SCHIEDAMSCHE COURANT Pro j ectont wikkelaars komen met bouwplannen Weduwe mag boekhandel verbouwen ïlc dep poef Nog geen gehandicapten voor Bertus Bliekhuis krant Mijlpaaltje voor Artoteek Sombere rozentuin .....flïKS-"5"" zie sportpagina. Amateur zang krijgt het weer moeilijker Restauratie plan kan toch Belhamel I blijft i ondeugend Premiekoop en vrije sector in Gorzen w$m mm f Burgemeester tegen renovatie PKD-straat Welzij nsplan vertraagd Werknemers HVO sturen telegram 1950 Msandag 10 maart 1980- ONAFHANKF.LtJK DAGBLAD "104de jaargang no. 26569® PAGINA'S Broersvest 3 telefoon «tdmimsl rati*» 268MI - redactie 262566 k lacht end ien«-t 144144 SCHIEDAM EN KETHEL in Conctiireert boekhandel met bibliotheek? Niet in Schiedam. Pagina drie. Satelliet weer terug in de race. Oeki Hoekema het veid uitgestuurd, toch kan FC zie sportpagina. OHS uit de zorgen, zie sportpagina. Spirit, Pollux, Broieco en Martin Dobbelsteen VI aardingen De plaatse lijke zangverenigingen zul len het in de toekomst fi nancieel weer moeilijker krijgen. Met ingang van vol gend jaar bestaat niet langer de mogelijkheid de concert- tekorten te verhalen op de landelijke federatie van zangverenigingen. Het ministerie van CRM schijnt namelijk besloten te hebben de daartoe bestemde subsidie op te heffen. Omdat zulks voor vele plaatselijke zangverenigingen een forse aderlating zal betekenen, heeft het college CRM inmiddels om opheldering gevraagd. Daarnaast heeft het college CRM voorgesteld dat als de subsidiëring via de landelijke federatie inderdaad komt te vervallen deze bij de rijksbij drage regeling voor sociaal- cultureel werk onder te bren gen. Of dat werkelijk zal ge beuren staat nog te bezien» maar Vlaardingen vindt de overheveling wel aardig aan sluiten op de decentralisatie- tendens die het rijk momen teel laat zien. Gevreesd moet echter worden dat opschorting van de subsidie aan de lande lijke federatie gewoon een be zuinigingsmaatregel van rijks wege is. Schiedam Met zeventien ar tikelen van de bouwverorde- ,rung is de voorgenomen res tauratie van het Proveniers huis m strijd. Het bouwplan, waarvan de uitvoering 1.3 mil joen gulden gaat kosten, kan echter uitgevoerd worden via enkele ontsnappingsclausules tn de bouwverordening. Woensdagavond vergadert wethouder Chns Zijdeveld daarover met zijn commissie Voor ruimtelijke ordening. Vlaardingen „Er zijn leden van de gemeenteraad die de Artoteek nog nooit van binnen hebben gezien en dat te zeer te betreuren." aldus Vlaardingens wethouder Maarleveld tijdens de huldiging van het honderdste lid van de kunstuitleen Artoteek. De kleine plechtigheid vond vrijdagmiddag plaats in de ruimte van de artoteek aan de Oosthavenkade 8. De wethouder zei het „schitterend" te vinden dat de nieuwe abonnee, mevrouw W de Wilde, tot het vrouwelijke geslacht be hoorde en uit de Vettenoordsepolder afkomstig was „Want," zo redeneerde de wethouder, „met name vrouwen en VOP-ers zou den meer van de voorzieningen die Vlaardingen op cultureel ge bied te bieden heeft gebruik moeten maken." De nieuwe abon nee kreeg van het gemeentebestuur bloemen en een theaterbon voor de stadsgehoorzaal. De opbouw van het abonnementenbestand van de artoteek blijkt overigens met helemaal naar verwachting verlopen te zijn Van de honderd leden behoren slechts twee tot het bedrijfsleven „En dat terwijl wij hadden gehoopt dat het bedrijfsleven in drommen binnen zou komen, aldus Maarleveld Bloemen en een theaterbon voor het honderdste fid van de Vtaardingsö Artoteek. S Vlaardingen Kleuter- S school De Belhamel" B zal ook in de toekomst haar naam behouden 5 2 De kleuterschool, die 5 voorheen behoorde tot 2 het zogenaamde bijzon- der neutraal onderwijs maar onlangs bij het o- j= penbaar onderwijs ge- trokken werd, heeft een te vertrouwde naam om s EE die nu te gaan wijzigen, B redeneerde de gemeen- ee te De kleuterschool ligt in de Vlaardmgse Oost- I WJjk Schiedam De project ontwikkelaars Wilma en Muwi willen 154 koopwo ningen bouwen op het voormalige terrein van de verf fabriek WO in de Gorzen. Het gaat voorna melijk om huizen in de vrije sector. In de plan nen, die los van elkaar zijn ontwikkeld, is ook een aantal premiekoopwo