SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuw buurthuis helemaal voor VOP Dertig huizen onbewoonbaar mmm Ik 9 Huren grote woningen in Woudhoek te hoog' krant HCC'ltl 'Parkeer plaatsen voor invaliden moeten breder' Deel Kethel-Oost hand in hand met woonwagenbewoners Misleidende advertentie in nieuwe gids Horeca-toernooi boksen in Lijnbaanhal PvdA laat wethouder Bot vallen Groeneweegje en Stationsstraat: Gemeente kan renovatie niet afdwingen Quarantaine- station wordt gesloopt U Dorps volière wordt opge knapt P°* CDA-raadslid Siem Bosman: Vrijdag 14 maart 1980, onafhankelijk dagblad 104de jaargang no. 26573l« pagina's Broersvwt 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndiensi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL in Bingo voor het goede doel. Paginal ENFB: niet brommen op nieuw fietspad. Pagina 3. Een leuke tekening voor de Willemskade. Pagina 4. Ronde van Zuid-Holland weer door de regio. Pagina 5. Schiedam In de nieuwe ge- rneentegids van Schiedam staat volgens PvdA-raadslid Hans van Kleef een zeer be drieglijke advertentie. Op pa gina 84 adverteert Wim Hajee met een dansschool op de Dam, maar deze bestaat nog helemaal niet. Zelfs ontkent wethouder Chris Zijdeveld, dat er al een bouwvergunning is verleend. Het gaat hier om het omstre den plan van Hajee, zijn dans school Studio Swing te laten verhu.zen van zaal Irene naar de Earn 12, een hoekpand bij de Oude Sluis. De bewoners vereniging Schiedam-Centrum heeft bezwaar gemaakt tegen vestiging van de dansschool op die plek en verzamelde al tientallen handtekeningen. Van Kleef vindt het te gortig, dat de dansschooleigenaar net doet of zijn neus bloedt en er gewoon van uitgaat dat hij zijn zin krijgt. „De advertentie is zeer misleidend. Eigenlijk hoort zoiets niet in een officië le gemeentegids," aldus Van Kleef. Het Horeca-toernooi, waaraan ook dit jaar het Rotter dams Nieuwsblad zijn medewerking verleend, wordt op 25 mei (eerste pinksterdag) gehouden op de velden van SVV. Het batig saldo van het toernooi komt ten goede aan de invaliden sportvereniging De Ooievaars. De eerste duizend gulden voor deze club zijn overi gens al binnen. Aad van der Schie van café Centrum West stelde dit bedrag beschikbaar voor de winnaar van het toernooi. Deze moet het geld overmaken aan de Ooievaars. Vlaardingen staat een uniek boksgebcuren te wach ten. De boksvereniging Westland gaat namelijk één van de wedstrijden om het nationaal kampioenschap organiseren. De reden is dat er door het grote aantal inschrijvingen een extra voorronde moet komen. Aan de wedstrijden, die woensdag 19 maart worden ge houden, nemen alle topboksers uit de amateurwereld deel. Aan de hand van de resultaten wordt de Olym pische ploeg samengesteld. De wedstrijden worden gehouden in de Lijnbaanhal. Zie voor meer informa tie de sportpagina. Vlaardingen Het is praktisch zeker dat het beheer van het nieuwe buurthuis in de Vettenoordsepolder geheel in han den zal komen van de wijkverenigïng. De PvdA-fractïe heeft zich unaniem, met inbegrip van haar wethouders, ach ter de eis van de wijkvereniging gesteld. CD A-wethouder Cees Bot zal daarom, naar alle waarschijnlijkheid, geen meerderheid meer kunnen vinden voor het voorstel, het beheer van de centrale accommodatie van hei VOP-wijkgebouw onder gemeente-in vloed te brengen. De voornemens van de gemeente zullen ech ter hoogstwaarschijnlijk wel doorgang vin den voor wat het beheer van het buurthuis in de Oost wijk betreft De wijkvereniging van de Vettenoordsepol der heeft zich altijd zeer fel verzet tegen een beheersvorm, waarbij de gemeente ook maar enige zeggenschap zou krijgen over de grote bar ruim te in het nieuwe gebouw, de zoge naamde centrale accommodatie. Feitelijk ging het daarbij slechts om veertig procent van het gebruik van die ruimte. De wijkvereniging maakte er echter een hals zaak van. Zij stelde zich op een principieel standpunt en liet weten dat als het beheer geregeld zou worden zoals de wethouder