. De kans is groot dat do winnaar hiervan weer tegen de kampioen van Rotterdam komt te spelen. Aan het toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Wa terweg is een grote prijs ver bonden, De voetbalclubs zijn inmiddels in kennis gesteld van het toernooi en moeten bij deelname vo'ór 10 maart via een daartoe bestemd formulier insturen aan de KNVB, afde ling Rotterdam. Nieuw in het toernooi voor de Waterweg is verder nog het invoeren van een topscorersklassement. Schiedam Het eerste he renteam van de basketbal- vereniging Juventus heeft de belangrijke wedstrijd te gen AMVJ Rotterdam met 71-62 gewonnen. Door dit resultaat heeft de Schie damse ploeg voorlopig af stand genomen van de de- grada tieplatsen De starl van de Schiedamse heren was niet best. Een ex tra nadeel voor beide ploe gen was het matige fluiten van de scheidsrechters, die niet opgewassen bleken te gen de spanningen. Het re gende persoonlijke fouten, maar de zware overtredin gen werden over het hoofd gezien. Na een 2-8 achter stand vocht Juventus terug en nam voor de rust ai een voorsprong van 29-23. Na de hervatting verdedigde Juventus zijn voorsprong knap. Alleen in de slotfase kwam het nog in moeilijk heden, maar AMVJ kon met meer langszij komen. 71-62. De heren van Basket Boys wonnen eveneens hun wed strijd. Tegen Du nek werd een regelmatige 54-40 over winning behaald. Onder het bord hadden de Vlaardin gers de nodige problemen, maar het afstandsschot was prima verzorgd, waardoor Basket Boys al snel op een riante voorsprong kwam In de tweede helft speelde Fred Swanefeld weergaloos, waardoor de overwinning niet meer in gevaar kwam: 54-40. Aantrekkelijk toernooi voor de voetballers In het Waterweggebied. SCHIEDAM De tafeltennïsers van de invaliden sport vereniging De Ooievaars hebben bij Reaktie 1 met 2-8 ge wonnen. Ondanks deze grote overwinning is er verwoed om de punten gestreden. Dit blijkt ook uit de vele par tijen, die eerst na drie games werden beslist. Wim Ver- maas en Mark Cbomette scoorden ieder een hattrick en kwamen samen ook tot winst in het dubbelspel. Vlaardingen De Hoïlandi aan heeft een nieuwe trainer gevonden. Ais opvolger van Hans Renirie heeft de Vlaar dingse tweedeklasser Hans Ruytenberg gecontracteerd. Ruytenberg {37} is momenteel nog in dienst van de Rhoonse vierdeklasser WCR en was voordien actief bij Schiedam en VVGZ, Hij is in het bezit van een B-diploma. Alleen Ronald Oosthof kwam slechts éénmaal win nend uit de strijd. Een groot nadeel voor De Ooievaars was de slechte verlichting boven de tafels, waar vooral Wim Vermaas veel last van had. Ondanks deze handicap was er van wederzijds spel veel te genieten. Vooral in de beginfase was het ook een spannende aan gelegenheid. De 1-2 voorsprong, die De Ooievaars zorgvuldig hadden opgebouwd, kwam in het dubbelspel, van Wim Ver maas met Mark Chomette, no^ danig in het gevaar. In de eerste game werden de Schiedammers volledig weg gespeeld met een 21-12 neder laag. Door verandering van taktiek werden nu zowel de tweede als de beslissende der de met 38-21 gewonnen. Deze nekslag kwam de pas gedegra deerde Reaktie niet meer te boven en verloren op regelma tige wijze al hun verdere sets. Alleen Ronald Oosthof stond machteloos tegen een link shandige speler, die ook nog zeer sterk was met zijn servi ce, waarop hij geen enkel ant woord had. Ook het tweede team kwam verrassend goed voor de dag. In een spannende thuiswed strijd werd Pitt *75 3 met 6-4 verslagen. Koos van Es en Wout Peeman zegevierden tweemaal en kwamen samen in het dubbelspel ook tot winst. Rienus van der Zou- wen behaalde slechts één Rotterdam De waterpolo- heren van SZC hebben tegen MZPC niet de volle winst binnen kunnen halen: 7-7. De snel spelende Maastrich tse ploeg gaf SZC vooral in de beginfase goed partij. Uit eindelijk' sloten de Schie dammers de eerste periode met een 2-2 stand af. In de tweede periode nam SZC een voorsprong, maar de Schiedammers konden de voorsprong niet vasthouden. MZPC kwam zelfs op een voorsprong van 3-4. Na deze treffer schrok S2C wakker. Het speelde plotseling veel be ter en agressiever. Willem Jan Looman was in deze fase goed op dreef. Hij scoorde drie tref fers: 6-5. In de laatste periode kon SZC de voorsprong niet vasthouden. M2PC profiteerde van een numerieke meerder heid en benutte in de slotfase nog een strafworp: 7-7. De dameswedstrijd Poseidon- Shell kende een ongewone waterpolo uitslag: 1-1. In de laatste periode werd cr pas ge scoord, Poseidon nam een on verwachte voorsprong, maar Shell kwam terug door een treffer van Aslrid de Goey. Vlaardingen - Hot zaalvoetbal team van Vlaardingen leverde een uitstekende prestatie door in de bekerwedstrijd Zwalu wen beentje te lichten met 7-2. Voor de eersteklasser een sma delijke nederlaag. Vlaardingen drong daarmee door tot de laatste acht van de afdeling Rotterdam. Vlaardingen Herman- nus Wink, de trainer die momenteel aan zijn zeven de seizoen bij de Rotter damse vierdeklasser Transvalia bezig is, wordt de nieuwe oefenmeester van DSS'26. De 44-jarige Schiedammer, ooit actief als rechtsback van SVV en in het be2it van het C-di- filoma, had voor Transva- ta drie jaar „ViDL onder zijn hoede. Schiedam/Vlaardingen Om dat de uiteindelijke maand- topseorer Jan van Altena (ze ven treffers) pas volgende week van wintersportvakantie terugkeert, wordt de maand- prijs (een paar voetbalschoe nen van sporthuis Passage en flessen drank van discotheek Down-Town) later uitgereikt Achter Jan van Altena kwam clubgenoot Marcel van der Vaan twee treffers tekort om in de -maand- prijzen te val len. Op een gedeelde derde plaats staan Peter den Hartog <WF) en Ron Sellers (Hoekse Boys) met vier doelpunten. Het komende weekeinde gaat weer een nieuwe maand in, waarin weer iedere speler kans heeft de door sporthuis Passage en discotheek Down- Town beschikbaar gestelde ar tikelen. Wat het Waterweg- topscorersklassement voor het hele seizoen betreft, hoeft Pe ter van de Meer ztèh nog geen echte zorgen te maken. Zijn 32 doelpunten betekenen een voorsprong op nummmer twee, Jan van Alteng, van maar liefst 15 treffers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7