ningen opgenomen. Over morgen komen de plan nen op tafel in de raads commissie voor ruimtelij ke ordening. De grond, waarop de plannen gerealiseerd moeten worden is in eigendom bij de twee bedrij ven. Er zal afwisselend in drie, vier en vijf bouwlagen worden gebouwd. De daken worden voor een deel plat, maar er ko men ook schuine daken. De bewoners van huizen met een plat dak krijgen een dakterras. Van de 154 woningen neemt de projectontwikkelaar Wilma er 74 voor zijn rekening Daar van moeten er zeventig wor den gerealiseerd aan de Wil- Jemskade en de Hagastraat en vier aan de Groenelaan. Tus sen de woningen komt een overdekte parkeervoorziening, waar de bewoners hun auto's kunnen stallen Op het dak van de parkeergarage worden tuinen aangelegd. De grootte van de woningen vanëert van twee tot vijf kamers. De mees te woningen bestaan uit twee verdiepingen. Opmerkelijk daarbij is dat voor de onderste huizen de slaapkamers bene den zijn gepland en de woone- tage daarboven Voor deze op lossing is gekozen, zodat aan de achterzijde de begane grond niet m beslag wordt genomen door een galerij. Zo ontstaat meer ruimte voor tuinen. Voor de bovenste woonlagen komt de galerij op de tweede etage. Bij de tachtig woningen, die Muwi wil gaan bouwen is een open parkeerplaats tussen de huizen geprojecteerd. De ene helft van de binnenplaats zal daar in beslag genomen wor den door auto's, en de andere helft door tuinen. Van de tachtig woningen zijn er 54 ge tekend als driekamerwoning en 26 als vierkamerwoning. Ook bij deze huizen krijgen de onderste woonlagen de slaap kamers op de begane grond en komt de galerij op de eerste verdieping. -.-sy'-'t/tfr Het toegangshek van de ro zentuin naast het Holy-zie- kenhuts in Vlaardingen. Foto graaf Henk Speksnijder maakte de plaat. Holland zorgde voor de somber drei gende ambiance. Het statige hek is de voormalige toegan- spoort van de oprijlaan naar de here-boerderij De Holy. Het hek stond vroeger onge veer vijftig meter verder, aan de andere kant van de toe gangsweg naar het Holy-zie- kenhuis. De boerderij heeft er gestaan vanaf da twaalfde eeuw tot ongeveer 1860. Aan hat eind van de oprijlaan stond bij de boerderij een donjon, een versterkte toren, die dienst deed als beschermer van da omliggende boerderijen, tij dens de Hoekse en Kabel jauwse twisten. Het hek heeft een tijdlang opgeslagen gele gen bij gemeentewerken, maar is ongeveer acht Jaar geleden op de nieuwe piek, bij de ingang van de rozen tuin neergezet. Het staat er nu nog steeds, historisch verkeerd, maar op momenten als op deze foto zeer sfeervol. Hoek van Holland Er hebben zich nog steeds geen gegadigden gemeld voor het nieuwe Hoekse verzorgingstehuis Bertus Bliek. In dit huis warden zes aangepaste woningen voor gehandicapten gebouwd. De begeleidingscommissie be treurt dit gebrek aan belangs telling en wijst met name op twee volgens haar belangrijke punten. Ten eerste zou bij een vroege aanmelding van gega digden rekening gehouden kunnen worden met de speci fieke wensen van elke toe komstige bewoner. Het tweede punt vindt de commissie echter belangrijker- "Wanneer er vanuit Hoek van Holland geen belangstelling getoond wordt, komen er men sen uit andere gemeenten m de woningen De commissie streeft echter naar een Volledige bewoning van het nieuwe tehuis door in woners uit de eigen {deel)ge- meente De commissie gaat dan ook door met de pogingen gehandicapten uit Hoek van Holland te bewegen zich voor een woning m het Bertus Bliekhuis aan te melden. Zie verder pagina drie Schiedam De sta dso ntwikke- «ars van de gemeente Schiedam hebben er geen moeite mee, als we- duwe A. Niemandsverdriet haar boekwinkeltje in de Lange Kerk straat gaat verbouwen. Toch is die verbouwing in strijd met het be stemmingsplan voor de binnen stad uit 1974. De afdeling stadsontwikkeling op het stadskantoor meent echter dat er zo veel 2al worden gewijzigd in dit bin- nenstadsplan. dat mets de plannen van de weduwe meer m de weg staat De wijzigingen in het bestemmings plan zijn noodzakelijk, doordat de Kroon in juli 1978 het grootste deel ervan heeft afgekeurd. Wordt me vrouw Niemandsverdriet een bouw vergunning verleend, dan loopt de