dat wilde, zij het gebouw helemaal niet meer zou betrekken. Vervolg zie pagina drie. Schiedam Met tegenzin zal de ge meenteraad binnenkort dertig wo ningen aan de Staionsstraat en het Groenweegje onbewoonbaar verkla ren. Enkele leden van de commissie ruimtelijke ordening informeerden deze week of de huisbaas niet ge dwongen kan worden de huizen te renoveren, maar wethouder Chris Zijdeveld noemde onbewoonbaarver klaring de enige verantwoordelijke stap die de gemeente Schiedam kan zetten. Daaraan twijfelt overigens de bewo nersvereniging Schiedam-Centrum voor wat betreft negen huizen in slechte staat aan het Groenweegje, nummers 15-21, 25, 29 en 35. Met name Hans van Kleef (PvdA) en Herman Noordegraaf (1?VR) willen een andere oplossing dan het onbe woonbaar verklaren van 21 huizen aan de Stationsstraat. Noordegraaf ziet er vooral een pro bleem in voor de buurt: pegstand van woningen bevordert he» '»efkJi- tnaat in de wijk niet en stimuleert andere huiseigenaren ook niet om hun eigen woningen op te knappen." Van Kleef zou graag de betrokken eigenaren verplichten de huizen te renoveren. Een middel daartoe is de zogenaamde aanschrijving. Volgens Zijdeveld is aanschrijven echter een loos gebaar: in dit geval zou de gemeente zich zelfs op glad ijs kunnen begeven, meent hij. „Het is economisch gezien absoluut niet ver antwoord de eigenaar te dwingen de panden op te knappen. Dat wordt te duur. Wij zouden dan zelfs het verwijt kunnen krijgen, dat wij onbehoorlijk bestuur plegen." De wethouder erkent het effect, zoals Noordegraaf dat verwacfc*. maar ziet hiervoor geen oplossing „Wij kun nen hooguit de eigenaar laten weten dat het ons liever zou zijn, als hij de huizen weer bewoonbaar maakt. Maar gezien de huidige staat van de woningen zal hij dan wel een groot hobbyist moeten zijn..." Hetzelfde zou gelden voor de negen huizen aan het Groeneweegje in Schienoko. Toch meent Henk Nieu- wenhuizen, penningmeester van de bewonersvereniging Schiedam-Cen trum, dat er in de stad genoeg idealis ten zijn die graag tot renovatie zou den overgaan, als de gemeente een overdracht van de huizen aan hen in de hand wil werken. Van Kleef zag hierin een taak weg gelegd voor de stichting stadsherstel Schiedam. Huisvesting voor één- en tweepersoonshuishoudens zou in het beleid passen. «38 S. Hoek van Holland kan zich niet beroepen op een eeuwenoude be bouwing. De oudste bebouwing gaat niet verder terug dan ruim honderd jaar, met uitzondering van enkele boerderijen. Eén van de oude „monumenten" was het qua rantainestation, dat jarenlang dien de om onderdak te verlenen aan vee dat doorgevoerd moest wor den naar tal van andere landen. Vorig jaar werd een nieuw gebouw aan de Prins Hendrikweg in ge bruik genomen. Nieuwe woongebieden vragen ech ter ruimte en de ontwikkeling van het Blesplan (120 woningen) maakt het noodzakelijk dat de oude stal len gaan verdwijnen. Daar is men inmiddels mee gestart. Maasland De dorpsvolière van Maasfand wordt opgeknapt. Het col lege van B en W heeft de gemeente raad medegedeeld, dat er reparaties nodig zijn aan de deuren, het dak en de buitenviucht, om de gemeentelij ke vogelkooi aan de Molenv/eide weer optimaal te kunnen gebruiken, want momenteel staat het ding er maar wat zieligjes bij. De volière wordt beheerd door de Maaslandse vogelvereniging, maar komt wel voor rekening van de ge meente. JOL Du nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordl zonder extra koslen bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad D^b°" ,w'e" n°Pctl Vlaardingen Mari vanj Opijnen, raadslid voor de la PvdA, heeft er bij de wet-:; houder voor verkeer en ver-;' voer op aangedrongen, dat er j iets gedaan wordt aan de|' breedte van de speciale par- keerplaatsen voor invaliden,!