gemeente daarmee overigens wel vooruit op bestuurlijke goedkeuring van het gewijzigde bestemmingsplan. Maar de afdeling stadsontwikkeling van de dienst gemeentewerken ziet daar geen probleem m. De verbou wing, die 31 GQQ gulden gaat kosten, is immers m overeenstemming met een ander bestemmingsplan dat nog altijd van toepassing is, namelijk de bebouwmgsvoorschriften voor de be bouwde kom Bovendien is de ver bouwing van een reeds bestaand pand ondergeschikt aan het geven van een bestemming aan het plange bied binnenstad. Woensdagavond vergadert in het stadhuis de raadscommissie voor ruimtelijke ordening onder meer over de bouwaanvraag van weduwe Niemandsverdriet. Zij is de eigena resse van een van de weinige winkels in de Lange Kerkstraat Als zij toes temming krijgt te verbouwen, kan daaruit meer blijken van de bedoe lingen van het gemeentebestuur met dit deel van de binnenstad vlakbij achter de Schotse Poort zou ruimte voor e*n warenhuis kunnen worden gereserveerd. JonL- Dit nieuwsblad waann u al het nieuws ut! eigen oiT ;e.ving kunl vinden, woidt sor.der extra kosten bezorgd »n combinatie mei het Rotterdams Nieuwsblad oeV iattvs - 6ds£- O itxege' naaT Vlaardingen Burgemees ter Kieboom van Vlaardin gen te tegen de renovatie van de 64 woningen aan de Pieter Karei Drossaert- straat in de VOP. Hij is van mening dat deze wo ningen gezien hun ouder dom (ongeveer honderd jaar) niet meer behoren te warden gerenoveerd. Hij verwacht dan ook dat het resultaat van de renovatie zeer beperkt zal zijn en geen woningen zal opleve ren die passen in het huidi ge tijdsbestek. Ondanks dit (minderheids-) standpunt, heeft het college zijn goedkeuring gegeven aan de renovatieplannen. Door de problemen die op het laatste moment ontstaan waren tussen de aannemer en de gemeente,problemen die nu opgelost blijken te zijn) moet de hele voorberei ding van de renovatie in een record tempo afgewerkt wor den. De wooncontamers, waar een aantal mensen tij delijk m gehuisvest zal wor den, moeten in ijltempo overgeplaatst worden van de Indische buurt naar het voet- balterreintje aan de Falck- straat Hetzelfde geldt voor het gereedmaken van de wissel woningen en de ber ging voor het meubilair. De officiële start van de re novatiewerkzaamheden is op maandag 17 maart, men be gint te werken aan de ach terzijde van de panden. Daar zal eerst een pad gemaakt worden door de achtertuin tjes om materialen te kunnen afvoeren, want men begint met het verwijderen van de achtergevels Verder zullen in de loop van die week de sloopwerkzaamheden begin nen aan de eerste tien pan den (PKD 71 tot en met 111). Het tweede tiental is in mei aan de beurt Het is de be doeling om het hele project nog dit jaar af te ronden. De officiële start van de re novatie op 17 maart gaat ge paard met een nog nader te bepalen „plechtigheid". Schiedam De vorming van een sociaal-cultureel plan heeft een beetje vertraging op gelopen De voor vanavond geplande openbare bijeen komst over de vorming van een sociaal-cultureel plan in het stadskantoor is tien dagen uitgesteld Er 20u gepraat wor den over de te volgen proce dure, het tijdschema en de sa menstelling van de werkgroe pen, die de gemeente gaan ad viseren bij de planvorming. De avond gaat niet door omdat de brochure aan de hand waarvan gepraat zou worden met op tijd klaar is Daar de gemeente al eerder het verwijt kreeg met voldoende informa tie aan de betrokkenen te ver schaffen, is beslaten de avond te verplaatsen naar 20 maart. De tweede avond zal worden gehouden op 27 maart Vlaardingen De bedrijf- sledengroep van de Indus triebond FNV bij HVO heeft vrijdag een telegram ge stuurd naar de FME (de fe deratie van werkgevers in de metaal- en electroteckni- sche industrie). Het telegram, dat bezorgd werd voordat het kort geding diende tussen de FME en de industriebond FNV, had de volgende inhoud „Niet willen onderhandelen, over onze CAO' Je verstoppen achter de regering' En nu naar de rech ter om ons verzet te breken! Wij balen van dit kabinet en van de FME!" De werknemers van HVO hebben tijdens de lunchpauze hun instemming betuigd met het telegram en de inhoud er van.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1