- die op vele plaatsen in de stad zijn gemaakt. Tijdens de|| vergadering van de betref- I lende raadscommissie gaf hij aan, dat het alleraardigst is dat er zoveel van die plek- ken zijn gemaakt, maar dat ze niet of nauwelijks te ge-'' bruiken zijn voor autorijden- de rolstoelgebruikers. „Vrij-j wel al die plekken zijn tus-' sen andere parkeervakkerM in. Het is voor invaliden on-1 mogelijk, om hun rolstoel ulfl? de auto te trekken en er in tejjl gaan zitten. Je zou eigenlijk] invalidenvakken moeten!) hebben, die minstens twei keer zo breed zijn. Of op z'n*] minst twee van die speciale, parkeervakken op de plaatT van drie gewone. Wethouder Bas Goudriaar vond het een goede suggestie en zegde toe, daar op kortf j termijn gedachten over të ontwikkelen. Dat zal dan we' gebeuren in overleg met bij-' voorbeeld de A NIB, een or- I ganisatie die onlangs hacil aangegeven ook in Vlaardin- gen actiever mee te wilier!'i denken over zaken, die mink J dervaliden aangaan. n I Schiedam De huren van de vijf- kamerwomngen, die binnenkort m Woudhoek-Noord worden opgele verd, zijn te hoog, meent CDA-ge- meenieraadshd Siem Rosman. De toekomstige bewoners van de wo ningwetwoningen gaan per maand voor een vijf kamerwoning 661 gul den betalen: zeventig gulden te veel om in aanmerking te komen voor een individuele huursubsidie „Hoe is het mogelijk dat bij dit project „sociale" woningbouw huren te voorschijn komen, die door hun hoogte huursubsidie in de weg staan", aldus Rosman, Hij vindt het onaanvaardbaar dat huurders van een vierkamerwoning (circa ƒ560) wel huursubsidie kunnen krijgen en die van een vijfkamerwomng niet. Daarom vraagt hij het Schiedamse college van burgemeester en wet houders of ztj het ministerie van volkshuisvesting willen verzoeken de vijfkamerwoningen voor de sub sidieregeling gelijk te stellen met huizen met een maandhuur van 591 gulden: de maximum huurprijs, waarbij nog wel huursubsidie kan worden verkregen. Hij merkt op dat zo'n uitzondering al bestaat voor 65- plussers en gehandicapten, die een huur betalen boven de subsidie- grens. Mocht het college zich al tot het ministerie hebben gewend, maar nog geen antwoord hebben ontvangen, dan stelt het CDA- raadslid voor desnoods te wachten met verhuur van de woningen tot' dat de resultaten van het overlej met Den Haag bekend zijn. Om ti voorkomen, dat de woningen aar niet urgent woningzoekenden wor den verhuurd voor de huizen i: vanwege de hoge huur geen woon vergunning noodzakelijkgeef, Rosman het college in overweginj over te gaan tot een gemeentelijki bijdrage in de te hoge lasten aar woningzoekenden, die op mediscl of sociale gronden een urgentiever klaring hebben. Voorts vraagt het CDA-raadsli< zich af waarom wethouder Zijde veld de gemeenteraad niet eerde heeft ingelicht over de te verwach ten huren. Schiedam In Kethel-Oost is een verbond ontstaan tussen enkele buurtbewoners en de bewonerscom missie van het woonwagenkamp aan de Schiekade. De nieuwe over leggroep is het erover eens, dat op het terrein aan de Zwaluwlaan en Koekoekslaan een klein kamp moet komen. Men wil nu proberen de an dere bewoners van Kethel-Oost er van te overtuigen dat er geen kwaad schuilt in de plannen hiertoe van de gemeente Schiedam. Dat en kele bewoners van Kethel-Oost de zijde van de woonwagenbewoners hebben gekozen heeft echter al ge leid tot fikse burenruzies. Sommi gen worden beschouwd als overlo pers en worden in de buurt met de nek aangekeken. De bewoners van Kethel-Oost (Vo- gelbuurt en Spaland). die de nood zaak van een nieuw kamp bij hun woonhuizen erkennen, benoren tot de zogenaamde open-briefgroep. Op initiatief van dominee Pier Magrë riepen zij enkele maanden geleden m een open brief hun buren op om samen met de woonwagenbewoner te gaan Draten over de inrichtin van het kamp. De Kethelaars, di daaraan gehoor hebben gegevet zijn dik tevreden met de resultatei „Een grote groep stikt echter van dï vooroordelen en denkt dat woonwa'i genbewoners een stelletje a-sociale i zijn. Dat is jammer. Wat de boeji niet kent, dat vreet ie niet, maar h laat daarmee een heleboel lekker gerechten aan zijn neus voorb gaan!" aldus de bewoners pro kamj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1